Kova Yeni Ay yazı dizimizi , Kova Yeni Ay Ve Burçlar  faslı ile bitirelim.

Önemli bir fasıldır. Önümüzdeki 6 ay, Kova Dolunay zamanına değin hayatımızda, haritalarımızın Kova alanlarında etkilerini görebiliriz. Kova, yapı olarak özgürlüğüne düşkün, sıradışı, daima alışılagelmiş kalıpların dışında düşünen bir yapıya sahiptir. Sıradan yolları takip etmez, özgündür. Bu bakımdan Kova, bir meseleyi çözerken sizi ilgili meselede sıradışı düşünmeye, farklı düşünmeye, danışmaya, sormaya ve daha çok bilgi edinmeye çağırır. Bağlamda, önümüzdeki 6 ay, ev konularınızla ilgili bir mesele hakkında düşünürken, farklı yollardan gitmeyi deneyerek çok daha büyük kazanımlar elde edebilirsiniz.

Dönem ayrıca bildiğiniz gibi Merkür Rx dönemi. Pek çok konuda harekete geçmek isteyebilirsiniz. Yenilikler yapmak, farklı birşeyler denemek, girişimler yapmak, işleri hızlandırmak isteyebilirsiniz. Ancak nasıl Ay boşlukta iken işlerimiz havada kalıyorsa, Merkür RX döneminde de yeni girişimleriniz beklediğiniz sonucu  vermeyebilir. Ama Merkür Rx, düşünmeye, plan yapmaya, detayları belirginleştirmeye, araştırma yapmanıza, belge toplamanıza ya da not almanıza engel değil. 1 Mart’tan sonra bu birikimlerinizi cömertçe kullanabilirsiniz.

Beklenmeyeni bekleyin. Mucizeleri bekleyin.

Kova Yeni Ay, hepimize hayırlı, uğurlu, kademli olsun inşallah.

 

KOÇ VE ASC KOÇ:

Kova burcundaki Yeni Ay, Koç ve Yükselen Koçları, toplumsal ve profesyonel anlamda oldukça güçlendirebilir diyebiliriz. Yeni Ay’ın beraberinde getirdiği olay ve koşullar, başta arkadaşlarınızla ve meslektaşlarınızla, dostlarınızla uyumunuzu, ilişkilerinizi mini bir teste tabi tutabilir. Bu test sonucunda, yeni başlangıçlara giden yoldaki ufak tefek pürüzleri temizleyebilirsiniz. Hayatta nerede durduğunuzu ve geldiğiniz noktayı çok daha iyi anlayabilirsiniz. Hayatınızda süreçte olumlu, farklı ve anlamlı değişiklikler bekleyebilirsiniz. Yine bu dönemde, ilerleyen zamanlarınız için detaylı plan yapabilir, uzun vadede sizi neyin çok mutlu edeceğini net biçimde tespit edebilir, amacınızın, hedefinizin, beklentilerinizin, hayallerinizin, umutlarınızın açık bir tanımını yapabilirsiniz. Elektronik eşyalarınızı yenilemeye ya da seyahate çıkmaya karar verebilirsiniz. Hayalleriniz, umutlarınız, ya da beklentilerinizden birisi, bu süreç içinde gerçekleşebilir diyebiliriz inşallah. Bu zaman ekim zamanı, hasadı da Kova Dolunay zamanıdır. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

BOĞA VE ASC BOĞA:

Kova Yeni Ay’da iş, kariyer ve profesyonel hayatınızı yakın mercek altına alabilirsiniz. Kariyer ve toplum hayatınız için son derece olumlu ve önemli kararlar verebilir, başarılı biçimde uygulamaya koyabilir ve önemli bir yükseliş grafiği yakalayabilirsiniz. Burada değişime ve yenilenmeye bakış açınız oldukça önemlidir. Kariyer, itibar ve yaşam yolunuzda sezmeye başladığınız önemli bir değişimin adım adım yaklaşıyor olması sizi başta biraz tedirgin edebilir. Ancak bu yersiz bir korku. Bu Yeni Ay sonrasında yeni planlarınız olabilir. Evlenmeye karar verebilir, evlenme teklifi alabilir yahut sosyal statünüz için bir adım atabilirsiniz. Terfi alabilir, pozisyonunuzu sağlamlaştırabilirsiniz. Kendi işinde çalışan bir girişimci iseniz, daha hızlı ve sürprizli biçimde ilerleyebilirsiniz. Bunun haricinde, iş, kariyer, patronlar, otorite figürleri, itibarınız, tanınmanız, yaşam yönünüz, başkalarının sizi nasıl gördüklerine dair önemli, pozitif ve olumlu gelişmeler kapınızda inşallah. Bu zaman ekim zamanı, hasadı da Kova Dolunay zamanıdır. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

İKİZLER VE ASC İKİZLER:

Kova Yeni Ay zamanında ruhunuzu, her açıdan büyüyerek keşfedebilirsiniz diyebiliriz. Hem iç dünyanız, hem dış dünyanız olumlu biçimde büyüyebilir. Hayatınızda, normal ve sıradan sayılabilecek deneyimlerin dışında, oldukça farklı, yenilikçi ve sıra dışı insanların size olumlu ve pozitif yönde sundukları katkılarla ve sundukları deneyimlerle ufkunuz daha da açılabilir. Hayatınızda, sizi normal rutinden uzaklaştıran, oldukça canlandırıcı, aktive edici olaylar olabilir. İlerleyen zamanlarınız için büyüme ve gelişme yolunuzu, geçmişten getirdiğiniz deneyimlerinizle temizleyebilirsiniz. Ufkunuzu seyahat, eğitim veya arkadaşlarınız yoluyla daha da genişletebilirsiniz. Çalışmalarınızı yayınlamak veya tanıtmak, fikirlerinizi paylaşmak için yeni fırsatlar olabilir, bazı önemli kişilere ulaşabilirsiniz. Bir yurtdışı seyahati yapmak isteyebilirsiniz. Değerli projeleriniz, zihin yatırımlarınız varsa onlarla ilgilenebilir, yayabilir, tanıtabilir, yayınlayabilirsiniz. Yeni kitap, senaryo, kişisel blog, köşe yazarlığı, gazetecilik, eğitimcilik gibi alanlarda çalışan İkizler, altın fırsatlar yakalayabilirler diyebiliriz inşallah. Bu zaman ekim zamanı, hasadı da Kova Dolunay zamanıdır. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

YENGEÇ ve ASC YENGEÇ:

Kova Yeni Ay’ı takip eden süreç içerisinde, oldukça samimi ve ileriye yönelik, yoğun ve duygusal bir başlangıç yapabilirsiniz. İlişkilerinizde daha derin samimiyet ve bağlılık görebilirsiniz. Ancak bazı konuları soğuk ve ciddi bir mantıkla değerlendirmeye tabi tutabilirsiniz. Bazı dostlarınız ve arkadaşlarınız bu dönem, size olan samimiyet ve dürüstlükleri açısından sizin tarafınızdan mini testlere girebilir ve bazı kişiler hayatınızdan tamamen çıkabilir. Borçlarınızı azaltabilir, ruhunuzu daha da güçlendirebilir, bazı konularda cesaretinizi daha rahat toplayabilirsiniz. Zaman ilerledikçe, Yeni Ay zamanının astrolojik anlamda olumlu enerji patlamasını kullanarak mali problemlerinizi veya duygusal karışıklıklarınızı çözebilirsiniz ya da çözme yolunda yeni bir strateji geliştirebilirsiniz. Kredi ya da borç arıyorsanız, rahatlıkla bulabilirsiniz. Ortak kullanım alanındaki para ve yatırımlarınızda belirgin bir artış olabilir. Bu dönemde ek, fazladan para ya da eski bir alacağınız elinize geçebilir. Elinizdeki, ya da zihninizdeki, ya da planlarınızdaki işleri güçlendirmek, çevreniz ile olan ilişkilerinizi artırmak ve üst düzeye çıkarmak, uzun vadede oldukça karlı sonuçlar getirebilir diyebiliriz inşallah. Bu zaman ekim zamanı, hasadı da Kova Dolunay zamanıdır. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

ASLAN ve ASC ASLAN:

Kova burcundaki Yeni Ay’dan Aslan ve Yükselen Aslanlar hayli geniş bir kapsamda faydalanıyorlar diyebiliriz. Yakın ilişkilerinizde yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Müzakereler, anlaşmalar, sözleşmeler, ortaklıklar, hukuki meseleler, evrak işleriniz, bazı tıkanmış ve beklemede kalmış işleriniz önümüzdeki haftalardan itibaren olumlu bir şekilde sonlanabilir, açılabilir ya da başlayabilir. Yeni ilişkilere başlamak ya da mevcut ilişkileri önemli şekillerde yeniden tanımlamak için fevkalade bir zaman dilimindesiniz. Aniden evlenmeye ya da aniden boşanmaya karar verebilirsiniz. (Kova ani gelişmelerin burcudur).Ancak, sorunlu bir ilişkiye sıkı sıkıya sarılmaya devam ediyorsanız, bu durum, sizin için biraz zorlayıcı olabilir. İş, para ve ilişkilerle ilgili gerçekçi değerlendirmeler için iyi bir zaman. Geliştirilmesi veya değiştirilmesi gerekenlere bir göz atabilir, bazı konularda pişmanlıklarınız varsa telafi yoluna gidebilirsiniz. Bazı ilişkilerinizi başarılı biçimde onarabilirsiniz. Hukuki meseleleriniz, ortaklıklarla ilgili pürüzleriniz, açık düşmanlarınızın hamleleri gibi 7. ev konularında önemli ve başarılı ilerlemeler kaydedebilirsiniz. Bu zaman ekim zamanı, hasadı da Kova Dolunay zamanıdır. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

BAŞAK ve ASC BAŞAK:

Kova burcundaki Yeni Ay,  astrolojik anlamda hayatınızdaki iş, sağlık, alışkanlık ve rutinler ile ilgili alanınızda yepyeni, farklı, özel ve olumlu değişimler getirebilir diyebiliriz. Yeni diyet deneyebilir, yeni sağlık programları uygulayabilirsiniz. Mevcut bir hastalığınız varsa, ya da basit bir operasyon geçirmeniz gerekiyorsa, bunu da oldukça sıkıntısız biçimde yapabilirsiniz. Bir diyet ve programınız varsa, başarılı sonuçlar alabilirsiniz. İşinizle ilgilenmek, ayrıntıları idare etmek ve verimliliğinizi artırmak için oldukça güçlü bir konumdasınız. Hayatınızı başarılı biçimde düzenleyebilirsiniz. Bir evcil hayvan almayı düşünebilirsiniz. Ya da hayvan hakları, hayvanların korunması, bakımı, sağlığı ile yakından ilgilenebilirsiniz. Böyle aktivist hareketler içinde yer almak isteyebilirsiniz. Kova Yeni Ay’ı takip eden günler içinde, önemli alışverişler yapabilir, yeni planlarınızı pürüzsüz hale getirebilir, işinizle alakalı yenilikler tasarlayabilirsiniz. Bir hobi ya da beceriden nasıl para kazandırırken kazanabileceğinizi düşünmeye başlayabilirsiniz. Aldığınız rutin sorumluluklarınızı son derece pratik ve başarılı biçimde yerine getirdiğiniz için, oldukça iyi geri dönüşler alabilirsiniz. Önümüzdeki süreçte elde edebileceğiniz büyük başarıların sırrı, bugünlerde aklınıza gelen parlak fikir ve girişimlerden geçebilir diyebiliriz inşallah. Bu zaman ekim zamanı, hasadı da Kova Dolunay zamanıdır. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

TERAZİ ve ASC TERAZİ:

Kova Yeni Ay,  romantizm, kendinizi üretici ve başarılı biçimde ifade etme, hayatınızın renkli ve oldukça hızlı biçimde canlanması, çocuklarınızla ilgili önemli başlangıçlarla alakalı olarak, muazzam olumlu etkilerle geliyor diyebiliriz. Ancak bu konuları duygusal olarak değil, mantık ve objektiflik çerçevesinde değerlendirmeye tabi tutabilirsiniz. İlerleyen haftalarda meydana gelebilecek önemli ve pozitif olaylar, bu yaşam alanlarında sizi oldukça yeni başlangıçlara hazırlayabilir. Örneğin evlat sahibi olmak isteyen kıymetli Teraziler, bu önümüzdeki süreçte bir bebek müjdesi, hamilelik haberi alabilirler. Bu dönem, oldukça hoş zamanlar geçirebileceğiniz aktivitelere, faaliyetlere katılabilirsiniz. Pek çok yere pek çok davet alabilirsiniz. Özellikle üreticiliğiniz, zarif kişiliğiniz, kapsayıcı ve kucaklayıcı yapınızla bu astrolojik etkileri birleştirerek önemli açılımlar yapabilirsiniz. Sanat ile ilgileniyorsanız, oldukça hoş, farklı, sıra dışı tasarımlarla dikkatleri üstünüze çekebilirsiniz. Yeni bir beceri edinebilir, plan, proje ve programlarınızda oldukça şık ilerlemeler kaydedebilirsiniz. Yeni, parlak, oldukça duygusal, yoğun ve romantik bir birlikteliğe ‘’Evet’’ diyebilirsiniz inşallah. Bu zaman ekim zamanı, hasadı da Kova Dolunay zamanıdır. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

AKREP ve ASC AKREP:

Kova Yeni Ay döneminin karlılarından, kazançlılarından, şanslılarından olan ve  Ay-Güneş-Jüpiter torpilli Kova ile paylaşan Akrepler, oldukça muazzam yeni başlangıçlar yapabilirler. Yeni başlangıçlara açılan pratik ve kısa yollardaki pürüzleri temizleyebilirler. Bugünlerde özellikle kariyer ve ev hayatınızla ilişkili olarak detaylı planlar yapabilirsiniz. Ev hayatınızı bu dönem kalıcı bir düzene oturtarak ilerleyen zamanlarınız için, özellikle 4-10 hattını dikkate alırsak, en uzun vadeli, en kazançlı ve sizi zirveye taşıyacak olan geliştirmeleri bu dönemde yapabilir, en yakınlarınızla düşüncelerinizi paylaşarak bazı ufak tefek eksik ve pürüzlü tarafları hızla kapatabilirsiniz. Arkadaşlarınızdan yoğun destek görebilirsiniz. Gerçek arkadaşlarınızı bu dönem tanıyabilirsiniz. Kişisel hayatınızla ilgili oldukça olumlu ve radikal kararlar alabilirsiniz. Sağlığınız son derece iyi olabilir, zihniniz adeta bilgisayar gibi çalışabilir, çok hızlı biçimde günlük rutin verileri işleyerek, güvenceniz ve kariyer hayatınız için son derece sağlam basamakları ustalıkla döşeyerek çıkabilirsiniz. Korkmadan planlarınızı yürürlüğe koyabileceğiniz taptaze başlangıçlar, çok yüksek moral ve motivasyon halinde neye elinizi atsanız altına çevirebileceğiniz mükemmel bir konumdasınız. Bu zaman ekim zamanı, hasadı da Kova Dolunay zamanıdır.  Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

YAY ve ASC YAY:

Kova burcundaki Yeni Ay,  işiniz, ticari hayatınız, çevreniz, sık gördüğünüz kişiler, mahalleniz, komşularınız, kardeşleriniz, iletişiminiz ve kısa seyahatlerinizle ilgili oldukça geniş ve parlak olanaklar sunuyor diyebiliriz. Hedeflerinizi bugünkünden daha da ileriye taşımak için yeni bir şeyler öğrenmek, iletişim kurmak ve iletişimin gücünü kullanmak için harika bir zaman dilimindesiniz. Önümüzdeki haftalarda ve aylar içinde, yeni bir kursa kayıt olabilir, yeni ticari fırsatlar yakalayabilir, kendinizi oldukça iyi ifade edebilir, işinizi sosyal medya ve kısa seyahatler aracılığı ile başarılı biçimde büyütebilirsiniz. Başkaları ile başarılı biçimde fikirlerinizi paylaşabilir, insanlarla iletişim kurmaya dayalı bir işiniz, projeniz ya branşınız varsa, fikirlerinizi oldukça başarılı biçimde aktarabilir, oldukça şık destekler bulabilir, başarılı geri dönüşler ve olumlu yorumlar alabilirsiniz. Size yeni bir yol açan önemli bir haber gelebilir. Beklediğiniz bir evrak, bu dönem size ulaşabilir. Ev hayatınız, istikrarlı, düzgün devam edebilir, mali projelerinizi veya para kazanma fikirlerinizi başarıyla uygulamaya koyabilirsiniz diyebiliriz inşallah. Bu zaman ekim zamanı, hasadı da Kova Dolunay zamanıdır. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

OĞLAK ve ASC OĞLAK:

Kova burcundaki Yeni Ay,  para kaynaklarınızla yakından ilgili diyebiliriz. Öncelikle güzel haberi vereyim, maddi anlamda, zaman diliminde ciddi bir bolluk bereket içinde olabileceğiniz gibi, serbest çalışıyorsanız yeni müşterileriniz de olabilir.  Maaşlı çalışıyorsanız maaşınız artabilir, yatırımlarınız varsa, buradan size gelen kaynaklarda dişe dokunur önemli yükselişler olabilir.  Aynı zamanda ilerleyen günleriniz için kendinize bolca enerji yükleyebilir,  doğal yeteneklerinizi ve kişisel kaynaklarınızı keşfedebilir ve başarıyla geliştirebilirsiniz. Arkadaşlarınızdan da önemli bilgiler, tavsiyeler alabilirsiniz. Mali durumunuz, geliriniz, güvenliğiniz ve konforunuzla ilgili düzenlemeler iyileştirmeler, değişiklikler ve yenilikler yapabilir, fevkalade sonuçlar alabilirsiniz. Gerçekçi para hedefleri belirlemek, bütçe yapmak ve diğer finansal planlamaları formüle etmek de bu dönem verimli olarak çalışabileceğiniz alanları işaret ediyor. Daha da ilerleyebilir, her geçen gün artan ilerleme ivmeniz siz oldukça heyecanlandırabilir ve daha başarılı fikirler üretmenizi sağlayabilir inşallah. Bu zaman ekim zamanı, hasadı da Kova Dolunay zamanıdır. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

KOVA ve ASC KOVA:  

Burcunuzda, meydana gelen Yeni Ay, önümüzdeki zaman diliminde önemli kişisel değişimlerin aydınlık başlangıcında durduğunuzu ifade ediyor diyebiliriz. Yeni bir görünüme bürünebilir, kendinizi oldukça iyi ifade edebilir, kişisel alışkanlıklarınızı daha olumlu bir noktaya taşıyabilir, kendinizi en ileriye taşıyacak ve kıskandıran taze fikirlerle, ilhamlarla donanabilirsiniz. Artık çevrenizde hemen fark edilebilirsiniz, sözleriniz ve konuşmalarınız dikkatle dinlenebilir, hayranlıkla izlenebilir ve takip edilebilir. Cesaretiniz, cüretiniz ve liderlik yetenekleriniz daha da ortaya çıkabilir, yeni deneyimler edinebilir, yeni ufuklara açılabilir hayal gücünüzü genişletebilir ve hep daha ileriye bakabilirsiniz. Kişisel olarak hedeflerinizi yeniden revize edebilir, bağımsızlığınıza daha düşkün olabilir, fikirler birbirini kovalayabilir, fırsatları tek tek görerek hayatınıza çekebilir, ustalıkla değerlendirebilir, başarıyla sunabilir, tebrik ve takdirleri bol bol toplayabilirsiniz diyebiliriz inşallah. Bu zaman ekim zamanı, hasadı da Kova Dolunay zamanıdır. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

BALIK ve ASC BALIK:

Kova Yeni Ay döneminde hayatınızı köklü biçimde gözden geçirmekle işe başlayabilirsiniz. Özellikle Güneş’in Balık burcuna geçmesinin hemen akabinde, oldukça güçlenen, yenilenen, tazelenen iç enerjinizle oldukça rahat olabilir, şu anda önünüzde duran ve sizin tarafınızdan çözülmeyi bekleyen meselelere başarıyla el atabilir, temelden çözebilirsiniz. Psişik olarak, spritüel olarak oldukça güçlenebilir, sezgileriniz neredeyse iki katına çıkabilir, her olayı ve sonucu çok önceden görebilir, hayatın hangi alanında olursa olsun, hangi değişikliklerin yapılmasının zorunlu, hangilerinin gerekli, hangilerinin önemsiz olduğuna hızlıca karar verebilirsiniz. Bu dönem duygusal olarak biraz kırılgan olabilirsiniz. Biraz daha derin ve yoğun duygusallığa kapılabilir, çok derin bir merhamet, anlayış ve insan sevgisi ile manevi huzur ile dopdolu olabilirsiniz. Bazı zamanlar yalnız kalmaya, derin düşünmeye ve ruhunuzu dinlemeye çok ihtiyaç duyabilirsiniz. Derin metafizik ve manevi konularla çok daha yakından ilgilenebilir, merak ettiğiniz gizemli konuları derinlemesine araştırabilir, çok yeni ve taze, oldukça önemli bilgilere ulaşabilirsiniz. Jüpiter’in Kova Yeni Ay’a oldukça iyi uyum sağlamasından dolayı para ile ilgili sorunlarınızın bazıları bu dönemde sizi şaşırtan bir hızla çözülebilir. Çevrenizdeki bazı insanlara artık sonuna kadar güvenebileceğinizi, bazılarına ise asla güvenemeyeceğinizi net biçimde fark edebilir, oldukça kalıcı olan dostluklarınızı başarılı biçimde devam ettirebilirsiniz diyebiliriz inşallah. Bu zaman ekim zamanı, hasadı da Kova Dolunay zamanıdır. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

Sözümüz sağlığa.

kova