1.DEKANAT BAŞAK: 23 AĞUSTOS-2 EYLÜL

VE ASC DERECESİ 0-10 ARASI OLAN KIYMETLİ BAŞAKLAR İÇİN;

Öncelikle tüm Başak ve Yükselen Başak burcu kıymetli okurlarıma, sağlıklı, mutlu, huzurlu ve başarılı yıllar dilerim. Her şey gönlünüzce olsun inşallah. Yükselen burcunuzu bilmiyorsanız, doğum gününüze göre uyarlanan yorumlarımdan rahatlıkla faydalanabilirsiniz. Yükselen Başak için de aynı ayırım geçerlidir.

Öncelikle 2020’nin sabit etkilerini konuşmakla başlayalım. Uranüs’ün Boğa yolculuğu devam ediyor ve aylık yorumlarımızda da sabit gezegenlerin rutin etkilerini her ay yazmak ve anlatmak durumundayız. Kişisel özgürlüğünüz, özgürlük alanlarınız ve özgürlük sınırlarınız hakkında oldukça ciddi bir düşünme ve idrak noktasında olabilirsiniz. Hayatınızda yeni düzenlemelere ihtiyaç duyabilir ve bazı rutinlerinizi yavaş yavaş değiştirme yönüne gidebilirsiniz. Ancak Uranüs’ün etkisi, çok yüksek hızlı, ani ve şaşırtıcı olarak değil, hayatınıza uyumlu olarak devam edebilir. Yeni ve farklı kişilerle tanışabilir, evvelden mesafeli olduğunuz kişilerle aranızda bir bağ oluşturabilirsiniz. Bu bağlar sizi oldukça etkileyebilir, size oldukça yüksek enerji, canlılık ve motivasyon katabilir. O yüzden bu yıl olan biten karşısında şaşırmamanızı ve bazı şanslı, olumlu olaylar için de beklentinizi yüksek tutmanızı önerebilirim.

Ocak ayının ortalarına kadar olan süreçte, Oğlak Jüpiter’den son derece şık ve hoş etkiler alabilirsiniz. 2019 yılının son günlerinde yaşanan Oğlak burcunda Güneş Tutulmasının etkileri de Haziran ayına kadar devam ediyor. Totale baktığımızda, hayatınızda belirgin biçimde bolluk, bereket olabilir, elinizi attığınız işlerden başarı kazanabilirsiniz. Şanslı tesadüfler karşısında şaşkınlığınızı gizleyemeyebilirsiniz. Hayatınızda pek çok alan değişebilir, bir değişim döngüsü içinde, hızlı bir tempo içinde olabilirsiniz. Hayatınızın rutin ve durağan alanlarında büyük ve olumlu olabilecek dalgalanmalar olabilir. Muazzam bir tutulmanın etkileri, Güçlü Uranüs ve Jüpiter etkileri altında fevkalade bir yıl diyebiliriz. Beklentilerinizi ve çıtanızı yükseltebilirsiniz. Jüpiter ve Güneş etkileri ile yatırımlarınızdan, elinizi attığınız her işten başarı kazanabilirsiniz. Bu dönem size oldukça parlak fırsatlar, oldukça aydınlık zamanlar sunuyor diyebiliriz. Normal akış içindeki zorlukların en az noktaya indiğini fark edebilirsiniz. Akademik hayatı devam eden, hukuki pürüzlerinin peşinde olan ya da yurtdışı için girişimler yapmak isteyen kıymetli 1.DEKANAT Başak ve Yükselen Başak için oldukça önemli bir görünüm.

Haziran sonu-Kasım bandındaki hareketleri Retro hareketlerini dışlayarak (Mars ve Venüs Retrogard hareketleri, ayrı bir başlık altında detayları ile değerlendirilmelidir. Bu RX hareketlerde yapılması ve yapılmaması gerekenleri detaylarıyla sizlerle paylaşacağım inşallah. Ama ‘’Retrolar var, yandık bittik kül olduk’’ yaklaşımı, Başak Teyze astrolojik yorumlarında asla yazılmaz, asla böyle cümleler yorumlarıma giremez) konuşmamız gerekirse, yıl ortasında önemli tutulmalar ve Ay döngüleri, hayatınızı son derece olumlu yönde etkileyebilir. Yeni fikirler, yeni öğrenme araçları ve keşfetme arzusu ile büyüyen bir güç artışınız gündeme gelebilir. İsteklerinize, hayal ve beklentilerinize yönelik hırsınız artar beklentilerinize daha emin adımlarla yürüyebilirsiniz. Kurallarınızın ve kriterlerinizin, hatta tarzınızın dışındaki insanlarla görüşebilir ve muazzam derecede ilham verici fikirlerle donanabilir, bunları hayatınıza başarıyla angaje edebilirsiniz.

2020 yılı içinde, oldukça eğlenceli, keyifli, başarılı ve sevimli zamanlarınız olabilir. Çalışkanlığınız, üreticiliğiniz ve harcadığınız emekler oldukça güzel geri dönüşler sağlayabilir. Büyüme, gelişme, ilerleme ve farkındalık ile hayatınızdaki pek çok ağırlık ve yükten kurtulabilirsiniz. Romantik fırsatlarınız çok olabilir. Hesapladığınız ve sonuçlarını önceden kestirebildiğiniz riskleri alabilir ve güzel sonuçlarının meyvelerini toplayabilirsiniz. Hayatınızda minik minik tesadüflerle hayallerinize doğru hızla ilerlediğinizi fark edebilirsiniz. Evli olan Başak ve Yükselen Başaklar, bu güzel ve destekleyici etkileri aile-akraba çevrelerinde de görebilirler.

Erteleme ve gecikmelere tahammülünüz azalabilir. İş hayatınızda sorumluluklarınız artabilir. Başkalarının yeteneklerini, kaynaklarını ve paralarını etkin biçimde yönetebilirsiniz. Planlarınız oldukça sağlam, sezgisel, tahmin edilemez, öngörülemez olabilir ve her şart halinde kelimenin tam anlamıyla tıkır tıkır işleyebilir. Para durumunuz oldukça iyi olabilir, iş hayatında yükselmeniz ve aldığınız sorumluluklar neticesinde gelirinizde de hatırı sayılır bir artış olabilir. Hayatınızın tüm alanlarını, evlilikten iş hayatına, romantik ilişkilerden sosyal hayata kadar geniş bir skalada önemli başarılar elde edebileceğiniz heyecanlı, sevimli, şaşırtıcı bir yıl diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu olsun.

2.DEKANAT BAŞAK: 3-12 EYLÜL

VE ASC DERECESİ 10-20 ARASI OLAN KIYMETLİ BAŞAKLAR İÇİN;

Öncelikle tüm Başak ve Yükselen Başak burcu kıymetli okurlarıma, sağlıklı, mutlu, huzurlu ve başarılı yıllar dilerim. Her şey gönlünüzce olsun inşallah. Yükselen burcunuzu bilmiyorsanız, doğum gününüze göre uyarlanan yorumlarımdan rahatlıkla faydalanabilirsiniz. Yükselen Başak için de aynı ayırım geçerlidir.

Önce 2020 sabit etkilerini konuşmak gerekir. Başak Güneş derecenizin tam karşısında yer alan Balık Neptün ile bazı kişileri gözünüzde fazla idealize ettiğinizi, çok güvendiğinizi görebilirsiniz. Bu dönem içinizde bazı kişi ve konulara karşı şüphe duygusu oluşmaya başlayabilir. Bunun önüne geçmek adına çevrenizi bazı ufak tefek testlerden geçirmek durumunda olabilirsiniz. Gördükleriniz çok hoşunuza gitmeyebilir, ama sağlıklı değerlendirmeler yapmak için bazen Neptün oldukça gereklidir diyebiliriz. Kendi kendinize bazı konularda ‘’Yanıldım, bundan sonra bu yoldan değil, artık başka yollardan ya da başka kanallardan bir geçiş bulmalıyım’’ ya da bir insan hakkında ‘’Yanılma payımız her zaman bulunur, bu da benim için bir deneyim oldu’’ diyebilirsiniz. Bunları dememek için, bıraktığınız pay aralığını biraz geniş tutmanızı önerebilirim. Ayrıca bu dönemde, oldukça iyi haberler alabilir, kimseye söylemediğiniz hayalleriniz, umut ve beklentileriniz varsa, bir çaba ve emek harcadığınız konunuz varsa, sonuna yaklaşıyorsunuz. Bir hayaliniz, bir umut ya da beklentiniz bu dönemde gerçek olabilir.

Haziran ayının ortalarına kadar olan sürece baktığımız zaman, biraz dengeleri muhafaza etmek, diplomatik olmak, lakin bazı yerlerde de sesinizi yükseltmek durumuna hazırlıklı olmanız gerektiğini ifade edebiliriz. Bu dilimde ağırlıklı olarak özel hayatınız, akraba çevreniz, yakın ve önemli ilişkileriniz gündem olabilir. Aile ve akraba çevreniz, işlerinizi ve yapmak istediklerinizi eleştirel bir gözle değerlendirebilir. İş hayatınızda ilerlemek isterken, aileniz ve akrabalarınız ile ilgili sorumluluklarınız ve yapmanız gerekenler önünüze çıkabilir. Ev hayatınızı biraz düzene sokmanız gerekebilir. Ancak bütün enerjinizi harcamamalı, sadece ev-aile-akraba/iş hayatı arasında dengeleri gözetmelisiniz. Sorunların ve pürüzlerin temellerine inerek yaptığınız analizlerden başarılı sonuçlar alabilir ve güncele uyarlayabilirsiniz. Aile içinde oldukça güçlenebilirsiniz ve sıkça görüşlerinize başvurulabilir. Aile, evlilik, akrabalık ilişkilerinizi oldukça şeffaf, açık, net ve kalp kırmadan yürütmeniz, bu dönemde en yüksek faydanıza olabilir diyebiliriz.

Aile üyeleri arasında baskıcı olarak gördüğünüz ya da egosuna yenilerek bazı istenmeyen pürüzler çıkaran kişi ya da kişileri uyarmak adına sorumluluklar alabilirsiniz. Ancak bu sorumlulukları alırken, çevrenizin yanlış anlamalarına ve engellemelerine karşı da bir savunma geliştirmek zorunda kalabilirsiniz. Dikkatli ve stratejik olmanız gerekebilir. Görüntüde biraz karışık ve pürüzlü gibi dursa da bu döngüden sonra, daha rahat olabilir, kariyer hayatınızda daha hızlı ilerleyebilir, özgüven seviyeniz oldukça yükselebilir. Değişen dinamikler içinde fırsatları kolaylıkla görebilirsiniz. Kalbi boş olan bekar Başak ve Yükselen Başak’lar , bu döngüde daha seçici, romantik ilişkilere daha mesafeli olabilirler. Süregelen bir ilişkisi olan Başak ve Yükselen Başaklar, ilişkilerini bir sonraki seviyeye taşımak adına biraz daha zaman kazanmak isteyebilirler diyebiliriz.

Yılın ilk üç ayında oldukça hoş Oğlak Jüpiter etkileri altında hayallerinize, hedeflerinize, umutlarınıza ve beklentilerinize koşar adım ilerleyebilirsiniz. Beklentilerinizi ve çıtanızı yükseltebilirsiniz. Yatırımlarınızdan, elinizi attığınız her işten başarı kazanabilirsiniz. Bu dönem size oldukça parlak fırsatlar, oldukça aydınlık zamanlar sunuyor diyebiliriz. Akademik hayatı devam eden, hukuki pürüzlerinin peşinde olan ya da yurtdışı için girişimler yapmak isteyen kıymetli Başak ve Yükselen Başak için oldukça önemli bir görünüm, oldukça şanslı ve muhakkak değerlendirilmesi gereken bir geçiş diyebiliriz.

Yine bu oldukça parlak ve şanslı dilimde, işinize, hayatınıza ahlaki ve sorumluluk sahibi yaklaşımınız, ciddiyetiniz, çalışmaya verdiğiniz önemin size profesyonel ilerleme, iş hayatında başarı, yasal konularda arzu ettiğiniz gelişmeler olarak size geri dönebilir. Bu dönemde kitap okumak, kendinizi geliştirmek ve hedefleriniz konusunda hem çalışma, hem de araştırma yapmak oldukça önemlidir diyebiliriz. Ayrıca toplum içinde dezavantajlı olanlara yardımcı olmak, hayvan hakları ve insan hakları aktivist hareketlerine katılmak, yardım organizasyonlarında yer almak, katkı sunmak isteyebilir, kişisel hayatınızda da yaptığınız bu ruhsal yatırımların da muazzam geri dönüşlerini alabilirsiniz.

Temmuz-Kasım bandına baktığımız zaman, Haziran ayında biraz etkilerini hissedebileceğiniz gerilimli ve pürüzlü bazı görünümlerin etkisinin nispeten azaldığını hissedebilirsiniz. Aileniz, yaptığınız çalışmalarda, eğitim ve kariyer hayatınızda oldukça destekleyici rol alabilir. Evinizdeki, ailenizdeki, çevrenizdeki huzur, başarılı olarak hayatınıza yansıyabilir. Özellikle Ekim ayından sonra, 2020’nin ilk aylarındaki hoş etkileri tekrar yaşayarak sevimli ve şaşırtıcı sürprizlerle dolu dolu bir yılı kapatabilirsiniz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

3.DEKANAT BAŞAK: 13-22 EYLÜL

VE ASC DERECESİ 20-30 ARASI OLAN KIYMETLİ BAŞAKLAR İÇİN;

Öncelikle tüm Başak ve Yükselen Başak burcu kıymetli okurlarıma, sağlıklı, mutlu, huzurlu ve başarılı yıllar dilerim. Her şey gönlünüzce olsun inşallah. Yükselen burcunuzu bilmiyorsanız, doğum gününüze göre uyarlanan yorumlarımdan rahatlıkla faydalanabilirsiniz. Yükselen Başak için de aynı ayırım geçerlidir.

Önce yılın sabitlerinden başlayalım. 2020 yılı boyunca oldukça temiz, rahat görünümler sunan bir Plüton görmekteyiz. Plüton, cüce gezegen olarak nitelendirilir ama astrolojik haritalarda ve yorumlarda devleşir. Kilit ve anahtar roldedir. Oğlak Pluton’dan aldığınız önemli destekle yolunuza başarılı biçimde devam edebilirsiniz. Kişisel yüksek özgüven ve cesaretinizi başarıyla ortaya koyabilirsiniz. Rekabet gerektiren konularda da, işbirliği gerektiren konularda da oldukça iyi olabilirsiniz. Cesaret, güç ve enerji dolu hissedebilirsiniz. Enerji ve dinamizm gerektiren işlerinize başlayabilir, işinizde ilerleyebilir, çevrenize liderlik edebilirsiniz. Yine bu dönemde gelgeç ve gündelik dedikodular yerine daha anlamlı, daha derinlikli ve daha farklı konular hakkında konuşmak ve okumak isteyebilirsiniz. Kişisel olarak son derece çekici ve gizemli görünebileceğiniz detayını da atlamadan yazalım.

Mart sonuna kadar olan döneme de bir büyüteç tutacak olursak, burada da Oğlak Satürn etkilerini görmekteyiz. Oğlak Satürn etkileri ile ister ev hanımı ister yönetici olun, gayet başarılı ve parlak işlere imza atabilirsiniz. Dolayısıyla hem maddi hem manevi anlamda güçlü temeller attığınız, zaman ve emek harcadığınız konularınızın yükselmeye ve meyve vermeye başladığını artık somut olarak görebilirsiniz. Hayatta istediklerinizi, ulaşmak istediğiniz yerleri, hedeflerinizi, geçmişte yaptığınız bazı hatalarınızı, neyi yapmak isteyip de yapamadığınızı ve size neyin engel olduğunu gözden geçirebilirsiniz. İş hayatınızda çok önemsemediğiniz noktalar, parasal tedbirleriniz, kariyer hayatınız ve ticaret hayatınızı tekrar gözden geçirebilirsiniz. Lakin sadece maddi hayatınız değil, sosyal hayatınıza, romantik hayatınıza ve evliliğinize de reel bir bakış açısı ile yaklaşabilirsiniz. Ve bu dönem var gücünüzle işinize odaklanabilir ve en iyisini başarılı biçimde ortaya koyabilme noktasında oldukça önemli adımlar atabilirsiniz. Hayatınıza canlılık ve verimlilik getirebilirsiniz. İlerleyen zamanlarda da ektiklerinizi oldukça bereketli biçimde biçebilirsiniz.

Tıpkı 2. Dekanat Başak ve Yükselen Başak burçdaşlarınız gibi Haziran ayının ortalarına kadar olan sürece baktığımız zaman, biraz dengeleri muhafaza etmek, diplomatik olmak, lakin bazı yerlerde de sesinizi yükseltmek durumuna hazırlıklı olmanız gerektiğini ifade edebiliriz. Bu dilimde ağırlıklı olarak özel hayatınız, akraba çevreniz, yakın ve önemli ilişkileriniz gündem olabilir. Aile ve akraba çevreniz, işlerinizi ve yapmak istediklerinizi eleştirel bir gözle değerlendirebilir. İş hayatınızda ilerlemek isterken, aileniz ve akrabalarınız ile ilgili sorumluluklarınız ve yapmanız gerekenler önünüze çıkabilir. Ev hayatınızı biraz düzene sokmanız gerekebilir. Ancak bütün enerjinizi harcamamalı, sadece ev-aile-akraba/iş hayatı arasında dengeleri gözetmelisiniz. Sorunların ve pürüzlerin temellerine inerek yaptığınız analizlerden başarılı sonuçlar alabilir ve güncele uyarlayabilirsiniz. Aile içinde oldukça güçlenebilirsiniz ve sıkça görüşlerinize başvurulabilir. Aile, evlilik, akrabalık ilişkilerinizi oldukça şeffaf, açık, net ve kalp kırmadan yürütmeniz, bu dönemde en yüksek faydanıza olabilir diyebiliriz.

Aile üyeleri arasında baskıcı olarak gördüğünüz ya da egosuna yenilerek bazı istenmeyen pürüzler çıkaran kişi ya da kişileri uyarmak adına sorumluluklar alabilirsiniz. Ancak bu sorumlulukları alırken, çevrenizin yanlış anlamalarına ve engellemelerine karşı da bir savunma geliştirmek zorunda kalabilirsiniz. Dikkatli ve stratejik olmanız gerekebilir. Görüntüde biraz karışık ve pürüzlü gibi dursa da bu döngüden sonra, daha rahat olabilir, kariyer hayatınızda daha hızlı ilerleyebilir, özgüven seviyeniz oldukça yükselebilir. Değişen dinamikler içinde fırsatları kolaylıkla görebilirsiniz. Kalbi boş olan bekar Başak ve Yükselen Başaklar , bu döngüde daha seçici, romantik ilişkilere daha mesafeli olabilirler. Süregelen bir ilişkisi olan Başak ve Yükselen Başaklar, ilişkilerini bir sonraki seviyeye taşımak adına biraz daha zaman kazanmak isteyebilirler diyebiliriz. İş hayatında olumlu devam edegelen bir süreciniz varsa, bunu değiştirmeye gerek görmezsiniz. Ancak, hoşunuza gitmeyen, değiştirmek istediğiniz durumları da kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

Yılın son diliminde Venüs-Jüpiter işbirliği ile hem aşk, hem para, hem de cesaret anlamında oldukça üst düzey şans ve fırsatlar yakalayabilirsiniz. Bırakınız konuşmayı, aklınızdan bile geçirmediğiniz bazı konuları cesaretle masaya koyabilir, dikkatlice gözlemlediğiniz o özel kişiye açılma şansı bulabilirsiniz. Çok hoş tekliflerin cesurca, şaşırtıcı ve sürprizli olarak gelmesi de muhtemeldir. Davetlerde, şık toplantılarda bulunabilir, davet edilebilir, tüm gözleri üzerinize çevirebilirsiniz. Sürpriz hediyeler alabilirsiniz. Paranızda bolluk ve bereket olabilir. Yıl sonuna kadar Jüpiter, Plüton ve Satürn’ün dekanatınıza tam anlamıyla dönüşümlü olarak yapması muhtemel güzel etkilerin sonuçlarını keyifle yaşayabilir, unutulmaz bir 2020 yılını mutlu ve başarılı biçimde kapatabilirsiniz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

Sözümüz sağlığa.

başak burcu 2020