1.DEKANAT KOÇ: 21-30 MART

Ve ASC Derecesi 0-10 arasında olan kıymetli Koçlar için,

Bu ay oldukça önemli Yeni Ay ve Dolunay fazları var. Boğa sözkonusu ise Akrep, Akrep sözkonusu ise Boğa’nın oyunda olduğunu artık değerli okurlarım çok çok iyi biliyorlar. Bu bakımdan Ay fazlarını sonraya bırakalım, onları ayrıca tartışırız.

Mayıs ayının ortalarından itibaren kişisel gezegeniniz Mars’tan biraz zorlu etkiler alabilirsiniz. Bu etkiler, günlük hayatınızda eleştiriye karşı hassasiyet, diğer insanların sözleri altında ikinci bir anlam aramak şeklinde ortaya çıkabilir. Oldukça masum, sizin iyiliğiniz ve rahatınız için yapılan bir yorumu kişisel saldırı olarak algılama ihtimaliniz de oldukça yüksektir. Bu dönemde Mars’ın problemli görünümleri altında yatırım yapmamak, riskli işlere girmemek, hızlı araba kullanmamak, mutfakta araç ve gereçleri kullanırken ekstra dikkatli olmak menfaatinize olabilir.

Mars’ın etkileri bu yönde iken, Venüs etkileri ile yılın para ve romantizm konusunda en hoş günlerini yaşayabilirsiniz. Mars, riskli yatırımlar yapmamanız konusunda sizi uyarırken, Venüs para konusunda bildiğiniz eski, geleneksel ve her zaman kazandıran yöntemlerle yolunuza devam edebileceğinizi ifade eder. Bunun yanında evli olan, süregelen bir ilişkisi olan ya da kalbi boş olan kıymetli Koçlar için yılın en güzel aylarından biri. Her üç statüdeki Koçlar için hoş ve mutluluk dolu bir dönem diyebiliriz. Üstelik bazı başlangıçlar son derece maceralı ve heyecan verici, evlilikteki bazı pürüzlerin giderilmesi hızlı ve sorunsuz, var olan ilişkinin de daha ciddi bir yöne evrilmesi de bu dönem sevindirici etkiler arasında yazılabilir. Ay ortalarından sonuna kadar olan süreçte Uranüs’ten de güzel destekleri dekanatınızda görmekteyim.

19 Mayıs’tan ay sonuna kadar ise Güneş etkileri ile başarınıza başarı, üretici yanınıza bir kat kat daha fazlasını, veriminize ise iki kat daha fazlasını sunabilir. Planlarınız oldukça iyi ilerleyebilir, iş hayatınızdaki bazı problemleri kolaylıkla çözebilir, yakın çevrenizdeki bazı pürüzleri temizleyebilir, hayatınızdaki bazı gereksiz detayları başarıyla ayıklayabilir ve yolunuza devam edebilirsiniz. Olumlu ve pozitif bakış açınız, size saygı duyulmasını sağlarken, ilerlemenize, başarılı işler yapmanıza ve parlamanıza da olanak tanır diyebiliriz. Oldukça önemli girişimler için zemin hazırlayabilir, iş anlaşmaları ve sözleşmeler, ticari bazı girişimler için adımlar atabilirsiniz. Lakin yukarıda belirttiğim Mars etkilerini dışlamayınız. Bu alanlardaki tüm kör noktalar açıldıktan ve her şey berraklaştıktan sonra girişimlerinize başlamanız sizin açınızdan daha faydalı olabilir diyebiliriz. İlerliyorsunuz, yolunuzdaki engelleri kaldırıyorsunuz. Kendinize bariyer olmamalı, bazı zamanlar gereksiz detaylara çok takılmamalısınız inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

2.DEKANAT KOÇ: 31 MART-9 NİSAN

Ve ASC Derecesi 10-20 arasında olan kıymetli Koçlar için,

Bu ay oldukça önemli Yeni Ay ve Dolunay fazları var. Boğa söz konusu ise Akrep, Akrep söz konusu ise Boğa’nın oyunda olduğunu artık değerli okurlarım çok çok iyi biliyorlar. Bu bakımdan Ay fazlarını sonraya bırakalım, onları ayrıca tartışırız.

Kişisel gezegeniniz Mars etkileri ile ayın ilk günleri oldukça hoş zamanlar olabilir. Kendinizi daha güçlü, daha net ve daha rahat ifade edebilir, isteklerinizi elde etme ve hedeflerinize doğru ilerlemede daha gözü kara ve daha cesur olabilirsiniz. Kendinize olan güveniniz göz kamaştırabilir. Kişiliğinizin gücü ve olumlu tavırlarınızla hem yeni karşılaştığınız kişiler üzerinde olumlu bir etki bırakabilir, hem de çevrenize örnek olabilirsiniz. Pek çok açıdan rahat günler ayın ilk günleridir. Yine bu dönemde Merkür etkileri ile iletişime odaklanabilirsiniz. Oldukça güzel haberler alabileceğinizi söyleyebilirim. Mayıs ayında bu destekle düşünce gücünüz ve zihinsel aktiviteleriniz oldukça yükselebilir. Pek çok konu üzerinde oldukça net düşünebilir, çevrenizden işinize yarayabilecek oldukça önemli görüşler alabilirsiniz. Kendi içinizden gelen güce ve sezgilerinize, hislerinize oldukça güvenebilirsiniz. Planlarınız oldukça iyi çalışabilir, hedeflerinize giden yolların daha da açıldığını görebilirsiniz. Çalışmalarınızı kolaylıkla şekillendirebilirsiniz. Anlaşma, görüşme, sözleşme, yeni fikirler ortaya çıkarmak ve yeni kişilerle tanışmak için son derece ideal zamanlar. Ancak yoğun koşuşturma ve görüşmelerden dolayı bu aralıkta sizin gibi enerjik bir burç bile yorgun düşebilir, dinlenmeyi ve kendinize vakit ayırmayı ihmal etmeyiniz. İnsanlar sizi entelektüel birikiminiz ve kendinizi ifade etme şekliniz nedeni ile de oldukça çekici ve güven verici bulabilirler.

Mayıs ayının ilk haftası, romantizm ve mutluluk anlamında yılın en şık, en rahat ve en hoş aylarından biridir. Evli iseniz evliliğiniz sorunsuz ilerleyebilir, kalbiniz boş ise aradığınız kriterlere göre olan özel bir kişi ile tanışabilirsiniz. Süregelen ilişkinizde karşı taraftan beklediğiniz ilgi ve saygıyı bol bol görebilirsiniz. Son dakikasına kadar değerlendirmenizi tavsiye ederim.

Bir ay atlasam da, yekdiğerinde mutlaka belirtmem gereken bir etki var. 2019 yılı boyunca Satürn etkileri ile bazı koşullar, moralinizi biraz düşürebilir. Bazı konuların istediğiniz gibi ilerlemediğini düşünebilirsiniz. Bu dönemde sabırlı olmalı, sorumluluklarınızı tam anlamı ile yerine getirmeli, hedef ve amaçlarınızı tekrar revize etmelisiniz. Bu dönemin size getireceği en büyük avantaj, krizden fırsat çıkarma yeteneğinizin gelişmesi ve ilerlemesi olabilir. Olumlu ve ılımlı yaklaşım, sakin ve soğukkanlı olmak, detaylara inmek bazı zamanlarınız için kurtarıcı ve ideal çözümlerdir. Hedeflerinize ulaşmak adına yolunuza dikkatlice bakın ve eskimiş yöntemlerle yeni sonuçlar almanın her zaman geçerli olmadığını bilin. Bu mantık size kazandırıcı olabilir. Aceleci olmadığınız, düşünmeye, araştırmaya ve görüş almaya önem verdiğiniz takdirde oldukça başarılı ve fırsatlarla dolu bir dönem diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

3.DEKANAT KOÇ: 10-19 NİSAN

VE ASC Derecesi 20-30 arasında olan kıymetli Koçlar için,

Bu ay oldukça önemli Yeni Ay ve Dolunay fazları var. Boğa söz konusu ise Akrep, Akrep söz konusu ise Boğa’nın oyunda olduğunu artık değerli okurlarım çok çok iyi biliyorlar. Bu bakımdan Ay fazlarını sonraya bırakalım, onları ayrıca tartışırız.

Ay ortalarına kadar olan süreçte Mars etkileri ile oldukça hızlı, başarılı ve sorunsuz olarak ilerleme kaydedebilirsiniz diyebiliriz. Kişisel gezegeniniz Mars ile kendinizi daha güçlü, daha net ve daha rahat ifade edebilir, isteklerinizi elde etme ve hedeflerinize doğru ilerlemede daha gözü kara ve daha cesur olabilirsiniz. Kendinize olan güveniniz göz kamaştırabilir. Kişiliğinizin gücü ve olumlu tavırlarınızla hem yeni karşılaştığınız kişiler üzerinde olumlu bir etki bırakabilir, hem de çevrenize örnek olabilirsiniz. Rekabet isteyen her konuda en önde olabilir, başarılı ve stratejik mücadeleler yürütebilir, zekâ ve hız isteyen her alanda göze çarpabilirsiniz. Oldukça güzel bir dilim.

Mayıs ayının ilk haftasına bakmamız gerekirse burada da oldukça şık Merkür etkileri görmekteyiz. Akademik ya da önemli sınavlara hazırlanan Koçlar, oldukça başarılı bir süreç içinde olabilirler. Bunun yanında ile iletişime odaklanabilirsiniz. Oldukça güzel haberler alabileceğinizi söyleyebilirim. Mayıs ayında bu destekle düşünce gücünüz ve zihinsel aktiviteleriniz oldukça yükselebilir. Pek çok konu üzerinde oldukça net düşünebilir, çevrenizden işinize yarayabilecek oldukça önemli görüşler alabilirsiniz. Kendi içinizden gelen güce ve sezgilerinize, hislerinize oldukça güvenebilirsiniz. Planlarınız oldukça iyi çalışabilir, hedeflerinize giden yolların daha da açıldığını görebilirsiniz. Çalışmalarınızı kolaylıkla şekillendirebilirsiniz. Anlaşma, görüşme, sözleşme, yeni fikirler ortaya çıkarmak ve yeni kişilerle tanışmak için son derece ideal zamanlar. Ancak yoğun koşuşturma ve görüşmelerden dolayı bu aralıkta sizin gibi enerjik bir burç bile yorgun düşebilir, dinlenmeyi ve kendinize vakit ayırmayı ihmal etmeyiniz. İnsanlar sizi entelektüel birikiminiz ve kendinizi ifade etme şekliniz nedeni ile de oldukça çekici ve güven verici bulabilirler.

Yine bu tarihlerde hayatınızda esenlik dolu günler olabilir. Yatırımlarınızdan para, elinizi attığınız her işte başarı kazanabilirsiniz. Jüpiter etkileri de bu dönem size oldukça parlak fırsatlar, oldukça aydınlık zamanlar sunuyor diyebiliriz. Bu süreçte kendinizi oldukça şanslı sayabilir, paranızı oldukça bereketli, hayatınızı oldukça kolay biçimde yaşadığınızı görebilir, normal akış içindeki zorlukların en az noktaya indiğini görebilirsiniz diyebiliriz. Akademik hayatı devam eden, hukuki pürüzlerinin peşinde olan ya da yurtdışı için girişimler yapmak isteyen kıymetli Koçlar, bu önemli dönemi son gününe kadar değerlendirmeliler. Kendinizi potansiyelleriniz konusunda kısıtlamayınız. Büyük fikirlerin ve planların ayındasınız. Mayıs ayının ortalarından sonuna kadar olan süreçte romantizm ve mutluluk anlamında yılın en şık, en rahat ve en hoş aylarından biridir. Evli iseniz evliliğiniz sorunsuz ilerleyebilir, kalbiniz boş ise aradığınız kriterlere göre olan özel bir kişi ile tanışabilirsiniz. Süregelen ilişkinizde karşı taraftan beklediğiniz ilgi ve saygıyı bol bol görebilirsiniz inşallah. Son dakikasına kadar değerlendirmenizi tavsiye ederim. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

Sözümüz sağlığa.

koÇ mayis 2019: kolay, hizli, sorunsuz