1.DEKANAT BOĞA:

20-30 NİSAN

VE ASC DERECESİ 0-10 ARASINDA OLAN KIYMETLİ BOĞA’LAR İÇİN;

Kıymetli BOĞALAR;

Bildiğiniz gibi tüm dünyada hızla yayılan ve ölümcül sonuçları olan Covid-19 virüsü ile devletimiz ve milletimiz büyük bir mücadele vermektedir.

Millet olarak verdiğimiz bu mücadelede sizin katkınız tartışılamaz. Bu yüzden önerilere uymanız, gerekmedikçe sokağa çıkmamanız, sosyal mesafeyi korumanız ve haberleri resmi kaynaklardan takip etmeniz menfaatiniz icabıdır. Hem milletimizin sağlığı, hem de kendi sağlığınız için bu mücadeleye elinizden gelen katkıyı sunacağınıza yürekten inanıyor, güzel bir MAYIS ayı temenni ediyorum.

Sabitlerden başlamadan önce, Venüs İkizler RX hareketini, daha sonra ayrıca kapsamlı biçimde ele alacağımızı belirtelim inşallah.. İkizler Venüs Retro hareketi, o kadar korkutucu, ürkütücü, kaçılıp saklanılması gereken bir hareket değildir. Belirli kuralları vardır, uyarsınız, rahat edersiniz. Satürn’ün Kova burcuna geçmesi ile beraber, bu transit, Temmuz ayının ortalarına kadar olan süreçte dekanatınıza bir miktar baskı getirebilir. Satürn etkileri ile bazı koşullar, moralinizi biraz düşürebilir. Bazı konuların istediğiniz gibi ilerlemediğini düşünebilirsiniz. Bu dönemde sabırlı olmalı, sorumluluklarınızı tam anlamı ile yerine getirmeli, hedef ve amaçlarınızı tekrar revize etmelisiniz. Bu dönemin size getireceği en büyük avantaj, krizden fırsat çıkarma yeteneğinizin gelişmesi ve ilerlemesi olabilir. Olumlu ve ılımlı yaklaşım, sakin ve soğukkanlı olmak, detaylara inmek bazı zamanlarınız için kurtarıcı ve ideal çözümlerdir. Hedeflerinize ulaşmak adına yolunuza dikkatlice bakın ve eskimiş yöntemlerle yeni sonuçlar almanın her zaman geçerli olmadığını bilin. Bu yöntem kazandırıcı olabilir. Özellikle Mayıs ayının başlarında biraz daha gergin hissedebilirsiniz. Bu dönemi sabır ve sevdiğiniz işlerle uğraşarak atlatabilirsiniz.

Tüm 2020 yılı boyunca geçerli, dekanatınıza oldukça farklı etkiler katan Boğa Uranüs de aylık rutinlerimiz arasında yerini almaktadır. Uranüs etkileri ile beklenmeyeni beklemek ve olasılıkların dışında düşünmek durumunda olabilirsiniz. Temel hareket noktamız budur kıymetli Boğa ve Yükselen Boğalar. Bunu bu yıl boyunca aklımızdan çıkarmayalım. Hayatınızda hızlı, ani, beklenmedik bazı gelişmeler ortaya çıkabilir ama bunu olumsuz anlamda almamalısınız. Değişken koşullara karşı tedbirli olmak, yine hızlı, doğru ve objektif kararlar almak, bunun yanında değişkenler karşısında esnek kalmak, ilerleyen zamanlar için başarınızın anahtarı olabilir. Panik, telaş, stres, öfke, negatif düşünce ve hareketler, akıp giden duruma direnme, zamanla ve çevreyle inatlaşma bu dönem istenmeyen sonuçlar getirebilir. İçsel değişiminiz, düşündüğünüzden hızlı olabilir, toplumsal gruplardan sosyal ilişkilere, alışkanlıklardan yaşam tarzına kadar pek çok hayat alanında farklı, yeni ve süreci başarıyla yönettiğiniz takdirde olumlu gelişmeleri hayatınıza çekebilirsiniz diyebiliriz. Zihniniz daha yenilikçi olabilir, her olay karşısında başarılı bir şekilde ihtimallerin de ihtimallerini düşündüğünüz için elde ettiğiniz sonuçlar sizi çok da şaşırtmayabilir. Yeni ve kendi çevrenizden olmayan, sıradışı kişilerle tanışabilirsiniz. Arkadaş çevrenizi daha da genişletebilir, yeni sosyal gruplara, aktivist gruplara ve Ancak içinizde yükselen özgürlük hissi ile gereksiz riskler almaktan kaçınmalı, Uranüs enerjisini doğru yönetmelisiniz diyebiliriz. Özellikle 2 yıl boyunca hayatınızda oldukça geçerli konulardır, dikkatle okuyup değerlendirmenizi ve ona göre bazı düzenlemeler yapmanızı tavsiye ederim. Ancak Mars ile bu dönem ters düşen Uranüs’ün görünümlerini atlatmak, biraz sabır ve dayanıklılık gerektirmektedir diyebiliriz inşallah.

Mayıs ayının ilk günlerinde Merkür etkileri ile oldukça hızlı düşünebilir, olayları daha çabuk biçimde tüm yönleriyle analiz edebilirsiniz. İletişim kurduğunuz kişiler artabilir, (dikkatli ve kurallara uymak kaydıyla) çeşitli toplantılarınız olabilir, iş hayatınız canlanabilir. Önemli haberler alabilirsiniz ya da önemli ve ciddi konularda çok hızlı kararlar almanız gerekebilir. Sezgileriniz çok güçlü olabilir, aklınıza ilk gelenler doğru olabilir.

Mayıs ayının ortalarından itibaren, son günlerine kadar olan döneme baktığımızda, kendinize güveniniz oldukça yüksek olabilir, kendinizi oldukça büyük ve iddialı cümlelerle ifade edebilirsiniz. Önceden risk olarak gördüğünüz bazı konuların, bu dönem üzerine cesurca gidebilirsiniz. İkna kabiliyetiniz bu dönemde oldukça yüksek olabilir. Önceden düşünüp geçmişte tasarladığınız planladığınız ve maddi getirisi olabileceğine güvendiğiniz girişimler hakkında bu dönemde adım atmak isteyebilir ve süreci hızlandırmak isteyebilirsiniz. Üstlerinizden takdir görebilir, hediye, ödül, ikramiye alabilirsiniz. Ayrıca oldukça canlı, enerjik ve iyimser bir dönemde duygusal anlamda da oldukça mutlu olabilirsiniz. Sosyal ilişkileriniz de bu dönem hayli aktif olabilir. Mars’ın bu etkilerinden de ay ortalarına kadar faydalanabilir, her açıdan kendinizi bir adım ileriye taşıyabilirsiniz (İkizler Venüs RX etkilerine dikkat ederek..) inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

2.DEKANAT BOĞA:

1-10 MAYIS

VE ASC DERECESİ 10-20 ARASINDA OLAN KIYMETLİ BOĞA’LAR İÇİN;

Kıymetli Boğalar,

Bildiğiniz gibi tüm dünyada hızla yayılan ve ölümcül sonuçları olan Covid-19 virüsü ile devletimiz ve milletimiz büyük bir mücadele vermektedir.

Millet olarak verdiğimiz bu mücadelede sizin katkınız tartışılamaz. Bu yüzden önerilere uymanız, gerekmedikçe sokağa çıkmamanız, sosyal mesafeyi korumanız ve haberleri resmi kaynaklardan takip etmeniz menfaatiniz icabıdır. Hem milletimizin sağlığı, hem de kendi sağlığınız için bu mücadeleye elinizden gelen katkıyı sunacağınıza yürekten inanıyor, güzel bir Mayıs ayı temenni ediyorum.

2020 boyunca, her ay yorumlarınızda yer alması gereken ve dekanatınızı oldukça olumlu etkileyen Neptün görünümleriniz bulunmaktadır. Oldukça önemlidir, sabittir. Neptün etkileri ile insanları, olayları, durumları ve hayatınızdaki olguları çok kolay analiz edebilir, zihinsel ve ruhsal potansiyellerinizi çok daha etkin kullanabilirsiniz. Karşılıklı ilişkileriniz daha derin, daha anlamlı olabilir, hisleriniz oldukça güçlenebilir, hayatınızda belirgin bir bereket ve uyanış olabilir. Özellikle kişisel, daha doğrusu zihinsel ve psikolojik gelişime, sezgilerinizi daha da güçlendirme ve büyütme yöntemlerine, insan ruhunun derinliklerine inmeye, bilinçaltı ve psişik düzlem bağlamında olguları inceleme konusunda daha istekli olabilirsiniz. Yapı olarak belki çok fazla hayal kurmayı sevmeyebilirsiniz, ama bu dönem, ne kadar güçlü ve canlı bir hayal gücünüz olduğuna çok şaşırabilirsiniz. Bu yıl, fırsatları değerlendirdiğiniz takdirde hayallerinize birer ikişer kavuşabilirsiniz. Bu dönemde kitap okumak, kendinizi geliştirmek ve hedefleriniz konusunda hem çalışma, hem de araştırma yapmak oldukça önemlidir diyebiliriz.

Mayıs ayının ilk on günü, ayrıca doğum gününüzü de ifade eder. Artık sizin için yepyeni bir yıl ve yeni açılımların zamanıdır. Artık kendinizi çok iyi ifade edebilir, bir önceki yılın kapsamlı bir muhasebesini yapabilir, enerjinizi doğru yönlendirerek daha somut planlar yapabilirsiniz. Doğumgününüz kutlu olsun.

Yine bu dönemde, Merkür etkilerine bakıldığında oldukça hızlı düşünebilir, olayları daha çabuk biçimde tüm yönleriyle analiz edebileceğinizi söyleyebilirim. İletişim kurduğunuz kişiler artabilir, (dikkatli ve kurallara uymak kaydıyla) çeşitli toplantılarınız olabilir, iş hayatınız canlanabilir. Önemli haberler alabilirsiniz ya da önemli ve ciddi konularda çok hızlı kararlar almanız gerekebilir. Sezgileriniz çok güçlü olabilir, aklınıza ilk gelenler doğru olabilir. Yaşam hızınız ve temponuz artabilir. Yakın çevrenizle daha sık iletişim kurmaya başlayabilirsiniz. Bu dönemde insanların düşüncelerini ve niyetlerini de kolaylıkla okuyabilirsiniz. Ayrıca kişisel ilişkilerinizi iyileştirebilir, canlandırabilir, çevrenize sevgi dolu ve merhametle yaklaşabilirsiniz. Sağlık, kendi kendini iyileştirme, doğal yöntemler konularına çok ilgi duyabilirsiniz.

Mayıs ayının sonlarından Haziran ortalarına kadar olan süreci de incelersek, bu dönemde kendinize güveniniz oldukça yüksek olabilir, kendinizi oldukça büyük ve iddialı cümlelerle ifade edebilirsiniz. Önceden risk olarak gördüğünüz bazı konuların, bu dönem üzerine cesurca gidebilirsiniz. İkna kabiliyetiniz bu dönemde oldukça yüksek olabilir. Önceden düşünüp geçmişte tasarladığınız planladığınız ve maddi getirisi olabileceğine güvendiğiniz girişimler hakkında bu dönemde adım atmak isteyebilir ve süreci hızlandırmak isteyebilirsiniz. Üstlerinizden takdir görebilir, hediye, ödül, ikramiye alabilirsiniz. Ayrıca oldukça canlı, enerjik ve iyimser bir dönemde duygusal anlamda da oldukça mutlu olabilirsiniz. Sosyal ilişkileriniz de bu dönem hayli aktif olabilir. Mars’ın bu etkilerinden de ay ortalarına kadar faydalanabilir, her açıdan kendinizi bir adım ileriye taşıyabilirsiniz (İkizler Venüs RX etkilerine dikkat ederek..) inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

3.DEKANAT BOĞA:

11-20 MAYIS

VE ASC DERECESİ 20-30 ARASINDA OLAN KIYMETLİ BOĞA’LAR İÇİN;

Kıymetli Boğalar,

Bildiğiniz gibi tüm dünyada hızla yayılan ve ölümcül sonuçları olan Covid-19 virüsü ile devletimiz ve milletimiz büyük bir mücadele vermektedir.

Millet olarak verdiğimiz bu mücadelede sizin katkınız tartışılamaz. Bu yüzden önerilere uymanız, gerekmedikçe sokağa çıkmamanız, sosyal mesafeyi korumanız ve haberleri resmi kaynaklardan takip etmeniz menfaatiniz icabıdır. Hem milletimizin sağlığı, hem de kendi sağlığınız için bu mücadeleye elinizden gelen katkıyı sunacağınıza yürekten inanıyor, güzel bir Mayıs ayı temenni ediyorum.

Mart ayının başından itibaren, dekanatınız ile oldukça iyi görünümler yapan Jüpiter etkileri ile keyifli ve iyimser olabilirsiniz. Oldukça şık Jüpiter etkileri, rutin gezegen geçişlerinin bazı pürüzlü etkilerini başarıyla kırabilir. Bu dönemde başarılı yatırım ve iş planları yapabilir, ilerleyen zamanlarınızı iyi niyet ve geniş bir vizyonla planlayabilirsiniz. Jüpiter etkileri de bu dönem size oldukça parlak fırsatlar, oldukça aydınlık zamanlar sunuyor diyebiliriz. Bu bağlamda Ağustos ayı sonlarına kadar kendinizi oldukça şanslı sayabilir, paranızı oldukça bereketli, hayatınızı oldukça kolay biçimde yaşadığınızı görebilir, normal akış içindeki zorlukların en az noktaya indiğini fark edebilirsiniz. Akademik hayatı devam eden, üniversite eğitimi almak isteyen, sınavlara hazırlanan ya da sonuç bekleyen, hukuki pürüzlerinin peşinde olan ya da yurtdışı için girişimler yapmak isteyen kıymetli Boğalar, çok iyi zaman kazandıkları bu dönemi verimli değerlendirmeliler diyebiliriz. Bu etkileri en yoğun biçimde bu ayın başlarında yaşayabilirsiniz.

Yine, dekanatınızda tüm yıl boyunca rutin olan ve her ay anlatmamız gereken sabit Plüton etkileri bulunmaktadır. Hayatın her alanında gizemli ve karizmatik bir portre çizebilirsiniz. Evliyseniz da ciddi bir birliktelik içindeyseniz, sizin için oldukça güzel zamanlar olabilir ve ‘’Şeytan Tüyü’’ nüz aktif hale gelebilir. Yine bu dönemde Plüton etkileri ile fikirlerinizi, planlarınızı ve düşüncelerinizi kararlı olabilir, hedefleriniz için ciddi adımlar atmaya başlayabilir, mevcut düzeninizde çok başarılı iyileştirmeler ve dönüşümler yapabilirsiniz. Özellikle bu zamanları ciddiyetle ve alanınız ile ilgili fikirler üreterek ve çalışarak değerlendirirseniz, kendi işinizi kurabilir, işinizde ilerleyebilir ya da sosyal ya da özel hayatınızda istediğiniz seviyeyi yakalayabilirsiniz diyebiliriz

Ağustos ayının sonuna kadar yine önemli bir sabitiniz bulunuyor. Balık burcunun gezegeni Neptün, sizi derinden etkileyebilir, doğal olarak yapınıza bulunan sanatseverlik, nezaket, yüksek sanat anlayışı ve merhamet gibi kişisel özelliklerinizin gücünü daha da artırabilir. Tıpkı bir Balık burcu gibi inanılmaz yüksek sezgilere sahip olabilirsiniz. Başkalarının olumlu ya da olumsuz tüm duygularını adeta bir sünger gibi emebilirsiniz. Bu yüzden, negatif ve duvarları olan insanlardan uzaklaşabilir, birlikteyken keyif alabileceğiniz dost ve arkadaşları seçme hususunda daha net olabilirsiniz. Hayırsever faaliyetlerde daha çok bulunmak isteyebilirsiniz. Artık, egonuz sizi daha az rahatsız eder ve bütünü kucaklayan, sıcak, anlayışlı ve daha manevi bir havaya bürünebilirsiniz. Spiritüel ve manevi konulara ilgi duyan ve bu alanda çalışmaları, okumaları olan Boğalar, çok önemli getiriler elde edebilirler. İnsanları, olayları, durumları ve hayatınızdaki olguları çok kolay analiz edebilir, zihinsel ve ruhsal potansiyellerinizi çok daha etkin kullanabilirsiniz. Karşılıklı ilişkileriniz daha derin, daha anlamlı olabilir, hisleriniz oldukça güçlenebilir, hayatınızda belirgin bir bereket ve uyanış olabilir. Özellikle kişisel, daha doğrusu zihinsel ve psikolojik gelişime, sezgilerinizi daha da güçlendirme ve büyütme yöntemlerine, insan ruhunun derinliklerine inmeye, bilinçaltı ve psişik düzlem bağlamında olguları inceleme konusunda daha istekli olabilirsiniz. Bazı düşüncelerinizin gerçekliğe dönüştüğünü görebilirsiniz. Zihninizden geçen düşünceler, reel olarak hayatınıza girmeye başlayabilir. Bu yüzden düşüncelerinizin pozitif ve iyimser olmasına dikkat etmelisiniz diyebiliriz. (Bu konu hakkında geniş bilgi almak için sitemizde BALIK BURCU sayfasına giderek Neptün ve etkileri hakkında çok detaylı bilgi alabilirsiniz). Ayrıca bazı konular hakkında farkındalık kazanabilir, bir konunun, temelde gördüğünüzden daha farklı olduğunu idrak edebilir, hayatınız ile bazı gerçeklerle serin ve rahat biçimde yüzleşebileceğiniz güzel, başarılı ve sevimli bir ay diyebiliriz.

Ancak Mayıs ayının ortalarına kadar olan süreçte tolore etmeniz gereken sert bir Mars geçişi bulunuyor. Aşmanız gereken bazı engeller, hedefinize giden yolda bazı küçük sapmalar olabilir. Bir ara durup çözüm yollarınızı yeniden revize etmeniz gerekebilir. Bazı konular sabrınızı test etmiş olabilir. Ancak bu durum sizi üzmemeli ve yolunuzdan alıkoymamalı diyebiliriz. Özellikle sakin olmalı, soğukkanlılığınızı korumalı, esnek olmalı ve sezgilerinizi dinlemelisiniz. Dürtüsel olarak hareket etmemeli, belirli bir plan doğrultusunda olmalısınız. Romantik ilişkilerde özellikle ay ortalarına doğru bazı pürüzlü durumlar meydana gelmemesi adına gerilimli konuşmaları yumuşatmaya çalışmalı, uzlaşma aramalı ve gerilimden kaçınmalısınız diyebiliriz. Bu dönemde risk almak çok iyi bir fikir gibi görünmüyor.

Ay sonuna kadar olan süreci de özellikle Merkür, Pluton ve Jüpiter etkileri ile bol etkileşimli, canlı, tempolu, kazançlı ve bereketli bir dönem olabilir. Doğumgününüz kutlu olsun, hayırlı uğurlu, kademli olsun inşallah.

Sözümüz sağlığa.

boğa