ATEŞ ÇEMBERİ Mİ? TAZE BİR NEFES Mİ?

 

Bugün öğlen saatlerinde ülkemizde gözlemleyemediğimiz İkizler Burcunda Güneş Tutulması gerçekleşti.

En açık anlamı ile ‘’İkizler Burcunda Yeni Ay’’ ve astrolojik etkileri başladı.  Öncelikle ülkemiz, milletimiz için, sonra da hepimiz için hayırlı, uğurlu, kademli olsun inşallah.

 

Bu önemli Tutulmada, hangi eviniz İkizler burcu ise, o evinizdeki etkiler 1 yıl kadar devam edebilir diyebiliriz. Bu tutulmanın Merkür Retro esnasında olduğunu dolayısıyla bir yıl boyunca ara ara İkizler evinizde Merkür RX olmasa bile RX izlerini anımsatan konuların gündeme gelebileceğini ifade edelim. Çünkü Merkür RX hareketinde Yeni Ay yaşanmış ve dolayısıyla yeni bir sayfa açılmış oluyor.

Astrolojik olarak İkizler Yeni Ay’ın getirilerinin çok önemli, büyük ve geniş bir skalada olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Ancak tekrar tekrar söylemekte fayda var, bu Yeni Ay, güçlü enerjisi ile Merkür RX hareketinin etkilerini iki katına çıkarabilir. Şu anda Merkür Retro hareketi kökenli haberler oldukça belirgin ama bu etkileri sel gider kum kalır misali, Retro döneminden sonra da okuyabiliriz. Bağlamda, Yeni Ay’ın güzel etkilerinden tam olarak faydalanmak için Merkür RX hareketinin bitimini beklemeniz menfaatinize olabilir diyebiliriz inşallah.

Tekrar hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

 

KOÇ ve ASC KOÇ:

Koç ve Yükselen Koçlar için, 3. Evde meydana gelen Yeni Ay, oldukça iyi ve bol kazanımlı zamanlar getirebilir diyebiliriz. Ama İkizler Merkür Retro döneminde olduğumuzu unutmadan, yapmak istediğiniz yenilikler için bu dönemin bitimini beklemeniz gerektiğini ekleyelim. İkizler Yeni Ay’ın akabinde, zihinsel aktiviteleriniz artabilir, gelen giden evraklarınız çoğalabilir, yakın ve kısa zamanlı seyahatleriniz artabilir. Kardeşlerinizle, yakın çevrenizle, sık gördüğünüz kişilerle, komşularınızla iletişiminiz yoğunlaşırken, bazı sorunlar daha hızlı çözülebilir.  Ama bazı sorunlar da gündeme gelebilir. Ticaret ile uğraşıyorsanız, yeni bir ürün ya da yeni bir konsept deneyebilir, ya da ürün skalanızı genişletebilirsiniz. Yeni bir kursa başlayabilir, bir atölye ve eğitim çalışmasında yer alabilir, kitap kurdu olabilirsiniz. Beklediğiniz bir haber, e-posta ya da telefon, önümüzdeki günlerde gelebilir, hayat daha hızlı akabilir. Yeni bir cep telefonu almayı düşünebilirsiniz. Eğer ‘’Ben büyük düşünürüm’’ diyorsanız, yeni bir araba almak için de bu dönem girişimde bulunabilirsiniz. Sosyal medyada daha görünür olabilir, paylaşımlarınızı artırabilir, arkadaş çevrenizi daha da genişletebilirsiniz diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

BOĞA ve ASC BOĞA:

Boğa ve Yükselen Boğaların en sevdiği zamanlar geldi çattı diyebiliriz. Boğa ve Yükselen Boğaların 2. Evlerinde meydana gelen son derece güçlü İkizler Yeni Ay, bu dönem onları kelimenin tam anlamı ile ‘’Şımartabilir’’. Maddi anlamda yeni başlangıçlar yapmak için son derece güzel bir dönem olmasının yanında, kendinizi iyi, rahat, konforlu ve güvende hissettirebilecek her türlü maddi imkanlara kavuşabilirsiniz. Ama İkizler Merkür Retro döneminde olduğumuzu unutmadan, yapmak istediğiniz yenilikler için bu dönemin bitimini beklemeniz gerektiğini ekleyelim. Bu dönemde maddi atılımlarınızı artırabilir, zorlu ve riskli yatırımlara korkusuzca girmek isteyebilir, finansal güvenliğiniz için yeni araştırmalara girişebilir, bunun yanında lüks ve pahalı alışverişler de yapabilirsiniz. Evli olan Boğalar, eşlerine ve çocuklarına yaptıkları harcamaları artırabildiği gibi, İkizler etkisi ile kardeşlerine ve yakın akrabalarına da muazzam destekler sunabilirler. Öte yandan bazı borç bakiyelerini de kolaylıkla kapatabilirler diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

İKİZLER ve ASC İKİZLER:

İkizler ve Yükselen İkizler için parlama zamanı. Kişisel evlerinde, 1. Evlerinde güzel bir Yeni Ay geldi çattı. Bir yıldır, bu zamanları bekliyorlardı, sahne onların. Bu dönemde kişisel enerjileri artabilir, bağımsızlık arzuları, zihinsel aktiviteleri ise üst düzey olabilir. Kendilerini çevrelerine çok güzel ifade edebilir, yeni çevrelerine adapte olabilir, dış görünümlerinde değişiklik yapmak, kıyafet, saç ve makyaj konusunda akıllarında olan bazı yenilikleri heyecanla denemek isteyebilir, hırslı ve atılgan olabilirler. Yine bazı projelerini hızla hayata geçirmek, fikirlerini denemek isteyebilirler.  Ama İkizler Merkür Retro döneminde olduğumuzu unutmadan, yapmak istediğiniz yenilikler için bu dönemin bitimini beklemeniz gerektiğini ekleyelim. (Bu yeniliklerin çok da yakışabileceğini de sözlerime eklemek isterim). Bunun yanında fiziksel olarak, fazla kilolar varsa gidebilir, uzun zamandır giymek istedikleri bir kıyafet varsa, gayet güzel yakıştığını görebilirler. Daha hızlı, daha sabırsız, daha da yüksek özgüven sahibi olabilir ve hayatı daha üst düzey deneyimlemek için girişimlerini cesurca artırabilirler. Rahatsızlıkları olan İkizler, bu dönem kendilerini daha sağlıklı, daha dinç, daha enerjik hissedebilir. Çevrelerinde kolayca fark edilebilir, ilgi odağı olabilir, kişisel olarak oldukça yoğun ve koşuşturmalı zamanlara adım atabilirler diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

YENGEÇ ve ASC YENGEÇ:

Yengeç ve Yükselen Yengeçlerin 12. Evlerini aydınlatan İkizler Yeni Ay, bu dönemde hayatları ile kendileri ve zihinleri ile ilgili yepyeni ve oldukça radikal kararların gündeme gelebileceğini belirtiyor diyebiliriz. Bir haber, bir ileti ya da bir mesaj ile oldukça önemli bir farkındalık yaşayabilirler. Olumlu anlamda hayatlarını değiştirebilecek, şeklen küçük, etki olarak muazzam olaylar olabilir.  Kulaklarına bazı dedikodular gelebilir. Bugünlerde uyku istekleri artabilir, pek de dinlenmiş gibi hissetmeyebilirler. Sebepsiz yere gergin de olabilir, sebebini açıklayamayabilirler. Ancak sahne gerisinde oldukça enerjik görünümler var. Zamanlarını iç barışlarına, huzurlarına, çevrelerinde zor durumda olan insanlara yardım, gönüllü destek projeleri ve hayır işlerine ayırmak isteyebilirler. Ama İkizler Merkür Retro döneminde olduğumuzu unutmadan, yapmak istediğiniz yenilikler için bu dönemin bitimini beklemeniz gerektiğini ekleyelim. Duygusallıkları ve sezgileri artabilir. İkizler demek haber demektir, bu zaman dilimi içerisinde bazı gizli düşmanlarından ya da perde arkasından çevrilen bazı oyunlardan haberdar olabilir, hızlı biçimde tedbirlerini alabilirler, aynı zamanda hayatlarında minik mucizelerle karşılaşabilir, bazı hayallerinin, istek ve beklentilerinin gerçeğe dönüştüğünü görebilirler diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

ASLAN ve ASC ASLAN:

Aslan ve Yükselen Aslanlar için bugün meydana gelen muazzam İkizler Yeni Ay, tüm gözlerin onlara çevrileceği zamanların gelmiş olduğunu gösteriyor diyebiliriz. Arkadaşları ve meslektaşları ile daha sıkı bir iletişim, meslek dayanışması içinde olabilir, bazı finansal fikirlerini şekillendirebilir, bazı hayalleri için harekete geçebilirler. Bu dönem bazı hayallerinin gerçekleştiğini, ya da bazılarının gerçekleşme yolunda oldukça ilerlediğini görebilirler. Kamuoyu önünde itibarları yükselebilir.  Hatta bu Yeni Ay için oldukça iddialı ve yüksek hayaller kurmaları, onlara ulaşma noktasında önemli bir adımdır diyebiliriz. Sosyal organizasyonların, teknoloji, bilim ve zihin temelli sosyal aktivitelerin aranan yüzü olabilirler. Ama İkizler Merkür Retro döneminde olduğumuzu unutmadan, yapmak istediğiniz yenilikler için bu dönemin bitimini beklemeniz gerektiğini ekleyelim. Yeni ve oldukça farklı insanlarla çok güzel iletişim kurabilir, yeni arkadaşlar edinebilir, hatta yeni hayranlar kazanabilirler. Bir hobilerini oldukça karlı bir iş fırsatına da dönüştürebilirler. Yalnız, hepsinden önemlisi, -vurgulamakta fayda var- hayallerinin peşinden gidebilir, oldukça yükseklere, zirvelere göz dikebilir, bu yolda başarılı girişimler yapabilirler diyebiliriz inşallah. Sihirli evde güzel görünümler. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

BAŞAK ve ASC BAŞAK:

Başak ve Yükselen Başaklar, İkizler Yeni Ay zamanlarında oldukça hızlı, ani ve baş döndürücü biçimde kariyerlerinde, kariyer ilerlemelerinde, toplumla ilişkilerinde ve kamusal alanlarda yükselmeye başlayabilirler. İşlerini pratik ve profesyonel olarak ele alabilir, sosyal statüleri parlayabilir, deneyimli kişilerden destek görebilir, iş hayatlarında aktif ve hırslı olabilir, yenilikçi fikirleri ile başarılarını artırabilirler. Kendilerine çok ciddi yardımlarda ve desteklerde bulunabilecek kişilerle tanışabilir ya da iletişimlerini artırabilirler. Tam zamanında hayata geçirilmiş başarılı stratejileri ve zekice manevraları ile hızla yükselebilirler. Bu zamanlarda, haritaları da destekliyorsa, gündeme gelebilir, medyada yer alabilir, toplum gözünde parlayabilir, tanınabilirler. Ama İkizler Merkür Retro döneminde olduğumuzu unutmadan, yapmak istediğiniz yenilikler için bu dönemin bitimini beklemeniz gerektiğini ekleyelim. Bunun yanında bazı girişimlerinden de olumlu sonuçlar elde etmeleri muhtemel diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

TERAZİ ve ASC TERAZİ:

Terazi ve Yükselen Teraziler, oldukça hızlı, aktif ve olumlu görünümlerle gelen İkizler Yeni Ay ile yabancı ülkelere seyahat, tatil fırsatları, kültürel turizm ve eğitim ile yakınan ilgilenebilirler. Bunun yanında din, felsefe siyaset ve hukuk ile ilgili bazı okumalar yapabilirler. Hukuki işleri olan, eğitim ile ilgili işleri olan Terazi ve Yükselen Teraziler bu konular hakkında ilerleme kaydedebilecekleri gibi, alanında profesyonel ve işinin ehli insanlarla karşılaşabilir ve tanışabilirler. Bunun yanında spor, sanat ya da herhangi bir dalda lisans almak, sınavlara hazırlanmak, üniversitede yüksek lisans ya da doktoraya başlamak, tez hazırlamak ya da üniversiteye geri dönmek isteyen Teraziler, bu yönde başarılı başvurular, olumlu başlangıçlar, stratejik girişimler yapabilirler. Ama İkizler Merkür Retro döneminde olduğumuzu unutmadan, yapmak istediğiniz yenilikler için bu dönemin bitimini beklemeniz gerektiğini ekleyelim. Ayrıca ilerleyen zamanlarda çok işlerine yarayabilecek son derece değerli bilgileri de bu dönemde edinebilirler. Çok değerli insanlarla çok hoş iletişim kurabilirler. Yurtdışı ile ticaret ve görüşmeler yapan Teraziler de bu dönemde oldukça iyi geri dönüşler alabilirler diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

AKREP ve ASC AKREP:

Akrep ve Yükselen Akrepler, bu dönemde vergi, sigorta, borç, emeklilik, konularına eğilebilirler. Önemli maddi ve finansal konularda atılım ve girişim yapabilir, borç yüklerinden kurtulabilir, bazı fikirlerini hızlıca harekete geçirebilir, hızlı ve işlevsel planlar yapabilir, hemen uygulamaya koyabilirler. Bazı Akrepler, yeni finansal kaynaklar ve fikirler keşfedebilir, gündelik bir konuşma, bir haber, bir iletişim kanalında gördükleri bir yazı, onlara peşinden gidebilecekleri bambaşka yollar açabilir. Derin araştırma ve yoğun zihin gücü isteyen işlerinde başarılı olabilir, bazı yatırımlarının ve çalışmalarının neticelerini alabilir, finansal ve mali alanda hızlı biçimde ilerleyebilirler. Ama İkizler Merkür Retro döneminde olduğumuzu unutmadan, yapmak istediğiniz yenilikler için bu dönemin bitimini beklemeniz gerektiğini ekleyelim. Ayrıca en derin korkuları ile başarıyla yüzleşebilir, başarılı bir şekilde de onları yok edebilirler diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

YAY ve ASC YAY:

Yay ve Yükselen Yaylar için, muazzam güçlü ve oldukça etkili İkizler Yeni Ay’ın 7. Evlerinde yürüyüşüne başladığı bugünlerde sosyal hayatlarında yoğunlaşma ve hareketlenme önemli ölçüde artabilir diyebiliriz. İkizler ve İkizler kökenli insanlarla sık sık bir araya gelebilir, yeni bir proje başlatabilir, ortak çalışmalar içinde olabilirler. Bunun yanında bekar Yaylar, evlenme teklifi edebilir ya da alabilirler. Ortakları ile uyumlu bir şekilde yollarına devam edebilirler. Bu dönemde önemli iş anlaşmaları, önemli kontratlar ve el sıkışmalar gündeme gelebildiği gibi, bazı hukuki meselelerde de aşamalar kaydedilebilir. İletişim ve insan ağlarını oldukça geliştirebilirler. Ama İkizler Merkür Retro döneminde olduğumuzu unutmadan, yapmak istediğiniz yenilikler için bu dönemin bitimini beklemeniz gerektiğini ekleyelim. Kıymetli Yaylar avukatları ile yakın temasta kalmalılar. Ayrıca Yay ve Yükselen Yayların popülerlikleri bu dönem artabildiği gibi, rekabet ortamları içinde olabilirler, kendilerine açık açık meydan okunduğunu görebilirler. Düşmanlık görebilirler, ancak çok çabuk biçimde tedbir alabilir, pek çok zorlu konuyu kolaylıkla savuşturabilirler. Bu zamanlarda zihinsel olarak da oldukça aktif ve atik olan Yay’lar, Güneş ve Ay etkileri ile kelimenin tam anlamı ile ‘’Reste rest’’ diyebilirler diyebiliriz inşallah.  Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

OĞLAK ve ASC OĞLAK:

Oğlak ve Yükselen Oğlaklar, oldukça parlak ve önemli etkiler barındıran İkizler Yeni Ay döneminde iş hayatlarının hareketlendiğini ve yoğunlaştığını görebilirler diyebiliriz. Problemli ve iletişim sıkıntısı yaşanan iş arkadaşları ile ilgili önemli gelişmeler ve yenilikler olabilir, problemler Oğlakların lehine çözülebilir. Çalışma hayatlarına yeni iş arkadaşları dâhil olabilir. Bürosu, işyeri olan Oğlaklara yeni komşular gelebilir. Bazı eski müşterileri dönebilir, portföylerine yeni isimler dâhil edebilirler. Bunun yanında ufak tefek sağlık problemlerini aşabilir, doktor kontrollerinden yüz güldürücü sonuçlarla dönebilirler. Doktor kontrolünde yeni bir diyet, sağlık ve spor programına başlayabilir, bazı sağlık sorunlarının üzerine gidebilirler.  İş hayatları aktif, dinamik ve hızlı olabilir, gündelik hayatları daha yoğun ve hızlı akabilir, gündelik rutinlerini eğlenerek yapabilirler, aynı zamanda işyerlerinde kendilerini şaşırtacak haberler alabilirler. Ama İkizler Merkür Retro döneminde olduğumuzu unutmadan, yapmak istediğiniz yenilikler için bu dönemin bitimini beklemeniz gerektiğini ekleyelim. Bazı Oğlaklar, işlerinde pozisyon değiştirebilir, daha rahat bir yere geçebilir, ya da işyeri konforları için minik iyileştirmeler yapabilirler diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

KOVA ve ASC KOVA:

Kova ve Yükselen Kovalar, İkizler Yeni Ay ile beraber, eğlenmeye ve romantizme daha çok vakit ayırmak, çevrelerinde fark edilmek, takdir edilmek ve ilgi görmek isteyebilirler diyebiliriz. Hem hızlı hem eğlenceli hem de dolu dolu zamanlardasınız. Ama İkizler Merkür Retro döneminde olduğumuzu unutmadan, yapmak istediğiniz yenilikler için bu dönemin bitimini beklemeniz gerektiğini ekleyelim. Kovalar, bu dönemde iş alanlarının dışında geçirmek istedikleri vakitlerini artırabilirler. Ama iş hayatları için bazı riskleri almak isteyebilirler. Bu arada yeni bir hobi ve yeni arkadaşlar edinebilirler. Bunun yanında çocukları olan Kovalar, evlatları ile kaliteli zamanlar geçirebilir, onlarla yakından ilgilenebilir ve iletişimlerini artırabilirler. Evlat sahibi olmak isteye kıymetli Kovalar, bu dönemde bebek müjdesi de alabilirler. Bekar olan Kovalardan yana son derece şanslı, hem zihinlerine hem kalplerine hitap edecek romantik rüzgarlar esebilir, eski defterlerden bir yaprak da önlerine düşebilir diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

BALIK ve ASC BALIK:

Balık ve Yükselen Balıklar, İkizler Yeni Ay döneminde evleri ile ebeveyn ve aileleri ile yakından ilgilenebilir, başta taşınmazları ve mülkleri olmak üzere gayrimenkul konularına eğilebilir, evlerini güzelleştirmek, dekore etmek ile uğraşabilir, ev hayatlarını odak noktalarına alabilirler. Daha büyük, ulaşımı kolay, daha konforlu bir eve, başka bir şehre, ilçeye taşınma durumları söz konusu olabilir. Finansal olarak oldukça rahatlayabilirler. Bunun yanında, yurtdışında yaşayan Balıklar, ülkelerine gelmek, ülkelerine seyahat etmek ya da ülkelerinde mülk almak konusunu gündemlerine alabilirler diyebiliriz. Ama İkizler Merkür Retro döneminde olduğumuzu unutmadan, yapmak istediğiniz yenilikler için bu dönemin bitimini beklemeniz gerektiğini ekleyelim. Aile içi bazı ufak pürüzleri, kendilerine has iletişim kanallarını kullanarak çözüme kavuşturabilirler. Akrabalardan güzel haberler gelebilir inşallah. Oldukça hareketli ve bereketli bir dönem. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

Sözümüz sağlığa.

güneş