Öncelikle siz kıymetli dostlarımın, okurlarımın ve arkadaşlarımın mübarek Ramazanlarını içtenlikle kutlarım. Rabbim hepimizi daha nice nicelerine hayırlarla, bereketle, mutlulukla ve güzelliklerle kavuştursun inşallah. Rabbim, bu güzelliklerle dolu muhteşem ayı en güzel bir şekilde değerlendirmeyi, idrak etmeyi hepimize nasip etsin. Dualarınızı ve hayırlarınızı Rabbim kabul etsin.

Ramazan ve Koç Yeni Ay hepimize hayırlı, uğurlu, kademli olsun inşallah.

Ramazan’ın başlangıcı, bu başlangıca eşlik eden nefis etkilerle dolu bir Yeni Ay, oldukça güçlü ve enerjik bir şekilde hayatımıza giriyor. Bu yazımda, ülkemizin genel görünümünden çok, spesifik olarak KOÇ YENİ AY’IN etkisini nasıl yaşarız, nasıl faydalanırız ona bakmak, Yeni Ay’ın temel kurallarını hatırlatmak isterim.

Bildiğiniz gibi Güneş Koç burcuna 21 Mart tarihinde geçti. Astrolojik yeni yılın ilk Yeni Ayı Koç Yeni Ay. Koç aynı zamanda birinci burçtur. Bahardır, dalların yeşermesi, doğanın uyanmasıdır. Başlangıçlar ve yeni bir döneme giriştir. Nasıl bahar geldikten sonra artık kar yağmasını beklemiyorsak, bu dönemde bazı bazı başlangıçlardan ve attığımız adımlardan da artık geri dönüş olmadığını bilelim. Koç, burçlar kuşağının başlangıcı ve 1. Ev demektir. 1. Ev, anlamı çok geniş olsa da özetle dünyaya kendimizi nasıl gösterdiğimiz, kimliğimiz, imajımız, görünüşümüz ve etrafımıza yaydığımız enerjidir. Koç, enerjiktir, cesurdur. Bu bakımdan enerji, hareket ve cesaret gerektiren konularla ilgili sorularda genellikle Mars ve Koç burcunun yayılımına, açılarına, konumuna ve diğer gezegenlerle nasıl iletişim halinde olduğuna bakılır.

Koç Yeni Ay’ın etkileri, haritalarımızda Koç Dolunay’ın olacağı zaman dilimine, yani yaklaşık olarak 6 ay sonrasına kadar geçerlidir. Astrolojik olarak en güçlü açılardan biri kabul edilen Güneş ve Ay kavuşumunu oldukça enerjik, aktif, dinamik ve coşkulu biçimde yaşamaya, idrak etmeye başlayabiliriz. Bu Yeni Ay döngüsündeki görünümler oldukça iyi. Koç’un yönetici gezegeni Mars’ın İkizler burcunda güçlü, zeki, atak ve hızlı bir yerleşime sahip olmasını da çok önemli görmekteyim. Ama dikkat etmemiz gereken noktalar da var, uyarılarımıza dikkat etmeniz, bu dönemi daha rahat, daha konforlu geçirmenize yardımcı olabilir.

Öncelikle Koç, baş kısmımızı yönettiğinden bu dönem baş ağrılarımız olabilir. Koç, biraz gergin ve sinirli bir burçtur, bu bakımdan özellikle şu birkaç gün biraz gergin olabiliriz. Venüs ve Merkür de Koç olduğundan ağzımızdan çıkacak olan kelime ve cümleleri çok ama çok iyi tartmak durumundayız. Çevremizin de bir miktar gergin, fazla atak, fazla hırslı ve fazla girişken olduğunu görebiliriz. Ayrıca biraz sabırsız da olabiliriz. Gereksiz riskler almaya daha eğilimli, fazla ölçüp tartmadan, çok düşünüp taşınmadan eyleme geçmek isteyebiliriz. Yine evimizde, işyerimizde özellikle yangına karşı (Allah korusun lütfen dikkat)  önlemlerimizi alalım. Kaynar sular, kızgın yağ, yanıcı ve parlayıcı kimyasallar, (Neptün’ün Mars ile sert bir karesi var aman dikkat), deniz ürünlerinin dikkatsiz tüketimi istenmeyen bazı sonuçlara neden olabilir. İşyeri olanlar, özellikle yangın söndürme tüplerine, elektrik aksamına bir baktırsalar, kontrol ettirseler çok faydalarına olabilir. Soba zehirlenmelerinin, gaz kaçaklarının da gündemimize gelmemesi adına, şu bir iki gün içinde kontrollerimizi yapalım, tedbirlerimizi alalım inşallah.

Yine Venüs lüks yiyecek ve içecekler demektir. Neptün, Venüs’ün bir oktav üstü olduğundan ve şu anda Koç Yeni Ay döneminde yönetici gezegen İkizler Mars’tan sert etkiler aldığından lütfen deniz ürünleri tüketimine dikkat edelim. Bilmediğimiz deniz ürünleri, mantar türleri ve türevleri bu dönemde çok ama çok dikkatli tüketilmeli. Bana sorarsanız ben bu dönem için bu nimetleri tüketme taraftarı değilim. Tavsiye de etmiyorum. Bunun yanında ateşli hastalıklar da yayılabilir, içtiğimiz, kullandığımız sulara da çok ama çok dikkat edelim. Kesici, delici, yanıcı aletlerle, silahla çalışmak durumunda olan kıymetli okurlarımız da bu bir hafta biraz daha dikkatli olmalılar. Mevsim döngüsü de olduğu için, bir de Mars-Neptün karesi Demokles’in Kılıcı misali hemen tepemizde olduğu için bulaşıcı hastalıklara karşı da dikkatli olmak zorundayız.

Su ve ateş ile çalışmak zorunda olan, zor ve tehlikeli işlerde olanlar, yine pek çok insanla iletişim halinde olması gereken konumda olan kişilerin biraz daha dikkatli olması elzem. Bu minik detaylara dikkat edersek, bu dönemi oldukça rahat geçirebiliriz.

Uyarılarımız biraz tatsız durabilir, ama bir de getirilere bakalım.

Bu dönem, özellikle yeni atılımlar ve açılımlar yapmak isteyen, durduğu, bulunduğu yerden memnun olmayan, kış boyunca yaptığı planları realiteye geçirmek isteyenler için kaçırıldığı takdirde bol bol üzülünebilecek bir döngüdür. Güçlü bir aksiyon için, dev müjdeler için hazır olanlar, yazıma buyursun. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

KOÇ ve ASC KOÇ:

Koç ve Yükselen Koçlar için, oldukça şık, parlak ve güçlü bir dönem başladı diyebiliriz. Koç burcunun ana teması, ‘’Yeni atılımlar, güçlü açılımlar, cesur girişimler, atak oyunculuk, tam saha pres’’ olarak özetlenebilir. Bu bağlamda, Koçlar, hayatlarında uzun zamandır yapmak istedikleri ancak biraz rölantiye aldıkları işlerine başlayabilirler. Bu bakımdan saç kesimi, yeni kıyafetler, kapsamlı bir kişisel bakım, size oldukça önemli mesajlar veren oldukça kaliteli bir kişisel gelişim kitabı çok iyi gelebilir. Ancak bu dönem biraz baş ağrınız olabilir. Biraz gergin de hissedebilir, ağzınızdan aniden çıkan kelimelere bir anda hakim olamayabilirsiniz. Kendinize olan güveniniz oldukça yükselebilir, hayata daha cesurca yaklaşabilir, enerjiniz baş döndürebilir. Tüm çevrenizin gündeminde olabilir, tüm ilgiyi üzerinizde toplayabilirsiniz. Çevrenizi oldukça şaşırtan, ama sizin uzun zamandır planladığınız yepyeni bir girişimi hayata geçirebilirsiniz. Etkilerin iyiden hissedildiği 15 Nisan tarihinden itibaren hayat yoğun ve tempolu biçimde akabilir, odaklandığınız konular üzerine harika fırsatlar ayağınıza gelebilir diyebiliriz inşallah. Hayırlı Ramazanlar dilerim.

BOĞA ve ASC BOĞA:

Boğa ve Yükselen Boğalar, 12. Evlerinde meydana gelen bu muazzam enerjiden oldukça önemli bir pay alabilirler. Bu dönemde, çevrenizdeki değişimlere daha duyarlı olabilirsiniz. Çevrenize yardım edebilir, gönüllü çalışmalara katılabilir, hastaneleri, sevgi evlerini ziyaret edebilir, yaşlı yakınlarınızla hayatın yoğun temposundan biraz uzaklaşarak güzel vakit geçirebilirsiniz. Aktivist hareketlerde öne çıkmadan yer almak isteyebilir, enerjinizi cömertçe bu yönde harcayabilirsiniz. 12. Ev, gizlilik ve sırlar evidir. Güneş ve Ay’ın, direkt, cesur, hızlı ve plansız Koç enerjisi ile 12. Evde birleşmesi, bu dönem bazı önemli duyumların kulağınıza gelebileceğine işaret edebilir, ya da siz bilerek ya da bilmeyerek bir konuyu faş edebilirsiniz. Sahnenin arkasında oldukça büyük, önemli ataklar başlatabilirsiniz. Kendinizi ve ruhunuzu yenileyebilirsiniz. Ruhunuza ve zihninize çok güzel yatırımlar yapabilir, kendinizi oldukça iyi bir şekilde yenileyebilirsiniz. Koç ve Yükselen Koçlar dış görünüşleri için yenilikler yaparken, siz de iç görünüşünüz, ruhunuz için harika yenilikler yapabilirsiniz diyebiliriz inşallah. Hayırlı Ramazanlar dilerim.

İKİZLER ve ASC İKİZLER:

İkizler ve Yükselen İkizler için bu Yeni Ay’ın kelimenin tam anlamıyla ‘’Yükselme Dönemi’’  başlattığını söyleyebiliriz. Hayaller, umutlar, beklentiler, kazançlar, mutlu ve sevinçli haberler, oldukça sürprizli olaylar, onları şaşkınlıktan şaşkınlığa sürükleyebilecek son dakika gelişmeleri olabilir. Mars İkizler ’den, hep destek, tam destek alabilir, hızlarına hız katabilirler. Mars İkizler tam anlamıyla zihinsel nükleer güç diyebiliriz. Ustaca kullanıldığında muazzam faydalar getirebilir, bu da tabii ki ayrı bir başlık altında incelenmesi gereken bir konu. Kıymetli İkizler ’in arkadaşlıkları, dostlukları ilerleyebilir, meslektaşları arasında sivrilebilir, yapmak istedikleri bir girişimi hızlı ve doğru kararlar alarak başlatabilir ve oldukça karlı fırsatları daldan elma toplarcasına toplayabilirler. Kişisel olarak ve profesyonel alanda oldukça ilerleyebilirler. İş ve arkadaşlık çevrelerini genişletebilir, yeni ve kendilerine oldukça farklı ve önemli kapılar açabilecek insanlarla tanışabilirler, sosyal ağlar üzerinden etkinliklerini artırabilirler. Önemli sosyal aktivitelerde en önde yer alabilirler. Sosyal medyada bir anda sivrilebilirler. Yeni iş teklifleri gelebilir. Hayallerinizi tekrar hatırlayarak onlara odaklanabilir, kendinize yeni hedefler koyabilirsiniz. Bu dönemi bir hayalinizi gerçekleştirmiş olarak da kapatabilirsiniz inşallah. Hayırlı Ramazanlar dilerim.

YENGEÇ ve ASC YENGEÇ:

Yengeç ve Yükselen Yengeçler için Koç Yeni Ay demek, kelimenin tam anlamıyla ‘’Kariyerde sıçrama’’ demektir. Latince ‘’Magnus Step’’ ya da ‘’Büyük Adım’’ da diyebiliriz. Yaşam yolunuz muazzam biçimde aydınlanabilir, kariyerinizde önemli bir sıçrama yapabilir, yaptığınız işler övgü ve takdir alabilir. Yaşam tarzınızda oldukça olumlu ve beklediğiniz bir değişiklik meydana gelebilir. İnsanlar sizi oldukça yakından takip edebilir. Politika ile uğraşan Yengeç ve Yükselen Yengeçler, oldukça önemli ilerlemeler kaydedebilir, politik kariyerleri sağlamlaşabilir. Yükselme, terfi, maaş zammı, daha etkili ve sorumlu bir pozisyon teklifi gibi oldukça önemli kariyer konularınız gündeme gelebilir. Uzun vadeli kariyer hedefleriniz daha da sağlamlaşabilir. Bu zamanda elinize alacağınız bir proje, oldukça kolay, başarılı ve pürüzsüz biçimde devam edebilir ve vaktinden önce de bitebilir. İşinizde tanınan biri olabilir, aynı dalda iştigal eden diğer firma ya da kurumlardan kıskandıran teklifler alabilirsiniz. Sosyal statünüz sağlamlaşabilir, itibarınız artabilir. Bu dönem evlenebilir ya da evlilik yolunda harika adımlar atabilirsiniz diyebiliriz inşallah. Hayırlı Ramazanlar dilerim.

ASLAN ve ASC ASLAN:

Aslan ve Yükselen Aslanlar için Koç Yeni Ay, kelimenin tam anlamı ile ‘’Dünyaya açılmak’’ demektir. Bu dönemde Aslanlar, üniversiteye geri dönebilir, yüksek lisans, doktora ya da özel eğitim programlarına başlama kararı alabilirler. Ya da eğitimlerini bir üst kademeye çıkarmak isteyebilirler. Dil eğitimi almak, seyahat planları yapmak, maceralı bir geziye katılmak, ufuk açıcı bir kişisel gelişim kitabı okumak, rutinin dışına çıkmak, plansız programsız ani kararlarla seyahate çıkmak da Koç Yeni Ay’ın Aslanlara hazırladığı önemli sürprizlerden bazılarıdır diyebiliriz. Bu dönemde yeni kültürleri inceleyebilir, yeni bir bakış açısı yakalayabilir, hayat felsefenizi yeniden revize edebilirsiniz. Maneviyatınız daha da zenginleşebilir. Bu dönem bazı hukuki ve yasal konularınız oldukça önemli ilerlemeler sağlayabilir. Takip ettiğiniz yasal bir süreçten menfaatinize sonuçlar elde edebilir ya da duyabilirsiniz. Yeni kültürleri, yaşam tarzlarını ve bakış açılarını keşfederek zihninizi ve yaşamınızı genişletmek isteyebilirsiniz. Ticaret ile uğraşan Aslanlar bu dönem işlerini yurt dışına açabilirler.  Ya da mevcut işlerini daha büyütmek isteyebilirler. Yazar, öğretmen veya akademisyen olan Aslanlar için ise tek cümle ile yapacakları girişimler ve projeler için mükemmel bir zaman diyebiliriz inşallah. Hayırlı Ramazanlar dilerim.

BAŞAK ve ASC BAŞAK:

Başak ve Yükselen Başaklar için Koç Yeni Ay kelimenin tam anlamı ile ‘’Dönüşüm’’ demektir. Hayatınızın her alanında geniş kapsamlı bir revizyona gidebilirsiniz. Hayata daha derin, daha anlamlı bakabilirsiniz. Yapmak istediğiniz, ancak yapamadığınız, ya da yapmaya cesaret edemediğiniz, ya da planlayıp sürekli zihninizde döndürdüğünüz bazı değişiklikleri bu dönem rahatlıkla ve başarıyla yapabilirsiniz. Bu dönem, kendinize dönebilir, ruhunuzu, zihninizi yoklayabilir, artık sizin için bilinmeyen ama fırsatlarla dolu yeni alanlara başarıyla ilerlemeye başlayabilirsiniz. Evvelden atmak için cesaretinizi toplamaya başladığınız adımları, artık güven, karar ve cesaretle atabilir, ilerlemekten korkmayabilir, yolunuzun aydınlandığını görebilirsiniz. Koç Yeni Ay bu anlamda fırsattır, değerlendiriniz. Bu dönemde bazı eski borçlar, unutulmuş bakiyeler, ödenmemiş bazı faturalar ya da vergi borçları konunuz olmaması adına muhasebecinizle kapsamlı bir görüşme yapabilirsiniz. Bir kredi ya da borç arayışı içinde iseniz, bu dönem kredi alabilirsiniz ama tavsiyemi sorarsanız 15 Nisan’a kadar bekleyin derim. Bunun yanında eski bir alacağınız da elinize geçebilir, bazı borçlarınızı bu dönem ödeyebilir, geniş kapsamlı önemli bir yatırım yapmak adına da son derece keskin bir ticari gözünüz olabilir, paranın adeta kokusunu alabilirsiniz diyebiliriz. Yapacağınız iş ve girişimler için maddi yardım ve destek de görebilirsiniz inşallah. Hayırlı Ramazanlar dilerim.

TERAZİ ve ASC TERAZİ:

Terazi ve Yükselen Teraziler için Koç Yeni Ay, kelimenin tam anlamıyla ‘’Harika zamanlar’’ demektir. Bu dönem, hayatın oldukça geniş bir kapsamında Teraziler, muazzam güçlerini başarıyla sergileyebilir, zekâlarını, diplomatik ve sanatsal yeteneklerini, ayrıca hukuk ve finans yönetimindeki becerilerini ortaya başarıyla koyabilirler diyebiliriz.7. Ev, ilişkiler ve açık düşmanlıklar evidir. Bunu bilelim, bunun üzerinden gidelim. Var olan ilişkileriniz gelişebilir, evliliğinizdeki minik pürüzleri başarıyla çözebilir, evlenmeye karar verebilir, evlenme teklif edebilir ya da evlenme teklifi alabilirsiniz. Hayatınızdaki tüm ilişkilere büyük bir canlılık, yeni bir soluk ve taze bir kan gelebilir. Ortaklarınızla oldukça iyi anlaşabilir, başarılı biçimde çalışabilirsiniz. Hukuki işleriniz ve yasal evraklarınız konusunda da önemli, yeni ve olumlu gelişmeler olabilir, hukuki bir atak başlatabilirsiniz. Açık düşmanlarınızla ya da size meydan okuyan rakiplerinize karşı oldukça sağlam bir strateji izleyebilir, önemli hamleler yapabilirsiniz. Bazıları yolunuzdan çekilebilir. Parlak müzakerelerde masada yerinizi alabilir, büyük pazarlıklardan aslan payını alabilir, ticari anlaşmalarınız oldukça iyi neticeler verebilir diyebiliriz inşallah. Hayırlı Ramazanlar dilerim.

AKREP ve ASC AKREP:

Akrep ve Yükselen Akrepler Koç Yeni Ay’ da kelimenin tam anlamıyla ‘’Demir Gibi’’ olabilirler. Bu dönem, sağlık sorunları varsa aşabilirler. Fiziksel zindelikleri ve enerjileri yerinde olabilir. Altıncı Ev temel ve genel anlamda sağlığımızı yönetir. Bu dönemde oldukça sağlıklı beslenme programları, yüz güldüren sonuçları olan minik cerrahi operasyonları olabilir. Bu minik operasyonlar için 15 Nisan sonrasını tavsiye edebilirim. Bunun yanında iş ortamlarında yeni ve oldukça hoş değişiklikler yapabilirler. Yeni iş teklifleri alabilir, bölümlerinde yükselebilir, ya da yaptıkları başarılı bir girişimden muazzam neticeler alabilirler. İşleri büyüyebilir. Yeni bir tüylü dostları olabilir, ya da minik dostlarının kapsamlı bir bakımını yaptırabilirler. Ya da hayvan hakları aktivist hareketlerinde, onların beslenme ve sağlıkları için yapılan gönüllü çalışmalarda en önde olabilirler. Bunun yanında toplumun dezavantajlı kesimleri için yapılan gönüllü hareketler içinde de en önde yerlerini alabilirler. Günlük rutinleri sıkıcı olmaktan çok zevkli geçebilir, rahatları, sağlıkları, keyifleri oldukça yerinde olabilir. Yeni Ay’ın yoğun enerjisinden dolayı biraz baş ağrısı çekseler, biraz gergin olsalar da oldukça şık, hoş ve parlak bir zaman inşallah. Hayırlı Ramazanlar dilerim.

YAY ve ASC YAY:

Yay ve Yükselen Yay’lar Koç Yeni Ay’da kelimenin tam anlamıyla ‘’Süper Eğlenceli’’ olabilirler. Beşinci ev, oldukça keyifli, sevimli, eğlenceli ve hoş bir evdir. Yay’lar bugünlerde oldukça üretici olabilir, yeni bir hobiye başlayabilir, dostlarıyla oldukça keyifli zamanlar geçirebilirler diyebiliriz. Yalnız kalmak istemeyebilir, hayatın her anının keyfini çıkarabilir, yeni arkadaşlar edinebilirler. Bunun yanında bekâr Yay’lar kalıcı olan hoş bir romantik birlikteliğe adım atabilir, bu birlikteliklerini evliliğe taşıyabilirler. Evli Yay’lar ise evliliklerini daha da sağlamlaştırabilir, çocukları ile yakından ilgilenebilirler. Genç ve evli Yay’lar, ebeveynlik müjdesi alabilirler. Torunları olan neşeli ve keyifli Yay büyüklerimiz de onlarla oldukça güzel zaman geçirebilirler, kendileri de hala genç olduklarını ve genç kaldıklarını ilan edebilirler diyebiliriz inşallah. Her açıdan oldukça keyifli, eğlenceli,  kaygısız, telaşsız hoş bir zaman dilimi. Hayırlı Ramazanlar dilerim.

OĞLAK VE ASC OĞLAK:

Oğlak ve Yükselen Oğlak’lar için Koç Yeni Ay Dönemi, ‘’Bahar Temizliği’’ dönemi olabilir diyebiliriz. Dördüncü ev, en temel anlamı evimiz, mülkümüz, yuvamız ve ailemiz demektir. Bu bağlamda, evinizde bakım, onarım, tamirat, tadilat, boya, badana, eski eşyaları yenileme, yeni eşyalar, kapsamlı bir temizlik ve düzen hareketi başlatabilirsiniz. Taşınmaya da karar verebilirsiniz. Ev ile ilgili bazı pürüzleri bu dönem halledebilirsiniz. Evinizle daha yakından ilgilenebilir, kökler, atalar, aile mirası ile ilgili daha çok bilgi edinmek isteyebilirsiniz. Aileniz ile daha fazla zaman geçirmek isteyebilir, aile ve akrabalar arasında kırgınlık ya da mesafeler var ise bunları aşabilirsiniz. Yuvanıza karşı daha hassas olabilirsiniz. Ailenize doğum, evlilik yolu ile yeni bireyler katılabilir, ya da müstakbel gelin ya da damat adayı ile aileler bu dönemde tanışabilir. Çok keyifli aile toplantıları yapabilirsiniz. Ailenizi bu dönem daha da destekleyebilirsiniz. Çok hoş destekler de alabilirsiniz.  Uzun vadeli hedefleriniz için artık atılım yapmaya karar verebilir, planlarınızı realiteye dökebilirsiniz inşallah. Hayırlı Ramazanlar dilerim.

KOVA ve ASC KOVA:

Kova ve Yükselen Kovalar için Koç Yeni Ay, kelimenin tam anlamı ile ‘’Hız ve iletişim’’ devri olabilir. Üçüncü ev, yoğun ve geniş kapsamlı bir evdir. Bu dönemde Kovalar, bilgisayar başında, telefonda çok zaman geçirebilir, işlerini telefon, mail ya da sosyal medya kanalları ile halledebilirler. Bunun yanında iş için kısa seyahatler çok olabilir, bilgi akışı hızlanabilir,  hızlı kararlar alabilir, kolayca uygulamaya koyabilirsiniz. Gündelik olarak yapmak zorunda olduğunuz işleriniz angarya değil, oldukça hoş deneyimler olarak hayatınıza renk katabilir. Ayrıca satış ve pazarlama, medya, basın, halkla ilişkiler ve tanıtım alanlarında çalışan Kovalar için de oldukça güzel satış grafiklerinin yakalandığı bir dönem olabilir. Kovalar işlerinde ve günlük hayatlarında oldukça atak olabilirler ve tam anlamı ile işlerinde sahaya inebilirler. Kardeşler ve yakın akrabalar ile yapılan kısa ve günübirlik geziler, hafta arası iş gezileri olabilir. Ticari olarak da oldukça aktif ve kazançlı bir dönem diyebiliriz inşallah. Hayırlı Ramazanlar dilerim.

BALIK ve ASC BALIK:

Balık ve Yükselen Balıklar için Koç Yeni Ay dönemi, kelimenin tam anlamı ile ‘’Para’’ dönemi olabilir. Balıklar bu dönem, yaptıkları yatırımların meyvelerini toplayabilirler. Bu dönem maaşlarında ya da ek gelirlerinde belirgin bir artış olabilir. Zam alabilirler, ya da verdikleri eski bir borcu geri alabilirler. Bu dönem, istedikleri bir eşyayı alabilirler bu uzun süredir istedikleri pahalı bir eşya olabilir. Ayrıca, istedikleri bir şey için para biriktirmeye başlayabilirler. Bu dönemde oldukça atak, cesur ve kalıcı yatırım planları geliştirebilirler. Kendilerine olan öz saygıları oldukça yükselebilir, mali hedefler belirleyebilirler. Kendilerini para ve bolluk anlamında büyütebilir, aynı zamanda kişisel, ruhsal ve manevi gelişim alanında da pek çok makale, kitap ve haber de okuyabilirler. Bu dönem daha hassas, daha sezgisel ve yoğun olarak maddi dünyaya bakabilir ve hayatta güzel bir adım daha atabilirler diyebiliriz. Paralı, bereketli, sevimli, hareketli bir dönem inşallah. Hayırlı Ramazanlar dilerim.

Sözümüz sağlığa.

koç