1.DEKANAT AKREP: 23 EKİM-1 KASIM

VE ASC DERECESİ 0-10 ARASINDA OLAN KIYMETLİ AKREPLERİÇİN;

Öncelikle tüm Akrep ve Yükselen Akrep burcu kıymetli okurlarıma, sağlıklı, mutlu, huzurlu ve başarılı yıllar dilerim. Her şey gönlünüzce olsun inşallah. Yükselen burcunuzu bilmiyorsanız, doğum gününüze göre uyarlanan yorumlarımdan rahatlıkla faydalanabilirsiniz. Yükselen Akrep için de aynı ayırım geçerlidir.

Değerli Akrep okurlarımız için 2020 sabiti Boğa Uranüs yorumumuzu yapalım. Elbette burcunuza bazı getirileri var. Uranüs etkileri ile beklenmeyeni beklemek ve olasılıkların dışında düşünmek durumunda olabilirsiniz. Hayatınızda hızlı, ani, beklenmedik, tahmin edilemez bazı gelişmeler ortaya çıkabilir ama bunu olumsuz anlamda almamalısınız. Bazı pürüzlerin olumsuz taraflarına dev bir büyüteç tutmamalısınız. Oldukça büyük yeteneklerinize ve sağlam yapınıza güveniniz tam olmalı, bir kulağınız daima sezgilerinizde olmalıdır. Değişken koşullara karşı tedbirli olmak, yine hızlı, doğru ve objektif kararlar almak, bunun yanında değişkenler karşısında esnek kalmak, ilerleyen zamanlar için başarınızın anahtarı olabilir. Ani gelişen olayların, 2020 yılı içinde oldukça önemli maddi açıdan da yüz güldürebilecek etkileri olduğunu bilmelisiniz. İhtimaller A, B, C ve D’dir. Ama bu yıl bir de bu seçeneklere ‘’E –Hiçbiri’’ seçeneği eklenebilir. Temel hareket noktamız budur kıymetli Akrep ve Yükselen Akrepler. Kişisel olarak insanları başarılı biçimde ikna eden, zihinsel olarak oldukça sağlam yapılı, analitik düşünme yeteneği oldukça yüksek, hatta kişilerin aklını okuma gibi yüksek nitelik ve yeteneklerinizi tam kapasite sahaya sürebilir ve oldukça önemli avantajlar elde edebilirsiniz.

Oğlak Burcu’nda Güneş Tutulması’nın etkilerini Haziran ayının ilk günlerine kadar hissedebilirsiniz. Hayatınızda belirgin biçimde bolluk, bereket olabilir, elinizi attığınız işlerden başarı kazanabilirsiniz. Şanslı tesadüfler karşısında şaşkınlığınızı gizleyemeyebilirsiniz. Hayatınızda pek çok alan değişebilir, bir değişim döngüsü içinde, hızlı bir tempo içinde olabilirsiniz. Hayatınızın rutin ve durağan alanlarında büyük ve olumlu olabilecek dalgalanmalar olabilir. Muazzam bir tutulmanın etkileri, Güçlü Uranüs ve Jüpiter etkileri altında muazzam bir yıl diyebiliriz. Beklentilerinizi ve çıtanızı yükseltebilirsiniz. Ocak ayının ortalarına kadar olan sürece baktığımızda Jüpiter ve Güneş etkileri göze çarpıyor diyebiliriz. Bu dönem size oldukça parlak fırsatlar, oldukça aydınlık zamanlar sunuyor diyebiliriz. Normal akış içindeki zorlukların en az noktaya indiğini fark edebilirsiniz. Akademik hayatı devam eden, hukuki pürüzlerinin peşinde olan ya da yurtdışı için girişimler yapmak isteyen kıymetli 1.DEKANAT Akrep ve Yükselen Akrepler için oldukça önemli bir görünüm. Yeni anlaşmalar, yeni para fırsatları ve iş teklifleri gelebilir. Kendi işiniz ise, oldukça hızlı ilerlemeye başlayabilirsiniz. Çevrenizden oldukça iyi destekler görebilirsiniz. Mülklerinizi ve değerlerinizi artırma fırsatları ummadığınız yerlerden gelebilir. Boğa Uranüs, yıl içinde Oğlak Jüpiter’den gelen uyumlu ve sevimli açılarla oldukça yumuşayabilir ve daha olumlu ve ılımlı görünümler sunabilir. Uzun zamandır planladığınız işinizi büyütebilir, adeta bir imparatorluk haline getirebilirsiniz. Zihniniz, 2020 yılı için, aşk, duygular ve sevgi ile değil, daha çok maddi ve kalıcı değerler, kurmak istediğiniz sağlam yapılar üzerine odaklanabilir.

Mart-Temmuz arası Satürn, dekanatınıza bir miktar baskı getirebilir. Aile, ebeveynler ve akrabaların eleştirel ve yapmak istediklerinize karşı eleştirel yaklaşımları kendinizi biraz geriye çekmenize neden olabilir. Bazı zamanlarınızı onları ikna etmeye, hatta manipüle etmeye harcayabilirsiniz. Eski ve geçmiş paradigmaların önünüze konduğunu düşünebilirsiniz. Ancak Oğlak Jüpiter ve Balık Neptün arasında yıl boyunca kendini nefis biçimde ortaya koyan açı kalıbı sayesinde hem sezgisel hem akılcı çözümler üreterek bu biraz baskıcı etkiyi kolayca kırabilirsiniz. Anahtar, aile, çevre, ebeveyn ve otorite bariyerleri karşısında soğukkanlı olmak ve duygusal olarak değil, soğuk ve reel olarak yaklaşmaktır. Zihinsel üst düzey yetenekleriniz size bu konuda oldukça yardımcı olabilir. Sabırlı ve esnek kaldığınız takdirde, size yapmak istedikleriniz için karşı çıkanların, size muazzam destekler sunmaya başladıklarını görebilirsiniz.

Haziran-Kasım bandına baktığımız zaman, zihinsel faaliyetleriniz, kendinizi oldukça iyi ifade etmeniz, gördüğünüz saygı ve ilgiyi artırabilir. Aynı zamanda bu yıl mahallenizi, evinizi değiştirmeyi düşünebilir, aileniz için daha geniş ve daha nezih, daha köklü ve gelişmiş bir muhit arayışı içinde olabilirsiniz. Araba almak ya da arabanızı yenilemek isteyebilirsiniz. En önemli kriteriniz de sağlam, dayanıklı ve yüksek güvenlikli olması olabilir. Eviniz ve aileniz konusunda sorumluluk sahanız genişleyebilir. Aşk, sevgi ve duygular hayatınızda oldukça önemli ama gezegen etkilerine genel olarak baktığımızda duygusal konuları ikinci plana aldığınızı söyleyebilirim. Önceliğiniz, sevdiklerinizin güvenliği ve rahatı olabilir. Ticaret ve eğitim alanlarınızda sağlam ilerlemeler kaydedebilirsiniz. Ticaret yapıyorsanız ve eğer başlangıç düzeyinde iseniz, işleriniz çok ilerlemiyor ya da istediğiniz düzeyde değil diye endişelenmenize gerek yok. Ağır ve sağlam adımlar atan siz Akrep ve Yükselen Akrepler, bu geçişlerin çok sağlam temeller üzerine yükselebilecek muazzam başarılara zemin hazırladığını bilmelisiniz. O yüzden acele etmeyiniz. Sabırla ve kararlılıkla, hedefinizden gözlerinizi ayırmadan, her desteği ve yardımı kabul ederek, çevrenizle iletişiminizi sağlam tutarak yolunuza devam edebilirsiniz. Kişisel gezegeniniz Plüton cüce gezegen olarak görülebilir, lakin Oğlak burcunda ve üçüncü evinizde gayet güzel çalışıyor.

Kişisel olarak biraz ağır ve sorumluluklar yükleyen bir yıl olsa da, yeteneklerinizi ve gücünüzü başarılı olarak ortaya koyabileceğiniz, pek çok alanda başarılarınızı devam ettirebileceğiniz ve takdir edilebileceğiniz 2020 yılına adım atmak üzeresiniz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

2.DEKANAT AKREP: 2-11 KASIM

VE ASC DERECESİ 10-20 ARASINDA OLAN KIYMETLİ AKREPLER İÇİN;

Öncelikle tüm Akrep ve Yükselen Akrep burcu kıymetli okurlarıma, sağlıklı, mutlu, huzurlu ve başarılı yıllar dilerim. Her şey gönlünüzce olsun inşallah. Yükselen burcunuzu bilmiyorsanız, doğum gününüze göre uyarlanan yorumlarımdan rahatlıkla faydalanabilirsiniz. Yükselen Akrep için de aynı ayırım geçerlidir.

Haziran ayının ortalarına kadar olan sürece baktığımız zaman, biraz dengeleri muhafaza etmek, diplomatik olmak, lakin bazı yerlerde de sesinizi yükseltmek durumuna hazırlıklı olmanız gerektiğini ifade edebiliriz. Bu dilimde ağırlıklı olarak özel hayatınız, akraba çevreniz, yakın ve önemli ilişkileriniz gündem olabilir. Aile ve akraba çevreniz, işlerinizi ve yapmak istediklerinizi eleştirel bir gözle değerlendirebilir. İş hayatınızda ilerlemek isterken, aileniz ve akrabalarınız ile ilgili sorumluluklarınız ve yapmanız gerekenler önünüze çıkabilir. Ev hayatınızı biraz düzene sokmanız gerekebilir. Ancak bütün enerjinizi harcamamalı, sadece ev-aile-akraba/iş hayatı arasında dengeleri gözetmelisiniz. Aile içinde oldukça güçlenebilirsiniz ve sıkça görüşlerinize başvurulabilir. Aile, evlilik, akrabalık ilişkilerinizi oldukça şeffaf, açık, net ve kalp kırmadan yürütmeniz, bu dönemde en yüksek faydanıza olabilir diyebiliriz. Aile üyeleri arasında baskıcı olarak gördüğünüz ya da egosuna yenilerek bazı istenmeyen pürüzler çıkaran kişi ya da kişileri uyarmak adına sorumluluklar alabilirsiniz. Ancak bu sorumlulukları alırken, çevrenizin yanlış anlamalarına ve engellemelerine karşı da bir savunma geliştirmek zorunda kalabilirsiniz. Dikkatli ve stratejik olmanız gerekebilir. Görüntüde biraz karışık ve pürüzlü gibi dursa da bu döngüden sonra, daha rahat olabilir, kariyer hayatınızda daha hızlı ilerleyebilir, özgüven seviyeniz oldukça yükselebilir. Değişen dinamikler içinde fırsatları kolaylıkla görebilirsiniz.

2020 için değişmeyen sabitimizin de yorumunu yapalım. Tüm yıl boyunca aylık yorumlarınızın da sabiti konumundadır. Bu bağlamda Neptün ve getirileri hakkında geniş bilgi sahibi olmanız menfaatinize diyebiliriz. 2020 yılı içinde, Neptün’den gelen güzel açılarla ile insanları, olayları, durumları ve hayatınızdaki olguları çok kolay analiz edebilir, zihinsel ve ruhsal potansiyellerinizi çok daha etkin kullanabilirsiniz. Karşılıklı ilişkileriniz daha derin, daha anlamlı olabilir, hisleriniz oldukça güçlenebilir, hayatınızda belirgin bir bereket ve uyanış olabilir. Özellikle kişisel, daha doğrusu zihinsel ve psikolojik gelişime, sezgilerinizi daha da güçlendirme ve büyütme yöntemlerine, insan ruhunun derinliklerine inmeye, bilinçaltı ve psişik düzlem bağlamında olguları inceleme konusunda daha istekli olabilirsiniz. Bazı düşüncelerinizin gerçekliğe dönüştüğünü görebilirsiniz. Zihninizden geçen düşünceler, reel olarak hayatınıza girmeye başlayabilir. Kalbiniz boşsa, sanki çok öncelerden tanıdığınızı düşündüğünüz bir insanı çok sevebilirsiniz. Evliliğinizde az söz çok şey anlatabilir. Bu yüzden düşüncelerinizin pozitif ve iyimser olmasına dikkat etmelisiniz diyebiliriz. 1. Dekanat Akrep ve Yükselen Akreplere göre, duygusal konulara daha eğilimli olabilirsiniz. Özellikle bu yıl bu etkileri son derece kuvvetli hissedebilirsiniz. (Bu konu hakkında geniş bilgi almak için sitemizde BALIK BURCU sayfasına giderek Neptün ve etkileri hakkında çok detaylı bilgi alabilirsiniz).

Yine Mart ayıma kadar olan dilimde, Dekanatınızı oldukça iyi gören Jüpiter ve Neptün açılarının getirilerinin oldukça iyi olması muhtemel. Hem iş hayatınızda, hem de sosyal ve özel hayatınızda başarılı biçimde ilerlemenize olanak tanır. Aynı zamanda rutin gezegen geçişlerinin bazı pürüzlü etkilerini başarıyla kırabilir. Bu dönemde yatırımlarınızdan, elinizi attığınız her işten başarı kazanabilirsiniz. Bu bağlamda bu dilimde kendinizi oldukça şanslı sayabilir, paranızı oldukça bereketli, hayatınızı oldukça kolay biçimde yaşadığınızı görebilir, normal akış içindeki zorlukların en az noktaya indiğini fark edebilirsiniz. Kimsenin yüzünüze yalan söylemesine izin vermezsiniz. Bazı zamanlar olaylar kafa karıştırıcı bir hal alsa da, keskinleşen zihinsel yetenekleriniz, olayları kısa zamanda çözerek masaya somut görünümler koymanızı sağlayabilir. Bunun yanında, Akademik hayatı devam eden, üniversite eğitimi almak isteyen, sınavlara hazırlanan ya da sonuç bekleyen, hukuki pürüzlerinin peşinde olan ya da yurtdışı için girişimler yapmak isteyen kıymetli Akrep ve Yükselen Akrepler, bu önemli dönemi son gününe kadar değerlendirmeli ve güzel haberlere hazır olmalılar diyebiliriz. Bu dönem işinizde profesyonelleşebilir, kelimenin tam anlamıyla problem çözücü olabilirsiniz. Toplumsal olarak dezavantajlı kişilerin yanında, haksızlığa uğrayanların yanında olabilir, hayvan hakları, çevre kirliliği gibi konulardaki aktivist hareketlerde yer alabilir, en üst düzeyde yardım edebilirsiniz. Bu yardımların da kişisel ve profesyonel hayatınıza çok güzel geri dönüşleri olabilir diyebiliriz. Hayatınızdaki bazı gereksiz detayları başarıyla ayıklayabilir ve yolunuza devam edebilirsiniz. Yaşamın keyifli yanlarının, özgürlüğün ve mutluluğun peşinde olabilirsiniz. Olumlu ve pozitif bakış açınız, size saygı duyulmasını sağlarken, ilerlemenize, başarılı işler yapmanıza ve parlamanıza da olanak tanır diyebiliriz.

Yıl içindeki RX hareketlerin bitiminde, tüm kör noktalar açıldıktan ve her şey berraklaştıktan sonra girişimlerinize başlamanız sizin açınızdan daha faydalı olabilir diyebiliriz. İlerliyorsunuz, yolunuzdaki engelleri kaldırıyorsunuz. Kendinize bariyer olmamalı, bazı zamanlar gereksiz detaylara çok takılmamalı ve bazı zamanlarda efsanevi sezgilerinize güvenmelisiniz. Satürn görünümleri ile de sabrınız, titizliğiniz, görev ve sorumluluklarınıza olan bağlılığınız ile zihinsel gücünüzü birleştirerek, ilerlemek istediğiniz yolun daha da kolaylaştığını ve pürüzlerin bir bir kalktığını görebilirsiniz. Bu yıl, oldukça önemlidir, çünkü ilerleyen zamanlarınızın temellerini süreç içerisinde daha hızlı atabilirsiniz. Oldukça üretken ve başarılı bir zaman dilimi.

Temmuz-Kasım bandına baktığımız zaman, düşük riskli ve küçük kazançlı yatırımlar sizi memnun edebilir diyebiliriz. İlgi alanlarınız, hobileriniz, sevdiğiniz konular artabilir, seyahat etmek isteyebilir, şanslı, bilginizi ve deneyimlerinizi artıracak seyahatlere çıkabilirsiniz. Özellikle Kasım-Aralık bandında işinizi büyütmek isteyebilir, kariyerinizde basamak atlamak isteyebilir ve bu konularda yaptığınız başarılı manevralarla istediklerinizi elde edebilirsiniz. Yılın başında yakaladığınız yüksek enerjiyi, ılın sonuna kadar taşmaya istekli olmanız bu aşamada gerçekten çok önemlidir diyebiliriz. Bazı pürüzler ve aksilikler, ya da çevrenizin eleştirel yaklaşımı, ya da tanımadığınız kişilerden gelen eleştiriler sizi yolunuzdan alıkoymamalıdır. Profesyonel anlamda hayatınızda yeni açılımlar olabilir, ancak bu yeni açılımlar, yeni sorumluluklar demektir diyebiliriz. Kendi değişken dinamikleri içinde başarılı fırsat zamanları barındıran oldukça güçlü ve başarılı bir yıl inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

3.DEKANAT AKREP: 12-21 KASIM

VE ASC DERECESİ 10-20 ARASINDA OLAN KIYMETLİ AKREPLER İÇİN;

Öncelikle tüm Akrep ve Yükselen Akrep burcu kıymetli okurlarıma, sağlıklı, mutlu, huzurlu ve başarılı yıllar dilerim. Her şey gönlünüzce olsun inşallah. Yükselen burcunuzu bilmiyorsanız, doğum gününüze göre uyarlanan yorumlarımdan rahatlıkla faydalanabilirsiniz. Yükselen Akrep için de aynı ayırım geçerlidir.

Haziran ayının ortalarına kadar olan sürece baktığımız zaman, biraz dengeleri muhafaza etmek, diplomatik olmak, lakin bazı yerlerde de sesinizi yükseltmek durumuna hazırlıklı olmanız gerektiğini ifade edebiliriz. Bu dilimde ağırlıklı olarak özel hayatınız, akraba çevreniz, yakın ve önemli ilişkileriniz gündem olabilir. Aile ve akraba çevreniz, işlerinizi ve yapmak istediklerinizi eleştirel bir gözle değerlendirebilir. İş hayatınızda ilerlemek isterken, aileniz ve akrabalarınız ile ilgili sorumluluklarınız ve yapmanız gerekenler önünüze çıkabilir. Ev hayatınızı biraz düzene sokmanız gerekebilir. Ancak bütün enerjinizi harcamamalı, sadece ev-aile-akraba/iş hayatı arasında dengeleri gözetmelisiniz. Aile içinde oldukça güçlenebilirsiniz ve sıkça görüşlerinize başvurulabilir. Aile, evlilik, akrabalık ilişkilerinizi oldukça şeffaf, açık, net ve kalp kırmadan yürütmeniz, bu dönemde en yüksek faydanıza olabilir diyebiliriz. Aile üyeleri arasında baskıcı olarak gördüğünüz ya da egosuna yenilerek bazı istenmeyen pürüzler çıkaran kişi ya da kişileri uyarmak adına sorumluluklar alabilirsiniz. Ancak bu sorumlulukları alırken, çevrenizin yanlış anlamalarına ve engellemelerine karşı da bir savunma geliştirmek zorunda kalabilirsiniz. Dikkatli ve stratejik olmanız gerekebilir. Görüntüde biraz karışık ve pürüzlü gibi dursa da bu döngüden sonra, daha rahat olabilir, kariyer hayatınızda daha hızlı ilerleyebilir, özgüven seviyeniz oldukça yükselebilir. Değişen dinamikler içinde fırsatları kolaylıkla görebilirsiniz.

Tüm yıl 3.Dekanat Akrep ve Yükselen Akrepler için önemli bir Plüton görünümü bulunuyor. Plüton, kişisel gezegenizdir ve haritalarda yaptığı etkiyle devleşir. Hayata dair motivasyonunuz ve başarma arzunuz çok güçlü olabilir. Odaklanma ve zihin gücünüzle, dayanıklılığınız ve sabrınız ile pek çok zorluğu aşabileceğinizi bilirsiniz. Yeteneklerinizi hem kendinizin, hem de sevdiklerinizin yararına kullanabilirsiniz. İnsanların düşüncelerini ve onların psikolojilerini başarılı biçimde kavrayabilirsiniz. Sosyal sorunlarla daha fazla ilgilenebilir, ülkenizin, milletinizin, sevdiklerinizin faydasına olan sosyal hareketlere katılabilirsiniz.(Hayvan hakları gibi). Zorluklar içinde bunalan arkadaşlarınıza yardıma koşabilirsiniz. Eski kısıtlayıcı düşünce modellemelerinden sıyrılıp üretici, artırıcı büyüme modellemelerine geçerek, kişisel gezegeninizin cömertçe size sunduğu dönüştürücü ve yenileyici, tazeleyici etkilerden bol bol faydalanabilirsiniz.

Mart ayı sonuna kadar olan süreçte Oğlak Satürn, dekanatınıza oldukça şık etkilerle veda ediyor. Oğlak Satürn etkileri ile ister ev hanımı ister yönetici olun, gayet başarılı ve parlak işlere imza atabilirsiniz. Maddi anlamda kazanımlarınız oldukça iyi olabilir. Dolayısıyla hem maddi hem manevi anlamda güçlü temeller attığınız, zaman ve emek harcadığınız konularınızın yükselmeye ve meyve vermeye başladığını artık somut olarak görebilirsiniz. Hayatta istediklerinizi, ulaşmak istediğiniz yerleri, hedeflerinizi, geçmişte yaptığınız bazı hatalarınızı, neyi yapmak isteyip de yapamadığınızı ve size neyin engel olduğunu gözden geçirebilirsiniz. İş hayatınızda çok önemsemediğiniz noktalar, parasal tedbirleriniz, kariyer hayatınız ve ticaret hayatınızı tekrar gözden geçirebilirsiniz. Lakin sadece maddi hayatınız değil, sosyal hayatınıza, romantik hayatınıza ve evliliğinize de reel bir bakış açısı ile yaklaşabilirsiniz. Ve bu dönem ayağa kalkıp işinize odaklanabilir ve en iyisini başarılı biçimde ortaya koyabilme noktasına oldukça önemli adımlar atabilirsiniz. Hayatınıza canlılık ve verimlilik getirebilirsiniz. Hayatınızda yapmak istediğiniz değişiklikleri kolaylıkla yapabilirsiniz. Olumlu etkiler, hayatınızın her alanına yayılabilir.

Yine yılın başından Ağustos ayına kadar olan banda baktığımızda oldukça parlak ve sevimli Oğlak Jüpiter etkilerini görmekteyiz. Hem iş hayatınızda, hem de sosyal ve özel hayatınızda başarılı biçimde ilerlemenize olanak tanır. Bunu, büyüme ve zirveye çıkma dalgası, rüzgarı olarak da tanımlayabiliriz. Bunun yanında, Akademik hayatı devam eden, üniversite eğitimi almak isteyen, sınavlara hazırlanan ya da sonuç bekleyen, hukuki pürüzlerinin peşinde olan ya da yurtdışı için girişimler yapmak isteyen kıymetli Akrep ve Yükselen Akrepler, bu önemli dönemi son gününe kadar değerlendirmeli ve güzel haberlere hazır olmalılar diyebiliriz. Özellikle iş, seyahat, kariyer, terfi ve iyi bir evlilik gündeme gelebilir. Yeni arkadaşlıklar, sağlam dostluklar bu dilimin en güzel getirileri arasında gösterilebilir.

Yılın son aylarında emlak, gayrimenkul, arsa, toprak alım satımı gibi işleriniz varsa, kolaylıkla alabilir, rahatça satabilirsiniz. Oldukça hoş ve önemli bir yıl diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

Sözümüz sağlığa.

akrep burcu 2020