İkizler Merkür Retro hareketi, kelimenin tam anlamı ile tüm ihtişamıyla sahnede arz-ı endam etmeye başladı. Hepimize hayırlar getirsin inşallah. Hayır isteyelim, hayır olsun. Her şerde bir hayır vardır demek durumundayız. Dikkatli bir gözlemci olmalı ve her durumdan bir ders çıkarmalıyız. Biraz dikkatli olmak, soğukkanlı olmak ve uyarıları dikkate almak yeterli.

Yazımızın ilk bölümünü yayınladık ve en önemli kuralların neler olduğunu detayları ile anlattık. Gazeteler tatsız tuzsuz İkizler Merkür RX haberleri ile dolu maalesef. Sulardan tutun komşu kavgalarına, bugün paylaştığımız estetik bozulma haberlerinden aşk dolandırıcılıklarına,  ortaya çıkan belgeli skandallara kadar skala genişleyip gidiyor ki, ilk yazımızda ‘’ İkizler ve 3. Ev konuları oldukça geniş.’’ demiş, estetik kazalarının gündeme gelebileceğini ifade etmiştik. Bugün de paylaştık.

Dönemin klasikleri, standartları, rutinleri ortaya çıkmaya başladı. Buyrunuz detaylara;

Venüs, keyif ve zevk demektir. Öncelikle aklımıza tatil geliyor. Yine sahte rezervasyonlar, aynı odanın üç-dört kişiye satılması, reklamda görülen ile satın alınanın aynı olmaması, otobüs ve uçak seyahatlerinde aksamalar, rezervasyonlarda karışıklıklar, son anda alınan lokal yasak kararları, zevkli bir tatil hayalinin hayal kırıklığı ile sona ermemesi için ekstra dikkatli olmalısınız. İkizler kısa tatiller, kısa seyahatler anlamına geliyor. Piknikler, komşu ziyaretleri problemli olabilir. Minik kaçamaklar büyük skandallara dönüşebilir, hemen ortaya çıkabilir. Ama şunu da es geçmeyelim, bu dönemde doğa yürüyüşleri esnasında son derece enteresan buluntular olabilir. Göktaşı da bulunabilir, tarihi eser de, bir mağara da, bir doğal kaynak da. Burada da skala geniş.

Balık Neptün ve Balık Jüpiter bağlamında İkizler Merkür RX hareketine bakacak olursak, meseleler burada biraz daha karışık olabilir ve dolandırıcılık biraz daha komplike bir hal alabilir.  DUYGUSAL MANİPÜLASYON lar gündeme gelebilir. KORKULARINIZ KULLANIMA AÇIK HALE GELEBİLİR. Aman dikkat.

Balık burcu ve 12. Ev konularını çok iyi kavramak durumundayız. Neptün ve Balık dikkatle incelenmelidir.  Özellikle sitemin ana sayfasında Balık Burcu logosuna tıklayarak çok çok önemli ön bilgiler edinebilirsiniz. Bu dönem, özellikle vicdanınız, merhametiniz, sevginiz kullanıma açık hale gelebilir. Sürekli kendini ‘Taciz ediliyorum, izleniyorum, rahatsız ediliyorum, mutsuzum, iyi değilim, kötüyüm’’ şeklinde tanımlayan kişilerin davranışlarına karşı yüksek duyarlılıkla hareket etmeniz, ilerleyen zamanlarda bu kişilerin ağına dolanmanız demektir.

Yine üzülerek uyarmak durumundayım ki, ‘’Sende büyü var, sende kötü enerji var, sende şu var, sende bu var, senin içinde filan var, sevgilini sana geri döndüreceğim, eline ayağına kapanacak, af dileyip yalvaracak’’ türünden çok çirkin manipülasyonlar yapılabilir ve inanılmaz derecede yüksek meblağların ödendiğini duyabiliriz.  Neptün’ün, Venüs’ün bir üst oktavı olduğunu da düşünürsek, ağırlıklı olarak eş, sevgili, aşk ve sevgi üzerinden yürüyen büyük dolandırıcılıklar gündem olabilir. Evlilik vaadi ile dolandırıcılık, sosyal medya üzerinden kurulan özel ilişkiler sonucu ortaya çıkan skandallar da dönemin rutini. Mars Yengeç iken, takıntılı erkek arkadaş, takıntılı koca ve pürüzlü ilişkiler gündeme gelebilir. Yine doğurganlık, tüp bebek, kısırlık ve bunun gibi konular ve bunlara çare aramak için sözde yaşam koçlarının, sözde ‘’hoca’’ ların kurtarıcı(!!) gibi görülmesine şahit olabilir, bunlara ödenen akıl almaz paraları duyabiliriz. Yine üzülerek belirtmeliyim ki, Yengeç ev ve evlilik, Mars da cinsellik demek olduğundan evliliklerdeki ya da ilişkilerdeki mahrem sırlar, hepimizi irrite edebilecek şekilde ortaya dökülebilir. Neptün fotoğraf ve video demek olduğundan ‘İFŞA’’ lar ortaya çıkabilir, ama sahte de olabilir, gerçek de. Biten bazı evliliklerde tarafların gereksiz ve tepki toplayacak şekilde çok özel konuları toplumla paylaştıklarını da görebiliriz.

Bazı ayrılıklar gündeme gelebilir. Bazı sırlar ortaya çıkabilir. Bazı duyumlar alabilirsiniz. Ancak, kaynağı belli olmayan, sisli, puslu, şaşırtıcı, yanlış yönlendirilen ve manipülasyona açık duyumlar için tetikte olmak zorundasınız. En kolay yolu da, kendinizin görmediği, kendinizin duymadığı, bire bir şahit olmadığınız, kendinizin araştırıp bulmadığınız bilgilere, daha önce güvenilmezliğini size defalarca kanıtlamış kişilere itibar etmemenizdir.

Düşürülen kimlikten şirket kuruldu türünden haberler gündemi meşgul edebilir. Özellikle KARGO Merkür kontrolündedir. İnternetten çok zorunlu değilseniz alışveriş yapmayın. Cep telefonu beklerken salatalık, krem beklerken temizlik bezi alabilirsiniz. Kapınıza makbuzla gelip hasta kişiler, hasta hayvanlar, yaşlılar, yoksul kimseler için yardım toplanıyor olabilir. Hayır, yapmak çok güzeldir. Çok güvenilir kurumlarla ve isimlerle çalışmanızı tavsiye ederim.

Bu dönemde hırsızlık özellikle sosyal medya üzerinden edinilen kişisel bilgilere ve günlük rutinlere dayalı olabilir. Neptün tadında düşünürsek, daha uç problemler için çekiniyorsanız, hislerinizi, duygularınızı, zaaflarınızı sosyal MEDYADA PAYLAŞMAYIN. Çektiğiniz fotoğrafları paylaşmadan önce dikkatle inceleyin. Arka plandaki küçük bir detay, büyük sorunlara yol açabilir. En azından bu dönem bu tip paylaşımlarda bulunmayın.

Son olarak da bu dönemde Neptün-Jüpiter- Merkür-Venüs bağlamında bakacak olursak, tarihi güzellik sırları, bunların yazma metinleri ortaya çıkabilir. Yine dini metinler, yazma eserler, metafizik içerikli kitaplar ortaya çıkabilir. Ya da son dönem arkeolojik kazılardan ağırlıklı olarak aksesuarlar, gözyaşı şişeleri bulunabilir. Aşk mektupları, geçmişte yaşanmış sır aşkların kanıtları da ortaya çıkabilir. Çok güzel kavuşma hikâyeleri ya da kalbimizi burkacak ayrılık hikâyeleri  okuyabiliriz. Duygusal bir dönem. Duygusal olduğu kadar yorucu ama maceralı ve deneyimli bir dönem.

Hepimiz için hayırlı, uğurlu, kademli olsun inşallah.

Sözümüz sağlığa.

İkizler