1.DEKANAT KOÇ: 21-30 MART

Ve ASC Derecesi 0-10 arası olan kıymetli Koçlar için;

Temmuz ayının sonlarından, Ağustos ayının ilk günlerine kadar, Güneş’in dekanatınıza yaptığı açı ile önemli başlangıçlar, yenilikler ve atılımlar yapabilirsiniz. İş hayatınıza daha da yoğunlaşabilir, kariyerinizde yeni atılımlar, yeni açılımlar, yeni girişimler yapabilirsiniz.  Kişisel yetenekleriniz daha fazla ön plana çıkabilir, işinizle ilgili daha önemli fikirlerinizi projelendirebilirsiniz. Çevrenizin dikkatini çekebilirsiniz. Doğal bir hayran kitlenizin olduğunu görebilirsiniz. Hem eğlenebilir, hem de çevrenize oldukça iyi enerjiler verebilirsiniz. Oldukça hoş başlayan ve öyle de devam etmesi oldukça muhtemel bu ay, başarınıza başarı, üretici yanınıza bir kat kat daha fazlasını, veriminize ise iki kat daha fazlasını sunabilir. Planlarınız oldukça iyi ilerleyebilir, iş hayatınızdaki bazı problemleri kolaylıkla çözebilir, yakın çevrenizdeki bazı pürüzleri temizleyebilir, hayatınızdaki bazı gereksiz detayları başarıyla ayıklayabilir ve yolunuza devam edebilirsiniz. Merkür RX bittiği için, bu dönemde üstlerinizle olan ilişkileriniz, çalışma hayatınız ve kişisel ilerlemenizin önünde engel kalmadı diyebiliriz.

Yine Ağustos ayının ilk günlerinde Venüs etkileri, hem sosyal, hem maddi, hem de romantik hayatınıza yepyeni gelişmeler getirebilir diyebiliriz. Ancak para konusunda harcamalarınız biraz artabilir ve gelir-gider konusunda bazen cüzdanınız ile anlaşamayabilirsiniz. Lakin bu dönem, bir alacağınız ya da unuttuğunuz bir meblağ elinize geçebilir. İşyerinizde çalışırken eğlenebilir, işinizi çok severek yapabilirsiniz. Kişisel olarak çekiciliğiniz artabilir, sosyal alanlarda daha popüler olabilirsiniz. İş hayatınız yolunda devam edebilir ve bu dönem sürpriz hediyeler alabilir, hakkınızda sizi onore eden konuşmalar duyabilirsiniz. Çok şık hediyeler gelebilir, önemli bir davet alabilirsiniz. Romantik bir teklif veya bir telefon mesajı gözlerinizi kamaştırabilir.

9-20 Ağustos tarihleri arası, Merkür etkileri ile son derece yoğun ama hoş zamanlara adım atabilirsiniz. Merkür Rx dolayısıyla meydana gelmiş olan bazı yanlış anlamaları düzeltebilir, istemeden kırdığınız kişilerin gönlünü tüm sevimliliğinizle alabilir, kendinizi ifade edemediğiniz ya da tam olarak anlaşılmadığını düşündüğünüz bazı konuları tekrar ele alabilirsiniz. Bu destekle düşünce gücünüz ve zihinsel aktiviteleriniz oldukça yükselebilir. Pek çok konu üzerinde oldukça net düşünebilir, çevrenizden işinize yarayabilecek oldukça önemli görüşler alabilirsiniz. Kendi içinizden gelen güce ve sezgilerinize, hislerinize oldukça güvenebilirsiniz. Planlarınız oldukça iyi çalışabilir, hedeflerinize giden yolların daha da açıldığını görebilirsiniz. Çalışmalarınızı kolaylıkla şekillendirebilirsiniz. Anlaşma, görüşme, sözleşme, yeni fikirler ortaya çıkarmak ve yeni kişilerle tanışmak için son derece ideal zamanlar. Beklediğiniz bazı haberler bu dönemde gelebilir. Sağlığınız ise, oldukça iyi olabilir. Egzersiz ve spor programlarınıza devam edebilir, oldukça olumlu sonuçlar alabilirsiniz.

Ay sonuna doğru, Venüs ve Mars arasındaki güzel görünümler, size ayrı bir canlılık, ayrı bir dinamizm ve ayrı bir enerji verebilir . Temmuz ayına göre nispete daha rahat, nispeten daha kolay etkilerle dolu bir ay olan Ağustos ayında bu etkilerle aşk ve para konusunda en rahat, en güçlü ve en sevimli dönemlerden birindesiniz. Venüs de tüm cömertliği ve güzelliği ile sahada. Romantizm ve mutluluk anlamında yılın en şık, en rahat ve en hoş aylarından biridir. Evli iseniz evliliğiniz sorunsuz ilerleyebilir, kalbiniz boş ise aradığınız kriterlere göre olan özel bir kişi ile tanışabilirsiniz. Süregelen ilişkinizde karşı taraftan beklediğiniz ilgi ve saygıyı bol bol görebilirsiniz. Kişiliğinizin gücü ve olumlu tavırlarınızla hem yeni karşılaştığınız kişiler üzerinde olumlu bir etki bırakabilir, hem de istediğiniz o özel kişiyi hayatınıza çekebilirsiniz. Bu ayı son dakikasına kadar değerlendirmenizi tavsiye ederim. Yine Mars etkileri ile kendinize olan güveniniz göz kamaştırabilir. Kişiliğinizin gücü ve olumlu tavırlarınızla hem yeni karşılaştığınız kişiler üzerinde olumlu bir etki bırakabilir, hem de çevrenize örnek olabilirsiniz. Bu ışıkla mutluluk veren bir romantizmi de çekebilirsiniz. Rekabet isteyen ile rekabet edebilir, işbirliği ve ekip çalışmaları içinde ise göz kamaştırabilirsiniz. Ağır ve sert rekabet seven yönünüzü ortaya çıkarabilir, son derece sivrilen ve parlayan zekânızla başarılı biçimde her işin içinden kolaylıkla çıkabilirsiniz diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

2.DEKANAT KOÇ: 31 MART-9 NİSAN

Ve ASC Derecesi 10-20 arasında olan kıymetli Koç’lar için;

Her ay, yeni yeni aramıza katılan kıymetli Koçlar için ve hafızasını tazelemek isteyen değerli Koçlar için hatırlatmamızı yapalım. Ama ondan önce, bu ay spor ve günlük egzersizlerinizi ihmal etmemenizi, daha çok sebze-meyve tüketmenizi öneriyorum. Bu ay profesyonelliğinizin yanında fit görünümünüzle de öne çıkabilirsiniz.

Yıl sonuna kadar sizin için önemli Satürn etkileri bulunuyor. Bunun için tekrarlamakta fayda var, 2019 yılı boyunca Satürn etkileri ile bazı koşullar, moralinizi biraz düşürebilir. Bazı konuların istediğiniz gibi ilerlemediğini düşünebilirsiniz. Bu dönemde sabırlı olmalı, sorumluluklarınızı tam anlamı ile yerine getirmeli, hedef ve amaçlarınızı tekrar revize etmelisiniz. Bu dönemin size getireceği en büyük avantaj, krizden fırsat çıkarma yeteneğinizin gelişmesi ve ilerlemesi olabilir. Olumlu ve ılımlı yaklaşım, sakin ve soğukkanlı olmak, detaylara inmek bazı zamanlarınız için kurtarıcı ve ideal çözümlerdir. Hedeflerinize ulaşmak adına yolunuza dikkatlice bakın ve eskimiş yöntemlerle yeni sonuçlar almanın her zaman geçerli olmadığını bilin. Bu mantık size kazandırıcı olabilir. Aceleci olmadığınız, düşünmeye, araştırmaya ve görüş almaya önem verdiğiniz takdirde oldukça başarılı ve fırsatlarla dolu bir dönem.

Ancak, bu ay son derece şık JÜPİTER etkileri, Satürn’ün bu etkilerini başarılı biçimde törpüler ve etkileri arka plana atar diyebiliriz. Bu dönemde yatırımlarınızdan, elinizi attığınız her işten başarı ve maddi getiri kazanabilirsiniz. Oldukça parlak fırsatlar, oldukça aydınlık zamanlar görebilirsiniz. Ağustos ayı içerisinde kendinizi oldukça şanslı sayabilir, paranızı oldukça bereketli, hayatınızı oldukça kolay biçimde yaşadığınızı görebilir, normal akış içindeki zorlukların en az noktaya indiğini fark edebilirsiniz. Akademik hayatı devam eden, hukuki pürüzlerinin peşinde olan ya da yurtdışı için girişimler yapmak isteyen kıymetli Koçlar, bu önemli dönemi son gününe kadar değerlendirmeliler. Bu dönem önemli sınavları olan, ya da yabancı diller alanlarında yeterlilik veya meslekte yükselme gibi sınavlarınız varsa, çalışmalarınız iyi ilerleyebilir, sınavlarınız iyi geçebilir.  Ay içine yayılan bu güzel günlerden en çok 4-14 Ağustos arası istifade edebilirsiniz.

4-14 Ağustos arasının romantizm açısından da çok önemli olduğunu ifade edebilirim. Bu dönemde ebeveyn olmak isteyen kıymetli Koçlar, ebeveyn olacaklarını öğrenebilirler. Evliliklerinde bazı iletişim problemlerini aşabilir, bazı küçük sorunlar kolaylıkla çözülebilir, birlikte bazı önemli adımlar atılabilir. Ciddi bir ilişkisi olan Koçlar ise, bu ilişkilerini bir adım öteye taşımaya karar verebilir. Kalbi boş olan Koçlar, oldukça hoş teklifler alabilir ya da tekliflerine çok samimi karşılık bulabilirler. Çevrenizden, hakkınızda yapılan çok olumlu ve sevimli konuşmalar kulağınıza gelebilir. Hediyeler alabilir,  son derece üst düzey davetlerde ön planda olabilirsiniz. Ancak bu dönemin bir diğer etkisi de, harcamalarınızın çok olma ihtimalidir. Aynı zamanda sağlığınıza bu dönem ekstra önem göstermeli, yaz gribine karşı biraz korunmalı olmalısınız. Aman dikkat diyelim.

Jüpiter etkileri tüm Ağustos ayını kaplarken, Mars da bu görünümlere önemli destekler sunuyor. Ağustos ayının ilk haftasında kendinizi daha güçlü, daha net ve daha rahat ifade edebilir, isteklerinizi elde etme ve hedeflerinize doğru ilerlemede daha gözü kara ve daha cesur olabilirsiniz. Kendinize olan güveniniz göz kamaştırabilir. Kişiliğinizin gücü ve olumlu tavırlarınızla hem yeni karşılaştığınız kişiler üzerinde olumlu bir etki bırakabilir, hem de çevrenize örnek olabilirsiniz. Bu ışıkla mutluluk veren bir romantizmi de çekebilirsiniz. Rekabet isteyen ile rekabet edebilir, işbirliği ve ekip çalışmaları içinde ise göz kamaştırabilirsiniz. Ağır ve sert rekabet seven yönünüzle, sivrilen ve parlayan zekânızla başarılı biçimde çıkabilirsiniz. Çok yönlü ve verimli yapınız iş hayatınızda parmakla gösterilmenize neden olabilir. Pek çok açıdan rahat ve mutlaka değerlendirilmesi gereken günlerdir.

Yine Ağustos ayının ortalarına kadar olan döneme baktığımız zaman, dekanatınızda oldukça hoş Güneş kontakları görmekteyiz. Hekiminizin verdiği programa, diyet ve egzersiz rutinlerinize, basit sağlık kurallarına dikkat ediyorsanız sağlığınız son derece iyi olabilir. Ancak bu dönem, bazı akrabalarınızın sorunları ile meşgul olabilirsiniz. Bazı konularda devreye girme zorunluluğu hissedebilirsiniz. Önemli başlangıçlar, yenilikler ve atılımlar yapabilirsiniz. Kişisel yetenekleriniz daha fazla ön plana çıkabilir, işinizle ilgili daha önemli atılımları ve açılımları gündeme getirebilirsiniz. Çevrenizin dikkatini çekebilirsiniz. Doğal bir hayran kitlenizin olduğunu görebilirsiniz. Önemli konular bu dönem masanıza gelebilir. Dikkatlice düşünün, ayrıntılara önem verin. Yakalayabileceğiniz bir minik ayrıntı sizi bu dönemde bir değil, iki adım öne taşıyabilir.

Ağustos ayında, hem eğlenebilir, hem de çevrenize oldukça iyi enerjiler verebilirsiniz. Oldukça hoş başlayan ve öyle de devam etmesi oldukça muhtemel bu ay, başarınıza başarı, üretici yanınıza bir kat kat daha fazlasını, veriminize ise iki kat daha fazlasını sunabilir. Planlarınız oldukça iyi ilerleyebilir, iş hayatınızdaki bazı problemleri kolaylıkla çözebilir, yakın çevrenizdeki bazı pürüzleri temizleyebilir, hayatınızdaki bazı gereksiz detayları başarıyla ayıklayabilir ve yolunuza devam edebilirsiniz. Merkür RX bittiği için, bu dönemde üstlerinizle olan ilişkileriniz, çalışma hayatınız ve kişisel ilerlemenizin önünde engel kalmadı diyebiliriz.

Özellikle 17-26 Ağustos tarihleri arasında düşünce gücünüz ve zihinsel aktiviteleriniz oldukça yükselebilir. Pek çok konu üzerinde oldukça net düşünebilir, çevrenizden işinize yarayabilecek oldukça önemli görüşler alabilirsiniz. Kendi içinizden gelen güce ve sezgilerinize, hislerinize oldukça güvenebilirsiniz. Planlarınız oldukça iyi çalışabilir, hedeflerinize giden yolların daha da açıldığını görebilirsiniz. Çalışmalarınızı kolaylıkla şekillendirebilirsiniz. Anlaşma, görüşme, sözleşme, yeni fikirler ortaya çıkarmak ve yeni kişilerle tanışmak için son derece ideal zamanlar. Beklediğiniz bazı haberler bu dönemde gelebilir. Oldukç  2019 yılının en iyi aylarından biri diyebiliriz. Dolunay, Yeni Ay ve gezegenlerin burç değiştirmelerinin burcunuza olan etkilerini ayrı bir başlık altında ilerleyen zamanlarda buradan okuyabilirsiniz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

3.DEKANAT KOÇ: 10-19 NİSAN

Ve ASC Derecesi 20-30 arası olan kıymetli Koçlar için;

Ağustos ayının ortalarına kadar hayatınıza başdöndürücü bir iletişim ve kısa yolculuklar zamanı olabilir. İş nedeniyle kısa yolculuklarınız olabilir, aynı zamanda bu yolculuklarınız ve işleriniz esnasında çok değerli kazanımlar elde edebilir, işinizle ilgili yeni açılımlar yapabilirsiniz. Bazı önemli kararları özellikle 10-14 Ağustos tarihleri arasında almak durumunda olabilirsiniz. Mantıklı, akılcı ve hedefinize odaklı muazzam kararları oldukça hızlı alabilirsiniz. Alacağınız kararlara güvenebilirsiniz. Çevrenize de alacakları kararlar konusunda adeta danışmanlık yapabilirsiniz.

Yine Ağustos ayının sonlarına kadar olan sürece dikkat edersek, bu dönemde nefis Mars kontakları görmekteyiz.  İş ya da özel hayatınızda kendinizi daha güçlü, daha net ve daha rahat ifade edebilir, isteklerinizi elde etme ve hedeflerinize doğru ilerlemede daha gözü kara ve daha cesur olabilirsiniz. Kendinize olan güveniniz göz kamaştırabilir. Kişiliğinizin gücü ve olumlu tavırlarınızla hem yeni karşılaştığınız kişiler üzerinde olumlu bir etki bırakabilir, hem de çevrenize örnek olabilirsiniz. Bu ışıkla mutluluk veren bir romantizmi de çekebilirsiniz. Rekabet isteyen ile rekabet edebilir, işbirliği ve ekip çalışmaları içinde ise göz kamaştırabilirsiniz. Ağır ve sert rekabet seven yönünüzle, sivrilen ve parlayan zekânızla zorlu işlerin içinden başarılı biçimde çıkabilirsiniz. Çok yönlü ve verimli yapınız iş hayatınızda parmakla gösterilmenize neden olabilir. Pek çok açıdan rahat ve mutlaka değerlendirilmesi gereken günlerdir.

Ağustos ayının ortalarından Güneş Başak burcuna geçene kadar, yine bol şans, bereket ve güzel günlerden konuşabiliriz. Güneş’in dekanatınıza yaptığı açı ile önemli başlangıçlar, yenilikler ve atılımlar yapabilirsiniz. Kişisel yetenekleriniz daha fazla ön plana çıkabilir, işinizle ilgili daha önemli atılımları ve açılımları gündeme getirebilirsiniz. Çevrenizin dikkatini çekebilirsiniz. Doğal bir hayran kitlenizin olduğunu görebilirsiniz. Hem eğlenebilir, hem de çevrenize oldukça iyi enerjiler verebilirsiniz. , Oldukça hoş başlayan ve öyle de devam etmesi oldukça muhtemel bu ay, başarınıza başarı, üretici yanınıza bir kat kat daha fazlasını, veriminize ise iki kat daha fazlasını sunabilir. Planlarınız oldukça iyi ilerleyebilir, iş hayatınızdaki bazı problemleri kolaylıkla çözebilir, yakın çevrenizdeki bazı pürüzleri temizleyebilir, hayatınızdaki bazı gereksiz detayları başarıyla ayıklayabilir ve yolunuza devam edebilirsiniz. Merkür RX bittiği için, bu dönemde üstlerinizle olan ilişkileriniz, çalışma hayatınız ve kişisel ilerlemenizin önünde engel kalmadı diyebiliriz. Bu ay ayrıca tüm Dekanat kıymetli Koç’lara bol egzersiz ve spor önermekteyim. Toplumda daha çok göz önünde olabilir, bütün parmaklar sizi gösterirken fit olmanız oldukça önemli.

Yine bu dönem Venüs etkilerine baktığımızda oldukça sevimli etkiler aldığınızı rahatlıkla söyleyebiliriz. Aşk ve para konusunda en rahat, en güçlü ve en sevimli dönemlerden birindesiniz diyebiliriz. Venüs de tüm cömertliği ve güzelliği ile sahada. Romantizm ve mutluluk anlamında yılın en şık, en rahat ve en hoş aylarından biridir. Evli iseniz evliliğiniz sorunsuz ilerleyebilir, kalbiniz boş ise aradığınız kriterlere göre olan özel bir kişi ile tanışabilirsiniz. Süregelen ilişkinizde karşı taraftan beklediğiniz ilgi ve saygıyı bol bol görebilirsiniz. Kişiliğinizin gücü ve olumlu tavırlarınızla hem yeni karşılaştığınız kişiler üzerinde olumlu bir etki bırakabilir, hem de istediğiniz o özel kişiyi hayatınıza çekebilirsiniz. Ayrıca doğal bir hayran kitlenizin olduğunu görebilirsiniz. Artık durdurulamaz biçimde ilerleyebilirsiniz. Çevrenizden, hakkınızda yapılan çok olumlu ve sevimli konuşmalar kulağınıza gelebilir. Hediyeler alabilir,  son derece üst düzey davetlerde ön planda olabilirsiniz. Ancak bu dönemin bir diğer etkisi de, harcamalarınızın çok olma ihtimalidir. Aman dikkat diyelim. Dekanatınız için oldukça rahat, bol atılımlı, çok açılımlı, bereketli ve sevimli bir dönem. Son dakikasına, son saniyesine kadar değerlendirmelisiniz diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

Sözümüz sağlığa.

koÇ aĞustos 2019: yÜksek enerjİ