1.DEKANAT BALIK: 19-28 ŞUBAT

Ve ASC Derecesi 0-10 arası olan kıymetli Balıklar için;

Ağustos ayı boyunca tüm Balık ve Yükselen Balıklar için, kişisel, sosyal ve romantik ilişkilerde mantık ve duygu korelasyonunun sağlam olması gerektiğini ifade edebiliriz. Bu ay, yeni diyet, sağlık, detoks ve arınma çalışmalarınız oldukça başarılı olabilir ve yüz güldürücü sonuçlar alabilirsiniz. 5 Ağustos sonrasında hekiminizle görüşüp minik cerrahi operasyonlarınızı yaptırabilir, sağlığınıza kavuşabilirsiniz. Hekiminizin önerilerine titizlikle uymanız menfaatiniz icabıdır.

Ağustos ortalarına kadar nispeten rutin devam eden görünümleriniz, özellikle 15 Ağustos sonrası dekanatınızı etkilemeye başlıyor ve Güneş’in Başak burcuna geçişi ile birlikte etkiler hissedilir derecede artıyor diyebiliriz.

Ay ortalarından itibaren Mars etkileri biraz yorucu olabilir aman dikkat. Aşmanız gereken bazı engeller, hedefinize giden yolda bazı küçük sapmalar olabilir. Bir ara durup çözüm yollarınızı yeniden revize etmeniz gerekebilir. Bazı konular sabrınızı test etmiş olabilir. Ancak bu durum sizi üzmemeli ve yolunuzdan alıkoymamalı diyebiliriz. Özellikle sakin olmalı, soğukkanlılığınızı korumalı, esnek olmalı ve sezgilerinizi dinlemelisiniz. Dürtüsel olarak hareket etmemeli, belirli bir plan doğrultusunda olmalısınız. Romantik ilişkilerde özellikle ay ortalarına doğru bazı pürüzlü durumlar meydana gelmemesi adına gerilimli konuşmaları yumuşatmaya çalışmalı, uzlaşma aramalı ve gerilimden kaçınmalısınız diyebiliriz. Bu dönemde risk almak çok iyi bir fikir gibi görünmüyor.

19-31 Ağustos tarihleri arasında, burcunuzda yücelimde olan Venüs, bu ay biraz zayıf kalabilir. Romantik hayatınız ya da evliliğiniz konusunda bazı ciddi adımlar atmanız gerekebilir. Bazı pürüzlerin çözümü çok basit iletişim kurallarına dayanabilir, bu kuralları devreye almanız gerekiyor. Bu kuralları devreye almadan tavizsiz davranışlar içine girdiğiniz zaman çözümsüzlük olarak tanımlanabilen olgular ortaya çıkabilir. Eğer gereğinden fazla taviz verme durumunda olursanız, bu sefer de özsaygınız ile aranızda bir tartışma olabilir. Bu bağlamda yapılacak olan en doğru davranış, esnek olmak ve iletişim kanallarını açık tutmaktır.

Güneş’in Başak burcuna geçmesinin hemen akabinde ise, Güneş, biraz pürüzlü olarak haritanızda ilerliyor ve bazı konularda sizi uyarıyor olabilir. Öncelikli olarak, bazı toplantılarınız, sunumlarınız ya da işinizle ilgili olarak yaptığınız hazırlıkların karşısında elde edebileceğiniz neticeler için beklentilerinizi çok yüksek tutmayın. Bu dönemde iş ve kariyer hayatınızda sizden daha üst kademede bulunan yöneticileriniz, amirleriniz, şef ya da patronlarınızla bazı görüşlerinizi, fikirlerinizi tartışmak ve yaptığınız işin nitelikleri hakkında bir konuşma yapmak durumunda kalabilirsiniz. Meslektaşlarınıza uzlaşmanız ya da ortak paydada buluşmanız biraz aman alabilir. İşlerinizi zamanında ve istediğiniz niteliklerde yetiştirebilmek adına biraz daha fazla çalışmak durumunda olabilirsiniz. Bazı zamanlar açık ve net bir savunma pozisyonu alabilirsiniz. Rakipleriniz sizden bir adım önde olabilmek adına çalışıyor olabilir. Ancak bazı uyarı ve eleştirileri kendinize yapılmış bir haksızlık olarak görmeden önce, geriye çekilerek resmin bütününe bakmalı, eleştirilere tablonun tamamı ile cevap vermelisiniz diyebiliriz. Aynı zamanda bu eleştirileri neden aldığınızı düşünmek ve bunlara bulacağınız muhtemel yanıtlar da sizi bir üst düzeye taşıyabilir. Bu durumu, sosyal hayatınızda da karşılaşmanız muhtemel olan bazı pürüzleri de gidermekte kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Ancak Uranüs görünümlerine baktığımız zaman, kişisel haritanıza da bağlı olarak bazı şaşırtıcı gelişmeler olabilir diyebiliriz. Bu dönemde yeni iş teklifleri, yeni haberler gündeme gelebilir. Hayatınızda bazı alanlarda özgürleşebilir, daha rahat hareket edebilirsiniz diyebiliriz inşallah. Çok zorlu, ağır ve rahatsız edici geçişler olarak görmeyiniz. Sadece biraz yorulduğunuzu, biraz dinlenmeniz gerektiğinin sinyallerini veren uyarıcı etkiler olarak görebilirsiniz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

2.DEKANAT BALIK: 29 ŞUBAT-10 MART

Ve ASC Derecesi 10-20 arasında olan kıymetli Balıklar için; 

Ağustos ayı boyunca tüm Balık ve Yükselen Balıklar için, kişisel, sosyal ve romantik ilişkilerde mantık ve duygu korelasyonunun sağlam olması gerektiğini ifade edebiliriz. Bu ay, yeni diyet, sağlık, detoks ve arınma çalışmalarınız oldukça başarılı olabilir ve yüz güldürücü sonuçlar alabilirsiniz. 5 Ağustos sonrasında hekiminizle görüşüp minik cerrahi operasyonlarınızı yaptırabilir, sağlığınıza kavuşabilirsiniz. Hekiminizin önerilerine titizlikle uymanız menfaatiniz icabıdır.

Öncelikle Ekim ayı sonuna kadar, güncel etkilerin getirileri ne olursa olsun, sabit ve sivri görünümleri başarıyla törpüleyen Jüpiter etkilerinden bahsetmek durumundayız. Bu ay, bu görünümü, yeni iş teklifleri, yeni fikirler, yeni zihinsel açılımlar olarak yaşayabilirsiniz. Büyük şans, büyük başarı yanınızda. Bu dönemde yatırımlarınızdan, elinizi attığınız her işten başarı kazanabilirsiniz. Jüpiter etkileri de bu dönem size oldukça parlak fırsatlar, oldukça aydınlık zamanlar sunuyor diyebiliriz. Ekim ayına kadar olan dilimde, kendinizi oldukça şanslı sayabilir, paranızı oldukça bereketli, hayatınızı oldukça kolay biçimde yaşadığınızı görebilir, normal akış içindeki zorlukların en az noktaya indiğini fark edebilirsiniz. Akademik hayatı devam eden, hukuki pürüzlerinin peşinde olan, işini ya da mevcut pozisyonunu değiştirmek isteyen,  ya da yurtdışı için girişimler yapmak isteyen kıymetli Balıklar, bu önemli dönemi son gününe kadar değerlendirmeliler. Bu dönemde minik sağlık sorunlarınızı aşabilirsiniz. Ayrıca, yapabileceğiniz kadar proje üstlenmeye dikkat etmeli, kendinizi gereksiz yere yormaktan kaçınmalısınız.

4-10 Ağustos tarihleri arası, kişisel olan özgüveninizi sorguladığınız bir dönem olabilir. Hayatta ilerlemenin oldukça güç olduğunu, engelleri asla aşamayacağınızı, hiçbir şeyin istediğiniz gibi olmayacağını düşünmüş olabilirsiniz. Moralinizi bozmadan, özgüveninizi düşürmeden çalışmalarınıza ve hayatınızda pürüz olarak gördüğünüz konuların üstüne gitmeye devam etmelisiniz. Küçük bir hamlenizle, aşağıda yazdığım son derece olumlu sabit görünümleri eksiye de çekebilirsiniz, en üst düzeye de çıkarabilirsiniz. Bu görünüme kapılır iseniz, bazı konularda sarf ettiğiniz emeği kaybetme riskiniz bulunuyor. Eğer sabırlı davranır ve bu etkiye ‘’Birkaç günlük bir test aşaması’’ şeklinde bakarsanız başarı kaçınılmaz olur.

Bu görünümlere kendi burcunda, Oğlak’ta olan Satürn de oldukça kalıcı ve güçlü görünümler sunuyor. Oğlak burcundaki Satürn, etkileri ile uzun zamandır çaba ve emek harcadığınız konularla ilgili hedefinize yaklaşmakta olduğunuz noktasında size oldukça güçlü sinyaller gönderebilir. İşiniz zor olabilir, bazı zamanlar imkânsız gibi görünebilir. Ama bu zorlukları unutmaya hazır olun derim. Bu dönemde, gördüğünüz bazı konularda ‘’ Risk mi alıyorum acaba’’ diye düşündüğünüz zamanlar olmuş olabilir, ancak harekete geçip zorluklarla karşılaşmak bir risk ve sıkıntı ise, hiçbir iş yapmadan bekleme sonucunda gelen kayıpların oranlamasını yapmanızı tavsiye ederim. Kişisel gücünüzün ve dayanıklı yapınızın çok daha iyi bir şekilde farkına varabilirsiniz. Artık, hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağının farkındalığını size katan Satürn, dekanatınızda yoluna devam ediyor. Ciddi olarak üzerinde çalıştığınız konulardan başarılı sonuçlar almaya başlayabilirsiniz diyebiliriz.

Aramıza yeni katılan kıymetli Balıklar için tekrarlamakta fayda var, 2019 yılı boyunca kişisel gezegeniniz Neptün, sizi derinden etkileyebilir, doğal olarak yapınıza bulunan hassasiyet, sezgi ve empati gücünü daha da artırabilir. Başkalarının olumlu ya da olumsuz tüm duygularını adeta bir sünger gibi emebilirsiniz. Bu yüzden, negatif ve duvarları olan insanlardan uzaklaşabilir, birlikteyken keyif alabileceğiniz dost ve arkadaşları seçme hususunda daha net olabilirsiniz. Hayırsever faaliyetlerde daha çok bulunmak isteyebilirsiniz. Artık,  egonuz sizi daha az rahatsız eder ve bütünü kucaklayan, sıcak, anlayışlı ve daha manevi bir havaya bürünebilirsiniz. Spiritüel ve manevi konulara ilgi duyan ve bu alanda çalışmaları, okumaları olan Balıklar, çok önemli getiriler elde edebilirler.

15-31 Ağustos tarihleri arasında burcunuzda yücelimde olan Venüs, biraz zayıf kalabilir. Romantik hayatınız ya da evliliğiniz konusunda bazı ciddi adımlar atmanız gerekebilir. Bazı pürüzlerin çözümü çok basit iletişim kurallarına dayanabilir, bu kuralları devreye almanız gerekiyor. Bu kuralları devreye almadan tavizsiz davranışlar içine girdiğiniz zaman çözümsüzlük olarak tanımlanabilen olgular ortaya çıkabilir. Eğer gereğinden fazla taviz verme durumunda olursanız, bu sefer de özsaygınız ile aranızda bir tartışma olabilir. Bu bağlamda yapılacak olan en doğru davranış, esnek olmak ve iletişim kanallarını açık tutmaktır diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

3.DEKANAT BALIK: 11-20 MART

Ve ASC Derecesi 20-30 arasında olan kıymetli Balıklar için;

Ağustos ayı boyunca tüm Balık ve Yükselen Balıklar için, kişisel, sosyal ve romantik ilişkilerde mantık ve duygu korelasyonunun sağlam olması gerektiğini ifade edebiliriz. Bu ay, yeni diyet, sağlık, detoks ve arınma çalışmalarınız oldukça başarılı olabilir ve yüz güldürücü sonuçlar alabilirsiniz. 5 Ağustos sonrasında hekiminizle görüşüp minik cerrahi operasyonlarınızı yaptırabilir, sağlığınıza kavuşabilirsiniz. Hekiminizin önerilerine titizlikle uymanız menfaatiniz icabıdır.

Ay ortalarına kadar olan sürece baktığımızda, geçen ayın ortalarından devam edegelen Merkür etkileri, dekanatınızı olumlu etkilemeye devam ediyor diyebiliriz. Bu etkiler ile kendi içinizden gelen güce ve sezgilerinize, hislerinize oldukça güvenebilirsiniz. Bu dilimde insanlar üzerinde son derece pozitif izlenimler bırakabilirsiniz. Becerilerinizi, yeteneklerinizi, kapasitenizi, zihin ve sezgi gücünüzü, deneyimlerinizi başarılı biçimde harmanlayarak çok şık, hatta parmak ısırtan sonuçlar alabilirsiniz.  Planlarınız oldukça iyi çalışabilir, hedeflerinize giden yolların daha da açıldığını görebilirsiniz. Çalışmalarınızı kolaylıkla şekillendirebilirsiniz. Çevrenizdekiler, pozitif enerjinizden oldukça etkilenebilir. Anlaşma, görüşme, sözleşme, yeni fikirler ortaya çıkarmak ve yeni kişilerle tanışmak için son derece ideal zamanlar. İş teklifleri alabilir, ya da mevcut işinizde yükselerek pozisyon değiştirebilirsiniz. Ancak yoğun koşuşturma ve görüşmelerden dolayı yorgun düşebilirsiniz. Dinlenmeyi ve kendinize vakit ayırmayı ihmal etmeyiniz. Sınavlara ya da akademik bazı girişimlere hazırlanan, eğitim alan Balıklar, bu dönemde oldukça verimli çalışabilir ve sorumlu olduğu konularda hızlı bir şekilde ilerlemeye devam edebilir. Daha cesur, daha atılımcı, daha aktif hissedebilir, daha önce atmak istediğiniz ama bir şekilde rölantiye aldığınız adımları artık atmaya başlayabilirsiniz. Bu süreçte ailenizden oldukça hoş destekler görebilirsiniz. Balıklar, bu dönemin fırsatları için kelimenin tam anlamı ile tetikte olmalılar.

Diğer iki dekanat burçdaşlarınızı ay başında ve ay sonunda etkileyebilecek olan Venüs açısı, sizi ay ortasında etkileyebilir. Venüs, bu dönemde biraz zayıf kalabilir. Romantik hayatınız ya da evliliğiniz konusunda bazı ciddi adımlar atmanız gerekebilir. Bazı pürüzlerin çözümü çok basit iletişim kurallarına dayanabilir, bu kuralları devreye almanız gerekiyor. Bu kuralları devreye almadan tavizsiz davranışlar içine girdiğiniz zaman çözümsüzlük olarak tanımlanabilen olgular ortaya çıkabilir. Eğer gereğinden fazla taviz verme durumunda olursanız, bu sefer de özsaygınız ile aranızda bir tartışma olabilir. Bu bağlamda yapılacak olan en doğru davranış, esnek olmak ve iletişim kanallarını açık tutmaktır diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

Sözümüz sağlığa.

 

balik aĞustos 2019: sicak deĞİl de nem Çok…