Oldukça önemli, üzerinde dikkatle ve önemle durulması gereken bir döneme girdik. Özellikle Akrep Dolunay gölgesinde, İkizler, Venüs ve Merkür katmanlarının arasında çoklu değişkenlerin başdöndürücü hızına yetişmeye çalışacağız inşallah. Olumsuz, karamsar ve ümitsiz yorumlarım yok. Ancak bu dönemin kuralları vardır ve bu kurallar sizin için vardır. Uyarsanız bu dönemden karlı çıkarsınız diyebiliriz.

Öncelikle, sitemizde İkizler ve Terazi ikonlarından bu burçların özelliklerini okumanız, yazımızın ilerleyen bölümlerinde oldukça faydalı olabilir diyebiliriz. Önce bu konulardaki temel bilgilerimizi bir yoklayalım, hemen arkasından esasa, öze bakalım.

Başlıyoruz;

İkizler Venüs ve kavramları, Ağustos ayının başlarına kadar hayatımızda. İkizler Venüs Retrosunda HAYATTA KALMAK için 5 temel şartımız var. Detayları bu 5 sütun üzerine kuracağız inşallah.

  • Hem Merkür hem Venüs Retrosunu aynı anda yaşıyor olacağız. Astrolojik takvimde Merkür Retrosu yok lakin, İkizler var bu yeterli. Bu bakımdan bu cümle hep aklımızda olsun. Merkür Retrosunda neler yaşıyorsak, bu dönem de aynısını yaşayabiliriz. Venüs Retrosu da buna sos olacaktır. Tam isabetlerimi paylaşırken, ‘’Merkür Retrosunu da yaşayabileceğimizi ifade etmiştim’’ cümlesini bol bol kurabilirim bilginiz olsun. Merkür Retrosu argümanları da bu dönem basında, medyada bol bol arzı endam edebilir.
  • Güneş burcunuz, Yükselen Burcunuz ve Ay burcunuz bu dönemde çok önemlidir. İyi bilmenizde fayda var.
  • Bu dönemde özelikle aşk, sevgi, kişiler arası ilişkiler ve duygular ön planda olsa da, gidenlerin geri döneceğine dair ümitvar görüşler olsa da gidenlerin dönüş amaçlarını detayları ile anlatmak isterim. Dönene ve Retrolara bu bağlamda çok büyük anlamlar yüklemeyin, beklemeyin. Gelene erken sevinmeyin, gidene de çok üzülmeyin.
  • Ev almak, araba almak, arabanızı tamire vermek, evinizi tadilata sokmak, evinizi kiraya vermek, kefil olmak, borsa, kumar, piyango gibi oldukça riskli konularla uğraşmak, kredi çekmek, anlaşma, sözleşme imzalamak, şirket kurmak, şirket iptali, yatırım yapmak, reklam kampanyası yapmak, blog açmak, kitap yazmak, muhasebecinizi ve avukatınızı değiştirmek gibi işlerinizi mümkünse erteleyiniz. Bilginiz yoksa eksik yanlış bilginiz varsa ve tecrübesizseniz ekonomi konusunda kimseye yatırım önerisi vermeyiniz. Bu öneriler ilaç gibidir, sizin bütçenize x yatırım iyi gelir, öbürüne ters etki yapar. Önerileriniz karşısında zarar edenlerin zararlarını karşılayacak ekonomik kudretiniz varsa, önerinizi yapın. Böyle bir imkânınız yoksa kendi bildiğiniz yoldan yolunuza devam edin. (Bu öneriler yüzünden zarar edenlerin, ya da arkadaşına (İkizler) uyarak yatırım yapan ya da dolandırılan kişilerin haberleri de bu dönem gündem olabilir). Kişisel evraklarınızı yenilemek (nüfus cüzdanı, pasaport, evlilik cüzdanı) telefon, bilgisayar ve elektronik aletler satın almak, kablolu tv abonelikleri, arabanıza elektronik aparatlar taktırmak gibi fikirlerinizi 4 Temmuz 2020 sonrasında almanız menfaatinize olabilir.
  • Evinizi dekore etmek, estetik ameliyat olmak, saç şeklinizi değiştirmek, yeni aksesuarlar denemek, moda akımlarına uyarak yeni kıyafetler satın almak ya da kozmetik markanızı değiştirmek, dövme, piercing yapmak, hatta kulak deldirmek KESİNLİKLE ÖNERİLERİM ARASINDA DEĞİLDİR. ‘’Türkiye’de güzellik uygulamalarında bir ilk’’ ya da ‘’ En az 10 yaş genç göstereceksiniz’’ (İkizler Venüs) reklamlarına inanarak bu merkezlerde operasyon almak, bıçak altına yatmak, yeni bir ürün denemek, acı çıkarırcasına eğlence mekânlarına dadanmak umduğunuz sonucu vermeyebilir. Üstelik bir de Neptün pürüzü var, bazı enfeksiyonlara, cilt hastalıklarına, bulaşıcı hastalıklara, daha uç bir haritanız varsa, zührevi hastalıklara açık olabilirsiniz. Her zaman devam ettiğiniz, güvendiğiniz, kalitesinden emin olduğunuz yerlere o da mümkün olduğu kadar ileri bir tarihte gidiniz. Bazı zararları telafi edemeyebilirsiniz. Bu durum, beyler için de geçerlidir. Aman dikkat, lütfen dikkat.

Detaylara geçelim;

Öncelikle İkizler dendiğinde, aklımıza ilk gelen kavram, ‘’Haber’’, ‘’Habercilik’’, ‘’iletişim’’, basın-yayın, medya organları olsa da bu, İkizler’in küçük bir alanına tekabül eder. Balık Neptün’ü de hesaba katmalıyız. Görüntüler, videolar, fotoğraflar da gündeme gelebilir. Bu bağlamda öncelikle ‘’Yalan haber’’, ‘’sahte fotoğraf’’ lar gündeme gelebilir. Haberler çıkar, hemen arkasından jet yalanlamalar, tekzipler olabilir. ‘’…Haberine jet yalanlama geldi’’ cümlesi, özellikle 4 Temmuz tarihine kadar bolca haber sayfalarında arzı endam edebilir. İfşalar çoğalabilir. Pek çok gazeteci (Merkür-İkizler) bu dönemde üzülerek belirtmeliyim ki, gazetecilik etiğine aykırı davranabilir. Gazeteler ve internet siteleri, yayınladıkları pek çok haberi tekzip edebilir, bu dönemde yazılan haberler yüzünden mahkemeleşme çok olabilir. Akrep, manipülasyonun piri, üstadıdır. Neptün ise perdelemenin. Zekiler ve istediklerini yaparak, bunu da kimseye sezdirmeme yeteneğine sahipler. Bu bağlamda, ülkelerin birbirleri ile yaptığı bazı gizli anlaşmalar, bir menfaat karşılığı alınan paralar, manipülasyon maksatlı, yanlı, taraflı, hileli haberler yapma karşılığında alınan paralar, (Merkür haberci ve gazetecidir)maddi menfaatler, gazeteci kılığında başka meslekler icra eden kişiler ortaya çıkabilir. ‘’Yalan haber yazdım’’ itirafları gelebilir. Yine ‘’…konusu basına sızdı’’, ‘’X belge, x görüşme basına sızdı’’, ‘’Yok denen görüşme belgelendi’’ tadında haberler gündeme gelebilir.

Merkür, bir ülkenin okur-yazar aydın ve bilgili kişilerini temsil eder. Bu gruba dâhil olan bazı kişilerin de üzücü ilişkiler ve temaslar içine girdiklerini öğrenebiliriz. Bazı tepki çeken sosyal medya paylaşımları, yazılıp silinen paylaşımlar, sosyal medyada linçler olabileceği gibi, hiç beklenmeyen kişilerden hiç beklenmeyen paylaşımlar gelebilir. Boğa Uranüs’ü de hesaba katıyorum tabii. Venüs de burada olduğundan yine sosyal medyada paylaşım yapan bazı sanatçılar, skandallara imza atabilir, paylaşımlarını silebilir, özür dileyebilir, hata yaptığını kabul edebilir. Yine Venüs’ten gidecek olursak, ‘’X sanatçının yeni imajı alay konusu oldu’’, ‘’Y sanatçının yaptığı yakışmadı’’, ‘’Z kişi, yaptığı paylaşımdan dolayı özür diledi’’ gibi haberler de okuyabiliriz. Yine magazin gündemi başdöndürücü olabilir, çok yeni aşklar haber olabilir ve RX hareketlerinde her zaman söylenen ‘’Sadece arkadaşız’’ cümlesi bol bol kurulabilir. Bu bakımdan sanatçılar ve aşk hayatları, skandallar özellikle 4 Temmuz tarihine kadar gündemimizde. Yine bu dönem şaşırtıcı ayrılıklar, boşanmalar da gündeme gelebilir. Duyumlar, dedikodular, söylentiler, aslı astarı olmayan bazı manipülatif söylemler çok can yakabilir. Aynı durum, siyasette de geçerlidir. ‘’Kulis dedikoduları’’, ‘’Lobi faaliyetleri’’, ’’Baskı grupları’, ‘’Sivil Toplum Örgütleri’’ ve bağlamında haberler rutin olabilir.

Sosyal medya mesajı ile biten, basın kuruluşlarına yapılan bir iki cümlelik açıklamalarla biten evlilikleri ve ilişkileri de konuşabiliriz. ’Hızlı başladı, hızlı bitti’’ tadında ilişkiler okuyabilir, duyabiliriz. Ayrıca, yine bu dönem evlilik dışı ilişkiler, skandal boşanmalar gündeme gelebilir. Özellikle ‘’Kocasını/karısını dedektif tutarak takip ettirdi’’ türünde ve tadında haberler olabilir. Bol evlenmeli, bol boşanmalı, bol skandallı magazin gündemimiz var. Aldatmalar da gündeme bomba gibi düşebilir. Bazı ilişkiler, Venüs İkizler Retrosunu kaldıramayabilir ve hepimizin ağzını açık bırakacak ayrılıklar bu 4 ay içinde gündeme gelebilir. Hatta biraz daha ileri gideyim, pembe bulutlu aşkların bitiminde her iki tarafın da birbirine ‘’Şeytan görsün yüzünü’’, ‘’Adını benim yanımda anmayın’’ gibi kelimelerle adeta saldırdığını okuyabiliriz. ‘Kesin evlenirler’’ dediğimiz ilişkiler, ayrılıkla bitebilir…

2- Venüs İkizler Retro döneminde, daha da önemlisi, RX dönemlerinde en çok beklenen ve merak edilen konu, ‘’Giden sevgilim geri döner mi’’ konusudur. Yine, bu dönem boşanmaya karar veren çiftlerin ani bir kararla boşanmaktan vazgeçtiklerini de görebiliriz. Ama buraya bir im koymak durumundayım, Retro dönemindeyiz, ‘’Eski hesapları kapatmak’’, ‘’söylenmemiş son sözleri söylemek’’, ve daha da üzücüsü ‘’İntikam’’ tadında geri dönüşler olabilir. Ve yine 4 Temmuz’a kadar olan süreçte biten aşk-sevgi-flört ve evlilikler içinde tarafların birinin geri dönüşü, özlemden, duygu yoğunluğundan olmayabilir. İkizler, kelimeleri çok güzel kullanır. Nefis aşk mektupları, harika teklifler, aşkın gözyaşları, tadına doyulmaz sosyal medya mesajları, muhteşem hediyeler gelebilir. İkizler, Neptün yardımıyla gözünüze atlas perde çekebilir ve Venüs de Merkür de bu atlas perde arkasından bazı üzücü işlere kalkışabilirler. Çünkü bu dönem, hem Merkür’ün hem de Venüs’ün karanlık yönlerine şahit olabiliriz. Eski aşk mektupları, tarihi aşk mektupları, yeni ortaya çıkan diplomasi mektupları, devletlerarası yazışmalar, arşiv belgeleri bu dönem de gündemimizde olabilir. Eski istihbarat raporları, eski evraklar, eski ve yazılı olan tüm belgeler bu alandadır. Yazılı olan tüm belgeler, arkeolojik bile olsa, bu dönemde haber olabilir, ortaya çıkabilir. Skalayı geniş tutabiliriz. Eski ya da yeni yazılı olan her belge, evrak İkizler konusu içindedir. Ortaya çıkabilir.

Yazımızın ilk bölümünü burada sonlandıralım. Biraz uzun oldu farkındayım ama İkizler ve Merkür detay demektir. Her iki RX hareketi de aynı zaman diliminde yaşamamız mümkün. Yarına çok daha hayati konuları gündeme alabilirim. Venüs de Merkür de kapsamı geniş konular. Bilmenizde fayda var.

İkizler Venüs Retro’su (RX) hareketi, hepimize hayırlı uğurlu, kademli olsun inşallah.

Sözümüz sağlığa.

venüs