TÜM ŞEHİTLERİMİZİN AZİZ VE TERTEMİZ RUHLARINA EN DERİN HÜRMETLERİMLE;

 Sevimli, eğlenceli, moral verici, stres atıcı, sıcak ve güçlü Aslan Dolunay dönemine hoş geldiniz. Yarın, gülümseten, düşündüren, insani değerlerimizi, güçlü yanlarımızı, yeteneklerimizi ortaya çıkaran magazin ve eğlence ağırlıklı bir döneme adım atıyoruz inşallah.

Siz kıymetli dost ve arkadaşlarıma, değerli okurlarıma tatsız tuzsuz felaket haberleri verecek değilim. Onları her yerden okuyabilirsiniz. Bu Dolunay döneminde sizlerle güzelliklerden, bolluktan, bereketten, enerjiden, sevgiden, büyümeden, ilerlemeden, cihanşumül, bağımsız, her alanda lider, güçlü üreten Türkiye hakkında konuşacağız. Felaket tamtamlarını şehvetle çalanlardan olmadım. Olmam da. Türkiye’miz, devletimiz ve milletimiz için ‘’Kötü Haber’’ beklentisi içinde olanları an itibari ile pistten alalım. Tekrar yazıyorum, soranlarımız da oluyor, doğal afetler ya da benzeri olaylarla şu anda ülkemizin yönetimi ve kadroları değişmeyecek inşallah. Bu beklenti içinde olanlara bir daha tekrar edeyim de yanlış durakta yanlış otobüs beklemesinler.

Aslan burcunu çok iyi tanıyoruz. Önce sağlık. Bu dönemde kalp, kalp sağlığı, tansiyon, hipertansiyon, bunların tetikleyicileri, kalp krizleri hakkında bol haberler okuyabiliriz. Kalp-Damar cerrahisi alanında başarı ve yeniliklere, yurtdışında çalışan Türk doktorlarımızın başarılı ameliyatlarına şahit olabiliriz. Ya da bu konularda ülkemizde yeni yöntemler ve tedaviler gündeme gelebilir. Aslan burcu, çocukların da evidir. Çocuklarda görülebilen kalp, damar ve dolaşım sorunları, hamilelik ve kalp sağlığı gibi konularda önemli ilerlemeler kaydedilebilir. Küçük çocuklarda son derece riskli olabilen ama başarıyla yapılan müthiş ameliyatları ve muazzam tedavileri okuyabiliriz. Yurtdışından ülkemize tedavi ve şifa amaçlı gelen ve çok başarılı süreçleri olan hastaların haberlerini okuyabiliriz. Her zamanki gibi bağıntı içinde Yengeç-Oğlak aksını da Aslan-Kova aksı içinde değerlendirmek durumundayız. Çünkü 6 aylık bir Tutulma devresinden geçiyoruz. Yaşlılıkta kalp, yaşlılıkta özel hayat (Oğlak-Aslan), yaşlılık ve yaşam konforu, daha genç görünme hevesi, estetik patlaması, estetik harcamaları gibi konular gündem olabilir. Saç ekimi konularında yenilikler de okuyabiliriz. Gür ve parlak saçlar ( Aslan yelesi) çok rağbet görebilir. Yaş farkı oldukça belirgin ilişkiler gündem olabilir ve şu anda okuduklarımızdan çok çok daha şaşırtıcı magazin haberleri kelimenin tam anlamıyla gündeme ‘’Bomba’’ gibi düşebilir. Yengeç-Oğlak-Aslan aksında temelinde maddi menfaat ve kendini sağlama alma (OĞLAK-YENGEÇ) dürtüsü olan ama zahirde yani görüntüde AŞK ve ROMANTİZM (ASLAN) olan magazin haberleri, gündelik sohbetlerimizde epey yer alabilir. Yay Mars da bu haberleri alevlendirecek, büyütecek körük görevi görebilir. Yine çok önemli ifşalar, aşk itirafları, mektup ya da mesajlar ortaya çıkabilir. (BALIK MERKÜR-ASLAN DOLUNAY). Dudak uçuklatan tazminat davaları, şaşırtan boşanma davaları ve ödenen nafakalar okuyabiliriz. Yine görüntüde çok parlak, göz kamaştıran (ASLAN-KRALİYET) evliliklerin ya da aşkların özelinin ağır şiddet, duygusal boşluklar barındırdığını okuyabiliriz. Aşkın para ile satın alınabilecek bir duruma geldiğini, duygusal açlığın para ile duygu satın alma noktasına kadar insanları sürükleyebildiğini de görebiliriz. (KOÇ VENÜS KOÇ CHİRON) Yine bu dönemde sosyal konumu yüksek kişilerin temelde ne kadar yalnız, ne kadar kırılgan ve insani hislere ne kadar ihtiyaçları olduğunu görebilir, hissedebiliriz. Bu konumda olan insanlar, artık yalnızlık ve çevrelerindeki yapaylık dolayısıyla patlama noktasına gelebilir. Bu da dolayısıyla kalp rahatsızlıklarını tetikleyebilir. Bazı ünlü simalarımızın kalp rahatsızlıkları nedeniyle tedavi gördüklerini, bunu da bir süredir gizlediklerini (BALIK MERKÜR) okuyabiliriz. Yine dünya çapında kraliyet ailelerinden oldukça önemli lakin biraz sıcak, baharatlı, skandal soslu haberler alabiliriz. Ünlü kişiler, kendi sosyal konumlarından farklı (KOVA) konumlarda olan kişilerle duygusal yakınlık kurabilirler.

Aslan, sevimli ve eğlenceli, magazini seven, gündemi seven, ağır ekonomik-politik gündemi sıkıcı bulan bir burç olmasına rağmen, işin içinde yönetim ve liderlik varsa, lüks ve para varsa başköşede olması gerektiğini bilir ve yerini alır. Ama bir de Kova realitemiz var. Kova son derece insancıl, dünyanın ve bulunduğu toplumun sorunlarıyla yakından ilgilenen, yardımsever, zeki, evrensel değerlerin peşinde olan farklı bir burçtur. Sıradışıdır. O yüzden bu dönemde SIRADIŞI olan herşey gündemimizde. ‘’Şaşırtıcı’’, ‘’Şok edici’’, ‘’İnanılmaz’’, ‘’Yok artık dedirtti’’ başlıklar rutindir.

ASLAN AY’ın gölge tarafları da vardır. Bu dönem, kibir, gurur, ego, gösteriş merakı, lüks arzusu, kişisel hırslar tetiklenebilir. Büyük, lüks ve gösterişli harcamalar, lüks mağazalarda hırsızlık, lüks özentisi ve arzusu, ünlü ve tanınır olma hevesi içinde olan bazı kişilerin düştüğü acıklı durumlar, kalkıştıkları tehlikeli oyunlar haber olabilir. Para ve lüks uğruna söylenen yalanlara şahit olabiliriz. Ekonomi üzerinden hükümet yıpratılmaya çalışılabilir. Geçen sefer yazdığım gibi doğal afetler ya da sosyo-politik gündem ile yıpratılmaya çalışılan temel kurumlar (Oğlak) bu dönem ‘’Bir kesim lüks ihtişam içinde yaşıyor, bir kesim fakirlik içinde yüzüyor olacak iş mi’’ tadı ve sosuyla servis edilebilir. Tabii bunun yanına lüks yiyeceklerin, gıdanın, meyvelerin (Aslan Ay) tüketimi de artabilir. Lüks tüketimde ibre yukarı doğru çıkabilir. Yine bu dönemde ‘’Aldığı lüks hediyenin fiyatı dudak uçuklattı’’ haberlerinin de Aslan orjinli olduğunu söyleyebiliriz.

Aslan Ay, mizah, kahkaha ve kabul edelim büyük skandallar demektir. Bazı tanınmış simalar, sosyal medyada çok eleştirilebilir, bazı kıyafetleri, yedikleri, gittikleri mekânlar, harcamaları okur ve takipçiler tarafından yerden yere vurulabilir. Sıradışı olmak için, farklı olmak için, gündeme gelmek için birtakım hamleler yapanlar ‘’Komik duruma düştü’’, ‘’Çok rüküş olmuş’’, ‘’Ne yapacağını şaşırdı’’ , ‘’Çok eleştirildi’’ şeklinde ve tadında basında haber olabilirler.

Bu dönemde zafer, başarı, zenginlik ve haysiyet namına çok güzel haberler duyabiliriz. Lüks ürünlerin fiyatları da dudak uçuklatabilir. Çok yeni ve mevcuttan çok daha iyi göz kamaştırıcı araba ve telefon modelleri gözlerimizi ve cüzdanlarımızı yakabilir. Büyük, göz kamaştırıcı düğünler ya da hazırlıkları olabilir. Ülkemizin gençlerinden ve çocuklarından göz kamaştıran sanat ve spor başarıları gelebilir inşallah. Çocuk dâhilerimiz gündeme gelebilir. Uluslararası yarışmalardan, spor karşılaşmalarından, rekabet alanlarından (YAY MARS) gurur verici (ASLAN) neticeler gelebilir inşallah. Müzayedeler, sanat galerileri yoğun olabilir, yeni sergiler, konserler ve sanat çalışmaları görebiliriz. Çok yüksek fiyatlara satılan çok değerli sanat eserlerinin haberlerini okuyabiliriz. Çocuklar için (ASLAN) sıradışı (KOVA) ürünler ve hizmetler piyasaya çıkabilir. Hobilerini ticaret ve kazanca dönüştüren, katmadeğer sağlayan, yine Kova aksından gidersek ‘’maliyeti çok bularak’’ kendi ürününü ya da malzemelerini, kendi teknolojisini üreten mucitlerimiz olabilir. Aslan, küçük çocuklar kadar iç çocuğumuzu da temsil eder. Psikolojisi için, ruhsal arınması için, iç çocuğunun sesi için (Aslan) şaşırtıcı kararlar (Kova) alanların haberlerini okuyabiliriz. İşini bırakıp hobisi ile uğraşmaya karar veren ya da şaşırtıcı hobiler edinen ve bu hobilerinde de başarılı olan kişilerin sıcacık, iç ısıtan haberlerini okuyabiliriz.

Hayırlı, uğurlu, kademli olsun inşallah.

aslan