1.DEKANAT KOÇ: 21-30 MART

Ve ASC Derecesi 0-10 arasında olan kıymetli Koçlar için;

Ağustos ayının son günleri ile Eylül ayının ilk günlerinde son derece çarpıcı muazzam bir Merkür-Uranüs açısı bulunuyor. Oldukça hoş sürprizlerle karşılaşabilir, çok güzel haberler alabilirsiniz. Aklınıza çok güzel ve yeni fikirler gelebilir. Arkadaş ve dost toplantılarında edilen bir cümle, kısa bir diyalog size inanılmaz kapılar açabilir, düşüncelerinizi güçlendirebilir, yeni ve parlak adımlar atmanızı sağlayabilir. İster ev hanımı olun, ister bir şirket yöneticisi olun hiç fark etmez. İçinizdeki dahi, çılgın bilim adamı ya da parlak fikirlerini derhal paraya çevirebilen işadamı ortaya çıkabilir. Özellikle 4 Eylül 2019 tarihine kadar medyayı ve arkadaşlarınızı takip edin, aklınızdaki herhangibir konuyu çözebilir ya da yepyeni ve hayatınız için, ruhunuz için yepyeni adımlar atabilirsiniz. Hayatınızın oldukça hızlanabileceği ve temponun, aksiyonun azalmadığı, bol koşturmalı bir dönem. Bu dönemi geçirdikten sonra, dekanatınızı ilgilendiren 12-21 Eylül 2019 dönemini ele alalım. Bu dönemde, yükseliş grafiğini artıran yaşam temponuz biraz yorucu bir hal almaya başlayabilir. Dinleyin, düşünün, tartın ve kararınızı öyle verin. Hızlı karar almak bazen oldukça iyi sonuçlar verebilirken, bazı zamanlarda telafi için de zaman ve enerji harcamak gerekebilir. Bazı konuşmalar yanlış anlamalara açık olabilir, bazı görüşmeler istediğiniz gibi olmayabilir ve bazı sert tartışmaların gelebileceğini de sezebilirsiniz. Böyle zamanlarda bir adım geri atın, enerjinizi tekrar toplayın, sakinleşin ve tekrar harekete geçin. Uzlaşma aramak, sizin için en iyisi olabilir.

Yine bu dönemde, Dekanatınızın karşısındaki Başak Venüs, hem sosyal, hem iş, hem de özel hayatınıza önemli getiriler sağlayabilir, lakin işlerinizi zamanında bitirmeli, romantik hayatınızda kriterlerinizi düşürmemeli, doğru zamanda, doğru yerde doğru girişimleri yapmalısınız. Bu konuda kişisel gezegeniniz Mars ve dikkatli, metodik ve pratik Başak Venüs oldukça yardımcı olabilir diyebiliriz.

Başak burcunda transitine devam eden Güneş, dekanatınıza yaptığı sert bir görünümle uyarı vermektedir. Bu dönemde rakipleriniz sizi safdışı bırakmak, rekabet şartlarınızı aşındırmak ve sizi yıpratmak için devrede olabilir. Üstleriniz, yaptığınız işlerden çok memnun olmayabilir ya da yapabileceklerinizin üstünde performans bekleyebilir ya da biraz daha fazla çalışmanızı bekleyebilir. Yine bu süreçte işlerinizi istediğiniz gibi yoluna koymak adına normalden biraz daha çaba sarf edebilir, biraz daha çok çalışabilirsiniz. Sizden daha üst kademede bulunan yöneticileriniz, amirleriniz, şef ya da patronlarınızla bazı görüşlerinizi, fikirlerinizi tartışmak ve yaptığınız işin nitelikleri hakkında bir konuşma yapmak durumunda kalabilirsiniz. Serbest çalışıyorsanız, sizinle çalışan ya da birlikte iş yaptığınız kişilerle bazı pürüzlü konuşmalar gündeme gelebilir. Bunu kendinize yapılmış bir haksızlık olarak görmeden önce, geriye çekilerek resmin bütününe bakmalı, eleştirilere resmin tamamı ile cevap vermelisiniz diyebiliriz. Aynı zamanda bu eleştirileri neden aldığınızı düşünmek ve bunlara bulacağınız muhtemel yanıtlar da sizi bir üst düzeye taşıyabilir. Bu durumu, sosyal hayatınızda da karşılaşmanız muhtemel olan bazı pürüzleri de gidermekte kolaylıkla kullanabilirsiniz. Esnek olmak, sakin kalmak, sabırlı davranmak, detaylara bakmak bu dönemde başarılı olmanız için temel şartlandandır diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

2.DEKANAT KOÇ: 31 MART-9 NİSAN

Ve ASC Derecesi 10-20 arasında olan kıymetli Koçlar için;

Dekanatınızı yöneten Güneş, Yay Jüpiter’den harika ve şanslı görünümler alıyor diyebiliriz. Bu kontak, son derece şanslı, parlak, bereketli, sevimli ve önemli zamanlara işaret edebilir ki, Eylül 2019 boyunca şartlarınız ve haritanızdaki göstergeler neyi işaret ederse etsin, bu görünüm, size önemli kapılar açabilir. Şansınız bol olabilir, çevrenizde bir anda bitiveren yeni fırsatlar olabilir. Kayıplara ya da geçmişe üzülerek bu fırsatları görmezden gelmemeli ya da bu güzel gelişmelerin kişisel bariyerlerinize çarpmasına izin vermemelisiniz. Çevrenizdeki insanları başarılı biçimde etkileyebilir, son derece ikna edici olabilirsiniz. Özellikle eğitimci, akademisyen, hukukçu ya da turizmci olan değerli Koçlar, önemli başarılar kazanabilir, iş çevrelerinde isimlerini duyurabilirler. İş toplantılarınız yoğun olabilir, arkadaşlarınızdan ve çevrenizden fikirleriniz çok önemli destekler bulabilir, hayat görüşünüzü ve yaşam tarzınızı paylaşan yeni kişilere tanışabilir ve arkadaş olabilirsiniz. Pek çok bakımdan bakıldığında büyütücü, genişletici, ilerletici ve kelimenin tam anlamıyla göz kamaştırıcı bir dönem.  Paranızı oldukça bereketli, hayatınızı oldukça kolay biçimde yaşadığınızı görebilir, normal akış içindeki zorlukların en az noktaya indiğini görebilirsiniz diyebiliriz. Kendinizi potansiyelleriniz konusunda kısıtlamayınız. Büyük fikirlerin ve planların ayındasınız.

Aramıza bu dönemde pek çok kıymetli Koç ve Yükselen Koç burcu okurumuz katıldı. Onlar için de kısa bir hatırlatma yapalım. 2019 yılı boyunca Satürn etkileri ile bazı koşullar, moralinizi biraz düşürebilir. Bazı konuların istediğiniz gibi ilerlemediğini düşünebilirsiniz. Bu dönemde sabırlı olmalı, sorumluluklarınızı tam anlamı ile yerine getirmeli, hedef ve amaçlarınızı tekrar revize etmelisiniz. Bu dönemin size getireceği en büyük avantaj, krizden fırsat çıkarma yeteneğinizin gelişmesi ve ilerlemesi olabilir. Olumlu ve ılımlı yaklaşım, sakin ve soğukkanlı olmak, detaylara inmek (ki Başak Venüs ve Başak Mars için altın anahtardır)  bazı zamanlarınız için kurtarıcı ve ideal çözümlerdir. Hedeflerinize ulaşmak adına yolunuza dikkatlice bakın ve eskimiş yöntemlerle yeni sonuçlar almanın her zaman geçerli olmadığını bilin. Bu mantık size kazandırıcı olabilir. Aceleci olmadığınız, düşünmeye, araştırmaya ve görüş almaya önem verdiğiniz takdirde oldukça başarılı ve fırsatlarla dolu bir dönem diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

4 Eylül 2019 tarihine kadar olan sürece baktığımız zaman, oldukça şık bir Venüs-Satürn açısı görmekteyiz. Bu görünümde önemli açılımlar yapabilirsiniz. İşinizde, hayatınızda harcadığınız çabalar ve verdiğiniz emeklerin karşılığını katmerli olarak alabileceğiniz bir dönem diyebiliriz. Kişisel yeteneklerinizi, güçlü karakterinizi, keskin ve hızlı zekânızı başarıyla kullanabilir, hangi işi yapıyorsanız, elinizdeki projeniz ne ise profesyonel biçimde ilerletebilirsiniz. Bu günler çerçevesinde herhangi bir yatırım yapmayı planlıyorsanız bankanız ile muhasebeciniz ile ya da bu konuda deneyimlerine ve birikimine güvendiğiniz bir arkadaşınız ve yakınınız ile konuşabilirsiniz. Oldukça verimli görüşmeler olabilir. Kalbi boş olan kıymetli Koç ve Yükselen Koçlar, kendilerinden yaşça büyük kişilere ilgi duyabilir ve duygusal yakınlık kurmak isteyebilir. Mantık ve içgüdülerin ortaklaşa çalıştığı, el ele yürüdüğü bu dönemi kalıcı başarılar istediğiniz alanlarda kolaylıkla ve çekinmeden kullanabilirsiniz.

Eylül ayı ortalarından sonuna kadar olan dönem, biraz hız ve koşuşturma dönemi olabilir. bu aralıkta bazı yanlış anlaşılmalar, bazı zamanlar iletişim eksiklikleri, bazı zamanlar da telaşeden bazı konuları atlama ya da unutmalar gündeme gelebilir. Dinleyin, düşünün, tartın ve kararınızı öyle verin. Hızlı karar almak bazen oldukça iyi sonuçlar verebilirken, bazı zamanlarda telafi için de zaman ve enerji harcamak gerekebilir. Bazı konuşmalar yanlış anlamalara açık olabilir, bazı görüşmeler istediğiniz gibi olmayabilir ve bazı sert tartışmaların gelebileceğini de sezebilirsiniz. Böyle zamanlarda bir adım geri atın, enerjinizi tekrar toplayın, sakinleşin ve tekrar harekete geçin. Uzlaşma aramak, sizin için en iyisi olabilir. Ayrıntılara dikkat etmek, elinizde olan konunun hukuki sürecini incelemek, rakiplerinizin neler yaptığını bilmek bu dönemde size kazandırabilir. Çok ani kararlar almayın, zaman kazanmaya bakın.

23-27 Eylül 2019 tarihleri arasında küçük ama son derece etkili bir astrolojik geçiş bulunuyor. Merkür ile Jüpiter arasındaki bu etkileşim ile, artık ilerleyen zamanlarınız için kalıcı fikir ve düşünceler üretmeye başlayabilir, onları genişletebilir, büyütebilir, uygulamaya koyabilirsiniz. Aynı zamanda açık, net, berrak ve iyimser iletişim kurmanız çevreniz tarafından çok takdir görebilir. Açık hava etkinlikleri, kültürel faaliyetler, anlamlı ve dolu içeriği olan konuşmalar yapabilirsiniz. Bunun yanında, yurtdışı ile ilgili evrak işleriniz rahat ilerleyebilir ve seyahatlerinizde, doğum haritanız aksine bir etki söylemiyorsa bir sorun yaşama ihtimaliniz yok gibi görünüyor diyebiliriz. Aynı şekilde beklediğiniz akademik ya hukuki bir evrak da elinize geçebilir.

Ay sonuna kadar şanslı açılımlar sadece iş hayatınızda değil, özel hayatınızda da devam edebilir. Bu dönemde beklenmedik, aniden gelen güzel haberlere de hazırlıklı olmalısınız. İltifat, hediyeler, ani teklifler almanız muhtemel. Mutlu ve enerjik olabilirsiniz, kişisel ve romantik ilişkilerinizde her şey yolunda olabilir. Bu dönemde işyerinizde de oldukça iyi çalışabilir, kazancınız artabilir ve kazancınızı artırma yollarını bulabilirsiniz. Kişisel çekiciliğiniz yükselebilir, popüler ve aranan bir kişi olabilirsiniz. Bu haftayı son gününe kadar değerlendirmeniz menfaatiniz icabıdır diyebiliriz. Bu dönemde romantik ilişkileriniz ve evliliğiniz oldukça iyi bir düzeyde devam edebilir. Kalbi boş olan Koç ve Yükselen Koçlar, kalplerini bu dönem kriterlerine göre biri ile doldurabilirler. Oldukça hoş bir ay diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

3.DEKANAT KOÇ:  10-19 NİSAN

Ve ASC Derecesi 20-30 arası olan kıymetli Koçlar için;

Tüm yıl boyunca, diğer iki dekanat burçdaşlarınızı çok etkilemeyen lakin sizin üzerinizde önemli etkilere sahip olabilen bir Plüton transitiniz bulunuyor. Kişisel olarak ilerleme, tanınma beğenilme arzunuz oldukça üst seviyede olabilir. Önünüzdeki engeller ne olursa olsun, yıkıp geçme ve ne pahasına olursa olsun başarıya ulaşma konusunda çok güçlü bir dürtünüz olabilir. Bunun yanında sizin üzerinizde gücünü denemeye kalkan, sizi manipüle eden ya da güç oyunlarının içine çekmeye çalışan kişilerle de mücadelenize devam ediyor olabilirsiniz. Bazı durumlarda da bazı konulara bencilce yaklaşmak, empati yapmamak, dürtüsel davranmak da zararınıza olabilir. Olabildiğince her konuda uzlaşma aramak, sırf haklı çıkmak için inatçı bir tutum sergilemek de bu döngünün en sağlıksız davranışlarındandır diyebiliriz aman dikkat. Eski bazı sıkıntılarınız, eskiden yaşadığınız bazı problemlerin tekrar gündeme gelmesi de bu yıl dekanatınızın alabileceği Plüton etkileri olarak özetleyebiliriz.

4-9 Eylül 2019 arası süreçte ise, Venüs ve Plüton arasındaki güzel açı,  öncelikle yatırımları olan Koçlar için derin bir öngörü ve sezgi sağlayabilir. Eğer şu anda süregelen bir romantik ilişkileri varsa, daha derin, daha yoğun ve daha duygusal bir hafta olabilir. Hayatınızda özel olan ve tüm değer verdiğiniz insanların iyi ki hayatınızda olduklarını duygusal bir sevinçle karşılayabilirsiniz. Evli olan Koçlar, bu hafta evliliklerindeki pürüzleri giderebilir, sevgilerini daha net ifade edebilirler. Ayrıca para durumu olarak da bu hafta genel olarak bir bolluk ve bereket olabilir diyebiliriz.

Eylül ayının son günlerinde yaşam temponuz daha da hızlanabilir. Merkürden gelen yoğun etkilerden dolayı bir miktar sinirli, aceleci olabilirsiniz. Bazı konularda biraz kafa karışıklığı hissedebilirsiniz. Bu pürüzlerden korunmak adına özellikle iletişim dilinize ve iletişim kurduğunuz kişilerle aranızda geçen diyaloglara dikkat etmek durumunda olabilirsiniz. Bu dönemde iletişim kurmakta ve kendinizi ifade etmekte biraz zorlanabilirsiniz. İş temponuz yoğun ve yorucu olabilir. Bu tempo sonucunda bazen elmalarla armutlar karışabilir, bazı yanlış anlaşılmalar olabilir. Bazı çok önemli kararlar için zihniniz biraz durup düşünmeye ihtiyaç duyuyorsa, o konuları ertelemekten ya da biraz temponuz düşmeye başladıktan sonra ele almaktan kaçınmayın. Eylül, diğer aylara göre yoğun ve koşturmacalı olmasına rağmen, kendi içinde sakin ve rutindir. Biraz yavaş, ama oldukça hoş bir ay diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

Sözümüz sağlığa.

yükselen koç eylül 2019