1.DEKANAT BAŞAK: 23 AĞUSTOS-2 EYLÜL

Ve ASC Derecesi 0-10 arasında olan kıymetli Başaklar için;

Bir süredir yazdığımız ve etkiler devam ettikçe de yazmaya ve hatırlatmaya devam edeceğimiz astrolojik görünümlerin yanında,  bu ayın görünümleri, Başakların sessiz sedasız ilerlemelerinin önünde engel bırakmıyor. Sevgi, aşk ya da evlilik; kariyer, eğitim ya da sağlık, hangi alanda çalışıyorlar ya da hangi hayat alanları ile ilgili bir meseleyi çözmeye çalışıyorlar ise, başarı onlarla yan yana. Sağlam yapıları ve analitik zihinleri ile her konunun üzerine gidebilir, sorunları teker teker çözebilir, hayallerini birer ikişer gerçeğe çevirebilirler. 

Ağustos ayının başından ortalarına kadar olan süreç, nispeten rutin geçse de, 15 Ağustos sonrasında hareketli günler başlıyor diyebiliriz. Eylül ayının ilk haftasına kadar Mars etkileri ile kişisel yüksek özgüven ve cesaretinizi başarıyla ortaya koyabilirsiniz. Rekabet gerektiren konularda da, işbirliği gerektiren konularda da oldukça iyi olabilirsiniz. Cesaret, güç ve enerji dolu hissedebilirsiniz. Enerji ve dinamizm gerektiren işlerinize başlayabilir, işinizde ilerleyebilir, çevrenize liderlik edebilirsiniz. Çabanız ve çalışmalarınız takdir görebilir, yepyeni konular ele alabilir, sizi bir adım daha ileriye taşıyabilecek projelere ‘’Merhaba’’ diyebilirsiniz. Ön plana çıkmanız, bir anda tüm parmakların sizi göstermesi, hoş bir romantizmin de dikkatini çekebilir diyebiliriz.

Yine ay sonuna kadar dekanatınızda dolaşan Venüs ile aşk, para ve kişisel ilişkilerde önemli fırsatlar sunabilir. Sosyal hayatınız oldukça renkli olabilir. Fikirlerinizi ve düşüncelerinizi insanlara oldukça canlı ve sevimli biçimde aktarabilirsiniz. Evliliğiniz ve romantik ilişkileriniz oldukça üst düzey olabilir ve oldukça mutlu olabilirsiniz. Parasal açıdan da oldukça iyi ve bereketli bu zamanların tadını çıkarabilirsiniz. Ancak çok fazla harcamamaya dikkat etmelisiniz. Ayrıca moda ve kozmetik ürünleri alışverişlerinizden memnun kalabilirsiniz. Sanat ve tasarım gibi önemli, ilham ve duygu gerektiren bir işiniz varsa, bu zaman diliminde son derece üretici olabilir, yeni fikirler ortaya koyabilir, özgün eserler ortaya çıkarabilirsiniz. Hoş bir teklif gelebilir. Ya da beklediğiniz özel bir cevabı olumlu yönde alabilirsiniz. Özellikle ay sonunda hoş görünümler bulunuyor. Bu dönemde risksiz, bildiğiniz, anladığınız ya da daha önceden deneyiminiz olan yatırım alanlarına yönelmeniz önemli getiriler sağlayabilir. Yeni bir romantik ilişkiye başlamak, yeni bir işe girmek, evlenmek, evlilikteki problemleri ve pürüzleri aşmak ya da evliliğinizin ilk günlerindeki sevgiyi yeniden yaşamak adına 2019 yılının en iyi zamanları diyebiliriz.

22 Ağustos sonrası ise, doğumgünü süreciniz var. Bu ay, sizin için yeni bir Güneş Dönüşü BAŞLADI. 2019-2020 arası, sizin için pek çok fırsatlarla dolu olabilir diyebiliriz. Yeni yılınızda artık hedeflerinize odaklanabilir, geçen yılın muhasebesini yaparak defterinizi kapatabilir, yeni bir defter, yeni bir kalem alarak artık bambaşka ve hoş bir yıla adım atabilirsiniz.

Aramıza yeni katılan kıymetli Başak okurlarımız için bir Uranüs hatırlatması yapalım. Uranüs’ün Boğa yolculuğu devam ediyor ve aylık yorumlarımızda da sabit gezegenlerin rutin etkilerini her ay yazmak ve anlatmak durumundayız.  Kişisel özgürlüğünüz, özgürlük alanlarınız ve özgürlük sınırlarınız hakkında oldukça ciddi bir düşünme ve idrak noktasında olabilirsiniz. Hayatınızda yeni düzenlemelere ihtiyaç duyabilir ve bazı rutinlerinizi yavaş yavaş değiştirme yönüne gidebilirsiniz. Ancak Uranüs’ün etkisi, çok yüksek hızlı, ani ve şaşırtıcı olarak değil, hayatınıza uyumlu olarak devam edebilir. Yeni ve farklı kişilerle tanışabilir, evvelden mesafeli olduğunuz kişilerle aranızda bir bağ oluşturabilirsiniz. Bu bağlar sizi oldukça etkileyebilir, size oldukça yüksek enerji, canlılık ve motivasyon katabilir diyebiliriz.

23 Ağustos-1 Eylül arasında Güneş, Venüs, Mars ve Uranüs arasında olan muazzam kontaklar, bu tarih bandını, Başaklar için yılın en iyi zamanları haline getirebilir. Akademik eğitimden iş hayatına, romantizmden evliliğe ve akrabalarla ilişkilere, para ve mülklerden yepyeni bir gelecek inşa etmeye kadar olan çok geniş bir skalada hayata dair beklenti ve hayallerinizin çıtasını istediğiniz kadar yükseltebilir ve onların birer ikişer gerçeğe dönmelerini sevinçle izleyebilirsiniz. Emeklerinizin karşılığını alabilir, hak ettiğiniz mutluluk ve huzura ulaşabilirsiniz diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

2.DEKANAT BAŞAK: 3-12 EYLÜL

Ve ASC derecesi 10-20 arasında olan kıymetli Başaklar için;

Bir süredir yazdığımız ve etkiler devam ettikçe de yazmaya ve hatırlatmaya devam edeceğimiz astrolojik görünümlerin yanında,  bu ayın görünümleri de Başakların sessiz sedasız ilerlemelerinin önünde engel bırakmıyor. Sevgi, aşk ya da evlilik; kariyer, eğitim ya da sağlık, hangi alanda çalışıyorlar ya da hangi hayat alanları ile ilgili bir meseleyi çözmeye çalışıyorlar ise, başarı onlarla yan yana. Sağlam yapıları ve analitik zihinleri ile her konunun üzerine gidebilir, sorunları teker teker çözebilir, hayallerini birer ikişer gerçeğe çevirebilirler. 

Önce güzel etkilerden bahsedelim; sabit etkileri dikkate almazsak, yanlış tespitler yapılabilir, aman dikkat.

Ekim ayının sonuna kadar Jüpiter etkileri oldukça önemli olabilir. Yay Jüpiter etkilerinin dekanatınıza olan açısını hissedebilirsiniz. Hayatınızı daha büyütmek, geliştirmek ve ilerletmek için yollar aramaya başlayabilirsiniz. Bu hedefiniz için de yapabileceğinizden fazla proje üstlenebilir, ya da yapabileceğinizden çok daha fazla iş ve sorumluluk almaya başlayabilirsiniz. Ancak planlarınızın getirileri konusunda ve sizin de bu getiriler karşısında alacağınız tavır belirsizliğini koruyabilir. Fikir ve hayalleriniz çok büyük olabilir, görüşleriniz de uzağı gösterebilir, bunlar çok güzel gelişmelerdir, lakin sizi uyarmak isteyen ya da bu kadar ağır yükü gereksiz yere üstlendiğinizi söyleyenlere ve size yapıcı eleştiriler yöneltenlere karşı kırıcı olabilirsiniz aman dikkat. Bunun yerine zamanında ve rahat yapabileceğiniz konulara eğilmeye dikkat etmelisiniz. Daima dengeleri gözetmeli, büyük planların da sonuçlarının ve getirilerinin de büyük olabileceği noktasını hatırdan çıkarmamalısınız.

2019 yılı boyunca rutin, her ay belirtmek durumunda olduğumuz önemli etkileri hem aramıza yeni katılan kıymetli Başaklar için, hem de sitemizi düzenli takip eden kıymetli Başaklar için bir hafıza tazeleme kabilinden yeniden yazalım. Her an hatırlamanız gereken olumlu Satürn etkileri var. Oğlak Satürn etkileri ile ister ev hanımı ister yönetici olun, gayet başarılı ve parlak işlere imza atabilirsiniz. Dolayısıyla hem maddi hem manevi anlamda güçlü temeller attığınız, zaman ve emek harcadığınız konularınızın yükselmeye ve meyve vermeye başladığını artık somut olarak görebilirsiniz. Ayın ilk günlerinde hayatta istediklerinizi, ulaşmak istediğiniz yerleri, hedeflerinizi,  geçmişte yaptığınız bazı hatalarınızı, neyi yapmak isteyip de yapamadığınızı ve size neyin engel olduğunu gözden geçirebilirsiniz. İş hayatınızda çok önemsemediğiniz noktalar, parasal tedbirleriniz, kariyer hayatınız ve ticaret hayatınızı tekrar gözden geçirebilirsiniz. Lakin sadece maddi hayatınıza değil, sosyal hayatınıza, romantik hayatınıza ve evliliğinize de reel bir bakış açısı ile yaklaşabilirsiniz. Ve bu dönem ayağa kalkıp işinize odaklanabilir ve en iyisini başarılı biçimde ortaya koyabilme noktasına oldukça önemli adımlar atabilirsiniz. Hayatınıza canlılık ve verimlilik getirebilirsiniz. Bu geçişten maksimum düzeyde faydalanmaya çalışmanız, hem başarınızı, hem de kazancınızı artırabilir.

Ağustos ayında bir miktar daha belirginleşebilecek önemli Neptün etkileri var.  Başak Güneş derecenizin tam karşısında yer alan Balık Neptün ile bazı kişileri gözünüzde fazla idealize ettiğinizi, çok güvendiğinizi görebilirsiniz. Bu dönem içinizde bazı kişi ve konulara karşı şüphe duygusu oluşmaya başlayabilir. Bunun önüne geçmek adına çevrenizi bazı ufak tefek testlerden geçirmek durumunda olabilirsiniz. Gördükleriniz çok hoşunuza gitmeyebilir, ama sağlıklı değerlendirmeler yapmak için bazen Neptün oldukça gereklidir diyebiliriz. Kendi kendinize bazı konularda ‘’Yanıldım, bundan sonra bu yoldan değil, artık başka yollardan ya da başka kanallardan bir geçiş bulmalıyım’’ ya da bir insan hakkında ‘’Yanılma payımız her zaman bulunur, bu da benim için bir deneyim oldu’’ diyebilirsiniz. Bunları dememek için, bıraktığınız pay aralığını biraz geniş tutmanızı önerebilirim. Ayrıca bu dönemde, oldukça iyi haberler alabilir, kimseye söylemediğiniz hayalleriniz, umut ve beklentileriniz varsa, bir çaba ve emek harcadığınız konunuz varsa, sonuna yaklaşıyorsunuz. Bir hayaliniz, bir umut ya da beklentiniz bu dönemde gerçek olabilir.

4-10 Ağustos tarihleri arasında, kendinize, yeteneklerinize, kişiliğinize ya da yapabileceklerinize dair olan düşüncelerinizde hafif bir karamsarlık, negatif bazı fikirler zihninize doluşabilir. Bazı konularda ilerleyemediğinizi düşünebilirsiniz. Çok yaklaştığınız bazı hedef ve ideallerinizden vazgeçmeyi bile düşünebilirsiniz. Bunu yapmayın, yıllık etkileriniz, pek çok pürüzün üstesinden gelebileceğiniz düzeyde güç ve imkân sunmaktadır. Yapmanız gereken sadece biraz geriye çekilerek tüm konuyu yeniden gözden geçirmek olmalıdır. Bu dilimde gereksiz suçluluk duyguları ile zihninizi meşgul etmeyiniz.

Ay sonuna doğru, Venüs, Mars ve Satürn etkileri, fevkalade fırsatlar sunabilir. Venüs etkileri ile, aşk, para ve kişisel ilişkilerde önemli açılımlar gelebilir. Sosyal hayatınız oldukça renkli olabilir. Fikirlerinizi ve düşüncelerinizi insanlara oldukça canlı ve sevimli biçimde aktarabilirsiniz. Evliliğiniz ve romantik ilişkileriniz oldukça üst düzey olabilir ve oldukça mutlu olabilirsiniz. Mantık ve duygular oldukça uyumlu olabilir ve bu uyum, zihninize oldukça iyi gelebilir.  Parasal açıdan da oldukça iyi ve bereketli bu zamanların tadını çıkarabilirsiniz. Ancak çok fazla harcamamaya dikkat etmelisiniz. Ayrıca moda ve kozmetik ürünleri alışverişlerinizden memnun kalabilirsiniz. Sanat ve tasarım gibi önemli, ilham ve duygu gerektiren bir işiniz varsa, bu zaman diliminde son derece üretici olabilir, yeni fikirler ortaya koyabilir, özgün eserler ortaya çıkarabilirsiniz. Bilim ve zihinsel işçilik gerektiren işlerinizde oldukça önemli yol kat ettiğinizin farkında olabilirsiniz. Hoş bir teklif gelebilir. Ya da beklediğiniz özel bir cevabı olumlu yönde alabilirsiniz. Bu dönemde risksiz, bildiğiniz, anladığınız ya da daha önceden deneyiminiz olan yatırım alanlarına yönelmeniz önemli getiriler sağlayabilir. Yeni bir romantik ilişkiye başlamak, yeni bir işe girmek, evlenmek, evlilikteki problemleri ve pürüzleri aşmak ya da evliliğinizin ilk günlerindeki sevgiyi yeniden yaşamak adına 2019 yılının en iyi zamanları diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

3.DEKANAT BAŞAK: 13-22 EYLÜL

Ve ASC Derecesi 20-30 arası olan kıymetli Başaklar için;  

Bir süredir yazdığım ve etkiler devam ettikçe de yazmaya ve hatırlatmaya devam edeceğimiz astrolojik görünümlerin yanında,  bu ayın görünümleri, Başakların sessiz sedasız ilerlemelerinin önünde engel bırakmıyor. Sevgi, aşk ya da evlilik; kariyer, eğitim ya da sağlık, hangi alanda çalışıyorlar ya da hangi hayat alanları ile ilgili bir meseleyi çözmeye çalışıyorlar ise, başarı onlarla yan yana. Sağlam yapıları ve analitik zihinleri ile her konunun üzerine gidebilir, sorunları teker teker çözebilir, hayallerini birer ikişer gerçeğe çevirebilirler. 

Ay ortalarına kadar olan süreçte kelimenin tam anlamı ile başarı, sizi yakalamak için peşinizden koşabilir. Ancak bazı önemli görünümlere dikkat etmek gerekebilir, aman dikkat. İşlerinizde son derece hızlı ilerleyebilir, başarı kazanabilirsiniz. Oldukça iyi haberler alabilirsiniz. Bir konuda beklediğiniz haber, sizi çok sevindirebilir ya da lehinize olabilecek bazı gelişmelerin başlangıcını yapabilir. Bu destekle düşünce gücünüz ve zihinsel aktiviteleriniz oldukça yükselebilir.  Pek çok konu üzerinde oldukça net düşünebilir, çevrenizden işinize yarayabilecek oldukça önemli görüşler alabilirsiniz. Kendi içinizden gelen güce ve sezgilerinize, hislerinize oldukça güvenebilirsiniz. Önemli akademik sınavlara çalışıyorsanız, bu dönemde daha rahat ilerleyebilirsiniz.  Yeni komşularınız olabilir, minik gezilere çıkabilir, iş gezilerinde hem dinlenebilir, hem de yeni projeleriniz detaylı düşünme fırsatı bulabilirsiniz. Planlarınız oldukça iyi çalışabilir, hedeflerinize giden yolların daha da açıldığını görebilirsiniz. Çevrenizden destek de alabilirsiniz.  Çalışmalarınızı kolaylıkla şekillendirebilirsiniz. Anlaşma, görüşme, sözleşme, yeni fikirleri olgunlaştırmak için son derece ideal zamanlar diyebiliriz. Daha cesur, daha daha aktif hissedebilir, daha önce atmak istediğiniz ama bir şekilde rölantiye aldığınız adımları artık atmaya başlayabilirsiniz. Yengeç Merkür RX de bittiğine göre, hem daha kolay hareket edebilir, hem de işlerinizi daha kolay sonuçlandırabilirsiniz.

2019 yılı boyunca da Oğlak Pluton’dan aldığınız önemli destekle yolunuza başarılı biçimde devam edebilirsiniz. Kişisel yüksek özgüven ve cesaretinizi başarıyla ortaya koyabilirsiniz. Rekabet gerektiren konularda da, işbirliği gerektiren konularda da oldukça iyi olabilirsiniz. Cesaret, güç ve enerji dolu hissedebilirsiniz. Enerji ve dinamizm gerektiren işlerinize başlayabilir, işinizde ilerleyebilir, çevrenize liderlik edebilirsiniz. Yine bu dönemde gelgeç ve gündelik dedikodular yerine daha anlamlı, daha derinlikli ve daha farklı konular hakkında konuşmak ve okumak isteyebilirsiniz. Kişisel olarak son derece çekici ve gizemli görünebileceğiniz detayını da atlamadan yazalım.

13-17 Ağustos tarihleri arasına dikkat çekmek gerekir. Bu dönemde, bazı takıntılı davranışlarınız olabilir ve bir konu üzerine gereğinden fazla gidebilirsiniz. Bazı konular karşısında kişisel gardınızı düşmüş hissedebilirsiniz. Bu zamanlara bir miktar geriye çekilmek ve bu konuyu neden takıntı haline getirdiğinizi, ortaya çıkan bazı olayların esas nedeninin ne olduğu konusuna daha dikkatle eğilmeniz gerekebilir diyebiliriz.

Oldukça iyi ve güzel etkiler barındıran, değerlendirilmesi gereken bir dönem diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

Sözümüz sağlığa.

baŞak aĞustos 2019: roket hiziyla...