1.DEKANAT OĞLAK: 22-31 ARALIK

Ve ASC Derecesi 0-10 arasında olan kıymetli Oğlaklar için; 

Temmuz ayının ilk günlerinde dekanatınız açısından Güneş etkileri biraz yorucu olabilir. Aylık yorumlarda öncelikli olan, Güneş’in konumu, dekanatınıza göre aldığı açılardır. Bu bağlamda Güneş, biraz pürüzlü olarak haritanızda ilerliyor ve bazı konularda sizi uyarıyor olabilir. Öncelikli olarak, bazı toplantılarınız, sunumlarınız ya da işinizle ilgili olarak yaptığınız hazırlıkların karşısında elde edebileceğiniz neticeler için beklentilerinizi çok yüksek tutmayın. Bu dönemde iş ve kariyer hayatınızda sizden daha üst kademede bulunan yöneticileriniz, amirleriniz, şef ya da patronlarınızla bazı görüşlerinizi, fikirlerinizi tartışmak ve yaptığınız işin nitelikleri hakkında bir konuşma yapmak durumunda kalabilirsiniz. Meslektaşlarınıza uzlaşmanız ya da ortak paydada buluşmanız biraz aman alabilir. İşlerinizi zamanında ve istediğiniz niteliklerde yetiştirebilmek adına biraz daha fazla çalışmak durumunda olabilirsiniz. Bazı zamanlar açık ve net bir savunma pozisyonu alabilirsiniz. Rakipleriniz sizden bir adım önde olabilmek adına çalışıyor olabilir. Ancak bazı uyarı ve eleştirileri kendinize yapılmış bir haksızlık olarak görmeden önce, geriye çekilerek resmin bütününe bakmalı, eleştirilere tablonun tamamı ile cevap vermelisiniz diyebiliriz. Aynı zamanda bu eleştirileri neden aldığınızı düşünmek ve bunlara bulacağınız muhtemel yanıtlar da sizi bir üst düzeye taşıyabilir. Bu durumu, sosyal hayatınızda da karşılaşmanız muhtemel olan bazı pürüzleri de gidermekte kolaylıkla kullanabilirsiniz.

3-14 Temmuz tarihleri arasına baktığımızda Venüs etkileri ile bazı zamanlar çalışmaktan uzaklaşmak isteyebilirsiniz. Yine bu aralıkta kendinize olan saygınızı ve özgüveninizi daha çok sorguluyor olabilirsiniz. Çevrenizden ve özellikle sevdiğiniz kişilerden daha çok ilgi bekleyebilirsiniz. Biraz cüzdanınıza dikkat etmeniz gerekebilir, çünkü bazı gereksiz harcamalar yapabilir, bütçenizi biraz sarsabilirsiniz. Bunu engellemek adına, gerekli gördükleriniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda harcamalarınızı yapmalısınız. Her ay içinde gezegen geçişlerinden dolayı bazı pürüzler olması mümkün, ancak bunlar bilinirse aşmak daha kolay olur diyebiliriz. Temmuz  ortalarında mutluluğu içinizde değil de dış dünyada aramaya başlayabilirsiniz. Takdir ve övgü almak isteyebilir, bunun için de harcamalarınızı artırabilirsiniz. Hatta çok da hoşlanmadığınız halde gereksiz lüksler satın alabilirsiniz. Yeme içme konusunda abartılı olabilir, çevrenizin ve diğer insanların görüşlerine karşı hassas olabilirsiniz. Bu dönemde borç para almak ve kredi kartına yüklenmek çok parlak bir fikir olmayabilir. Ancak, 5-11 Temmuz arası, Uranüs kontağı, kişisel ilişkilerinizde ani gelişmeler, ani gelişen romantik adımlar ve evliliğiniz içinde bir anda eriyip kaybolan sorunlar şeklinde kendini gösterebilir.

Uranüs’ün Boğa burcunda ilerlemesi dekanatınız açısından oldukça önemli çünkü yaklaşık olarak 2 yıl dekanatınızda ilerleyecek gibi duruyor. Uranüs devrinde kişisel özgürlüğünüz, özgürlük alanlarınız ve özgürlük sınırlarınız hakkında oldukça ciddi bir düşünme ve idrak noktasında olabilirsiniz. Hayatınızda yeni düzenlemelere ihtiyaç duyabilir ve bazı rutinlerinizi yavaş yavaş değiştirme yönüne gidebilirsiniz. Ancak Uranüs’ün etkisi, çok yüksek hızlı, ani ve şaşırtıcı olarak değil, hayatınıza uyumlu olarak devam edebilir. Yeni ve farklı kişilerle tanışabilir, evvelden mesafeli olduğunuz kişilerle aranızda bir bağ oluşturabilirsiniz. Bu bağlar sizi oldukça etkileyebilir, size oldukça yüksek enerji, canlılık ve motivasyon katabilir diyebiliriz.

Merkür RX hareketinin de Temmuz ayı için tanımını yapalım. Ay ortalarından itibaren oldukça dikkatli izlenmesi gerekiyor. Bu dönemi sorunsuz atlatabilmek adına ilerleyen zamanlarda hazırlamayı planladığım ‘’Merkür RX Manifestosu’’ yazımı okumanızı tavsiye ederim. Ön fikir almak isterseniz sitemizde, bol tam isabetli Merkür Rx yazıları mevcuttur diyebiliriz.

10 Temmuz tarihinden itibaren ay sonuna kadar olan süreçte biraz dikkatli ve temkinli gidildiği takdirde Merkür etkileri oldukça kazanımlı zamanlar sunabilir. Ancak dekanatınız için dikkat etmeniz gereken küçük ama hayati bir açıklamayı yapmak durumundayım. Bu ay meydana gelmesi beklenen Merkür Rx döneminde, herhangi bir maddi kayıpla yüz yüze gelmemek adına kişisel eşyalarınıza, paranıza, yatırımlarınıza, telefonla veya yüz yüze iletişim kurduğunuz yeni kişilere dikkat etmeniz gerekebilir. Özellikle ilk anlarda sizde güven uyandırmayan ya da sizi bir şekilde huzursuz eden kişilerden uzak durmanızı, bir şekilde aynı ortamda bulunmanız gerekiyorsa belirli ve mümkün olan en uzak mesafeyi koymanızı tavsiye etmekte, hatta rica etmekteyim.

Ancak kişisel işlerinizde yani başkalarının karışmadığı, tek başınıza devam ettirdiğiniz işlerde son derece hızlı ilerleyebilir, başarı kazanabilirsiniz. Oldukça iyi haberler alabilirsiniz. Bir konuda beklediğiniz haber, sizi çok sevindirebilir ya da lehinize olabilecek bazı gelişmelerin başlangıcını yapabilir. Bu destekle düşünce gücünüz ve zihinsel aktiviteleriniz oldukça yükselebilir. Bu ay, pek çok konu üzerinde oldukça net düşünebilir, çevrenizden işinize yarayabilecek oldukça önemli görüşler alabilirsiniz. Kendi içinizden gelen güce ve sezgilerinize, hislerinize oldukça güvenebilirsiniz. Planlarınız oldukça iyi çalışabilir, hedeflerinize giden yolların daha da açıldığını görebilirsiniz. Çevrenizden destek de alabilirsiniz.  Çalışmalarınızı kolaylıkla şekillendirebilirsiniz. Anlaşma, görüşme, sözleşme, yeni fikirleri olgunlaştırmak için son derece ideal zamanlar diyebiliriz.  Bu etkiler, Temmuz için akılda tutulması gereken en önemli etkilerdir.

Bu ay biraz çevrenize, sevdiklerinize, meslektaşlarınıza karşı sabırlı, hoşgörülü olmakta fayda var diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

2.DEKANAT OĞLAK: 1-10 OCAK

Ve ASC Derecesi 10-20 arasında olan kıymetli Oğlaklar için;

Öncelikli olarak sabit, 2019 yılı sonuna kadar olan etkileri hatırlatalım. Bu etkiler, aylık yorumlarımızın omurgasını oluşturmaktadır. Neptün etkileri ile insanları, olayları, durumları ve hayatınızdaki olguları çok kolay analiz edebilir, zihinsel ve ruhsal potansiyellerinizi çok daha etkin kullanabilirsiniz. Karşılıklı ilişkileriniz daha derin, daha anlamlı olabilir, hisleriniz oldukça güçlenebilir, hayatınızda belirgin bir bereket ve uyanış olabilir. Özellikle kişisel, daha doğrusu zihinsel ve psikolojik gelişime, sezgilerinizi daha da güçlendirme ve büyütme yöntemlerine, insan ruhunun derinliklerine inmeye, bilinçaltı ve psişik düzlem bağlamında olguları inceleme konusunda daha istekli olabilirsiniz. Yapı olarak belki çok fazla hayal kurmayı sevmeyebilirsiniz, ama bu dönem, ne kadar güçlü ve canlı bir hayal gücünüz olduğuna çok şaşırabilirsiniz.  Aynı zamanda kendinize olan güveniniz oldukça yükselebilir. Çalışmanızı, mantığınızı, zihin gücünüzü ve hayallerinizi tek bir noktada toplayarak hedeflerinize doğru ilerlemenizi oldukça hızlandırabilirsiniz.

Aramıza yeni katılan değerli Oğlak dostlarımız 2019 yılında emeklerinin meyvelerini alabilirler. Kişisel gezegeniniz Satürn, uzun zamandır çaba ve emek harcadığınız konularla ilgili hedefinize yaklaşmakta olduğunuz noktasında size oldukça güçlü sinyaller gönderebilir. İşiniz zor olabilir, bazı zamanlar imkânsız gibi görünebilir. Ama bu zorlukları unutmaya hazır olun derim. Bu dönemde, gördüğünüz bazı konularda ‘’ Risk mi alıyorum acaba’’ diye düşündüğünüz zamanlar olmuş olabilir, ancak harekete geçip zorluklarla karşılaşmak bir risk ve sıkıntı ise, hiçbir iş yapmadan bekleme sonucunda gelen kayıpların oranlamasını yapmanızı tavsiye ederim. Kişisel gücünüzün ve dayanıklı yapınızın farkına varabilirsiniz. Artık, hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağının farkındalığını size katan Satürn, hızla dekanatınızda ilerlemeye devam ediyor. Artık ciddi olarak üzerinde çalıştığınız konulardan başarılı sonuçlar almaya başlayabilirsiniz. Alanınız ile ilgili yeni işler ve sorumluluklar gündeme gelebilir. Bu da şu anda dekanatınızdaki Oğlak Satürn’ün önemli etkisidir, aklımızda bulunsun.

Bu ay, uzun ve kısa vadeli çalışmalarınızın karşılıklarının gelmeye başladığını görebileceğiniz önemli bir aydır. Bazı konularda, ilerlemediğini düşündüğünüz bazı olaylarda yeni gelişmeler, filizlenmeler olabilir.

Ay ortalarına kadar olan süreç, biraz sabrınızı test edebilir. Aylık yorumlarda öncelikli olan, Güneş’in konumu, dekanatınıza göre aldığı açılardır. Bu bağlamda Güneş, biraz pürüzlü olarak haritanızda ilerliyor ve bazı konularda sizi uyarıyor olabilir. Öncelikli olarak, bazı toplantılarınız, sunumlarınız ya da işinizle ilgili olarak yaptığınız hazırlıkların karşısında elde edebileceğiniz neticeler için beklentilerinizi çok yüksek tutmayın. Bu dönemde iş ve kariyer hayatınızda sizden daha üst kademede bulunan yöneticileriniz, amirleriniz, şef ya da patronlarınızla bazı görüşlerinizi, fikirlerinizi tartışmak ve yaptığınız işin nitelikleri hakkında bir konuşma yapmak durumunda kalabilirsiniz. Meslektaşlarınıza uzlaşmanız ya da ortak paydada buluşmanız biraz aman alabilir. İşlerinizi zamanında ve istediğiniz niteliklerde yetiştirebilmek adına biraz daha fazla çalışmak durumunda olabilirsiniz. Bazı zamanlar açık ve net bir savunma pozisyonu alabilirsiniz. Rakipleriniz sizden bir adım önde olabilmek adına çalışıyor olabilir. Ancak bazı uyarı ve eleştirileri kendinize yapılmış bir haksızlık olarak görmeden önce, geriye çekilerek resmin bütününe bakmalı, eleştirilere tablonun tamamı ile cevap vermelisiniz diyebiliriz. Aynı zamanda bu eleştirileri neden aldığınızı düşünmek ve bunlara bulacağınız muhtemel yanıtlar da sizi bir üst düzeye taşıyabilir. Bu durumu, sosyal hayatınızda da karşılaşmanız muhtemel olan bazı pürüzleri de gidermekte kolaylıkla kullanabilirsiniz. Dekanatınızdaki Neptün etkileri, bazı pürüzleri temizlese de bu dilim içinde sabır ve hoşgörü rezervinizden kullanmanız gerekebilir.

11-21 Temmuz dönemine bakıldığında Venüs etkileri ile bazı zamanlar çalışmaktan uzaklaşmak isteyebilirsiniz. Yine bu aralıkta kendinize olan saygınızı ve özgüveninizi daha çok sorguluyor olabilirsiniz. Çevrenizden ve özellikle sevdiğiniz kişilerden daha çok ilgi bekleyebilirsiniz. Biraz cüzdanınıza dikkat etmeniz gerekebilir, çünkü bazı gereksiz harcamalar yapabilir, bütçenizi biraz sarsabilirsiniz. Bunu engellemek adına, gerekli gördükleriniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda harcamalarınızı yapmalısınız. Her ay içinde gezegen geçişlerinden dolayı bazı pürüzler olması mümkün, ancak bunlar bilinirse aşmak daha kolay olur diyebiliriz. Mutluluğu içinizde değil de dış dünyada aramaya başlayabilirsiniz. Takdir ve övgü almak isteyebilir, bunun için de harcamalarınızı artırabilirsiniz. Hatta çok da hoşlanmadığınız halde gereksiz lüksler satın alabilirsiniz. Yeme içme konusunda abartılı olabilir, çevrenizin ve diğer insanların görüşlerine karşı hassas olabilirsiniz. Bu dönemde borç para almak ve kredi kartına yüklenmek çok parlak bir fikir olmayabilir.

Ufak tefek pürüzlere takılmaz, gereksiz zamanlarda moralinizi düşürmez iseniz, oldukça stabil bir ay diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

3.DEKANAT OĞLAK: 11-19 OCAK

Ve ASC Derecesi 20-30 arasında olan Oğlaklar için;

Temmuz ayının ilk günlerinde Mars etkileri, el freni çekik bir arabayı sürmeye çalışmanız ile eşdeğer olabilir. Mars bir miktar agresif görünümler sunabilir. Bu dönemde attığınız adımlarda çok aceleci olmamalı, ufak tefek aksaklıklara daha yüksek perdeden tepki vermemeli, sözcükleri silah gibi kullanmamalısınız. Bazı zamanlar bir anda kontrolünüzü kaybedebilir, çok da sevdiğiniz bir yöntem olmamasına rağmen aniden kabalaşabilirsiniz. Dinleyin, düşünün, tartın ve kararınızı öyle verin. Hızlı karar almak bazen oldukça iyi sonuçlar verebilirken, bazı zamanlarda telafi için de zaman ve enerji harcamak gerekebilir. Bu dönemde bazı taktiksel geri çekilme menfaatinize olabilir. Kendinize engeller ve bariyerler koymamalısınız. Dekanatınıza göre zorlu durumlar olmamasına rağmen, bazen gereksiz bir temkin ve şüphe ile olaylara bakabilir, fırsatları, elinizi uzatıp tutmak yerine itebilirsiniz. Ancak bu durum sizden kaynaklanabilir. Gereksiz gerilimlerden, negatif fikir, düşünce ve kelimenin tam anlamı ile sizi zehirleyen kişilerden uzak durmanız menfaatinize olabilir. Evli iseniz ya da önemli bir birlikteliğiniz varsa, kuşkucu ve bir miktar da baskıcı tarafınızı ön plana çıkarmanız bazı duygusal sallantılara neden olabilir aman dikkat!…

12-25 Temmuz arasına bakıldığında ise, öncelikli olarak, bazı toplantılarınız, sunumlarınız ya da işinizle ilgili olarak yaptığınız hazırlıkların karşısında elde edebileceğiniz neticeler için beklentilerinizi çok yüksek tutmayın. Bu dönemde iş ve kariyer hayatınızda sizden daha üst kademede bulunan yöneticileriniz, amirleriniz, şef ya da patronlarınızla bazı görüşlerinizi, fikirlerinizi tartışmak ve yaptığınız işin nitelikleri hakkında bir konuşma yapmak durumunda kalabilirsiniz. Meslektaşlarınıza uzlaşmanız ya da ortak paydada buluşmanız biraz aman alabilir. İşlerinizi zamanında ve istediğiniz niteliklerde yetiştirebilmek adına biraz daha fazla çalışmak durumunda olabilirsiniz. Bazı zamanlar açık ve net bir savunma pozisyonu alabilirsiniz. Rakipleriniz sizden bir adım önde olabilmek adına çalışıyor olabilir. Ancak bazı uyarı ve eleştirileri kendinize yapılmış bir haksızlık olarak görmeden önce, geriye çekilerek resmin bütününe bakmalı, eleştirilere tablonun tamamı ile cevap vermelisiniz diyebiliriz. Aynı zamanda bu eleştirileri neden aldığınızı düşünmek ve bunlara bulacağınız muhtemel yanıtlar da sizi bir üst düzeye taşıyabilir. Bu durumu, sosyal hayatınızda da karşılaşmanız muhtemel olan bazı pürüzleri de gidermekte kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Tüm 2019 için geçerli olan önemli bir etki de Oğlak Plüton etkileridir. Yaptığınız işle, gücünüz ve bilginiz ile tanınmak isteyebilir, bu yolda oldukça başarılı adımlar atabilirsiniz. Engeller sizi durdurmaz, bilakis bundan sonra geri dönülemeyecek kadar ilerlediğinizi ve artık çabalarınızın belirli bir olgunluğa eriştiğini hissediyor olabilirsiniz. Bu yıl, uğraşmanız gereken tatsız bir konunun da diğer insanların kıskançlıkları ve size engel çıkarmaya çalışmaları olabilir ve bu yıl bu pürüzlerle de uğraşmak durumunda olabilirsiniz. Bazı zamanlar çok çalışabilir ve çalışmaktan tükenebileceğinizi de düşünebilirsiniz. Sağlığınıza dikkat etmeniz ve kendinize ayırdığınız vakit bandını biraz daha genişletmeniz menfaatinizedir diyebiliriz.

Ancak dekanatınız için dikkat etmeniz gereken küçük ama hayati bir açıklamayı yapmak durumundayım. Bu ay meydana gelmesi beklenen Merkür Rx döneminde, herhangi bir maddi kayıpla yüz yüze gelmemek adına kişisel eşyalarınıza, paranıza, yatırımlarınıza, telefonla veya yüz yüze iletişim kurduğunuz yeni kişilere dikkat etmeniz gerekebilir. Özellikle ilk anlarda sizde güven uyandırmayan ya da sizi bir şekilde huzursuz eden kişilerden uzak durmanızı, bir şekilde aynı ortamda bulunmanız gerekiyorsa belirli ve mümkün olan en uzak mesafeyi koymanızı tavsiye etmekte, hatta rica etmekteyim.

Ancak kişisel işlerinizde yani başkalarının karışmadığı, tek başınıza devam ettirdiğiniz işlerde son derece hızlı ilerleyebilir, başarı kazanabilirsiniz. Oldukça iyi haberler alabilirsiniz. Bir konuda beklediğiniz haber, sizi çok sevindirebilir ya da lehinize olabilecek bazı gelişmelerin başlangıcını yapabilir. Bu destekle düşünce gücünüz ve zihinsel aktiviteleriniz oldukça yükselebilir. Bu ay, pek çok konu üzerinde oldukça net düşünebilir, çevrenizden işinize yarayabilecek oldukça önemli görüşler alabilirsiniz. Kendi içinizden gelen güce ve sezgilerinize, hislerinize oldukça güvenebilirsiniz. Planlarınız oldukça iyi çalışabilir, hedeflerinize giden yolların daha da açıldığını görebilirsiniz. Çevrenizden destek de alabilirsiniz.  Çalışmalarınızı kolaylıkla şekillendirebilirsiniz. Anlaşma, görüşme, sözleşme, yeni fikirleri olgunlaştırmak için son derece ideal zamanlar diyebiliriz.  Bu etkiler, Temmuz için akılda tutulması gereken en önemli etkilerdir.

Özellikle romantik ilişkilerde standartlarınızı düşürmemeniz, gereksiz harcamalar yapmamanız ve beklentilerinizi en azından bu dönem için düşük tutmanızın faydalı ve menfaatinize olabileceği bir ay diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

Sözümüz sağlığa.

oĞlak temmuz 2019: sicaklar ve rutİnler