Merkür, öncelikle zihin yapınızı, iletişiminizi, bilgiye ulaşırken takip ettiğiniz yolları, ya da en kısa şekli ile hayatta nasıl yol aldığınızı gösterir. Hızlı hareket eden ve oldukça önemli bir kişisel gezegen olması dolayısıyla Merkür ve Retro hareketi önemle incelenmelidir. Retro günlerinin burcunuza muhtemel getirileri hakkında konuşalım inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

KOÇ ve ASC KOÇ:

Koç ve Yükselen Koçlar için, Merkür’ün 12. Evde Balık’ta geri hareketi demek, bazı meseleleri daha derinlikli irdelemeye başlamanız demektir. Bu dönemde, gündelik hayattan ve telaşelerden geri çekilme isteği ve yalnızlığa duyduğunuz özlem, sizi bir miktar sosyal hayattan soyutlayabilir. Geçmiş dönemlere ait bazı hatıralar gündeminize gelebilir, insanlara olan güveninizin bir miktar sarsıldığını düşünebilirsiniz. Doğrulanmaya muhtaç duyumlar alabilirsiniz. Sizin hakkınızda konuşulduğunu düşünmeden önce gerçeklik payını mutlaka araştırın derim. Bazen derin bir karamsarlığa kapılabilir, bazı konuların hiç düzelmeyeceğini de düşünüyor olabilirsiniz. Bazı düşüncelerinizi serbest bırakın, bazı olayları akışına bırakın, bazı konuları toparlamayı ve düzenlemeyi de 12 MART 2020 sonrasına bırakın derim. Ruhunuzu besleyecek ve güçlendirecek çalışmalara yönelebilir, kişisel gelişim üzerine daha çok okumalar yapabilirsiniz inşallah. Hayırlı, uğurlu olsun.

BOĞA ve ASC BOĞA:

Boğa ve Yükselen Boğalar için Merkür , 11. Evlerinde, oldukça önemli bir evde geri hareketi başladı diyebiliriz. Bu dönemde, bazı eski arkadaşlarınızdan, dostlarınızdan, meslektaşlarınızdan, bir dönem aynı grupta beraber çalıştığınız kişilerden çeşitli haberler alabilir, ya da onlarla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca bu dönem, sosyal hayata eskisi kadar önem vermeyebilir, çalışmalarınıza da yoğunlaşabilirsiniz. Bazı dedikodular, bazı söylentiler ve duyumlar bu zamanlarda çok sık dolanabilir, çok ciddi bir teyit almadan, bazı arkadaşlıklarınıza son vermeniz yararınıza olmayabilir. Ancak, bazı arkadaşlıklarınızda da doğal sürecinin sonuna geldiğinizi düşünmeye başlayabilirsiniz. Sizi hayallerinize, umutlarınıza, beklentilerinize taşıyacak olan bilgileri bu dönemde araştırarak edinebilir, duyabilir, öğrenebilirsiniz. Biraz karışık gibi görünse de, 12 MART 2020 sonrasında çok daha hızlı ilerlediğinizi görebilirsiniz diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu olsun.

İKİZLER ve ASC İKİZLER:

İkizler ve Yükselen İkizler için, yönetici gezegenleri Merkür, 10. Evlerinde geri hareketine devam ediyor. Bu dönem, geçmişe fazla takılıp kalmayı sevmeyen İkizler için, eskilere bir bakış dönemi olabilir. 12 MART 2020 tarihine kadar eski işlerin halledilmesi gerektiğine işaret edebilir. Amirlerle, patronlarla, otorite konumundaki kişilerle bazı durumlarda iletişim kopukluğu, ufak gerilimler olabilir. Biraz sabırlı olmalı, size gösterilen tepkinin, ya da iş hayatınızdaki bir aksaklığın temelde nereden kaynaklandığını bizzat siz bulmaya çalışmalısınız. Kariyer konusunda bazı değişiklik isteklerinizi 12 MART sonrasına bırakmanız daha uygun olabilir. Parlak teklifler gelebilir, ya da başvurular yapabilirsiniz ancak bu girişimler için uygun zaman değil. Aynı zamanda ofis içi çalışıyorsanız, kişisel ve bilgisayar güvenliğinizin tam olduğundan emin olmalısınız. Kendi işiniz varsa, eski müşterilerinizi, eski tanıdıkları arayarak, onlarla ilgilenerek de bu dönemi lehinize çevirebilirsiniz. Aynı zamanda tatil fırsatı da olabilir inşallah. Hayırlı, uğurlu olsun.

YENGEÇ ve ASC YENGEÇ:

Yengeç ve Yükselen Yengeçler için, Merkür’ün 9. Evde gerilemesi demek, biletlerin ve bavulların iki kere kontrol edilmesi demek olabilir. Aynı zamanda hayat felsefenizi, görüş ve düşüncelerinizi yeniden revize edebilirsiniz. Evvelden geçemediğiniz ya da bir şekilde kaçırdığınız sınavlara yeniden girebilir, yarım bıraktığınız kurs, okul ya da eğitim programına geri de dönebilirsiniz. Ancak bazı seyahatlerde rötarlar, iptaller meydana gelme ihtimali, deniz seferlerinde bazı aksamalar her zaman aklınızda, B planı ise her zaman cebinizde olmalıdır diyebiliriz. Bu konularla ilgili işlerinizi 12 Mart 2020 sonrasına bırakmanız menfaatinize olabilir. Aynı konu rezervasyonlar için de geçerlidir. Bunun yanında yeni hukuki girişimler ve davalar için çok verimli bir dönem olmayabilir ama beklediğiniz bir evrak elinize ulaşabilir. Ayrıca bir dönem yoğun olarak ilgilendiğiniz, lakin ilerleyen zamanlarda fırsat bulamadığınız bazı kişisel gelişim konularına tekrar eğilebilirsiniz inşallah. Hayırlı, uğurlu olsun.

ASLAN ve ASC ASLAN:

Aslan ve Yükselen Aslanlar için Merkür’ün 8. Evde gerilemeye başlaması, öncelikle bazı eski ve belirsizliğini koruyan mali konuların gündeme gelebileceğini ifade edebilir. Bu dönemde, ortak para miktarında bazı azalmalar ya da bazı belirsizlikler olabilir. Vergi, prim, borç, ya da ödenmemiş bazı faturalar ortaya çıkabilir. Kişisel hayat sigortanız, araç ya da ev sigortanızın primlerini, ödemelerini bu dönem incelemeniz menfaatinize olabilir. Başkalarına ait ya da size emanet edilen miktarları yanınızda taşımamak menfaatinize olabilir. Bu dönemde, borç almamak, vermemek, kredi çekmemek de çok iyi olabilir. Bu tip parasal konuları 12 MART 2020 sonrasına bırakmak, daha karlı sonuçlar getirebilir diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu olsun.

BAŞAK ve ASC BAŞAK:

Başak ve Yükselen Başaklar, kişisel gezegenleri Merkür’ün 7. Evlerinde geri hareketine başlamasıyla beraber, bazı anlaşmaları, sözleşmeleri, yeni ortaklık görüşmelerini ya da evlilik tekliflerini 12 MART 2020 sonrasına bırakmak durumunda kalabilirler. Bu dönem, bazı eski sorunlar, bazı sıkıntılı konular gündeme gelebilir ve bu konular, bazı görüşmelerinize, konuşmalarınıza yansıyabilir. Bazı muğlak, sisli kalmış, tam çözüme kavuşmamış konular masaya konabilir. Düğün tarihi belirlemek, evlilik teklifi etmek, ya da aile büyüklerini tanıştırmak gibi önemli sosyal ve özel adımlar, bazı pürüzler olarak geri dönebilir ve iletişim istediğiniz frekansta olmayabilir. Bazı açık düşmanlıklar, bazı halledilmemiş ya da zamana bırakılmış hukuki konular gündeme yeniden gelebilir. Biraz dikkat, sabır ve çok önemli görüşmelerde minik yardım ve desteklerle bu zamanları kolaylıkla atlatabilirsiniz inşallah. Hayırlı, uğurlu olsun.

TERAZİ ve ASC TERAZİ:

Terazi ve Yükselen Teraziler için, Merkür’ün 6. Evde gerilemeye başlaması demek, bazı meseleleri daha derinlikli olarak irdelemeye başlamak demektir. Çalıştığınız yeri, çekmecelerinizi, evrak dosyalarınızı elden geçirebilirsiniz. Eski meslektaşlarınızla ya da eski işyeriniz ile tekrar bağlantıya geçebilirsiniz. Ekip çalışması esnasında bazı karışıklıklar meydana gelebilir. Bazı iş programları ya da toplantılarda bazı aksamalar olabilir. Bilgisayarınızı, verilerinizi yedeklemeniz gerekebilir. ‘’Evrağı koyduğum yerde bulamıyorum’’ demek rutin olabilir. Bu dönemde kullandığınız ilaçlara dikkat etmeli, kulaktan dolma tavsiyeler ile çay, karışım içmemeli, özellikle yiyecek-içecek-ilaç etkileşimlerine dikkat etmelisiniz. Biraz dikkatli yaklaşıldığı takdirde önemli farkındalıklar sağlayabilecek bir zaman dilimidir diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu olsun.

AKREP ve ASC AKREP:

Akrep ve Yükselen Akrepler için 5. Evlerinde gerilemeye başlayan Merkür, bazı romantik kazalara karşı sizi uyarıyor olabilir. Kaş yapayım derken, göz çıkarmayın derim. Evliliğinizde ya da romantik birlikteliğinizde istemeden de olsa bazı yanlış sözler sarf edebilir, ya da karşınızdaki kişinin sözlerini yanlış anlayabilirsiniz. Karşılıklı olarak eskilerde kalmış bazı meseleler önünüze gelebilir ya da siz bunları masaya taşıyabilirsiniz. Romantik iletişiminiz bu dönemde biraz muğlak, sisli, yanlış anlaşılmalara açık olabilir. Özellikle yeni bir şeyler üretme temelli bir işte çalışıyor iseniz, ilhamınızın ve hayal gücünüzün bir miktar bloke olduğunu hissedebilirsiniz. Böyle bir durumda, eğlenceli aktiviteleri denemeniz menfaatinize olabilir. Sanat ile ilgilenebilir, ya da hobinizle uğraşırken, yarım bırakmıştınız belki, onu tamamlayabilirsiniz. Çocuklarınızla birlikte vakit geçirmek, sevdiğiniz yerlerde bulunmak, açık hava faaliyetlerine katılmak çok iyi gelebilir inşallah. Ayrıca bekâr ve yalnız Akrepler için romantik başlangıç çok da iyi bir fikir olmayabilir. Bu dönemde yeni bir başlangıç yerine 12 MART 2020 tarihine kadar beklentilerinizi revize edebilirsiniz. Hayırlı, uğurlu olsun.

YAY ve ASC YAY:

Yay ve Yükselen Yay’lar için, Balık Merkür, 4. Evlerinde geri hareketine başladı. Bu dönem, geçmişe fazla takılıp kalmayı sevmeyen Yay’lar için, eskilere bir bakış dönemi olabilir. Bu dönem, evde bir kargaşa, bir dağınıklık ya da belirsizlik hissediyor iseniz, küçük dokunuşlar yapabilirsiniz. Yeni bir eşya almadan, evdeki eski eşyalara, uzun zamandır kontrol edilmeyen kolilere, dolap diplerine, uzun zamandır asılı duran kıyafetlerin ceplerine bir bakmanız menfaatinize olabilir. Bazı mobilyaların, aksesuarların yerlerini değiştirmeniz de güzel sonuçlar verebilir. Ev içinde, eski bazı sorunlar, yeniden gündeme gelebilir. Ya da, bazı eski anılar kapınızı çalabilir. İşinizle ilgili olarak rakiplerinize karşı bir atak için eski dosyaları, arşivleri, eski paylaşımlarınızı da karıştırmanız hayli harika fikirler verebilir diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu olsun.

OĞLAK ve ASC OĞLAK:

Oğlak ve Yükselen Oğlaklar, Merkür Balık RX hareketinden ev konumu itibari ile biraz geniş bir sahada etkilenebilirler. Bu dönemde tamamen iletişime, ulaşıma, zihinsel aktivitelere odaklanabilir, normalden çok daha fazla telefon ile konuşabilir, hayatı çok hızlı, ama çok belirsizmiş gibi yaşayabilirler. Bazı konuşmaların ucunun açık olduğunu, bazı konuşmaların ve görüşmelerin havada kaldığını, tam istenilen neticeye ulaşmadığını düşünebilirsiniz. Asılsız dedikodu çok duyabilirsiniz. Genç akrabalar, komşular, gündelik olarak iletişimde olduğunuz kişilerle alakalı bazı pürüzlere muhatap olabilirsiniz. Ve en önemlisi, 12 MART 2020 tarihine kadar, arabanıza, arabanızın bakımına, muayenesine, evraklarına, sigortasına dikkat edin derim. İletişim cihazlarınız bu dönem sorun çıkarabilir. Yeni bir iletişim cihazı almanız çok iyi bir fikir olmayabilir. Ayrıca, gönderdiğiniz yazılı evraklara, postaya ve kargoya, aynı zamanda attığınız e maillere dikkat etmelisiniz inşallah. Bu dönem, bazı minik iletişim kazaları olabilir, geçici olduğunu ve Merkür geri hareketi bitince, her şeyin normale dönebileceğini düşünün. Bunun yanında bazı önemli görüşmelerinizi, randevularınızı dikkatle not edin ve kişisel ajandanızı yanınızdan ayırmayarak bazı ertelemelere ve iptallere çok da kızmayın derim. Hayırlı, uğurlu olsun.

KOVA ve ASC KOVA:

Kova ve Yükselen Kovalar, 12 MART 2020 tarihine kadar devam eden Merkür Balık Rx gerilemesinden harcamalarına bir miktar dikkat ederek daha az etkilenebilirler diyebiliriz. Bazı alacaklarınız gecikebilir, bazı borçlarınızın ödemesini de unutabilir, ya da geciktirebilirsiniz. Bazı mali kayıplar yaşamamak adına, ajandanızdaki alacak verecek listesine, kredi kartı ekstrelerinize, faturalarınıza biraz daha dikkat etmeniz menfaatinize olabilir inşallah. Bunun yanında bir anda ortaya çıkan sebebi belirsiz harcamalar olabilir. Yanınızda önemli miktarlarda para taşımamanız bu dönem daha iyi bir fikir olabilir. Aynı zamanda, 12 MART 2020 tarihine kadar yeni yatırımlardan, ya da çok tutacağına inansanız bile iş fikirlerinizden uzak durun derim. Gelir-gider dengenizi düzenlemek ve mali tablonuza bir göz atmak için oldukça güzel ve verimli bir zaman olabilir. Hayırlı, uğurlu olsun.

BALIK ve ASC BALIK:

Balık ve Yükselen Balıklar için ilk evlerinde gerilemeye başlayan Merkür, bazı iletişim kazalarına, ufak tefek yanlış anlaşılmalara yol açabilir aman dikkat. Bu arada, iletişim sisteminizi yeniden gözden geçirme fırsatı da yakalayabilirsiniz inşallah. Bu dilimde, yeni bir saç modeli, yeni bir kıyafet stili, takı, aksesuar sizi pek memnun etmeyebilir. Özellikle estetik bazı operasyonlar, için 12 MART 2020 ve sonrası çok daha iyi olabilir diyebiliriz. Bu dönemde, her şeyden çok kendinizi doğru tanıtmak, anlatmak ve açıklamak, pek çok konuda çevrenizi ikna etmeye çalışmak önemli olabilir. Kendinizi doğru ifade edemediğinizi, tam anlaşılamadığınızı düşünebilirsiniz. Hayırlı, uğurlu olsun.
Sözümüz sağlığa.

balık