Evet, oldukça önemli ve özellikle Merkür Retro hareketinin son günlerinde meydana gelen Dolunay’ın, Oğlak-Yengeç hattında olması, temel kanının aksine kısıtlayıcı, boğucu, yorucu ya da zorlayıcı değil, bilakis inşa eden, sorunların kökenine çok hızlı nüfuz edebilen, koruyucu, kollayıcı ve besleyici bir yönü vardır. Buna Oğlak‘ın aynı zamanda pragmatik fikirlerini ve Yengeç’in güçlü sezgilerini de ekleyelim derim. Önemli olan sorumluluklarımız ve sorumluluklarımızı ciddiye almaktır.

Burcunuza ait etkiler, özellikle Merkür Retro hareketi bittikten sonra hayatınızda daha belirgin hale gelebilir. Oğlak burcunun ‘’inşa etmek’’ Yengeç burcunun ise ‘’Güvenlik ve yuva’’ olduğunu unutmayalım. Bu bakımdan bu Dolunay, bize geçen yıl Oğlak Yeni Ay zamanlarında ne ektiğimizi, bu dönem ne biçeceğimizi ifade ettiği gibi, Oğlak Yeni Ay’a kadar olan süreçte burcunuzun yoluna ne yönde devam edebileceği yönünde ciddi fikirler verir diyebiliriz.

Oğlak Dolunay, hepimiz için hayırlı, uğurlu, kademli olsun inşallah.

KOÇ ve ASC KOÇ:

Koç ve Yükselen Koçlar için, 10. evde Dolunay meydana geliyor. Burada öncelikle Oğlak kriterlerini unutmayalım, sabır, düzenli ve metodik çalışma, gecikme ve  engellemelere çok takılmadan doğru bir strateji ile arkaya bakmaksızın ilerleme. Aynı zamanda sorumlulukları ciddiyetle ele almak. Bu bağlamda, 10. evinizde meydana gelen Dolunay, sizin kariyer alanınızda, yeni bir dönemin başlayabileceğini işaret ediyor diyebiliriz. İşinizde sağlam ve güçlü adımlar atmış ve yeteneklerinizin, çalışmalarınızın fark edilmesini istiyor iseniz, 27 Haziran sonrasında harekete geçebilirsiniz. Ani bir iş fırsatı yakalayabilir, ya da alanınızla ilgili beceri ve bilginizin test edilebileceği yeni bir mecraya girebilirsiniz. Bazı konularda yeni sorumluluklar alabilirsiniz. Bazı konularda da sorumluluklarınız bitebilir. Ancak şu anda etkileri devam eden Merkür RX hareketini unutmayınız ve dışlamayınız inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

BOĞA ve ASC BOĞA:

Boğa ve Yükselen Boğalar için Dolunay, 9. evde meydana geliyor. Burada öncelikle Oğlak kriterlerini unutmayalım, sabır, düzenli ve metodik çalışma, gecikme ve  engellemelere çok takılmadan doğru bir strateji ile arkaya bakmaksızın ilerleme. Aynı zamanda sorumlulukları ciddiyetle ele almak. Üniversite eğitimi, uzak seyahatler, fikir ve düşünceler, başka ülkelerle ticaret bu dönemde daha çok ortaya çıkabilir. Bazı konularda, bazı fikirlerinizi yenileyebilir, revize edebilirsiniz. Kazanmak ve ilerlemek için yeni fikirlere ve taze bir bakış açısına ihtiyacınız olduğunu hissedebilir ve bir fikri yenilik hareketine girişmek isteyebilirsiniz. Üniversitede, eğitim aldığınız dalı değiştirebilir, ya da arzu etmediğiniz bir dalda eğitim almak yerine istediğiniz dala geçiş yapabilirsiniz. Bunun yanında, mahkemede bulunan bir davanız da karara bağlanabilir. Programınızda yokken, seyahate çıkarak ufkunuzu açmak, biraz geniş düşünmek ve aklınızdaki düşüncelerle alakalı olarak yeni bilgiler edinmek isteyebilirsiniz inşallah. Bu dönemde Merkür RX etkisini unutmayınız ve dışlamayınız. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

İKİZLER ve ASC İKİZLER:

İkizler ve Yükselen İkizler için, Dolunay, 8. evde meydana geliyor. Burada öncelikle Oğlak kriterlerini unutmayalım, sabır, düzenli ve metodik çalışma, gecikme ve  engellemelere çok takılmadan doğru bir strateji ile arkaya bakmaksızın ilerleme. Aynı zamanda buradaki konularla ilgili almanız gereken bazı sorumlulukları almanız gerekebilir. Bu bağlamda, hayatınızda, sizi rahatsız eden, derinlerde bir yerde sizi huzursuz eden bir kavramı, bir olayı, bir düşünceyi söküp çıkarabilirsiniz. Ruhsal ve fiziksel güvenliğiniz ile ilgili konulara odaklanabilir, bu konuda değişimlere gidebilirsiniz. Bunun yanında, borç almak, kredi kullanmak ya da borç vermek için çok uygun bir zaman olmayabilir. Başkalarının para, borç ve yatırım meseleleri ile daha çok ilgilenebilirsiniz. Elinize bir miktar para geçebilir. 27 Haziran tarihini takip eden günlerde önemli ve menfaatinize olabilen haberler alabilirsiniz. Ortak kullanım alanında olan paranız ve borçlarınızla ilgili yeni ve rahatlatıcı düzenlemeler yapabilirsiniz. Merkür RX etkisini unutmayınız ve dışlamayınız. Gereksiz harcamalardan, lüks ve abartıdan uzak kalarak, bütçe dengenizi kolaylıkla koruyabilirsiniz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

YENGEÇ ve ASC YENGEÇ:

Yengeç ve Yükselen Yengeçler için, Dolunay 7. evlerinde meydana geliyor. Burada, öncelikle Oğlak kriterlerine bir göz atmalıyız. Sabır, düzenli ve metodik çalışma, gecikme ve engellemelere çok takılmadan doğru bir strateji ile arkaya bakmaksızın ilerleme. Buna göre, evliliğinizde eşinizin, iş ortağınızın duyguları, düşünceleri ve planları konusunda daha hassas olabilirsiniz. Ortaklığınızda, başarılı ve önemli kazanımlar olmuş ise, yolunuza devam edebilir, başarının tadını çıkarabilirsiniz. Eğer, istediğiniz noktada değil ise, Dolunay‘ı bazı düşünceleri, fikirleri, ortaklık değerlerini, iş, ticaret, hukuk ve sosyal diğer ortaklar bazında tekrar değerlendirebilirsiniz. Bazı eksik, yanlış, kusurlu gördüğünüz noktaları taze bir başlangıç ile yeniden ele alabilir, kör noktaları aydınlığa kavuşturabilirsiniz.  Hayatınızın önemli bu alanlarında, Oğlak’tan sabır ve doğru bildiği yoldan şaşmamak, daima faydaya fikirler üretmek gibi güzel özellikleri ödünç alabilirsiniz. Bazı önemli anlaşma ve sözleşmeleriniz bitebilir, bazı hukuki işleriniz sonuçlanabilir. Size karşı nahoş duygular beslediğini bildiğiniz kişi ya da kişilerden önemli hamleler gelebilir, bu bakımdan cebinizde bir B, C, D planı bulunmasını önermekteyim. Merkür RX etkisini de dışlamayınız ve unutmayınız inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

ASLAN ve ASC ASLAN:

Aslan ve Yükselen Aslanlar için Dolunay, 6. evlerinde meydana geliyor. Burada, Oğlak kriterlerini tekrar etmekte fayda var. Sabır, düzenli ve metodik çalışma, gecikme ve  engellemelere çok takılmadan doğru bir strateji ile arkaya bakmaksızın ilerleme. Oğlak Dolunay, bir sağlık sorununuzun bitebileceğine, günlük kullanmak durumunda kaldığınız bazı ilaçları doktor tavsiyesi ile kesebileceğinize işaret ediyor olabilir. Sağlık alışkanlıklarınızda, yeme, içme, beslenme alışkanlıklarınızda bazı değişimlere gidebilirsiniz. Çok ağır diyet ve spor, Dolunay zamanlarında size çok iyi gelmeyebilir. Ancak, 27 Haziran sonrasında hayatınızı düzene sokabilir ve sağlığınızla ilgili size iyi gelebilecek minik değişimler yapabilirsiniz. Sağlığınız ile ilgili güzel haberler de alabilirsiniz. Uzun zamandır üzerinde çalıştığınız ve adeta artık elinize yapışmış bir projeyi ya da epeydir canınızı sıkan, peşisıra sürüklediğiniz bir konuyu bu dönem sonlandırabilirsiniz diyebiliriz. Aynı zamanda emek verdiğiniz, sabırla çaba harcadığınız çalışmalarınızın meyvelerini bereketli biçimde toplayabilirsiniz. Çok önemli değişimler için Aslan Yeni Ay’ı ve Merkür RX hareketinin sonlanmasını beklemeniz menfaatinize olabilir inşallah. Hayırlı, uğurlu  olsun.

BAŞAK ve ASC BAŞAK:

Başak ve Yükselen Başaklar için Dolunay, 5. evlerinde meydana geliyor. Burada, Oğlak’ın sabır, düzenli ve metodik çalışma, gecikme ve engellemelere çok takılmadan doğru bir strateji ile arkaya bakmaksızın ilerleme kriterlerini hatırlamakta fayda var. Bu dönemde, bir süredir severek yaptığınız bir hobinizi bırakabilirsiniz. Örneğin, takı tasarım ya da ahşap oymacılığı yapıyorsunuz. Bunun yerine bir müzik aleti çalmaya karar verebilir, ya da uzun zamandır gözünüze kestirdiğiniz bir konu ile ilgilenmeye başlayabilirsiniz. Mutlu ve süregelen bir ilişkiniz var ise, bunu çok daha ciddi bir boyuta taşıyabilir, uzun zamandır sizi yoran ve pek de sürdürmeye gönüllü olmadığınız bir ilişkiden de en az zararla çıkabilirsiniz. Ya da çok güçlü bir arkadaşlığı kadim bir dostluk boyutuna taşıyabilirsiniz. Sizi ve menfaatlerinizi çok iyi koruyabileceğini düşündüğünüz bir kişiyle daha güçlü iletişim kurabilirsiniz. Ama bazı arkadaşlıklarınız hakkında da ‘’İyi ki bitti’’ diye düşünebilirsiniz.  Bu dönemde Merkür RX hareketini unutmayınız ve dışlamayınız. Evli ve çocuklu olan Başaklar, bu dönem evlatları ile ilgili bir dönemin kapandığını, yeni bir dönemi açıldığını görebilirler. Evlatlarının okulları bitebilir, meslekleri ile ilgili güzel gelişmeler olabilir ya da bir süredir çözülmeyi bekleyen bir problemde sona gelinebilir inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

TERAZİ ve ASC TERAZİ:

Terazi ve Yükselen Teraziler için Dolunay, 4. evlerinde meydana geliyor. Eviniz ile ilgili sürüncemede bir konu bitebilir ya da ev içinde bir problem çözülebilir. Bazı anlaşmazlıklar, pürüzler tatlıya bağlanabilir. Ancak, bir süredir, Oğlak kriterlerini dikkate almamış iseniz, yani sabır ve önünüze çıkan engellere aldırmadan bazı konuların üstüne gitmemiş iseniz, üstüne gitmediğiniz konularla ilgili birtakım pürüzler çıkabilir. Lakin bunları kolayca aşmak için Dolunay enerjisini değerlendirerek, ailedeki yaşlı ve deneyimli kadınlardan görüş almak menfaatinize olabilir diyebiliriz. 4. Ev, derinlikli bir evdir. Eski bazı konuları düşünmek, bu konuların hayatınıza getiri ve götürülerini incelemek için bir süre yalnız kalıp düşünmeye de ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu aşamada Merkür RX hareketinden de faydalanabilirsiniz.  Kariyer ve iş hayatınız ile ilgili bazı konuları da bu dönem büyüteç altına alabilir, bazı küçük sıkıntıları  halletmek adına çok iyi fırsatlar yakalayabilirsiniz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

AKREP ve ASC AKREP:

Akrep ve Yükselen Akrepler için Dolunay, 3. evlerinde meydana geliyor. Çalışma ve iş hayatınız için bazı eğlenceleri, bazı arkadaş ve dost ortamlarını, fazla uzayan iletişimi kesebilir, işlerinize, zihinsel faaliyetlerinize odaklanabilirsiniz. Yakın çevrenizle, sık gördüğünüz kişililerle, dost ve akrabaları da, durumunuza uygun olarak daha seyrek görmek isteyebilir, zihinsel olarak bazı programları kafanızda netleştirebilirsiniz. Örneğin, üniversite sınavlarına, ya da başka bir akademik sınava hazırlanan Akrep Yükselen Akrep, çevresini sınavlarına daha rahat çalışmak adına uyarabilir, düzenleyebilir, arkadaş ve dost ortamlarına, sosyal medyaya ya da telefon iletişimine bir sınır koyabilir gibi de düşünebiliriz. Ticaret hayatında bazı tıkanıklıklar yaşayan Akrepler, 27 Haziran itibariyle işlerinin açıldığını görebilirler. Bu dönem, sabırla hayatının oldukça geniş bir alanını revize etmek ve yapılandırmak durumunda kalan Akrep ve Yükselen Akrepler, bu Dolunay‘ın hemen akabinde kendileri açısından çok hayati öneme sahip olan İkizler Kuzey Ay Düğümü ve Jüpiter transitinden de en yüksek verimi alabilirler diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

YAY ve ASC YAY:

Yay ve Yükselen Yaylar için, Dolunay 2. evlerinde meydana geliyor. Bu dönem bazı borçlarınızı bitirebilir, bazı alacaklarınızı toparlayabilirsiniz. Aynı zamanda elinize bir miktar para geçebilir, ancak bazı gereksiz harcamalardan, lüks ya da ihtiyacınız olmayan alışverişlerden kaçınmanız menfaatinize olabilir. Kendi konforunuza, cüzdanınıza odaklanabilir, bazı harcamalarınıza son verebilir, düzenli yaptığınız bazı ödemelerinizi, alışverişten vaz geçerek yapmayabilirsiniz. Kendinizi, özgüveninizi de bu alanda yine kontrol edebilir, sizi rahatsız eden, keyfinizi kaçıran ya da size çok da mutluluk vermeyen bazı konuları hayatınızdan çıkarabilirsiniz. Bir para kaynağınızı, ya da düzenli gelirinizi artırmak için çeşitli yollar düşünebilir ve aramaya başlayabilirsiniz. Ancak ilgili girişimleri yapmak için 27 Haziran sonrası çok daha iyi olabilir diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

OĞLAK ve ASC OĞLAK:

Oğlak ve Yükselen Oğlaklar için, hayatın en önemli alanında, 1. evlerinde meydana gelen Dolunay, pek çok anlamda yeni kapılar açabilir, yeni fırsatlar getirebilir. Ancak, bu getirilerden üst düzeyde faydalanmak isteyen Oğlaklar, biraz zihin temizliği yaparak ve işe yaramayan yol ve yöntemleri, bazı eskimiş ve güncelliğini kaybetmiş argümanları kullanmaktan vazgeçerek Dolunay dönemini geçirmeliler diyebiliriz. Bu dönemde, kendinizi, yaşamınızı ve yaşamınızın önceliklerini değerlendirirken bulabilirsiniz.  Bazı konularda kesin bir yol ayrımında olabilir ve bu ayrımda kararsız kalmanın, ilerleyen zamanlarda sizi bir miktar zorlayabileceğini de seziyor olabilirsiniz.  Olayları ve durumları değerlendirirken, soğukkanlılığınızı kaybetmeyin ve ani, dürtüsel tepkiler vermekten kaçının. Elinizde yarım ya da eksik kalan bazı işleri hızla bitirmeniz en yüksek faydanıza olabilir. Uzun zamandır bir kenarda sizi bekleyen bazı konuların ya da işlerin bir iki küçük müdahale ile toparlanacak kadar kolay olması da sizi hayrete düşürebilir. 27 Haziran sonrası hayatınız daha da hızlanabilir diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

KOVA ve ASC KOVA:

Kova ve Yükselen Kovalar için, Dolunay, özel ve önemli yansımalara sahip olan 12. evde meydana geliyor. Bu dönemde, kapsamlı bir zihin temizliği yapmak isteyebilirsiniz. Ay, 12. evde, su evinde önemli enerjileri barındırıyor. Bugünlerde, etkili bir bilinçaltı temizliği yapabilirsiniz. Basit teknikler, umulmadık derecede yüksek fayda sağlayabilir.  Uzun zamandır kafanıza takılan bazı soruların cevabını bulabilir, bazı gizli düşmanlıklar son bulabilir. Bazıları son bulabilir, ancak haritanıza göre, bazıları da açığa çıkabilir. Bu dönemde duyabileceğiniz bazı dedikoduların aslı olmayabilir, perde arkasında dönen bazı oyunlardan son anda haberiniz olabilir, ya da bir şekilde bunu açık seçik olarak öğrenebilir ve kısa zamanda tedbirinizi alabilirsiniz. Merkür RX etkisini dışlamayınız. Bunun yanında, yardım faaliyetlerinde, hayır faaliyetlerinde bulunmak, akrabaları ziyaret etmek ya da sanatsal çalışmalarına, sergilere, kültürel faaliyetlere  katılmak sizi oldukça mutlu edebilir ve Dolunay’ın yoğun ve enerjik titreşimlerinden uzak tutabilir. Uykunuzu almaya özen gösterin inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

BALIK ve ASC BALIK:

Balık ve Yükselen Balıklar için, Dolunay, 11. evlerinde meydana geliyor. Bu dönemde, sizden yardım isteyen arkadaş ve dostlarınızın yardımına koşabilir, bazı arkadaşlarınız, problemlerin çözümü için sizden yardım isteyebilir ya da çevrenizle ilgili bir soruna pratik ve kalıcı bir çözüm üretebilirsiniz. İlerleyen zamanlar için bazı plan ve projelerinizi güvendiğiniz arkadaşlarınızla paylaşabilir, bazı hayallerinizi revize edebilir, bazılarına kavuşabilir, bazılarını da silerek yerine yenilerini koyabilirsiniz. Hayatınızda yeri ve önemi büyük olan kişilerle çok daha iyi iletişim kurabilir, dostluklarınızı bu dönem daha kalıcı hale getirebilirsiniz. Hayatınızın bu geniş ve önemli alanında Merkür RX etkilerini unutmayınız ve dışlamayınız. Bunun yanında, çok da memnun olmadığınız bazı arkadaşlıklarınızla aranıza mesafe girmesi, sizi derinden de etkilemeyebilir. Bazı arkadaşlıklarınız bu dönemde bitebilir, ancak yerine çok daha iyileri gelebilir. Önceden ait olduğunuz çevreden uzaklaşmak durumunda da kalabilirsiniz. Dolunayda,  umutlu olduğunuz bazı konularda önemli gelişmeler  yaşayabilir, üzerinde durduğunuz bazı konular, sizi mutlu edebilecek şekilde sonlanabilir diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

Sözümüz sağlığa.

(Fotoğraf: TRT HABER İNTERNET SİTESİ 24.06.2021) oğlak