1.DEKANAT TERAZİ: 23 EYLÜL-2 EKİM

Ve ASC Derecesi 0-10 arasında olan kıymetli Teraziler için;

Ağustos ayı, tüm Teraziler ve Yükselen Teraziler için oldukça güzel geçebilecek, fırsatlarla dolu, parlak ve sevimli bir ay diyebiliriz. Oldukça hoş, şaşırtıcı, hatta bir adım daha ileri giderek fantastik haberler alabilir, muazzam sosyal ilişkiler ve bağlantılar içinde olabilir, yeni anlaşma ve sözleşmeler için masaya oturabilir, görüşmeler yapabilirsiniz. Son dakikasına kadar değerlendirmeniz gereken önemli  bir ay içindesiniz.

Ağustos ayının ilk haftasında, son derece şık Güneş etkileri ve Merkür Rx hareketinin de tam olarak bitmesi ile (5 Ağustos sonrası) son derece hoş günlere adım attınız. Güneş’ten gelen son derece olumlu ve pozitif etkiler ile hayattan oldukça keyif alabilir, dinlenebilir, eğlenebilir ve hem sakin, hem dengede, hem de oldukça iyimser olabilirsiniz. Oldukça hoş başlayan ve öyle de devam etmesi oldukça muhtemel bu ay, başarınıza başarı, üretici yanınıza bir kat kat daha fazlasını, veriminize ise iki kat daha fazlasını sunabilir. Planlarınız oldukça iyi ilerleyebilir, iş hayatınızdaki bazı problemleri kolaylıkla çözebilir, yakın çevrenizdeki bazı pürüzleri temizleyebilir, hayatınızdaki bazı gereksiz detayları başarıyla ayıklayabilir ve yolunuza devam edebilirsiniz. Olumlu ve pozitif bakış açınız, size saygı duyulmasını sağlarken, ilerlemenize, başarılı işler yapmanıza ve parlamanıza da olanak tanır diyebiliriz.

Kişisel gezegeniniz Venüs de bu haftaya dekanatınız ile yaptığı güzel kontaklarla destek oluyor. Aşk, para ve kişisel ilişkilerde önemli fırsatlar sunabilir. Sosyal hayatınız oldukça renkli olabilir. Karizmanızın artabileceği noktasına da vurgu yapalım. Fikirlerinizi ve düşüncelerinizi insanlara oldukça canlı ve sevimli biçimde aktarabilirsiniz. Evliliğiniz ve romantik ilişkileriniz oldukça üst düzey olabilir ve oldukça mutlu olabilirsiniz. Parasal açıdan da oldukça iyi ve bereketli bu zamanların tadını çıkarabilirsiniz. Ancak çok fazla harcamamaya dikkat etmelisiniz. Ayrıca moda ve kozmetik ürünleri alışverişlerinizden memnun kalabilirsiniz. Sanat ve tasarım gibi önemli, ilham ve duygu gerektiren bir işiniz varsa, bu zaman diliminde son derece üretici olabilir, yeni fikirler ortaya koyabilir, özgün eserler ortaya çıkarabilirsiniz. Hoş bir teklif gelebilir. Ya da beklediğiniz özel bir cevabı olumlu yönde alabilirsiniz. Özellikle ay sonunda hoş görünümler bulunuyor. Bu dönemde risksiz, bildiğiniz, anladığınız ya da daha önceden deneyiminiz olan yatırım alanlarına yönelmeniz önemli getiriler sağlayabilir. Yeni bir romantik ilişkiye başlamak, yeni bir işe girmek, evlenmek, evlilikteki problemleri ve pürüzleri aşmak ya da evliliğinizin ilk günlerindeki sevgiyi yeniden yaşamak adına 2019 yılının en iyi zamanları diyebiliriz.

9-20 Ağustos tarihleri arasında RX hareketi biten Merkür, tüm olumlu ve hoş özellikleri ile sahada. İşlerinizde son derece hızlı ilerleyebilir, başarı kazanabilirsiniz. Oldukça iyi haberler alabilirsiniz. Bir konuda beklediğiniz haber, sizi çok sevindirebilir ya da lehinize olabilecek bazı gelişmelerin başlangıcını yapabilir. Bu destekle düşünce gücünüz ve zihinsel aktiviteleriniz oldukça yükselebilir.  Pek çok konu üzerinde oldukça net düşünebilir, çevrenizden işinize yarayabilecek oldukça önemli görüşler alabilirsiniz. Kendi içinizden gelen güce ve sezgilerinize, hislerinize oldukça güvenebilirsiniz. Bu dönemde yeni komşularınız olabilir, minik gezilere çıkabilir, iş gezilerinde hem dinlenebilir, hem de yeni projeleriniz detaylı düşünme fırsatı bulabilirsiniz. Planlarınız oldukça iyi çalışabilir, hedeflerinize giden yolların daha da açıldığını görebilirsiniz. Çevrenizden destek de alabilirsiniz.  Çalışmalarınızı kolaylıkla şekillendirebilirsiniz. Anlaşma, görüşme, sözleşme, yeni fikirleri olgunlaştırmak için son derece ideal zamanlar diyebiliriz. Ancak bazı zamanlar yoğunluk altında hızlı ve doğru kararlar almak durumunda olabilirsiniz. Oldukça hoş ve değerlendirilmesi gereken bir dönemdesiniz. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun inşallah.

2.DEKANAT TERAZİ: 3-12 EKİM

Ve ASC Derecesi 10-20 arasında olan kıymetli Teraziler için;

Ağustos ayı, tüm Teraziler ve Yükselen Teraziler için oldukça güzel geçebilecek, fırsatlarla dolu, parlak ve sevimli bir ay diyebiliriz. Oldukça hoş, şaşırtıcı, hatta bir adım daha ileri giderek fantastik haberler alabilir, muazzam sosyal ilişkiler ve bağlantılar içinde olabilir, yeni anlaşma ve sözleşmeler için masaya oturabilir, görüşmeler yapabilirsiniz. Son dakikasına kadar değerlendirmeniz gereken önemli bir ay diyebiliriz.

Ağustos ayının ilk günlerinde Mars etkileri ile, rakiplerinizden bir adım önde olabilir, oldukça başarılı hamleler yapabilirsiniz. Kendinizi daha güçlü, daha net ve daha rahat ifade edebilir, isteklerinizi elde etme ve hedeflerinize doğru ilerlemede daha gözü kara ve daha cesur olabilirsiniz. Kendinize olan güveniniz göz kamaştırabilir. Kişiliğinizin gücü ve olumlu tavırlarınızla hem yeni karşılaştığınız kişiler üzerinde olumlu bir etki bırakabilir, hem de çevrenize örnek olabilirsiniz. Rekabet isteyen ile rekabet edebilir, işbirliği ve ekip çalışmaları içinde ise göz kamaştırabilirsiniz. Ağır ve sert rekabet seven bir yönünüz yok, ancak bu dönem ağır rekabet şartlarından son derece sivrilen ve parlayan zekânızla, denge politikanızla başarılı biçimde çıkabilirsiniz. Çok yönlü ve verimli yapınız iş hayatınızda parmakla gösterilmenize neden olabilir. Pek çok açıdan rahat ve mutlaka değerlendirilmesi gereken günlerdir.

Aramıza yeni katılan ve astrolojik yorumlarımızı yeni takip etmeye başlayan kıymetli Teraziler için de bir hatırlatma yapalım. 2019 yılı içerisinde Satürn etkileri size biraz baskıcı gelebilir. Hayatın size karşı cephe aldığını, bazı pürüzlerin ayağınıza dolanmaya başladığını, bazen sabrınızın sınandığını düşünebilirsiniz. Ancak, bazı pürüzlerin olumsuz taraflarına dev bir büyüteç tutmamalısınız. Bazı zamanlar cesaret kırabilen bu etkilere karşı sabır ve sebatla direnmelisiniz. Bu durum için çok uygun bir cümleyi, 20. Yüzyılın en ünlü filozoflarından olan Napoleon Hill kuruyor: ‘’Fırsatlar bazen, kılık değiştirmiş olarak karşımıza gelir.  Onları uzakta aramayalım, dokunabileceğimiz, tutabileceğimiz kadar yakında olurlar’ ’Bu sözü hatırlamanızı öneririm. Bu yıl daha çok çalışabilir, sabır ve bekleme alışkanlığı kazanabilir, daha fazla sorumluluk alabilirsiniz. Bu transitin en önemli avantajı, başarının hızlı ve rahat biçimde gelmesidir diyebiliriz. Bu transitin sivri yanlarını bu ay çok fazla hissetmeyebilirsiniz ama yılsonuna kadar sizinle beraber. Kendinizi doğru anlatamayabilir, mantığınızı kullanmanız gereken yerde duygularınız öne atılabilir, duyguların ve sezgilerin devrede olması gereken zamanlarda mantık ezici olabilir. Kendinizi biraz yalnız hissedebilirsiniz.

Bu etkilerin nispeten törpülenmesinde Jüpiter’in de payı buluyor. Ekim ayının sonuna kadar devam edegelen süreçte Jüpiter etkileri size oldukça parlak fırsatlar, oldukça aydınlık zamanlar sunuyor diyebiliriz. 5-12 Ağustos arasında bu etkileri çok net hissedebilirsiniz. Ekim ayının son günlerine değin, kendinizi oldukça şanslı sayabilir, paranızı oldukça bereketli, hayatınızı oldukça kolay biçimde yaşadığınızı görebilir, normal akış içindeki zorlukların en az noktaya indiğini fark edebilirsiniz. Akademik hayatı devam eden, hukuki pürüzlerinin peşinde olan ya da yurtdışı için girişimler yapmak isteyen kıymetli Teraziler, bu önemli dönemi son gününe kadar değerlendirmeliler. Aldığınız son derece hoş destekle çevrenizdeki insanlarla oldukça iyi iletişim kurabilir, yapmak istedikleriniz, planlarınız ve beklentileriniz konusunda aileniz ve sosyal çevrenizden oldukça geniş destek bulabilirsiniz. Kendinizi oldukça iyimser, atılgan ve cesur hissedebilir, fikirlerinizi büyük, sığdırmaya çalıştığınız kapları küçük ve dar bulabilirsiniz. Kendinize olan inançlarınız her adımınızda bir miktar daha tazelenebilir ve büyüyebilir. Bildiğiniz gibi Jüpiter demek büyümek demektir. Fiziksel enerjiniz son derece yüksek olabilir, aniden gelişen yeni seyahat planları gündeminizin ilk sıralarına oturabilir. Oldukça güzel bu Jüpiter zamanlarını değerlendirebilir, kişisel gelişim anlamında da önemli adımlar atabilirsiniz diyebiliriz.

Yine 5-12 Ağustos tarihleri arasında sıcak yaz günleri, romantizm ve sevgi ile biraz daha güzelleşebilir ve unutulmaz zamanlar olarak 2019’a kazınabilir.  Jüpiter-Venüs ortaklığı ile aşk, para ve kişisel ilişkilerde önemli fırsatlar sunabilir. Sosyal hayatınız oldukça renkli olabilir. Karizmanızın artabileceği noktasına da vurgu yapalım. Fikirlerinizi ve düşüncelerinizi insanlara oldukça canlı ve sevimli biçimde aktarabilirsiniz. Evliliğiniz ve romantik ilişkileriniz oldukça üst düzey olabilir ve oldukça mutlu olabilirsiniz. Parasal açıdan da oldukça iyi ve bereketli bu zamanların tadını çıkarabilirsiniz. Ancak çok fazla harcamamaya dikkat etmelisiniz. Ayrıca moda ve kozmetik ürünleri alışverişlerinizden memnun kalabilirsiniz. Sanat ve tasarım gibi önemli, ilham ve duygu gerektiren bir işiniz varsa, bu zaman diliminde son derece üretici olabilir, yeni fikirler ortaya koyabilir, özgün eserler ortaya çıkarabilirsiniz. Hoş bir teklif gelebilir. Ya da beklediğiniz özel bir cevabı olumlu yönde alabilirsiniz. Çok yakın, samimi ve özel bir ilişkiniz olabilir. Aynı sevimlilik, evli olan kıymetli Teraziler için de geçerlidir. Özellikle ay sonunda hoş görünümler bulunuyor. Bu dönemde risksiz, bildiğiniz, anladığınız ya da daha önceden deneyiminiz olan yatırım alanlarına yönelmeniz önemli getiriler sağlayabilir. Yeni bir romantik ilişkiye başlamak, yeni bir işe girmek, evlenmek, evlilikteki problemleri ve pürüzleri aşmak ya da evliliğinizin ilk günlerindeki sevgiyi yeniden yaşamak adına 2019 yılının en iyi zamanları diyebiliriz. Oldukça hoş ve mutlaka değerlendirilmesi gereken bir zaman dilimi diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

3.DEKANAT TERAZİ: 13-22 EKİM

Ağustos ayı, tüm Teraziler ve Yükselen Teraziler için oldukça güzel geçebilecek, fırsatlarla dolu, parlak ve sevimli bir ay diyebiliriz. Oldukça hoş, şaşırtıcı, hatta bir adım daha ileri giderek fantastik haberler alabilir, muazzam sosyal ilişkiler ve bağlantılar içinde olabilir, yeni anlaşma ve sözleşmeler için masaya oturabilir, görüşmeler yapabilirsiniz. Son dakikasına kadar değerlendirmeniz gereken önemli bir ay diyebiliriz.

Aramıza yeni katılan 3.Dekanat kıymetli Teraziler ve yükselen burcu 20-30 derece arasında olan Teraziler için 2019 yılı boyunca etkili biçimde devam eden Plüton etkilerini hatırlatmakta fayda var. Bu etkiler ile oldukça güçlü görünebilir, kişisel ilişkilerinizde normalde huyunuz olmadığı halde bir miktar baskıcı ve dominant taraf olabilir, bazı minik kıskançlıklar yapabilirsiniz. Zihniniz oldukça yoğun ve derinlikli olabilir. Şüpheci ve kuşkucu olabilir, söylenen bazı kelimelerin ikinci anlamı olup olmadığını merak edebilirsiniz. Ancak bazen arkadaşlıkları ve dostlukları basit sebeplerden bitirmek ilk seçenek olmayabilir. Bazı zamanlar pürüzlü görünümler sunmasına rağmen, kapsamlı değişimler için oldukça başarılı biçimde kullanılabilecek bir kontaktır.

Temmuz ayının ortalarından başlayan hızlı hayat temponuz, Ağustos ayında da devam edebilir. Kısa yolculuklarınız, angarya işleriniz, evrak koşuşturmacalarınız, telefon görüşmeleriniz yoğun olabilir. Hazırlandığınız akademik sınavlar, mülakatlar ya da gitmek istediğiniz kurslar varsa, başarılı sonuçlara doğru hızla ilerleyebilirsiniz. 14 Ağustos tarihinden itibaren ise efsanevi kibarlığınızı ve nezaketinizi daha sonra tekrar almak üzere rafa kaldırabilir, Mars etkilerini hızla devreye alabilirsiniz. Mars etkileri ile rakiplerinizden bir adım önde olabilir, oldukça başarılı hamleler yapabilirsiniz. Kendinizi daha güçlü, daha net ve daha rahat ifade edebilir, isteklerinizi elde etme ve hedeflerinize doğru ilerlemede daha gözü kara ve daha cesur olabilirsiniz. Ancak bazı zamanlar, sivri ve sert cümleler kurabilirsiniz. Kendinize olan güveniniz göz kamaştırabilir. Kişiliğinizin gücü ve olumlu tavırlarınızla hem yeni karşılaştığınız kişiler üzerinde olumlu bir etki bırakabilir, hem de çevrenize örnek olabilirsiniz. Rekabet isteyen ile rekabet edebilir, işbirliği ve ekip çalışmaları içinde ise göz kamaştırabilirsiniz. Ağır ve sert rekabet seven bir yönünüz yok, ancak bu dönem ağır rekabet şartlarından son derece sivrilen ve parlayan zekânızla, denge politikanızla başarılı biçimde çıkabilirsiniz. Çok yönlü ve verimli yapınız iş hayatınızda parmakla gösterilmenize neden olabilir. Pek çok açıdan rahat ve mutlaka değerlendirilmesi gereken günlerdir.

10 Ağustos ile Güneş Başak burcuna geçene kadar olan sürece baktığımızda oldukça şık etkilerle ayı tamamlayabileceğinizi ifade edebilirim. Önemli başlangıçlar, yenilikler ve atılımlar yapabilirsiniz. Kişisel yetenekleriniz daha fazla ön plana çıkabilir, işinizle ilgili daha önemli girişimleri ve açılımları gündeme getirebilirsiniz. Çevrenizin dikkatini çekebilirsiniz. Doğal bir hayran kitlenizin olduğunu görebilirsiniz. Hem eğlenebilir, hem de çevrenize oldukça iyi enerjiler verebilirsiniz. Oldukça hoş başlayan ve öyle de devam etmesi oldukça muhtemel bu ay, başarınıza başarı, üretici yanınıza bir kat kat daha fazlasını, veriminize ise iki kat daha fazlasını sunabilir. Planlarınız oldukça iyi ilerleyebilir, iş hayatınızdaki bazı problemleri kolaylıkla çözebilir, yakın çevrenizdeki bazı pürüzleri temizleyebilir, hayatınızdaki bazı gereksiz detayları başarıyla ayıklayabilir ve yolunuza devam edebilirsiniz. Merkür RX bittiği için, bu dönemde üstlerinizle olan ilişkileriniz, çalışma hayatınız ve kişisel ilerlemenizin önünde engel kalmadı diyebiliriz.

Yine aynı sürece baktığımızda, kişisel gezegeniniz Venüs etkileri de göz kamaştırıyor diyebiliriz. Aşk, para ve kişisel ilişkilerde önemli fırsatlar sunabilir. Sosyal hayatınız oldukça renkli olabilir. Karizmanızın artabileceği noktasına da vurgu yapalım. Fikirlerinizi ve düşüncelerinizi insanlara oldukça canlı ve sevimli biçimde aktarabilirsiniz. Evliliğiniz ve romantik ilişkileriniz oldukça üst düzey olabilir ve oldukça mutlu olabilirsiniz. Parasal açıdan da oldukça iyi ve bereketli bu zamanların tadını çıkarabilirsiniz. Ancak çok fazla harcamamaya dikkat etmelisiniz. Ayrıca moda ve kozmetik ürünleri alışverişlerinizden memnun kalabilirsiniz. Sanat ve tasarım gibi önemli, ilham ve duygu gerektiren bir işiniz varsa, bu zaman diliminde son derece üretici olabilir, yeni fikirler ortaya koyabilir, özgün eserler ortaya çıkarabilirsiniz. Hoş bir teklif gelebilir. Ya da beklediğiniz özel bir cevabı olumlu yönde alabilirsiniz. Çok yakın, samimi ve özel bir ilişkiniz olabilir. Aynı sevimlilik, evli olan kıymetli Teraziler için de geçerlidir. Özellikle ay sonunda hoş görünümler bulunuyor. Bu dönemde risksiz, bildiğiniz, anladığınız ya da daha önceden deneyiminiz olan yatırım alanlarına yönelmeniz önemli getiriler sağlayabilir. Yeni bir romantik ilişkiye başlamak, yeni bir işe girmek, evlenmek, evlilikteki problemleri ve pürüzleri aşmak ya da evliliğinizin ilk günlerindeki sevgiyi yeniden yaşamak adına 2019 yılının en iyi zamanları diyebiliriz. Oldukça hoş ve mutlaka değerlendirilmesi gereken bir zaman dilimi diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

Sözümüz sağlığa.

terazİ aĞustos 2019: mutluluk sezonu