1.DEKANAT YAY: 22 KASIM-1 ARALIK

Ve ASC Derecesi 0-10 arasında olan kıymetli Yay’lar için;

Bu ay tüm Yay ve Yükselen Yay’lar için oldukça hoş ve bereketli zamanlar olabilir. Merkür Yengeç RX etkisi 5 Ağustos 2019 tarihinde sonlanmasının hemen akabinde, daha hızlı hareket edebilir, üretici, hızlı, eğlenceli ve güçlü yanlarınız daha çok ortaya çıkabilir, hedefleriniz ve istekleriniz konusunda daha hırslı olabilir ve tüm iç kaynaklarınızı masaya sürerek sahaya inebilirsiniz.

Ağustos ayının ilk günlerine baktığımız zaman, Aslan Güneş etkilerini görmekteyiz. Şanslı ve parlak bir dönemde, hem başarılı olabileceğiniz, hem de kişisel gücünüzü katlayabileceğiniz sevimli ve parlak bir aydasınız diyebiliriz. Özellikle ilk hafta,  hayattan oldukça keyif alabilir, dinlenebilir, eğlenebilir ve hem sakin, hem dengede, hem de oldukça iyimser olabilirsiniz. Oldukça hoş başlayan ve öyle de devam etmesi oldukça muhtemel bu ay, başarınıza başarı, üretici yanınıza bir kat kat daha fazlasını, veriminize ise iki kat daha fazlasını sunabilir. Planlarınız oldukça iyi ilerleyebilir, iş hayatınızdaki bazı problemleri kolaylıkla çözebilir, yakın çevrenizdeki bazı pürüzleri temizleyebilir, hayatınızdaki bazı gereksiz detayları başarıyla ayıklayabilir ve yolunuza devam edebilirsiniz. Olumlu ve pozitif bakış açınız, size saygı duyulmasını sağlarken, ilerlemenize, başarılı işler yapmanıza ve parlamanıza da olanak tanıyabilir.

5 Ağustos sonrası tatile çıkabilir, arkadaşlarınızla çok iyi vakit geçirebilir, yeni arkadaşlar edinebilir, çevrenizi genişletebilirsiniz. Venüs tüm cömertliği ve güzelliği ile sahada diyebiliriz. Romantizm ve mutluluk anlamında yılın en şık, en rahat ve en hoş aylarından biridir. Evli iseniz evliliğiniz sorunsuz ilerleyebilir, kalbiniz boş ise aradığınız kriterlere göre olan özel bir kişi ile tanışabilirsiniz. Süregelen ilişkinizde karşı taraftan beklediğiniz ilgi ve saygıyı bol bol görebilirsiniz. Kişiliğinizin gücü ve olumlu tavırlarınızla hem yeni karşılaştığınız kişiler üzerinde olumlu bir etki bırakabilir, hem de istediğiniz o özel kişiyi hayatınıza çekebilirsiniz. Son dakikasına kadar değerlendirmenizi tavsiye ederim.

8-20 Ağustos tarihleri arasına baktığımız zaman, oldukça güzel haberler alabileceğinizi söyleyebilirim. Bu dilimde, bu destekle düşünce gücünüz ve zihinsel aktiviteleriniz oldukça yükselebilir. Pek çok konu üzerinde oldukça net düşünebilir, çevrenizden işinize yarayabilecek oldukça önemli görüşler alabilirsiniz. Kendi içinizden gelen güce ve sezgilerinize, hislerinize oldukça güvenebilirsiniz. Çok güzel haberler alabilirsiniz. İnsanlar üzerinde oldukça güçlü, enerjik ve karizmatik bir izlenim bırakabilirsiniz. Planlarınız oldukça iyi çalışabilir, hedeflerinize giden yolların daha da açıldığını görebilirsiniz. Çalışmalarınızı kolaylıkla şekillendirebilirsiniz. Anlaşma, görüşme, sözleşme, yeni fikirler ortaya çıkarmak ve yeni kişilerle tanışmak için son derece ideal zamanlar.

Ancak, Ağustos ortalarından, Eylül ayının ilk haftasına kadar olan kısıma baktığımız zaman, Mars’ın bazı pürüzlü etkilerini görmekteyiz. Mars etkilerini büyüteç altına alıp incelemeliyiz. Attığınız adımlarda çok aceleci olmamalı, ufak tefek aksaklıklara daha yüksek perdeden tepki vermemeli, sözcükleri silah gibi kullanmamalısınız. Bazı zamanlar bir anda kontrolünüzü kaybedebilir, çok da sevdiğiniz bir yöntem olmamasına rağmen aniden kabalaşabilirsiniz. Dinleyin, düşünün, tartın ve kararınızı öyle verin. Hızlı karar almak bazen oldukça iyi sonuçlar verebilirken, bazı zamanlarda telafi için de zaman ve enerji harcamak gerekebilir. Bu dönemde bazı taktiksel geri çekilme menfaatinize olabilir. Kendinize engeller ve bariyerler koymamalısınız. Dekanatınıza göre zorlu durumlar olmamasına rağmen, bazen gereksiz bir temkin ve şüphe ile olaylara bakabilir, fırsatları, elinizi uzatıp tutmak yerine itebilirsiniz. Ancak bu durum sizden kaynaklanabilir. Gereksiz gerilimlerden, negatif fikir, düşünce ve kelimenin tam anlamı ile sizi zehirleyen kişilerden uzak durmanız menfaatinize olabilir.

Yine 19 Ağustos sonrası zayıf Venüs etkileri altında mutluluğu içinizde değil de dış dünyada aramaya başlayabilirsiniz. Takdir ve övgü almak isteyebilir, bunun için de harcamalarınızı artırabilirsiniz. Yeme içme konusunda abartılı olabilir, çevrenizin ve diğer insanların görüşlerine karşı hassas olabilirsiniz. Bu dönemde borç para almak ve kredi kartına yüklenmek çok parlak bir fikir olmayabilir aman dikkat. Para ve aşk konusunda kendinizi biraz sınırlı hissedebilir, istediğiniz gibi hamle yapamadığınızı düşünebilirsiniz. Lakin, elinizdeki imkanı ve enerjinizi aşk ve para konularınız için dikkatli ve odaklı harcarsanız, ilerleyen günlerde ciddi ve güzel geri dönüşler alabilirsiniz. Bu dönem borç almanın iyi bir fikir olmadığını belirtmiştim, ancak borçlarınızı ödeyebilir, oldukça rahat edebilirsiniz. Güneş Başak burcuna geçene kadar oldukça enerjik, rahat, ama bir de o ölçüde tempolu ve eğlenceli sevimli bir ay diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

2.DEKANAT YAY: 2-11 ARALIK

Ve ASC Derecesi 10-20 arasında olan kıymetli Yay’lar için;

Bu ay tüm Yay ve Yükselen Yay’lar için oldukça hoş ve bereketli zamanlar olabilir. Merkür Yengeç RX etkisi 5 Ağustos 2019 tarihinde sonlanmasının hemen akabinde, daha hızlı hareket edebilir, üretici, hızlı, eğlenceli ve güçlü yanlarınız daha çok ortaya çıkabilir, hedefleriniz ve istekleriniz konusunda daha hırslı olabilir ve tüm iç kaynaklarınızı masaya sürerek sahaya inebilirsiniz.

Ağustos ayının ilk haftasında Aslan Mars etkileri, dekanatınıza ve son derece şık Jüpiter etkilerinize cila misali parlaklık vermek için geliyor. Özellikle 3-9 Ağustos tarihleri arasında kendinizi daha güçlü, daha net ve daha rahat ifade edebilir, isteklerinizi elde etme ve hedeflerinize doğru ilerlemede daha gözü kara ve daha cesur olabilirsiniz. Kendinize olan güveniniz göz kamaştırabilir. Kişiliğinizin gücü ve olumlu tavırlarınızla hem yeni karşılaştığınız kişiler üzerinde olumlu bir etki bırakabilir, hem de çevrenize örnek olabilirsiniz. Rekabet isteyen ile rekabet edebilir, işbirliği ve ekip çalışmaları içinde ise göz kamaştırabilirsiniz. Ağır ve sert rekabet koşullarına ‘’Sıkıntı yok, konsept böyle ise uyarız’’ türünden iyimser ve sevimli yaklaşımınızla mücadeleci yönünüzü tüm hatlarıyla ortaya çıkarabilir, rakiplerinizi ya da önünüze engel olan tüm konu ve detayları bandın dışına atabilirsiniz. Aleyhinize olabilecek ya da gelişebilecek durumlardan efsanevi iyimserliğiniz ve iyilik çeken mıknatısınızla rahatlıkla sıyrılabilirsiniz. Daha da sivrilen ve daha da parlayan zekânızla başarılı biçimde ön plana çıkabilirsiniz. Çok yönlü ve verimli yapınız iş hayatınızda parmakla gösterilmenize neden olabilir. Pek çok açıdan rahat ve mutlaka değerlendirilmesi gereken günlerdir. Alınan önemli kararların içinde olabilir, başarılı hamlelerin mimarı olabilir, çevrenize destek olabilir, hızla grubunuz ve çevrenizde liderliğe yükselebilirsiniz.

Aramıza yeni katılan kıymetli Yay’lar ve Yükselen Yay’lar için düzenli olarak tekrarlamamız gereken ve asla göz ardı edilmemesi gereken oldukça önemli astrolojik görünümlerden olan Neptün etkilerinden  bahsetmek durumundayız. Neptün etkileri ile bazı zamanlar tam olarak nereye doğru ilerlediğinizi kestiremiyor olabilirsiniz, bu da sizi oldukça huzursuz edebilir, lakin bu ayın son derece hoş ve şık etkileri, bu görünümleri ve huzursuzluklarınızı en aza indirgemenize yardımcı olabilir diyebiliriz. Kendinize daha çok inanmalı, güvenmeli, kendinize yatırım yapmalı ve kendinize ayırdığınız zamanı artırmalısınız. Kendinize ayırdığınız vakit arttıkça zihinsel olarak dinlenmiş ve rahat olabilir, hayatınızda devam edegelen bazı belirsizlikler olsa dahi, kolaylıkla ve başarıyla üstesinden gelebilirsiniz. Oldukça dikkatli değerlendirilmesi gereken, dağınıklığı içinde belirli bir düzen ve sistematik barındıran önemli bir dönem diyebiliriz. Özellikle Satürn-Neptün arasında muazzam bir kontak var. Kişisel, daha doğrusu zihinsel ve psikolojik gelişime, sezgilerinizi daha da güçlendirme ve büyütme yöntemlerine, insan ruhunun derinliklerine inmeye, bilinçaltı ve psişik düzlem bağlamında olguları inceleme konusunda daha istekli olabilirsiniz. Bazı düşüncelerinizin gerçekliğe dönüştüğünü görebilirsiniz. Zihninizden geçen düşünceler, reel olarak hayatınıza girmeye başlayabilir. Bu yüzden düşüncelerinizin pozitif ve iyimser olmasına dikkat etmelisiniz diyebiliriz. (Bu konu hakkında geniş bilgi almak için sitemizde BALIK BURCU sayfasına giderek Neptün ve etkileri hakkında çok detaylı bilgi alabilirsiniz). Temmuz ayında manevi ve sezgisel deneyimlerinizi kullanarak istek ve beklentilerinizi, hayallerinizi gerçekleştirmek için çok önemli fırsatlar yakalayabilir, hızla harekete geçebilirsiniz.

Ekim ayı sonuna kadar olan sürece dikkat ettiğimiz zaman, dekanatınızda oldukça şık görünümler sunan kişisel gezegeniniz Jüpiter’in etkilerini görmekteyiz. Büyük şans, büyük başarı yanınızda. Bu dönemde yatırımlarınızdan, elinizi attığınız her işten başarı kazanabilirsiniz. Jüpiter etkileri de bu dönem size oldukça parlak fırsatlar, oldukça aydınlık zamanlar sunuyor diyebiliriz. Ekim ayına kadar olan dilimde, kendinizi oldukça şanslı sayabilir, paranızı oldukça bereketli, hayatınızı oldukça kolay biçimde yaşadığınızı görebilir, normal akış içindeki zorlukların en az noktaya indiğini fark edebilirsiniz. Akademik hayatı devam eden, hukuki pürüzlerinin peşinde olan ya da yurtdışı için girişimler yapmak isteyen kıymetli Yaylar, bu önemli dönemi son gününe kadar değerlendirmeliler. Ancak bu dönemde minik sağlık sorunları büyüyebilir. Bu yüzden ağır, yağlı yiyeceklerden, sıcak zamanlarda dışarda fazla bulunmaktan, hareketsiz kalmaktan kaçınmanız menfaatinize olabilir.

Oldukça hoş etkiler barındıran, sosyal aktivite, maddi rahatlık, bolluk, şans ve bereket dolu hoş bir dönemin tadını çıkarabilirsiniz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

3.DEKANAT YAY: 12-21 ARALIK

Ve ASC Derecesi 20-30 arası olan kıymetli Yay’lar için;

Bu ay tüm Yay ve Yükselen Yay’lar için oldukça hoş ve bereketli zamanlar olabilir. Merkür Yengeç RX etkisi 5 Ağustos 2019 tarihinde sonlanmasının hemen akabinde, daha hızlı hareket edebilir, üretici, hızlı, eğlenceli ve güçlü yanlarınız daha çok ortaya çıkabilir, hedefleriniz ve istekleriniz konusunda daha hırslı olabilir ve tüm iç kaynaklarınızı masaya sürerek sahaya inebilirsiniz.

Ağustos’un ilk haftasından sonra 2.Dekanattan ayrılarak dekanatınıza geçen Aslan Mars ile 21 Ağustos tarihine kadar kendinizi daha güçlü, daha net ve daha rahat ifade edebilir, isteklerinizi elde etme ve hedeflerinize doğru ilerlemede daha gözü kara ve daha cesur olabilirsiniz. Kendinize olan güveniniz göz kamaştırabilir. Kişiliğinizin gücü ve olumlu tavırlarınızla hem yeni karşılaştığınız kişiler üzerinde olumlu bir etki bırakabilir, hem de çevrenize örnek olabilirsiniz. Rekabet isteyen ile rekabet edebilir, işbirliği ve ekip çalışmaları içinde ise göz kamaştırabilirsiniz. Ağır ve sert rekabet koşullarına ‘’Sıkıntı yok, konsept böyle ise uyarız’’ türünden iyimser ve sevimli yaklaşımınızla mücadeleci yönünüzü tüm hatlarıyla ortaya çıkarabilir, rakiplerinizi ya da önünüze engel olan tüm konu ve detayları bandın dışına atabilirsiniz. Aleyhinize olabilecek ya da gelişebilecek durumlardan efsanevi iyimserliğiniz ve iyilik çeken mıknatısınızla rahatlıkla sıyrılabilirsiniz. Daha da sivrilen ve daha da parlayan zekânızla başarılı biçimde ön plana çıkabilirsiniz. Çok yönlü ve verimli yapınız iş hayatınızda parmakla gösterilmenize neden olabilir. Pek çok açıdan rahat ve mutlaka değerlendirilmesi gereken günlerdir. Alınan önemli kararların içinde olabilir, başarılı hamlelerin mimarı olabilir, çevrenize destek olabilir, hızla grubunuz ve çevrenizde liderliğe yükselebilirsiniz.

Ağustos’un ilk haftasından sonra, Güneş Başak burcuna geçene kadar olan süreç içerisinde şanslı ve parlak bir dönemde, hem başarılı olabileceğiniz, hem de kişisel gücünüzü katlayabileceğiniz sevimli ve parlak bir aydasınız diyebiliriz. Özellikle ilk hafta,  hayattan oldukça keyif alabilir, dinlenebilir, eğlenebilir ve hem sakin, hem dengede, hem de oldukça iyimser olabilirsiniz. Oldukça hoş başlayan ve öyle de devam etmesi oldukça muhtemel bu ay, başarınıza başarı, üretici yanınıza bir kat kat daha fazlasını, veriminize ise iki kat daha fazlasını sunabilir. Planlarınız oldukça iyi ilerleyebilir, iş hayatınızdaki bazı problemleri kolaylıkla çözebilir, yakın çevrenizdeki bazı pürüzleri temizleyebilir, hayatınızdaki bazı gereksiz detayları başarıyla ayıklayabilir ve yolunuza devam edebilirsiniz. Olumlu ve pozitif bakış açınız, size saygı duyulmasını sağlarken, ilerlemenize, başarılı işler yapmanıza ve parlamanıza da olanak tanır diyebiliriz.

13-23 Ağustos tarihleri arasına baktığımız zaman, evli olan Yay’lar,  bu dönemde problemlerini konuşarak ve açık iletişim yolu ile çözebilir. Kişisel olarak çekiciliğiniz artabilir, sosyal alanlarda daha popüler olabilirsiniz. İş hayatınız yolunda devam edebilir ve bu dönem sürpriz hediyeler alabilir, hakkınızda sizi onore eden konuşmalar duyabilirsiniz. Çok şık hediyeler gelebilir, önemli bir davet alabilirsiniz. Bir alacağınız ya da unuttuğunuz bir meblağ elinize geçebilir. Romantik bir teklif veya bir telefon mesajı gözlerinizi kamaştırabilir. Venüs etkileri ile son derece hoş bir on günlük süreç. Bu dönemde ayrıca yeni anlaşmalar, yeni sözleşmeler, yeni ticari bağlantılar da gündeme gelebilir diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

Sözümüz sağlığa.

yay aĞustos 2019: strese tamam, tatİle devam