1.DEKANAT BALIK: 19-28 ŞUBAT

Ve ASC Derecesi 0-10 arasında olan kıymetli Balıklar için;

Güneş etkileri ile Mayıs ayına hızlı ve bir o oranda güzel bir başlangıç yapabilirsiniz. Bu etkiler, başarınıza başarı, üretici yanınıza bir kat kat daha fazlasını, veriminize ise iki kat daha fazlasını sunabilir. Planlarınız oldukça iyi ilerleyebilir, iş hayatınızdaki bazı problemleri kolaylıkla çözebilir, yakın çevrenizdeki bazı pürüzleri temizleyebilir, hayatınızdaki bazı gereksiz detayları başarıyla ayıklayabilir ve yolunuza devam edebilirsiniz. Olumlu ve pozitif bakış açınız, size saygı duyulmasını sağlarken, ilerlemenize, başarılı işler yapmanıza ve parlamanıza da olanak tanır diyebiliriz.

Önümüzdeki iki yıl boyunca Allah ömür ve fırsat verir de yazarsam, yaklaşık olarak 48 kere daha bu paragrafı okuyabilirsiniz. Tüm yorumların belkemiğidir, iç gezegenlerin yani Ay, Merkür, Venüs, Mars hızla konum değiştirebilir, farklı açıları olabilir ama Uranüs’ün Boğa transiti devam ediyor. Boğa Uranüs’ten dekanatınıza gelen parlak etkiler ile de kendinizi çok iyi ifade edebilir, artık zihninizdeki yerleşik düzen ve kalıpları yavaş da olsa kırmaya başlayabilir, kişisel gücünüzün ve dayanıklı yapınızın çok daha iyi bir şekilde farkına varabilirsiniz. Artık, hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağının farkındalığı ile bu transitle yolunuza başarıyla devam edebilirsiniz. İç değişiminiz, paradigmalarınızın birer ikişer değişmesi, gündelik hayatınızda da pek çok olumlu gelişmeye kapı açabilir. Pek çok zorlu işi aynı anda yapabilir, olasılıkların dışındaki olasılıkları düşünebilir, hızlı ve doğru kararlar alabilir, çevrenizi başarılı biçimde koordine edebilirsiniz. Bunun yanında iş hayatınızda da önemli gelişmeler, ani ve sevindirici durumlarla karşılaşmanız da ihtimaller dâhilinde. Yeni ve farklı arkadaşlıklar, bağlantılar kurabilir, oldukça hoş çevrelere dâhil olabilirsiniz.

Ay ortalarına kadar şık Merkür etkileri bulunuyor. Merkür, öncelikle iletişim ve zekâ demektir. Bu destekle düşünce gücünüz ve zihinsel aktiviteleriniz oldukça yükselebilir. Pek çok konu üzerinde oldukça net düşünebilir, çevrenizden işinize yarayabilecek oldukça önemli görüşler alabilirsiniz. Kendi içinizden gelen güce ve sezgilerinize, hislerinize oldukça güvenebilirsiniz. Planlarınız oldukça iyi çalışabilir, hedeflerinize giden yolların daha da açıldığını görebilirsiniz. Çalışmalarınızı kolaylıkla şekillendirebilirsiniz. Anlaşma, görüşme, sözleşme, yeni fikirler ortaya çıkarmak ve yeni kişilerle tanışmak için son derece ideal zamanlar. İnsanlar sizi entelektüel birikiminiz ve kendinizi ifade etme şekliniz nedeni ile de oldukça çekici ve güven verici bulabilirler. Bunun yanında sınavlara hazırlanan, detay işler ile ilgilenen ve hız gerektiren işlerle uğraşan kıymetli Balıklar için verimli bir dönemdir diyebiliriz. Bu dilimde yeni haberler alabilirsiniz, yeni arkadaşlıklar kurabilir, yeni sosyal arkadaşlıklar kurabilir, internet temelli bir işiniz varsa, başarılı olabilirsiniz.

Ay ortalarından sonuna kadar, hatta Haziran’ın ilk günlerine kadar olan sürece baktığımızda muazzam bir Mars enerjisi görmekteyiz. Agresif bir gezegendir, atik ve hızlı bir gezegendir, lakin etkileri doğru işlemlerde muazzam sonuçlar verebilir. Mars etkileri ay sonuna kadar yelkenleri şişirebilecek güçlü bir rüzgârdır. Kendinize güveniniz oldukça yüksek olabilir, kendinizi oldukça büyük ve iddialı cümlelerle ifade edebilirsiniz. İkna kabiliyetiniz bu dönemde oldukça yüksek olabilir. Önceden düşünüp planladığınız ve maddi getirisi olabileceğine güvendiğiniz girişimler hakkında bu dönemde adım atmak isteyebilir ve başarılı başlangıçlar yapabilirsiniz. Üstlerinizden takdir görebilir, hediye, ödül, ikramiye alabilirsiniz. Ayrıca oldukça canlı, enerjik ve iyimser bir dönemde duygusal anlamda da oldukça mutlu olabilirsiniz. Sosyal ilişkileriniz de bu dönem hayli aktif olabilir.

Yine ay ortalarına kısaca bakacak olursak, şekerli Venüs etkilerini görmekteyiz. Venüs tüm cömertliği ve güzelliği ile sahada diyebiliriz. Romantizm ve mutluluk anlamında yılın en şık, en rahat ve en hoş haftalarından biridir. Evli iseniz evliliğiniz sorunsuz ilerleyebilir, kalbiniz boş ise aradığınız kriterlere göre olan özel bir kişi ile tanışabilirsiniz. Süregelen ilişkinizde karşı taraftan beklediğiniz ilgi ve saygıyı bol bol görebilirsiniz. Kişiliğinizin gücü ve olumlu tavırlarınızla hem yeni karşılaştığınız kişiler üzerinde olumlu bir etki bırakabilir, hem de istediğiniz o özel kişiyi hayatınıza çekebilirsiniz inşallah. Son dakikasına kadar değerlendirmenizi tavsiye ederim.

Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

2.DEKANAT BALIK: 29 ŞUBAT-10 MART

Ve ASC Derecesi 10-20 arasında olan kıymetli Balıklar için;

Mayıs ayının ilk haftasında Mars etkileri biraz pürüzlü bir görünüm sunabilir. Pek çok hedefe ulaşmanız için güç ve imkânınız varken, kendinize bariyer olabilirsiniz. Bazı konular sabrınızı test etmiş olabilir. Ancak bu durum sizi üzmemeli ve yolunuzdan alıkoymamalı diyebiliriz. Özellikle sakin olmalı, soğukkanlılığınızı korumalı, esnek olmalı ve sezgilerinizi dinlemelisiniz. Dürtüsel olarak hareket etmemeli, belirli bir plan doğrultusunda olmalısınız. Bazı zamanlarda rekabete girmeden önce güç dengesine bakmalı, ona göre hamle yapmalısınız ki, geri adım atmak, kaybetmekten daha iyi bir yol olabilir. Romantik ilişkilerde özellikle ay ortalarına doğru bazı pürüzlü durumlar meydana gelmemesi adına gerilimli konuşmaları yumuşatmaya çalışmalı, uzlaşma aramalı ve tartışmalardan kaçınmalısınız diyebiliriz.

Mayıs ayının ortasına kadar olan süreç içerisinde Güneş etkileri ile ortaya çözmeniz gereken bazı düğümler gelebilir. İşlerinizi istediğiniz gibi yoluna koymak adına normalden biraz daha çaba sarf edebilir, biraz daha çok çalışabilirsiniz. Bu dönemde biraz tedbirli ve dikkatli gitmekte fayda var. Sizden daha üst kademede bulunan yöneticileriniz, amirleriniz, şef ya da patronlarınızla bazı görüşlerinizi, fikirlerinizi tartışmak ve yaptığınız işin nitelikleri hakkında bir konuşma yapmak durumunda kalabilirsiniz. Ancak bunu kendinize yapılmış bir haksızlık olarak görmeden önce, geriye çekilerek resmin bütününe bakmalı, eleştirilere resmin tamamı ile cevap vermelisiniz diyebiliriz. Aynı zamanda bu eleştirileri neden aldığınızı düşünmek ve bunlara bulacağınız muhtemel yanıtlar da sizi bir üst düzeye taşıyabilir. Bu durumu, sosyal hayatınızda da karşılaşmanız muhtemel olan bazı pürüzleri de gidermekte kolaylıkla kullanabilirsiniz. Ay sonuna kadar uzlaşmacı bir dil kullanmanız, sabırlı ve dikkatli olmak durumundasınız diyebiliriz. Bu dönemi en rahat atlatmanın yolu, iletişim dilinize ve iletişim kurduğunuz kişilerle aranızda geçen diyaloglara dikkat etmektir. Bu dönemde kendinizi ifade etmekte bir miktar zorlanabilirsiniz. İş temponuz yoğun ve yorucu olabilir. Konuşmaktan çok dinlemeye önem vermelisiniz.

2019 yılı en temel ve sabit görünümlerinizden her ay bahsetmek durumundayız. Bu yıl oldukça yoğun Satürn desteği alabilirsiniz. Oğlak burcundaki Satürn, etkileri ile uzun zamandır çaba ve emek harcadığınız konularla ilgili hedefinize yaklaşmakta olduğunuz noktasında size oldukça güçlü sinyaller gönderebilir. İşiniz zor olabilir, bazı zamanlar imkânsız gibi görünebilir. Ama bu zorlukları unutmaya hazır olun derim. Bu dönemde, gördüğünüz bazı konularda ‘’ Risk mi alıyorum acaba’’ diye düşündüğünüz zamanlar olmuş olabilir, ancak harekete geçip zorluklarla karşılaşmak bir risk ve sıkıntı ise, hiçbir iş yapmadan bekleme sonucunda gelen kayıpların oranlamasını yapmanızı tavsiye ederim. Kişisel gücünüzün ve dayanıklı yapınızın çok daha iyi bir şekilde farkına varabilirsiniz. Artık, hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağının farkındalığını size katan Satürn, dekanatınızda hızla ilerliyor. Ciddi olarak üzerinde çalıştığınız konulardan başarılı sonuçlar almaya başlayabilirsiniz diyebiliriz.

Aramıza yeni katılan kıymetli Balıklar için tekrarlamakta fayda var, 2019 yılı boyunca kişisel gezegeniniz Neptün, sizi derinden etkileyebilir, doğal olarak yapınıza bulunan hassasiyet, sezgi ve empati gücünü daha da artırabilir. Başkalarının olumlu ya da olumsuz tüm duygularını adeta bir sünger gibi emebilirsiniz. Bu yüzden, negatif ve duvarları olan insanlardan uzaklaşabilir, birlikteyken keyif alabileceğiniz dost ve arkadaşları seçme hususunda daha net olabilirsiniz. Hayırsever faaliyetlerde daha çok bulunmak isteyebilirsiniz. Artık,  egonuz sizi daha az rahatsız eder ve bütünü kucaklayan, sıcak, anlayışlı ve daha manevi bir havaya bürünebilirsiniz. Bunlar da önemli etkiler, yazmakta, okumakta fayda var.

Ay sonuna doğru olan sürece baktığımızda, Venüs etkilerini görmekteyiz. Venüs tüm cömertliği ve güzelliği ile sahada diyebiliriz. Romantizm ve mutluluk anlamında yılın en şık, en rahat ve en hoş haftalarından biridir. Evli iseniz evliliğiniz sorunsuz ilerleyebilir, kalbiniz boş ise aradığınız kriterlere göre olan özel bir kişi ile tanışabilirsiniz. Süregelen ilişkinizde karşı taraftan beklediğiniz ilgi ve saygıyı bol bol görebilirsiniz. Kişiliğinizin gücü ve olumlu tavırlarınızla hem yeni karşılaştığınız kişiler üzerinde olumlu bir etki bırakabilir, hem de istediğiniz o özel kişiyi hayatınıza çekebilirsiniz inşallah. Son dakikasına kadar değerlendirmenizi tavsiye ederim.

Ancak, Merkür etkilerine dikkat etmekte fayda var. Ay sonuna kadar olan süreçte Merkür’ün dekanatınıza yaptığı bir miktar zorlu açıların yansımaları olabilir. Bu dilimde düşünce gücünüz ve zihinsel aktiviteleriniz oldukça yükselebilir. Pek çok konu üzerinde oldukça net düşünebilir, çevrenizden işinize yarayabilecek oldukça önemli görüşler alabilirsiniz. Kendi içinizden gelen güce ve hislerinize oldukça güvenebilirsiniz. Ancak yoğun koşuşturma ve görüşmelerden dolayı bu aralıkta bazı yanlış anlaşılmalar, bazı zamanlar iletişim eksiklikleri, bazı zamanlar da telaşeden bazı konuları atlama ya da unutmalar gündeme gelebilir. Evraklarınız, dosyalarınız, notlarınız ya da hatırlatma planlarınızı sık sık gözden geçirmelisiniz. Önemli kararlarınız için zaman kazanmanız menfaatinize olabilir inşallah.  Şaşırtıcı ve bazı planlarınızı değiştirmeniz gereken gelişmeler olabilir. Mutlaka bir B planınız vardır, bu dönemde ona ihtiyacınız olabilir. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

3.DEKANAT BALIK: 11-20 MART

Ve ASC Derecesi 20-30 arasında olan kıymetli Balıklar için,

Mayıs ayının ilk haftalarında tıpkı 2. Dekanat burçdaşlarınız gibi Mars etkilerinin biraz pürüzlü görünümlerinin yansımalarını hem sosyal hayatınızda, hem de romantik hayatınızda görebilirsiniz. Pek çok hedefe ulaşmanız için güç ve imkânınız varken, kendinize bariyer olabilirsiniz. Bazı konular sabrınızı test etmiş olabilir. Ancak bu durum sizi üzmemeli ve yolunuzdan alıkoymamalı diyebiliriz. Özellikle sakin olmalı, soğukkanlılığınızı korumalı, esnek olmalı ve sezgilerinizi dinlemelisiniz. Dürtüsel olarak hareket etmemeli, belirli bir plan doğrultusunda olmalısınız. Bazı zamanlarda rekabete girmeden önce güç dengesine bakmalı, ona göre hamle yapmalısınız ki, geri adım atmak, kaybetmekten daha iyi bir yol olabilir. Romantik ilişkilerde özellikle ay ortalarına doğru bazı pürüzlü durumlar meydana gelmemesi adına gerilimli konuşmaları yumuşatmaya çalışmalı, uzlaşma aramalı ve gerilimden kaçınmalısınız diyebiliriz.

Haziran ayının ortalarına kadar olan süreçte Jüpiter etkilerini de tekrar etmekte fayda var, çünkü burada dikkat etmeniz gereken önemli ve ince dengeler bulunmaktadır. Yay Jüpiter etkilerinin dekanatınıza olan açısını hissedebilirsiniz. Hayatınızı daha büyütmek, geliştirmek ve ilerletmek için yollar aramaya başlayabilirsiniz. Bu hedefiniz için de yapabileceğinizden fazla proje üstlenebilir, ya da yapabileceğinizden çok daha fazla iş ve sorumluluk almaya başlayabilirsiniz. Ancak planlarınızın getirileri konusunda ve sizin de bu getiriler karşısında alacağınız tavır belirsizliğini koruyabilir. Fikir ve hayalleriniz çok büyük olabilir, görüşleriniz de uzağı gösterebilir, bunlar çok güzel gelişmelerdir, lakin sizi uyarmak isteyen ya da bu kadar ağır yükü gereksiz yere üstlendiğinizi söyleyenlere ve size yapıcı eleştiriler yöneltenlere karşı kırıcı olabilirsiniz aman dikkat. Bunun yerine zamanında ve rahat yapabileceğiniz konulara eğilmeye dikkat etmelisiniz. Daima dengeleri gözetmeli büyük planların da sonuçlarının ve getirilerinin büyük olabileceği noktasını hatırdan çıkarmamalısınız.

Ayın ilk haftasından itibaren ay sonuna kadar sarkan süreçte Güneş etkileri pırıl pırıl sahada. Bu etkiler, başarınıza başarı, üretici yanınıza bir kat kat daha fazlasını, veriminize ise iki kat daha fazlasını sunabilir. Planlarınız oldukça iyi ilerleyebilir, iş hayatınızdaki bazı problemleri kolaylıkla çözebilir, yakın çevrenizdeki bazı pürüzleri temizleyebilir, hayatınızdaki bazı gereksiz detayları başarıyla ayıklayabilir ve yolunuza devam edebilirsiniz. Olumlu ve pozitif bakış açınız, size saygı duyulmasını sağlarken, ilerlemenize, başarılı işler yapmanıza ve parlamanıza da olanak tanır diyebiliriz. Ailenizden  Hedefleriniz ve yapmak istedikleriniz için ailenizden ve sevdiklerinizden tam destek alabilirsiniz.

Ay sonuna doğru Merkür etkilerine baktığımızda şık kontaklar görüyoruz. Merkür, öncelikle iletişim ve zekâ demektir. Bu destekle düşünce gücünüz ve zihinsel aktiviteleriniz oldukça yükselebilir. Pek çok konu üzerinde oldukça net düşünebilir, çevrenizden işinize yarayabilecek oldukça önemli görüşler alabilirsiniz. Kendi içinizden gelen güce ve sezgilerinize, hislerinize oldukça güvenebilirsiniz. Planlarınız oldukça iyi çalışabilir, hedeflerinize giden yolların daha da açıldığını görebilirsiniz. Çalışmalarınızı kolaylıkla şekillendirebilirsiniz. Anlaşma, görüşme, sözleşme, yeni fikirler ortaya çıkarmak ve yeni kişilerle tanışmak için son derece ideal zamanlar. İnsanlar sizi entelektüel birikiminiz ve kendinizi ifade etme şekliniz nedeni ile de oldukça çekici ve güven verici bulabilirler. Bunun yanında sınavlara hazırlanan, detay işler ile ilgilenen ve hız gerektiren işlerle uğraşan kıymetli Balıklar için verimli bir dönemdir diyebiliriz. Bu dilimde yeni haberler alabilirsiniz, yeni arkadaşlıklar kurabilir, yeni sosyal arkadaşlıklar kurabilir, internet temelli bir işiniz varsa, başarılı olabilirsiniz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

Sözümüz sağlığa.

balik mayis 2019: gÜzel gÜnler, neŞelİ gÜnler