1.DEKANAT AKREP: 23 EKİM-1 KASIM

Ve ASC Derecesi 0-10 arasında olan kıymetli Akrepler için; 

Eylül ayının ilk günlerinde Başak Mars dekanatınıza oldukça önemli getiriler sunuyor diyebiliriz. Bu dönemde son derece detaylı ve titiz düşünebilir, olayları çok iyi analiz edebilirsiniz. Atak ve güçlü başlangıçlar yapabilirsiniz. Kendinize güveniniz oldukça yüksek olabilir, kendinizi oldukça büyük ve iddialı cümlelerle ifade edebilirsiniz. İkna kabiliyetiniz bu dönemde oldukça yüksek olabilir. Önceden düşünüp planladığınız ve maddi getirisi olabileceğine güvendiğiniz girişimler hakkında bu dönemde adım atmak isteyebilir ve başarılı başlangıçlar yapabilirsiniz. Tabii buna geçtiğimiz günlerde son derece parlak etkilerle oluşan Başak Yeni Ay’ın oldukça önemli astrolojik katkıları bulunuyor. Bu dönemde sert rekabet şartlarına uyum sağlayabilir, daha hızlı ve analitik düşünerek rakiplerinizden bir adım önde olabilirsiniz. Çok hızlı biçimde ilgilendiğiniz ya da rekabet konunuz hakkında bilgi toplayabilir, işleyebilir ve başarıyla kullanabilirsiniz. Daha önce zor ve detay isteyen projeleri rafa kaldırmak durumunda kaldıysanız bu dönem bu proje ve fikirlerinizi başarıyla somutlaştırabilir, hem para, hem para hem de imrendirecek bir başarı kazanabilirsiniz. İşyerinizdeki başarılı çalışmalarınız sadece proje başarıyla sınırlı olmaz, üstlerinizden takdir de görebilirsiniz.  Bütün ilgi sizi işaret edebilir. Sadece iş hayatında değil, sosyal ve romantik hayatınız da giderek yükselen bir grafik çizebilir diyebiliriz. İş ve sosyal hayatında son derece hırslı, hızlı, başarılı ve güç dolu bir grafik çizen Akrep ve Yükselen Akrepler, kalpleri boşsa, güçlü bir romantik mıknatıs olabilir, kendilerine hayranlık duyan özel bir kişiyi hayatlarına çekebilirler.

Yine bu dönemde Başak Güneş’in olumlu etkileri ile şanslı ve parlak bir dönemde, başarılarınız artabilir, kişisel gücünüz katlanabilir, angarya gördüğünüz tüm işler sizin için keyif verici ve eğlenceli bir hal alabilir diyebiliriz. Hem sakin, hem dengede, hem de oldukça iyimser olabilirsiniz. Oldukça hoş başlayan ve öyle de devam etmesi oldukça muhtemel bu ay, başarınıza başarı, üretici yanınıza bir kat kat daha fazlasını, veriminize ise iki kat daha fazlasını sunabilir. Planlarınız bir saat gibi işleyebilir, iş hayatınızdaki bazı problemleri kolaylıkla çözebilir, yakın çevrenizdeki bazı pürüzleri temizleyebilir, hayatınızdaki bazı gereksiz detayları başarıyla ayıklayabilir ve yolunuza devam edebilirsiniz. Olumlu ve pozitif bakış açınız, size saygı duyulmasını sağlarken, ilerlemenize, başarılı işler yapmanıza ve parlamanıza da olanak tanıyabilir.

Eylül ayının ilk haftasında hızlı ve sevimli Merkür’den oldukça güzel açılar ve etkiler alabilirsiniz. Haberci Merkür, öncelikle güzel haberler getirebilir. Beklediğiniz bir evrak, yaptığınız bir başvurudan geri dönüş, bir dilekçenize cevap alabilirsiniz. (Satürn ile açınız varsa, devlet kurumlarından da bir haber alabilirsiniz) alabileceğinizi söyleyebilirim. Düşünce gücünüz ve zihinsel aktiviteleriniz oldukça yükselebilir. Pek çok konu üzerinde oldukça net düşünebilir, çevrenizden işinize yarayabilecek oldukça önemli görüşler alabilirsiniz. Kendi içinizden gelen güce ve sezgilerinize, hislerinize oldukça güvenebilirsiniz. Hedeflerinize giden yolların daha da açıldığını görebilirsiniz. Doğru zamanda, doğru yerde olabilir, iş ilişkilerinizi ve çevrenizi oldukça geliştirebilirsiniz. Oldukça yoğun çalışabileceğiniz, oldukça başarılı olabileceğiniz, düşüncelerinizi olgunlaştırarak her alanda atılımlar yapmak için önemli fırsatlar yakalayabileceğiniz nadir ve önemli bir zaman dilimidir.  Çalışmalarınızı kolaylıkla şekillendirebilirsiniz. Anlaşma, görüşme, sözleşme, parlak ve yeni fikirler ortaya çıkarmak ve yeni kişilerle tanışmak için son derece ideal zamanlar. Entelektüel birikiminiz ve çabuk kavrama yeteneğiniz ile kişisel ikna kabiliyetiniz ile hoş görünümünüz ile çevrenizi etkileyebilirsiniz. Refleksleriniz ve hareketleriniz bu dönemde oldukça hızlanacağından araba kullanırken biraz dikkatli olmakta ve kurallara uymakta fayda var diyebiliriz. Ancak yoğun koşuşturma ve görüşmelerden dolayı bir miktar yorgun düşebilirsiniz, dinlenmeyi ve kendinize vakit ayırmayı ihmal etmeyiniz.

Ancak bu dönem, sabit Uranüs etkilerinden bahsetmekte fayda var. Aramıza yeni katılan kıymetli 1. Dekanat Akrepler için ve değerli Akrep okurlarımız için Boğa Uranüs hatırlatmamızı da yapalım. Elbette burcunuza bazı getirileri var. Uranüs etkileri ile beklenmeyeni beklemek ve olasılıkların dışında düşünmek durumunda olabilirsiniz. Hayatınızda hızlı, ani, beklenmedik, tahmin edilemez bazı gelişmeler ortaya çıkabilir ama bunu olumsuz anlamda almamalısınız. Bazı pürüzlerin olumsuz taraflarına dev bir büyüteç tutmamalısınız. Oldukça güçlü olan sezgilerinize ve sağlam yapınıza güveniniz tam olmalı ve bir kulağınız daima sezgilerinizde olmalıdır. Değişken koşullara karşı tedbirli olmak, yine hızlı, doğru ve objektif kararlar almak, bunun yanında değişkenler karşısında esnek kalmak, ilerleyen zamanlar için başarınızın anahtarı olabilir. Ağustos ayında bu etkileri ani, farklı, yeni ve değişik haberler olarak deneyimleyebilirsiniz. Bir de burada uyarı olarak Neptün etkilerinden bahsetmek durumundayız, yalan söylenmesinden hoşlanmıyorsunuz, ancak bu dönem sizi manipüle etmeye çalışan kişileri kolaylıkla anlayamayabilirsiniz ve karşınıza bazı art niyetli insanlar çıkabilir. Önemli miktar paralar konuşmayın, yatırımlarınız hakkında sizde iyi intiba bırakmayan kişilerle konuşmayın ya da karşınızdaki kişinin sizden bilgi almaya çalıştığını sezdiğiniz anda mesafenizi koyabilirsiniz. Bu dönem, kazanımlarınızdan bazı parçalar koparmaya çalışan insanlar olabilir aman dikkat. Yine bu zaman aralığında hayatınızdan bazı kişileri kesin olarak çıkarabilirsiniz.

12-18 Eylül tarihleri arasına baktığımızda çok şık Merkür ve Venüs açıları görmekteyiz. Bu açı iki kelime ile para ve zarafet demektir. Uygun yatırım planlarınız olabilir, son derece nazik kişilerle karşılaşabilir ve muhatap olabilirsiniz. Sanat ve kültür konusunda yayınlara ilgi duyabilir, şık bir iletişim aracı alabilirsiniz. Sevdiğiniz arkadaşlarınızdan iyilikler görebilir, onlardan çeşitli konularda ricalarda bulunabilirsiniz. Destek bulabilirsiniz. Zarif aksesuarlar alabilirsiniz, istediğiniz kozmetik ürünleri indirimde olabilir. Aynı zamanda romantik bir teklif, mesaj, haber de alabilir, eğer bir romantik teklifte bulunursanız olumlu cevap alabilirsiniz. Ancak bu dönem, ısrarla belirtmekte fayda var, ilk anda hoşlanmadığınız ya da kaba tabirle elektrik alamadığınız kişilerden uzak durmanız menfaatinize olabilir diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

2.DEKANAT AKREP: 2-11 KASIM

Ve ASC Derecesi 10-20 arasında olan kıymetli Akrepler için; 

Bu dönem, sabit etkilerin bazı pürüzlü yönleri var, bu bakımdan ne kadar hatırlıyor olsanız da bir kez daha gözden geçirelim, hemen akabinde bu pürüzlü etkilerin detaylarını konuşalım.

2019 yılı için tüm aylık yorumların temelini oluşturan Satürn görünümünü biraz açabiliriz. İyi haber Satürn’den geliyor. Oğlak Satürn etkileri ile ister ev hanımı ister yönetici olun, gayet başarılı ve parlak işlere imza atabilirsiniz. Dolayısıyla hem maddi hem manevi anlamda güçlü temeller attığınız, zaman ve emek harcadığınız konularınızın yükselmeye ve meyve vermeye başladığını artık somut olarak görebilirsiniz. Hayatta istediklerinizi, ulaşmak istediğiniz yerleri, hedeflerinizi,  geçmişte yaptığınız bazı hatalarınızı, neyi yapmak isteyip de yapamadığınızı ve size neyin engel olduğunu gözden geçirebilirsiniz. İş hayatınızda çok önemsemediğiniz noktalar, parasal tedbirleriniz, kariyer hayatınız ve ticaret hayatınızı tekrar gözden geçirebilirsiniz. Lakin sadece maddi hayatınız değil, sosyal hayatınıza, romantik hayatınıza ve evliliğinize de reel bir bakış açısı ile yaklaşabilirsiniz. Ve bu dönem ayağa kalkıp işinize odaklanabilir ve en iyisini başarılı biçimde ortaya koyabilme noktasına oldukça önemli adımlar atabilirsiniz. Hayatınıza canlılık ve verimlilik getirebilirsiniz.

Yine 2019 yılı sabiti Neptün etkileri ile insanları, olayları, durumları ve hayatınızdaki olguları çok kolay analiz edebilir, zihinsel ve ruhsal potansiyellerinizi çok daha etkin kullanabilirsiniz. Karşılıklı ilişkileriniz daha derin, daha anlamlı olabilir, hisleriniz oldukça güçlenebilir, hayatınızda belirgin bir bereket ve uyanış olabilir. Özellikle kişisel, daha doğrusu zihinsel ve psikolojik gelişime, sezgilerinizi daha da güçlendirme ve büyütme yöntemlerine, insan ruhunun derinliklerine inmeye, bilinçaltı ve psişik düzlem bağlamında olguları inceleme konusunda daha istekli olabilirsiniz. Bazı düşüncelerinizin gerçekliğe dönüştüğünü görebilirsiniz. Zihninizden geçen düşünceler, reel olarak hayatınıza girmeye başlayabilir. Bu yüzden düşüncelerinizin pozitif ve iyimser olmasına dikkat etmelisiniz diyebiliriz. (Bu konu hakkında geniş bilgi almak için sitemizde BALIK BURCU sayfasına giderek Neptün ve etkileri hakkında çok detaylı bilgi alabilirsiniz).

Eylül ayının ilk haftası, nispeten rahat ve bu dönemde Venüs desteğini alabilirsiniz. Sezgileriniz bu dönemde Neptün etkileri ile güçlü çalışacağından kolaylıkla yeni ve size katkısı olabilecek arkadaşlar edinebilirsiniz. Sosyalleşebilir, çevrenizi genişletebilir, pek çok yenilikler görebilir ve öğrenebilirsiniz. Bu dönemde bazı para fırsatları elinize geçebilir. Yine Satürn görünümlerinden bakıldığında Kalbi boş olan kıymetli Akrep ve Yükselen Akrepler, kendilerinden yaşça büyük kişilere ilgi duyabilir ve duygusal yakınlık kurmak isteyebilir. Mantık ve içgüdülerin ortaklaşa çalıştığı, el ele yürüdüğü bu dönemi kalıcı başarılar istediğiniz alanlarda kolaylıkla ve çekinmeden kullanabilirsiniz.

20-23 Eylül tarihleri arasında bir Merkür-Satürn pürüzlü görünümü var, bu dönemde yapmak istediklerinizin, ya da söylemek istediklerinizin engellendiğini düşünebilirsiniz. Kısa bir dönem, yine bu dönemde yapmak istedikleriniz konusunda ilerlemenizin biraz ağır olduğunu düşünebilirsiniz. Yine bu dönemde üzerinizden güç mücadelelerine girildiğini görebilir, sizden saklanan bazı konuları öğrenebilirsiniz. İstediklerinizin ya da hayallerinizin peşini bırakmayın, sadece biraz daha dikkatli olun ve sezgilerinize güvenin inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

3.DEKANAT AKREP: 12-21 KASIM:

Ve ASC Derecesi 20-30 arasında olan kıymetli Akrepler için; 

Aramıza yeni katılan kıymetli 3. Dekanat Akrepler için ve değerli Akrep okurlarımız için RUTİN hatırlatmamızı da yapalım 2019 yılı için sabit etkiniz var, kişisel gezegeniniz Plüton, Oğlak burcunda ilerlemeye devam ederken size de enerjinizi olumlu biçimde kullanarak sorunlu ve sıkıntılı durumlara oldukça hızlı çözümler üretme çevikliği kazandırabilir. Yeteneklerinizi ve elinizdeki argümanları ortaya koyarak iş ya da ticaret hayatınızda daha güçlü rekabet edebilirsiniz. Zorluklara ve pürüzlere çok da takılmadan, onları kenara iterek hızla yolunuza devam edebilirsiniz. Aynı zamanda meselelerin derinine inerek karışık problemleri de kolaylıkla çözebilirsiniz.

6-15 Eylül tarihleri arası, Venüs’ten gelen güzel açıları değerlendirmeniz menfaatiniz icabıdır diyebiliriz. Venüs, aşk, para ve güzellikler gezegeni olmasının yanında ayrıca şans gezegenidir. Haritalarda, transit olarak olumlu aldığı açılarda çok hoş tezahürleri olabilir. Bu haftada, hem aşk, hem para, hem de cesaret anlamında oldukça üst düzey şans ve fırsatlar yakalayabilirsiniz. Geçen ay bırakınız konuşmayı, aklınızdan bile geçirmediğiniz bazı konuları bugün cesaretle masaya koyabilir, bir süredir dikkatlice gözlemlediğiniz o özel kişiye açılma şansı bulabilirsiniz. Samimi ve derin bir ilişkiniz olabilir. Çok hoş tekliflerin cesurca gelmesi de muhtemeldir. Davetlerde, şık toplantılarda bulunabilir, davet edilebilir, tüm gözleri üzerinize çevirebilirsiniz. Sürpriz hediyeler alabilirsiniz. Paranızda bolluk ve bereket olabilir.  Bunun yanında evli olan, süregelen bir ilişkisi olan ya da kalbi boş olan kıymetli Akrep ve Yükselen Akrepler için de aynı cümleleri kurabiliriz. Üstelik bazı başlangıçlar son derece maceralı ve heyecan verici, evlilikteki bazı pürüzlerin giderilmesi hızlı ve sorunsuz, var olan ilişkinin de daha ciddi bir yöne evrilmesi de bu dönem sevindirici etkiler arasında yazılabilir.

Yine Eylül ayının ortalarına kadar olan sürece baktığımız zaman Haberci Merkür, öncelikle güzel haberler getirebilir. Beklediğiniz bir evrak, yaptığınız bir başvurudan geri dönüş, bir dilekçenize cevap alabilirsiniz. (Satürn ile açınız varsa, devlet kurumlarından da bir haber alabilirsiniz) alabileceğinizi söyleyebilirim. Düşünce gücünüz ve zihinsel aktiviteleriniz oldukça yükselebilir. Pek çok konu üzerinde oldukça net düşünebilir, çevrenizden işinize yarayabilecek oldukça önemli görüşler alabilirsiniz. Kendi içinizden gelen güce ve sezgilerinize, hislerinize oldukça güvenebilirsiniz. Hedeflerinize giden yolların daha da açıldığını görebilirsiniz. Doğru zamanda, doğru yerde olabilir, iş ilişkilerinizi ve çevrenizi oldukça geliştirebilirsiniz. Oldukça yoğun çalışabileceğiniz, oldukça başarılı olabileceğiniz, düşüncelerinizi olgunlaştırarak her alanda atılımlar yapmak için önemli fırsatlar yakalayabileceğiniz nadir ve önemli bir zaman dilimidir.  Çalışmalarınızı kolaylıkla şekillendirebilirsiniz. Anlaşma, görüşme, sözleşme, parlak ve yeni fikirler ortaya çıkarmak ve yeni kişilerle tanışmak için son derece ideal zamanlar. Entelektüel birikiminiz ve çabuk kavrama yeteneğiniz ile kişisel ikna kabiliyetiniz ile hoş görünümünüz ile çevrenizi etkileyebilirsiniz. Refleksleriniz ve hareketleriniz bu dönemde oldukça hızlanacağından araba kullanırken biraz dikkatli olmakta ve kurallara uymakta fayda var diyebiliriz. Ancak yoğun koşuşturma ve görüşmelerden dolayı bir miktar yorgun düşebilirsiniz, dinlenmeyi ve kendinize vakit ayırmayı ihmal etmeyiniz.

Para ve yatırımlar konusundaki sabit fikirleriniz, keskin gözlemleriniz sayesinde bu dönem önemli fırsatlar yakalayabilir, sosyal çevrenizden de güzel destekler görebilirsiniz diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

Sözümüz sağlığa.

akrep ve yükselen akrep