1.DEKANAT İKİZLER: 21-31 MAYIS

Ve ASC Derecesi 0-10 arasında olan kıymetli İkizler için;

Güneş’in Aslan burcuna geçmesinin hemen akabinde başlayan daha hareketli ve tempolu günleriniz, Ağustos ayının ilk haftasına kadar devam ediyor diyebiliriz.

Tüm dekanat İkizler için geçerli olan yorumum ise, bu ay başarılarınız, sosyal görünümünüz ve popülerliğiniz yükselişte olduğu için bazı kıskanç bakışların, cümlelerin ve davranışların hedefi olabilirsiniz. Çok takılmayın, yolunuza devam edin. Astroloji bu ay sizden yana.

Bu süreç içinde, Güneş’in dekanatınıza yaptığı açı ile önemli başlangıçlar, yenilikler ve atılımlar yapabilirsiniz. Kişisel yetenekleriniz daha fazla ön plana çıkabilir, işinizle ilgili daha önemli girişimleri ve açılımları gündeme getirebilirsiniz. Çevrenizin dikkatini çekebilirsiniz. Doğal bir hayran kitlenizin olduğunu görebilirsiniz. Hem eğlenebilir, hem de çevrenize oldukça iyi enerjiler verebilirsiniz. Oldukça hoş başlayan ve öyle de devam etmesi oldukça muhtemel bu ay, başarınıza başarı, üretici yanınıza bir kat kat daha fazlasını, veriminize ise iki kat daha fazlasını sunabilir. Planlarınız oldukça iyi ilerleyebilir, iş hayatınızdaki bazı problemleri kolaylıkla çözebilir, yakın çevrenizdeki bazı pürüzleri temizleyebilir, hayatınızdaki bazı gereksiz detayları başarıyla ayıklayabilir ve yolunuza devam edebilirsiniz. Merkür RX bittiği için, bu dönemde üstlerinizle olan ilişkileriniz, çalışma hayatınız ve kişisel ilerlemenizin önünde engel kalmadı.

Yine Ağustos ayının ilk haftasında Venüs etkileri çok şık görünümler sunuyor. Oldukça huzurlu, mutlu ve enerjik olabilirsiniz, kişisel ve romantik ilişkilerinizde her şey yolunda olabilir. Merkür RX döneminde meydana gelmiş olan bazı yanlış anlaşılmaları bu dönem düzeltebilirsiniz. İşyerinizde de oldukça iyi çalışabilir, kazancınız artabilir ve kazancınızı artırma yollarını bulabilirsiniz. Kişisel çekiciliğiniz yükselebilir, popüler ve aranan bir kişi olabilirsiniz.

9-18 Ağustos tarihleri arası, Merkür etkileri ile son derece yoğun ama hoş zamanlara adım atabilirsiniz. Bu destekle düşünce gücünüz ve zihinsel aktiviteleriniz oldukça yükselebilir. Pek çok konu üzerinde oldukça net düşünebilir, çevrenizden işinize yarayabilecek oldukça önemli görüşler alabilirsiniz. Kendi içinizden gelen güce ve sezgilerinize, hislerinize oldukça güvenebilirsiniz. Planlarınız oldukça iyi çalışabilir, hedeflerinize giden yolların daha da açıldığını görebilirsiniz. Çalışmalarınızı kolaylıkla şekillendirebilirsiniz. Anlaşma, görüşme, sözleşme, yeni fikirler ortaya çıkarmak ve yeni kişilerle tanışmak için son derece ideal zamanlar. Önemli Beklediğiniz bazı haberler bu dönemde gelebilir. Sağlığınız ise, oldukça iyi olabilir. Egzersiz ve spor programlarınıza devam edebilir, oldukça olumlu sonuçlar alabilirsiniz.

Dolunay, Yeni Ay ve gezegenlerin burç değiştirmelerinin burcunuza olan etkilerini ayrı bir başlık altında ilerleyen zamanlarda buradan okuyabilirsiniz.

15 Ağustos tarihinden itibaren, geçen ay size oldukça yardımı dokunan Mars’ın bu ay pek yardımı olmayabilir. Kendinizi bir anda savunma pozisyonunda bulabilirsiniz. Karşınıza bir anda pek çok cephe açılabilir. Bu meyanda pek çok hedefe ulaşmanız için güç ve imkânınız varken, kendinize bariyer olabilirsiniz. Bazı konular sabrınızı test etmiş olabilir. Kendinize şaşıracağınız derecede saldırgan olabilirsiniz. Çevrenizde bir anda gergin ve itici konuşmalar, düşük enerjili ortamlar oluşabilir. Ancak bu durum sizi üzmemeli ve yolunuzdan alıkoymamalı diyebiliriz. Özellikle sakin olmalı, soğukkanlılığınızı korumalı, esnek olmalı ve sezgilerinizi dinlemelisiniz. Dürtüsel olarak hareket etmemeli, belirli bir plan doğrultusunda olmalısınız. Romantik ilişkilerde özellikle ay ortalarına doğru bazı pürüzlü durumlar meydana gelmemesi adına gerilimli konuşmaları yumuşatmaya çalışmalı, uzlaşma aramalı ve gerilimden kaçınmalısınız. Bu dönemde bazen taktiksel olarak geri çekilmeniz menfaatinize olabilir. Ay ortalarına kadar rutin, ay ortasından sonra biraz dikkatli ve soğukkanlı olarak bakılması gereken bir ay diyebiliriz. Etkiler zorlu değil, ancak biraz farkındalık gerektirmektedir ve hemen hemen Eylül ayının ilk günlerine kadar bu etkiler hissedilebilir ölçekte olabilir.

20 Ağustos tarihinden itibaren Venüs etkileri, ayın başlarındaki gibi hissedilmeyebilir. Bu dilimde, mutluluğu içinizde değil de dış dünyada aramaya başlayabilirsiniz. Takdir ve övgü almak isteyebilir, bunun için de harcamalarınızı artırabilirsiniz. Lükse kaçabilirsiniz. Beklediğiniz yardım ve destekler zamanında yetişmeyebilir. Yeme içme konusunda abartılı olabilir, çevrenizin ve diğer insanların görüşlerine karşı hassas olabilirsiniz. Bu dönemde borç para almak ve kredi kartına yüklenmek çok parlak bir fikir olmayabilir aman dikkat. Çok ağır, zorlu, bezdirici geçişler değil, lakin biraz dikkatli yaklaşılması ve iyi analiz edilmesi gereken dönemler, özellikle Ağustos ayının sonları ve Güneş’in Başak burcuna yaklaştığı günlerdir diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

2.DEKANAT İKİZLER: 1-10 HAZİRAN

Ve ASC Derecesi 10-20 arasında olan kıymetli İkizler için;

Tüm dekanat İkizler için geçerli olan yorumum ise, bu ay başarılarınız, sosyal görünümünüz ve popülerliğiniz yükselişte olduğu için bazı kıskanç bakışların, cümlelerin ve davranışların hedefi olabilirsiniz. Çok takılmayın, yolunuza devam edin. Astroloji bu ay sizden yana.

Her ay aramıza kıymetli İkizler okurlarımız katılıyor. Hem onlar için, hem de daimi değerli okurlarımız için 2019 yılı boyunca dekanatınızı etkilemesi beklenen Neptün etkilerinden her ay bahsetmek durumundayız çünkü aylık yorumlarınızın hatta yıllık yorumlarınızın temelini bu görünümler üzerindeki görüşlerim oluşturmaktadır.

Neptün etkileri ile bazı zamanlar tam olarak nereye doğru ilerlediğinizi kestiremiyor olabilirsiniz, bu da sizi oldukça huzursuz edebilir. Kendinize daha çok inanmalı, güvenmeli, kendinize yatırım yapmalı ve kendinize ayırdığınız zamanı artırmalısınız. Gizli, el altından yürütülen bazı faaliyetlerin içinde olmayınız. Dedikodu ve söylemlerden, negatif kişilerden uzak durunuz, çünkü enerjiniz bazı zamanlarda ancak kendinize yetebilecek düzeyde kalabilir.  Kendinize ayırdığınız vakit arttıkça zihinsel olarak dinlenmiş ve rahat olabilir, hayatınızda devam edegelen bazı belirsizlikler olsa dahi, kolaylıkla ve başarıyla üstesinden gelebilirsiniz. Bu dönemde biraz tedbirli ve dikkatli gitmekte fayda var. Nezaketinizin ve ince kişiliğinizin zayıflık olarak görülmesine izin vermeyiniz. Kabalığı ve zorbalığı dışlayan, her konunun zihinsel düzlemde çözülmesi gerektiğine inanan kıymetli İkizler için biraz pürüzlü bir görünüm olsa da, Neptün’ün sistematiğini kısa zaman içinde çözebilirler.  Oldukça dikkatli değerlendirilmesi gereken, dağınıklığı içinde belirli bir düzen barındıran önemli bir dönem diyebiliriz.

Bu ay, bir de yoğun hissedebileceğiniz Yay Jüpiter etkileri var. Hayatınızı daha büyütmek, geliştirmek ve ilerletmek için yollar aramaya başlayabilirsiniz. Bu hedefiniz için de yapabileceğinizden fazla proje üstlenebilir, ya da yapabileceğinizden çok daha fazla iş ve sorumluluk almaya başlayabilirsiniz. Ancak planlarınızın getirileri konusunda ve sizin de bu getiriler karşısında alacağınız tavır belirsizliğini koruyabilir. Fikir ve hayalleriniz çok büyük olabilir, görüşleriniz de uzağı gösterebilir, bunlar çok güzel gelişmelerdir, lakin sizi uyarmak isteyen ya da bu kadar ağır yükü gereksiz yere üstlendiğinizi söyleyenlere ve size yapıcı eleştiriler yöneltenlere karşı kırıcı olabilirsiniz aman dikkat. Bunun yerine zamanında ve rahat yapabileceğiniz konulara eğilmeye dikkat etmelisiniz. Daima dengeleri gözetmeli büyük planların da sonuçlarının ve getirilerinin büyük olabileceği noktasını hatırdan çıkarmamalısınız.

Ağustos ayının ilk haftasına kadar, geçen ayın ortalarından başlayan Mars etkileri, güzel kontaklarla haritanızı ve dekanatınızı etkilemeye devam ediyor. İlk hafta, özellikle 5 Ağustos tarihine olan süreç içerisinde kendinizi daha güçlü, daha net ve daha rahat ifade edebilir, isteklerinizi elde etme ve hedeflerinize doğru ilerlemede daha gözü kara ve daha cesur olabilirsiniz. Kendinize olan güveniniz göz kamaştırabilir. Kişiliğinizin gücü ve olumlu tavırlarınızla hem yeni karşılaştığınız kişiler üzerinde olumlu bir etki bırakabilir, hem de çevrenize örnek olabilirsiniz. Bu ışıkla mutluluk veren bir romantizmi de çekebilirsiniz. Rekabet isteyen ile rekabet edebilir, işbirliği ve ekip çalışmaları içinde ise göz kamaştırabilirsiniz. Ağır ve sert rekabet seven bir yönünüz yok, ancak bu dönem ağır rekabet şartlarından son derece sivrilen ve parlayan zekânızla başarılı biçimde çıkabilirsiniz. Çok yönlü ve verimli yapınız iş hayatınızda parmakla gösterilmenize neden olabilir.

15 Ağustos tarihine kadar Güneş’in dekanatınıza yaptığı açı ile önemli başlangıçlar, yenilikler ve atılımlar yapabilirsiniz. Kişisel yetenekleriniz daha fazla ön plana çıkabilir, işinizle ilgili daha önemli girişimleri ve açılımları gündeme getirebilirsiniz. Çevrenizin dikkatini çekebilirsiniz. Doğal bir hayran kitlenizin olduğunu görebilirsiniz. Hem eğlenebilir, hem de çevrenize oldukça iyi enerjiler verebilirsiniz. Oldukça hoş başlayan ve öyle de devam etmesi oldukça muhtemel bu ay, başarınıza başarı, üretici yanınıza bir kat kat daha fazlasını, veriminize ise iki kat daha fazlasını sunabilir. Planlarınız oldukça iyi ilerleyebilir, iş hayatınızdaki bazı problemleri kolaylıkla çözebilir, yakın çevrenizdeki bazı pürüzleri temizleyebilir, hayatınızdaki bazı gereksiz detayları başarıyla ayıklayabilir ve yolunuza devam edebilirsiniz. Merkür RX bittiği için, bu dönemde üstlerinizle olan ilişkileriniz, çalışma hayatınız ve kişisel ilerlemenizin önünde engel kalmadı diyebiliriz. Bu hafta, son derece hoş Jüpiter-Satürn kontağı ile, içsel huzur yakalayabilir, ilerleme beklediğiniz bazı konularda şanslı ilerlemeler kaydedebilir, yolunuza size yardımcı olabilecek, yol gösterebilecek olan kişiler çıkabilir. Bazı seyahatler gündeme gelebilir.

Ay ortalarından sonuna kadar olan süreçte, kişisel gezegeniniz Merkür, RX hareketi de bitmiş olduğu için tüm hatları ile sahaya iniyor ve bu süreçte son derece yoğun ama hoş zamanlara adım attırıyor. Merkür Rx dolayısıyla meydana gelmiş olan bazı yanlış anlamaları düzeltebilir, istemeden kırdığınız kişilerin gönlünü tüm sevimliliğinizle alabilir, kendinizi ifade edemediğiniz ya da tam olarak anlaşılmadığını düşündüğünüz bazı konuları tekrar ele alabilirsiniz. Bu destekle düşünce gücünüz ve zihinsel aktiviteleriniz oldukça yükselebilir. Pek çok konu üzerinde oldukça net düşünebilir, çevrenizden işinize yarayabilecek oldukça önemli görüşler alabilirsiniz. Kendi içinizden gelen güce ve sezgilerinize, hislerinize oldukça güvenebilirsiniz. Planlarınız oldukça iyi çalışabilir, hedeflerinize giden yolların daha da açıldığını görebilirsiniz. Çalışmalarınızı kolaylıkla şekillendirebilirsiniz. Anlaşma, görüşme, sözleşme, yeni fikirler ortaya çıkarmak ve yeni kişilerle tanışmak için son derece ideal zamanlar. Beklediğiniz bazı haberler bu dönemde gelebilir. Sağlığınız ise, oldukça iyi olabilir. Egzersiz ve spor programlarınıza devam edebilir, oldukça olumlu sonuçlar alabilirsiniz.

Dolunay, Yeni Ay ve gezegenlerin burç değiştirmelerinin burcunuza olan etkilerini ayrı bir başlık altında ilerleyen zamanlarda buradan okuyabilirsiniz diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

3.DEKANAT İKİZLER: 11-20 HAZİRAN

Ve ASC Derecesi 20-30 arası olan kıymetli İkizler için;

Tüm dekanat İkizler için geçerli olan yorumum ise, bu ay başarılarınız, sosyal görünümünüz ve popülerliğiniz yükselişte olduğu için bazı kıskanç bakışların, cümlelerin ve davranışların hedefi olabilirsiniz. Çok takılmayın, yolunuza devam edin. Astroloji bu ay sizden yana.

Ağustos ayının ortalarına kadar, hatta 21 Ağustos’a kadar olan süreçte Mars etkileri, dekanatınıza muazzam görünümler sunuyor diyebiliriz. Bu süreç içerisinde kendinizi daha güçlü, daha net ve daha rahat ifade edebilir, isteklerinizi elde etme ve hedeflerinize doğru ilerlemede daha gözü kara ve daha cesur olabilirsiniz. Kendinize olan güveniniz göz kamaştırabilir. Kişiliğinizin gücü ve olumlu tavırlarınızla hem yeni karşılaştığınız kişiler üzerinde olumlu bir etki bırakabilir, hem de çevrenize örnek olabilirsiniz. Bu ışıkla mutluluk veren bir romantizmi de çekebilirsiniz. Rekabet isteyen ile rekabet edebilir, işbirliği ve ekip çalışmaları içinde ise göz kamaştırabilirsiniz. Ağır ve sert rekabet seven bir yönünüz yok, ancak bu dönem ağır rekabet şartlarından son derece sivrilen ve parlayan zekânızla başarılı biçimde çıkabilirsiniz. Çok yönlü ve verimli yapınız iş hayatınızda parmakla gösterilmenize neden olabilir. Pek çok açıdan rahat ve mutlaka değerlendirilmesi gereken günlerdir.

Ancak 10-24 Ağustos tarihleri arasında, Mars bu ilerlemesine devam ederken, Güneş, beklenen desteği veremeyebilir. işlerinizi istediğiniz gibi yoluna koymak adına normalden biraz daha çaba sarf edebilir, biraz daha çok çalışabilirsiniz. Bu dönemde biraz tedbirli ve dikkatli gitmekte fayda var. Sizden daha üst kademede bulunan yöneticileriniz, amirleriniz, şef ya da patronlarınızla bazı görüşlerinizi, fikirlerinizi tartışmak ve yaptığınız işin nitelikleri hakkında bir konuşma yapmak durumunda kalabilirsiniz. Ancak bunu kendinize yapılmış bir haksızlık olarak görmeden önce, geriye çekilerek resmin bütününe bakmalı, eleştirilere resmin tamamı ile cevap vermelisiniz diyebiliriz. Aynı zamanda bu eleştirileri neden aldığınızı düşünmek ve bunlara bulacağınız yanıtlar da sizi bir üst düzeye taşıyabilir. Bu durumu, sosyal hayatınızda da karşılaşmanız muhtemel olan bazı pürüzleri de gidermekte kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Güneş görünümleri böyle iken, Venüs kelimenin tam anlamı ile taze bir meltem gibi, oldukça ısınan bu sıcak havayı hemen dağıtabilir. Aşk ve para konusunda en rahat, en güçlü ve en sevimli dönemlerden birindesiniz diyebiliriz. Venüs de tüm cömertliği ve güzelliği ile sahada. Romantizm ve mutluluk anlamında yılın en şık, en rahat ve en hoş aylarından biridir. Evli iseniz evliliğiniz sorunsuz ilerleyebilir, kalbiniz boş ise aradığınız kriterlere göre olan özel bir kişi ile tanışabilirsiniz. Süregelen ilişkinizde karşı taraftan beklediğiniz ilgi ve saygıyı bol bol görebilirsiniz. Kişiliğinizin gücü ve olumlu tavırlarınızla hem yeni karşılaştığınız kişiler üzerinde olumlu bir etki bırakabilir, hem de istediğiniz o özel kişiyi hayatınıza çekebilirsiniz. Hoş bir teklif alabilir ya da bir sorunuza oldukça hoş ve romantik bir cevap alabilirsiniz. Giyim ve aksesuar seçimleriniz taklit edilebilir, kişisel zevkiniz göz kamaştırabilir. İş hayatınız da benzer olarak devam edebilir ve iş hayatınız, artan ve parlayan sosyal yükselişinizle devam edebilir. Oldukça hoş bir ay, dikkat edilmesi gereken bazı net kurallara uyulduğu takdirde, sorunsuz, temiz ve pürüzsüz bir ay diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

Sözümüz sağlığa.

İkİzler aĞustos 2019: kirmizi kurdelelİ hedİye!