Bugün, Türk ve Dünya Tarihi’nin gelmiş geçmiş en zeki ve en başarılı liderlerinden biri olarak kabul edilen Sultan 2. Abdülhamid Han’ın doğumgünüdür.

Siyasi dehası hala tarihçileri, siyasileri ve yöneticileri hayretten hayrete düşüren, liderliği, politikası, hizmetleri dünyanın seçkin üniversitelerinde ‘’DERS’’ olarak okutulan, öğrencilerin de mezun olmak için onun siyasetinden sınav üstüne sınava girdikleri Gök Sultan’ın doğumgünü bugün.

Yazımı hem cennetmekan Gök Sultan’a, hem cennetmekan kıymetli pederi Sultan Abdülmecid Han’a, dürr-i yekta cennetmekan validesi Tirimüjgan Kadınefendi’ye armağan ediyorum. Ruhları şad, makamları ali olsun. Rabbim gani gani rahmet eylesin.  (AMİN)

Bugün Balık burcunda bir Dolunay meydana geldi. Balık Ay, oldukça önemli bir görünümdür. Ve en başta bilinçaltımız, spritiüel yeteneklerimiz, metafizik deneyimler ve bunun gibi tipik Balık Burcu mottolarından olan ‘’perde arkası’’ konular, olaylar ve olgular hayatımıza girebilir.

Her zaman yazılan, çizilen ve bilinenin aksine Dolunay kötü değildir, Dolunay olumsuzluklar getirmez, Dolunay kimseyi mutsuz etmez, başınıza kötülükler yağdırmaz. Ortada bir negatif gelişme varsa, öncelikle bunun sorumluluğunu almalı (Kova Satürn) daha sonra sorunu analiz etmeli (Başak), bilinçaltımızdan destek almalı ve paradigmalarımızı ortadan kaldırmalıyız. Hemen akabinde de kalıcı ve istikrarlı çözüm için (Boğa Uranüs) harekete geçmeliyiz. Şunu çok iyi bilelim, istediğiniz ve beklediğiniz bir konunun ya da hayalinizin gerçekleşmekte olduğunu, o yolda çıkan engellerle ölçersiniz. Vazgeçmezseniz sizindir.

Yine 12. Ev konuları hakkında konuşmak ve konuyu biraz daha açmak gerekirse, ‘’Kötü’’ olarak nitelendirdiğimiz ve yaftaladığımız olayların temelde şükür etmemiz gereken nimetler olduğunu ifade edebiliriz. Dolunay kapanış, kapanmak ve bitmek anlamındadır. Ve Ay, Dolunay iken çok parlaktır. Önümüze gelen sorun, problem, sıkıntı, pürüz her ne ise esas engelin ne olduğu ve çözümünü Dolunay dönemlerinde bulabilirsiniz. Karanlık bir gecede Dolunay gittiğiniz yolu aydınlatır.

Konu Başak olduğundan en basit anlamda, gündelik hayatınızdaki bazı pürüzler sona erebilir. Hastalıklarınızdan kurtulabilir, ilaçlarınızı bırakabilirsiniz, ya da azaltabilirsiniz. Bitmesini istediğiniz bir sürecin sonuna gelebilirsiniz. Bir konunun, bir duyumun, bir haberin göründüğü ya da anlatıldığı gibi olmadığını anlayabilir, görebilirsiniz. Ama bu sürecin hangi alanlarda olduğunu haritanız size söyler, bununla ilgili detay bilgileri aşağıda Yükselen Burcunuz ile birlikte Güneş burcunuzu da okuyarak öğrenebilirsiniz.

Bu dönem merhamet, insaf, hoşgörü, sabır en önemli erdemlerdir. Tabii Terazi Merkür RX de Balık Dolunay gölgesinde olacağı için bazı ilintileri o yazımızda beraber kurarız inşallah. Başak dönemi bitmek üzere ama Balık çok ciddi biçimde Başak’tan yardım alır ve  minik detaylardan pek çok gizi açığa çıkarabilir. Gazete haberlerinde ve sosyal medyada ‘’Gizemler ortaya çıktı’’, ‘’Artık sır değil’’, ‘’Artık biliniyor’’, ‘’Sırrı çözüldü’’, ‘’Minik detaydan inanılmaz …ortaya çıktı’’ tadında haberler okuyabiliriz. Bu dönemde yazılı, görsel ve sosyal medyada çıkan haberlere ve fotoğraflara, videolara da dikkatli ve temkinli yaklaşalım. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun inşallah.

KOÇ ve ASC KOÇ:

 

Koç ve Yükselen Koç için, Balık Dolunay, 12. Evlerinde, özellikle bilinçaltı düzeyde meydana geliyor diyebiliriz. Bu dönem Koç ve Yükselen Koçlar, kendilerini oldukça zorlayan konuların üzerine gidebilir. Yoğun koşuşturma, yüksek seviye stres ve kendilerine yeterince özen göstermediklerinden dolayı bu dönem bazı şikâyetler ortaya çıkabilir. Bu bakımdan Koçlar, bu dönem sahadan biraz çekilmek, biraz yalnız kalmak, kendileri ile ilgilenmek ve toparlanmak isteyebilirler. Bu dönem, gizli kalmasını istediğiniz bazı konular ortaya çıkabilir, ya da sizden gizlenen önemli bir meseleyi öğrenebilirsiniz. Bir projenizi sonlandırabilir, ya da çalıştığınız birimden ayrılabilir başka bir birime geçebilirsiniz. Ancak, görüntüde biraz gri gibi olsa da, ilerleyen dönemler için son derece sağlıklı, verimli ve başarılı adımlar atmanıza olanak tanıyan oldukça önemli bir zaman dilimindesiniz diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

BOĞA ve ASC BOĞA:

 

Boğa ve Yükselen Boğaların 11. Evinde meydana gelen Balık Dolunay, oldukça önemli, hoş sürprizler hazırlayabilir diyebiliriz. Bu dönem, arkadaşlarınızın ya da çevrenizden sevdiğiniz kişilerinin hayatlarında ortaya çıkabilen bazı pürüzlü durumları çözebilmek için bir miktar koşuşturmaca içine girebilirsiniz. Aynı konu meslektaşlarınız ve grup arkadaşlarınız için de geçerli olabilir. Bunun yanında yine bazı arkadaşlarınızla ilişkileriniz ya da bağlarınız, sessiz sedasız bitebilir ve bu durum da sizi fazla üzebilecek ya da rahatsız edebilecek boyutta olmaz. Yine, biraz geriye dönüp baktığınızda hayal, umut, istek, beklenti ve temennilerinizin bazılarının siz anlamadan gerçekleşmiş olduğunu, bazılarının da gerçekleşme yolunda ilerlediğini, bazılarının ise, size faydası olamayabileceğinden sessizce hayatınızdan çıktığını görebilirsiniz diyebiliriz. Açılara ve görünümlere bakıldığında sorunsuz, oldukça konforlu ve rahat bir Balık Dolunay zamanındasınız diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

İKİZLER ve ASC İKİZLER:

İkizler ve Yükselen İkizler için Balık Dolunay’da kariyer konularının ön plana çıktığını, ilerlemek ve yükselmek için hemen harekete geçmeyip strateji geliştirmenin oldukça önemli olabileceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. 10. Evde meydana gelen Balık Dolunay zamanında öncelikle İkizler için pozisyon değiştirme gündeme gelebilir ve bu daha çok terfi anlamında da alınabilir. Aynı zamanda toplumsal statülerinde de ilerleme olabilir. Bekâr olan İkizler evlilik kararı alabilir, ya da evli iseler, evliliklerinde pürüzlü gördükleri bazı noktaları düzenleme ve düzeltme yoluna gidebilirler. Kendilerinden yaşlı, bilgili ve deneyimli kişilerin görüş ve önerilerinden dikkatlice faydalanan ve bunları hayatına uygulayan İkizler, Dolunay sonrası günlerde iş hayatında ve çevrelerinde oldukça rahat edebilir, popüler olabilir ve başarılı biçimde yollarına devam edebilirler, ilerleyen zamanlarda da planlarını rahatça uygulamaya geçebilirler diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

YENGEÇ ve ASC YENGEÇ:

Yengeç ve Yükselen Yengeçler için, 9. Evlerinde meydana gelen Balık Dolunay, pek çok önemli gelişmenin de kapısını aralayabilir diyebiliriz. Yengeçler, bu dönem avukatları ile görüşebilir, bazı hukuki problemleri olan Yengeçler, bunları çözme yolunda önemli adımlar atabilir, bazı sürüncemede kalmış işler sonlanabilir, bazı kararlar çıkabilir. Üniversite programları değişebilir, yeni bir bölüm gündeme gelebilir. Seyahat planlarını yeniden revize etmeleri ve eksik evraklarını tamamlamaları gerekebilir. Bu dönem beklediğiniz önemli bir belge ya da evrakınız gelebilir, yurtdışı başvuru sonuçlarınız, dilekçeleriniz ya da eğitim amaçlı yaptığınız girişimlerinizden sonuç alabilirsiniz. Yazım, yayıncılık ve medya ile ilgilenen Yengeçler, bu dönem ellerindeki projeleri bitirip hazır hale getirebilirler diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

 

ASLAN ve ASC ASLAN:

Aslan ve Yükselen Aslanlar için oldukça kritik ve derin, önemli bir evde, 8. Evde Balık Dolunay meydana geldi. Bu bağlamda bu dönem, Aslanlar ruhlarına bir projektör tutabilir, kendilerini sınırlandıran ve engelleyen ruhsal bazı bariyerleri için kelimenin tam anlamı ile temizlik harekatına girişebilirler. Ruhlarında ve hayatlarında arınma süreçlerini açılara ve görünümlere baktığımızda rahat geçirebilirler.  Bu dönem yüklü sayılabilecek bazı borçlarınızı kapatabilir, alacaklarınız varsa alabilirsiniz. Vergi, miras, nafaka, icra takibi gibi resmi borçlarınızı ödeyebilir, kapatabilirsiniz. Elinize bir miktar para geçebilir. Aynı zamanda ortak kullanım alanınızdaki para ve gelir miktarında artış olabilir. Sezgileriniz oldukça yükselebilir, bir işin iç yüzünü öğrenebilirsiniz. Peşinde olduğunuz ve sizin için gizemini koruyan konular da bu dönem aydınlanabilir diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

BAŞAK VE ASC BAŞAK:

Başak ve Yükselen Başakların 7. Evinde oldukça şık ve olumlu etkilerle donanmış parlak Balık Dolunay, tüm ışığı ile ilişkilerinizin bütününü ve hayatınızın geniş bir bölümünü aydınlatıyor diyebiliriz. Bu dönemde ilişkileri arasında bir denge ve bütünlük oluşturmak durumunda olan Başaklar, uzun soluklu ilişkilerini evliliğe taşımaya karar verebilirler. Bu dönemde yine kendilerine karşı hasmane tutum takınan kişiler ortaya çıkabilir. Ancak geniş çevreleri ve sevenleri sayesinde bazı stresli durumları kolaylıkla aşabilirler. Çok iyi bir ortaklık kurma kararı alabilir, bunun için gerekli görüşmelere başlayabilir. Ortaklı ticari işleri olan Başaklar, bu dönemde ortakları ile ya ‘’Tamam’’ ya ‘’Devam’’  diyebilirler. Aynı zamandan bu dönemde hukuki bazı girişimleri olan Başaklar, başarılı sonuçlar alabilirler. Hayatın bir ilişkiler ve dengeler ağı olduğunu düşünürsek, Başaklar, bu dönem oldukça yükselen sezgileri ve açık algıları ile hayat alanlarındaki tüm ilişkileri başarılı biçimde yönetebilir, bitmesi gerekenleri kolaylıkla bitirebilir, daha ciddi bir mecraya taşınması gerekenleri de kolaylıkla taşıyabilir diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

TERAZİ VE ASC TERAZİ:

Terazi ve Yükselen Terazilerin 6.Evinde meydana gelen Balık Dolunay artık bir dönemi kapatabilir diyebiliriz. Sağlığına, diyetine, sporuna, kullandığı ilaç ve uyması gereken sağlık programlarına dikkatle uyan Teraziler, bu dönemde oldukça yüz güldüren sonuçlar alabilirler. Şu anda işyerinizden ve konforundan memnun değilseniz ve önceden bunları pek dile getirmemiş iseniz bu dönemde işyerinizdeki bazı pürüzleri çözme yoluna gidebilirsiniz. Hayatınızdan bazı rutinler, sizi yoran bazı detaylar yavaşça kalkabilir. Bazı temel sorumluluklarınızdaki yükleriniz hafifleyebilir. Ancak bu dönemde kullanmak zorunda olduğunuz ilaçların miktarına ve zamanlarına dikkat etmeli, gerekli sıvı alımına özen göstermeli, programınız varsa, yeniliklere gitmeden eskisi üzerinden rutininize devam etmeniz faydalı olabilir diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

AKREP VE ASC AKREP:

Akrep ve Yükselen Akrepler için son derece rahat, olumlu ve önemli gelişmelerle yüklü olarak gelen Balık Dolunay, rahat bir nefes aldırıyor diyebiliriz. Evlatları ile bu dönemde yakından ilgilenen Akrepler, onlarla ilgili bazı pürüzleri bu dönem temizleyebilir, sağlıkları, eğitimleri ve konforları ile yakından ilgilenebilir, pratik, kalıcı ve hızlı çözümler üretebilirler. Bu dönem, bazı Akrepler, bazı arkadaşları ile yollarını ayırırken, bazı arkadaşlıkları daha sağlam, daha kalıcı bir hale dönüşebilir. Evli Akrepler bu dönem, evliliklerindeki bazı pürüzleri temizlerken, bekar olan Akrepler ise, romantik ilişkilerine bir projektör tutarak ya ‘’Tamam’’, ya da ‘’Devam’’ diyebilirler. Tasarım, sanat alanlarında çalışan Akrepler ise, projelerini başarıyla sonlandırabilirler. Oldukça parlak ve pek çok açıdan karlı olan bu dönemi değerlendirmelisiniz diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

YAY VE ASC YAY:

Yay ve Yükselen Yay’lar Balık Dolunay zamanında dikkatlerini ev ve aileleri üzerinde yoğunlaştırabilirler.  Bu dönemde, sürüncemede kalmış ev, mülk, taşınmaz ve emlak konularınızı bir çözüme kavuşturabilir, aile akrabalar arasında olabilen küçük pürüzleri başarıyla giderebilir, toparlayıcı, bütünleştirici ve birleştirici olabilirsiniz. Aynı zamanda bu dönem, iş ve kariyer hayatınız ile ilgili planlarınızı olgunlaştırmış olabilir, gerçeğe dönüştürmek istediğiniz hayallerinizi bu dönem daha da büyütmeye devam edebilirsiniz. Kendi içinizde yapmak istediğiniz bir değişim ve dönüşüm sürecini tamamlayabilirsiniz. Hem ev ve aile düzeniniz, hem de taşınmazlarınız ve belirsiz kalmış bazı konularınızın çözülmesi açısından oldukça önemli ve sonuç odaklı bir zaman dilimidir diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

OĞLAK ve ASC OĞLAK:

Oğlak ve Yükselen Oğlaklar için güzel, şık ve parlak Balık Dolunay döneminde odak sosyal hayat diyebiliriz. Bu dönemde Oğlaklar kısa geziler yapabilir, uzun zamandır ihmal ettikleri çevreleri ile bir araya gelebilirler. Varsa, komşular, genç akrabalar ve mahalle ile ilgili pürüzlerinizi çözebilir, problemlere çözüm üretebilir, sağlıklı iletişim kanalları açabilirsiniz. Onlarla daha çok vakit geçirebilirsiniz. Bu dönemde peşinde olduğunuz konularla ilgili olarak sezgilerinizi takip ederek yeni bilgilere ulaşabilirsiniz. Bazı bilgiler elinize ulaşabilir, ummadığınız bir haber alabilirsiniz. Evrak işleriniz, koşturmacalarınız yoğun olabilir, bitirilmesi gereken işleriniz artabilir. Ancak oldukça geniş çaplı bir alanda, oldukça hoş etkilerle dolu, pürüzleri temizleyen, zihninizi daha zengin imkânlara açan oldukça renkli, sevimli ve sürprizli bir Balık Dolunay diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

KOVA ve ASC KOVA:

Kova ve Yükselen Kovalar, Balık Dolunay’ın hemen akabinde, gözlerini cüzdanlarına ve konforlarına çevirebilirler diyebiliriz. Bu dönem, borçları olan Kovalar borçlarını ödeyebilir, alacakları varsa alabilirler. Ellerine bir miktar para da geçebilir.  Ancak gereksiz ve lüks harcamalardan ısrarla kaçınmalılar, çünkü bu dönemde para harcama hızları biraz artabilir. Bazı rutin harcamaları ve ödemeleri de bu dönem bitebilir. Bazı alanlarda yatırım yapmayı düşünürken bundan vazgeçebilirler, ya da biraz ertelemeyi seçebilirler. Bu dönem, kendinize, kendiniz ile ilgili bazı samimi sorular sorabilir ve para, özgüven, çevrenize sağladığınız imkânlar konusunda aldığınız cevaplar yönünde bazı düzeltmelere ve yeniliklere gidebilir, para ve özgüveniniz konusunda bazı inançlarınızı ve eski fikirleri bırakabilir, yeni açılımlarla yolunuza devam edebilirsiniz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

BALIK VE ASC BALIK:

Balık ve Yükselen Balıklar, Balık Dolunay döneminin en karlı burçlarından diyebiliriz. Bu dilim içerisinde, kendilerini engelleyen, ayaklarına dolanan, hızlarını kesen problemleri hayatlarından çıkarıp atabilirler. Çevrelerinde dönen bazı olumsuzlukları hemen fark edebilir, diplomatik olmak yerine daha keskin ve kesin sınırlar çizebilirler. Uzun zamandır zihnen ve fikren kredi verdikleri bazı konulara ve kişilere tekrar odaklanabilir, eğer gereken değişim, dönüşüm ve olumlu beklentileri karşılanmamışsa, bu dönem o konu ve kişileri de zihinlerinden ve fikirlerinden çıkarabilirler. Bu dönem, bazı yeteneklerinizi ve bazı bilgilerinizi ortaya çıkarmak istemeyebilirsiniz. Bazı konularda da sezdiğiniz ve aklınıza gelen düşüncelerin doğruluğunu tasdik edebilirsiniz. Yine bazı konuları da kendi isteğiniz ile masaya getirebilir ve tüm detaylarıyla ortaya sererek tartışılıp kapanmasını sağlayabilirsiniz diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

Sözümüz sağlığa.

balık dolunay 2021