Bugün, oldukça güzel, parlak, şanslı ve açılımlarla dolu bir gün inşallah. Harika etkilerle dolu dolu bir Akrep Yeni Ay, hepimizi kişisel bir değişime, kişisel bir devrime, kişisel bir yenilenmeye çağırıyor. Cesaretiniz varsa ve hazırsanız başlayabiliriz. Cesaretiniz yoksa sıkıntı yok. Akrep’te ondan bol bol var. 

Ancak kıymetli okurlarımdan minik bir istirhamım olacak. Covid-19 ile oldukça başarılı bir mücadele veren ülkemizin bir ferdi olarak, üzerimize düşen tüm sorumlulukları eksiksiz yerine getirelim. Eğitim hayatımıza, çalışma hayatımıza, sosyal hayatımıza daha aktif ve sağlıklı dönebilmek adına bu gerçekten çok ama çok önemli. 

Sizi çok seviyorum.

KOÇ ve ASC KOÇ:

Koç ve Yükselen Koçların 8. Evlerinde meydana gelen Akrep Yeni Ay, Koçları artık hayatları ve bulundukları yeri, isteklerini ve beklentilerini daha derin düşünmeye itebilir. Artık hayatınızın başta para ve ruhsal ilerleme kısmına daha çok odaklanabilirsiniz. Duygularınızı gizli tutmaya daha eğilimli olabilir, pek çok konuyu yüzeyden değil, en temelinden, başlangıcından ele almaya başlayabilirsiniz. Eşinizin parasında bugünlerde belirgin bir artış olabilir, kredi, alacaklar ve vergi konularında eliniz rahatlayabilir. Bir miras konunuz varsa, önemli ve şaşırtıcı gelişmeler olabilir. Bir ödül parası, ya da yapmış olduğunuz bir işte ekstra bir para girişiniz olabilir. Bunun yanında bazı alacaklarınızı alabilir, ya da almış olduğunuz borcunuzun ödemesini bugünlerde gerçekleştirebilirsiniz. Tapu, devir ya da başkalarının finansal kaynakları ile de yakından ilgilenebilirsiniz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

BOĞA VE ASC BOĞA

Boğa ve Yükselen Boğalar, Akrep Yeni Ay döneminde hayatlarındaki tüm ilişkileri artık derinlemesine ele alarak onları mikroskop altında incelemeye başlayabilirler diyebiliriz. Bu dönemde, başta evlilik, ortaklıklar ve hukuki konulara odaklanabilir, bu alanlardaki pürüzlere daha ciddi ve derinlemesine eğilmeye başlayabilirsiniz. Yeni bir iş ortağı ile çalışmaya başlayabilirsiniz. Akrep ya da Akrep kökenli insanlar, sosyal çevrenize, hukuki çevrenize ve iş hayatınıza, beraber çalıştığınız ve iş yaptığınız kişilere dâhil olabilirler. Beraber oldukça uyumlu çalışabilir, her dakika onlardan yeni bir şeyler öğrenebilirsiniz. İlerlemekte zorlandığınız konularda artık dengeleri gözeterek, müzakere yaparak, arabuluculuk sistemini devreye alarak ilerleyebilirsiniz. Dengeleri bozabilecek etmenleri daha kaynağında yok edebilirsiniz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

İKİZLER ve ASC İKİZLER:

İkizler ve Yükselen İkizler, Akrep Yeni Ay ile beraber daha yoğun bir koşuşturmacanın içine girdiler diyebiliriz. Ancak, bu yoğunluk, yorucu değil, sadece akıcı ve hızlı olduğundan, zamanın nasıl geçtiğini anlayamayabilirler. Eğlence eskisi kadar ilginizi çekmeyebilir. İşlerinize daha çok odaklanabilir ve ayrıntılara çok daha dikkat edebilirsiniz. Çok çok büyük iş projeleri değil belki ama rutin, küçük ve ayrıntılı çalışmalar isteyen konuları bu dönem başarıyla toparlayabilir, düzene sokabilir, sıralayabilir, sınıflandırabilir ve ileriki çalışmalarınız için harika bir altyapı oluşturabilirsiniz. Evcil hayvan edinmeye karar verebilir, evcil hayvanınızın bakımı, sağlığı ve rutin kontrolleri ile yakından ilgilenebilirsiniz. Aynı durum, varsa arabanız için de geçerli olabilir. Sağlığınız bu dönem oldukça iyi olabilir, rutin kontrol ve tahlilleriniz oldukça iyi sonuçlarla çıkabilir, uyguladığınız diyet, beslenme, sağlık ve spor programlarınız da bu dönemde yüz güldürücü neticeler vermeye başlayabilir inşallah. Hayatınızda normalde size angarya gelen bazı işler, bu dönemde kolaylaşabilir. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

 YENGEÇ ve YÜKSELEN YENGEÇ:

Yengeç ve Yükselen Yengeçler, Akrep Yeni Ay ile birlikte oldukça hızlı ve hareketli bir yaşam evresine girdiler diyebiliriz. 5. Evlerindeki Yeni Ay ile beraber, artık ciddi sorunlarla uğraşmak yerine, evlatlarınız ile güzel vakit geçirmek, hobileriniz ile ilgilenmek, güzel arkadaş toplantılarına katılmak isteyebilirsiniz. Eğlenmek, biraz nefes almak, sorumluluklardan ve görevlerden biraz uzaklaşmak isteyebilirsiniz. Çevrenizde parlayabilir, insanları kendinize çekebilir, hem hoşça, hem de kaliteli vakit geçirebilirsiniz. Hayatın tadını çıkarabilir, yeni arkadaşlar edinebilir, başkalarının sizin hakkınızda ne düşündüğünü daha da önemseyebilirsiniz. Kültür-sanat faaliyetlerine katılabilir, arkadaş toplantılarına, kaliteli sosyal aktivitelere davet edilebilirsiniz. Sanat temelli bir işiniz varsa, gelir getirmeye başlayabilir diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

ASLAN ve ASC ASLAN:

Aslan ve Yükselen Aslanlar, Akrep Yeni Ay’ın 4. Evlerine geçmesi ile beraber tüm dikkatlerini ev ve aile alanlarına yoğunlaştırdılar diyebiliriz. Ev satın almaya karar verebilir, evinizi değiştirmeyi, şartlar dâhilinde tamirat, tadilat yaptırmayı düşünebilir, ya da evinize çok yakışacak yeni eşyalar almaya başlayabilirsiniz. Ancak bütün dikkatiniz ev üzerine olabileceğinden, hayallerinizin evi için oldukça sıkı tasarruf tedbirleri de alabilirsiniz. Bazı Aslanlar, aileleri ile olan ilişkilerini onarma ve düzeltme yoluna gidebilir. Bu dönemde, arkadaşlarla vakit geçirmek yerine aileniz ve eviniz için bir şeyler yapmak isteyebilirsiniz. Aile toplantıları, evde verilen yemekler daha çok ilginizi çekebilir. Ayrıca ilerleyen günler içinde uzun vadeli planlarınızı oluşturmaya başlayabilirsiniz. Biraz derin düşünebilir, varolan kaynaklarınıza dikkatle bakabilir ve ne istediğinizi artık çok net görebilir, kolları sıvayabilirsiniz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

BAŞAK ve ASC BAŞAK:

Başak ve Yükselen Başak’lar, bu dönem, iletişim konusuna daha yoğun olarak eğilebilirler. Zihniniz çok aktiftir ve sürekli yeni fikirler ve projeler aklınızı meşgul ediyor olabilir. Çok derin ve detay çalışma isteyen konular bu dönem ele alabilirsiniz. Aynı anda birkaç iş üzerinde durmak isteyebilirsiniz. Kısa yolculuklar yapabilir, her zamanki rutinlerinizin dışına çıkmak durumunda kalabilirsiniz. Ancak bu seyahatler, size farklı kapılar açabilir, hayatınıza bazı zihinsel yenilikler gelebilir. Telefon görüşmeleriniz, evrak işleriniz, iş görüşmeleriniz de çok olabilir ve oldukça verimli sonuçlar alabilirsiniz. Akrep Yeni Ay, düşünme ve temellendirme dönemidir. Daha sezgisel olabilir, çevrenizle olan iletişiminizde mantığınız yerine sezgileriniz devreye girebilir. İlk aklınıza gelen ihtimal doğru çıkabilir, bilgilerinizi ve üretici düşüncelerinizi işinize ve eğitiminize başarıyla adapte edebilirsiniz diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

TERAZİ ve ASC TERAZİ:

Terazi ve Yükselen Teraziler, Güneş’in Akrep burcuna geçmesi ile mali konulara daha çok odaklanmaya başlamışlardı. Bu Yeni Ay ile akıllarında bir eve, arazi, toprak ve menkul kıymetlere yatırım yapma fikri daha ciddi olarak filizlenmeye başlayabilir. Maddi getiriler, para akışı, maaş durumunuz, yan gelirleriniz konusu, bu dönem odak noktanız olmaya devam edebilir. Yeni bir yan iş bulabilir, fazladan para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bunun yanında, bugünlerde karar vererek uygulamaya başladığınız para programınız meyvelerini verebilir. Geliriniz arttıkça ya da artmaya eğilim gösterdikçe, kendinizi daha iyi ve güvende hissedebilirsiniz. Yeni eşyalar alabilirsiniz. Artık gündelik harcamaların lüks olması yerine, kalıcı yatırımlarınızın lüks olmasını isteyebilirsiniz. Yeni başlattığınız işlerinizin ve yatırımlarınızın üzerinde durun, meyvelerini yakın bir zamanda toplamaya başlayabilirsiniz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

AKREP ve ASC AKREP:

Akrep ve Yükselen Akrepler, hem Güneş’in Akrep burcuna geçmesi, hem de bugünkü Yeni Ay ile artık ‘’Durdurulamazlar’. Kimseyle paylaşmak istemiyorlardır belki ama ben söyleyeyim, yaklaşık olarak, 15 gündür hayatlarının artık çok büyük bir ilerleme, değişim döngüsünün içinde girdiğini hissediyor ve sonraki  zamanların  kendileri için çok farklı ve unutulmaz olabileceğini de artık biliyor olabilirler. Kendilerine daha çok odaklanabilir, dış görünüşlerine eskisinden daha çok önem verebilir, çevrelerinde istemeseler de çok dikkat çekmeye başlayabilirler. En temelde, göz önünde olmayı, liderlik etmeyi ve övgüleri çok severler. Ama gizliliği de severler.  Bu dönemde de hayattan bunları bol bol alabilirler. Hayatlarında artık pek çok yenilikler başlayabilir, önlerine yeni yollar, yeni ufuklar açılabilir, daha önce gözden kaçırdıkları daha düz ve daha az yorucu yollar, önlerinde parlamaya başlayabilir inşallah. Yeni girişimler yapmak isteyen kıymetli Akreplerin yolu açık olsun. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

YAY ve ASC YAY:

Yay ve Yükselen Yay’lar için Akrep Yeni Ay,  12. Evlerinde derin ve anlamlı bir evde oluşuyor diyebiliriz. Bugünlerin onlar için en temel getirisi, hafif bir yorgunluk, hafif bir enerji düşüklüğü, hasta hissetmek olabilir. Bu dönemde eskide bıraktığınızı düşündüğünüz bazı konular gündeme gelebilir. Bu dönem, çevrenizin meşgul ve yoğun olmasından dolayı, kendinizi biraz yalnız hissedebilir, ama yalnızlığı da sevebilirsiniz. Artık konulara ve olaylara daha duygusal bakabilir, insanlardan pek bir şeyler duymak, dinlemek ya da konulara karışmak istemeyebilirsiniz. Bazı net olmayan, belirsiz, perde arkası dedikodular kulağınıza gelmeye başlayabilir. Bir süreliğine kendinizi her şeyin dışına alarak olan biteni uzaktan izlemek de isteyebilirsiniz. Bir konunun peşine düşebilir, bir gizemi çözmeye çalışabilir, sezgilerinizi takip edebilirsiniz. Bugünlerde daha merhametli olabilir, hayır işlerine daha çok eğilmek isteyebilirsiniz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

OĞLAK ve ASC OĞLAK:

Oğlak ve Yükselen Oğlaklar, bugünlerde kafalarını kaşımak için bir yardımcı arayışına girebilirler. Akrep Yeni Ay, parlak ve gösterişli bir evde yürüyüşüne başladı. Bu dönemde zihinsel aktivasyonları artabilir, grup çalışmalarına, kolektif çalışmalara katılabilir, hayatlarında daha fazla bağımsızlık alanı açmak isteyebilir, iş yoğunluğunun yanı sıra, arkadaşlarına da vakit ayırabilirler. Arkadaşlarına, yakın dostlarına yardımcı olmak isteyebilirler. Bu dilimde, geçmişe dair pek çok düşünceyi ve anıyı silip zihninizden atabilir, geleceğe yönelik, yarına dair planlarınızın üzerinde daha fazla düşünebilirsiniz. Bir uçak yolculuğu yapmanız da gündeme gelebilir. Hayalleriniz, umutlarınız ve beklentileriniz yönünde de çaba harcayabilir, hatta bazı isteklerinizin ve hedeflerinizin gerçekleşmesi noktasında çok iyi bir mesafe kat etmiş olduğunuzu da görebilirsiniz. Çok güzel arkadaşlıklar kurabilir, yeni gruplara katılabilir ve sosyal sorumluk projelerinde başarılı çalışmalar ortaya çıkarabilirsiniz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

KOVA ve ASC KOVA:

Kova ve Yükselen Kovaların 10. Evinde meydana gelen Akrep Yeni Ay,  onlar için unutulmaz ve son derece parlak günlerin başlangıcı olabilir diyebiliriz. En küçük ve en hafif hali ile yeni bir iş bulabilirsiniz. Kariyerinizde yeni bir sıçrama yapabilir, daha az fedakârlıkla ya da emeğinizin tam karşılığını alarak işinizde hızla yükselebilirsiniz. Terfi ve zam alabilir, üstlerinizden yeni destekler bulabilir, istediğiniz pozisyonda ve gelirle yeni bir firma ya da kurumda çalışmaya başlayabilirsiniz. Sosyal statüleri ile alakalı olarak kimseye sezdirmeden düşünmeye, araştırmaya başlayabilir, bu konuda dedektif gibi kariyer izi sürebilirsiniz. Sorumluluklarınız bu dönem artabilir, liderliğe oynayabilir, yaptığınız iş ve gösterdiğiniz başarılarla bir adım daha öne geçebilirsiniz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

BALIK ve ASC BALIK:

Balık ve Yükselen Balıkların gözü, bu dönem hava alanlarında, turizm acentelerinde ya da uçak biletlerinde olabilir diyebiliriz. 9. Evlerinde pırıl pırıl Akrep Yeni Ay, hayatlarına oldukça güzel katkılar sunabilir ve bugünlerde normalden daha iyimser olabilirler. Yurtdışında yaşayan bazı Balıklar, ülkelerine gelmek isteyebilirler ya da zamana yaydıkları bazı seyahat planları olabilir. Bazı Balıklar, eğitim hayatlarında yeni bir sayfa açabilir, yeni bir eğitim programına dâhil olabilir, yabancı dil öğrenmek isteyebilir, ya da eğitimlerine yurtdışında devam etmenin yollarını arayabilirler. Özellikle eğitim konusunda çok ilerleyebilir, artık yerlerinde saymak istemeyebilirler. Bunun yanında hukuki bazı meseleleri çözüme kavuşabilir, çevrelerine karşı daha açık sözlü olabilirler. Felsefe, spritüel konular, yeni görüş ve fikirler üzerine okumalar yapabilirler.  Dünyalarını daha da genişletmek isteyebilir, farklı insanlarla daha kolay iletişim kurabilirler diyebiliriz inşallah.  Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

Sözümüz sağlığa.

akrep