1.DEKANAT YAY: 22 KASIM-1 ARALIK

VE ASC DERECESİ 0-10 ARASINDA OLAN KIYMETLİ YAY’LAR İÇİN;

Öncelikle tüm Yay ve Yükselen Yay burcu kıymetli okurlarıma, sağlıklı, mutlu, huzurlu ve başarılı yıllar dilerim. Her şey gönlünüzce olsun inşallah. Yükselen burcunuzu bilmiyorsanız, doğum gününüze göre uyarlanan yorumlarımdan rahatlıkla faydalanabilirsiniz. Yükselen YAY için de aynı ayırım geçerlidir.

Öncelikle, detaylarını ilerleyen günlerde genişçe açıklamayı planladığım Oğlak Burcu’nda Güneş Tutulması’nın etkilerini Haziran ayının ilk günlerine kadar hissedebilirsiniz. Hayatınızda belirgin biçimde bolluk, bereket olabilir, elinizi attığınız işlerden başarı kazanabilirsiniz. Hayatınızda pek çok alan değişebilir, bir değişim döngüsü içinde, hızlı bir tempo içinde olabilirsiniz. Enerjiniz ve coşkunuz, adeta etrafa sıçrayabilir. İtibarınız artabilir, isminiz duyulabilir. İş hayatınız çok yoğun olabilir. Ev hanımı iseniz de hayatınız tempolu olabilir, bir şirkette yönetici iseniz de. Bu yıl insanların dikkatini yaptığınız işlerle ve yeteneklerinizle çekebilirsiniz. Para, itibar ve saygınlık dolu bir yıla adım atıyorsunuz. Yalnız, yapabileceğinizden fazla iş ve sorumluluk yüklenmemeye ve seçici olmaya çalışın derim. Mutlu, şaşırtıcı, enteresan tesadüflere bir süre sonra alışabilirsiniz.

2020’de, kendinize güveniniz oldukça yüksek olabilir, kendinizi oldukça büyük ve iddialı cümlelerle ifade edebilirsiniz. İkna kabiliyetiniz bu dönemde oldukça yüksek olabilir. Önceden düşünüp planladığınız ve maddi getirisi olabileceğine güvendiğiniz girişimler hakkında bu dönemde adım atmak isteyebilir ve başarılı başlangıçlar yapabilirsiniz. Ayrıca oldukça canlı, enerjik ve iyimser bir dönemde duygusal anlamda da oldukça mutlu olabilirsiniz. Sosyal ilişkileriniz de bu dönem hayli aktif olabilir. Çevreniz ile oldukça hoş ilişkiler kurabilir, popülerliğinizi artırabilirsiniz. Yeni ticari bağlantılar kurabilirsiniz. Aynı zamanda kişisel olarak da karizmanız artabilir, kıyafet ve kozmetik seçimleriniz çok beğenilebilir ve taklit edilebilir. Olumlu ve pozitif yaklaşımlarınız ile de çevrenizden saygı görebilirsiniz. Kazancınızı artırabilecek potansiyel kişilerle tanışabilirsiniz. Yine bu dönemde kalbi boş olan kıymetli Yay ve Yükselen Yay’lar, oldukça iyi teklifler alabilirler ya da romantik tekliflerinde reddedilmezler diyebiliriz.

Mart-Temmuz bandına baktığımızda 1.Dekanat Yay ve Yükselen Yay’lar için şans ve fırsatlarla dolu bir dönem olabilir diyebiliriz. Kendiniz için radikal kararlar alabilme ihtimalinizin olduğunu ifade edebiliriz. Ufkunuzu genişletmek, farklı alanlarla ilgilenmek, biraz da rahatınızı bozmak isteyebilirsiniz. Uzun zamandır istediğiniz liderlik pozisyonunu yakalayabilir ve bir takımın, bir kısımın, bir bölümün başına geçebilir, oldukça başarılı işler çıkarabilirsiniz. Üstleriniz, potansiyelinizi fark edebilirler ve destek olabilirler. Yolunuz açılabilir. Bu dönemde biraz sakin ve soğukkanlı olmanız, bu noktaya gelebilmek için nasıl mücadeleler verdiğinizi unutmamanız ve gereksiz hırslara kapılmamanız önemlidir. Aile ve akraba çevrenizde de görüşlerinize sıkı sık başvurulabilir. Terfi ve zam almanız da bu dönemde gündeme gelebilir. Girişimler başlatmak, önemli kararlar almak, müzakere ve pazarlık etmek için de oldukça verimli zamanlardır. İyimserliğinize ve güçlü duruşunuza biraz dikkat ve detaylara önem sayesinde 2020’ye hızlı biçimde devam edebilirsiniz.

Haziran-Kasım bandına baktığımız zaman profesyonel anlamda kariyer hayatınızda oldukça hızlı ilerleyebilmenizin muhtemel olduğunu söyleyebiliriz. Yenilikler yapma, atılımlar yapma ve ilerleme arzunuz daha da artabilir. Mars ve Venüs Retrogard hareketleri, ayrı bir başlık altında detayları ile değerlendirilmelidir. Bu RX hareketlerde yapılması ve yapılmaması gerekenleri detaylarıyla sizlerle paylaşacağım inşallah. Ama ‘’Retrolar var, yandık bittik kül olduk’’ yaklaşımı, Başak Teyze astrolojik yorumlarında asla yazılmaz, asla böyle cümleler yorumlarıma giremez.

Yay ve Yükselen Yay’lar, yılın ikinci yarısında heyecanın daha da yükseldiğini fark edebilirler. Ancak sorumluluk ve tanınmanın yanında, artık stres de biraz artabilir. Kalbi boş olan kıymetli Yay ve Yükselen Yay’lar, etrafındakilerin ‘’Zor işlerin altına girdin’’ demesine rağmen, zor işleri ve problemleri başarıyla çözebilirler. Kişisel gelişiminiz için çok şık amaçlar ve hedefler belirleyebilir, yıl içinde de bu hedeflere ulaşarak hem öz saygınızı, hem de çevrenizdeki itibarınızı daha da sağlamlaştırabilirsiniz. İç değişiminiz, paradigmalarınızın birer ikişer değişmesi, gündelik hayatınızda da pek çok olumlu gelişmeye kapı açabilir. Pek çok zorlu işi aynı anda yapabilir, olasılıkların dışındaki olasılıkları düşünebilir, hızlı ve doğru kararlar alabilir, çevrenizi başarılı biçimde koordine edebilirsiniz. Bunun yanında iş hayatınızda da önemli gelişmeler, ani ve sevindirici durumlarla karşılaşmanız da ihtimaller dâhilinde. Yeni ve farklı arkadaşlıklar, bağlantılar kurabilir, oldukça hoş çevrelere dâhil olabilirsiniz. Retro dönemlerinde kısa duraklamaları dışladığımız zaman büyüme, ilerleme, keyif, romantizm ve büyüme ile dolu oldukça hoş bir yıl diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

2.DEKANAT YAY: 2-11 ARALIK

VE ASC DERECESİ 10-20 ARASINDA OLAN KIYMETLİ YAY’LAR İÇİN;

Öncelikle tüm Yay ve Yükselen Yay burcu kıymetli okurlarıma, sağlıklı, mutlu, huzurlu ve başarılı yıllar dilerim. Her şey gönlünüzce olsun inşallah. Yükselen burcunuzu bilmiyorsanız, doğum gününüze göre uyarlanan yorumlarımdan rahatlıkla faydalanabilirsiniz. Yükselen YAY için de aynı ayırım geçerlidir.

Aile, evlilik, akrabalık ilişkilerinizi oldukça şeffaf, açık, net ve kalp kırmadan yürütmeniz, bu dönemde en yüksek faydanıza olabilir diyebiliriz. Aile üyeleri arasında baskıcı olarak gördüğünüz ya da egosuna yenilerek bazı istenmeyen pürüzler çıkaran kişi ya da kişileri uyarmak adına sorumluluklar alabilirsiniz. Ancak bu sorumlulukları alırken, çevrenizin yanlış anlamalarına ve engellemelerine karşı da bir savunma geliştirmek zorunda kalabilirsiniz. Dikkatli ve stratejik olmanız gerekebilir. Evlilik ve romantik hayatınızda, hayatınızda olan kişinin sizden beklenti ve isteklerini daha kolay anlayabilirsiniz. Bazı konuları affetmeye ve unutmaya, temiz bir sayfa açmaya daha istekli olabilirsiniz. Duygusal dengelerinizi korumanız, hızlı ve agresif tavırlarınızı bazen bir tarafa bırakmanız gerekebilir. Stres ve gerginlikten uzak kalmanız, sağlıksız beslenme alışkanlıklarınızı tek etmeniz, yılın ikinci yarısında olabilecek bazı enerji düşüklüklerinde size kalkan olabilir. Ufak belirtileri ciddiye almanız, hekiminizle sıkı temasta olmanız, genel sağlık kurallarına dikkat etmeniz ve fiziksel aktiviteyi hayatınızdan eksik etmemeniz de oldukça önemlidir. Ev hayatınızda ani ve öfkeyle alınmış kararların, çevrenizden çok sizi zedeleyebileceğini unutmayın.

Şubat ayına kadar olan dilime baktığımızda oldukça güçlü ve sevimli Yay Mars’ı görmekteyiz. Yay Mars, diğer Mars’lara oranla daha sevimli, daha iyimserdir. Bu dönemde kendinize güveniniz oldukça yüksek olabilir, kendinizi oldukça büyük ve iddialı cümlelerle ifade edebilirsiniz. Kendinize oldukça yetebildiğiniz gibi, çevrenize de unutulmaz ve hatırı sayılır yardımlarda bulunabilirsiniz. Para kaynaklarınız, eşyalarınız, mülkleriniz artabilir, bunları artırma yolunda bazı değişiklikler de yapabilirsiniz. İkna kabiliyetiniz bu dönemde oldukça yüksek olabilir. Rekabet ve fiziksel gücünüz oldukça yüksek olabilir. Sağlığınız ve enerjiniz, elle tutulacak kadar yoğun ve güçlü olabilir. Önceden düşünüp planladığınız ve maddi getirisi olabileceğine güvendiğiniz girişimler hakkında bu dönemde adım atmak isteyebilir ve başarılı başlangıçlar yapabilirsiniz. Ayrıca oldukça canlı, enerjik ve iyimser bir dönemde duygusal anlamda da oldukça mutlu olabilirsiniz. Sosyal ilişkileriniz de bu dönem hayli aktif olabilir. Çevreniz ile oldukça hoş ilişkiler kurabilir, popülerliğinizi artırabilirsiniz. Aynı zamanda kişisel olarak da karizmanız artabilir, kıyafet ve kozmetik seçimleriniz çok beğenilebilir ve taklit edilebilir. Olumlu ve pozitif yaklaşımlarınız ile de çevrenizden saygı görebilirsiniz. Kazancınızı artırabilecek potansiyel kişilerle tanışabilirsiniz. Yine bu dönemde kalbi boş olan kıymetli Yay ve Yükselen Yay’lar, oldukça iyi teklifler alabilirler ya da romantik tekliflerinde reddedilmezler diyebiliriz.

2020 yılı içinde Balık Neptün’ün dekanatınıza sabit etkisi bulunuyor. Neptün etkileri ile bazı zamanlar tam olarak nereye doğru ilerlediğinizi kestiremiyor olabilirsiniz, bu da sizi oldukça huzursuz edebilir. Kendinize daha çok inanmalı, güvenmeli, kendinize yatırım yapmalı ve kendinize ayırdığınız zamanı artırmalısınız. Kendinize ayırdığınız vakit arttıkça zihinsel olarak dinlenmiş ve rahat olabilir, hayatınızda devam edegelen belirsizlikler olsa dahi, kolaylıkla ve başarıyla üstesinden gelebilirsiniz. Oldukça dikkatli değerlendirilmesi gereken, dağınıklığı içinde belirli bir düzen ve sistematik barındıran önemli bir dönem diyebiliriz. Kişisel, daha doğrusu zihinsel ve psikolojik gelişime, sezgilerinizi daha da güçlendirme ve büyütme yöntemlerine, insan ruhunun derinliklerine inmeye, bilinçaltı ve psişik düzlem bağlamında olguları inceleme konusunda daha istekli olabilirsiniz. Bazı düşüncelerinizin gerçekliğe dönüştüğünü görebilirsiniz. Zihninizden geçen düşünceler, reel olarak hayatınıza girmeye başlayabilir. Bu yüzden düşüncelerinizin pozitif ve iyimser olmasına dikkat etmelisiniz diyebiliriz. (Bu konu hakkında geniş bilgi almak için sitemizde BALIK BURCU sayfasına giderek Neptün ve etkileri hakkında çok detaylı bilgi alabilirsiniz).

Bu bağlamda manevi ve sezgisel deneyimlerinizi kullanarak istek ve beklentilerinizi, hayallerinizi gerçekleştirmek için çok önemli fırsatlar yakalayabilir, hızla harekete geçebilirsiniz. Bu dönemde gözlerinizi açık tutmanız menfaatinize olabilir.

Mart ayına kadar olan dilimde, kişisel gezegeniniz Jüpiter’in Neptün ile yaptığı şık açıya baktığımızda fevkalade sonuçlar görebiliriz. Akademik anlamda çalışmalarınız varsa, ilerlemeler kaydedebilirsiniz. Hayırsever çalışmalara ve aktivist gruplara katılarak destek verebilirsiniz. Başarılarınız gurur verici olabilir.

Haziran-Temmuz dönemi, kısa bir türbülans dönemi olabilir. Kişisel gücünüz, sabrınız, dayanıklılığınız, karakter yapınız, olaylara bakış açınız, analitik düşünme tarzınız ve vizyonunuz bazı önemli sorulara muhatap olabilir. Hızlı ve doğru kararları soğukkanlılıkla almak durumunda olabileceğiniz bazı durumlar olabilir. Kriz zamanlarını kolaylıkla fırsata çeviren ve moralini düşürmeden çevresini bir arada tutabilen yetenekli bir lider olup olmadığınız konusunu analiz eden olaylar olabilir. Tabii burada bir konuyu aydınlatmak istiyorum. Kriz temelde göreceli bir kavramdır. ‘’Senin derdin dert midir, benim derdim yanında’’ şeklinde ifade edilebilir. Başkasına göre bir pürüz, bir başkasına göre dev bir sorundur. Bu bakımdan kriz kavramını, aslında bir bakıma işlerin bir süre askıda ya da rölantide kaldığı, ilerleme ve gerileme olmadığı durağan zamanları anlatmak için kullanabiliriz. Gerçek samimiyete, sevgiye, saygıya dayanan ilişkilerinizi görebilirsiniz. Bu özelliklere sahip olmayan arkadaşlıklar, iş ilişkileri ve romantizm bitebilir diyebiliriz.

Temmuz-Aralık bandı ise, oldukça rahat görünümler sunarak, senenin başındaki gelişme ve büyüme fırsatlarını tekrar yakalamanızı sağlar diyebiliriz. Hayatınızda esenlik dolu günler olabilir. Yatırımlarınızdan, elinizi attığınız her işten başarı kazanabilirsiniz. Düşük riskli yatırımlarınızdan memnunluk veren karlar elde edebilirsiniz. Çevrenizden ve ailenizden yapmak istedikleriniz hakkında önemli destekler alabilirsiniz. Romantik ilişkiniz ya da evliliğinizdeki uyum, sevgi ve saygı, dış dünyanın pürüz ve problemleri ile çok daha rahat ve etkin biçimde mücadele edebilmenize olanak tanır diyebiliriz. Hızlı, fırsatlı, sevimli ve iyimser bir 2020 yılı diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

3.DEKANAT YAY: 12-21 ARALIK

VE ASC DERECESİ 20-30 ARASINDA OLAN KIYMETLİ YAY’LAR İÇİN;

Öncelikle tüm Yay ve Yükselen Yay burcu kıymetli okurlarıma, sağlıklı, mutlu, huzurlu ve başarılı yıllar dilerim. Her şey gönlünüzce olsun inşallah. Yükselen burcunuzu bilmiyorsanız, doğum gününüze göre uyarlanan yorumlarımdan rahatlıkla faydalanabilirsiniz. Yükselen YAY için de aynı ayırım geçerlidir.

Yılın ortalarına kadar olan sürece baktığımız zaman, bu dilimde ağırlıklı olarak özel hayatınız, akraba çevreniz, yakın ve önemli ilişkileriniz gündem olabilir. İş hayatınızda ilerlemek isterken, aileniz ve akrabalarınız ile ilgili sorumluluklarınız ve yapmanız gerekenler önünüze çıkabilir. Ev hayatınızı biraz düzene sokmanız gerekebilir. Ancak bütün enerjinizi harcamamalı, sadece ev-aile-akraba/iş hayatı arasında dengeleri gözetmelisiniz. Aile içinde oldukça güçlenebilirsiniz ve sıkça görüşlerinize başvurulabilir. Özellikle Mart ayına kadar olan dilimde, yeni büyüme, iş ve kariyer fırsatları hayatınıza girebilir. Yeni ve farklı iş teklifler alabilirsiniz. Ancak bu dönem bazı dedikodular, bazı manipülatör konuşmalar ya da sizi yolunuzdan ya da hedeflerinizden caydırmaya yönelik bazı fısıltılar kulağınıza gelebilir. Aldırış etmeyin. Fırsatlar çok parlak, imkânlar fazla olabilir, azar azar küçük küçük başlangıçlarla hem enerjinizi doğru kullanabilir, hem de başarı merdivenlerini daha emin adımlarla tırmanabilirsiniz. Bu dönemde belirli zamanlar hariç, oldukça başarılı anlaşmalar yapabilirsiniz. Yasal konularda hızlı ilerlemeler kaydedebilirsiniz. Kimseye sezdirmeden, fazla dillendirmeden yeni bir iş fikrini ya da projeyi kafanızda şekillendiriyor, onu netleştiriyor olabilirsiniz. Kendinizi, olduğunuzdan hırslı bulabilirsiniz ve en yüksek zirveyi hedefleyebilirsiniz. 2020 sizin için sıkıcı, rutin ve hep aynı devam eden bir yıl değildir diyebiliriz.

Şubat ayının ortalarına kadar olan dilime baktığımız zaman bu dönemde kendinize güveniniz oldukça yüksek olabilir, kendinizi oldukça büyük ve iddialı cümlelerle ifade edebilirsiniz. İkna kabiliyetiniz bu dönemde oldukça yüksek olabilir. Rekabet ve fiziksel gücünüz oldukça yüksek olabilir. Sağlığınız ve enerjiniz, elle tutulacak kadar yoğun ve güçlü olabilir. Önceden düşünüp planladığınız ve maddi getirisi olabileceğine güvendiğiniz girişimler hakkında bu dönemde adım atmak isteyebilir ve başarılı başlangıçlar yapabilirsiniz. Ayrıca oldukça canlı, enerjik ve iyimser bir dönemde duygusal anlamda da oldukça mutlu olabilirsiniz. Sosyal ilişkileriniz de bu dönem hayli aktif olabilir. Çevreniz ile oldukça hoş ilişkiler kurabilir, popülerliğinizi artırabilirsiniz. Yeni ticari bağlantılar kurabilirsiniz. Aynı zamanda kişisel olarak da karizmanız artabilir, kıyafet ve kozmetik seçimleriniz çok beğenilebilir ve taklit edilebilir. Olumlu ve pozitif yaklaşımlarınız ile de çevrenizden saygı görebilirsiniz. Kazancınızı artırabilecek potansiyel kişilerle tanışabilirsiniz. Yine bu dönemde kalbi boş olan kıymetli Yay ve Yükselen Yay’lar, oldukça iyi teklifler alabilirler ya da romantik tekliflerinde reddedilmezler diyebiliriz.

Mart sonu-Eylül başlarına kadar olan dilime baktığımızda dekanatınızda Balık Neptün etkilerini görebilirsiniz. Neptün etkileri ile bazı zamanlar tam olarak nereye doğru ilerlediğinizi kestiremiyor olabilirsiniz, bu da sizi oldukça huzursuz edebilir. Kendinize daha çok inanmalı, güvenmeli, kendinize yatırım yapmalı ve kendinize ayırdığınız zamanı artırmalısınız. Kendinize ayırdığınız vakit arttıkça zihinsel olarak dinlenmiş ve rahat olabilir, hayatınızda devam edegelen bazı belirsizlikler olsa dahi, kolaylıkla ve başarıyla üstesinden gelebilirsiniz. Oldukça dikkatli değerlendirilmesi gereken, dağınıklığı içinde belirli bir düzen ve sistematik barındıran önemli bir dönem diyebiliriz. Kişisel, daha doğrusu zihinsel ve psikolojik gelişime, sezgilerinizi daha da güçlendirme ve büyütme yöntemlerine, insan ruhunun derinliklerine inmeye, bilinçaltı ve psişik düzlem bağlamında olguları inceleme konusunda daha istekli olabilirsiniz. Bazı düşüncelerinizin gerçekliğe dönüştüğünü görebilirsiniz. Zihninizden geçen düşünceler, reel olarak hayatınıza girmeye başlayabilir. Bu yüzden düşüncelerinizin pozitif ve iyimser olmasına dikkat etmelisiniz diyebiliriz. (Bu konu hakkında geniş bilgi almak için sitemizde BALIK BURCU sayfasına giderek Neptün ve etkileri hakkında çok detaylı bilgi alabilirsiniz). Temmuz ayında manevi ve sezgisel deneyimlerinizi kullanarak istek ve beklentilerinizi, hayallerinizi gerçekleştirmek için çok önemli fırsatlar yakalayabilir, hızla harekete geçebilirsiniz. Bu dönemde gözlerinizi açık tutmanız menfaatinize olabilir.

Haziran-Kasım bandına baktığımızda profesyonel anlamda kariyer hayatınızda oldukça hızlı ilerleyebilmenizin muhtemel olduğunu söyleyebiliriz. Daha fazla öğrenmek isteyebilir, eğitime, fikirlere, okumaya, iletişim kurmaya daha çok önem verebilirsiniz. Bu yıl bir araba almayı planlıyorsanız, oldukça uygun koşullarda, isteğinize göre araç bulabilirsiniz. Sosyal medyada daha aktif olabilirsiniz. Kısa seyahatleriniz çok olabilir. Yenilikler yapma, atılımlar yapma ve ilerleme arzunuz daha da artabilir. Mars ve Venüs Retrogard hareketleri, ayrı bir başlık altında detayları ile değerlendirilmelidir. Bu RX hareketlerde yapılması ve yapılmaması gerekenleri detaylarıyla sizlerle paylaşacağım inşallah. Ama ‘’Retrolar var, yandık bittik kül olduk’’ yaklaşımı, Başak Teyze astrolojik yorumlarında asla yazılmaz, asla böyle cümleler yorumlarıma giremez. Aynı zamanda pek çok kişinin ‘’Zor işlerin altına girdin’’ demesine rağmen, zor işleri ve problemleri başarıyla çözebilirsiniz. Ancak sorumluluklar, yükümlükler, alınması gereken görevler ve tamamlanması gereken işler artabilir. Bittiğinde ise, bulunduğunuz noktadan çok çok ileride olduğunuzu görebileceğiniz önemli bir yıl inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

Sözümüz sağlığa.

yay burcu 2020