1.DEKANAT OĞLAK: 22-31 ARALIK

VE ASC Derecesi 0-10 arasında olan kıymetli Oğlaklar için;

Eylül ayının ilk haftasına baktığımız zaman, Başak Mars’ın dekanatınızda oldukça aktif olduğunu söyleyebiliriz. Başak Mars’tan gelen güzel astrolojik etkilerle atak ve güçlü başlangıçlar yapabilirsiniz. Kendinize güveniniz oldukça yüksek olabilir, kendinizi oldukça büyük ve iddialı cümlelerle ifade edebilirsiniz. İkna kabiliyetiniz bu dönemde oldukça yüksek olabilir. Önceden düşünüp planladığınız ve maddi getirisi olabileceğine güvendiğiniz girişimler hakkında bu dönemde adım atmak isteyebilir ve başarılı başlangıçlar yapabilirsiniz. Tabii buna geçtiğimiz günlerde son derece parlak etkilerle oluşan Başak Yeni Ay’ın oldukça önemli astrolojik katkıları bulunuyor. Bu dönemde sert rekabet şartlarına uyum sağlayabilir, daha hızlı ve analitik düşünerek rakiplerinizden bir adım önde olabilirsiniz. Çok hızlı biçimde ilgilendiğiniz ya da rekabet konunuz hakkında bilgi toplayabilir, işleyebilir ve başarıyla kullanabilirsiniz. Daha önce zor ve detay isteyen projeleri rafa kaldırmak durumunda kaldıysanız bu dönem bu proje ve fikirlerinizi başarıyla somutlaştırabilir, hem para, hem para hem de imrendirecek bir başarı kazanabilirsiniz. İşyerinizdeki başarılı çalışmalarınız sadece proje başarıyla sınırlı olmaz, üstlerinizden takdir de görebilirsiniz.  Bütün ilgi sizi işaret edebilir. Sadece iş hayatında değil, sosyal ve romantik hayatınız da giderek yükselen bir grafik çizebilir diyebiliriz. İş ve sosyal hayatında son derece hırslı, hızlı, başarılı ve güç dolu bir grafik çizen Oğlak ve Yükselen Oğlaklar, kalpleri boşsa, güçlü bir romantik mıknatıs olabilir, kendilerine hayranlık duyan özel bir kişiyi hayatlarına çekebilirler.

Yine Eylül ayının ilk haftasına bakıldığında, şanslı ve parlak bir dönemde, başarılarınız artabilir, kişisel gücünüz katlanabilir, angarya gördüğünüz tüm işler sizin için keyif verici ve eğlenceli bir hal alabilir diyebiliriz. Hem sakin, hem dengede, hem de oldukça iyimser olabilirsiniz. Oldukça hoş başlayan ve öyle de devam etmesi oldukça muhtemel bu ay, başarınıza başarı, üretici yanınıza bir kat kat daha fazlasını, veriminize ise iki kat daha fazlasını sunabilir. Planlarınız bir saat gibi işleyebilir, iş hayatınızdaki bazı problemleri kolaylıkla çözebilir, yakın çevrenizdeki bazı pürüzleri temizleyebilir, hayatınızdaki bazı gereksiz detayları başarıyla ayıklayabilir ve yolunuza devam edebilirsiniz. Olumlu ve pozitif bakış açınız, kişisel disiplininiz size saygı duyulmasını sağlarken, ilerlemenize, başarılı işler yapmanıza ve parlamanıza da olanak tanıyabilir.

Yine bu haftalık dilime dikkatle bakıldığı zaman, Merkür’ü görmekteyiz. Merkür’ün hızı, daima dikkatli ve temkinli Oğlak ve Yükselen Oğlakları da ciddi bir hız döngüsüne sokabilir. Haberci Merkür, öncelikle güzel haberler getirebilir. Beklediğiniz bir evrak, yaptığınız bir başvurudan geri dönüş, bir dilekçenize cevap alabilirsiniz. (Bazı önemli görünümlerinizde, devlet kurumlarından da bir haber alabilirsiniz..) alabileceğinizi söyleyebilirim. Düşünce gücünüz ve zihinsel aktiviteleriniz oldukça yükselebilir. Pek çok konu üzerinde oldukça net düşünebilir, çevrenizden işinize yarayabilecek oldukça önemli görüşler alabilirsiniz. Kendi içinizden gelen güce ve sezgilerinize, hislerinize oldukça güvenebilirsiniz. Hedeflerinize giden yolların daha da açıldığını görebilirsiniz. Doğru zamanda, doğru yerde olabilir, iş ilişkilerinizi ve çevrenizi oldukça geliştirebilirsiniz. Oldukça yoğun çalışabileceğiniz, oldukça başarılı olabileceğiniz, düşüncelerinizi olgunlaştırarak her alanda atılımlar yapmak için önemli fırsatlar yakalayabileceğiniz nadir ve önemli bir zaman dilimidir.  Çalışmalarınızı kolaylıkla şekillendirebilirsiniz. Anlaşma, görüşme, sözleşme, parlak ve yeni fikirler ortaya çıkarmak ve yeni kişilerle tanışmak için son derece ideal zamanlar. Entelektüel birikiminiz, çabuk kavrama yeteneğiniz, kişisel ikna kabiliyetiniz, hoş görünümünüz ile çevrenizi etkileyebilirsiniz. Refleksleriniz ve hareketleriniz bu dönemde oldukça hızlanacağından araba kullanırken biraz dikkatli olmakta ve kurallara uymakta fayda var diyebiliriz. Ancak yoğun koşuşturma ve görüşmelerden dolayı bir miktar yorgun düşebilirsiniz, dinlenmeyi ve kendinize ve sağlığınıza vakit ayırmayı ihmal etmeyiniz.

Uranüs’ün Boğa burcunda ilerlemesi dekanatınız açısından oldukça önemli . Uranüs devrinde kişisel özgürlüğünüz, özgürlük alanlarınız ve özgürlük sınırlarınız hakkında oldukça ciddi bir düşünme ve idrak noktasında olabilirsiniz. Hayatınızda yeni düzenlemelere ihtiyaç duyabilir ve bazı rutinlerinizi yavaş yavaş değiştirme yönüne gidebilirsiniz. Ancak Uranüs’ün etkisi, çok yüksek hızlı, ani ve şaşırtıcı olarak değil, hayatınıza uyumlu olarak devam edebilir. Yeni ve farklı kişilerle tanışabilir, evvelden mesafeli olduğunuz kişilerle aranızda bir bağ oluşturabilirsiniz. Bu bağlar sizi oldukça etkileyebilir, size oldukça yüksek enerji, canlılık ve motivasyon katabilir diyebiliriz. Herkesten farklı yönünüzü ortaya koyabilir, kişiliğinizi ve yeteneklerinizi sıradan ve bilinen yollarla değil, daha farklı yollar ve yöntemlerle ortaya koyabilirsiniz. Daha enerjik olabilir, sosyal çevrenizi genişletebilir, çok yeni insanlarla tanışabilirsiniz.

Güneş’in Terazi burcuna geçmesinin hemen akabinde de bu görünümler, dekanatınızda daha farklı etkilere yol açabilir diyebiliriz. 23 Eylül-5 EKİM tarihleri arasında Güneş, dekanatınıza yaptığı sert bir görünümle uyarı vermektedir. Bu dönemde rakipleriniz sizi safdışı bırakmak, rekabet şartlarınızı aşındırmak ve sizi yıpratmak için devrede olabilir. Üstleriniz, yaptığınız işlerden çok memnun olmayabilir ya da yapabileceklerinizin üstünde performans bekleyebilir ya da biraz daha fazla çalışmanızı bekleyebilir. Yine bu süreçte işlerinizi istediğiniz gibi yoluna koymak adına normalden biraz daha çaba sarf edebilir, biraz daha çok çalışabilirsiniz. Sizden daha üst kademede bulunan yöneticileriniz, amirleriniz, şef ya da patronlarınızla bazı görüşlerinizi, fikirlerinizi tartışmak ve yaptığınız işin nitelikleri hakkında bir konuşma yapmak durumunda kalabilirsiniz. Serbest çalışıyorsanız, sizinle çalışan ya da birlikte iş yaptığınız kişilerle bazı pürüzlü konuşmalar gündeme gelebilir. Bunu kendinize yapılmış bir haksızlık olarak görmeden önce, geriye çekilerek resmin bütününe bakmalı, eleştirilere resmin tamamı ile cevap vermelisiniz diyebiliriz. Aynı zamanda bu eleştirileri neden aldığınızı düşünmek ve bunlara bulacağınız muhtemel yanıtlar da sizi bir üst düzeye taşıyabilir. Bu durumu, sosyal hayatınızda da karşılaşmanız muhtemel olan bazı pürüzleri de gidermekte kolaylıkla kullanabilirsiniz. Esnek olmak, sakin kalmak, sabırlı davranmak, detaylara bakmak bu dönemde başarılı olmanız için temel şartlandandır diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

2.DEKANAT OĞLAK: 1-10 OCAK

Ve ASC Derecesi 10-20 arasında olan kıymetli Oğlaklar için; 

Ağustos ayı ortalarından itibaren dekanatınızdaki parlak ve önemli Başak burcu etkileri devam ediyor ve Güneş ile Venüs’ün Terazi burcuna geçişi ile yerini başka konulara bırakıyor diyebiliriz.

Öncelikli olarak sabit, 2019 yılı sonuna kadar olan etkileri hatırlatalım. Bu etkiler, aylık yorumlarımızın omurgasını oluşturmaktadır. Neptün etkileri ile insanları, olayları, durumları ve hayatınızdaki olguları çok kolay analiz edebilir, zihinsel ve ruhsal potansiyellerinizi çok daha etkin kullanabilirsiniz. Karşılıklı ilişkileriniz daha derin, daha anlamlı olabilir, hisleriniz oldukça güçlenebilir, hayatınızda belirgin bir bereket ve uyanış olabilir. Özellikle kişisel, daha doğrusu zihinsel ve psikolojik gelişime, sezgilerinizi daha da güçlendirme ve büyütme yöntemlerine, insan ruhunun derinliklerine inmeye, bilinçaltı ve psişik düzlem bağlamında olguları inceleme konusunda daha istekli olabilirsiniz. Yapı olarak belki çok fazla hayal kurmayı sevmeyebilirsiniz, ama bu dönem, ne kadar güçlü ve canlı bir hayal gücünüz olduğuna çok şaşırabilirsiniz.  Aynı zamanda kendinize olan güveniniz oldukça yükselebilir. Çalışmanızı, mantığınızı, analitik zihin gücünüzü ve hayallerinizi tek bir noktada toplayarak hedeflerinize doğru ilerlemenizi oldukça hızlandırabilirsiniz.

Aramıza yeni katılan değerli Oğlak dostlarımız 2019 yılında emeklerinin meyvelerini alabilirler. Kişisel gezegeniniz Satürn, uzun zamandır çaba ve emek harcadığınız konularla ilgili hedefinize yaklaşmakta olduğunuz noktasında size oldukça güçlü sinyaller gönderebilir. İşiniz zor olabilir, bazı zamanlar imkânsız gibi görünebilir. Ama bu zorlukları unutmaya hazır olun derim. Bu dönemde, gördüğünüz bazı konularda ‘’ Risk mi alıyorum acaba’’ diye düşündüğünüz zamanlar olmuş olabilir. Artık ciddi olarak üzerinde çalıştığınız konulardan başarılı sonuçlar almaya başlayabilirsiniz. Alanınız ile ilgili yeni işler ve sorumluluklar gündeme gelebilir. Bu da şu anda dekanatınızdaki Oğlak Satürn’ün önemli etkisidir, aklımızda bulunsun.

Bu ay, uzun ve kısa vadeli çalışmalarınızın karşılıklarının gelmeye başladığını görebileceğiniz önemli bir aydır. Bazı konularda, ilerlemediğini düşündüğünüz bazı olaylarda yeni gelişmeler, filizlenmeler olabilir.

Yine Eylül ayının ortalarına kadar olan zaman zarfının getirilerine bakacak olursak Merkür ve Venüs arasında oldukça sevimli ve buram buram romantizm kokan hoş bir açı var. Bu açı iki kelime ile para ve zarafet demektir. Uygun yatırım planlarınız olabilir, son derece nazik kişilerle karşılaşabilir ve muhatap olabilirsiniz. Sanat ve kültür konusunda yayınlara ilgi duyabilir, şık bir iletişim aracı alabilirsiniz. Zarif aksesuarlar alabilirsiniz, istediğiniz kozmetik ürünleri indirimde olabilir. Aynı zamanda romantik bir teklif, mesaj, haber de alabilir, eğer bir romantik teklifte bulunursanız olumlu cevap alabilirsiniz. Ancak 20 Eylül sonrası için bu etkilerden bahsetmek zor. Bu dönemde, yükseliş grafiğini artıran yaşam temponuz biraz yorucu bir hal almaya başlayabilir. Sağlığınıza dikkat! Dinleyin, düşünün, tartın ve kararınızı öyle verin. Hızlı karar almak bazen oldukça iyi sonuçlar verebilirken, bazı zamanlarda telafi için de zaman ve enerji harcamak gerekebilir. Bazı konuşmalar yanlış anlamalara açık olabilir, bazı görüşmeler istediğiniz gibi olmayabilir ve bazı sert tartışmaların gelebileceğini de sezebilirsiniz. Böyle zamanlarda bir adım geri atın, enerjinizi tekrar toplayın, sakinleşin ve tekrar harekete geçin. Uzlaşma aramak, sizin için en iyisi olabilir.

Eylül 2019, bu şık etkilerle devam ediyor ve bitiyor diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

3.DEKANAT OĞLAK: 11-19 OCAK:

Ve ASC Derecesi 20-30 arası olan kıymetli Oğlaklar için;

Önemli Pluton etkilerinden bahsetmek durumundayız. Tüm 2019 için geçerli olan önemli bir etki de Oğlak Plüton etkileri ile yaptığınız işle, gücünüz ve bilginiz ile tanınmak isteyebilir, bu yolda oldukça başarılı adımlar atabilirsiniz. Engeller sizi durdurmaz, bilakis bundan sonra geri dönülemeyecek kadar ilerlediğinizi ve artık çabalarınızın belirli bir olgunluğa eriştiğini hissediyor olabilirsiniz. Bu yıl, uğraşmanız gereken tatsız bir konunun da diğer insanların kıskançlıkları ve size engel çıkarmaya çalışmaları olabilir ve bu yıl bu pürüzlerle de uğraşmak durumunda olabilirsiniz. Bazı zamanlar çok çalışabilir ve çalışmaktan tükenebileceğinizi de düşünebilirsiniz. Sağlığınıza dikkat etmeniz ve kendinize ayırdığınız vakit bandını biraz daha genişletmeniz menfaatinizedir diyebiliriz.

Eylül ayının ortalarına kadar olan döneme baktığımız zaman Başak Venüs’ün dekanatınız ile yaptığı hoş açıları görmekteyiz. Bu bağlamda beklenmedik, aniden gelen güzel haberlere de hazırlıklı olmalısınız. İltifat, hediyeler, ani teklifler almanız muhtemel. Mutlu ve enerjik olabilirsiniz, kişisel ve romantik ilişkilerinizde her şey yolunda olabilir. Bu dönemde işyerinizde de oldukça iyi çalışabilir, kazancınız artabilir ve kazancınızı artırma yollarını bulabilirsiniz. Kişisel çekiciliğiniz yükselebilir, popüler ve aranan bir kişi olabilirsiniz. Bu dilimi son gününe kadar değerlendirmeniz menfaatiniz icabıdır diyebiliriz. Bu dönemde romantik ilişkileriniz ve evliliğiniz oldukça iyi bir düzeyde devam edebilir. Kalbi boş olan Oğlak ve Yükselen Oğlaklar, kalplerini bu dönem kriterlerine göre biri ile doldurabilirler.

Yine bu dilimde Merkür’ü görmekteyiz. Merkür’ün hızı, daima dikkatli ve temkinli Oğlak ve Yükselen Oğlakları da ciddi bir hız döngüsüne sokabilir. Haberci Merkür, öncelikle güzel haberler getirebilir. Beklediğiniz bir evrak, yaptığınız bir başvurudan geri dönüş, bir dilekçenize cevap alabilirsiniz. (Bazı önemli görünümlerinizde, devlet kurumlarından da bir haber alabilirsiniz..) alabileceğinizi söyleyebilirim. Düşünce gücünüz ve zihinsel aktiviteleriniz oldukça yükselebilir. Pek çok konu üzerinde oldukça net düşünebilir, çevrenizden işinize yarayabilecek oldukça önemli görüşler alabilirsiniz. Kendi içinizden gelen güce ve sezgilerinize, hislerinize oldukça güvenebilirsiniz. Hedeflerinize giden yolların daha da açıldığını görebilirsiniz. Doğru zamanda, doğru yerde olabilir, iş ilişkilerinizi ve çevrenizi oldukça geliştirebilirsiniz. Oldukça yoğun çalışabileceğiniz, oldukça başarılı olabileceğiniz, düşüncelerinizi olgunlaştırarak her alanda atılımlar yapmak için önemli fırsatlar yakalayabileceğiniz nadir ve önemli bir zaman dilimidir.  Çalışmalarınızı kolaylıkla şekillendirebilirsiniz. Anlaşma, görüşme, sözleşme, parlak ve yeni fikirler ortaya çıkarmak ve yeni kişilerle tanışmak için son derece ideal zamanlar. Entelektüel birikiminiz ve çabuk kavrama yeteneğiniz ile kişisel ikna kabiliyetiniz ile hoş görünümünüz ile çevrenizi etkileyebilirsiniz. Refleksleriniz ve hareketleriniz bu dönemde oldukça hızlanacağından araba kullanırken biraz dikkatli olmakta ve kurallara uymakta fayda var diyebiliriz. Ancak yoğun koşuşturma ve görüşmelerden dolayı bir miktar yorgun düşebilirsiniz, dinlenmeyi ve kendinize vakit ayırmayı ihmal etmeyiniz.

Eylül ayının ortalarından yaklaşık olarak Ekim ayının ilk haftasına kadar Başak Mars’tan gelen güzel astrolojik etkilerle atak ve güçlü başlangıçlar yapabilirsiniz. Kendinize güveniniz oldukça yüksek olabilir, kendinizi oldukça büyük ve iddialı cümlelerle ifade edebilirsiniz. İkna kabiliyetiniz bu dönemde oldukça yüksek olabilir. Önceden düşünüp planladığınız ve maddi getirisi olabileceğine güvendiğiniz girişimler hakkında bu dönemde adım atmak isteyebilir ve başarılı başlangıçlar yapabilirsiniz. Tabii buna geçtiğimiz günlerde son derece parlak etkilerle oluşan Başak Yeni Ay’ın oldukça önemli astrolojik katkıları bulunuyor. Bu dönemde sert rekabet şartlarına uyum sağlayabilir, daha hızlı ve analitik düşünerek rakiplerinizden bir adım önde olabilirsiniz. Çok hızlı biçimde ilgilendiğiniz ya da rekabet konunuz hakkında bilgi toplayabilir, işleyebilir ve başarıyla kullanabilirsiniz. Daha önce zor ve detay isteyen projeleri rafa kaldırmak durumunda kaldıysanız bu dönem bu proje ve fikirlerinizi başarıyla somutlaştırabilir, hem para, hem para hem de imrendirecek bir başarı kazanabilirsiniz. İşyerinizdeki başarılı çalışmalarınız sadece proje başarıyla sınırlı olmaz, üstlerinizden takdir de görebilirsiniz.  Bütün ilgi sizi işaret edebilir. Sadece iş hayatında değil, sosyal ve romantik hayatınız da giderek yükselen bir grafik çizebilir diyebiliriz. İş ve sosyal hayatında son derece hırslı, hızlı, başarılı ve güç dolu bir grafik çizen Oğlak ve Yükselen Oğlaklar, kalpleri boşsa, güçlü bir romantik mıknatıs olabilir, kendilerine hayranlık duyan özel bir kişiyi hayatlarına çekebilirler diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

Sözümüz sağlığa.

oğlak ve yükselen oğlak eylül 2019