Oldukça umut verici, güçlü ve sevimli bir Koç Yeni Ay ile yeni astrolojik yıla merhaba dedik. Etkiler oldukça iyi. Özellikle oldukça asil Boğa Venüs, çok güçlü Oğlak Mars, mücadeleyi çok seven, rekabetten kaçmayan ve meydan okuyan savaşçı Koç ile Yeni Ay haritası, hem bizler için, hem de ülkemiz için oldukça güzel günlerin işaretçisi diyebiliriz inşallah. Ülkemizin aldığı etkilerden kısaca bahsettikten sonra, 12 burcun nasıl etkilenebileceğini de detaylarıyla yazdım.

Öncelikle haritada yine çok güçlü Yengeç-Oğlak birlikteliği görmekteyiz. Yine anahtar kelimemiz diyalektik ve pragmatik yaklaşım. Yengeç-Oğlak ikilisi her şartta birbirlerini tamamlarlar. Bu bağlamda ülkemizde bu dönemde güçlü vatanseverlik ve birlik beraberlik ruhunun yükselebileceğini, ülkemiz ve bizi biz yapan değerlerimize daha büyük boy bir büyüteç tutabileceğimizi, buna mukabil her konuda sağlam adımlar atmak istediğimizi söyleyebiliriz. Koç savaşçıdır, mücadelecidir ve inatçıdır. Bunun yanında sert saldırgandır. Ülkemizin de bu dönem güvenlik, sağlamlık ve güç kartlarını, kozlarını elinde tutmaya devam ederek şu anda mevcut Koronovirüs sorunu ile mücadeleye daha büyük bir kararlılık ile devam edeceğini, savaşı bir üst boyuta taşıyarak tüm dünya ülkelerine örnek olabilecek bir savaş stratejisi ile sahayı domine edebileceğini ifade edebilirim. Bunun yanında Mars karakteristiği olarak askerimiz, polisimiz, silahlı güvenlik güçlerimizin itibarı, gücü, saygınlığı, hızı ve insani değerlere verdiği önem ile bu dönemde yumuşak güç (soft power) tarafını daha öne çıkarabilir. Oğlak Mars, hızlı ve saldırgan Koç’u durdurur ve temel karakteristiğini koruyarak daha stratejik, daha planlı ve daha hesaplı gitmesini ister. Koç Güneş ve Oğlak Mars, birbirlerini nefis biçimde transpoze ederler. Birbirlerinin tarzını bozmazlar, ama birbirlerinden uyumlu biçimde faydalanırlar. Boğa Venüs ve Boğa Uranüs’ten de oldukça şık etkiler aldığından dolayı buradan açık açık ülkemizin bu mücadeleyi verirken komşularını, çevresini, kendisinden yardım isteyenleri geri çevirmediği gibi (Yengeç) izlediği stratejik savaş ile de (Oğlak Mars) zararları en aza indirmeyi, faydayı en yükseğe çıkarmayı hedeflediğini söyleyebiliriz. Taze meyve sebze, gıda, içecek, insani ihtiyaçların eksikliği diye bir konu gündemimizde olmadığı gibi (YENGEÇ), bunun yanında lüks üretim, tüketim ve bu ürünlerin üretimi, ihracı da gündeme gelebilir ve dünya ticaretinde Türkiye çok hızlı başat konuma geçebilir (OĞLAK MARS-OĞLAK JÜPİTER). Ancak bu dönemde özgürlüklerimiz biraz kısıtlı olabilir, sorumluluklarımız biraz daha artabilir. Diğer görünümlere bakacak olursak  biraz pahalılık mevcut olabilir. Temel gıda ve ihtiyaç maddelerinde stokçuluk, biriktirme ve saklama (YENGEÇ) haberleri gündeme çok gelebilir, ancak devletimiz buna oldukça sert ve caydırıcı tedbirler alabilir. Çok caydırıcı yaptırımlar ve sert cezalar gündeme gelebilir (OĞLAK MARS).

Sonuç olarak, Koç Yeni Ay’ın ülkemize pek çok hayır, bereket ve müjde ile geleceğini rahatlıkla ifade edebilirim inşallah. Burçlara geçmeden ekleyeyim, ülkemiz, her anlamda Tüm dünyaya onurlu, komplekssiz, yeteneklerimizin farkında olduğumuzu gösterebilir. Geleneksel değerlerimize, ailevi ve toplumsal değerlerimize daha düşkün olabiliriz. Geçmişimiz, yarınlarımıza ışık tutabilir. Geçmiş değerlerimiz, büyük ilhamlar verebilir. ‘’Türkiye dünyaya …. konusunda örnek oldu’’, ‘’Türkiye kazandı’’, ‘’ Türkiye başardı’’, ‘’Türkiye krizden fırsat çıkardı’’, ‘’Türkiye başarılı hamleler yaptı’’, ‘’Türkiye gücünü tüm dünyaya gösterdi’’, ‘’Türkiye kararlı ve emin adımlarla ilerleyerek bu belayı başından savdı’’ tadında ve mealinde haberler okuyabiliriz. Sonuç olarak, ülkemizin bu Koronovirüs ve bağıntılı olarak beraberinde getirdiği pürüzlerden beklediğimizden ya da düşündüğümüzden çok daha hızlı biçimde kurtulabilir diyebiliriz. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun inşallah.

KOÇ VE ASC KOÇ:

Koç ve Yükselen Koç’lar için oldukça şanslı bir döneme giriş, Güneş’in burçlarına geçmesi ile başlamıştı diyebiliriz. Buna Yeni Ay’ın yüksek enerjisi eklenince, Koçlara da bu muazzam fırsatı değerlendirmek düşmektedir. Oldukça cesur, atılgan ve enerjik hissedebilirsiniz. Kendinizi nasıl bir üst konuma taşıyabileceğiniz (Oğlak Mars-Oğlak Jüpiter) konusunu daha çok düşünebilir, kendiniz için çok kıymetli bir değişim ve dönüşüm sürecini başlatabilir, hayallerinize ulaşma noktasında tavizsiz olabilirsiniz. Bu konuda da oldukça iddialı planlar yapabilir, başarı için mücadele verme noktasında oldukça enerjik ve iyi hissedebilirsiniz diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

BOĞA VE ASC BOĞA:

Boğa ve Yükselen Boğa’lar için Güneş 12. Evde biraz sessiz bir döneme işaret edebilir ama burçlarındaki güçlü Venüs, pek çok anlamda bu Koç Yeni Ay’ın desteği ile onlara yeni alanlar açabilir diyebiliriz. Ancak bu alanların açılması, sosyal ve iş alanlarınızdan bir miktar geri çekilme ile mümkün olabilir. Bu geri çekilme ile biraz dinlenebilir, hayatınızın hangi alanlarda değişime ve arınmaya ihtiyacınız olduğunu daha rahat anlayabilirsiniz. Bu dönem, içinize çekilmek ve hayallerinizi tekrar gözden geçirmek adına çok iyi bir dönem olabilir. Ayrıca bu dönem gizli düşmanlarınızı görebilir, öğrenebilirsiniz. Geçmişten bugüne sizi rahatsız eden pek çok konuyu tarafsız olarak ele alabilir, başarılı biçimde değerlendirebilirsiniz diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

İKİZLER VE ASC İKİZLER:

İkizler ve Yükselen İkizler için, Güneş’in 11. Eve, yani umutlar, hayaller ve beklentiler evi olarak nitelendirdiğimiz sihirli eve girmesiyle beraber oldukça hoş günler yüzünü göstermeye başlamıştı zaten. Koç Yeni Ay’ın parlak ve güçlü enerjisi ile çevreniz ve sevdikleriniz, arkadaşlarınız için harekete geçebilir, başarılarınızla sivrilmeye başlayabilirsiniz. Yaptıklarınızla isminiz duyulmaya başlayabilir. Bu dönem, hayallerinize, umut ve beklentilerinize bir adım daha yaklaşabilir, mesleğinizle ilgili güzel çalışmalar olabilir, zihninizi hem muazzam biçimde dinlendirebilir, hem de yeni düşünce ve fikirler için yer açabilirsiniz. İnsanlarla oldukça iyi iletişim kurabilirsiniz diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

YENGEÇ VE ASC YENGEÇ:

Güneş’in Koç burcuna girmesi ile beraber kariyer ve sosyal imajınızda oldukça güzel yenilikler ve başarılı planlar yapabildiğiniz gibi, ilerleyen Koç Yeni Ay günleri için de hem kariyeriniz, hem de maddi ve sosyal başarılarınız için çok güçlü stratejiler geliştirebilirsiniz. Bu arada çevrenizden başarılarınıza ve alanınızla ilgili ortaya koyduğunuz reel verilere biraz kıskanç gözlerle bakanlar olabilir, aman dikkat. Oldukça sağlıklı ve güçlü görünebilirsiniz. İşbirliği yapmak ya da takım çalışmalarına katkı da sunmak isteyebilir, bireysel olarak da çabanızı sürdürmek isteyebilirsiniz. Ama her halükarda başarılı sonuçlar alabilirsiniz diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

ASLAN VE ASC ASLAN:

Aslan ve Yükselen Aslan için, 9. Eve gelen Güneş ile burada oluşan Koç Yeni Ay’ın enerjisi birleşince, oldukça hoş gelişmelerin kapısı ardına kadar açılabilir diyebiliriz. Aslanlar, bu dönem yeni bilginin peşinde daha çok koşabilir, bilgilerini ve düşüncelerini, yaşam felsefelerini bir kez daha revize edebilir ve daha olumluya, daha iyiye tekâmül ettirmeye çalışabilirler. Hayata daima cesur adımlar atma yeteneğiniz daha da bilenebilir. Daha büyük ve daha kapsayıcı fikirler zihninize üşüşebilir. Sağlığınız oldukça iyi olabilir ve çevrenize de sağlıkları konusunda yardımcı olabilir, oldukça iyimser, keyifli ve sevimli tavrınızla hem kendinizin, hem de sevdiklerinizin moral ve motivasyonunu en üst düzeyde tutabilirsiniz diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

BAŞAK VE ASC BAŞAK:

Başak ve Yükselen Başaklar için, Akrep burcunun evinde, oldukça güçlü ve sağlam bir evde meydana gelen Koç Yeni Ay ile muazzam fırsatlar, yenilikler ve maddi getiriler gündeme gelebilir diyebiliriz. Kişisel özel bir ilişkiniz varsa, bağlılığınızı, nerede durduğunuzu ve nereye doğru ilerlediğinizi derin bir sorgulamadan ve eleştiriden geçirebilirsiniz. Çevrenizden ne beklediğinizi ve çevrenizden görmek istediğiniz samimiyeti de bir eleştiri süzgecinden geçirmek isteyebilirsiniz. Bu dönem evde olsanız dahi, ilerleyen zamanlarınız için gündeme gelebilecek maddi getirisi olan anlaşmalar yapabilirsiniz. Dengeli, pragmatik ve oldukça sağlıklı olabilirsiniz. Maddi ve manevi olarak farkındalığı yüksek, getirisi yüksek hoş ama ciddi bir dönem diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

TERAZİ VE ASC TERAZİ:
Terazi ve Yükselen Teraziler için, 7. Evlerinde meydana gelen Koç Yeni Ay, özel ve kişisel ilişkilerden, sosyal ve iş ilişkilerine kadar olan geniş bir skalayı ele alabilir ve Teraziler için, bu Yeni Ay, ilişkileri revize etme ve yeniden gözden geçirme zamanı olabilir. Hayatınızdaki kilit bireyleri çok iyi tespit edebilir, size zarar verdiğini, ya da hayatınıza herhangi bir katkı sunmadığını düşündüğünüz ilişkilere mesafe koyabilirsiniz. Duygusal olarak kendinizi küçük sallantılardan koruyabilirsiniz. Güvende ve güçlü hissedebilir, açık düşmanlarınızın hamlelerini daha kolay görebilir, çok hızlı tedbirler alabilir, çevrenizi de uyarabilirsiniz. Kendinizi dinlenmiş ve zinde hissedebilirsiniz. Hayatın geniş bir alanını kapsayan evde Yeni Ay’ın tadını çıkarabilirsiniz diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

AKREP VE ASC AKREP
Akrep ve Yükselen Akrep için, işleri, yaşam tarzları, sağlıkları ve evcil hayvanları ile ilgili olan 6. Evde meydana gelen Koç Yeni Ay, muazzam getiriler sunabilir diyebiliriz. Öncelikle bu dönem Akreplerin sağlıkları oldukça iyi olabilir diyebiliriz. (Maşallah) Ufak tefek sağlık sorunları olan kıymetli Akrep büyüklerimiz, bu dönemi daha sorunsuz atlatabilir, güvenliğe ve korumaya son derece düşkün olan yapıları tüm hatları ile sahaya çıkabilir, kendilerini güvende ve iyi hissettikleri anda çevrelerinin sağlığı, güvenliği, konforu için harekete geçebilirler. Spor yapan, ancak dönemin durumunu göz önüne alarak bu faaliyetlerine ara veren Akrepler, sporlarına evde devam edebilirler. Evinizde iseniz oldukça aktif olarak çalışmalarınızı evden yürütebilirsiniz. Psikolojinizi çok sağlamlaştırabilir, sağlam kafa ve sağlam vücutla oldukça güçlü bir şekilde sahanızı domine edebilirsiniz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

YAY VE ASC YAY:

Yay ve Yükselen Yay’lar için Koç Yeni Ay, 5. Evlerinde meydana geldi. Bu dönem oldukça iyimser ve keyifli olabilirler. Yay burcu büyüklerimiz, olanca neşeleri ve iyimserlikleri ile çevrelerine sağlık saçabilir, genç Yay’lar ise morallerini yüksek tutarak, zamanlarını evde oldukça iyi değerlendirebilirler. Yeni hobi edinebilir, ellerine alıp yarım bıraktıkları ya da uzun zamandır yapmayı istedikleri ama fırsat bulamadıkları bir hobilerine başlayabilir, temelde ne kadar yetenekli olduklarını keşfedebilirler. Hobilerinden ve severek yaptıkları işlerden para kazanmaya, gelir elde etmeye başlayabilirler. Dengeli, güçlü, istikrarlı bir portre çizerek çevrelerine de çok iyi örnek olabilirler diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

OĞLAK VE ASC OĞLAK:

Oğlak ve Yükselen Oğlakların 4. Evinde meydana gelen Koç Yeni Ay zamanları, kelimenin tam anlamıyla dizginleri ve yönetimi ele alma zamanlarıdır diyebiliriz. Bu dönemde ev hayatlarına, ailelerine, akrabalarına, onların durumlarına, çevrelerine ve en temelde de kendi duygusallıklarına odaklanabilirler. Özenerek sakladıkları duygusallıklarının bir bölümü, çevrelerine ve sevdiklerine karşı ne kadar hassas ve korumacı, hatta aşırı sahiplenici oldukları Güneş ışığında görülebilir. Akraba çevrelerinde, aile hayatlarında ve evliliklerinde pek de hoşlarına gitmeyen detayları bularak bunları onarma ve revize etme yoluna gidebilirler. Sağlıklarını çok iyi koruyabilir, kuralcı ve sorumluluk sahibi olduklarından kendilerini çok iyi disipline edebilir, sorumluluk almayan akrabaları ya da yakınlarını da biraz sivri bir üslupla uyarmaya başlayabilirler. Aşırı kontrolcü olmalarına rağmen oldukça iyimser ve pozitif düşünebilir, çevrelerini de bu doğrultuda motive edebilirler diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

KOVA VE ASC KOVA:

Kova ve Yükselen Kovalar için Koç Yeni Ay, oldukça geniş kapsamlı, sosyal ve hareketli bir evde meydana geldi diyebiliriz. Öncelikle sağlığınıza odaklanabilir, bu konuda tutarlı ve önemli bir çaba ortaya koyabilirsiniz. Oldukça esnek olabilir, yeni fikirlerle ilgilenebilir, takım girişimleri, arkadaş çalışmaları yapabilir, çevrenizde yardım ve gönüllülük faaliyetlerinde oldukça aktif rol alabilirsiniz. Fikir ve görüşlerinizi oldukça iyi savunabilirsiniz. Çevrenizle çok iyi iletişim kurabilir, sosyal ağların merkezi haline gelebilirsiniz. Evde olsanız bile pek çok konuyu yönetebilir, çevrenizi oldukça iyi koordine edebilirsiniz. Yardım ve destek hareketlerinin aranan yüzü olabilirsiniz. Sorumluluk alabilir, başarılı çözümler üretebilirsiniz diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

BALIK VE ASC BALIK:

Balık ve Yükselen Balıklar, Koç Yeni Ay’da mali kaynaklarına daha da odaklanabilir, bu anlamda kendilerini şanslı bir döneme girmiş sayabilirler diyebiliriz. Mali konularla yakından ilgilenebilir, kişisel geliriniz ve finansmanınızı artırma konusunda daha çok düşünebilir, oldukça enteresan fikirlere ulaşabilirsiniz. Borç alma ve verme konusunda temkinli olabilirsiniz ama daha önce verdiğiniz borçların bir kısmı size geri ödenebilir. Bunun yanında hem kendinizin, hem de çevrenizin konforuna daha çok önem verebilirsiniz. Tasarruf planı çıkarabilir ve buna uyabilirsiniz. Kendinize odaklanabilir, hem maddi, hem manevi değer kaynaklarınız konusunda oldukça ileri düzeyde araştırma yapabilir, kendinizi bu yönde daha da geliştirebilirsiniz diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

Sözümüz sağlığa.

yeni ay