1.DEKANAT BAŞAK:

23 AĞUSTOS-2 EYLÜL

VE ASC DERECESİ 0-10 DERECE OLAN KIYMETLİ BAŞAKLAR İÇİN;

Kıymetli BAŞAKLAR;

Bildiğiniz gibi tüm dünyada hızla yayılan ve ölümcül sonuçları olan Covid-19 virüsü ile devletimiz ve milletimiz büyük bir mücadele vermektedir.

Millet olarak verdiğimiz bu mücadelede sizin katkınız tartışılamaz. Bu yüzden önerilere uymanız, gerekmedikçe sokağa çıkmamanız, sosyal mesafeyi korumanız ve haberleri resmi kaynaklardan takip etmeniz menfaatiniz icabıdır. Hem milletimizin sağlığı, hem de kendi sağlığınız için bu mücadeleye elinizden gelen katkıyı sunacağınıza yürekten inanıyor, güzel bir Mayıs ayı temenni ediyorum.

Güneş’in sizin de oldukça rahat ve iyi hissettiğiniz Boğa burcunda devam ediyor olması ay sonlarına kadar olumlu etkidir diyebiliriz. Bu dönemde daha verimli ve üretken olabilir, zihniniz daha rahat olabilir, moral olarak kendinizi çok daha iyi hissedebilirsiniz. Uranüs’ün Boğa yolculuğu devam ediyor ve aylık yorumlarımızda da sabit gezegenlerin rutin etkilerini her ay yazmak ve anlatmak durumundayız. Kişisel özgürlüğünüz, özgürlük alanlarınız ve özgürlük sınırlarınız hakkında oldukça ciddi bir düşünme ve idrak noktasında olabilirsiniz. Hayatınızda yeni düzenlemelere ihtiyaç duyabilir ve bazı rutinlerinizi yavaş yavaş değiştirme yönüne gidebilirsiniz. Ancak Uranüs’ün etkisi, çok yüksek hızlı, ani ve şaşırtıcı olarak değil, hayatınıza uyumlu olarak devam edebilir. Yeni ve farklı kişilerle tanışabilir, evvelden mesafeli olduğunuz kişilerle aranızda bir bağ oluşturabilirsiniz. Bu bağlar sizi oldukça etkileyebilir, size oldukça yüksek enerji, canlılık ve motivasyon katabilir diyebiliriz. Özellikle ay sonuna doğru çok güzel haberler alabilir, planlarınızı yeni oluşan yönünüze doğru revize edebilirsiniz diyebiliriz.

Yine Mayıs ayının başlarında kişisel gezegeniniz Merkür’ün etkisi ile oldukça iyi haberler alabilirsiniz. Bir konuda beklediğiniz haber, sizi çok sevindirebilir ya da lehinize olabilecek bazı gelişmelerin başlangıcını yapabilir. Bu destekle düşünce gücünüz ve zihinsel aktiviteleriniz oldukça yükselebilir. Bu ay, pek çok konu üzerinde oldukça net düşünebilir, çevrenizden işinize yarayabilecek oldukça önemli görüşler alabilirsiniz. Kendi içinizden gelen güce ve sezgilerinize, hislerinize oldukça güvenebilirsiniz. Planlarınız oldukça iyi çalışabilir, hedeflerinize giden yolların daha da açıldığını görebilirsiniz inşallah. Çevrenizden destek de alabilirsiniz. Çalışmalarınızı kolaylıkla şekillendirebilirsiniz. Anlaşma, görüşme, sözleşme, yeni fikirler ortaya çıkarmak için son derece ideal zamanlar. Ancak Venüs Rx hareketi olduğunu unutmayınız. Venüs İkizler Retro hareketini, daha sonra ayrıca kapsamlı biçimde ele alalım inşallah. İkizler Venüs Retro hareketi, o kadar korkutucu, ürkütücü, kaçılıp saklanılması gereken bir hareket değildir. Belirli kuralları vardır, uyarsınız, rahat edersiniz.

Ancak ay ortalarından sonuna kadar olan süreçte tolore etmeniz gereken bir Mars geçişi bulunmaktadır. Attığınız adımlarda çok aceleci olmamalı, ufak tefek aksaklıklara daha yüksek perdeden tepki vermemeli, sözcükleri silah gibi kullanmamalısınız. Bazı zamanlar bir anda kontrolünüzü kaybedebilir, çok da sevdiğiniz bir yöntem olmamasına rağmen aniden kabalaşabilirsiniz. Dinleyin, düşünün, tartın ve kararınızı öyle verin. Hızlı karar almak bazen oldukça iyi sonuçlar verebilirken, bazı zamanlarda telafi için de zaman ve enerji harcamak gerekebilir. Bu dönemde bazı taktiksel geri çekilme menfaatinize olabilir. Kendinize engeller ve bariyerler koymamalısınız. Dekanatınıza göre zorlu durumlar olmamasına rağmen, bazen gereksiz bir temkin ve şüphe ile olaylara bakabilir, fırsatları, elinizi uzatıp tutmak yerine itebilirsiniz. Ancak bu durum sizden kaynaklanabilir. Gereksiz gerilimlerden, negatif fikir, düşünce ve kelimenin tam anlamı ile sizi zehirleyen kişilerden uzak durmanız menfaatinize olabilir. Yine bu dönemde baş ağrılarınız ve sebepsiz bir alınganlığınız, negatif hisleriniz olabilir aman dikkat diyelim. Risk almayınız, acele karar vermeyiniz.

Güneş’in İkizler burcuna geçmesi ile beraber ay sonuna kadar olan süreç, biraz daha dikkat gerektiriyor. İletişim kurmakta ve kendinizi ifade etmekte bir miktar zorlanabilirsiniz. İş temponuz yoğun ve yorucu olabilir. Alınacak bazı önemli kararları biraz daha detaylandırıp düşünmekte ya da zaman kazanmakta fayda var. Bugünlerde konuşmaktan çok dinlemeye önem vermelisiniz. Ani ataklar ve sivri çıkışlar yerine uzlaşma aramak muhtemelen kaybedebileceğiniz rekabet şartlarına girmekten çok daha iyi olabilir diyebiliriz. Yine bu süreçte işlerinizi istediğiniz gibi yoluna koymak adına normalden biraz daha çaba sarf edebilir, biraz daha çok çalışabilirsiniz. Sizden daha üst kademede bulunan yöneticileriniz, amirleriniz, şef ya da patronlarınızla bazı görüşlerinizi, fikirlerinizi tartışmak ve yaptığınız işin nitelikleri hakkında bir konuşma yapmak durumunda kalabilirsiniz. Serbest çalışıyorsanız, sizinle çalışan ya da birlikte iş yaptığınız kişilerle bazı pürüzlü konuşmalar gündeme gelebilir. Bunu kendinize yapılmış bir haksızlık olarak görmeden önce, geriye çekilerek resmin bütününe bakmalı, eleştirilere resmin tamamı ile cevap vermelisiniz. Aynı zamanda bu eleştirileri neden aldığınızı düşünmek ve bunlara bulacağınız muhtemel yanıtlar da sizi bir üst düzeye taşıyabilir. Bu durumu, sosyal hayatınızda da karşılaşmanız muhtemel olan bazı pürüzleri de gidermekte kolaylıkla kullanabilirsiniz. Örneğin Mars etkileri ile bu durumu birleştirerek zor projeler üstlenebilir, spor çalışmalarınızı artırabilirsiniz. Biraz dikkatli olunması gereken bir ay diyebiliriz. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

2.DEKANAT BAŞAK:

3-12 EYLÜL

VE ASC DERECESİ 10-20 ARASINDA OLAN KIYMETLİ BAŞAKLAR İÇİN;

Kıymetli BAŞAKLAR;

Bildiğiniz gibi tüm dünyada hızla yayılan ve ölümcül sonuçları olan Covid-19 virüsü ile devletimiz ve milletimiz büyük bir mücadele vermektedir.

Millet olarak verdiğimiz bu mücadelede sizin katkınız tartışılamaz. Bu yüzden önerilere uymanız, gerekmedikçe sokağa çıkmamanız, sosyal mesafeyi korumanız ve haberleri resmi kaynaklardan takip etmeniz menfaatiniz icabıdır. Hem milletimizin sağlığı, hem de kendi sağlığınız için bu mücadeleye elinizden gelen katkıyı sunacağınıza yürekten inanıyor, güzel bir Mayıs ayı temenni ediyorum.

2020 boyunca dekanatınızın tam karşısında Balık Neptün bulunuyor. Aylık analizlerimin sabit ve değişmez paragrafıdır. O ay etkiler ne yönde olursa olsun, bu etkiler 2020 boyunca kıymetli Başak ve Yükselen Başakların gündemindedir diyebiliriz.

Balık Neptün ile bazı kişileri gözünüzde fazla idealize ettiğinizi, çok güvendiğinizi görebilirsiniz. Bu dönem içinizde bazı kişi ve konulara karşı şüphe duygusu oluşmaya başlayabilir. Bunun önüne geçmek adına çevrenizi bazı ufak tefek testlerden geçirmek durumunda olabilirsiniz. Gördükleriniz çok hoşunuza gitmeyebilir, ama sağlıklı değerlendirmeler yapmak için bazen Neptün oldukça gereklidir diyebiliriz. Kendi kendinize bazı konularda ‘’Yanıldım, bundan sonra bu yoldan değil, artık başka yollardan ya da başka kanallardan bir geçiş bulmalıyım’’ ya da bir insan hakkında ‘’Yanılma payımız her zaman bulunur, bu da benim için bir deneyim oldu’’ diyebilirsiniz. Bunları dememek için, bıraktığınız pay aralığını biraz geniş tutmanızı önerebilirim. Ayrıca bu dönemde, oldukça iyi haberler alabilir, kimseye söylemediğiniz hayalleriniz, umut ve beklentileriniz varsa, bir çaba ve emek harcadığınız konunuz varsa, sonuna yaklaşıyorsunuz. Bir hayaliniz, bir umut ya da beklentiniz bu dönemde gerçek olabilir.

Mayıs ayının ilk haftasında özgüven konusunda bazı sıkıntılarınız gündeme gelebilir. Ancak Güneş Boğa burucunda devam ederken, bu etkileri nispeten daha az hissedebilirsiniz. Bu dönemde daha verimli ve üretken olabilir, zihniniz daha rahat olabilir, moral olarak kendinizi çok daha iyi hissedebilirsiniz. Bu dönemde dengeli, güçlü bir zihin yapısı ile hayatınızdaki zorluk ve pürüzleri kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Kendinizi çok güzel ifade edebilir, ikna edici olabilirsiniz. Bildiklerinizi paylaşabilir, çevrenize ilham veren bir başarı hikâyesi yazabilirsiniz. Her konuda görüş, fikir ve önerilerinize başvurulabilir, bilgi birikiminiz ve objektif bakış açınızla saygınlığınızı artırabilirsiniz. Plan, fikir ve projelerinizi iyimserliğiniz ve zekânızla başarıyla yönetebilirsiniz. Aynı zamanda çevrenizdeki dargınlıkları ve küskünlükleri bitirmek üzere harekete geçebilirsiniz. Ticaret hayatı içinde olan kıymetli Başaklar, bu dönemde finansal hayatın canlandığını görebilir ve yavaş yavaş çalışmalarına başlayabilirler diyebiliriz. Oldukça düzgün, sistematik çalışabilir, sağduyulu ve pratik çözümler üretebilirsiniz. Bu dönemde sezgilerinize güvenebilirsiniz, ilk hissettikleriniz doğru çıkabilir.

Mayıs ayının sonlarına doğru, İkizler Güneş kendini iyiden iyiye hissettirebilir. Kişisel gezegeniniz Merkür’ün de ay sonuna doğru dekanatınızla biraz keskin bir açı yapması bu dönemde, yükseliş grafiğini artıran yaşam temponuzu biraz daha yorucu yapabilir. Dinleyin, düşünün, tartın ve kararınızı öyle verin. Hızlı karar almak bazen oldukça iyi sonuçlar verebilirken, bazı zamanlarda telafi için de zaman ve enerji harcamak gerekebilir. Bazı konuşmalar yanlış anlamalara açık olabilir, bazı görüşmeler istediğiniz gibi olmayabilir ve bazı sert tartışmaların gelebileceğini de sezebilirsiniz. Böyle zamanlarda bir adım geri atın, enerjinizi tekrar toplayın, sakinleşin ve tekrar harekete geçin. Uzlaşma aramak, sizin için en iyisi olabilir. Çok önemli kararlarınızı biraz ertelemeniz menfaatinize olabilir diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

3.DEKANAT BAŞAK:

13-22 EYLÜL

VE ASC DERECESİ 20-30 ARASINDA OLAN KIYMETLİ BAŞAKLAR İÇİN;

Kıymetli BAŞAKLAR;

Bildiğiniz gibi tüm dünyada hızla yayılan ve ölümcül sonuçları olan Covid-19 virüsü ile devletimiz ve milletimiz büyük bir mücadele vermektedir.

Millet olarak verdiğimiz bu mücadelede sizin katkınız tartışılamaz. Bu yüzden önerilere uymanız, gerekmedikçe sokağa çıkmamanız, sosyal mesafeyi korumanız ve haberleri resmi kaynaklardan takip etmeniz menfaatiniz icabıdır. Hem milletimizin sağlığı, hem de kendi sağlığınız için bu mücadeleye elinizden gelen katkıyı sunacağınıza yürekten inanıyor, güzel bir Mayıs ayı temenni ediyorum.

Sabit görünümlerinizi hatırlattıktan hemen sonra değişkenleri konuşalım.

Mart ayının başından itibaren Dekanatınız ile oldukça hoş bir çalışma içinde olan Jüpiter, yaklaşık olarak 12-13 Ağustos tarihlerine kadar olumlu etkilerini devam ettiriyor diyebiliriz. Gücünüz, dayanıklılığınız ve özgüveniniz artabilir. Oğlak Jüpiter’in bu görünümü, rutin gezegen geçişlerinin bazı pürüzlü etkilerini başarıyla kırabilir. Bu dönemde yatırımlarınızdan, elinizi attığınız her işten başarı kazanabilirsiniz. Jüpiter etkileri de bu dönem size oldukça parlak fırsatlar, oldukça aydınlık zamanlar sunuyor diyebiliriz. Bu bağlamda Ağustos ortalarına kadar kendinizi oldukça şanslı sayabilir, paranızı oldukça bereketli, hayatınızı oldukça kolay biçimde yaşadığınızı görebilir, normal akış içindeki zorlukların en az noktaya indiğini fark edebilirsiniz. Akademik hayatı devam eden, üniversite eğitimi almak isteyen, sınavlara hazırlanan ya da sonuç bekleyen, hukuki pürüzlerinin peşinde olan ya da yurtdışı için girişimler yapmak isteyen kıymetli Başaklar bu yöndeki planlarını dikkatle detaylandırmalı ve revize etmeliler diyebiliriz. Ay sonuna kadar etkili olmasını beklediğim Oğlak Plüton görünümleri de planlarınız üzerinde çalışmaya ve şekillendirmeye devam etmeniz, bu dönem kapandığı zaman başarıya daha hazırlıklı olmanızı sağlayabilir diyebiliriz. Oğlak Plüton ile sabrınız, dayanıklılığınız, fiziksel sağlığınız ve gücünüz artabilir, konulara daha sabırlı, daha derin ve çok daha mantıklı yaklaşabilir, üzerinde çalıştığınız uzun vadeli planınızı istediğiniz gibi değiştirebilir, dönüştürebilir ve şekillendirebilirsiniz.

Yine Mayıs ayı ortalarında özellikle Başak burçlarının biraz daha baskın olarak hissedebilecekleri Venüs İkizler Retro hareketi bulunuyor. Bu hareketi daha sonra ayrıca kapsamlı biçimde ele alalım inşallah. İkizler Venüs Retro hareketi, o kadar korkutucu, ürkütücü, kaçılıp saklanılması gereken bir hareket değildir. Belirli kuralları vardır, uyarsınız, rahat edersiniz.

Özellikle ay sonuna kadar Neptün etkileri ile bazı konular ve durumlar kafanızı karıştırabilir ve dağınık, düzensiz ya da kendi içinde bir bütün oluşturmayan konularla ilgilenmek durumunda olabilirsiniz. Ticari ilişkiler, eğitim konularında bazı belirsizlikler bulunabilir. Oldukça parlak olarak gördüğünüz ama içi boş bazı haberler alabilirsiniz. Biraz dikkatli olmakta fayda var. Ay ortalarına kadar gezegenlerle iyi görünümler yapan dekanatınız, ay sonuna doğru biraz gerilimli açılar altında olabilir. Biraz dikkat ve temkinli bir tarzla kolaylıkla çözebilirsiniz diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

Sözümüz sağlığa.

başak