Yarın inşallah çok özel ve önemli bir TAM AY TUTULMASI’na şahitlik edeceğiz. Getirileri de çok özel ve önemli. Bu tutulmada başrolde BAŞAK olduğu için bazı etkiler biraz daha göz önünde, biraz daha belirgin, biraz daha detaylı olabilir. Yarın bu dönemde nelere dikkat edelim, neler yapalım, neler yapmayalım konusunu ve ülkemizin bu oldukça yüksek etkili Dolunay’dan neler elde edebileceğini inceleyelim. Minik bir ipucu da vereyim, inanılmaz derecede kazançlı, karlı ve güçlü günlere doğru daha hızlı ilerliyor ülkemiz. Tarih konusu bu dönem biraz ikinci planda kalacak olsa da, Merkür RX döneminde tekrar gündeme gelebilir.

Ay konusunu daha detaylı ele alalım çünkü hayatımızın %95 lik kısmını yöneten bilinçaltımız ve duygular Balık-Yengeç su burçları hattındadır.  Vücudumuzun %70’lik,  beynimizin %80 lik muazzam bir oranda yapıtaşını oluşturan da sudur. Bu nedenle Ay ve döngüleri hem sağlığımız hem de spritüel bedenimiz açısından önemini daha da artırıyor.

Bunları yarın konuşalım inşallah. Sözümüz sağlığa.

 

KOÇ ve ASC KOÇ:

Koç ve Yükselen Koçlar, bu Dolunay’ da eğitim, hayat felsefeleri, vizyonları, hayata bakış açıları, bazı önemli hukuksal konuları, bazı seyahat planları ve başka kültürlerle ilgileri ve iletişimleri alanında bir dönemin kapandığını düşünebilirler. Bu zamana kadar eğitim almaya, seyahat etmeye, ya da hukuki bazı konularını çözmeye odaklanmış Koçlar, bugünlerde yapmış oldukları çalışmaların olumlu geri dönüşlerini alabilirler. Özellikle 15 günlük süreç içinde seyahat planlarınızda bazı değişiklikler yapmanız gerekebilir. Beklediğiniz bir hukuki belge elinize geçebilir ve hukuki konularınızla daha yakından ilgilenmek durumunda olabilirsiniz. Avukatınızla bu dönem kontakta kalmanız sizin için oldukça iyi olabilir. Büyük hukuki girişimler, başvurular, bir kitabın yayınlanması ya da yayıncılık ile ilgili faaliyetleri olan kıymetli Koçlar, bazı projeleri üzerinde en azından 15 günlük süreçte biraz daha çalışarak detaylandırabilir, yeni ayarlamalar ve değiştirmeler yaparlar ise, kendi menfaatlerine olabilir diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

BOĞA ve ASC BOĞA:

Boğa ve Yükselen Boğalar için, oldukça önemli ve stratejik bir evde Dolunay gerçekleşiyor. Bu dönemde ortak kullanımda olan paraları, bazı borçları, vergi, kredi ve bazı önemli finansal girdileri konusunda tedbir alıp zamanında hamleleri yapmış iseler, bu Dolunay’da oldukça karlı fırsatlar, önemli geri dönüşler ve ciddi kazanımlar elde edebilirler inşallah. Bu Dolunay’da eş parası, miras, bazı vergiler ve banka kredileri konusunda yüz güldüren neticeler alabilirler. Bazı borçlarını ödeyebilir, bazı borçlarını bitirebilir, bazı borçlarında da önemli kolaylıklar elde edebilirler. Ancak evraklar konusunda dikkatli olmanız gerekebilir. Bazı bitmemiş borçlar gündeme gelebilir. Bu dönemde banka kredisi çekmeniz ya da borç almak biraz riskli bir girişim olabilir. Ama eski banka kredilerinizden kalan bir bakiyenin olup olmadığı, sigortalarınızın ve vergilerinizin ödendi kâğıtları, alacaklarınızın ve borçlarınızın dökümüne bir göz atmak ve muhasebeciniz ile bir görüşme yapmanız menfaatinize olabilir diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

İKİZLER ve ASC İKİZLER:

İkizler ve Yükselen İkizler için, ortaklıklar, evlilikler, yüz yüze iletişim, hukuki bazı konular, ticari konular, yasal bazı düzenlemeler,  takım arkadaşlarınız, rakipleriniz, müttefikleriniz, büyük çaplı müzakereleriniz, yeni anlaşmalarınız ve anlaşma masalarında sizden koparılabilecek bazı tavizleri ifade eden 7. Evde Dolunay meydana geliyor. Önemli bir evde olması dolayısıyla etkileri biraz hızlı görülebilir. Evli olan İkizler, bu dönemde, evlilikleri ile ilgili bazı pürüzleri aşmak isteyebilirler. Aynı zamanda iş ortakları ve takım arkadaşları arasında bazı aksayan yönler olduğunu görebilirler. Bazı fikir ayrılıkları oluşabilir ve İkizler, bunları çözmeye çalışabilir. Bu dönemde, hangi alanda çalışıyorsanız, rakiplerinizin bir adım öne geçme ihtimali gündeminizde olmalı diyebiliriz. Bunun yanında, anlaşmazlıkların çözümü ve müzakerelerde minimal taviz ile maksimum fayda yönünde çabalamalı, avukatınız ve yöneticilerinizle sürekli iletişim halinde kalmalısınız diyebiliriz. Ancak, bunlara yönelik tedbirleri almış iseniz, evliliğinizde bazı sorunların geride kaldığını, bazı yürümeyen ortaklıkların kolaylıkla bittiğini, bazı sorunlu ilişkilerin geride kaldığını görebilirsiniz. Hukuki alanlarda bazı beklentileri olanlar, yine hukuki meselelerin çözüldüğünü, bazı evrak işlerinin bittiğini ve bekledikleri bazı neticelerin çabucak ortaya çıktığını görebilirler inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

YENGEÇ ve ASC YENGEÇ:

Yengeç ve Yükselen Yengeçler, bu dönem Mars’ın burçlarında ilerliyor olması ile birlikte biraz agresif, gergin olabilir, ama sebebin ne olduğunu kendileri de bilemeyebilirler. Bu durum, 6. evlerinde, yani sağlıkları, gündelik rutinleri, iş hayatları ve rutinlerine dâhil olan bazı insanlara da yansıyabilir.  Dolunay, oldukça güçlü bir enerji olduğundan bu dönemde işyerinde yüksek stres altında çalışmak durumunda olabilir, ya da iş yükünüz bu dönem bir miktar artabilir. İşyerinizden bazı arkadaşlarınızın ayrıldığını duyabilirsiniz. Ancak, bu dönem işinizden ayrılmak çok iyi bir fikir olmayabilir. Baş ağrılarınız artabilir. Dolunay zamanında ayrıca, iş yerinizde ya da gündelik hayatınızda sizin çok iyi bir pozisyonda olmanızı istemeyen ismi/isimleri öğrenebilirsiniz. Bu dönem sağlığınıza dikkat etmelisiniz. İş hayatları ile sağlıkları ile beslenme ve hayat tarzlarındaki bazı düzenlemeleri yapmış olan Yengeçler, bu dönemde sağlıklarına kavuşabilir, bir süredir kullanmak zorunda oldukları ilaçları ya da bazı beslenme programlarını bırakabilirler. Süregelen hayatları ile ilgili kafalarındaki bazı soru işaretleri yanıt bulabilir. Gündelik hayat ile daha uyumlu, hafif ve rahatlatan spor türleri bu aralar onlara oldukça iyi gelebilir diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

ASLAN ve ASC ASLAN:

Aslan ve Yükselen Aslanlar için bu dönem, oldukça fırsatlı, keyifli ve bazı sorunların kapandığı bir Dolunay zamanı olabilir.  Bazı sorunların kökeninin ve kaynağının bulunup, ortadaki bir sorunun ismini koyabilirler. zamanlar olabilir inşallah. Evli ve çocukları olan Aslanlar, evlatları ile ilgili bazı pürüzlerin aşıldığını, bazı problemlerin çözüldüğünü görebilirler. Bazı kıymetli Aslanlar, bebek müjdesi de alabilir. Bekâr Aslanlar, bu dönemde, romantik ilişkilerini gözden geçirebilir, aksayan, eksik buldukları ya da kafalarında soru işareti oluşturmuş bazı konuları çözmek noktasında harekete geçebilirler. Romantik ilişkilerinde çok soru sorabilir, çok inceleyebilir, ya da çok irdeleyerek bazı sorunların masaya konmasını isteyebilirler. Bu tarihten sonra iyi düşünülmüş, çok iyi analiz edilmiş bazı riskli yatırımları olan Aslanlar ise, bu dönem çabalarının karşılığını alabilirler diyebiliriz inşallah. Hayırlı uğurlu, kademli olsun.

BAŞAK ve ASC BAŞAK:

Başak ve Yükselen Başaklar için Yay Dolunay döneminde, ev, aile, yuva kavramları ön plana çıkabilir. İş ve aile arasında bir miktar sıkışma yaşanabilir. Aile ve akrabalar arasında bir süredir görmezden gelinen sorunlar bir anda su yüzüne çıkabilir ve bu durum da işine odaklanmak isteyen Başakların biraz canını sıkabilir. Aile içinde bir hukuki sorunu, bir fikir anlaşmazlığını çözmek için kolları sıvamak durumunda olabilirler.  Yay burada olduğundan, yurtdışından bir akrabalarından destek görebilirler. Bir ev ya da bir taşınmaz için bütçe yapmaya karar veren, ya da bu yönde adım atan Başaklar, oldukça güzel adımlar atabilir, daha hızlı hareket edebilirler.  Bunun yanında kimse ile paylaşmadıkları bazı fikirleri olabilir. Dolunay döneminde bazı Başaklara ev ve taşınma konuları sıkıcı gelebilir, ancak kafalarında her şeyin belli bir sırası olduğundan, ev içinde çözmeleri gereken ya da fiziksel yaşam alanlarındaki bazı sorunları çözmeden esas gündemleri için harekete geçmek istemeyebilirler diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

TERAZİ ve ASC TERAZİ:

Terazi ve Yükselen Terazi’ler, Yay Dolunay döneminde oldukça yoğun bir iletişim temposu içinde kendilerini bulabilirler. Akrabalar, kardeşler, komşular ya da sık gördükleri kişiler ile bazı problemlerini bu dönemde rahatlıkla çözebilir, genel Dolunay haritasındaki Başak baskısı ile kişisel bazı iletişimsizlikleri kolayca aşabilirler inşallah. Ancak, bu durum, haritalarındaki diğer etkenlere göre komşularla ilgili bazı meselelerin ortaya dökülebileceği anlamına da gelebilir. Bunun yanında ani olarak bazı kısa seyahatler yapmak durumunda olabilir, bazı ticari meselelerini çözebilir, bekledikleri bazı evraklar ellerine geçebilir, bazı yazışmalarından olumlu sonuçlar alabilirler. Bu dönemde bazı aile üyelerinden önemli haberler alabilirler, ya da Yay kökenli olarak yurtdışından bekledikleri bir evrak da ellerine geçebilir. Bunun yanında bazı Teraziler, yaşadıkları çevreyi değiştirmek, başka bir semte taşınmak isteyebilirler de diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun

AKREP ve ASC AKREP:

Akrep ve Yükselen Akrepler, bu Dolunay, bu dönem daha çok mali konularına odaklanabilirler. Bazı alacaklarını alabilir, bazı borçlarını ödeyebilir, geçmiş dönemde yapmış oldukları bazı yatırımların meyvelerini toplayabilirler inşallah. Bunun yanında bazı yatırım kararlarını almaktan vazgeçebilir, daha güvenlikli, ayakları yere daha sağlam basan yatırım alanlarına yönelmek isteyebilirler. Bunun yanında yine yılın başından beri uygulamaya aldıkları bazı mali ve finansal planlarının yoluna girdiğini, iyi işlediğini görebilirler diyebiliriz. Ayrıca, bu dönemde konforları, güvenlikleri ön plana çıkabilir ve bu iki kavrama yoğunlaşan bazı harcamalar yapabilirler. Ellerine bir miktar para da geçebilir. Yine de borç almamaya, vermemeye özen göstermeleri menfaatlerine olabilir. Bunun yanında ödenmemiş faturalar, unutulmuş borçlar da olmamasına dikkat etmeleri, en azından böyle bir bakiye olup olmadığı konusunda minik bir gözden geçirme yapmaları faydalarınadır diyebiliriz inşallah. Hayırlı uğurlu, kademli olsun.

YAY ve ASC YAY:

Yay ve Yükselen Yay’lar için bu dönem önemli fırsatlarla dolu diyebiliriz inşallah. Canlarını sıkan, onları yoran ve üzen bazı problemlerin geride kaldığını görebilirler. Bazı kişilerle yüzleşebilir, bazı ortaklıklarını, arkadaşlıklarını ve görüşmeleri bırakabilirler. Bu dönemde dış görünüşleri ile ilgili bazı adımları atmak yerine, çevreleri ile çevrelerine ve dış dünyaya kendilerini ifade etme şekilleriyle alakalı bazı konulara yoğunlaşırlar ise, oldukça olumlu geri dönüşler alabilirler diyebiliriz. Ayrıca, Yaylar, kendilerini yoran bazı konuları hayatlarından çıkarma kararı alabilir, mantık çerçevesini oldukça dikkatli çizerek duygusal bazı kararlar da alabilirler. Kendilerini ve hayatlarını yakından ilgilendiren bazı olayları çok hızlı biçimde gündemlerine alabilir, dış dünyaya karşı kendilerini ve duygularını ifade etmek için başka bir rota bulmaya karar verebilirler. Bu dönemde bazı kişilerin kendilerine açık açık meydan okuduğunu görebilirler. Çözmeleri gereken bazı mini krizler olabilir, (Boğa Uranüs) ancak bunu da çok kolay ve başarılı biçimde atlatabilirler diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

OĞLAK ve ASC OĞLAK:

Oğlak ve Yükselen Oğlakların, 12. evlerinde, kadersel ve biraz da kontrol dışı bir alanda meydana gelmesi beklenen Dolunay’da, bazı hayatlarına yansıması olabilen önemli değişimler meydana gelebilir diyebiliriz. Kararsız kaldıkları bazı konular olabilir. Zihinsel olarak” X konuda nerede hata yapıyorum?”,” Y konusunda neden istediğim ilerlemeyi sağlayamıyorum?”, Niçin Z konusunu hala çözemedim?” gibi bazı düşünceleri kafalarında çevirmeye başlayabilirler. Sorunları daha kolay irdeleyebilmek için biraz daha perde arkasında kalarak olayları sadece izlemekle yetinebilirler. Bazı konuları da sıkı biçimde takip etmeyi bırakarak, olayların akışına göre yol çizmeyi düşünebilirler. Aynı zamanda bazı olumsuz düşünceleri kafalarından atmaları ve yeni düşüncelerle de yollarına devam etmeleri için çok iyi bir fırsat da var diyebiliriz. 12. Evde bir Dolunay, aynı zamanda gizli düşmanlıkların da evidir. Bu dönem açıkta olan rakiplerini bilen Oğlaklar, perde arkasında da kendi aleyhlerine olabilecek bazı olumsuzluklara zemin hazırlayan bazı isimleri biraz da şaşırarak öğrenebilirler. Ancak 12. Evdeki Dolunay kısa bir geri çekilme ve dinlenme dönemi olduğundan, her zaman doğru zamanı bekleyen Oğlaklar oldukça hızlı biçimde harekete geçebilir, gerekeni yapabilirler diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

KOVA ve ASC KOVA:

Kova ve Yükselen Kovalar için bu dönem en sevdikleri evde, arkadaşlıkları, sosyal grupları, çevreleri, meslektaşları evlerinde oldukça yoğun bir Dolunay enerjisi var diyebiliriz. Bazı Kovalar, bu dönemde bazı hayallerinin gerçekleştiğini görebilir, uzun zamandır üzerinde emek harcadıkları, peşinde koştukları umutlarının olumlu yönde filizlenmeye başladığını, bazı beklentilerinin ise revize edilmesi gerektiğini görebilirler. Zamana bıraktıkları, olması ya da olmaması konusunda nötr kaldıkları bazı konularda da önemli, şaşırtıcı haberler alabilirler. Bazı Kovalar, arkadaş gruplarından ayrılabilir, başka mecralarda yollarına devam edebilirler. Ancak ilerlemelerine oldukça ciddi katkılar sunabilecek insanlarla da yolları kesişebilir diyebiliriz. Yine bazı mali açılımlar ve finansal konuları, kariyer beklentilerini de gündeme alan Yay Dolunay’da meslekleri ile ilgili, mesleklerinde ilerleme ve yan dalları ile ilgili bazı fırsatların ellerine geçmesi de muhtemel diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

BALIK ve ASC BALIK:

Balık ve Yükselen Balıklar için, Yay Dolunay bazı sorunların aşıldığı, bazı sorunların yeniden gündeme alınıp kolayca ve pratik çözümler üretildiği bir dönem olabilir. Balık ve Yükselen Balıklar, bu dönemde, özellikle yaşlı, deneyimli ve olgun kişilerden görüş ve fikir alabilir, bazı planları için yine çevrelerinde bulunan bu kişilerden önemli destekler bulabilirler. Ayrıca işyerlerinde bekledikleri bir pozisyona geçebilir, ya da uzun zamandır planladıkları bir değişimi bu dönemde gerçekleştirerek mevcut işlerini bırakıp, Yay ruhuna uygun olarak başka bir mecrada, başka sularda yüzmeye karar verebilirler. Ancak şu birkaç gün, çok keskin iş değiştirmeler çok arzulanmaz. Durumları ve pozisyonları ne olursa olsun, hayatları için, ilerleyen dönemlerinde biraz daha huzurlu ve arzuladıkları tarzda bir hayat için bu değişikliğin biraz da cesaretle yapılması gerektiğinin farkında olabilirler diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

Sözümüz sağlığa.

(Fotoğraf: İSA TURAN)

yay