1.DEKANAT TERAZİ: 23 EYLÜL-2 EKİM

VE ASC DERECESİ 0-10 ARASINDA OLAN KIYMETLİ TERAZİLER İÇİN;

Öncelikle tüm Terazi ve Yükselen Terazi burcu kıymetli okurlarıma, sağlıklı, mutlu, huzurlu ve başarılı yıllar dilerim. Her şey gönlünüzce olsun inşallah. Yükselen burcunuzu bilmiyorsanız, doğum gününüze göre uyarlanan yorumlarımdan rahatlıkla faydalanabilirsiniz. Yükselen Terazi için de aynı ayırım geçerlidir.

Haziran ayına kadar olan sürece baktığımız zaman Oğlak Jüpiter destekli Oğlak Burcunda Güneş Tutulması’nın etkilerini görmekteyiz. Astrolojide Jüpiter, dekanatlara ya da gezegenlere sert açı yapsa bile, bir şekilde tolore edilebilen ve yumuşatıcı bir etkiye sahiptir. Aynı zamanda natal ya da transit haritalarda da çok sert diyebileceğimiz geçişleri de başarılı biçimde absorbe edebilir. Bu bağlamda, Jüpiter’in dekanatınıza yaptığı soğuk açı, sizi yenilik ve tazelik arayışına itebilir diyebiliriz. Yine Oğlak Güneş Tutulması’na destek veren Oğlak Jüpiter, Tutulmanın olumlu etkilerini daha da güçlendirebilir. Hayatınızda belirgin biçimde bolluk, bereket olabilir, elinizi attığınız işlerden başarı kazanabilirsiniz. Hayatınızda pek çok alan değişebilir, bir değişim döngüsü içinde, hızlı bir tempo içinde olabilirsiniz. İş hayatınız çok yoğun olabilir. Ev hanımı iseniz de hayatınız tempolu olabilir, bir şirkette yönetici iseniz de. Bu yıl insanların dikkatini yaptığınız işlerle ve yeteneklerinizle çekebilirsiniz. Yalnız, yapabileceğinizden fazla iş ve sorumluluk yüklenmemeye ve seçici olmaya çalışın derim. Mutlu, şaşırtıcı, enteresan tesadüflere bir süre sonra alışabilirsiniz. Tutulma gayet şık etkilerle geliyor inşallah.

Yılın ilk yarısını incelemeye devam ettiğimizde, kendiniz için radikal kararlar alabilme ihtimalinizin olduğunu ifade edebiliriz. Ufkunuzu genişletmek, farklı alanlarla ilgilenmek, biraz da rahatınızı bozmak isteyebilirsiniz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi, Oğlak Jüpiter, bu bağlamda size oldukça yardımcı olabilir.

Mart-Temmuz bandına baktığımız zaman, Satürn’ün çizdiği temiz ve güzel bir manzara ile karşılaşmaktayız. Satürn etkileri ile ister ev hanımı ister yönetici olun, gayet başarılı ve parlak işlere imza atabilirsiniz. Dolayısıyla hem maddi hem manevi anlamda güçlü temeller attığınız, zaman ve emek harcadığınız konularınızın yükselmeye ve meyve vermeye başladığını artık somut olarak görebilirsiniz. Hayatta istediklerinizi, ulaşmak istediğiniz yerleri, hedeflerinizi, geçmişte yaptığınız bazı hatalarınızı, neyi yapmak isteyip de yapamadığınızı ve size neyin engel olduğunu gözden geçirebilirsiniz. İş hayatınızda çok önemsemediğiniz noktalar, parasal tedbirleriniz, kariyer hayatınız ve ticaret hayatınızı tekrar gözden geçirebilirsiniz. Lakin sadece maddi hayatınız değil, sosyal hayatınıza, romantik hayatınıza ve evliliğinize de reel bir bakış açısı ile yaklaşabilirsiniz. Ve bu dönem var gücünüzle işinize odaklanabilir ve en iyisini başarılı biçimde ortaya koyabilme noktasında oldukça önemli adımlar atabilirsiniz. Hayatınıza canlılık ve verimlilik getirebilirsiniz. İlerleyen zamanlarda da ektiklerinizi oldukça bereketli biçimde biçebilirsiniz. Yine bu dönemde işyerinizde terfi almanız, takdir ve taltif edilmeniz, görevde yükselmeniz ya da yükselme, ilerleme sınavlarında da başarılı olmanız muhtemel görünümler içindedir diyebiliriz. Ancak sorumluluklarınız bir miktar artabilir.

Temmuz-Kasım bandına baktığımız zaman profesyonel anlamda kariyer hayatınızda oldukça hızlı ilerleyebilmenizin muhtemel olduğunu söyleyebiliriz. Yenilikler yapma, atılımlar yapma ve ilerleme arzunuz daha da artabilir. Mars ve Venüs Retrogard hareketleri, ayrı bir başlık altında detayları ile değerlendirilmelidir. Bu RX hareketlerde yapılması ve yapılmaması gerekenleri detaylarıyla sizlerle paylaşacağım inşallah. Ama ‘’Retrolar var, yandık bittik kül olduk’’ yaklaşımı, Başak Teyze astrolojik yorumlarında asla yazılmaz, asla böyle cümleler yorumlarıma giremez. 1. DEKANAT Terazi ve Yükselen yılın ikinci yarısında heyecanın daha da yükseldiğini fark edebilirler. Ancak sorumluluk ve tanınmanın yanında, artık stres de biraz artabilir. Kalbi boş olan kıymetli Terazi’ler bu yıl hayatları için oldukça önemli bir kişi ile karşılaşabilir, çok hoş romantik teklifler alabilirler. Ya da reddedilmezler. Aynı zamanda pek çok kişinin ‘’Zor işlerin altına girdin’’ demesine rağmen, zor işleri ve problemleri başarıyla çözebilirsiniz. Evli Teraziler, mutlu olabilirler, evliliklerindeki pürüzlerin çözümünün çok basit olduğunu görebilirler.

Çok sevimli, faal, aktif, dinamik, para ve kariyer imkânları ile göz kamaştıran, ama o oranda çalışma, sabır, değişim ve dönüşümlere tahammül, strese dayanıklılık ve biraz da ağır çalışma şartları ile dolu bir yıl. Profesyonel anlamda yaptığınız işle tanınabilir, oldukça iyi kazanmaya başlayabilirsiniz. Gayrimenkul, toprak alım satım işleriniz kolaylıkla ilerleyebilir. Bu yıl iş dolayısıyla uzun seyahatlere çıkabilir, bilginizi, görgünüzü ve hayat deneyimleri birikimlerinizi daha da artırabilirsiniz. İşinizde sizin lehinize olan gelişmelerden sonra, işinizi hobiniz gibi görebilir, adeta aşkla çalışabilirsiniz. Kendi işinizi kurma ve geliştirme fikri aklınızda daha çok yer alabilir. Kredi almak ya da borçlanmak gibi bir durumunuz varsa, bu yıl (Retro Hareketlerden sonra) dikkatli ve ölçülü biçimde borçlanabilir, ya da kolaylıkla kredi bulabilirsiniz. Yurtdışından arkadaşlıklar ve profesyonel bağlantılar kurabilirsiniz. Kariyer ve üniversite sınavlarına hazırlanan öğrenci-mezun Terazi’ler, bu yıl istedikleri yerlerden çok ‘’Sorumluluk ve çok çalışma’’ isteyen bölümlere ve yerlere gidebilirler diyebiliriz. Yorulmaya değer. Hayırlı, uğurlu olsun inşallah.

2.DEKANAT TERAZİ: 3-12 EKİM

VE ASC DERECESİ 10-20 ARASINDA OLAN KIYMETLİ TERAZİLER İÇİN;

Öncelikle tüm Terazi ve Yükselen Terazi burcu kıymetli okurlarıma, sağlıklı, mutlu, huzurlu ve başarılı yıllar dilerim. Her şey gönlünüzce olsun inşallah. Yükselen burcunuzu bilmiyorsanız, doğum gününüze göre uyarlanan yorumlarımdan rahatlıkla faydalanabilirsiniz. Yükselen Terazi için de aynı ayırım geçerlidir.

Haziran ayının ortalarına kadar olan sürece baktığımız zaman, biraz dengeleri muhafaza etmek, diplomatik olmak, lakin bazı yerlerde de sesinizi yükseltmek durumuna hazırlıklı olmanız gerektiğini ifade edebiliriz. Bu dilimde ağırlıklı olarak özel hayatınız, akraba çevreniz, yakın ve önemli ilişkileriniz gündem olabilir. Aile ve akraba çevreniz, işlerinizi ve yapmak istediklerinizi eleştirel bir gözle değerlendirebilir. İş hayatınızda ilerlemek isterken, aileniz ve akrabalarınız ile ilgili sorumluluklarınız ve yapmanız gerekenler önünüze çıkabilir. Ev hayatınızı biraz düzene sokmanız gerekebilir. Ancak bütün enerjinizi harcamamalı, sadece ev-aile-akraba/iş hayatı arasında dengeleri gözetmelisiniz. Aile içinde oldukça güçlenebilirsiniz ve sıkça görüşlerinize başvurulabilir. Aile, evlilik, akrabalık ilişkilerinizi oldukça şeffaf, açık, net ve kalp kırmadan yürütmeniz, bu dönemde en yüksek faydanıza olabilir diyebiliriz. Aile üyeleri arasında baskıcı olarak gördüğünüz ya da egosuna yenilerek bazı istenmeyen pürüzler çıkaran kişi ya da kişileri uyarmak adına sorumluluklar alabilirsiniz. Ancak bu sorumlulukları alırken, çevrenizin yanlış anlamalarına ve engellemelerine karşı da bir savunma geliştirmek zorunda kalabilirsiniz. Dikkatli ve stratejik olmanız gerekebilir. Görüntüde biraz karışık ve pürüzlü gibi dursa da bu döngüden sonra, daha rahat olabilir, kariyer hayatınızda daha hızlı ilerleyebilir, özgüven seviyeniz oldukça yükselebilir. Değişen dinamikler içinde fırsatları kolaylıkla görebilirsiniz.

Yılın başından, Mart ayına kadar olan sürece baktığımız zaman, Oğlak Jüpiter’i görmekteyiz. Astrolojide Jüpiter, dekanatlara ya da gezegenlere sert açı yapsa bile, bir şekilde tolore edebilen ve yumuşatan bir etkiye sahiptir. Aynı zamanda natal ya da transit haritalarda da çok sert diyebileceğimiz geçişleri de başarılı biçimde absorbe edebilir. Bu bağlamda, Oğlak Jüpiter’in dekanatınıza yaptığı soğuk açı, sizi yenilik ve tazelik arayışına itebilir. Daha büyük ve daha geniş alanlara ilerlemek, bilginizi artırmak isteyebilirsiniz. Kariyerinizde daha çok ilerlemek isteyebilir, bunun için de çok önemli bir iş yükünün altına girebilirsiniz. Ancak bu durum yorgunluğa ve bitmemiş işlere yol açabilir. Bu riski almayın, küçük küçük parçalar halinde sorumluluklarınızı yerine getirirseniz, daha çok işi daha enerjik biçimde yapabilirsiniz.

İşinize, hayatınıza ahlaki ve sorumluluk sahibi yaklaşımınız, ciddiyetiniz, çalışmaya verdiğiniz önemin size profesyonel ilerleme, iş hayatında başarı, yasal konularda arzu ettiğiniz gelişmeler olarak size geri dönebilir. Bu dönemde kitap okumak, kendinizi geliştirmek ve hedefleriniz konusunda hem çalışma, hem de araştırma yapmak oldukça önemlidir diyebiliriz. Ayrıca toplum içinde dezavantajlı olanlara yardımcı olmak, hayvan hakları ve insan hakları aktivist hareketlerine katılmak, yardım organizasyonlarında yer almak, katkı sunmak isteyebilir, kişisel hayatınızda da yaptığınız bu ruhsal yatırımların da muazzam geri dönüşlerini alabilirsiniz.

Yılın ikinci yarısına baktığımızda, romantik hayatınızda biraz zorlanabilirsiniz, ancak engeller aşılamayacak kadar büyük değildir. İlişki dinamiğiniz içinde nelerin ters gittiğini, temel olarak neyi farketmeniz gerektiğini, hangi alanlarda temizlik ve düzenleme yapmanız gerektiğini fark edebilirsiniz. Kalbi boş olan Terazi ve Yükselen Teraziler için biraz dikkatli geçilmesi gereken bir dönem olabilir. Yaşça sizden belirgin biçimde küçük ya da büyük bir kişiye ilgi duyabilirsiniz.

Eylül-Aralık bandı ise, yılın başındaki oldukça hoş görünümleri tekrar hayatınıza taşıyabilir. Doğal yeteneklerinizi kolaylıkla ortaya çıkarabilirsiniz. İstekleriniz, beklentileriniz, hayalleriniz ve ümitleriniz konusunda son derece ısrarcı olabilirsiniz. Hatta bazı istek ve beklentilerinize kavuşma yolunda oldukça önemli gelişmeler yaşayabilir, hayatınızda somut tezahürler görebilirsiniz. Hayatınıza yeni, canlı, taze, ferahlatıcı bir yaklaşımla yeniden sarılabilir, başarıya, sevgiye, ilgiye ve hayatınızda olmasını istediklerinize daha çok odaklanabilirsiniz. Bu bağlamda karşınıza yeni imkânlar çıkabilir. Oldukça güzel, rahat lakin sorumlulukları biraz yüklü ve yeteneklerinizi sahaya sürmeniz gereken 2020’ye adım atmak üzeresiniz. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun inşallah.

3.DEKANAT TERAZİ: 13-22 EKİM

VE ASC DERECESİ 20-30 ARASINDA OLAN KIYMETLİ TERAZİLER İÇİN;

Öncelikle tüm Terazi ve Yükselen Terazi burcu kıymetli okurlarıma, sağlıklı, mutlu, huzurlu ve başarılı yıllar dilerim. Her şey gönlünüzce olsun inşallah. Yükselen burcunuzu bilmiyorsanız, doğum gününüze göre uyarlanan yorumlarımdan rahatlıkla faydalanabilirsiniz. Yükselen Terazi için de aynı ayırım geçerlidir.

Önce sabit etkilere bakalım.

2020 boyunca dekanatınızda önemli bir Oğlak Plüton görünümü bulunmaktadır. Oğlak Plüton, hayatınıza biraz baskı getirebilir. Hırslı olabilir, kişisel olarak ön plana çıkma arzunuz çok güçlü olabilir. Engeller ne olursa olsun ilerlemek ve mutlaka kazanmak isteyebilirsiniz. Çevrenize karşı manipülatif ve zorlayıcı davranışlar içinde olabilir, eleştiriye tahammülsüz olabilirsiniz. Aynı zamanda çevrenizde olan güçlü ve stratejik zekâsı oldukça yüksek kişilerle de mücadele etmek zorunda olabilirsiniz. İnatçı ve uzlaşmaz tutumlar içine girebilirsiniz. Fiziksel ve ruhsal enerjinizin zamanla bu tempoya yetmeyebileceğini düşünebilirsiniz. Bu etkileri hafifletebilmek için uzlaşmacı, yumuşak ve sevimli yönlerinizi ön plana alarak ego kaynaklı hırslarınızı bir miktar geriye atmak ve kazanamayacağınız mücadelelere girmemek oldukça iyi fikirler olabilir. Ancak bu geçişin sizin açınızdan en önemli kazanımı, kişisel gücünüzü nasıl kullanabileceğinizi öğrenmek ve haklarınızı, istek ve beklentilerinizi daha kolay savunabilmek olabilir diyebiliriz.

Haziran ayının ortalarına kadar olan sürece baktığımız zaman, biraz dengeleri muhafaza etmek, diplomatik olmak, lakin bazı yerlerde de sesinizi yükseltmek durumuna hazırlıklı olmanız gerektiğini ifade edebiliriz. Bu dilimde ağırlıklı olarak özel hayatınız, akraba çevreniz, yakın ve önemli ilişkileriniz gündem olabilir. Aile ve akraba çevreniz, işlerinizi ve yapmak istediklerinizi eleştirel bir gözle değerlendirebilir. İş hayatınızda ilerlemek isterken, aileniz ve akrabalarınız ile ilgili sorumluluklarınız ve yapmanız gerekenler önünüze çıkabilir. Ev hayatınızı biraz düzene sokmanız gerekebilir. Ancak bütün enerjinizi harcamamalı, sadece ev-aile-akraba/iş hayatı arasında dengeleri gözetmelisiniz. Aile içinde oldukça güçlenebilirsiniz ve sıkça görüşlerinize başvurulabilir. Aile, evlilik, akrabalık ilişkilerinizi oldukça şeffaf, açık, net ve kalp kırmadan yürütmeniz, bu dönemde en yüksek faydanıza olabilir diyebiliriz. Aile üyeleri arasında baskıcı olarak gördüğünüz ya da egosuna yenilerek bazı istenmeyen pürüzler çıkaran kişi ya da kişileri uyarmak adına sorumluluklar alabilirsiniz. Ancak bu sorumlulukları alırken, çevrenizin yanlış anlamalarına ve engellemelerine karşı da bir savunma geliştirmek zorunda kalabilirsiniz. Dikkatli ve stratejik olmanız gerekebilir. Görüntüde biraz karışık ve pürüzlü gibi dursa da bu döngüden sonra, daha rahat olabilir, kariyer hayatınızda daha hızlı ilerleyebilir, özgüven seviyeniz oldukça yükselebilir. Değişen dinamikler içinde fırsatları kolaylıkla görebilirsiniz.

Yine yılın başından Mart ayına kadar olan sürece baktığımız zaman, Satürn etkilerini görmekteyiz. Satürn etkileri size biraz baskıcı gelebilir. Hayatın size karşı cephe aldığını, bazı pürüzlerin ayağınıza dolanmaya başladığını, bazen sabrınızın sınandığını düşünebilirsiniz. Önemli kararları hızlı almak zorlayıcı olabilir. Ancak, bazı pürüzlerin olumsuz taraflarına dev bir büyüteç tutmamalısınız. Bazı zamanlar cesaret kırabilen bu etkilere karşı sabır ve sebatla direnmelisiniz. Bu durum için çok uygun bir cümleyi, 20. Yüzyılın en ünlü filozoflarından olan Napoleon Hill kuruyor: ‘’Fırsatlar bazen, kılık değiştirmiş olarak karşımıza gelir. Onları uzakta aramayalım, dokunabileceğimiz, tutabileceğimiz kadar yakında olurlar’ ’Bu sözü hatırlamanızı öneririm. Bu yıl daha çok çalışabilir, sabır ve bekleme alışkanlığı kazanabilir, daha fazla sorumluluk alabilirsiniz. Bu transitin en önemli avantajı, başarının hızlı ve rahat biçimde gelmesidir diyebiliriz. Kendinizi doğru anlatamayabilir, mantığınızı kullanmanız gereken yerde duygularınız öne atılabilir, duyguların ve sezgilerin devrede olması gereken zamanlarda mantık ezici olabilir. Kendinizi biraz yalnız hissedebilirsiniz diyerek sabit hatırlatmamızı da yapmış olalım.

Ancak bu sıkı çalışma, baskı altında hızlı ve doğru kararlar alma yetisi kazanma, karmaşık gibi, ya da çözülmesi güç gibi görünen konuların içinde parlayan fırsatları görebilmek, yılın ilerleyen zamanlarında, oldukça hızlı ilerlemenizi, hem kariyer, hem özel hayatınızda arzu ettiğiniz gelişmeleri yakalayabileceğinizi ifade ediyor. Burada kilit ılımlı ve esnek olmaktır.

Ocak sonu ile Ağustos ortalarına kadar olan dilime baktığımız zaman, kendiniz için radikal kararlar alabilme ihtimalinizin olduğunu ifade edebiliriz. Ufkunuzu genişletmek, farklı alanlarla ilgilenmek, biraz da rahatınızı bozmak isteyebilirsiniz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi, Oğlak Jüpiter, bu bağlamda size oldukça yardımcı olabilir. Ancak ağır ve çok sorumluluk yerine, az ama tamamlayacağınız işleri ve sorumlulukları tavsiye ederim.

Bazı çok önemli kararlar için zihniniz biraz durup düşünmeye ihtiyaç duyuyorsa, o konuları ertelemekten ya da biraz temponuz düşmeye başladıktan sonra ele almaktan kaçınmayın. Bazı zamanlar tam olarak nereye doğru ilerlediğinizi kestiremiyor olabilirsiniz, bu da sizi oldukça huzursuz edebilir. Kendinize daha çok inanmalı, güvenmeli, kendinize yatırım yapmalı ve kendinize ayırdığınız zamanı artırmalısınız. Gizli, el altından yürütülen bazı faaliyetlerin içinde olmayınız. Dedikodu ve söylemlerden, negatif kişilerden uzak durunuz, çünkü enerjiniz bazı zamanlarda ancak kendinize yetebilecek düzeyde kalabilir. Kendinize ayırdığınız vakit arttıkça, hobilerinize ve sevdiğiniz işlere vakit ayırdıkça, zihinsel olarak dinlenmiş ve rahat olabilir, hayatınızda devam edegelen bazı belirsizlikler olsa dahi, kolaylıkla ve başarıyla üstesinden gelebilirsiniz. Aşk hayatınız konusunda, 2019 yılının deneyimlerinden oldukça faydalanabilirsiniz. Dikkatli adımlar atarak hızlı ilerleyebileceğiniz bir yıl diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

Sözümüz sağlığa.

terazi burcu 2020