13 Mart 2021 tarihinde meydana gelen Balık Yeni Ay ile birlikte, hayatımızda, özellikle haritamızın Balık alanlarında çok önemli, değişimler ve dönüşümler bekleyebiliriz. Bu önemli süreç, muazzam etkilerle gelen Kova burcundaki Jüpiter-Satürn kavuşumu ile başladı. Bu bakımdan her Dolunayda ve her Yeni Ay‘da ilgili evimizde süreç daha hızlı, etkisi daha kalıcı olabilir. Aramıza yeni katılan kıymetli okurlarımız için tekrar edelim, biliyorsanız Yükselen burcunuz ile birlikte Güneş burcunuzu da okumanız faydanıza. ”Güneş burcum nedir?” diye sorabilirsiniz. Biri size ”Burcunuz nedir” diye sorduğu zaman, verdiğiniz cevap sizin Güneş burcunuzdur.

Balık Yeni Ay, hepimize hayırlı, uğurlu, kademli olsun inşallah.

Keyifli okumalar.

KOÇ ve ASC KOÇ:

Balık Yeni Ay, Koç ve Yükselen Koçların 12. Evinde meydana geliyor. Balık, burada, yönetici olduğu evde özellikle sezgisel, ince ve derindir. Balık, size nerede durduğunuzu, nelere sahip olduğunuzu, nelerin sizi aşağıya çektiğini anlatır. Eski kalıpların, eski anlayışların bir bir yıkılmaya başladığını yepyeni bir döngünün başladığını, bunun da oldukça hızlı olduğunu fark edebilirsiniz. Çevrenizde size ihtiyacı olan kişilere daha çok koşabilirsiniz. Bazı sırlar duyabilirsiniz. Bilmediğiniz, bilginiz dışında gelişen bazı konulara vakıf olabilirsiniz. Gizli düşmanlarınız varsa, sezgisel olarak öğrenebilir, tedbirlerinizi alabilirsiniz. Bu 6 aylık süreçte, sahne önünde olmaktan çok, sahne arkasında olmak isteyebilirsiniz. Hayırsever faaliyetlerde bulunmak isteyebilirsiniz. Ayrıca, kendiniz üzerinde çalışmak, kendinizi yenilemek, zihninizi toparlamak, biraz çevrenizin gailesinden uzaklaşarak düşünmek isteyebilirsiniz. Rüyalarınız daha canlı, parlak olabilir, çok daha iyi uyuyabilir, zinde uyanabilir ve zihninizi geliştirip büyütme yolunda önemli adımlar atabilirsiniz diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

BOĞA ve ASC BOĞA:

Boğa ve Yükselen Boğa’lar, bu dönemde başdöndürücü bir sürece adım atabilirler. Yepyeni gruplara katılabilirler, yeni insanlarla tanışabilir ve etkin iletişim kurabilirler. Yeni arkadaşlarınız, yeni bilgi, haber ve fırsat kaynaklarınız olabilir. Balık, aynı zamanda sezgilerinizi, merhametinizi ve yumuşak gücünüzü etkin biçimde kullanmayı öğretir. Sizden farklı olan, farklı kültür ve düşüncelere sahip, yeni kişilerle kolaylıkla iletişim kurabilirsiniz. Meslektaşlarınız arasında sivrilebilirsiniz. Mesleki organizasyonlarda ön plana çıkabilirsiniz. İşinizi bir sanatçı tarzı ve tavrı ile yapabilirsiniz. Ayrıca hayırsever gruplarda, derneklerde görev almak isteyebilirsiniz. Gönüllü yardımlarda bulunabilir, isminizin gizli kalmasını isteyebilirsiniz. İnternet üzerinden ticaret yapan ya da internet mecralı işleri olan Boğalar, bu dönem yeni müşteriler edinebilir, yeni bağlantılar kurabilirler. Ayrıca, Balık Yeni Ay, hayallerinizin, umutlarınızın, beklenti ve dileklerinizin evinde oldukça güçlü etkiler yayarken, siz de bu güzel etkilerden bolca faydalanabilirsiniz. Hayatınızda istediklerinize odaklanabilirsiniz. Bazı dileklerinizin gerçekleştiğini görebilir, bazılarının da elinizi uzatsanız tutacak kadar yaklaştığınızı görebilirsiniz. Bu bağlamda, yeni fikirler, yeni olanaklar sizi bir adım daha öteye taşıyabilir. Profesyonel iseniz, orijinal ve teknik fikirler edinebilirsiniz. Hedef odaklı ve hayattan keyif alabileceğiniz önemli bir süreç diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu kademli olsun.

İKİZLER ve ASC İKİZLER:

İkizler ve Yükselen İkizler, Balık Yeni Ay’da kelimenin tam anlamı ile ‘’Yükselme Devri’’ ne girebilirler diyebiliriz. Bu süreçte, yaptıkları işlerle tanınmaya başlayabilir, itibarları artabilir, otorite figürleri ile olan ilişkileri güçlenebilir ve yükselebilir. Yaptıkları projeler, üstüne düştükleri işler ya da uzun zamandır peşinde oldukları herhangi bir plan başarı ile sonuçlanabilir. Bu dönem iş ve kariyer konusunda sezgileri oldukça güçlenebilir, bazı gerçekleri görebilir, çabalarının somut sonuçları ortaya çıkabilir. İş hayatınızda ilerleyebilir, yeni bir iş bulabilir ya da işinizde yükselebilirsiniz. Çok parlak teklifler alabilirsiniz. Yaptığınız işte başarınızı artırabilecek ek donanımlar size sunulabilir. (Örneğin şirketiniz bir araba ya da elektronik cihaz verebilir) Eğer işinizden ayrılmak istiyorsanız, bu dönem fazla sıkıntıya girmeden ayrılabilirsiniz. Elinizden gelen en iyi işi yapabilir ve çevrenizden takdir toplayabilirsiniz. İş ve özel hayatınızda gözler üstünüzde olabilir.  Yükselme, terfi ya da maaş zammı bekliyorsanız bu dönem alabilirsiniz. Uzun vadeli profesyonel hedeflerinizi netleştirebilirsiniz. İkizler, toplumsal statülerinde oldukça önemli ilerlemeler kaydedebilir, en zor işlerden sezgilerini ve bir miktar daha hızlanan zekâlarını etkin biçimde kullanabilir, yüzlerinin sert ve soğuk tarafını değil, merhametli ve derin tarafını kullanarak olumlu geri dönüşler alabilirler diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu kademli olsun.

YENGEÇ ve ASC YENGEÇ:

Yengeç ve Yükselen Yengeçler için farklı ve özel bir Balık Yeni Ay dönemi diyebiliriz. Güneş ve Ay 9. evlerinde parlak bir yürüyüşe başladı. Yengeçler bu zamanlarda bir deniz yolculuğuna çıkabilir  ya da deniz kıyısında bir tatil yapmak arzusunda olabilirler. Tatil ve seyahat planları için katalogları karıştırabilir, özellikle hem kültürel hem dinlenme hem de dini amaçlı seyahat etmek isteyebilirler. Yeni kültürleri, yaşam tarzlarını ve bakış açılarını yorumlayabilir, anlayabilir ve irdeleyebilirler. Bu yolla zihinlerine ve yaşamlarına artı değerler katabilirler. Bazı konularda fikirleri ve yaşam görüşleri değişebilir. Yeni atılımlar yapmak, pek çok insana macera gibi gözükebilecek konularda girişimler yapmak isteyebilirler. Ticaret ile uğraşan Yengeçler, işlerini büyütmek isteyebilirler. Bazı hukuki süreçlerinden olumlu haberler alabilirler. Bunların hiçbiri ile alakası olmayan Yengeçler, eğitim hayatları ile yakından ilgilenebilir, kendilerini geliştirmek, büyütmek, yeni ve taze fikirler edinmek maksadı ile yeni kurslara katılmak isteyebilir, hayatına anlam katmak yolunda çalışmalar yapabilir diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu kademli olsun.

ASLAN ve ASC ASLAN:

Aslan ve Yükselen Aslanlar için Balık Yeni Ay dönemi, oldukça parlak ve hareketli bir dönem diyebiliriz.  Güneş ve Ay’ın oldukça yüksek enerjili bu kavuşumu, özellikle finansal ve mali anlamda derinlikli bazı meseleleri gündeme taşıyabilir. Aynı zamanda, çevrelerinde olan kişileri samimiyet testine tabi tutabilirler. Bazen buna da gerek kalmadan, hayatlarındaki kişileri ne kadar samimi, ne kadar değil, kolayca çözebilir, oldukça net bir fikir sahibi olabilirler.  Balık devrinde, eşlerinin ya da hayatlarındaki özel kişilerin gelirlerinde artış olabilir. Borçlarınızı kolaylıkla ödeyebilir, alacaklarınızı kolaylıkla alabilir, vergi, nafaka, telif, ödül gibi ödemeleriniz konusunda pek bir daralma yaşamayabilirsiniz. Bütçenize daha dikkatli bakabilir, para planı yapabilir, finansal bazı yatırımlarınızdan olumlu geri dönüşler alabilirsiniz. Ruhunuza ve iç dünyanıza daha derinlemesine bakabilir, yüzeysel insanlardan, amaçsız gezmelerden, samimiyetsiz ortamlardan hızla uzaklaşabilirsiniz. Kafanıza takılan bazı konuları derinlemesine inceleyebilirsiniz. Sezgileriniz oldukça keskinleşebilir, küçük tahminlerinizden büyük sonuçlar çıkarabilirsiniz. Kişisel bazı yetenekleriniz bu dönemde ortaya çıkabilir, ya da yeteneklerinizi etkin biçimde kullanmaya başlayabilirsiniz diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu kademli olsun.

BAŞAK ve ASC BAŞAK:

Başak ve Yükselen Başak için Balık Yeni Ay,  oldukça önemli bir görünümdür diyebiliriz. Ortak çalışmaların, arkadaşlıkların yüz yüze iletişimin ve dengelerin korunmasının önemli olduğu zamanlardalar. Yedinci Ev bütün ilişkilerimizi yöneten önemli bir evdir. Oldukça yüksek enerjili ve oldukça önemli açılımlarla gelen Balık Yeni Ay, özel ve duygusal, iş ilişkilerimizi ve açık düşmanlarımızı gösterir. Bu dönemde size düşmanca duygular besleyenler, art niyetli kişiler çok çabuk açığa çıkabilir.  İyi haber de şu, var olan ve sağlam ilişkiler daha da sağlamlaşabilir, anlam ve derinlik kazanabilir. Duygularınız bu dönemde daha yüksek olabilir ve kişisel ilişkilerinizde daha sezgisel olarak insanları okuyabilirsiniz. Ancak Balık, Başak burcunun zıttı olduğundan, bu hafta biraz gergin hissedebilirsiniz. Arkadaşlarınızın sorunlarına  odaklanabilir, onların hayatlarındaki pürüzler  için hızla devreye girebilir, arkadaşlarınız ve yakın dostlarınızdan da destek görebilirsiniz. Başakların hayatına Balık kökenli insanlar girebilir. Ticaret ile uğraşan Başaklar, bu dönemde kişisel ilişkileri ile ticari ağlarını daha da genişletebilir, ticari rakiplerinin ne durumda olduğunu kolayca görebilirler. Başkalarının haklarında ne düşündüğünü öğrenebilir, özellikle hukuk, arabuluculuk, yüz yüze iletişim ve ortak yürütülen çalışmalarda önemli başarılar gelebilir. Hukuki birtakım pürüzleri varsa, bu dönem kolaylıkla o pürüzleri hayatlarından temizleyebilirler. Evlilikleri için de aynı olumlu görünümler söz konusu inşallah. Hayırlı, uğurlu kademli olsun.

TERAZİ ve ASC TERAZİ:

Terazi ve Yükselen Terazilerin sağlıklarında Balık Yeni Ay döneminde belirgin bir iyileşme görülebilir diyebiliriz. Güneş ve Ay’ın muhteşem kavuşumu ile birlikte, hayatınızı güzelleştirmek, konforunuzu artırmak, gündelik sorumluluklarınızın üzerine daha fazla düşmek isteyebilirsiniz. Minik detaylara daha çok önem verebilirsiniz. Yeni bir diyete başlamak isteyebilirsiniz ama bu diyet daha çok detoks türü olabilir diyebiliriz. Ancak kulaktan dolma, kendiniz üzerinde etkisini bilmediğiniz çay, şurup, karışım gibi materyalleri denemeyin. Kullanmak istiyorsanız, mutlaka bir uzmana danışın. Terazi, böbrekleri yönetir, Terazi Dolunay da yaklaşıyor, dolayısıyla bu dönemde sıvılar ve içecekler konusunda dikkatli olmanız menfaatinizedir diyebiliriz. Bunun yanında iş yerinizi, örneğin masanızı küçük objelerle, çiçeklerle süslemek isteyebilirsiniz. Bu ay felsefeniz ve yaşam tarzınız, ”Sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur”  tadında olabilir. Özellikle sağlık, diyet, temel sorumluluklar, yerine getirilmesi gereken yükümlülükler başlıca gündem maddeniz olabilir. Evcil hayvanlarınızın sağlık kontrollerini yaptırabilir, örneğin onlara her zamankinden farklı besinler alabilirsiniz. Ya da yeni ve minik bir dostu evinize kabul etmek isteyebilirsiniz. Sağlıklı, başarılı ve keyifli bir dönemdesiniz inşallah. Hayırlı, uğurlu kademli olsun.

AKREP ve ASC AKREP:

Akrep ve Yükselen Akrepler, harika bir Mart ayının keyfini çıkarırken, adeta ekmeklerine yağ süren nefis bir Balık Yeni Ay ile muazzam bir şekilde enerjilerini şarj edebilirler diyebiliriz. Balık günlerinde oldukça rahat hissedebilir, yanaklarında Bağdat gülleri açabilir, sanatçı yönleri ortaya çıkabilir. Çevreye gösterdikleri soğuk ve mesafeli yüzleri daha iyimser ve keyifli bir hale dönüşebilir. Evlatları ile yakından ilgilenebilir, profesyonel işlerini adeta bir sanatkâr edası ile yapabilir, bütün gözler kendilerine dönebilir. Evli Akrepler, bu dönemde bebek müjdesi alabilirler. Dostları ve arkadaşlarıyla oldukça keyifli zamanlar geçirebilirler, bekâr Akrepler oldukça romantik teklifler, hediyeler alabilirler.  Doğal ve sempatik yanları ortaya çıkabilir. Yeni bir hobi edinebilir, ya da hobiniz üzerinde profesyonelleşip daha geniş bir çevreye adınızı duyurabilir, hobinizi nakite dönüştürebilirsiniz diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

YAY ve ASC YAY:

Yay ve Yükselen Yay’lar Balık Yeni Ay döneminde  ”Evim evim güzel evim’ ‘diyebilirler. Özellikle ay sonuna kadar ev değiştirmeyi, yeni ev almayı, kiralamayı düşünebilir,  ya da ev içinde tadilat ve tamirat yapılması gereken yerler üzerinde durabilirler. Hazır Merkür RX de yokken tam istedikleri gibi bir ev bulup taşınabilirler. Aynı zamanda ilerleyen günler için kariyer hazırlıklarını, iş fikirlerini canlandırıp filizlendirebilirler. Aile içinde bazı sorunların çözümü için iyimserliklerine, pozitif bakışlarına ve adil yaklaşımlarına ihtiyaç duyulabilir. Akrabalarla ilişkileri güçlenebilir. İç değişimleri için temeller atmaya başlayabilirler. Örneğin ”Şu evi almak istiyorum, işimi değiştirmek istiyorum, bir seyahate çıkmak istiyorum, kendi işimi kurmak istiyorum” gibi. Gerçeğe dönüştürmek istedikleri hayallerini bu dönem ekmeye başlayabilir, lakin bazı fikirlerini olgunlaştırmadan paylaşmak istemeyebilirler diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu kademli olsun.

OĞLAK ve ASC OĞLAK:

Oğlak ve Yükselen Oğlaklar için güzel, şık ve parlak Balık Yeni Ay döneminde oldukça hareketlenen, hızlanan bir sosyal hayat var diyebiliriz. Bu zamanlarda çevreleri genişleyebilir, komşuları ile genç akrabaları ile kardeşleri ile güçlü iletişim kurabilir, ticari ilişkileri canlanabilir. Çevreleri ile direkt iletişim kurabilir, sezgilerine dayanarak ve takip ederek yeni bilgilere ulaşabilirler. Yine peşinde oldukları bir konu ile alakalı olarak istedikleri bilgi ve materyallere ulaşabilirler. Bunun yanında kültürel faaliyetlere, entelektüel aktivitelere, kısa ve önemli eğitim programlarına, kurslara katılabilirler. Eğitim programlarını başarı ile bitirebilirler. Eğitimci olmak isteyen kıymetli Oğlaklar, bu 6 aylık süreçte amaçlarına ulaşabilirler. Evrak işleri, koşturmacaları yoğun olabilir, işleri artabilir, telefonda her zamankinden fazla vakit geçirebilirler. Şehirlerarası iş ya da eğlence amaçlı olsun göl ya da deniz kenarı yerlere seyahatlere çıkmak durumunda olabilirler. Kendilerini çok iyi ifade edebilirler ve kitap kurdu olabilirler diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu kademli olsun.

KOVA ve ASC KOVA:

Kova ve Yükselen Kovalar, Balık Yeni Ay’ın hemen akabinde, gözlerini cüzdanlarına ve konforlarına çevirebilirler diyebiliriz. Kendilerini iyi hissettirecek alışverişlere çıkmayı, kendilerini şımartmayı çok isteyebilirler, ancak dürtüsel olarak yaptıkları alışverişler ciddi faturalar olarak karşılarına çıkabilir aman dikkat. Kovalar, keskin zekâlarını finansal güvenlikleri için kullanmak isteyebilirler. Örneğin bir ev almak için bütçe hazırlamak isteyebilir, araba almak için araştırma yapabilir ya da diğer emlak konuları ile yakından ilgilenebilirler. Para biriktirmeye başlamak ve bütçe düzenlemesi yapmak için oldukça güzel ve isabetli bir zaman. Ayrıca zamanında yapmış oldukları, ancak unuttukları bir yatırımlarından gelir elde edebilirler ya da bir alacaklarını tahsil edebilirler. Kovalar, bu dönem kendilerine olan yüksek güvenleri ile de göz kamaştırabilirler diyebiliriz inşallah. Uğurlu kademli olsun.

BALIK ve ASC BALIK:

Balık ve Yükselen Balıklar, bu dönem kelimenin tam anlamı ile yükseliyorlar. Kendilerine olan güvenleri yükselebilir, hayat standartları yükselebilir, ruhsal ve manevi yapıları yükselebilir, sezgileri, duyguları, zihin yapıları ve kendilerine has özel yetenekleri daha da yükselebilir. Kendilerinde yaptıkları en küçük bir değişiklik bile hemen fark edilebilir, saç kesimleri, denedikleri yeni tarz kıyafet, ayakkabı, çanta vs. oldukça beğenilebilir ve kendileri ile ilgili başarılı değişimler yapabilirler. Dışa dönüklükleri, cesaretleri ve risk alma istekleri yükselebilir. Burçlarının bütün olumlu ve güçlü özelliklerini tüm dünyaya başarılı biçimde yansıtabilirler. Bu ay yapmak istedikleri önemli girişimleri başarı ile sonuçlanabilir, pek çok fırsat ayaklarına gelebilir, adeta Alâeddin’in Sihirli Lambası’nı ellerine alabilirler.  Balıklar, özellikle Eylül ayına kadar planlarını, isteklerini ertelememeli, asla vazgeçmemeliler inşallah. Hayırlı, uğurlu kademli olsun.

Sözümüz sağlığa.

balık

Oğlak Burcunda Güneş Tutulması