1.DEKANAT KOÇ: 21-30 MART

VE ASC DERECESİ 0-10 ARASI OLAN KIYMETLİ KOÇLAR İÇİN;

Öncelikle tüm Koç ve Yükselen Koç burcu kıymetli okurlarıma, sağlıklı, mutlu, huzurlu ve başarılı yıllar dilerim. Her şey gönlünüzce olsun inşallah. Yükselen burcunuzu bilmiyorsanız, doğum gününüze göre uyarlanan yorumlarımdan rahatlıkla faydalanabilirsiniz. Yükselen Koç için de aynı ayırım geçerlidir.

Öncelikle, detaylarını ilerleyen günlerde genişçe açıklamayı planladığım Oğlak Burcu’nda Güneş Tutulması’nın etkilerini Haziran ayının ilk günlerine kadar hissedebilirsiniz. Hayatınızda belirgin biçimde bolluk, bereket olabilir, elinizi attığınız işlerden başarı kazanabilirsiniz. Hayatınızda pek çok alan değişebilir, bir değişim döngüsü içinde, hızlı bir tempo içinde olabilirsiniz. Enerjiniz ve coşkunuz, adeta etrafa sıçrayabilir. Kamuoyu önünde itibarınız artabilir, isminiz duyulabilir. İş hayatınız çok yoğun olabilir. Ev hanımı iseniz de hayatınız tempolu olabilir, bir şirkette yönetici iseniz de. Bu yıl insanların dikkatini yaptığınız işlerle ve yeteneklerinizle çekebilirsiniz. Para sadece 2. Ev konusu değildir, 10, 6, 8 ve 11 de para konusunda oldukça kazançlı görünümler sunabilir. O yüzden gönül rahatlığı ile bu yıl para ve itibar konusunda bir sıkıntınızın olmaması muhtemel. Yalnız, yapabileceğinizden fazla iş ve sorumluluk yüklenmemeye ve seçici olmaya çalışın derim. Mutlu, şaşırtıcı, enteresan tesadüflere bir süre sonra alışabilirsiniz. Tutulma gayet şık etkilerle geliyor inşallah.

Yılın ilk yarısını incelemeye devam ettiğimizde, kendiniz için radikal kararlar alabilme ihtimalinizin olduğunu ifade edebiliriz. Ufkunuzu genişletmek, farklı alanlarla ilgilenmek, biraz da rahatınızı bozmak isteyebilirsiniz. Ancak huyunuz olan inatçılık ve agresiflikten vazgeçmeye niyetiniz yok gibi. Uzun zamandır istediğiniz liderlik pozisyonunu yakalayabilir ve bir takımın, bir kısımın, bir bölümün başına geçebilir, oldukça başarılı işler çıkarabilirsiniz. Üstleriniz, potansiyelinizi fark edebilirler. Yolunuz açılabilir. Bu dönemde biraz sakin ve soğukkanlı olmanız, bu noktaya gelebilmek için nasıl mücadeleler verdiğinizi unutmamanız ve gereksiz hırslara kapılmamanız önemlidir. Özellikle, ‘’Zamanında x kişisi bana bunu yapmıştı, cevap nasıl verilir, şimdi görsün’’ tavrı sizi istemediğiniz bazı olayların içine itebilir aman dikkat. Kişileri bırakınız. Özellikle Mart-Haziran, Haziran-Temmuz bandında uzun vadeli hedefleriniz yolunda oldukça emin adımlarla ilerleyebilirsiniz. İş hayatınızda ve özel hayatınızda çok önemli sorumluluklar alabilirsiniz. Önemli görevler alabilirsiniz. Kilit roller üstlenebilirsiniz. Aile üyelerinizin pek çok sorunu için koşturabilirsiniz.

Yılın ikinci yarısına geldiğimizde, yenilikler yapma, atılımlar yapma ve ilerleme arzunuz daha da artabilir. Mars ve Venüs Retrogard hareketleri, ayrı bir başlık altında detayları ile değerlendirilmelidir. Bu RX hareketlerde yapılması ve yapılmaması gerekenleri detaylarıyla sizlerle paylaşacağım inşallah. Ama ‘’Retrolar var, yandık bittik kül olduk’’ yaklaşımı, Başak Teyze astrolojik yorumlarında asla yazılmaz, asla böyle cümleler yorumlarıma giremez. 1. DEKANAT Koç ve Yükselen Koç’lar, yılın ikinci yarısında heyecanın daha da yükseldiğini fark edebilirler. Ancak sorumluluk ve tanınmanın yanında, artık stres de biraz artabilir. Kalbi boş olan kıymetli Koç’lar bu yıl hayatları için oldukça önemli bir kişi ile karşılaşabilir, çok hoş romantik teklifler alabilirler. Ya da reddedilmezler. Aynı zamanda pek çok kişinin ‘’Zor işlerin altına girdin’’ demesine rağmen, zor işleri ve problemleri başarıyla çözebilirsiniz. Evli Koçlar, mutlu olabilirler, evliliklerindeki pürüzlerin çözümünün çok basit olduğunu görebilirler.

Çok sevimli, faal, aktif, dinamik, para ve kariyer imkânları ile göz kamaştıran, ama o oranda çalışma, sabır, değişim ve dönüşümlere tahammül, strese dayanıklılık ve biraz da ağır çalışma şartları ile dolu bir yıl. Profesyonel anlamda yaptığınız işle tanınabilir, oldukça iyi kazanmaya başlayabilirsiniz. Bu yıl iş dolayısıyla uzun seyahatlere çıkabilir, bilginizi, görgünüzü ve hayat deneyimleri birikimlerinizi daha da artırabilirsiniz. İşinizde sizin lehinize olan gelişmelerden sonra, işinizi hobiniz gibi görebilir, adeta aşkla çalışabilirsiniz. Yurtdışından arkadaşlıklar ve profesyonel bağlantılar kurabilirsiniz. Kariyer ve üniversite sınavlarına hazırlanan öğrenci-mezun Koç’lar, bu yıl istedikleri yerlerden çok ‘’Sorumluluk ve çok çalışma’’ isteyen bölümlere ve yerlere gidebilirler diyebiliriz. Yorulmaya değer. Hayırlı, uğurlu olsun inşallah. Mutlu yıllar.

2.DEKANAT KOÇ: 31 MART-9 NİSAN:

VE ASC DERECESİ 10-20 ARASINDA OLAN KIYMETLİ KOÇLAR İÇİN;

Yılın ortalarına kadar olan sürece baktığımız zaman, bu dilimde ağırlıklı olarak özel hayatınız, akraba çevreniz, yakın ve önemli ilişkileriniz gündem olabilir. İş hayatınızda ilerlemek isterken, aileniz ve akrabalarınız ile ilgili sorumluluklarınız ve yapmanız gerekenler önünüze çıkabilir. Ev hayatınızı biraz düzene sokmanız gerekebilir. Ancak bütün enerjinizi harcamamalı, sadece ev-aile-akraba/iş hayatı arasında dengeleri gözetmelisiniz. Aile içinde oldukça güçlenebilirsiniz ve sıkça görüşlerinize başvurulabilir. Özellikle Mart ayına kadar olan dilimde, yeni büyüme, iş ve kariyer fırsatları hayatınıza girebilir. Yeni ve farklı iş teklifler alabilirsiniz. Ancak bu dönem bazı dedikodular, bazı manipülatör konuşmalar ya da sizi yolunuzdan ya da hedeflerinizden caydırmaya yönelik bazı fısıltılar kulağınıza gelebilir. Aldırış etmeyin. Fırsatlar çok parlak, imkânlar fazla olabilir, azar azar küçük küçük başlangıçlarla hem enerjinizi doğru kullanabilir, hem de başarı merdivenlerini daha emin adımlarla tırmanabilirsiniz. Kendinize bir profesyonel gibi davranın ve şu soruyu sorun: ‘’Bir profesyonel bu konu karşısında ne yapardı’’. Bu dönemde belirli zamanlar hariç, oldukça başarılı anlaşmalar yapabilirsiniz. Yasal konularda hızlı ilerlemeler kaydedebilirsiniz. Kimseye sezdirmeden, fazla dillendirmeden yeni bir iş fikrini ya da projeyi kafanızda şekillendiriyor, onu netleştiriyor olabilirsiniz. Kendinizi, olduğunuzdan hırslı bulabilirsiniz ve en yüksek zirveyi hedefleyebilirsiniz. Bu yıl sizin için sıkıcı, rutin ve hep aynı devam eden bir yıl değildir diyebiliriz.

Bu yıl yine Mart ayına kadar olan dönemde, oldukça önemli etkilerle romantik bağlantılarınız oldukça güçlü olabilir. Kalbi boş olan 2. Dekanat Koç ve Yükselen Koç’lar, düşünce ve fikir yapılarına göre (ve tabii gönüllerine göre de) bir kişinin hayatlarına girmesi ihtimaline kendilerini sıkı sıkı hazırlamalılar diyebiliriz. Yine bu dönemde maddi anlamda oldukça iyi yatırımlar yapabilirsiniz. Yapmak istediğiniz, hobiniz olan, sevdiğiniz ama vakit ayıramadığınız bir işe bu yıl kolları sıvayıp başlayabilirsiniz. Romantizm, sosyal hayatın canlanması ve hareketlenmesi de mümkün. Kişisel bakımınıza harcadığınız zaman ve paranın çok güzel geri dönüşleri olabilir diyebiliriz. Ancak bu yıl para konusunda, özellikle aile mülkleri, aileye ait maddi değerler konusunda bazı anlaşmazlıklar ya da küçük sürtüşmeler için dikkatli ve hazırlıklı olmalısınız. Özellikle yılın ilk aylarında hoş Venüs etkileri ile şans ve para sizden yana olabilir. Lakin bazı arkadaşlarınız, dostluklarınız bitebilir, sağlam temellere dayanmayan romantik ilişkiler defterini de kapatabilirsiniz. Bu yıl, (Retro dönemleri hariç) kariyer ve yüksek eğitim sınavlarında başarılı olabilirsiniz. Mars ve Venüs Retrogard hareketleri, ayrı bir başlık altında detayları ile değerlendirilmelidir. Bu RX hareketlerde yapılması ve yapılmaması gerekenleri detaylarıyla sizlerle paylaşacağım inşallah. Ama ‘’Retrolar var, yandık bittik kül olduk’’ yaklaşımı, Başak Teyze astrolojik yorumlarında asla yazılmaz, asla böyle cümleler yorumlarıma giremez. Bunun yanında, iş arıyorsanız, niteliklerinize göre bir iş bulabilirsiniz. Ancak aklınızın bir köşesinde minik de olsa kendi işinizi kurmak olabilir.

Yılın ortalarına doğru, romantik hayatınızda biraz zorlanabilirsiniz, ancak engeller aşılamayacak kadar büyük değildir. İlişki dinamiğiniz içinde nelerin ters gittiğini, temel olarak neyi farketmeniz gerektiğini, hangi alanlarda temizlik ve düzenleme yapmanız gerektiğini fark edebilirsiniz. Bu durum, akrabalarınız ve ebeveynleriniz için de geçerlidir diyebiliriz.

Temmuz ayından itibaren, genel anlamda tekrar dengeler değişebilir. Kişisel gezegeniniz Mars’ı da yanınıza alarak hayatınızda belirgin biçimde bolluk, bereket yolları açabilir, elinizi attığınız işlerden başarı kazanabilirsiniz. Hayatınızda pek çok alan değişebilir, bir değişim döngüsü içinde, hızlı bir tempo içinde olabilirsiniz. Enerjiniz ve coşkunuz, adeta etrafa sıçrayabilir. Kamuoyu önünde itibarınız artabilir, isminiz duyulabilir. İş hayatınız çok yoğun olabilir. Ev hanımı iseniz de hayatınız tempolu olabilir, bir şirkette yönetici iseniz de. Bu yıl insanların dikkatini yaptığınız işlerle ve yeteneklerinizle çekebilirsiniz. Profesyonel anlamda hayatınızda yeni açılımlar olabilir, ancak bu yeni açılımlar, yeni sorumluluklar demektir. İş arkadaşlarınızla, takım arkadaşlarınızla anlaşma yoluna gitmek, en yüksek faydanıza olabilir diyebiliriz. 2020’nin sizin için hem ruhsal aydınlanma hem profesyonel ilerleme, hem de yeni atılımlar ile dolu olabilir. Hayırlı, uğurlu olsun inşallah.

3.DEKANAT KOÇ: 10-19 NİSAN

VE ASC DERECESİ 20-30 ARASI OLAN KIYMETLİ KOÇ’LAR İÇİN

Öncelikle, 2020 yılı boyunca sabit bir Plüton görünümünüz var. Plüton, cüce gezegen olarak nitelendirilir ama astrolojik haritalarda ve yorumlarda devleşir. Kilit ve anahtar roldedir. Bu bağlamda etkileri, hızlı hareket eden kişisel gezegenlerden daha detaylı incelenmelidir. Bu yıl, kişisel gücünüz, sabrınız, dayanıklılığınız, karakter yapınız ve vizyonunuz bazı önemli sorulara muhatap olabilir. Hızlı ve doğru kararları soğukkanlılıkla almak durumunda olabileceğiniz bazı durumlar olabilir. Kriz zamanlarını kolaylıkla fırsata çeviren ve moralini düşürmeden çevresini bir arada tutabilen yetenekli bir lider olup olmadığınız konusunu analiz eden olaylar olabilir. Tabii burada bir konuyu aydınlatmak istiyorum. Kriz temelde göreceli bir kavramdır. ‘’Senin derdin dert midir, benim derdim yanında’’ şeklinde ifade edilebilir. Başkasına göre bir pürüz, bir başkasına göre dev bir sorundur. Bu bakımdan kriz kavramını, aslında bir bakıma işlerin bir süre askıda ya da rölantide kaldığı, ilerleme ve gerileme olmadığı durağan zamanları anlatmak için kullanabiliriz. Bu bakımdan böyle zamanlarda nasıl bir yapıya bürünebilirsiniz, bu sorunun cevabı bu yıl alınabilir. Özellikle bu konular, 2. Dekanat Koç ve Yükselen Koç’lar gibi, ev ve aile alanlarında ortaya çıkabilir. Aile, evlilik, akrabalık ilişkilerinizi oldukça şeffaf, açık, net ve kalp kırmadan yürütmeniz, bu dönemde en yüksek faydanıza olabilir diyebiliriz. Aile üyeleri arasında baskıcı olarak gördüğünüz ya da egosuna yenilerek bazı istenmeyen pürüzler çıkaran kişi ya da kişileri uyarmak adına sorumluluklar alabilirsiniz. Ancak bu sorumlulukları alırken, çevrenizin yanlış anlamalarına ve engellemelerine karşı da bir savunma geliştirmek zorunda kalabilirsiniz. Dikkatli ve stratejik olmanız gerekebilir. Evlilik ve romantik hayatınızda, hayatınızda olan kişinin sizden beklenti ve isteklerini daha kolay anlayabilirsiniz. Bazı konuları affetmeye ve unutmaya, temiz bir sayfa açmaya daha istekli olabilirsiniz. Duygusal dengelerinizi korumanız, hızlı ve agresif tavırlarınızı bazen bir tarafa bırakmanız gerekebilir. Stres ve gerginlikten uzak kalmanız, sağlıksız beslenme alışkanlıklarınızı tek etmeniz, yılın ikinci yarısında olabilecek bazı enerji düşüklüklerinde size kalkan olabilir. Ufak belirtileri ciddiye almanız, hekiminizle sıkı temasta olmanız, genel sağlık kurallarına dikkat etmeniz ve fiziksel aktiviteyi hayatınızdan eksik etmemeniz de oldukça önemlidir. Ev hayatınızda ani ve öfkeyle alınmış kararların, çevrenizden çok sizi zedeleyebileceğini unutmayın.

Aynı zamanda Nisan ayının başlarına kadar olan süreçte Satürn biraz etkisini hissetirebilir. Kendinizi yoğum sorumluluklardan, iş yükünden ya da stresten dolayı biraz daralmış ve sıkıştırılmış hissedebilirsiniz. Bazı koşullar, moralinizi biraz düşürebilir. Bazı konuların istediğiniz gibi ilerlemediğini düşünebilirsiniz. Kıskanç bakışları üzerinizde toplayabilirsiniz. Bu dönemde sabırlı olmalı, sorumluluklarınızı tam anlamı ile yerine getirmeli, hedef ve amaçlarınızı tekrar revize etmelisiniz. Olumlu ve ılımlı yaklaşım, sakin ve soğukkanlı olmak, detaylara inmek bazı zamanlarınız için kurtarıcı ve ideal çözümlerdir. Hedeflerinize ulaşmak adına yolunuza dikkatlice bakın ve eskimiş yöntemlerle yeni sonuçlar almanın her zaman geçerli olmadığını bilin. Bu mantık size kazandırıcı olabilir. Aceleci olmayın, düşünmeye, araştırmaya ve görüş almaya önem verin. Aldığınız sonuçlara şaşırabilir ve çok da sevinebilirsiniz.

Yılın ikinci yarısından itibaren, kariyer hayatınızda istediğiniz hedefe ulaşmanız için geçmeniz gereken bir ya da iki basamak var diyebiliriz. Ancak bu basamaklar diğerlerine göre biraz daha yüksek. Bu bakımdan kondisyonunuzu biraz daha yükseltmeli, sabır ve kararlılık ikilisinden asla taviz vermemelisiniz. Bu dilim sonunda, yeni büyüme fırsatları yakalayabilirsiniz. Akademik anlamda çalışmalarınız varsa, ilerlemeler kaydedebilirsiniz. Hayırsever çalışmalara ve aktivist gruplara katılarak destek verebilirsiniz. Başarılarınız gurur verici olabilir. Sizin adınıza oldukça hareketli, başarılı, sevimli bir yıl. Diplomatik olduğunuz ve acele kararlar almadığınız zamanlarda şans sizden yana inşallah. Hayırlı, uğurlu olsun.

Sözümüz sağlığa.

koç burcu 2020