Güneş’in Koç burcuna geçmesi demek, yeni bir astrolojik yılın başlaması demektir. Hepimize hayırlı, uğurlu, kademli olsun inşallah.

Güneş Koç burcunda iken, haritanızda da Güneş, Koç burcu olan ev ya da evlerinize giriş yapıyor demektir. Güneş, her evde o evin konularını ve o evin EN iyi yönlerini ortaya çıkarır. O alanlarda neler yapılabileceğini, hangi konularda ilerleyebileceğinizi, hangi konularda dikkatli ve temkinli olmanız gerektiğini detaylarıyla açıklar.

Burada bir dipnot eklemek isterim. Şu günlerde tüm dünyada salgın olan ve ülkemizde de bir halk sağlığı sorunu olan Covid-19 ya da bilinen adıyla Koronavirüs ile devletimiz (Oğlak) etkin biçimde mücadele etmektedir. Bu mücadele, bizim ve sevdiklerimizin sağlığı için yapılmaktadır. Uyarılar, önlemler, yasaklar keyfi ve birilerinin kişisel arzuları ve çıkarları doğrultusunda getirilmemiştir. Devletimiz, bizleri, biz vatandaşlarını düşündüğü için bu kuralları getirmiştir.

Bizler de Türkiye Cumhuriyeti’nin aziz, necip ve izzet sahibi vatandaşları olarak hem kendimize, hem milletimize, hem de devletimize olan sorumluluklarımızı yerine getirmeli, kendi kişisel tedbirlerimizi en üst düzeyde alarak hem kendimizi, hem sevdiklerimizi, hem de milletimizi korumalıyız. Bu sorunun en kısa zamanda, en az can kaybı ile aşacağımıza yürekten ve incelediğim astrolojik göstergelere bakarak içtenlikle inanmaktayım. Ülkemiz, bu alanda da mücadelesini kazanacaktır. Özellikle etkileri önümüzdeki Temmuz ayına kadar devam etmekte olan Yengeç Burcunda Ay Tutulması ve Aralık ayında meydana gelmiş olan Oğlak burcunda Güneş Tutulması’nı aklımızdan çıkarmayalım. Bu konularla alakalı olarak öngörülerinin %75 lik kısmı belirgin biçimde ortaya çıkmış, devamında da yine önemli tam isabet belirtileri veren yazılarımı bir daha okumanızı öneririm. Paniğe, korkuya mahal yok.

Yeni astrolojik yılımız ve bahar mevsimi hayırlı, uğurlu, kademli olsun inşallah.

 

KOÇ ve ASC KOÇ:

Koç ve Yükselen Koçlar, bir ay boyunca kendilerini oldukça enerjik, mutlu, sağlıklı ve güçlü hissedebilirler. Kişiliğiniz, dış dünyaya gösterdiğiniz yüzünüz, dış görünüşünüz, kendinizi ifade etme biçiminiz ile bu dönem ön plana çıkabilirsiniz. Girişimci ruhunuz daha da canlanabilir, atak, çevik ve hızlı olabilir, efsane cesaretiniz daha da artabilir. Kendiniz için yeni değişim kararları alabilir, uzun zamandır ertelediğiniz değişiklikleri yapmaya başlayabilirsiniz. Süreci evde geçirmek durumundayız, bu bakımdan planlarınızı uzun vadeye yayabilir, yapmak istediklerinizi, girişimlerinizi bu süreçte çok daha iyi detaylandırabilir, üzerinde düşünebilirsiniz. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun inşallah.

BOĞA ve ASC BOĞA:

Boğa ve Yükselen Boğalar, bu dönem biraz içlerine kapanabilir, zihinlerine, zihinlerinin derinliklerine dönerek kendilerini üzen, yoran, sıkan geri bırakan, ayağına bağ, eline pranga olan her şeyi dikkatle gözden geçirerek kapsamlı bir zihin temizliğine gidebilirler diyebiliriz. Bu dönem Güneş’in enerjisi yoğun olarak kadersel evlerinde bulunabileceğinden biraz gergin hissedebilirler. Uykusuzluk problemi yaşayabilirler. Evde çalışıyorsanız yeni projeler almamanız, hazırlamamanız ve girişmemeniz menfaatinize olabilir. Bu dönem biraz dinlenmek, kendi iç sesinize kulak vermek ve Güneş’in burcunuza geçmesini beklemek için çok iyi bir zaman diyebiliriz inşallah. Evde geçirebileceğiniz kendinizle ilgilenebileceğiniz bir dönem diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu kademli olsun.

İKİZLER ve ASC İKİZLER:

İkizler ve Yükselen İkizler, bu dönem arkadaşları ile çevreleri ile ait oldukları gruplar ile finansal fikirleri, finansal atakları ve işlerini daha da ilerletmek ile meşgul olabilirler. Evde olduklarından bu konu hakkında kapsamlı düşünebilir, daha ince detaylarla mükemmele yakın planlar hazırlayabilirler. Hayatlarında oldukça canlı bir gündem başlayabilir. Fikirleriniz oldukça ilerici, orijinal ve alışılmamış olabilir. Çocuklarınızla daha kolay iletişim kurabilirsiniz. Yeni bir elektronik alet, daha işlevsel bir cep telefonu ya da tablet gibi bir cihaz almak isteyebilirsiniz. Kafanızda yeni tasarılar, projeler olabilir, hayalleriniz, umutlarınız, beklentileriz ve istekleriniz konusunda daha ciddi düşünmeye başlayabilirsiniz. İşinizle ve arkadaşlarınızla daha yakından ilgilenmeye başlayabilirsiniz inşallah. Hayırlı, uğurlu kademli olsun.

YENGEÇ ve ASC YENGEÇ:

Yengeç ve Yükselen Yengeçler, bu ay oldukça göz önünde olabilir, kariyerlerine odaklanabilir, toplum nezdinde itibarları yükselebilir. Politikada olan, ya da yerel siyaset ile meşgul olan Yengeçler, bu dönem öne çıkabilir, faaliyetleri ile göz doldurabilir. Ayrıca daha da parlamak ve göz önünde olmak isteyebilirler. Otorite figürlerinden olumlu görüşler ve geri dönüşler alabilir, kariyerlerinde hızlı bir yükseliş zamanı başlayabilir diyebiliriz. Evde iseler, ileriye yönelik proje ve tasarılarını daha da şekillendirebilir, yapmak istedikleri hamleleri planlayabilir, kendilerine özel yol haritalarını çizmeye başlayabilirler. Sosyal statüleri ve kariyerleri üzerine düşünebilir, eksiklerinin ya da tamamlamak istediklerinin farkındalığı ile bu dönemi oldukça rahat ve verimli geçirebilirler diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu kademli olsun.

ASLAN ve ASC ASLAN:

Aslan ve Yükselen Aslan’lar için biraz nefes alma, ufak bir mola, zihni temizleyerek parlatma dönemi geldi diyebiliriz. Bu dönemde, genişleme, büyüme, ilerleme, hukuki işlerden olumlu ve önemli gelişmeler gündeme gelebilir. Yükseköğretim düşünen, bu yönde çalışan Aslanların önüne yeni ve olumlu kapılar açılabilir. Evde olduğunuz süreci bu alanlarınızla yakından ilgilenerek geçirebilirsiniz. Gündelik rutinlerden sıkılabilirsiniz, ancak rutinler önemlidir. Bu dönem evde iseniz, uzun vadeli planlarınız, yapmak istedikleriniz konusunda araştırmalar yapabilir, fikirlerinizi daha da ileriye taşıyabilecek yeni detaylar bulabilir, keşfedebilirsiniz. Yeni kararlar alabilir, kararlarınızı uygulamaya koymak isteyebilirsiniz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

BAŞAK ve ASC BAŞAK:

Başak ve Yükselen Başaklar için Güneş oldukça önemli ve derinlikli bir evi aydınlatıyor diyebiliriz. Bu dönemde Başakların eşlerinin paralarında ve kazançlarında artış görülebilir, kendilerinin vergi, sigorta, prim, nafaka, burs, telif, verdikleri veya aldıkları borçlar, bir süredir bekleyen miras işleri olumlu neticelerle sonuçlanabilir. Devlet veya banka kredilerinde olumlu geri dönüşler alabilir, yatırımlarından dolayı da ellerine bir miktar para geçebilir. Bugünlerde beklemede iseniz, ilerleyen zamanlarda bu konularla ilgili önemli gelişmeler kaydedebilirsiniz. Ayrıca Başaklar, kendi içlerinde bir değişim, dönüşüm ve yenilenme hareketine, kısacası ruhsal bir bahar temizliğine başlayabilirler. Bu dönem, kişisel olarak güçlü yanlarınızı ve özel yeteneklerinizi ortaya çıkarma şansına sahip olduğunuz oldukça özel, biraz gizemli ama güzel zamanlardır inşallah. Hayırlı, uğurlu kademli olsun.

TERAZİ ve ASC TERAZİ:

Terazi ve Yükselen Teraziler, için bu dönem Güneş, önlerinde parlak bir yol açıyor diyebiliriz inşallah. Güneş Koç burcunda iken, yeni ortaklıklar, yeni arkadaşlar, bazı önemli girişimler, hukuki işlerde belirgin bir toparlanma ve düzelme, arka planda var olan işleri yeniden canlandırma gündeme gelebilir. Potansiyellerinizi daha rahat ortaya koyabilirsiniz. Bu dönem bazı meydan okumalar olsa da  gücünüzü evlilik, ortaklık, arkadaşlık ve sosyal alanlarınızda hızla toparlayabilirsiniz. Evde kaldığınız süreç, bu alanlarla ilgili bir restorasyon süreci olabilir. Ayrıca bu dönemde bazı kişilerle açıktan mücadele etmek ve haklarınızı savunmak durumunda olabilirsiniz. Hayırlı, uğurlu kademli olsun.

AKREP ve ASC AKREP:

Akrep ve Yükselen Akrepler bu dönem oldukça sağlıklı, keyifli ve enerjik olabilirler inşallah. Ancak doktor kontrollerini aksatmamaları, ”Nasıl olsa iyi hissediyorum” diyerek kullandıkları ilaçları ve tedavilerini yarım bırakmamaları, diyetlerinde de kaçamak yapmamaları menfaatlerine inşallah. Bu dönem diyet kaçamakları ve yükselen enerjilerinden dolayı yemekleri fazla kaçırmaları gündeme gelebilir aman dikkat. Ancak sağlam bünyeleri ve dayanıklı yapılarına Güneş enerjisi de eklenince, bu dönem diğer burçlara kıyasla en rahat olanlar Akreplerdir diyebiliriz. Ayrıca Güneş Koç transitinde, kendilerini rahat hissedebilir, işlerini kolaylıkla organize edebilir, bütünü oluşturan küçük detaylardan muhteşem sonuçlar alabilir ve gündelik rutinleri keyifli faaliyetlere dönüştürebilirler diyebiliriz. 6. Ev, ayrıca evcil hayvanları da yönettiğinden, evcil hayvanları ile ilgili gelişmeler olabilir diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu kademli olsun.

YAY ve ASC YAY:

Yay ve Yükselen Yaylar, bu dönemin durumunu hatırlarından çıkarmadan pek çok önemli girişimi başlatabilirler inşallah. Hobileri, çocukları alanında parlak haberler alabilir, hobilerinden kazançlar sağlayabilir, hobilerini işe dönüştürmeye karar verebilirler. Göz önünde olabilir, kendilerini rahat hissedebilir, kalbi boş olan Yay’lar, romantik bazı girişimlerde bulunmak isteyebilirler. Daha moralli ve özgüvenleri yüksek olabilir. İşleri yolunda gidebilir, işleri oldukça eğlenceli ve keyifli olabilir. Evlerinde olsalar bile oldukça aktif olabilirler. Hareketli ve cesur tavırları ile de dikkat çekebilirler inşallah. Güzel bir dönem. Hayırlı, uğurlu kademli olsun.

OĞLAK ve ASC OĞLAK:

Oğlak ve Yükselen Oğlaklar için bu dönem ev ve aile içinde önemli ve olumlu gelişmeler olabilir, aile ve akrabalar arasında bazı küçük pürüzler giderilebilir, ev içi eksikler tespit edilerek bir yenileme sürecine gidilebilir. Ev almak, arsa almak ya da aklınızda olan herhangi bir taşınmazı almak için adım atabilir ya da planını yapabilirsiniz. Bir paylaşım, miras ya da üzerinde pürüz olan ama aile ve akraba çevresinin yakından ilgilendiği konuları yönetiminize alabilirsiniz. Bunun yanında kendi kişisel güvenliğiniz, ailenizin güvenliği ve huzuruna daha çok önem verebilirsiniz. Kimseyle paylaşmak istemediğiniz bazı kariyer ve iş planlarınızı da bu dönem şekillendirmeye devam edebilir, sizi daha da büyütebilecek özel  planlarınıza odaklanabilirsiniz inşallah. Hayırlı, uğurlu kademli olsun.

KOVA ve ASC KOVA:

Kova ve Yükselen Kovalar için oldukça yoğun bir iletişim trafiği başlıyor diyebiliriz. Yeni bağlantılar, önemli toplantılar, iş görüşmeleri, evraklar, telefon trafiği, hareketlilik, kardeşler, komşular, yakın ve genç akrabalar, kısa seyahatler ve yoğun tempolu bir hayat sayfası açılabilir. Dönemin durumunu da göz önüne alarak planlarınızı yapmanız önemlidir. Bu dönemi değerlendirip detaylandırmanız halinde yeni iş fırsatları kapınıza gelebilir, öğrenci iseniz sınavlarınızda başarılı olabilir, yeni bir kursa başlamayı düşünebilirsiniz inşallah. Hayırlı, uğurlu kademli olsun.

BALIK ve ASC BALIK:

Balık ve Yükselen Balıklar, bu ay biraz cüzdanlarına göz atma gereği duyabilirler diyebiliriz. Ellerine bir miktar para geçebilir, verdikleri borçları geri alabilir, bazı yeni yatırım alanları düşünebilir, maddi olarak konforlarına ve güvenliklerine daha çok odaklanabilirler inşallah. Birikimler, mülkler, kazanımlar ve yatırım fikirleri, bu bir aylık süreçte mercek altında olabilir. Evde iseniz para kaynaklarınız ve tasarruf tedbirlerinize odaklanabilirsiniz. Maddi meselelere takılabilir, daha da iyileştirme, büyütme ve ilerletme yolunu seçebilirsiniz inşallah. Hayırlı, uğurlu kademli olsun.

Sözümüz sağlığa.

güneş koç burcunda