1.DEKANAT BALIK: 19-28 ŞUBAT

VE ASC DERECESİ 0-10 ARASINDA OLAN KIYMETLİ BALIKLAR İÇİN;

Kıymetli BALIKLAR;

Bildiğiniz gibi tüm dünyada hızla yayılan ve ölümcül sonuçları olan Covid-19 virüsü ile devletimiz ve milletimiz büyük bir mücadele vermektedir.

Millet olarak verdiğimiz bu mücadelede sizin katkınız tartışılamaz. Bu yüzden önerilere uymanız, gerekmedikçe sokağa çıkmamanız, sosyal mesafeyi korumanız ve haberleri resmi kaynaklardan takip etmeniz menfaatiniz icabıdır. Hem milletimizin sağlığı, hem de kendi sağlığınız için bu mücadeleye elinizden gelen katkıyı sunacağınıza yürekten inanıyor, güzel bir Mayıs ayı temenni ediyorum.

Tüm yıl boyunca Uranüs’ten küçük ama önemli etkiler alabilirsiniz. Sabitleyelim. Önümüzdeki yıl boyunca anahtar kelimeniz, kişisel özgürlüğünüz ve kişisel sınırlarınız olabilir. Geçmişte sizi sınırlayan pek çok etkiyi rahatlıkla aşabilirsiniz ya da bu yolda çok ciddi adımlar atabilirsiniz. Bu güzel Uranüs etkisini kendiniz için kullanabilir, yeni yeteneklerinizi, keşfetmekte kullanabilirsiniz. Entelektüel yetenekleriniz artabilir. Alışılmadık olanaklar karşınıza gelebilir, şaşıracağınız, aynı zamanda çok sevineceğiniz teklifler de alabilirsiniz. İnternet kullanımında daha ilerleyebilir, faydanıza olabilecek bilgilerle donanımınızı artırabilirsiniz. Sürprizli geçişlerle dolu, hızlı olmanız, fırsatları ve durumları erken görüp erken pozisyon almanız gereken önemli bir zaman dilimi. Değerlendirmeniz menfaatinize olabilir.

Mayıs ayının ilk günlerinde Merkür etkileri ile özellikle iş, para, ticaret ve eğitim konularında yeni girişimler yapabilir, kişisel rekabet gücünüzü artırabilir, kendinizi geliştirebilir ve kişisel gelişiminize katkıda bulunabilecek yeni yollar keşfedebilirsiniz. Yine bu zaman aralığında sizi çok heyecanlandırabilecek haberler alabilir, eski arkadaşlarınızla yepyeni konular konuşabilir, eski arkadaşlarınıza dayanarak yeni arkadaşlar edinebilir, özellikle tamamen yabancısı olduğunuz zihin ve fikir yapısındaki insanlarla ortak bir zeminde olarak yeni bir yol tutturabilir ve kendi içinizdeki oldukça önemli bir inşa sürecini başlatabilirsiniz. Oldukça koşuşturmalı ama üretken bir zaman dilimi olabilir, evden çalışıyor olsanız da bu yoğunluk devam edebilir. Teknolojiyi kullanma konusunda bilginizi daha da artırabilir, işlerinizde size yardımcı olacak bazı teknik donanım ve aletler alabilirsiniz.

İlerleyen zamanlarda önemli bir Mars etkiniz bulunuyor. Mars etkileri ile kişisel yüksek özgüven ve cesaretinizi başarıyla ortaya koyabilirsiniz. Rekabet gerektiren konularda da, işbirliği gerektiren konularda da oldukça iyi olabilirsiniz. Cesaret, güç ve enerji dolu hissedebilirsiniz. Enerji ve dinamizm gerektiren işlerinize başlayabilir, işinizde ilerleyebilir, çevrenize liderlik edebilirsiniz. Çabanız ve çalışmalarınız takdir görebilir, yepyeni konular ele alabilir, sizi bir adım daha ileriye taşıyabilecek projelere ‘’Merhaba’’ diyebilirsiniz. Aynı zamanda bu dönem kalbinizi bir süredir izlediğiniz özel kişiye açma fırsatı bulabilir, ya da evliliğiniz içinde arzu etmediğiniz bir minik pürüzü cesur bir adımla kolaylıkla çözebilirsiniz. Ancak bu dönemde kırıcı olmamaya ve dengeleri gözetmeye devam etmelisiniz. Özellikle Mayıs sonuna kadar yoğun biçimde etkilerini görebilirsiniz.

Ay ortalarından itibaren, Güneş’in İkizler burcuna geçmesi ile birlikte dekanatınız sert bir görünüm alabilir. Bugünlerde konuşmaktan çok dinlemeye önem vermelisiniz. Ani ataklar ve sivri çıkışlar yerine uzlaşma aramak muhtemelen kaybedebileceğiniz rekabet şartlarına girmekten çok daha iyi olabilir diyebiliriz. Tartışmalara girmenin bu dönem bir faydası bulunmuyor.  Bu dönemde gelen bazı haberlere sezgileriniz ve miktar temkinle yaklaşmanız menfaatinize olabilir. Yine bu süreçte işlerinizi istediğiniz gibi yoluna koymak adına normalden biraz daha çaba sarf edebilir, biraz daha çok çalışabilirsiniz. Dikkatli olun ve hızlı, problem çözücü zekânıza güvenin. İş hayatınızda ya da sosyal hayatınızda bazı güçlükler karşısında yardım ve destek de görebilirsiniz. Biraz dikkatli ilerlemeniz gereken bir ay diyebiliriz. Bu dönemde Merkür açıları da biraz pürüzlü görünümler sunuyor. İş/ev temponuz yoğun ve yorucu olabilir. Birikmiş bazı işleriniz sizi zorlayabilir. Alınacak bazı önemli kararları biraz daha detaylandırıp düşünmekte ya da zaman kazanmakta fayda var. Biraz dikkatli gitmenin kazandırabileceği önemli bir ay diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

2.DEKANAT BALIK:

29 ŞUBAT-10 MART

VE ASC DERECESİ 10-20 ARASINDA OLAN KIYMETLİ BALIKLAR İÇİN;

Kıymetli BALIKLAR;

Bildiğiniz gibi tüm dünyada hızla yayılan ve ölümcül sonuçları olan Covid-19 virüsü ile devletimiz ve milletimiz büyük bir mücadele vermektedir.

Millet olarak verdiğimiz bu mücadelede sizin katkınız tartışılamaz. Bu yüzden önerilere uymanız, gerekmedikçe sokağa çıkmamanız, sosyal mesafeyi korumanız ve haberleri resmi kaynaklardan takip etmeniz menfaatiniz icabıdır. Hem milletimizin sağlığı, hem de kendi sağlığınız için bu mücadeleye elinizden gelen katkıyı sunacağınıza yürekten inanıyor, güzel bir Mayıs ayı temenni ediyorum.

2020 yılı boyunca kişisel gezegeniniz Neptün, dekanatınızda transitine devam ediyor. Bu transit, sizi derinden etkileyebilir, doğal olarak yapınızda bulunan hassasiyet, sezgi ve empati gücünü daha da artırabilir. Başkalarının olumlu ya da olumsuz tüm duygularını adeta bir sünger gibi emebilirsiniz. Bu yüzden, negatif ve duvarları olan insanlardan uzaklaşabilir, birlikteyken keyif alabileceğiniz dost ve arkadaşları seçme hususunda daha net olabilirsiniz. Hayırsever faaliyetlerde daha çok bulunmak isteyebilirsiniz. Artık, egonuz sizi daha az rahatsız eder ve bütünü kucaklayan, sıcak, anlayışlı ve daha manevi bir havaya bürünebilirsiniz.

Venüs etkileri ile mutluluğu içinizde değil de dış dünyada aramaya başlayabilirsiniz. Takdir ve övgü almak isteyebilir, bunun için de harcamalarınızı artırabilirsiniz. Yeme içme konusunda abartılı olabilir, çevrenizin ve diğer insanların görüşlerine karşı hassas olabilirsiniz. Özgüven noktasında kendinizde bazı eksiklikler hissedebilirsiniz. Eksiklerinizi kapatamayabilirsiniz. Bu dönemde borç para almak ve kredi kartına yüklenmek çok parlak bir fikir olmayabilir aman dikkat. Bu etkiler, özellikle Mayıs ayının ortalarına doğru kendini daha belirgin hissettirebilir.

12 Mayıs tarihine kadar olan sürece baktığımız zaman, Güneş’in dekanatınıza olumlu etkilerini görmekteyiz. Venüs, özel hayatınızda bazı pürüzleri temizlemenizi talep ederken, Güneş ise, sosyal hayatınızda geniş bir alan açabilir. Başarınıza başarı, üretici yanınıza bir kat kat daha fazlasını, veriminize ise iki kat daha fazlasını sunabilir. Planlarınız oldukça iyi ilerleyebilir, iş hayatınızdaki bazı problemleri kolaylıkla çözebilir, yakın çevrenizdeki bazı pürüzleri temizleyebilir, hayatınızdaki bazı gereksiz detayları başarıyla ayıklayabilir ve yolunuza devam edebilirsiniz. Olumlu ve pozitif bakış açınız, size saygı duyulmasını sağlarken, ilerlemenize, başarılı işler yapmanıza ve parlamanıza da olanak tanıyabilir. Özgüveniniz oldukça yüksek olabilir. Yine Mayıs ayının ilk haftasında Merkür, hayatınızın hızını bir miktar artırabilir. Kendinizi çok güzel ifade edebilir, ikna edici olabilirsiniz. Bildiklerinizi paylaşabilir, çevrenize ilham veren bir başarı hikâyesi yazabilirsiniz. Her konuda görüş, fikir ve önerilerinize başvurulabilir, bilgi birikiminiz ve objektif bakış açınızla saygınlığınızı artırabilirsiniz. Yansız olarak olaylara bakabilirsiniz. Plan, fikir ve projelerinizi iyimserliğiniz ve zekânızla başarıyla yönetebilirsiniz. Aynı zamanda çevrenizdeki dargınlıkları ve küskünlükleri bitirmek üzere harekete geçebilirsiniz. Yine bu dönemde yukarıda detaylandırdığım Uranüs etkileri ile oldukça parlak ve orijinal fikirler bulabilirsiniz. Zihninizi yeni yollara ve yöntemlere açabilirsiniz. İlham ve özgünlük gerektiren işlerinizde oldukça başarılı olabilirsiniz.

Güneş’in İkizler burcuna geçmesinin hemen akabinde dengelerin biraz daha kırılgan olabileceğini ve nispeten biraz daha dikkatli ilerleyerek ayı tamamlamanız gereken bir dönem diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

3.DEKANAT BALIK:

11-20 MART

VE ASC DERECESİ 20-30 ARASINDA OLAN KIYMETLİ BALIKLAR İÇİN;

Kıymetli BALIKLAR;

Bildiğiniz gibi tüm dünyada hızla yayılan ve ölümcül sonuçları olan Covid-19 virüsü ile devletimiz ve milletimiz büyük bir mücadele vermektedir.

Millet olarak verdiğimiz bu mücadelede sizin katkınız tartışılamaz. Bu yüzden önerilere uymanız, gerekmedikçe sokağa çıkmamanız, sosyal mesafeyi korumanız ve haberleri resmi kaynaklardan takip etmeniz menfaatiniz icabıdır. Hem milletimizin sağlığı, hem de kendi sağlığınız için bu mücadeleye elinizden gelen katkıyı sunacağınıza yürekten inanıyor, güzel bir Mayıs  ayı temenni ediyorum.

Dekanatınız ile oldukça hoş bir çalışma içinde olan Jüpiter, yaklaşık olarak 12-13 Ağustos tarihlerine kadar olumlu etkilerini devam ettiriyor diyebiliriz. Gücünüz, sabrınız ve özgüveniniz artabilir. Oğlak Jüpiter’in bu görünümü, rutin gezegen geçişlerinin bazı pürüzlü etkilerini başarıyla kırabilir. Bu dönemde yatırımlarınızdan, elinizi attığınız her işten başarı kazanabilirsiniz. Jüpiter etkileri  bu dönem size oldukça parlak fırsatlar, oldukça aydınlık zamanlar sunuyor diyebiliriz. Bu bağlamda Ağustos ortalarına kadar kendinizi oldukça şanslı sayabilir, paranızı oldukça bereketli, hayatınızı oldukça kolay biçimde yaşadığınızı görebilir, normal akış içindeki zorlukların en az noktaya indiğini fark edebilirsiniz. Akademik hayatı devam eden, üniversite eğitimi almak isteyen, sınavlara hazırlanan ya da sonuç bekleyen, hukuki pürüzlerinin peşinde olan ya da yurtdışı için girişimler yapmak isteyen kıymetli Balıklar, bu yöndeki planlarını dikkatle detaylandırmalı ve revize etmeliler diyebiliriz. Ay sonuna kadar etkili olmasını beklediğim Oğlak Plüton görünümleri de planlarınız üzerinde çalışmaya ve şekillendirmeye devam etmeniz, bu dönem kapandığı zaman başarıya daha hazırlıklı olmanızı sağlayabilir diyebiliriz.

23 Mayıs tarihine kadar olan sürece baktığımız zaman, Venüs etkileri ile mutluluğu içinizde değil de dış dünyada aramaya başlayabilirsiniz. Takdir ve övgü almak isteyebilir, bunun için de harcamalarınızı artırabilirsiniz. Yeme içme konusunda abartılı olabilir, çevrenizin ve diğer insanların görüşlerine karşı hassas olabilirsiniz. Özgüven noktasında kendinizde bazı eksiklikler hissedebilirsiniz. Eksiklerinizi kapatamayabilirsiniz. Bu dönemde borç para almak ve kredi kartına yüklenmek çok parlak bir fikir olmayabilir aman dikkat. Bu etkiler, özellikle Mayıs ayının ortalarına doğru kendini daha belirgin hissettirebilir. Ancak özel-romantik hayatınızdaki bu kargaşayı 21 Mayıs’a kadar olan süreçte Boğa Güneş yavaşlatabilir. Güneş etkileri ile, planlarınız oldukça iyi ilerleyebilir, iş hayatınızdaki bazı problemleri kolaylıkla çözebilir, yakın çevrenizdeki bazı pürüzleri temizleyebilir, hayatınızdaki bazı gereksiz detayları başarıyla ayıklayabilir ve yolunuza devam edebilirsiniz. Olumlu ve pozitif bakış açınız, size saygı duyulmasını sağlarken, ilerlemenize, başarılı işler yapmanıza ve parlamanıza da olanak tanıyabilir. Özgüveniniz oldukça yüksek olabilir.

Yine Mayıs ayının ilk haftasında Merkür, hayatınızın hızını bir miktar artırabilir. Bu etkiler ile dengeli, güçlü bir zihin yapısı kazanarak hayatınızdaki zorluk ve pürüzleri kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Kendinizi çok güzel ifade edebilir, ikna edici olabilirsiniz. Bildiklerinizi paylaşabilir, çevrenize ilham veren bir başarı hikâyesi yazabilirsiniz. Her konuda görüş, fikir ve önerilerinize başvurulabilir, bilgi birikiminiz ve objektif bakış açınızla saygınlığınızı artırabilirsiniz. Yansız olarak olaylara bakabilirsiniz. Plan, fikir ve projelerinizi iyimserliğiniz ve zekânızla başarıyla yönetebilirsiniz. Aynı zamanda çevrenizdeki dargınlıkları ve küskünlükleri bitirmek üzere harekete geçebilirsiniz. Yine bu dönemde yukarıda detaylandırdığım Uranüs etkileri ile oldukça parlak ve orijinal fikirler bulabilirsiniz. Zihninizi yeni yollara ve yöntemlere açabilirsiniz. İlham ve özgünlük gerektiren işlerinizde oldukça başarılı olabilirsiniz.

Güneş’in İkizler burcuna geçmesinin hemen akabinde dengelerin biraz daha kırılgan olabileceğini ve nispeten biraz daha dikkatli ilerleyerek ayı tamamlamanız gereken bir dönem diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

balık