17 Mart 2020 Salı

Saat 11:56

Bugün benim için biraz farklı. Belirli gezegen geçişlerinde yazı yazmak yerine, hem her gün yazmak, hem daha hayatın içinden bilgiler verebilmek, hem de günlerin bana getirdikleri üzerinden kendimle de ilgili paylaşımlar yapmak adına bugünden itibaren bu bölümü açmaya karar verdim. Astrolojik olarak gezegen geçişlerini zaten normal olarak kaleme alıyorum, ama artık bir günlük tutarak hem ülkemin gündemini, hem astrolojik gündemi, hem de kendi yaşamımın gündemini ve deneyimlerimi sizlerle paylaşmak istedim.

Bu günlük sayfalarında, Başak-Yengeç ve Akrep kökenli bir kadının duygu ve bilgi dünyasında gezinti yapabilecek, Astroloji dışında Çekim Yasası, Reiki, Yoga, Tarih ve günlük hayatımızı daha sevimli hale getirebilecek rutinlerden parçalar bulup fikirler alabileceksiniz. Belki arada siyaset bile konuşuruz ne dersiniz?

Çay ikram edeyim size. Eğer virüs şüpheniz varsa, sıcak çay tüketerek virüsün boğazda tutunmasını engelleyebileceğinizi okumuştum. Yeşil çay da iyidir, hatta antioksidandır, metabolizmaya faydaları da var. Ama iyi ve güvenilir bir marka olmasına dikkat edin. Afiyet olsun. Bu arada, mevsimsel grip hastası iseniz, tatlı ve şekerli yiyecekler tüketmeyin, çünkü bu grip virüsünün de tatlıyı çok sevdiğini biliyorum.

Bugün, erken ve rahat uyandım. Gayet iyiyim hamdolsun. Evdeyim. Bildiğiniz gibi, Coronavirüs önlemleri kapsamında vatandaşlarımızın pek de dışarda, toplu yerlerde olması arzu edilmiyor. Ben de önerilere uyarak dışarı çıkmıyorum. Akşam saat 16 gibi markete gider, ekmek ve süt alırım. Bu da benim ikinci sporum.

Bugün yoga pratiği yapamadım, elimde özel bir harita var. Harika bir detay gördüm. Bu detay, Venüs’ün 4. Evde olmasıdır. Çok nefis bir yerleşimdir. Bu romantik ilişkinin evliliğe dönüşebileceğini, çiftlerin mutfakta beraber yemek yapmaktan çok hoşlanabilecekleri, yeme-içme konusunda kendilerini oldukça geliştirebilecekleri ve evden de çalışarak işlerini çok başarılı biçimde yürütebilecekleri konusunu yazdım. Ayrıca daha romantik ilişkilerinin başındayken bile, hemen evlenmeye can atabilirler. Nasıl can atmasınlar? Evleri muhtemelen çok güzel olabilir… Ve evlerini son derece şık ve lüks biçimde dekore edebilirler. Bir problem, bir pürüz varsa biri salata yaparken, biri de pilav yaparken bile çözüm üretebilirler. Kelimenin tam anlamı ile sıcak, temiz, nezih, sevimli bir birliktelik. Tabii ki hem göze, hem mideye hitap eden tarafı var. Tensel anlama fazla girmeyelim, biraz özel olur. Ama o anlamda da hiç fena değil. Venüs sahibi genç adam çok yakışıklı ve karizmatik . Ev sahibi genç hanım ise, benim çok yakın arkadaşım. Zevkle yaptığım haritalardan biri. Rabbim tamamına erdirsin inşallah. Şu anda birbirlerini tanıma aşamasındalar. Niye mi duymadınız? Efendim, konu şu, haritalarda 12. Ev ve Akrep burcu vurgusu olursa, gizli ve gizemli olur. Nikahta duyarız artık.

Bugün inşallah sosyal medya hesaplarımda üç paylaşım yapmayı düşünüyorum. E tabi, virüs, haber akışını da kesti ama sular çekildikten sonra elbette güzel haberler, güzel tam isabetler gelir inşallah.

Hayırlısı olsun bakalım. Dün gece ülkemde Coronavirüs vaka sayısının 47 olduğunu Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca açıkladı. Güncel rakam 49 oldu. Sağlık Bakanımız Oğlak burcu. Zaten Oğlak burcunda Güneş Tutulması ve Yengeç Burcunda Ay Tutulması konularında yaptığım analizlerde, Oğlak etkilerinin mevcut ya da olabilecek olumsuzlukları başarılı biçimde yönetebileceğini, çok ciddi savrulmalar olmayabileceğini anlatmıştım. ( O zaman bütün gezegenler Oğlak’ta halaya durmuştu, bir tek Mars YAY burcunda idi)

Bugün garip garip haberler de okudum; Yok vaka sayısı 5 bine de çıkabilirmiş, 30 bine de. Kızdım, var mı daha artıran? Bu zamanlarda korkuyu artırmak, paniği körüklemek iyi bir davranış değil. Bunu yazarak çağırıyorsunuz. Çekim yasasına göre, ister taşa, ister duvara, ister deftere ister sosyal medya sayfanıza yazdığınızı çekersiniz. Yazın bakalım, ‘’Coronavirüs ile enfekte olan hasta sayısı bilmem kaç bin olacak, ölüm olacak’’ diye, yazarsınız elbette. Ama istediğinizi yazarsanız, istediğinizi çekersiniz. Yapmayın. Yazmayın. İnsanları korkutmayın, üzmeyin.

Ve bu tatsızlıkları okuyanlar!! Korkmayın. Çekim yasasına göre, korktuğunuzu çekersiniz. Hepimiz hayatımızda en az bir kez ‘’Korktuğum başıma geldi’’ demişizdir. Demek ki, korktuğunuzu da istediğinizi de çekiyorsunuz. Evrensel yasa bu. Devletimiz tüm tedbirleri aldı, bu dönemin dümeninde tutulmadan beri OĞLAK var. Patron o. Oğlak’ın güvenilir olduğunu, yanına gelenleri savurmayacağını, sağ selamet kıyıya çıkarmak için tüm bilgisini, çabasını ve enerjisini ortaya koyacağını hepimiz biliyoruz. Tek ihtiyacımız soğukkanlı ve sakin olmak. Oğlak’a yardımcı olmak.

Evet, bugünlük bu kadar yazayım. Tam isabet paylaşımlarından sonra akşam jazz eşliğinde kitap çevirim, bir de Çanakkale Savaşı’nda milletime karşı işlenen savaş suçları ile ilgili okumam gereken akademik makale var. Allah’a emanet olun. Yarın görüşürüz inşallah.

coronavirüs