Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla;

“Ve muhakkak ki Şi’ra yıldızının Rabbi de O’dur.” (Necm-49)

 

Evet, bugün çok çok önemli, yılda bir kere olan, hepimizin doğum haritalarını, yani natal haritalarını bir şekilde ve oldukça önemli bir şekilde etkileyen Güneş-Sirius kavuşumu yaşandı. Bu kavuşum, 4-7 Temmuz tarihlerinde haritalarımızda etkili.

Sirius’a biraz farklı bir açıdan bakmak ve herkesin yazdığını, hepimizin bildiğini söylememek istiyorum.

Sirius yıldızı, Arapça ‘’Şi’ra’’ olarak bilinir. Kraliyet yıldızlarındandır ve en eski medeniyetlerden günümüze kadar etkisini ve önemini hiç kaybetmemiştir.

Orta Asya Türk Tarihi’ne baktığımızda da Sirius’u Dişi Kurt Asena olarak görmekteyiz. Asena, ‘’Eşbörü’’ olarak da adlandırılır ve Türk masallarında, söylencelerinde de Gökbörü, Erbörü ve Eşbörü en kıymetli yerlerini almıştır. İslam astrolojisinde de yeri çok önemlidir ve pek çok İslam bilgini tarafından dikkatle incelenerek ciltler dolusu kitaplar yazılmıştır. Bu kitapların pek çoğu günümüze ulaşmadı.  Oysa o kitaplarda sadece Sirius değil, pek çok yıldızın astrolojik, astronomik anlam ve önemi de ele alınmıştı. Bugünkü kaynaklarda çok belirgin olarak birbirinin aynısı bilgileri görüyoruz.

Kadim bilgilerin günümüze ulaşmamasındaki en önemli nedenlerden bir tanesi 22 Ocak-13 Şubat 1258 tarihleri arasında Hülagu Han emrindeki 120 bin kişilik Moğol ordusunun Bağdat’a saldırarak tüm kütüphaneleri yakıp yıkması olarak gösterilebilir. Hatta Dicle’nin üstünde kâğıtların yüzdüğü, suyunun mürekkep rengine büründüğü yazılır. Pek çok âlim, bilgin kılıçtan geçirildi. Hem insan, hem de bilim-kültür katliamı yapıldı.

Bir diğer kültür ve bilim katliamı da Haçlı seferleri sırasında yaşandı. Yine yakılıp yıkılan kütüphanelerden, harabeye çevrilen medreselerden çalınan kitaplar Avrupa’ya götürüldü ve burada çevrilerek bugünkü Batı astrolojisinin temeli atıldı. Çok çok eski kitapların, el yazmalarının bugün Avrupa’nın sayılı müzelerinde ve saraylarında olmasının sebeplerinden biri de budur.

Aynı şekilde Karamanoğlu Mehmet Bey (ruhu şad, mekânı cennet olsun) döneminde bilim ve kültür devleti haline gelen Karamanoğulları Beyliği de pek çok kez Moğol saldırısına uğradı. O zamanlar Anadolu’nun bilim ve kültür başkenti olan Konya ve Karaman, kelimenin tam anlamı ile tarumar edildi, kütüphaneler ve medreseler yakıldı, âlimler öldürüldü. Yeniden ayağa kaldırılan antik Larende (Karaman Merkez) ve Konya, devam eden süreçte yine pek çok kez saldırıya uğramasına rağmen, Karamanoğulları Beyliği’nin son gününe kadar Anadolu’nun bilim, kültür, sanat ve kültür merkezi olarak kaldı. Sonrasında, kültür ve bilgi birikimi,  Karamanlı olan son derece kıymetli bilim ve devlet adamları eli ile Osmanlı Devleti’ne aktarıldı. Hepimizin bildiği bir örnek verelim, Ahmed Muhammed İbn-ül Hacc El Karaman El Larendevi yani Piri Reis’in (adından da anlaşılacağı gibi Karaman Beyidir) çizdiği haritanın kalibrasyonuna günümüzde, yani 21. Yüzyılda ancak yaklaşılmıştır.

Bir de kaybolan bilgilerin ne kıymette olduğunu düşünelim.

Kısa hatırlatmadan sonra, bugün elimizde olan bilgilerin kadim İslam Astrolojisi temelli olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Haritasında Sirius yıldızı olan Albert Einstein, Moğolların Bağdat’ı işgali ve oradaki kültür katliamı hakkında, ‘’Oradaki kitaplar ve bilgi birikimi yok edilmemiş olsaydı, bugün uzayda kolonilerimiz olurdu’’ demiştir. 1930’lu yıllarda uzay kolonileri fikri…

Sözü fazla uzatmadan Güneş-Sirius kavuşumunun burçlara olan etkilerini detaylıca yazalım.

Ülkemiz, milletimiz, devletimiz ve hepimiz için hayırlı, uğurlu, kademli olsun inşallah.

KOÇ ve ASC KOÇ:

 

Koç ve Yükselen Koç’lar için Güneş-Sirius kavuşumu 4. Evlerinde yani, ev, aile, kökler, vatan, akrabalar alanında meydana geliyor. Kıymetli Koçlar, bugünlerde yeni bir ev almak, evlerini satmak, daha iyi bir ev kiralamak, yatırım amaçlı arsa ve toprak almak, miras kalan bir ev veya arsa ilgilenmek isteyebilirler. Bu dönemde ailelerine evlilik yoluyla ya da müjdeli bir bebek haberi ile yeni üyeler katılabilir. Yurtdışında yaşıyorlarsa, akrabalarından çok güzel haberler alabilirler. Evlerini daha da güzelleştirebilir, çok güzel yeni eşyalar alabilirler. Evlerini yeniden dekore etmeyi düşünüyorlar ise, oldukça güzel zamanlardır. Evleri için ya da yatırım amaçlı emlak ve taşınmaz alımları için oldukça muazzam zamanlar. Bunun yanında aileleri ve akrabaları ile aralarında var olan minik kırgınlıkları ve dargınlıkları unutabilir, aile ve akrabaları ile oldukça güzel, rahat ve olumlu iletişim kurabilirler. Ayrıca yapacakları işler ve girişimler için de ailelerinden oldukça önemli destekler görebilirler. Oldukça olumlu ve önemli bir dönem. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun inşallah.

BOĞA VE ASC BOĞA:

Boğa ve Yükselen Boğa’lar, Güneş-Sirius kavuşumundan en yüksek bolluk ve bereket payını almaya hazırlanıyorlar diyebiliriz. Sizi rahatsız eden, huzursuz eden bazı kişilerle iletişiminiz yavaş yavaş sonlanmaya başlayabilir. Yakın akrabalarınız, çevreniz, komşularınız, sık gördüğünüz kişiler, mahalleniz, ticari çevreniz, iletişimde olduğunuz kişilerle ilgili problemleriniz hızla çözülmeye başlayabilir. Mahallenizi ya da yaşadığınız çevreyi değiştirmeye karar verebilir, çok daha iyi bir yere taşınmak isteyebilirsiniz. Beklediğiniz bir evrak bir telefon ya da bir haber gelebilir. Ticaret ile uğraşıyorsanız işleriniz açılabilir, borçlarınızı ödeyebilir, yeni müşteriler kazanabilirsiniz. Eskiden sizinle çalışanlar da sizinle çalışmak için yeniden geri dönebilir. Yeni girişim ve fikirlerinizle ilgili oldukça güzel gelişmeler de olabilir.  Bu kavuşum sonrasında eviniz ve çevreniz ile ilgili olumlu düşüncelerinize, hayal, istek ve beklentilerinize kavuşabilirsiniz diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

İKİZLER VE ASC İKİZLER:

İkizler ve Yükselen İkizler için Güneş-Sirius kavuşumu demek,  para ve maddi değerler ile ilgili olan konuların ve bu konularda bir rahatlama döneminin olabileceğine işaret eder diyebiliriz. İkizler ve Yükselen İkizler için bu kavuşum, haritalarına bir bolluk ve bereket artışı ile gelebilir. Kıymetli İkizler, bu dönemde önemli ve çok etkili bu kavuşumu başarı ile kullanabilirler ise,  maddi açıdan dilek, istek, beklenti ve arzularını detaylandırabilirler ise, tatmin edici kapılar kendilerine açılmaya başlayabilir. Şu andaki gelirinizi artırmanın yollarını arayabilir, kaynaklarınızı yeniden gözden geçirebilir ve iyileştirme noktasında harekete geçebilirsiniz. Para ve tasarruf hakkında radikal kararlar alabilir, eskiye oranla daha sağlam adımlar atmak isteyebilir ve gelir-gider dengeniz üzerinde daha çok yoğunlaşabilirsiniz. Oldukça başarılı maddi planlar yapabilirsiniz. Ve şu soru üzerinden hareket ederek daha kolay bir sonuca gidebilirsiniz. ‘’İstediğiniz miktar şu anda cebinizde ya da hesabınızda olsaydı ne yapardınız’’ Dilek, istek beklentiler günlüğünüze bu parayı ve kullanım alanlarınızı detaylandırın, bu muazzam kavuşumu arkanıza alın ve hoş haberler gelmesine hazır olun diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

YENGEÇ VE ASC YENGEÇ:

Yengeç ve Yükselen Yengeçler için tek kelime ile muhteşem bir dönem diyebiliriz. Sirius, oldukça güçlü bir yıldızdır ve Yengeçleri hem ruhsal olarak, hem de maddi olarak oldukça güçlendirebilir.  1. Ev, tüm haritaya baktığı için, Yengeçlerin hayatında bu kavuşum pek çok alanı olumlu anlamda nefis etkiler getirebilir. Bundan sonraki süreçte ne yapmak istiyorsanız, nasıl bir iş, evlilik, aşk hayatı, gelir, ilişkiler, seyahat vs. arzu ediyorsanız, kendiniz için en sağlıklı ve en konforlu hayatı nasıl tasarlıyorsanız, detaylandırarak günlük defterinize yazmaya başlamanızı önerebilirim. Yapı olarak çevresindekilere ve sevdiklerine karşı her zaman hassas olan ve kendilerini sürekli ihmal eden Yengeç ve Yükselen Yengeçler, bu dönem kendileri için yapacakları minik güzelliklerin Güneş-Sirius döneminde kendilerine katlanarak dönebileceğini bilmeli ve bu altın değerindeki günlerde kendilerine güzel zamanlar ayırmalılar.  Kendilerini şımartmaktan çekinmemeliler. Bu bağlamda, Güneş-Sirius desteğini arkanıza alın önümüzdeki günlerde güzel sonuçlar gelmesine hazır olun diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

ASLAN VE ASC ASLAN:

Aslan ve Yükselen Aslanlar için Güneş-Sirius kavuşumu 12. Ev konularını gündeme getiriyor diyebiliriz. Öncelikle kıymetli Aslanlar, kendilerinden saklanan bir sırra vakıf olabilir, gizlenen ya da manipüle edilmiş hali ile bildiğiniz bir gerçeği net bir şekilde öğrenebilirsiniz. Düşmanlarınızı tanıyabilirsiniz. Son derece özel ve kadersel bir evde meydana gelen bu kavuşuma olumlu istek beklenti ve dileklerinizi yansıtırsanız, olumlu ve pozitif yönde odaklanırsanız oldukça kalıcı, tatmin edici ve parlak sonuçlar alabilirsiniz diyebiliriz. Kimlerin size nahoş duygular besleyerek önünüze gizemli pürüzleri çıkardığını öğrenebilirsiniz. Manevi olarak bazı gerçeklerin farkına varabilir, parlak, canlı ve hatta haberci rüyalar görebilirsiniz. Bazı rüyalarınızı ciddiye alarak kendiniz yorumlamalı, bazı konuları da kendinize saklayarak bulduğunuz bazı önemli izlerin peşinden bizzat kendiniz gitmelisiniz. Bu bakımdan beklentilerinizi, dilek ve isteklerinizi detaylandırmalı, spritüel çalışmalara ilgili iseniz, bu konulara biraz daha yoğunlaşmalısınız.  Farkındalığınız oldukça yükselebilir ve çok kıymet verdiğiniz bazı konuların, olayların ve insanların, sizin verdiğiniz kıymete ve ilgiye layık olmadıklarını fark edebilir, ama buna üzülmek yerine çok sevinebilirsiniz. 12. Ev biraz ilginç bir şekilde çalışır, bu yüzden bugünlerde olumlu konuşmaya ve olumlu, hayırlı ve güçlü dileklerinizi sıkça dile getirmeye çalışın derim. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun inşallah.

BAŞAK VE ASC BAŞAK:

Başak ve Yükselen Başaklar için Güneş-Sirius kavuşumu, hayallerini gerçeğe çevirebilir, güzel düşünce ve duygularının, ‘’Olsaydı ne güzel olurdu’’ dedikleri ve dillendirdikleri her güzelliği hayatlarına çekebilen muazzam bir hayal mıknatısı haline gelebilirler.  Akıllarından geçenler, bugünlerde önlerine çıkabilir ve kelimenin tam anlamı ile ‘’Başka bir şey isteseymişim olacakmış’’ günlerinin keyfini sürmeye başlayabilirler. Hayallerin, beklentilerin, ümitlerin ve dileklerin sihirli evi olan 11. Evde meydana gelen bu kavuşum ile öncelikle bir hedeflerine ulaşabilir, ya da bir çalışmalarını başarılı biçimde sonlandırabilirler. Arkadaşları arasında, meslektaşları arasında, bulundukları sosyal alanda oldukça sivrilebilir ve çok üst düzey bir konuma gelebilirler. 11. Evin sınırları oldukça geniştir, beklentileriniz size göre büyük ya da küçüktür ama 11. Ev için fark etmez dilekçenizi alır ve harekete geçer. Sirius-Güneş kavuşumu oldukça güçlüdür. Bu muazzam gücü ve sihirli değneği, hayatlarında değiştirmek, yenilemek ve büyütmek istedikleri noktalara yazarak dokundurmaları yeterli. Yine11. Ev, arkadaşlar, arkadaşlıklar evi, evrensel değerler, yardım kuruluşları, vakıflar, dernekler ve aktivist hareketlerin evi olduğundan böyle bir oluşuma dâhil olabilir, dâhil iseniz çok başarılı olabilir, çevrenizden oldukça güçlü yardım ve destekler görebilirsiniz. Yine güçlü ve bilgili insanlarla çalışabilir, onlardan da önemli destekler alabilir, aynı zamanda sosyal medyada da ön plana çıkabilirsiniz diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

TERAZİ ve ASC TERAZİ:

Terazi ve Yükselen Terazi için, Güneş-Sirius kavuşumu oldukça güçlü ve önemli etkilerle geliyor diyebiliriz. Bu önemli kavuşumu kariyeriniz, ilerleyen zamanlarda olmak istediğiniz yeriniz, sosyal statünüz, en büyük hayalleriniz için kullanmaya başlayabilirsiniz. En parlak kariyerinizi inşa etmeye başlayabilir, evlenmeye karar verebilir, kamuoyu önünde çok güçlü bir itibara ve saygınlığa sahip olabilir, adım attığınız her yere gücünüzü yayabilirsiniz. Bilginin ve deneyimin ne kadar önemli olduğunu çok daha iyi anlayabilirsiniz.  Bir konuda harcadığınız emeklerin karşılığını alabilir,  bir konuda başarılarınız neticesinde adınızı duyurabilirsiniz. Hayran olunan ve saygı duyulan bir konuma yükselebilirsiniz. Yine işiniz, itibarınız ve sosyal konumunuz adına başarılı adımlar atmaya başlayabilirsiniz. Aldığınız önemli ve doğru kararların pozitif sonuçlarına hazır olun diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

AKREP VE ASC AKREP:

Akrep ve Yükselen Akrepler, Güneş-Sirius kavuşumunda öncelikle işlerine yaramayan fikir, görüş, düşünce ayak bağı olan bazı mottoları hızla hayatlarından uzaklaştırmaya başlayabilir, daha yenisi, daha parlağı ve daha iyisi için güçlü ve analitik zihinlerinden oldukça geniş ve bereketli bir alan açabilirler. Kısaca, zihinsel, fikirsel ve düşünsel olarak arınmaya geçebilirler. Daha yeni ve daha büyük fikirler aklınıza gelebilir. Bir seyahat planı yapabilir ve finanse etmek için harekete geçebilirsiniz. 9. Ev, büyük bir evdir, büyük hayallerin ve büyük düşüncelerin evidir. Her ne kadar somut, gerçekçi, reel ışık altında dünyayı görseniz ve bu tarzdan hoşlansanız da, çok güzel hayalleriniz vardır. Hayatınızdaki bazı gelişmelerin hayalleriniz doğrultusunda olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca ilerleyen zamanlarda genç Akrepler için çok güzel üniversite ve yükseköğrenim fırsatları çıkabilir. Yine bu dönemde bir yurtdışı seyahati yapmak isteyebilir, eğer böyle bir seyahate çıkarsanız ufkunuzu genişletebilir, yepyeni ve tazelenmiş olarak bu dönemi değerlendirebilirsiniz diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

YAY ve ASC YAY:

Yay ve Yükselen Yay’lar, için, Güneş-Sirius kavuşumu zamanları, fantastik zamanlar olabilir.  Değişim ve dönüşüm evi olan 8. Evlerinde meydana gelen bu kavuşum, aydınlanma, büyüme, gelişme, ilerleme ve dönüşüm enerjisi olduğundan, öncelikle hayatlarındaki her türlü ruhsal fazlalığı atmaya ruhsal yüklerini hafifletmeye başlayabilirler. 8. Ev, aynı zamanda küllerden yeniden doğmak ve her zaman daha da güçlenerek büyümenin evidir. Bu bakımdan sizi büyüteceğine ve yenileyeceğine içtenlikle inandığınız dilekleriniz üzerinde olumlu düşünmeniz ve olumlu olacağına dair inancınızı koruyarak adımlar atmanız çok önemlidir.  Bu dönemde harita etkilerine ve diğer yerleşimlerine göre evlenme teklifi ya da çok önemli bir iş teklifi alabilirsiniz. Olumlu sinyaller aldığınız konularda hiç beklemeden harekete geçin. Bu dönemde bir borcunuzu ödeyebilir, ya da bir alacağınızı alabilirsiniz. Güzel gelişmelere hazır olun inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

OĞLAK VE ASC OĞLAK:

Oğlak ve Yükselen Oğlaklar için, oldukça kapsamlı ve önemli bir evde, 7. Evde meydana gelen Güneş-Sirius kavuşumu oldukça parlak, güçlü ve bereketli bir zamanın rüzgârını ardında getiriyor diyebiliriz. Oğlak ve Yükselen Oğlak’lar 7. Ev’in hayatlarına getirilerinden en yüksek noktada faydalanabilirler. Bu kavuşum zıt burçlarında olsa da her zaman için evrensel olan tek gerçeğin, Oğlak-Yengeç aksının son derece koordineli biçimde tüm burçların hayatına farklı kazanç ve kazanımlar getirdiği gerçeğini bilmeliyiz. Oğlaklar, bu dönemde evliliklerinde var olan pürüzleri temizleyebilir, ticari alanlarda başarılar kazanabilir, kendilerine açıkça meydan okuyan ve kendilerine karşı nahoş duygular besleyen rakiplerini bandın dışına atabilir, olumsuzlukların üstesinden başarılı biçimde gelmeye başlayabilirler. Ortaklıklarını ya da beraber çalıştıkları kişilerin performanslarını kapsamlı biçimde değerlendirmeye tabi tutabilirler. İş hayatlarında bir dönem kapanabilir, yeni karlı ve bereketli bir dönem başlayabilir. Yine özel hayatlarında çok güzel gelişmeler olabilir, evlenme teklifi alabilir ya da evlenme teklifi edebilirler. Hayatlarına Yengeç kökenli insanlar girebilir. Ya da Yengeç kökenli insanlardan çok güzel destekler alabilirler. Oldukça hoş bir zaman dilimi diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

KOVA VE ASC KOVA:

Kova ve Yükselen Kova’lar için Güneş-Sirius kavuşumu 6. Evinizde,  yani iş hayatınız ve gündelik hayatınızı bolluk ve bereketle donatabilecek bir konum aldı. Bu dönem, hayatınızın ayrıntılarına odaklanabilir ve minik ayrıntıların hayatınızı arzu ettiğiniz yönde nasıl değiştirebildiğini görebilirsiniz. Bu dönemde, sağlığınızla ilgili istekleriniz, iş hayatınız ve gündelik hayatınızda karşılaştığınız ufak tefek sorunlarınızın çözümü için güzel yollar bulabilir ve detaylandırabilirsiniz. İş hayatınızda ve ortamınızda sizi rahatlatıcı çözümler hayata geçirilebilir, iş yükünüz hafifleyebilir. Bazı mesai arkadaşlarınız işlerinden ayrılmaya karar verebilir. Siz de çok daha iyi ve konforlu şartlarda bir çalışma ortamına geçebilir ya da size böyle bir konfor sağlayabilecek bir iş bulabilirsiniz. Sağlığınız ile ilgili bir pürüzü çözüme kavuşturabilirsiniz. Minik ama başarılı bir operasyon geçirebilirsiniz. Bir hastalığınız tamamen geçebilir, sağlığınıza kavuşabilirsiniz. Tedavi görüyorsanız, olumlu gelişmeler olabilir. Oldukça hoş bir zaman dilimi diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

BALIK VE ASC BALIK:

Balık ve Yükselen Balıklar için Güneş-Sirius kavuşumu çok keyifli bir evde bereketiyle konumlandı diyebiliriz. Bu dönemde evli Balıklar, ebeveyn olmaya hazırlanmaya başlayabilirler. Müjdeli haberler alabilirler. Bunun yanında gönlü şu anda boş olan Balıklar da bu dönem sezgilerini ve içgüdülerini takip edelerse, gönüllerini aydınlatabilecek harika bir romantik başlangıç yapabilir ve yalnızlık defterlerini kapatabilirler. Aynı zamanda çocukları ile ilgili bazı pürüzleri sonlandırabilirler. Bu dönem Balıklar, evliliklerinde ve romantik hayatlarında kendilerini mutlu edebilecek detayları kafalarında şekillendirebilir,  kriterlerine uygun bir kişiyle tanışabilir ve çok mutlu olabilirler diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

Sözümüz sağlığa.

 

güneş