15 ŞUBAT 2020-12 MART 2020

Dünyanın en popüler konusu ve astrolojinin fenomen kavramı Merkür Retrosu, hayatımıza yine arzı endam etti. Temel etkilerini 15 Şubat 2020 itibari ile hissetmeye başladık. Hayatımıza, iletişim tarzımıza, paylaşımlarımıza, duygularımıza ve onları ifade etme biçimimize biraz daha dikkat etmemiz, biraz daha özenmemiz gereken bir dilimdeyiz. Hayırlı, uğurlu olsun inşallah.

Balık Merkür Rx hareketini, eski yazılarımla harmanlayarak (ne de olsa RX, biraz geriye dönüp bakmak bu dönemde yapılacak en karlı iştir, gerçekten kazandırır) yorumlamayı uygun buldum.

Balık Merkür RX etkilerinin tam manası ile bitmesi ise 12 Mart 2020 diyebiliriz. Balık zamanları için her zaman kendi deneyimlerime dayanarak verdiğim özel bir bilgi vardır, Balık zamanları ’Başka bir şey isteseymişim olacakmış’’ dönemidir. Merkür Rx ise, biraz geriye dönüp bakma dönemidir. O zaman bu dönemde geçmiş isteklerinizden, hayal, ümit ve beklentilerinizden bir kısmının gerçekleşmiş olarak karşınıza çıkabileceği ihtimalini yok sayamayız. Balık bilinçaltı demektir. Hiç de acelesi yoktur. Burada ANAHTAR KELİME ÖNCEDEN İSTEDİĞİNİZ AMA BİR ŞEKİLDE UNUTULAN, KAYBOLAN BİR İSTEĞİNİZİN ORTAYA ÇIKIŞIDIR. Bu dönem, geçmişten getirdiğiniz, bilinçaltınıza kaydettiğiniz, gömdüğünüz, bastırdığınız ya da unuttuğunuz kayıtların ortaya çıkışı ve hayatınızı etkilemeye başlamasının zamanıdır. Balık burcunun yönetici gezegeni Jüpiter ve Neptün’dür. Büyük gezegenlerdir. Büyük gezegenlerin getirisi de her zaman büyük olur bunu unutmayalım.

Balık Merkür derine gider. Balık Merkür RX ise, derinden aldıklarını yüzeye çıkarır. Bilinçaltımız, sırlar, hayatımıza çektiklerimiz ve derin korkularımız ile yakından ilgilidir. Hızlı, net olan Merkür, Balık’ta suya hızla düşen göktaşı gibidir. Yavaşlar ama derinlere doğru ilerlemeye devam eder. Yine Yengeç ve Akrep Merkür Rx dönemlerinde yakından tanıdığımız su grubu arketipleri, Balık Merkür Retrosu döneminde de fazla fazla kendini gösterecektir. Ufak tefek detaylarda ayrılırlar, onları da yazımın ilerleyen satırlarında bulabilirsiniz inşallah.

Kuzey Ay Düğümü Yengeç ve Balık Merkür RX’in aralarında doğrudan bir ilişki bulunduğundan, bu RX hareketinin de en az Yengeç Merkür RX ve Akrep Merkür RX kadar etkili olabileceğini ifade edebilirim. O dönemde neler yaşandıysa, ufak farklarla yeniden gündeme gelebilir. Yani eski defterleri açıp karıştıracağız.

Merkür iletişim demektir. Güneş şu anda Kova burcunda, Kova günlerinde RX hareket demek, yine internet ortamı üzerinde sanal aşklar anlamına gelmektedir. Üstelik Merkür RX zamanında DOLANDIRICILIK olaylarının belirgin biçimde arttığını bilmekteyiz. Yine aşk dolandırıcılıkları, aldatmalar gündem olabilir. Dolandırıcılıklar en derin korkular kullanılarak yapılabilir. ‘’Hasta olman için metafizik saldırı yapılmış’’, ‘’Evliliğini sarsmak bitirmek için okült girişimler olmuş’’, ‘’Filan yerde sana yapılmış bişeyler gömülü’’, ‘’Enerjin düşük’’, ‘’Ruhun zayıf’’, ‘’Bilinçaltını temizlemek gerekiyor’’, ‘’İçine, evine filan girmiş’’, ‘’Senin için metafizik (Balık) iletişim (Merkür) kuracağım’’ tarzında derin, soyut konular kullanılarak yapılan dolandırıcılık olayları çok olabilir, bu şekilde parasını kaybeden ya da duygularını ezdiren insanlarımızın hazin hikayelerini okuyabiliriz. Dolandırıcılar bu yöntemi çok kullanabilirler. Yine Balık, derin duygular, hisler ile alakalı kapısı sürekli kapalı olan arka odamız olduğundan bunun üzerinden gidilerek duygusal istismarların haberleri de olabilir.

Bu dönemin en belirgin konularından biri de alkol, ilaçlar, zehirler, kimyasallar, sıvı temizleyiciler kökenli kazalar ve istenmeyen olaylar olabilir. Yine Aslan ve Yengeç Dolunay üzerinden gidersek çocuklarımızın ve yaşlılarımızın kullandıkları ilaçlara, saatlerine, dozlarına çok dikkat etmeliyiz. ”Öneri üzerine içtiği ilaç/terkip/çay canından ediyordu” tarzı üzücü olayların yaşanmaması adına hekimlerimizin önerilerine harfiyen uymalıyız. Evimizde (Yengeç Kuzey Ay Düğümü) kullandığımız kimyasalların (Balık) herhangibir zehirleyici (Merkür Balık RX) etkiye mahal vermemesi adına tedbirli olmalıyız. Bu dönemde alkol kullanımı nedeniyle meydana gelen tatsız olaylar da gündeme gelebilir. Sahte içki, kötü şartlarda üretilen içecekler, zehirler ve bunların sevimsiz haberleri olabilir. Yengeç de Oğlak ile aktif olarak sahada olduğundan, bilinen adıyla ‘’Gıda terörizmi’’ yeniden gündeme gelebilir. Özellikle içecekler üzerinde durmaktayım. Yine deniz kirliliği ve dolayısıyla tükettiğimiz deniz ürünlerindeki ağır metal oranları da (Merkür Cıva demektir) gündeme gelebilir. Hastanelerden bazı tatsız haberler gelebilir. Bu dönem hastanelerde tahlil ya da röntgen, MR gibi sonuçlar konusunda aceleci olmamalıyız.

Balık Merkür RX sözkonusu olunca MEDYA YALANLARI nı konuşmak durumundayız. Bugünler değerlerimiz, ailemiz,  milletimiz ve ülkemizin bölünmez bütünlüğü, askerimiz, evlatlarımız konusunda ekstra hassas olabileceğimiz günler olduğundan bazı haberler yaralara, korkulara tuz basma gayesi içinde olabilir. Paylaşılan fotolar eski veya montaj olur, yeni diye ortaya çıkar, lütfen inanmayın. Israr ediyorum, doğruların esas kaynağı neredeyse, suyunuzu kaynağından, en temiz yerinden için. Haberin yalan olduğunu, moral bozmak ve korkutmak maksatlı olduğunu düşündüğünüz anda bile, o negatif enerjiden uzaklaşır ve arınırsınız.

Ülkemizin ikbali ve istikbali ile ilgili yalan haberler, çirkin açıklamalar,  ‘’TEZVİRAT’’ diye tabir edilen haberler gündeme gelebilir. Bazıları gerçekten iğrenç olabilir. Ciddiye almayınız, en kısa zaman içinde Oğlak Mars, Oğlak Jüpiter, Oğlak Satürn ve Oğlak Plüton tüm hatlarıyla devreye girecektir. Bu yüzden bu dönemde sosyal medyada yalan haber yazan, paylaşım yapan, halkı korku ve paniğe sevk eden, perde arkasından (BALIK) satır aralarından (BALIK MERKÜR RX) düşmanlık yapanlar, OĞLAK’A çarpabilir. Yalanlar ve yalancılar çok çabuk ortaya çıkabilir. Bu dönemde milletimize, ülkemize düşmanlık gizlice, perde arkasından (12. ev ) yapılabilir. Aman dikkat.

KESİNLİKLE YAYILAN YALAN HABERLERE İTİBAR ETMEYİN, KAFANIZA TAKILAN KONUYU, DEVLETİMİZİN (OĞLAK SATÜRN) ESAS HABER KAYNAKLARINDAN, HESAPLARINDAN TAKİP EDİN. Balık Merkür Retrosu’nda içinde belirsizlikler ve çelişkiler olan yalan haberler çok hızlı yayılabilir, çok inananı, satın alanı, savunanı olabilir. Dikkat edelim.

Yine Balık-Neptün fotoğraf ve video kayıtlarını temsil ettiğinden ‘’Yıllar sonra ortaya çıkan fotoğraf, tüm gerçeği ortaya çıkardı’’, ‘’Sırrı tek kare fotoğraf çözdü’’, ‘’Video kaydı tüm sorulara yanıt buldu’’ ya da ‘’Bu fotoğraflar herşeyi gözler önüne serdi’’ tadında ve mealinde haberler gündemimizde olabilir. Merkür RX tek başına düşünüldüğünde ‘’Yalan haber’’ olarak tanımlanabilir. Yine bu dönem Oğlak Jüpiter baskısı ile bazı politikacıların ve sosyal paritesi oldukça yüksek kişilerin yalanları ortaya çıkabilir. Balık Merkür-fotoğraf üzerinden gidersek, ‘’O fotoğraf, o fotoğraf değilmiş, asıl gerçek fotoğraf buymuş’’ ya da eski fotoğrafların yeni gibi servis edildiğini duyabilir, okuyabilir, görebiliriz. Toparlayacak olursak, fotoğraf üzerinden söylenen ve yazılan yalan haberler ortaya çıkabilir, yalan haberler dolaşıma sokulabilir.

Bu dönem, Kuzey Ay Düğümü Yengeç, Merkür Balık RX iken, öncelikle yeni keşfedilen, balık ya da deniz canlıları gündem olabilir. İlginç ve tuhaf deniz canlıları ile ilgili haberler okuyabiliriz. Denizlerimizde görülmemiş canlılar görülebilir. Okyanus tabanları, derin denizler, keşfedilmemiş, çok da net bilgi sahibi olunmayan gizemli deniz olayları, özellikle eski miras, bizim ya da insanlığı ortak mirası sayılan bazı konular gündeme gelebilir. ‘’Bir gizem daha aydınlandı’’, ‘’Bir sır ortaya çıktı’’ tadında haberler bu bağlamda gündeme gelebilir. Yine, iade edilen tarihi eserler, ülkemiz topraklarına ait olan kaçırılmış, çalınmış, tahrip edilmiş, gizlenmiş bazı eserlerin iadesi ya da ortaya çıkması da gündeme gelebilir. Eskiye dair kayıplar, sırlar ortaya çıkabilir. Arşiv kayıtları çıkabilir. Okyanus tabanlarında ya da denizlerimizde yepyeni batıklar ortaya çıkabilir. Maddi getirisi çok yüksek deniz kaynaklarımız, keşifler olabilir. Dünya çapında bu bağlamda yeni keşifler gündeme gelebilir. Deniz canlıları ile ilgili bazı üzücü haberler de okuyabiliriz. Denizaltı kaynaklarımız ve göllerimiz yine gündem olabilir. Ayrıca bu dönem Oğlak Jüpiter’e dayanarak Antarktika’daki Türk bilim ekibinden de önemli, sevindirici ve köşe taşı olabilecek haberler beklediğimi de ekleyeyim.

Toparlayacak olursak, biraz sisli, puslu, dumanlı bir hava. Biraz dikkat, biraz özen, biraz da dönemin getirileri ile alakalı bilgi sahibi olmak oldukça önemli. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun inşallah.

Sözümüz sağlığa.

balık merkür