Yazımı, 2022 Dünya Kupası Elemeleri’ne müthiş bir başlangıç yaparak önce Hollanda ekibini 4-2 yenen, hemen arkasından da Norveç ekibini 3-0’lık net bir skorla geçen Türk Milli Futbol Takımı’na armağan ediyorum.

Teşekkür ederiz çocuklar. Var olun. Tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum.

Bugün akşam, hayatımıza oldukça önemli, baskın ve sabit etkilerle gelen güçlü bir Terazi Dolunay meydana geliyor inşallah. Hepimize hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

Yazım iki bölümden oluşuyor, ilk bölümde Terazi Dolunay’ın genel olarak ülkemiz ve dünyanın genel durumu ile alakalıdır. Bu kısım ile ilgilenmiyorsanız, daha aşağıda yükselen burcunuza göre yazılmış yorumlarımı okuyabilirsiniz.

Terazi Dolunay, anlam ve önemi bakımından, etkileri dikkatle incelenmesi ve irdelenmesi gereken bir Dolunaydır. Önce temel kavramlardan gidelim. Terazi demek, öncelikle kişiler arası ilişkiler, hukuk, açık düşmanlar, anlaşmalar, sözleşmeler, uluslararası ilişkiler, dengeler demektir bunu biliyoruz. Ayıca aşk ve para, nezaket lüks gibi kavramlar da direkt alakalıdır. Ama savaşçı, pervasız, atılgan, gemileri limanları ile yakan ve biraz da kaba olabilen Koç Güneş sözkonusu olduğundan ‘’Diplomatik savaşlar’’ kavramını konuşmalıyız. Bağlama bakarsak, bugünlerde ülkeler arasında diplomatik savaşlara, açık düşmanlıklara ve daha da bozulan dengelere şahit olabiliriz. ‘’Savaş diplomasisi’’ çok konuşulabilir, askeri stratejistleri ekranlarda, gazetelerde sıkça görebiliriz. Ayrıca ‘’Nezaket bitti’’, ‘’Masa devrildi’’, ‘’Oyun bitti’’, ‘’Güçlü olan kazanacak’’ tarzı haberler görebiliriz. Ülkemiz Akrep-Mars-Ay baskın güçlü karakterli bir ülke olduğundan bu durumda parmak ısırtan bir kazan-kazan stratejisi izleyebilir. Terazi Ay da şık konumu ile ülkemizin hem sahada, hem masada, hem istihbaratta hem de askeri stratejide eli en güçlü oyuncu olarak yerini alabilir.

Terazi Dolunay’ın temel taşında Akrep burcunu görmekteyiz. Bu bakımdan Akrep kökenli konuları konuşmak durumunayız. Bu dönem Terazi Dolunay’ın diplomatik savaşlarına, istihbarat savaşlarını da ekleyebiliriz. Mars silah, Venüs para demektir. Ülkemizin silah, askeri ekipman, Kova Jüpiter ile yazılım, teknoloji ve iletişim ihracatı artabilir. Koç Venüs ile pek çok ülke ile askeri konularda masaya oturabiliriz. Bu dönemde çok önemli askeri işbirlikleri, teknoloji işbirlikleri gündeme gelebilir.

Dünya çapında önemli istihbarat belgelerinin, önemli askeri belgelerin sızdığına şahit olabiliriz. Özellikle İkizler Mars’ın analiz ettiğim haritada çok kritik bir bölgede konumlanması, ortaya çıkabilecek belgelerin hepimizi çok şaşırtabileceğini de ifade ediyor. Ülkemiz, Akrep baskın olduğundan ve Terazi Dolunay da Akrep kökenli olduğundan, ülkemizin kriz, daralma, karşı hamle gibi pek çok pürüzlü durumdan kolaylıkla ve krizden fırsat çıkararak sıyrıldığına şahit olabiliriz. Bunun yanında Jüpiter’in konumuna baktığımızda tarım, madencilik, yerli teknoloji konusunda ilerlemeler olabileceği gibi, gümüş, uranyum ve toryum gibi, yine Akrep’i de oyuna dâhil edersek, demir, çelik, bakır, plütonyum gibi son derece kıymetli kaynaklarımızla ilgili önemli gelişmeler olabileceğini ifade edebilirim. Akrep yeraltı demektir, yeraltı kaynaklarımız, (Skalayı geniş tutuyoruz, termal sulardan taşlara, madenlerden petrole kadar) kasamıza ciddi likidite akışı sağlayabilir.

Yine bu dönemde beyin cerrahisi, kafa travmaları, büyük yanıklar, travma sonucu ağır estetik kayıpları ve kimyasal yanıklar neticesinde meydana gelmiş önemli sağlık problemlerinin başarılı biçimde doktorlarımız tarafından tedavi edildiğini okuyabiliriz. Bu alanlarda önemli ve başarılı ameliyatlar gündeme gelebilir. Yine bu alanlarda yani beyin-kafa-travma cerrahisi konusunda doktorlarımız dünya çapında başarılar elde edebilir.

İkizler Mars, önemli bir Mars yerleşimidir. Bu dönem, Venüs’ün de Koç burcunda olduğunu düşünürsek, kullandığımız kelimelere, kurduğumuz cümlelere, sosyal medya paylaşımlarımıza çok dikkat etmek durumunda olduğumuz açık. Boğa Mars döneminde estetik yanıklarının kalıcı bozulmalara yol açabileceğinden bahis açmış, ‘’Lütfen gitmeyin’’ demiştik. Bu konuda gazetelerde çok haber okuduk.  Boğa Mars, Mars için çok sevilen, istenen bir yerleşim değildir. Mars kafa demektir. Yüz yanıkları, çürümeler, bozulmalar MARS konusudur. Akrep de değişmek demektir.

Boğa Mars’ın daha keskin versiyonu KOÇ VENÜS tür. Boğa’yı Venüs, Mars’ı Koç olarak okursak ortaya çıkan ‘’KOÇ VENÜS’’ tür.  Aman dikkat. Bu dönem estetik, güzellik, kozmetik alışverişleri, moda akımlarına uyarak yapılan alışverişler epey can sıkabilir. Bir de Akrep var burada, özellikle cinsellik konusu da devreye girer, bazı ameliyatlar sonrası kadınlık ya da erkeklik, doğurganlık ya da üreme fonksiyonlarının kaybı da gündem olabilir. Cinsellik kökenli davalar da gündeme gelebilir. Sosyal medya saldırıları ‘’Bel altı’’ tabir edeceğimiz mecralarda ilerleyebilir. Yanlış anlaşılmalar çok can yakabilir. İtibarlı kimseler, Osmanlıca tabiri ile rüsva olabilir. Kaybedilen itibarı toplamak epey zaman alabilir. Akrep sabit burç olduğundan sel gider kum kalır misali, bu itibar düşüklüğü bazı haritalarda kalıcı da olabilir. Açık düşmanlar iyice ortaya çıkabilir. İkizler Mars, Balık Merkür karelemesinden dolayı yazdıklarınız ve paylaştıklarınız epey daha başınızı ağrıtabilir. Sosyal medyada yalan haberler, gerçeği sisleyen, gölgeleyen haberler, kaynağı belirsiz haberler İkizler-Mars, BALIK MERKÜR karelemesinden ortaya çıkabilir. Her habere inanmayın. Şu tabiri çok severim, ‘’Her takipçiniz hayranınız değildir’’

Yine Koç Venüs ve İkizler Mars ve Akrep konuşuyorsak, bir de gül gibi Neptün yönetiminde Balık Merkür’ü unutmayalım. Bu dönem sahte kozmetik, sahte aksesuar, sahte altın, ünlü markaların taklitleri gündeme gelebilir. Sahte içki yine can yakabilir. Bazı zehirlenme vakaları gündeme gelebilir. ‘’Eğlence kötü bitti’’ tarzı haberler üçüncü sayfalarda arzı endam edebilir. Boğa Mars döneminde önceki yazılarımda hangi argümanları kullanmışsam, bu dönem rahatlıkla bu yazılarımdan ve öngörülerimden alıntı yapabilirim. Yapmayın, yaptırmayın, yazmayın, çizmeyin, bilmediğiniz, tanımadığınız yerden alışveriş yapmayın. ‘’Ucuza lüks aldım’’ sevinciniz yarıda kalabilir. Lütfen dikkat, aman dikkat.

Belirli kuralları olan bir dönemdeyiz. Uyarsak kazanırız. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun inşallah.

Sözümüz sağlığa.

Terazi Dolunay ve burçlara geçelim.

KOÇ ve ASC KOÇ:

Öncelikle Dolunay‘ın kapanış enerjisi olduğunu bilmemiz ve bundan önceki Terazi Yeni Ay’da neleri ektiğimiz önemlidir. Dolunay, ektiğimizi biçme dönemidir. Bu dönemde, sizin için bazı sosyal konular, açık düşmanlıklar, hukuki bazı meseleler kapanabilir. Ancak bu kapanışların sizin faydanıza olup olmaması, tamamen Terazi Yeni Ay zamanında yapmış olduğunuz çalışmalarla alakalıdır diyebiliriz. Dolunay döneminde ortaklıklarınızı, anlaşmalarınızı, sözleşmelerinizi, hukuki bazı prosedürleri gözden geçirebilir, ticari hayatınız, yüz yüze iletişiminiz, diplomatik yeteneklerinizi yeniden sorgulayabilir, daha hızlı ilerlemek için yeni yollar ve yöntemler keşfedebilirsiniz diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu kademli olsun.

BOĞA ve ASC BOĞA:

Öncelikle Dolunay‘ın kapanış enerjisi olduğunu bilmemiz ve bundan önceki Terazi Yeni Ay‘da neleri ektiğimiz önemlidir. Dolunay, ektiğimizi biçme dönemidir. Yani Terazi Yeni Ay döneminde diyete, spor programına başlamış olabilirsiniz. Ya da rutinlerinizde yeniliklere gitmiş olabilir, çalışma hayatınıza renk katacak bazı değişimler yapmış olabilirsiniz. Dolunay zamanında bu çalışmalarınızın verimini alabilirsiniz inşallah. Sağlık, diyet, spor, bazı kötü alışkanlıkları bırakma, iş hayatı, işi değiştirme, gündelik rutinler ve evcil hayvanların bakımı alanınızda gerçekleşen Dolunay, bu dönemde bazı sorunların artık geride kaldığını ve bu alanlarda problemlere hızlı çözümler üreterek hayatınızı daha konforlu hale getirebildiğinizi gösterebilir diyebiliriz.  Hayırlı, uğurlu kademli olsun.

İKİZLER ve ASC İKİZLER:

İkizler ve Yükselen İkizler, Terazi Dolunay döneminde, romantik ilişkilerini gözden geçirebilir, test edebilir ve ”Tamam” ya da ”Devam” diyebilirler. Çocukları olan İkizler, bu dönem, evlatlarının eğitimi, geleceği ve ilerlemesi adına, kafalarına takılan bazı problemlere köklü çözümler üretebilir, bazı eğlencelerinden bu dönem vazgeçebilir ve çok sevdiği bazı aktivitelerden bu dönem bir miktar uzak kalabilir. Bazı işlerden, bazı hobilerden de vazgeçerek yerine yenilerini koymak isteyebilir. Riskli yatırımlardan bu dönem uzak kalmanız, riskli bazı borçlar almamanız vermemeniz menfaatinize olabilir. Hayırlı, uğurlu kademli olsun inşallah.

YENGEÇ ve ASC YENGEÇ:

Yengeç ve Yükselen Yengeçler, geçen yılın Terazi Yeni Ay’ından bu yana yapmış oldukları bazı faaliyetlerin başarı ile sonuçlandığını görebilirler inşallah. Yeni kariyer ve toplum hayatında yer alma planlarını bu dönem daha da olgunlaştırabilir, aile içi  süregelen ya da birden su yüzüne çıkan bazı problemlere kalıcı çözümler üretebilir ve ev içindeki bazı tamirat ve tadilat işlerini bitirmek isteyebilirler. Toprağa ve toprak kökenli, ziraat gibi bazı alanlara ilgi duyabilir, arsa, tarla, taşınmaz mülk, aile mirası gibi konularla uğraşmak isteyebilirler. Varsa bu konularla ilgili sorunlarını çözebilirler, çözme konusunda sona yaklaşabilirler. Hayırlı, uğurlu kademli olsun.

ASLAN ve ASC ASLAN:

Aslan ve Yükselen Aslanlar, bu dönemde her şeyin aniden arapsaçına döndüğünü düşünebilirler. İletişimleri yoğunlaşabilir, bazı bekledikleri haberler gecikebilir, yakın çevre ile alakalı bazı konulara dâhil olmaları ya da kardeşleri ile ilgili konulara müdahil olmaları gerekebilir. Komşularla, arkadaşlarla, sık görülen bazı kişilerle, yakın ve genç akrabalarla olan iletişim problemleri su yüzüne çıkabilir ancak bu sorunları da kısa zamanda etkili biçimde çözebilirler inşallah. Bazı görüşmeler ve hesapta olmayan bazı aktiviteler gündeme gelebilir. Ticaret veya serbest çalışan kıymetli Aslanlar, bu dönemde oldukça faal olabilirler. Kısa bazı yolculuklar yapmak zorunda olabilirler. Hayırlı, uğurlu kademli olsun.

BAŞAK ve ASC BAŞAK:

Başak ve Yükselen Başaklar için, Terazi Dolunay dönemi maliyeci titizliği ile çalışmak dönemi olabilir. Bazı borçlarını bitirebilir, bazı ödemeleri için geniş vade seçenekleri olabilir. Borç olarak verdikleri bazı paraları geri alabilirler. Dolunay zamanı, alışveriş bazen terapi gibi gelse de, önceki zamanlarda oluşturduğunuz titiz mali plana sadık kalıp uygularsanız, ilerleyen dönemlerde bunların kazanımlarının daha fazla olduğunu görebilirsiniz inşallah. Bu dönem büyük ve önemli alımlar ya da  mali girişimler çok parlak bir fikir olmayabilir. Bekle-gör politikası, şu andaki durumunuza daha uygun bir seçimdir diyebiliriz. Hayırlı, uğurlu kademli olsun.

TERAZİ ve ASC TERAZİ:

Terazi ve Yükselen Teraziler, bu dönem bir miktar gergin olabilir, kendilerini tam olarak ifade edemiyormuş ya da sürekli yanlış anlaşılıyormuş gibi hissedebilirler. Bu dönem, dış dünya ile kurdukları iletişim köprüsündeki bazı eskiyen, aşınan ya da işlevini yitirmiş bazı taşları atabilir, bazı yolları değiştirebilirler. Yaşamınızda neyin kalıp neyin gitmesi gerektiğine karar verebilir, bazı konulara daha yoğun odaklanabilirsiniz inşallah. Dolunay enerjisi, biraz yoğun olabileceğinden, olduklarından daha duygusal görünebilirler. Hayırlı, uğurlu kademli olsun.

AKREP ve ASC AKREP:

Akrep ve Yükselen Akrepler,  Dolunay etkisinden ve yoğun enerjisinden büyük paylarını alabilirler diyebiliriz inşallah. Bu bağlamda, zihinlerindeki ”eskilerden” kurtulabilir, bilinç ve bilinçaltlarında kendilerini rahatsız, huzursuz eden, en azından kafalarında bir im bırakan problemleri su yüzüne çekerek onlarla yüzleşebilirler. Normalde insanlarla iletişim kurmayı ve problemlere çözüm üretmeyi seven Akrepler, bu dönemde bir süredir kendileri ile ilgili erteledikleri, öteledikleri ya da ”Bir ara bakarız” dedikleri, kendilerine özel bazı küçük pürüzleri ile yakından ilgilenerek onlardan kurtulabilirler diyebiliriz. Hayırlı, uğurlu kademli olsun.

YAY ve ASC YAY:

Yay ve Yükselen Yay‘lar, Dolunay döneminde bazı arkadaşlıklarını, dostluklarını, çevrelerini, ait oldukları gruplarını sorgulayabilir, gözlerine batan bazı sorunları çözme yoluna gidebilirler. Bazı arkadaşlıkları bu dönem sonlanabilir, bazı eski arkadaşları yeniden ortaya çıkabilir. Bu dönemde hayallerinizi, umutlarınızı, beklentilerinizi ve gerçekleştirmek istediklerinizi tekrar yorumlayabilir, revize edebilir, bazılarını bırakabilir, bazılarını yenileyebilir, bazılarını ise gerçekleştirdiğinizi görerek sıradaki beklentilerinize doğru adımlar atabilirsiniz inşallah. Hayırlı, uğurlu kademli olsun.

OĞLAK ve ASC OĞLAK:

Oğlak ve Yükselen Oğlaklar için bu dönem kariyerleri, patronları, amirleri, üstleri, önemli kariyer meseleleri, toplumsal rol ve statüleri konusunda önemli gelişmeler olabilir inşallah. Kariyerinizde bir noktaya gelmiş olabilirsiniz. Yaşam hedefleriniz konusunda yeni bir yön belirleyebilir, kariyer hedeflerinizde sizi geri bırakan tüm pürüzlerden kurtulabilir, daha sağlam ilerlemek adına, daha kaliteli bir sosyal statü adına, daha kaliteli bir yaşam adına çok daha iyi seçimler yapabilirsiniz. Bu seçimlerinizin ve aldığınız kararların ilerleyen zamanlarda ne kadar doğru olduğunu da görebilirsiniz inşallah. Hayırlı, uğurlu kademli olsun.

KOVA ve ASC KOVA:

Kova ve Yükselen Kovalar için Terazi Dolunay dönem, eğitim, seyahat, zihinsel vizyon, bakış açısı ve bazı fikirleri geliştirip büyütmek adına yapılacak planların başlangıcı olabilir inşallah. Bu dönem akademik anlamda bazı çalışmalarınızı sonlandırabilir, yeni bir proje için kolları sıvayabilirsiniz. Bunun yanında zihinsel olarak bazı küçük sorgulamalar sonucunda bazı fikirlerinizi revizyona sokabilir, bazı hukuki işlerinizi sonlandırabilir, bazı seyahatlerinizi erteleyerek, başka bir yer konusunu  gündeme taşıyabilirsiniz. Üniversite tercihlerinizde bazı ufak tefek değişimler yapabilir, istediğiniz bazı bölümleri ekleyebilir, bazılarını hedeflerinizden çıkarabilirsiniz. Hayırlı, uğurlu kademli olsun.

BALIK ve ASC BALIK:

Balık ve Yükselen Balıklar için bu dönem maddi ve finansal konular ön plana çıkabilir. maddi bazı durumların yanında manevi olarak da kendiniz için bazı konuları değiştirmek, dönüştürmek, memnun olabileceğiniz düzeye getirmek için uğraşabilirsiniz. Bazı konularda değişimin ve yenilenmenin şart olduğunu düşünmeye başlayabilirsiniz. Ortak kullanımda olan paralarla ilgili birtakım pürüzlerle uğraşabilirsiniz. Bu dönem borç almamaya, vermemeye, kredi çekmemeye, kredi kartı edinmemeye dikkat etmeli, sigortanıza, sağlık primlerinize, bazı vergi,  banka kredi taksitlerinize ve ilgili evraklarına bir göz atmalısınız inşallah. Hayırlı, uğurlu kademli olsun.

Sözümüz sağlığa.

 

 

terazi