1.DEKANAT OĞLAK: 22-31 ARALIK

VE ASC DERECESİ 0-10 ARASINDA OLAN KIYMETLİ OĞLAKLAR İÇİN;

Öncelikle tüm Oğlak ve Yükselen Oğlak kıymetli okurlarıma, sağlıklı, mutlu, huzurlu ve başarılı yıllar dilerim. Her şey gönlünüzce olsun inşallah. Yükselen burcunuzu bilmiyorsanız, doğum gününüze göre uyarlanan yorumlarımdan rahatlıkla faydalanabilirsiniz. Yükselen Oğlak için de aynı ayırım geçerlidir.

2020 yılı boyunca, değişiklik, aksiyon, hareket, hız ve zeka gezegeni fütürist Uranüs, dekanatınız ile oldukça iyi görünümler yapıyor. Boğa Uranüs, hayatınızın her alanında geniş bir aydınlanma ve farkındalık getirebilir. Hayatınızda pek çok konuyu elden geçirebilir, değiştirmek istemediğiniz ya da sürgit devam etmesini istediğiniz konularda bile bazı yenilik ve değişiklikler yapmak durumunda olabilirsiniz. Özellikle Oğlak Jüpiter’den de adeta şımartıcı etkiler alan Uranüs, bu değişikleri yaparken daha hızlı ve daha şaşırtıcı olabilir. O yüzden bu yıl olan biten karşısında şaşırmamanızı ve bazı şanslı, olumlu olaylar için de beklentinizi yüksek tutmanızı önerebilirim. Uranüs etkileri ile beklenmeyeni bekleyin ve daima olasılıkların dışında düşünün. İhtimaller A, B, C ve D’dir. Ama bu yıl bir de bu seçeneklere ‘’E –Hiçbiri’’ seçeneği eklenebilir. Temel hareket noktamız budur kıymetli Oğlak ve Yükselen Oğlak’lar. Bunu bu yıl boyunca aklımızdan çıkarmayalım. Hayatınızda hızlı, ani, beklenmedik bazı gelişmeler ortaya çıkabilir ama bunu olumsuz anlamda almamalısınız. Değişken koşullara karşı tedbirli olmak, yine hızlı, doğru ve objektif kararlar almak, bunun yanında değişkenler karşısında esnek kalmak, ilerleyen zamanlar için başarınızın anahtarı olabilir. İçsel değişiminiz, düşündüğünüzden hızlı olabilir, toplumsal gruplardan sosyal ilişkilere, alışkanlıklardan yaşam tarzına kadar pek çok hayat alanında farklı, yeni ve süreci başarıyla yönettiğiniz takdirde olumlu gelişmeleri hayatınıza çekebilirsiniz diyebiliriz.

Bu süreç zarfında, zihniniz daha yenilikçi olabilir, her olay karşısında başarılı bir şekilde ihtimallerin de ihtimallerini düşündüğünüz için elde ettiğiniz sonuçlar sizi çok da şaşırtmayabilir. Yeni ve kendi çevrenizden olmayan, sıradışı kişilerle tanışabilirsiniz. Ancak içinizde yükselen özgürlük hissi ile gereksiz riskler almaktan kaçınmalı, Uranüs enerjisini doğru yönetmelisiniz diyebiliriz.

Oğlak Burcu’nda Güneş Tutulması’nın etkilerini Haziran ayının ilk günlerine kadar hissedebilirsiniz. Hayatınızda belirgin biçimde bolluk, bereket olabilir, elinizi attığınız işlerden başarı kazanabilirsiniz. Çevrenizle oldukça yoğun iletişim kurabilirsiniz. Şanslı tesadüfler karşısında şaşkınlığınızı gizleyemeyebilirsiniz. Hayatınızda pek çok alan değişebilir, bir değişim döngüsü içinde, hızlı bir tempo içinde olabilirsiniz. Hayatınızın rutin ve durağan alanlarında büyük ve olumlu olabilecek dalgalanmalar olabilir. Muazzam bir tutulmanın etkileri, Güçlü Uranüs ve Jüpiter etkileri altında parlak bir yıl diyebiliriz. Ocak ayının ortalarına kadar olan sürece baktığımızda Jüpiter ve Güneş etkileri göze çarpıyor diyebiliriz. Bu dönemde yatırımlarınızdan, elinizi attığınız her işten başarı kazanabilirsiniz. Jüpiter etkileri de bu dönem size oldukça parlak fırsatlar, oldukça aydınlık zamanlar sunuyor diyebiliriz. Akademik hayatı devam eden, hukuki pürüzlerinin peşinde olan ya da yurtdışı için girişimler yapmak isteyen kıymetli Oğlak ve Yükselen Oğlaklar için oldukça önemli bir görünüm.

Şubat ortalarından Mart ortalarına kadar olan dilimde ise , kendinizi daha güçlü, daha net ve daha rahat ifade edebilir, isteklerinizi elde etme ve hedeflerinize doğru ilerlemede daha gözü kara ve daha cesur olabilirsiniz. Kendinize olan güveniniz göz kamaştırabilir. Kişiliğinizin gücü ve olumlu tavırlarınızla hem yeni karşılaştığınız kişiler üzerinde olumlu bir etki bırakabilir, hem de çevrenize örnek olabilirsiniz. Rekabet isteyen ile rekabet edebilir, işbirliği ve ekip çalışmaları içinde ise göz kamaştırabilirsiniz. Ağır ve sert rekabet koşullarına karşı dayanıklı ve mücadeleci yönünüzü tüm hatlarıyla ortaya çıkarabilir, rakiplerinizi ya da önünüze engel olan tüm konu ve detayları bandın dışına atabilirsiniz. Aleyhinize olabilecek ya da gelişebilecek durumlardan şanslı astrolojik etkilerle ve daha önceki edindiğiniz deneyimlere dayanarak kolayca sıyrılabilirsiniz. Daha da sivrilen ve daha da parlayan zekânızla başarılı biçimde ön plana çıkabilirsiniz. Çok yönlü ve verimli yapınız iş hayatınızda parmakla gösterilmenize neden olabilir. Pek çok açıdan rahat ve mutlaka değerlendirilmesi gereken günlerdir. Alınan önemli kararların içinde olabilir, başarılı hamlelerin mimarı olabilir, çevrenize destek olabilir, hızla grubunuz ve çevrenizde liderliğe yükselebilirsiniz. Hızlı, aktif ve enerjik bir dönem.

Haziran-Kasım bandına baktığımızda, Yorumlarımda genel görünümleri dikkate alarak yazmaktayım. Retro hareketlerini dışlayarak (Mars ve Venüs Retrogard hareketleri, ayrı bir başlık altında detayları ile değerlendirilmelidir. Bu RX hareketlerde yapılması ve yapılmaması gerekenleri detaylarıyla sizlerle paylaşacağım inşallah. Ama ‘’Retrolar var, yandık bittik kül olduk’’ yaklaşımı, Başak Teyze astrolojik yorumlarında asla yazılmaz, asla böyle cümleler yorumlarıma giremez) konuşmamız gerekirse, yıl ortasında önemli tutulmalar ve Ay döngüleri, hayatınızı son derece olumlu yönde etkileyebilir. Yeni fikirler, yeni öğrenme araçları ve keşfetme arzusu ile büyüyen bir güç artışınız gündeme gelebilir. İsteklerinize, hayal ve beklentilerinize yönelik hırsınız artar beklentilerinize daha emin adımlarla yürüyebilirsiniz.

Bu yıl, kendiniz için radikal kararlar alabilme ihtimalinizin olduğunu ifade edebiliriz. Üstleriniz, potansiyelinizi fark edebilirler. Yolunuz açılabilir. Bu dönemde biraz sakin ve soğukkanlı olmanız, bu noktaya gelebilmek için nasıl mücadeleler verdiğinizi unutmamanız ve gereksiz hırslara kapılmamanız önemlidir. Aile ve akraba çevrenizde de görüşlerinize sıkı sık başvurulabilir. Terfi ve zam almanız da bu dönemde gündeme gelebilir. Girişimler başlatmak, önemli kararlar almak, müzakere ve pazarlık etmek için de oldukça verimli zamanlardır. İyimserliğinize ve güçlü duruşunuza biraz dikkat ve detaylara önem sayesinde 2020’ye hızlı biçimde devam edebilirsiniz. Sorumluluklarınızın ve görevlerinizin artmasına rağmen, deneyimlerinizi ve kişisel yeteneklerinizi sahaya sürebilir, oldukça başarılı olabilirsiniz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

2.DEKANAT OĞLAK: 1-10 OCAK

VE ASC DERECESİ 10-20 ARASINDA OLAN KIYMETLİ OĞLAKLAR İÇİN;

Öncelikle tüm Oğlak ve Yükselen Oğlak kıymetli okurlarıma, sağlıklı, mutlu, huzurlu ve başarılı yıllar dilerim. Her şey gönlünüzce olsun inşallah. Yükselen burcunuzu bilmiyorsanız, doğum gününüze göre uyarlanan yorumlarımdan rahatlıkla faydalanabilirsiniz. Yükselen Oğlak için de aynı ayırım geçerlidir.

2020 için sabit, değişmeyen, önemli bir Neptün görünümünüz var. Her ay tekrarlamak durumundayız. Neptün etkileri ile insanları, olayları, durumları ve hayatınızdaki olguları çok kolay analiz edebilir, zihinsel ve ruhsal potansiyellerinizi çok daha etkin kullanabilirsiniz. Karşılıklı ilişkileriniz daha derin, daha anlamlı olabilir, hisleriniz oldukça güçlenebilir, hayatınızda belirgin bir bereket ve uyanış olabilir. Ancak reel hayatta biraz daha perde arkasında olmak isteyebilirsiniz. Aynı zamanda bu yıl, perde arkasında aktif olarak çalıştığınız, ön plana çıkmadan, gizli bir kahraman gibi gönüllü olduğunuz konularda fevkalade gelişmeler olabilir. Özellikle kişisel, daha doğrusu zihinsel ve psikolojik gelişime, sezgilerinizi daha da güçlendirme ve büyütme yöntemlerine, insan ruhunun derinliklerine inmeye, bilinçaltı ve psişik düzlem bağlamında olguları inceleme konusunda daha istekli olabilirsiniz. Yapı olarak belki çok fazla hayal kurmayı sevmeyebilirsiniz, ama bu dönem, ne kadar güçlü ve canlı bir hayal gücünüz olduğuna çok şaşırabilirsiniz. Bu süreçte fırsatları değerlendirdiğiniz takdirde hayallerinize birer ikişer kavuşabilirsiniz. Kitap okumak, kendinizi geliştirmek ve hedefleriniz konusunda hem çalışma, hem de araştırma yapmak menfaatinize olabilir diyebiliriz.

Haziran 2020 başlarına kadar olan süreçte biraz dengeleri muhafaza etmek, diplomatik olmak, lakin bazı yerlerde de sesinizi yükseltmek durumunda olabilirsiniz. Bu dilimde ağırlıklı olarak özel hayatınız, akraba çevreniz, yakın ve önemli ilişkileriniz gündem olabilir. İş hayatınızda ilerlemek isterken, aileniz ve akrabalarınız ile ilgili sorumluluklarınız ve yapmanız gerekenler önünüze çıkabilir. Ev hayatınızı biraz düzene sokmanız gerekebilir. Ancak bütün enerjinizi harcamamalı, sadece ev-aile-akraba/iş hayatı arasında dengeleri gözetmelisiniz. Aile içinde oldukça güçlenebilirsiniz ve sıkça görüşlerinize başvurulabilir. Aile, evlilik, akrabalık ilişkilerinizi oldukça şeffaf, açık, net ve kalp kırmadan yürütmeniz, bu dönemde en yüksek faydanıza olabilir diyebiliriz. Aile üyeleri arasında baskıcı olarak gördüğünüz ya da egosuna yenilerek bazı istenmeyen pürüzler çıkaran kişi ya da kişileri uyarmak adına sorumluluklar alabilirsiniz. Ancak bu sorumlulukları alırken, çevrenizin yanlış anlamalarına ve engellemelerine karşı da bir savunma geliştirmek zorunda kalabilirsiniz. Dikkatli ve stratejik olmanız gerekebilir. Çünkü aynı durum, iş çevrenizdeki yakın arkadaşlarınız için de geçerli olabilir. Görüntüde biraz karışık ve pürüzlü gibi dursa da bu döngüden sonra, daha rahat olabilir, kariyer hayatınızda daha hızlı ilerleyebilir, özgüven seviyeniz oldukça yükselebilir. Değişen dinamikler içinde fırsatları kolaylıkla görebilirsiniz.

Ocak-Mart arası dilime döndüğümüz zaman, Oğlak Jüpiter’in şanslı ve büyütücü etkilerini yakından deneyimleme fırsatları elinize geçebilir diyebiliriz. Hayatınızda esenlik dolu günler olabilir. Hem iş hayatınızda, hem de sosyal ve özel hayatınızda başarılı biçimde ilerlemenize olanak tanır. Aynı zamanda rutin gezegen geçişlerinin bazı pürüzlü etkilerini başarıyla kırabilir. Bu dönemde yatırımlarınızdan, elinizi attığınız her işten başarı kazanabilirsiniz. Bu bağlamda bu dilimde kendinizi oldukça şanslı sayabilir, paranızı oldukça bereketli, hayatınızı oldukça kolay biçimde yaşadığınızı görebilir, normal akış içindeki zorlukların en az noktaya indiğini fark edebilirsiniz. Kimsenin yüzünüze yalan söylemesine izin vermezsiniz. Bazı zamanlar olaylar kafa karıştırıcı bir hal alsa da, keskinleşen zihinsel yetenekleriniz, olayları kısa zamanda çözerek masaya somut görünümler koymanızı sağlayabilir. Bunun yanında, Akademik hayatı devam eden, üniversite eğitimi almak isteyen, sınavlara hazırlanan ya da sonuç bekleyen, hukuki pürüzlerinin peşinde olan ya da yurtdışı için girişimler yapmak isteyen kıymetli Oğlak ve Yükselen Oğlaklar, bu önemli dönemi son gününe kadar değerlendirmeli ve güzel haberlere hazır olmalılar diyebiliriz. Bu dönem işinizde profesyonelleşebilir, kelimenin tam anlamıyla problem çözücü olabilirsiniz. Bir profesyonelseniz, yaptığınız işler takdir ve övgü alabilir. Kısa ya da uzun seyahatleriniz çok olabilir. Akademik çevrelerle daha sık iletişim kurabilirsiniz. Lakin bazı gizli düşmanlarınız açığa çıkabilir. Açık açık kıskanıldığınızı hissedebilirsiniz.

Bu dönem, aşk ve romantik hayatınıza da hareketlilik görülebilir. Gizli hayranlarınızı keşfedebilir, etrafınızda olmalarından memnuniyet duyabilirsiniz. Bırakınız konuşmayı, aklınızdan bile geçirmediğiniz bazı konuları cesaretle masaya koyabilir, dikkatlice gözlemlediğiniz o özel kişiye açılma şansı bulabilirsiniz. Çok hoş tekliflerin cesurca, şaşırtıcı ve sürprizli olarak gelmesi de muhtemeldir. Davetlerde, şık toplantılarda bulunabilir, davet edilebilir, tüm gözleri üzerinize çevirebilirsiniz. Sürpriz hediyeler alabilirsiniz. Üstelik bazı başlangıçlar son derece maceralı ve heyecan verici, evlilikteki bazı pürüzlerin giderilmesi hızlı ve sorunsuz, var olan ilişkinin de daha ciddi bir yöne evrilmesi de bu dönem sevindirici etkiler arasında yazılabilir. Kalbi boş olan Oğlak ve Yükselen Oğlaklar, sosyal olarak oldukça aktif, üst düzey zihin yapısına sahip, nitelikli ve donanımlı, biraz da gizemli bir kişi ile yakından ilgilenebilir, oldukça hoş ve hareketli bir ortamda, doğal seyrinde harika bir romantizm yakalayabilirler.

Ancak, Haziran-Temmuz bandı bir türbülans dönemi olabilir. Tüm arkadaşlarınızı ve sosyal ilişkilerinizi, romantik ilişkinizi ve evliliğinizi oldukça zorlu bir testten geçirebilirsiniz. Samimi ve sağlam temellere dayanan ilişkileriniz bu dönemden güçlenerek çıkarken, bazı bitmelere de ‘’İyi ki bitti’’ diyebilir, duygusal yük ve ağırlıklardan kurtulabilir, gerçek anlamda arınma yaşayabilirsiniz.

Hemen arkasından bu taze ve arınmış hayat alanınız ve daha rahatlamış ruh halinizle yolunuza devam edebilirsiniz. Temmuz-Kasım bandında oldukça hızlı ilerleyebilirsiniz. profesyonel anlamda kariyer hayatınızda oldukça hızlı ilerleyebilmenizin muhtemel olduğunu söyleyebiliriz. Yenilikler yapma, atılımlar yapma ve ilerleme arzunuz daha da artabilir. Mars ve Venüs Retrogard hareketleri, ayrı bir başlık altında detayları ile değerlendirilmelidir. Bu RX hareketlerde yapılması ve yapılmaması gerekenleri detaylarıyla sizlerle paylaşacağım inşallah. Ama ‘’Retrolar var, yandık bittik kül olduk’’ yaklaşımı, Başak Teyze astrolojik yorumlarında asla yazılmaz, asla böyle cümleler yorumlarıma giremez.

Kıymetli Oğlak ve Yükselen Oğlak’lar, yılın ikinci yarısında heyecanın daha da yükseldiğini fark edebilirler. Pek çok kişinin ‘’Zor işlerin altına girdin’’ demesine rağmen, zor işleri ve problemleri başarıyla çözebilirsiniz. İç değişiminiz, paradigmalarınızın birer ikişer değişmesi, gündelik hayatınızda da pek çok olumlu gelişmeye kapı açabilir. Pek çok zorlu işi aynı anda yapabilir, olasılıkların dışındaki olasılıkları düşünebilir, hızlı ve doğru kararlar alabilir, çevrenizi başarılı biçimde koordine edebilirsiniz. Bunun yanında iş hayatınızda da önemli gelişmeler, ani ve sevindirici durumlarla karşılaşmanız da ihtimaller dâhilinde. Yeni ve farklı arkadaşlıklar, bağlantılar kurabilir, oldukça hoş çevrelere dâhil olabilirsiniz. Retro dönemlerinde kısa duraklamaları dışladığımız zaman büyüme, ilerleme, keyif, romantizm ve büyüme ile dolu oldukça hoş bir yıl diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

3.DEKANAT OĞLAK: 11-19 OCAK

VE ASC DERECESİ 20-30 ARASINDA OLAN KIYMETLİ OĞLAKLAR İÇİN;

Öncelikle tüm Oğlak ve Yükselen Oğlak kıymetli okurlarıma, sağlıklı, mutlu, huzurlu ve başarılı yıllar dilerim. Her şey gönlünüzce olsun inşallah. Yükselen burcunuzu bilmiyorsanız, doğum gününüze göre uyarlanan yorumlarımdan rahatlıkla faydalanabilirsiniz. Yükselen Oğlak için de aynı ayırım geçerlidir.

2020 yılının en önemli astrolojik sabiti, dekanatınız ile çok şık bir görünüm yapan Plüton’dur. Bu etki, tek başına ‘’Şeytan Tüyü’’ olarak özetlenebilir. Hayatın her alanında gizemli ve karizmatik bir portre çizebilirsiniz. Özgüveniniz oldukça yüksek olabilir. Fiziksel dayanıklılığınız artabilir. Güçlü insanlarla tanışabilirsiniz. Evliyseniz da ciddi bir birliktelik içindeyseniz, sizin için oldukça güzel zamanlar olabilir ve ‘’Şeytan Tüyü’’ nüz aktif hale gelebilir. Yine bu dönemde Plüton etkileri ile fikirlerinizi, planlarınızı ve düşüncelerinizi ilerletmeye kararlı olabilir, hedefleriniz için ciddi adımlar atmaya başlayabilir, mevcut düzeninizde çok başarılı iyileştirmeler ve dönüşümler yapabilirsiniz. Yaptığınız işle, gücünüz ve bilginiz ile tanınmak isteyebilir, bu yolda oldukça başarılı adımlar atabilirsiniz. Engeller sizi durdurmaz, bilakis bundan sonra geri dönülemeyecek kadar ilerlediğinizi ve artık çabalarınızın belirli bir olgunluğa eriştiğini hissediyor olabilirsiniz. Bu yıl, uğraşmanız gereken tatsız bir konunun da diğer insanların kıskançlıkları ve size engel çıkarmaya çalışmaları olabilir ve bu yıl bu pürüzlerle de uğraşmak durumunda olabilirsiniz. Bazı zamanlar çok çalışabilir ve çalışmaktan tükenebileceğinizi de düşünebilirsiniz. Sağlığınıza dikkat etmeniz ve kendinize ayırdığınız vakit bandını biraz daha genişletmeniz menfaatinizedir diyebiliriz.

Haziran 2020 başlarına kadar olan süreçte biraz dengeleri muhafaza etmek, diplomatik olmak, lakin bazı yerlerde de sesinizi yükseltmek durumunda olabilirsiniz. Bu dilimde ağırlıklı olarak özel hayatınız, akraba çevreniz, yakın ve önemli ilişkileriniz gündem olabilir. İş hayatınızda ilerlemek isterken, aileniz ve akrabalarınız ile ilgili sorumluluklarınız ve yapmanız gerekenler önünüze çıkabilir. Ev hayatınızı biraz düzene sokmanız gerekebilir. Ancak bütün enerjinizi harcamamalı, sadece ev-aile-akraba/iş hayatı arasında dengeleri gözetmelisiniz. Aile içinde oldukça güçlenebilirsiniz ve sıkça görüşlerinize başvurulabilir. Aile, evlilik, akrabalık ilişkilerinizi oldukça şeffaf, açık, net ve kalp kırmadan yürütmeniz, bu dönemde en yüksek faydanıza olabilir diyebiliriz. Aile üyeleri arasında baskıcı olarak gördüğünüz ya da egosuna yenilerek bazı istenmeyen pürüzler çıkaran kişi ya da kişileri uyarmak adına sorumluluklar alabilirsiniz. Ancak bu sorumlulukları alırken, çevrenizin yanlış anlamalarına ve engellemelerine karşı da bir savunma geliştirmek zorunda kalabilirsiniz. Dikkatli ve stratejik olmanız gerekebilir. Çünkü aynı durum, iş çevrenizdeki yakın arkadaşlarınız için de geçerli olabilir. Görüntüde biraz karışık ve pürüzlü gibi dursa da bu döngüden sonra, daha rahat olabilir, kariyer hayatınızda daha hızlı ilerleyebilir, özgüven seviyeniz oldukça yükselebilir. Değişen dinamikler içinde fırsatları kolaylıkla görebilirsiniz.

Mart sonuna kadar olan sürece baktığımız zaman, kişisel gezegeniniz Satürn’ün oldukça şık etkilerle dekanatınıza veda ettiğini görebiliriz. Kişisel gezegeniniz Satürn, uzun zamandır çaba ve emek harcadığınız konularla ilgili hedefinize yaklaşmakta olduğunuz noktasında size oldukça güçlü sinyaller gönderebilir. İşiniz ve ilerlemeniz zor olmuş olabilir, ama bu zorlukları unutmaya hazır olun derim. Kişisel gücünüzün ve dayanıklı yapınızın farkına varabilirsiniz. Artık, hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağının farkındalığını size katan Satürn, veda ediyor. Artık ciddi olarak üzerinde çalıştığınız konulardan başarılı sonuçlar almaya başlayabilirsiniz.

Şubat-Ağustos dilimine baktığımızda, hayatınızda belirgin biçimde bolluk, bereket olabilir, elinizi attığınız işlerden başarı kazanabilirsiniz diyebiliriz. Çevrenizle oldukça yoğun iletişim kurabilirsiniz. Şanslı tesadüfler karşısında şaşkınlığınızı gizleyemeyebilirsiniz. Hayatınızda pek çok alan değişebilir, bir değişim döngüsü içinde, hızlı bir tempo içinde olabilirsiniz. Hayatınızın rutin ve durağan alanlarında büyük ve olumlu olabilecek dalgalanmalar olabilir. Muazzam bir tutulmanın etkileri, güçlü Uranüs ve Jüpiter etkileri altında fevkalade bir yıl diyebiliriz. Beklentilerinizi ve çıtanızı yükseltebilirsiniz. Akademik hayatı devam eden, hukuki pürüzlerinin peşinde olan ya da yurtdışı için girişimler yapmak isteyen kıymetli Oğlak ve Yükselen Oğlaklar için oldukça önemli bir görünüm.

Yorumlarımda genel görünümleri dikkate alarak yazmaktayım. Retro hareketlerini dışlayarak (Mars ve Venüs Retrogard hareketleri, ayrı bir başlık altında detayları ile değerlendirilmelidir. Bu RX hareketlerde yapılması ve yapılmaması gerekenleri detaylarıyla sizlerle paylaşacağım inşallah. Ama ‘’Retrolar var, yandık bittik kül olduk’’ yaklaşımı, Başak Teyze astrolojik yorumlarında asla yazılmaz, asla böyle cümleler yorumlarıma giremez) konuşmamız gerekirse, yıl ortasında önemli tutulmalar ve Ay döngüleri, hayatınızı son derece olumlu yönde etkileyebilir. Yeni fikirler, yeni öğrenme araçları ve keşfetme arzusu ile büyüyen bir güç artışınız gündeme gelebilir. İsteklerinize, hayal ve beklentilerinize yönelik hırsınız artar beklentilerinize daha emin adımlarla yürüyebilirsiniz. Oldukça önemli ve arzu ettiğiniz başarılarla, hatta hayallerinize, hedef ve ideallerinize ulaşmış olarak yılı kapatabilirsiniz diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

Sözümüz sağlığa.

oğlak burcu 2020