27 Nisan 2021 günü, Akrep burcunda bir Dolunay gerçekleşiyor. Tüm ülkemize ve milletimize hayırlı uğurlu kademli olsun inşallah.

Yazımız iki bölümden oluşuyor. İlk bölümde gündemde olan gelişmelerin astrolojik anlamı ve analizini yapıyor, ikinci bölümde ise, Akrep Dolunay’ın burçlara olan etkilerinden bahsediyoruz. İlk bölüm ile ilgilenmiyorum diyen, sayfayı aşağı kaydırarak yükselen burcuna ve Güneş burcuna göre muhtemel getirileri okuyabilir.

Gelelim, gündemimize. Bu Dolunay haritasına bakıp analiz ettiğimde, üç tarafı deniz, dört tarafı düşman olan, ancak muazzam bir güç ve inancın beslediği dirayet, sabır, inanç ve müthiş yeteneklerin zekâ ile harmanlandığı güçlü bir Türkiye’nin tüm hatları ile sahada olduğunu söyleyebilirim.

Ancak şunu da ilave etmeliyim ki, Satürn’ün Ay, Güneş ve Merkür ile olan oldukça sürtünmeli görünümlerinin bize anlatmak istedikleri var.

Satürn, yaşlı ve bilge bir öğretmendir. Söylemek istedikleri çok bellidir. Akrep burcunun gezegeni Plüton da şu anda Oğlak burcunda. Yani derslerimiz katmerli. Satürn’den hep çekinilir… Hayır, Satürn’ün çekinilecek hiçbir şeyi yoktur. Esas başka görünümlerden çekinmek, biraz daha dikkatli olmak lazım. Satürn, açık konuşur, direkt söyler.

Dün bir sosyal medya mecrasında ünlü tarih profesörü Justin Mc Carthy’nin bir videosuna rast geldim. Mc Carthy 75 yaşında bir TARİHÇİ. Amerika Birleşik Devletleri tarafından iki gün önce yapılan açıklamaya istinaden ‘’Türkler, maalesef kendileri aleyhine yüzlerce yıldır yapılan kötü propagandayı tersine çevirmek için hiçbir şey yapmadı. (DERS 1) Bugün gündeme gelen konu hakkında yeterince çalışma yapmadı. (DERS 2) Tam bir adanmışlıkla konunun üzerine gitmedi. (DERS 3)Bugün geldiğimiz nokta bu’’ diyor üzülerek. Tarihin bu dönemde oldukça önem kazanabileceğini yazmıştım. Tarih konusuna dikkat etmemiz gerektiğini, tarihin hayatımızın her alanına sirayet edebileceğini tekrar tekrar ifade etmiştim.

Satürn, yani yaşlı ve bilge bir öğretmen, Akrep Dolunay’dan önce açık açık söylemiş. ‘’Sorumluluk almadınız, yerine getirmediniz’’ diye.

Biz sorumluluklarımızı almazsak, acı dersler alırız. Açık açık yüzümüze söylendi bu. Diyeceksiniz ki, ‘’Başak Teyze, hırsızın hiç mi suçu yok’’ Elbette var, adı üstünde, hırsız… Ama hırsız boş eve girmez. Çalınacak değerli varlıkları olan eve girer. Biz devemizi çalınmasın diye sağlam kazığa bağladık mı? Mahallede bir hırsızın dolaştığını bile bile güvenliğimiz için, canımız, malımız için gerekli adımları attık mı?

Aynı konu pandemi için de geçerli. Sağlık Bakanımız Sn. Fahrettin Koca, Oğlak burcudur. Neredeyse iki yıldır ‘’Maske takalım, mesafeye uyalım, hijyen şart, sağlık çalışanlarımıza yardımcı olalım’’ diye her gün söylerken, sorumluluk alınmaması yüzünden (SATÜRN) gelinen noktayı hepimiz biliyoruz. Söylemler ‘’UMUTLUYUZ, YENECEĞİZ’’ değil, ‘’ÜMİT VAAD EDİYOR’’ yönünde.

Astrolojik görüşüm, baskın Satürn etkilerine bakarak ‘’Konuyu daha ciddiye almalı, yetkililerimizi (OĞLAK) daha dikkatli dinlemeliyiz, aksi takdirde, bu süreç yaz sonuna kadar uzayabilir’’ yönündedir.

Sorumluluklarımızı yerine getirmez, derslerimizi vaktinde alıp çalışmazsak, maske diyene bağırır, mesafe diyeni döver, hijyen diyene söversek sanıyorum Satürn ‘’Peki o zaman, gir evine’’ diyecektir güneşli güzel günlerin arefesinde, bayramda.

Dönem, sorumluluk alma zamanı. Herşey büsbütün kötü mü? Elbette hayır. 11. Evde gözüme çok güzel görünümler çarptı. Bu bakımdan dünya çapında ülkemizin önemli destekler görebileceğini, şartlar ne kadar zorlayıcı olursa olsun ülkemizin bu Dolunay’dan sonra olan bitenden gereken dersleri çıkararak başta TARİH olmak üzere tüm alanlarda sorumluluk alarak ve gereklerini yerine getirerek daha hızlı ve daha deneyimli olarak yoluna devam edebileceğini söyleyebilirim.

Geç mi kaldık? Hayır… Lütfen dikkat, lütfen özen…

Hayırlı, uğurlu, kademli olsun inşallah. Sözümüz sağlığa.

KOÇ VE ASC KOÇ:

Koç ve Yükselen Koçlar için finans, ortak kullanım alanındaki para, büyük ve önemi yatırımlar ve ruhsal düzlemde yenilenmeler ve açılımlar içeren Akrep Dolunay, ilerleyen günlerde Koçlar için yepyeni kapılar açabilir inşallah. Bunun yanında kendilerine sır olan bir konu açıklığa kavuşabilir. Bir yatırımlarını finanse edebilirler, eşlerinin oldukça yardımı olabilir. Ya da eşlerinin veya ortaklarının gelirinde artış olabilir. Ancak, Koç ve yükselen Koçlar, eski borçları kredileri, ödenmemiş bazı vergi, taksit, borç ya da fatura olup olmadığına dikkat etmeliler. Bu alanda bazı sorumlulukları varsa, maddi kayıpları olmaması adına yerine getirmeliler.  Bazı eski borç meseleleri gündeme gelebilir. Bunun yanında, kendilerini rahatsız eden ya da sağlıksız düşünmelerine neden olan bazı pürüzleri giderebilir, ruhsal anlamda yeni gelişmeler de yaşayabilirler diyebiliriz. Hayırlı, uğurlu kademli olsun.

BOĞA ve ASC BOĞA:

Boğa ve Yükselen Boğalar, bugünlerde kendilerini zorlanıyormuş gibi hissedebilirler, ancak tam karşıt evlerinde yani 7. evlerinde meydana gelen Akrep Dolunay, hayatlarında bir dönemi kapatabilir diyebiliriz. Bir anlaşmanın, sözleşmenin, ya da sözsüz birtakım ortaklıklarda yolun sonuna gelinmiş olabilir. Bazı ortakları ile yollarına daha genişleyerek, büyüyerek devam edebilirler. Ya da bu ortaklığın bitmesinin her iki tarafın menfaatine olduğuna karar verebilirler. Hukuki işleri bugünlerde karara bağlanabilir. Hukuki anlamda, ortaklıklar ya da ticari anlamda bazı sorumlulukları bugünlerde önlerine çıkabilir. Bu alanlarda biraz dikkatli olmalarında fayda var. Hayırlı, uğurlu kademli olsun.

İKİZLER ve ASC İKİZLER:

İkizler ve Yükselen İkizler, Akrep Dolunay’ı takip eden günlerde, sağlıkları için yeni kararlar alabilir, kötü alışkanlıkları varsa bırakma yolunda adım atabilirler. Rutinleri çok sevmeyen İkizler için bazı rutinler değişiklik gösterebilir. Şu anda bekledikleri haberlerle ilgili belirsizlikler olabilir, bazı konular netliğe, çözüme kavuşmamış gibi durabilir. İş hayatlarında konforları için küçük yeniliklere gidebilir, doktor ve dişçi ziyaretlerini biraz ertelediklerinin farkına varabilirler. (Özellikle Satürn’ün konumuna dikkat! Dişler ve kemikler ön planda) Sağlıkları konusunda kapsamlı araştırmaya gidebilirler. İşyerlerinde bazı arkadaşları ile aralarında bir gerginlik oluşmuş ise, bunu da kısa zamanda çözüme kavuşturabilirler inşallah  diyebiliriz. Hayırlı, uğurlu kademli olsun.

YENGEÇ ve ASC YENGEÇ:

Yengeç ve Yükselen Yengeçler, Akrep Dolunay’dan karlı çıkabilirler inşallah. Bu dönem, çevrelerinden bebek haberi alabilir, bebek için bir tedavi sürecinin sonuna gelinmiş olabilir ya da bir evlat sahibi olmaya karar verebilirler diyebiliriz. Bunun yanında evlatları büyük ise, onlarla ilgili bazı problemler hızlıca çözüme kavuşabilir ve bazı belirsizlikler hızla aşılabilir. Evlatları lan Yengeçler, onlarla ilgili bazı yeni sorumluluklar alabilirler. Romantik ilişkilerini teste tabi tutmak isteyen Yengeçler, elde ettikleri sonuçlara göre ”Tamam” ya da ”Devam” diyebilirler. Bazı Yengeçler yeni hobiler bulabilir ve severek yaptıkları bazı hobilerinden para kazanmaya başlayabilirler. Hem kısa zamanda sevip benimseyebilecekleri, hem de bu aralar Oğlak Plüton ve Satürn etkilerini muazzam yumuşatan yeni aktiviteler hayatlarına girebilir. Bunun yanında eğlence anlayışlarında da yenilik yapmak isteyen Yengeç ve Yükselen Yengeçlerin, çevrelerince kıymetleri çok daha iyi anlaşılabilir diyebiliriz. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

ASLAN ve ASC ASLAN:

Aslan ve Yükselen Aslanların 4. evlerinde meydana gelen  Akrep Dolunay, bazı pürüzleri hızla düzeltici etkilere sahip olabildiği gibi, aile içinde derinlerde, köklerde yatan bazı sorunların da teşhis edilip hemen tedavi aşamasına geçilmesi noktasında da oldukça önemli rol oynayabilir. Kıymetli Aslanlar, bu alanlarda, özellikle aileleri hakkında, Satürn’ün konumuna göre, ailevi ilişkilerde ve aile büyükleri ile ilgili yeni sorumluluklar alabilirler. Bugünlerde aile içinde bazı durumları toparlamaları gerektiğini hisseden Aslan ve Yükselen Aslanlar, ev, arsa, tarla, emlak ve bunun gibi taşınmazlar konusunda da araştırma yapmaya başlayabilir, Kasım ortalarına doğru bir taşınmaz edinme konusunu tekrar gündeme taşıyabilirler inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

BAŞAK ve ASC BAŞAK:

Başak ve Yükselen Başaklar, Akrep Dolunay’da yakın çevreleri, genç akrabaları ile ilgili bazı ufak tefek sorunlara çözüm üretebilir, yakınlarına destek olabilirler. Kısa yolculukları, kısa konaklamaları sırasına bazı fikirlerini, bazı düşüncelerini tekrar revize edebilirler. İlgilendikleri bir konuda yepyeni bir duyum alabilirler. Bir süredir bekledikleri bir haberi de almaları mümkün görünüyor. Bunun yanında ticari kazançları artabilir, kendilerini bazı konularda geliştirmek isteyebilir, devam ettikleri kısa eğitim programlarını bırakabilir, yenisi hakkında araştırmalara başlayabilirler diyebiliriz. Zihinsel faaliyetleri artabilir, insanlarla kurdukları iletişimde bazı noktaları değiştirebilir, yeni bir tarz edinebilirler. Halkla ilişkiler, reklam ve medya çalışmaları işlerinde olan değerli Başaklar,  bu projelerini tamamlayarak yeni projeler üstlenmek, yine bu alanlarda yeni sorumluluklar almak isteyebilirler inşallah. Hayırlı, uğurlu kademli olsun.

TERAZİ ve ASC TERAZİ:

Terazi ve Yükselen Teraziler, Akrep Dolunay sürecinde, cüzdanlarına göz atmak isteyebilirler. Bu dönemde bazı harcamalarını dikkatli yapmak durumunda olan Terazi ve Yükselen Terazilerin ellerine, geçmiş dönemde borç olarak verdikleri bazı paralar geçebilir. Bazı yatırımlarını sonlandırmaya karar verebilir, bazı yatırımlarını ucu açık olarak dondurmaya karar verebilirler. Maddi konularda bazı sorumluluklar gündeme gelebilir. Ertelenmiş ya da unutulmuş bir mesele gündeme gelebilir. Maddi konularını mercek altına alabilirler. Paylaşımlı, bölüşümlü bir para ya da mülk konusunda yeni gelişmeler gündeme gelebilir. Evraklara dayalı bazı mali kayıtlarda (iş akdiniz, sigortanız, maaşınız ya da göstergesi, bordronuz ya da evraklı ödemeleriniz vb.) hata olup olmadığını kontrol etmeniz de menfaatinize olabilir inşallah. Hayırlı uğurlu kademli olsun.

AKREP ve ASC AKREP:

Akrep ve Yükselen Akrepler için, kelimenin tam anlamıyla tüm gözlerin onlara çevrildiği bir dönem olabilir ve kişisel olarak bazı hedeflerine ulaşabilirler inşallah. Duygusal hassasiyetleriniz artabilir ancak kendinizi çevrenize çok daha güçlü ve başarılı olarak ifade edebilirsiniz diyebiliriz. Bunun yanında, dış görünüşünüzdeki  bazı değişimler için çok uygun bir zaman olmayabilir, bunun yerine, Dolunay’ın etkilerini bir miktar azaltabileceği önümüzdeki haftaları tercih etmeniz de menfaatinize olabilir. Dolunay, burcunuzda gerçekleştiği için bazı duygusal iniş çıkışlara hazırlıklı olmalısınız. Satürn etkileri ile bu durum biraz sert olabilir.  Hayatınızda bir süredir istediğiniz sonlandırmaları rahat, sorunsuz ve zahmetsizce yapabilirsiniz. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

YAY ve ASC YAY:

Yay ve Yükselen Yayların 12. evinde, biraz perde arkasında kalan Dolunay, bu pozisyonuna rağmen, oldukça ciddi açılımlar getirebilir diyebiliriz. İlerleyen günlerde kulağınıza bazı dedikodular gelebilir, bazı gizli düşmanlar, bazı kıskançlıklar ya da uzun zamandır farkında olmadığınız ama sizden de pek hoşlanmayan kişilerin varlığından haberiniz olabilir. Bunun yanında önemli bir bilinçaltı gözlemi yaparak, pek çok burcun sırayla gerçekleştirdiği ”Zihinsel bahar temizliğine” başlayabilirsiniz inşallah. Hayırlı, uğurlu kademi olsun.

OĞLAK ve ASC OĞLAK:

Oğlak ve Yükselen Oğlaklar için, Akrep Dolunay, pek çok değişim, dönüşüm ve yenilenmeyi içinde barındırıyor diyebiliriz. Oğlak ve Yükselen Oğlakların hayaller, umutlar, istekler, arzular ve beklentiler evlerinde gerçekleşen Dolunay akabinde, yeni hedefler konabilir, bazı arkadaş gruplarında kopmalar da gündeme gelebilir. Bazı arkadaşlıklarınız ve dostluklarınız da oldukça güçlenebilir. Ancak bazı dostluklarınızı yeniden revize etmek durumunda olabilirsiniz. Bazı dostluklarınız da sizden sorumluluk bekleyebilir. Üstlendiğiniz bazı sosyal projelerinizi bu dönem başarıyla kapatarak, yeni alanlara yürüyebilirsiniz. Bazı beklentilerinize ve isteklerinize bu dönem kavuşabilir, yenilerini ajandanıza alabilir ve yolunuza başarıyla devam edebilirsiniz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

KOVA ve ASC KOVA:

Kova ve Yükselen Kovaların  kariyer, toplumsal statü, toplum önünde nasıl göründükleri, imajları ve iş hayatı çizgileri üzerinde meydana gelen Dolunay’ın hemen akabinde, bazı taşlar olumlu anlamda yerinden oynayabilir diyebiliriz inşallah. Bazı sorunları kökünden çözebilir, hayatınızda ilerlemenize engel olan bariyerleri kaldırabilir, yetkili kademeler gözünde olumlu ve ılımlı, yapıcı tavrınızla oldukça beğenilebilirsiniz. Bazı alanlarda yeni sorumluluklar alabilirsiniz. Ancak, güç mücadelelerine girmek, gözü kapalı bazı kişisel savaşlara atılmak bu evrede bazı problemlere yol açabilir. Söylediğiniz, kurduğunuz ya da paylaştığınız bir cümle ortaya bazı sıkıntılar çıkarabilir aman dikkat! Bu bağlamda, başta yaşlı ebeveynler olmak üzere gerekli desteği alarak yeniliklerin peşinde, kendine güvenen ve güçlü biçimde yolunuza devam edebilirsiniz diyebiliriz. Hayırlı, uğurlu kademli olsun.

BALIK ve ASC BALIK:

Balık ve Yükselen Balıklar, 9. evlerinde meydana gelen Akrep Dolunay’ın hemen akabinde, hayatlarına, vizyon ve hedeflerine, büyütmek istedikleri noktalara gözlerini çevirebilirler. Bu dönemde, bazı yabancı kültürlerden olan insanlarla tanışabilir, yurtdışı seyahat planlayabilir, bazı hukuki konularda sorunlarınızı çözebilir, yabancı kültürlere dair okumalarınızı ve araştırmalarınızı artırabilir, tatil planları yapmaya başlayabilir, gezi ve maceralı yolculuklara hevesli olabilirsiniz. Şu an için böyle bir imkânınız olmasa bile, ilerleyen zamanlar için kendinizi geliştirmek, üniversite eğitiminizde bir kademe yükselmek, eğitiminizle ilgili bazı sorumlulukları almanız,  yeni bir eğitim programına başlamak konusunda önemli atılımlar da yapmanız gündeme gelebilir inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

Sözümüz sağlığa.

(FOTOĞRAF: TRT HABER FOTO GALERİ)

akrep