Dünyanın en iyi yaşam koçlarından ve kişisel gelişim uzmanlarından biri olan çok kıymetli takipçim, benim de çok sıkı bir takipçisi ve hayranı olduğum Dr. Joe Vitale’nin efsane cümlesi ile yazımıza giriş yapalım. Kendisine buradan en içten sevgi ve selamlarımı gönderiyorum. Ve ‘’Expect Miracles’’ diyorum.

Mucizeleri bekleyin…

11 Şubat 2021 tarihinde, oldukça önemli Kova Yeni Ay meydana geliyor. Hepimiz için hayırlı, uğurlu, kademli olsun inşallah.

Her Yeni Ay ve her Dolunay, hayatımızda oldukça önemlidir. Her Dolunay ve Yeni Ay’ın burcu, hükmettiği bir astrolojik evi, konusu vardır. Astrolojik evin de kendine ait konuları vardır ve bunların birleşimi, hayatımızda beklenemeyeni beklemeye başlamamız gerektiğini ifade eder. Kova’nın haritalarımızda 11. Evi yönettiğini ve 11. Evimizde hangi burç ve gezegen olursa olsun, o burcun ve gezegenin KOVA laşacağını bize anlatır.

Bir yazı dizisi hazırlıyorum. Önce Kova Yeni Ay nedir, hayatımızda yeri nedir, önemi nedir, anlamı nedir, kısaca olayı nedir bunu tartışacağız inşallah. Hemen arkasından, 12 burca özel Kova Yeni Ay Tüyoları geliyor. (Tüyolarım da kazandırır… Referansım da tam isabetlerim 😊)Bunun da arkasından, sözümüz sağlığa, Kova Yeni Ay’ın 12 burca önümüzdeki 6 aylık süreçte neler getirebileceği noktasındaki analizlerimi paylaşacağım inşallah.

Kova Yeni Ay nedir? Önemi nedir? Anlamı nedir?

Kova’nın üç temel prensibi vardır. Bilgi, evrensellik ve özgürlük. Kova, bu üçünü asla birbirinden ayırmaz. Kişisel anlamda alanınız nedir? Satış-pazarlama mi? Bu alanda yeni bilgilerin peşinde olmalısınız. Hukuk mu? Bu alanda yeni gelişmeler nelerdir takip etmelisiniz? Ev hanımı mısınız? Hayatınızın, sevdiklerinizin konforunu daha da artıracak, hayatınızı kolaylaştırabilecek bilgilere ulaşabilirsiniz. Teknoloji, bilgi olmadan ortaya çıkmaz. Kova bilgi sahibi olduğu zaman, konforunu artırmak ve işlerini daha da hızlandırmak için teknoloji ve teknik geliştirir. Bu dönemde alanımız her ne ise, o alanda ‘’Bilgi’’ sahibi olmak bize kazandırır.

Biraz sembolik çözümleyelim.‘’Aqua’’ Latince su anlamına gelmektedir. Kova burcunun sembolü de elindeki büyük küpten su boşaltan genç bir kız veya genç bir adam, ya da su dalgasıdır. Temelde su ile sembolize edilir ve akan enerji olarak düşünebiliriz.. Antik astrolojide Kova burcunun yöneticisi Satürn’dü. Satürn de Oğlak’ın modern astrolojide yöneticisi. Ve Oğlak’ın aslında balık kuyruklu olarak (ben de bu semboliği kullanırım) sembolize edildiğini pek çok yerde görmüşsünüzdür. Bu bakımdan Kova’nın da sezgileri, metafiziğe ilgisi ve bilinmeyenin, perde arkasında olana merakı buradan gelir. Dolayısıyla 6 Şubat-20 Şubat arası sezgileriniz çok güçlü olabilir. Ay da dişil ve su gurubu gezegeni. O yüzden Kova Ay ve SU elementi özelliklerini Yeni Ay enerjisi ile 4 katına, tam 4 katına çıkarabilirsiniz. Özellikle aromaterapik yağlar, su terapileri, su sesi dinlemek, deniz dalgası sesi dinlemek, biliyorsanız bu sesler eşliğinde reiki yapmak, meditasyon yapmak, hiçbiri ile ilgilenmiyorsanız, en azından 10-15 dakika bu sesler eşliğinde basit nefes egzersizi yaparak oturmanız bile, size çok kazandırabilir.

İlk kazancınız ne mi olur? Aklınıza yepyeni bir fikir gelebilir, ya da bir süredir üzerinde düşündüğünüz ama cevabını bulamadığınız sorunuzun cevabını yakalayabilirsiniz. Ya da bir projeniz var, bir yerde tıkandınız, ilham gerekiyor gelmedi, bir meselede görünürde çıkış yolları tükendi… Sayar dökeriz… Ama su destekli 15 dakikanızda, Kova, beklenmedik şekilde umulmadık soruların cevaplarını size verir. Artırabilir misiniz? Elbette… Bu oturumlarınızın uzunluğu tamamen size bağlı. Mum, tütsü, vs. yok, siz ve su sesi.. Mum sevmeyebilirsiniz, tütsüye alerjiniz olabilir, bazı ritüeller size uymayabilir. İlla bunlar olacak, yoksa olmaz diye bir şey yok, Kova, sınırları kaldırır. Tıpkı su grubu akrabası Balık ve Neptün gibi. İkisi yeterli.

Bu dönemin bir avantajı daha var. Kova Merkür RX döneminde soruların cevapları daha kolay açığa çıkar. 12 burç, hangi sorusu için bunu yapabilir, yarın tartışırız. Bu gerçekten sihirli bir ağaçtan altın elmalar toplamak gibidir. Kova Yeni Ay enerjisinin çok güçlü olduğu 20 Şubat tarihine kadar olan süreçte (şimdiden başlayabilirsiniz) her gün kendinize ayıracağınız su sesli 15 dakika, size hayal bile edemeyeceğiniz (Kova) bilgi ve fikirler sunabilir.

Kova Yeni Ay, size masalsı bir aşk sunmaz… Ama bir aşk içinde özgürlüğünüzü, benliğinizi, kişiliğinizi, duruşunuzu, karakterinizi, yapınızı, sizi siz yapan kıymetleri nasıl korumanız gerektiğini söyler. Aşkta bence ruh eşi değil, elmanın diğer yarısı olmak daha değerli. Kova, iki aşığın birbirlerine sırtlarını yaslayarak, ne kadar güçlü ve durdurulamaz olabileceklerini öğretir. Fikren anlaşmanın, ruhen anlaşmanın önemini, ortak bir haklı mücadelede sahaya birlikte inerek onur ve gurur (Unutmayın, Kova’nın zıt burcu Aslan’dır) savaşının nasıl tam donanımlı ve taktiksel verileceğini öğreniriz. Evliliği ya da birlikteliği sürdüren aşkın, gözü yaşlı, yapış yapış yapışkan, kişiliksiz ve silik değil, zeki ve bilge, bazı yerlerde de mesafeli olması gerektiğini öğreniriz.

Ya da Kova, uzmanlık kartını masaya sürer ve sınırlayan, zehirleyen, sürekli ruhunuzu budayan, psikolojinizi rendeleyen ve özgürlüğünüzü zincirleyen bir ilişki ve evlilikte ruhunuzu korumanız için neler yapabileceğinizi, izleyeceğiniz stratejiyi size anlatır.

15 dakika.. Su sesi..

Kova Yeni Ay, gece pelerinlere bürünerek kapınıza tüm kredi borçlarınızı, çevrenize olan borçlarınızı ödeyecek parayı bırakmaz. Ya da sabah uyandığınızda mutfak masanızın üstünde yeni bir evin ya da son model bir arabanın anahtarını bulmazsınız. Ama inanılmaz bir fikirle ya da bir arkadaşınızın (Kova) telefonu ya da mesajı ile belki çok daha iyisine, hayallerinizin de ötesine geçebilirsiniz. Kendinizi sınırlamayın. Kendinize, bugünden sonra ayıracağınız süre, sizi ilerlemekten alıkoyan sınırları kaldırmak yönünde olmalıdır.

Kova mottosu bellidir. Beklenmeyeni bekleyin.

Kendinize bugünden itibaren küçük vakitler ayırarak, sınırlar ve bariyerler olmadan kendinizi sonsuz olasılıklara açabilirsiniz. Kova, hava burcudur. Uzay burcudur.

Gökyüzü limitsiz, uzay sonsuzdur.

Atalar sözü ile bitirelim. ‘’ Her ne arar isen, kendinde ara’’

Sözümüz sağlığa… Kova Yeni Ay, hepimize hayırlı, uğurlu, kademli olsun inşallah.

kova