Bu dönemde, öncelikle eski Merkür RX yazılarımı da kullanabileceğimi ve bunlardan kaynaklı tam isabetlerimi de gündeme alabileceğimi ifade etmek isterim. Çünkü dönem, hem Merkür hem de Venüs RX dönemidir. Saha ise çok geniştir. Retro ise bildiğiniz gibi, eskilere bakma dönemidir.

Dün, akşam saatlerinde İkizler Venüs Retrosu yazımı yayınladıktan hemen sonra çok kıymetli bir dostum mesaj atarak yazımın ilk tam isabetinin geldiğini söyledi. Dün de yazdığımız gibi, Merkür Retrosu ile Venüs Retrosu’nu bir arada yaşayabiliriz ve Venüs kavramları bu dönemde biraz daha öne çıkabilir. Kavramları tek tek irdelemeye devam edelim.

İşte detaylar;

Venüs öncelikle kişisel güzellik demektir. Bu dönemde, kişisel bakım merkezleri, kuaförler, estetik merkezleri, kozmetik ürünleri, aksesuarlar, kıyafet ve tamamlayıcıları, moda akımları gibi konular önem kazanabilir. Venüs İkizler RX döneminde, güzellik kökenli bazı dolandırıcılık haberleri gündeme gelebilir. ‘’Kuaföre gitti, parasını ödemeden kaçtı’’, ‘’Binlerce liralık borcunu ödemedi’’ başlıklar okuyabiliriz. Ya da estetik kazaları gündem olabilir. ‘’Güzellik uğruna canından oluyordu’’ gibi. Bazı güzellik, kozmetik ürünlerinin son derece tehlikeli ve sağlığa zararlı olduğu, merdivenaltında yapıldığı, bazı ünlü markaların şekline sokularak (Venüs) satışa sunulduğu ama içeriğinin korkunç olduğunu okuyabiliriz. Kötü kozmetiğin ve yanlış kozmetik ürünlerinin kullanımının yol açtığı zararlar ve sağlık sorunları gündeme gelebilir. Bazılarının içinden ağır metaller (İkizler) çıkabilir. Kozmetik kökenli zehirlenmeler de olabilir. Parfüm için de aynısı geçerli olabilir. Üstelik parfüm-sıvı-Neptün bağlamında bakarsak ‘’Sahte parfüm kör ediyordu’’ gibi haberleri de üzülerek okuyabiliriz. Ya da oldukça büyük miktarlarda kaçaklar yakalanabilir. Bu konuda büyük başarılar okuyabiliriz. Bu konuda çok firmaya adli ve idari işlem yapılabilir.

Aynı konu estetik ameliyat, dövme, piercing gibi yine güzellik ve estetik amaçlı bazı operasyonlarda da ortaya çıkabilir ve bu uygulamaların merdivenaltı ve sağlıksız yapılmasının yol açtığı sonuçlar da bu dönem konuşulan konular arasında olabilir. Sahte estetik doktorları, sahte güzellik uzmanları, mikrop saçan merkezler olabilir. Peki, ne yapılacak? Yaptırmayacaksınız. İlla yaptıracağım derseniz, o zaman çok güvenilen, tanınmış, alanında uzman, birikimli isim ve markalarla 1 Temmuz ve sonrası için çalışmayı düşünebilirsiniz. Ancak İkizler Venüs, çok gelgeç olduğu için, çok beğenerek yaptırdıklarınız, bir süre sonra hoşunuza gitmeyebilir ve geri alması da zor olabilir. Sağlık sorunları da yanına bonus olabilir. Aman dikkat. Yine dudak dolguları, silikonlar, kaş kaldırma ve bunun gibi operasyonların haberleri de gündem olabilir. Bazı sanatçılar, estetikleri ile gündem olabilir. Aynı durum beyler için de geçerli aman dikkat. Kova Mars da açı aldığı zaman spor yaralanmaları da gündeme gelebilir.

Venüs sanat demektir. RX döneminde, sahte sanat eserleri, sanat eserlerinin yurtdışına çıkarılması (Merkür), kaçırılması, el değiştirmesi haberleri olabildiği gibi, arkeolojik kıymeti çok çok yüksek sanat eserleri, takılar, ziynet ve süs eşyaları bulunabilir. Paha biçilemez sanat eserleri, müzayedelerde dudak uçuklatan fiyatlara satılabilir. Sahte tarihi ve arkeolojik eserler de gündeme gelebilir.

Yine Neptün odaklı olarak yiyecek ve içecek zehirlenmeleri, alkol ve ilaç zehirlenmeleri özellikle lüks deniz ürünleri tüketimi kaynaklı zehirlenmeler gündem olabilir. Sahte alkol vakaları da Neptün alanındadır. Venüs, tatlı, şekerleme ve kahveye çok düşkündür, bu dönemde pastaneler, tatlı imalathaneleri, kahveciler, minik kafeteryalar, hızlı ve pratik servis sunan işyerleri gündeme gelebilir. Kötü şartlarda gıda, tatlı, pasta imalathaneleri de görebiliriz. Yengeç dönemindeki geleneksel tatlılar, yerini hızlı, pratik, çabuk pişen, hazırlanan tatlılar ile eskilerin günümüze uyarlanması şeklinde olabilir.

Merkür’ün ve Venüs’ün güzel yüzlerinin yanına, karanlık yönleri ile tanışabiliriz. Bu dönemde hırsızlık, dedikoduculuk, dolandırıcılık çok olabilir. Öncelikle burada RX dönemlerinin klasik değişmezi ‘’Yanlış numara çevirmişti, öyle tanıştık aşık olduk, beni dolandırdı’’, ‘’Sosyal medyadan yanlış mesaj attı, öyle tanıştık’’, ‘’Bana zor durumdayım dedi para istedi’’, ‘’Bana aşık (Venüs) olduğunu sandım, tüm paramı (Venüs) verdim’’, ‘’Evleneceğimizi söyledi, meğer evliymiş’’ , ‘’Bekar zannediyordum, bana boşanmış olduğunu söyledi’’ gibi cümleleri de sık sık duyabiliriz. Evlilik vaadi ile dolandırma, evlilik çeteleri, sahte evlilikler, sahte nikâh, ‘’Yıllarca başkasıyla evli olduğunu yeni öğrendi’’, ‘’sahte evrakla boşandığını öğrendi’’, ‘’bekâr zannediyordu evli çıktı’’, ‘’Evlenme hayalleri ile binlerce lirasını kaptırdı’’ haberleri Venüs İkizler RX sabitidir. Yine yaşlı kadınların ve yaşlı erkeklerin evlenme vaadi ile sosyal statülerinin ve paralarının kullanıldığı haberleri dönemin rutinleri arasında. Bunun yanında sahte düğün, sahte takılar, yalancı şahitler, geçersiz evlilikler, düğünlerde son anda ortaya çıkan tatsızlıklar ya da düğün yemeklerinde zehirlenme, fazla alkol sonucu tatsız vakalar da olabilir, lütfen dikkat edelim. Yine trafikte ya da mahallede, yolda yürürken ‘’Yan baktın’’, ‘’Dik bastın’’, ‘’Gözünün üstünde kaşın var’’, ‘’Sevgilime laf attı’’, ‘’Yol vermedi’’ türünde kavga haberleri de Venüs İkizler RX gazetesinin 3. Sayfasında yer alıyor. Tabii kız arkadaş yüzünden, erkek arkadaş yüzünden yapılan kavgaları saymıyorum.

Devam edelim, ‘’Şeytanın aklına gelmeyen dolandırıcılık’’, ‘’Telefon dolandırıcıları yine iş başında’’, ‘’Yöntemleri polisi bile şaşırttı’ tarzında haberleri de ekleyelim. Dedikodu yüzünden çok çok tatsız olaylar olabilir. Aynı konular komşular arasında da olabilir.

Venüs ve İkizler, ticaret demektir. Bu bakımdan özellikle ‘’sahte para’’, ‘’sahte çek’’, ‘’sahte senet’’, ‘’Sahte tahvil’’ gibi ticari emtialara çok dikkat etmemiz gerektiğinin altını çizelim. Sahte altın, sahte mücevher çok çok dikkat edilmeli. Sahte iflaslar da bu dönem gündeme gelebilir ve akla hayale gelmedik ticari hileler duyabilir, okuyabiliriz. Yine bankerlik, saadet zincirleri, alım-satım-yatırım, ticaret üzerine dönen dolandırıcılıklar, kâğıt üstü şirketler, naylon faturalar, sahte şirket evrakları gibi üzücü haberler olabilir. Otomobiller İkizler konusudur, otomobil hileleri, alım-satımında hileler, marka modelde, tramer kaydında yanıltıcı bilgiler, değerinden çok yüksek fiyata sahte satışlar da gündeme gelebilir. Bu konuyu ilk yazımda belirttim.

Venüs, keyif ve zevk demektir. Öncelikle aklımıza tatil geliyor. Yine sahte rezervasyonlar, aynı odanın üç-dört kişiye satılması, reklamda görülen ile satın alınanın aynı olmaması, otobüs ve uçak seyahatlerinde aksamalar, rezervasyonlarda karışıklıklar, zevkli bir tatil hayalinin hayal kırıklığı ile sona ermemesi için ekstra dikkatli olmalısınız.

Balık Neptün bağlamında bu dönem geçmişten gelen bazı hesaplar kapanabilir. Bazı ayrılıklar gündeme gelebilir. Bazı sırlar ortaya çıkabilir. Bazı duyumlar alabilirsiniz. Ancak, kaynağı belli olmayan, sisli, puslu, şaşırtıcı, yanlış yönlendirilen ve manipülasyona açık duyumlar için tetikte olmak zorundasınız. En kolay yolu da, kendinizin görmediği, kendinizin duymadığı, bire bir şahit olmadığınız, kendinizin araştırıp bulmadığınız bilgilere, daha önce güvenilmezliğini size defalarca kanıtlamış kişilere itibar etmemenizdir.

Bu dönem, özellikle vicdanınız, merhametiniz, sevginiz kullanıma açık hale gelebilir. Sürekli kendini ‘Taciz ediliyorum, izleniyorum, rahatsız ediliyorum, mutsuzum, iyi değilim, kötüyüm’’ şeklinde tanımlayan kişilerin davranışlarına karşı yüksek duyarlılıkla hareket etmeniz, ilerleyen zamanlarda bu kişilerin ağına dolanmanız demektir. Bu dönemde kendini acındıran, hastalık bahanesi ile hayvan hakları bahanesi ile, rahatsız ediliyorum bahanesi ile sizin hassaslaşan duygularınızı ki Mars Kova iken insani duygularınızı maddi beklentiler ile kullanmaya çalışan insanlara karşı dikkatli ve tetik olmak zorundasınız. Arkadaşlarınızın ismi de verilebilir.

Düşürülen kimlikten şirket kuruldu türünden haberler gündemi meşgul edebilir. Özellikle KARGO Merkür kontrolündedir. İnternetten çok zorunlu değilseniz alışveriş yapmayın. Cep telefonu beklerken salatalık, krem beklerken temizlik bezi alabilirsiniz. Kapınıza makbuzla gelip hasta kişiler, hasta hayvanlar, yaşlılar, yoksul kimseler için yardım toplanıyor olabilir. Hayır, yapmak çok güzeldir. Ama aracısız hayır bu dönem daha güzeldir. Kendiniz mama alın, kendiniz hediyenizi alın, kendiniz gidin görün. Yapacağınız hayır için araya aracı koymayın. Balık Neptün perde arkası demektir. Hayrınız perde arkasında olursa daha karlı olabilirsiniz. İlla kendiniz, illa siz.

Bu dönemde hırsızlık özellikle sosyal medya üzerinden edinilen kişisel bilgilere ve günlük rutinlere dayalı olabilir. Neptün tadında düşünürsek, daha uç problemler için çekiniyorsanız, hislerinizi, duygularınızı, zaaflarınızı sosyal MEDYADA PAYLAŞMAYIN. Çektiğiniz fotoğrafları paylaşmadan önce dikkatle inceleyin. Arka plandaki küçük bir detay, büyük sorunlara yol açabilir. En azından bu dönem bu tip paylaşımlarda bulunmayın.

İkizler ve Venüs, yazımın başında da belirttiğim gibi, sahası oldukça geniş astrolojik kavramlardır. Saha, biraz daha genişleyebilir, teker teker ele alacağız inşallah.

Sözümüz sağlığa.

 

venüs