1.DEKANAT YAY: 22 KASIM- 1 ARALIK

Ve ASC Derecesi 0-10 arasında olan kıymetli Yay’lar için;

Eylül ayının ilk günlerinde Başak Mars etkileri, dekanatınıza bir miktar pürüzlü görünümler sunabilir aman dikkat. Bu görünümleri en aza indirmek için Mars etkilerini büyüteç altına almalıyız. Attığınız adımlarda çok aceleci olmamalı, ufak tefek aksaklıklara daha yüksek perdeden tepki vermemeli, sözcükleri silah gibi kullanmamalısınız. Bazı zamanlar bir anda kontrolünüzü kaybedebilir, çok da sevdiğiniz bir yöntem olmamasına rağmen aniden kabalaşabilirsiniz. Dinleyin, düşünün, tartın ve kararınızı öyle verin. Hızlı karar almak bazen oldukça iyi sonuçlar verebilirken, bazı zamanlarda telafi için de zaman ve enerji harcamak gerekebilir. Bu dönemde bazı taktiksel geri çekilme menfaatinize olabilir. Kendinize engeller ve bariyerler koymamalısınız. Dekanatınıza göre çok zorlu durumlar olmamasına rağmen, bazen gereksiz bir temkin ve şüphe ile olaylara bakabilir, fırsatları, elinizi uzatıp tutmak yerine itebilirsiniz. Ancak bu durum sizden kaynaklanabilir. Gereksiz gerilimlerden, negatif fikir, düşünce ve kelimenin tam anlamı ile sizi zehirleyen kişilerden uzak durmanız menfaatinize olabilir.

Yine Eylül ayının ilk günlerinde Güneş’in dekanatınıza göre olan durumuna bir göz atacak olursak, bu dönemde rakipleriniz sizi safdışı bırakmak, rekabet şartlarınızı aşındırmak ve sizi yıpratmak için devrede olabilir. Üstleriniz, yaptığınız işlerden çok memnun olmayabilir ya da yapabileceklerinizin üstünde performans bekleyebilir ya da biraz daha fazla çalışmanızı bekleyebilir. Yine bu süreçte işlerinizi istediğiniz gibi yoluna koymak adına normalden biraz daha çaba sarf edebilir, biraz daha çok çalışabilirsiniz. Sizden daha üst kademede bulunan yöneticileriniz, amirleriniz, şef ya da patronlarınızla bazı görüşlerinizi, fikirlerinizi tartışmak ve yaptığınız işin nitelikleri hakkında bir konuşma yapmak durumunda kalabilirsiniz. Serbest çalışıyorsanız, sizinle çalışan ya da birlikte iş yaptığınız kişilerle bazı pürüzlü konuşmalar gündeme gelebilir. Bunu kendinize yapılmış bir haksızlık olarak görmeden önce, geriye çekilerek resmin bütününe bakmalı, eleştirilere resmin tamamı ile cevap vermelisiniz diyebiliriz. Aynı zamanda bu eleştirileri neden aldığınızı düşünmek ve bunlara bulacağınız muhtemel yanıtlar da sizi bir üst düzeye taşıyabilir. Bu durumu, sosyal hayatınızda da karşılaşmanız muhtemel olan bazı pürüzleri de gidermekte kolaylıkla kullanabilirsiniz. Esnek olmak, sakin kalmak, sabırlı davranmak, detaylara bakmak bu dönemde başarılı olmanız için temel şartlandandır diyebiliriz.

Yine bu haftada Merkür’ün de biraz pürüzlü açılarını görmekteyiz. Bu dönem, biraz hız ve koşuşturma dönemi olabilir. bu aralıkta bazı yanlış anlaşılmalar, bazı zamanlar iletişim eksiklikleri, bazı zamanlar da telaşeden bazı konuları atlama ya da unutmalar gündeme gelebilir. Dinleyin, düşünün, tartın ve kararınızı öyle verin. Hızlı karar almak bazen oldukça iyi sonuçlar verebilirken, bazı zamanlarda telafi için de zaman ve enerji harcamak gerekebilir. Bazı konuşmalar yanlış anlamalara açık olabilir, bazı görüşmeler istediğiniz gibi olmayabilir ve bazı sert tartışmaların gelebileceğini de sezebilirsiniz. Böyle zamanlarda bir adım geri atın, enerjinizi tekrar toplayın, sakinleşin ve tekrar harekete geçin. Uzlaşma aramak, sizin için en iyisi olabilir. Ayrıntılara dikkat etmek, elinizde olan konunun hukuki sürecini incelemek, rakiplerinizin neler yaptığını bilmek bu dönemde size kazandırabilir. Çok ani kararlar almayın, zaman kazanmaya bakın. Atılımcı olmak, konuların üzerine cesaretle girmek oldukça güzel olabilir ama doğru zamanda, doğru yerde yapılacak hamlelerle başarılarınızı sürdürebilirsiniz. Bu bakımdan, en azından bu süreçte kişisel iletişimde doğru argümanları seçmekte büyük fayda var diyebiliriz.

Venüs’ün Eylül ayı içerisinde Terazi burcuna geçişi ile birlikte oldukça hoş etkiler görebilirsiniz. Şanslı, bereketli ve sevimli Venüs açılarından bol bol faydalanabilirsiniz. Venüs, aşk, para ve güzellikler gezegenidir ve etkileri önemlidir. Haritalarda, transit olarak olumlu aldığı açılarda çok hoş tezahürleri olabilir. Eylül ayının ortasından itibaren , hem aşk, hem para, hem de cesaret anlamında oldukça üst düzey şans ve fırsatlar yakalayabilirsiniz. Geçen dönemlerde bırakınız konuşmayı, aklınızdan bile geçirmediğiniz bazı konuları bugün cesaretle masaya koyabilir, bir süredir dikkatlice gözlemlediğiniz o özel kişiye açılma şansı bulabilirsiniz. Çok hoş tekliflerin cesurca gelmesi de muhtemeldir. Davetlerde, şık toplantılarda bulunabilir, davet edilebilir, tüm gözleri üzerinize çevirebilirsiniz. Sürpriz hediyeler alabilirsiniz. Paranızda bolluk ve bereket olabilir.  Bunun yanında evli olan, süregelen bir ilişkisi olan ya da kalbi boş olan kıymetli Yay ve Yükselen Yaylar  için de aynı cümleleri kurabiliriz. Üstelik bazı başlangıçlar son derece maceralı ve heyecan verici, evlilikteki bazı pürüzlerin giderilmesi hızlı ve sorunsuz, var olan ilişkinin de daha ciddi bir yöne evrilmesi de bu dönem sevindirici etkiler arasında yazılabilir.

Ay başlarında nispeten rutin olsa da, ay ortasından itibaren son derece hoş, sevimli ve güçlü açıların olduğu, önemli kazanımlarınızın olabileceği hoş bir ay diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

2.DEKANAT YAY: 2-11 ARALIK

Ve ASC Derecesi 10-20 arasında olan kıymetli Yay’lar için; 

Aramıza yeni katılan kıymetli Yay’lar ve Yükselen Yay’lar için düzenli olarak tekrarlamamız gereken ve asla göz ardı edilmemesi gereken oldukça önemli astrolojik görünümlerden olan Neptün etkilerinden  bahsetmek durumundayız. Neptün etkileri ile bazı zamanlar tam olarak nereye doğru ilerlediğinizi kestiremiyor olabilirsiniz, bu da sizi oldukça huzursuz edebilir, lakin bu ayın son derece hoş ve şık etkileri, bu görünümleri ve huzursuzluklarınızı en aza indirgemenize yardımcı olabilir diyebiliriz. Kendinize daha çok inanmalı, güvenmeli, kendinize yatırım yapmalı ve kendinize ayırdığınız zamanı artırmalısınız. Kendinize ayırdığınız vakit arttıkça zihinsel olarak dinlenmiş ve rahat olabilir, hayatınızda devam edegelen bazı belirsizlikler olsa dahi, kolaylıkla ve başarıyla üstesinden gelebilirsiniz. Oldukça dikkatli değerlendirilmesi gereken, dağınıklığı içinde belirli bir düzen ve sistematik barındıran önemli bir dönem diyebiliriz. Özellikle Satürn-Neptün arasında muazzam bir kontak var. Kişisel, daha doğrusu zihinsel ve psikolojik gelişime, sezgilerinizi daha da güçlendirme ve büyütme yöntemlerine, insan ruhunun derinliklerine inmeye, bilinçaltı ve psişik düzlem bağlamında olguları inceleme konusunda daha istekli olabilirsiniz. Bazı düşüncelerinizin gerçekliğe dönüştüğünü görebilirsiniz. Zihninizden geçen düşünceler, reel olarak hayatınıza girmeye başlayabilir. Bu yüzden düşüncelerinizin pozitif ve iyimser olmasına dikkat etmelisiniz diyebiliriz. (Bu konu hakkında geniş bilgi almak için sitemizde BALIK BURCU sayfasına giderek Neptün ve etkileri hakkında çok detaylı bilgi alabilirsiniz). Temmuz ayında manevi ve sezgisel deneyimlerinizi kullanarak istek ve beklentilerinizi, hayallerinizi gerçekleştirmek için çok önemli fırsatlar yakalayabilir, hızla harekete geçebilirsiniz.

Ekim ayı sonuna kadar olan sürece dikkat ettiğimiz zaman, dekanatınızda oldukça şık görünümler sunan kişisel gezegeniniz Jüpiter’in etkilerini görmekteyiz. Büyük şans, büyük başarı yanınızda. Bu dönemde yatırımlarınızdan, elinizi attığınız her işten başarı kazanabilirsiniz. Jüpiter etkileri de bu dönem size oldukça parlak fırsatlar, oldukça aydınlık zamanlar sunuyor diyebiliriz. Ekim ayına kadar olan dilimde, kendinizi oldukça şanslı sayabilir, paranızı oldukça bereketli, hayatınızı oldukça kolay biçimde yaşadığınızı görebilir, normal akış içindeki zorlukların en az noktaya indiğini fark edebilirsiniz. Akademik hayatı devam eden, hukuki pürüzlerinin peşinde olan ya da yurtdışı için girişimler yapmak isteyen kıymetli Yaylar, bu önemli dönemi son gününe kadar değerlendirmeliler. Ancak Eylül ayında, sizin için önemli olan bazı maddi konuları çok yakın çevrenizle ve güvenilir insanlarla paylaşmanız önemlidir. Ayrıca, minik sağlık sorunlarınızı bu dönem ihmal etmeyiniz. Ağır, yağlı yiyeceklerden, sıcak zamanlarda dışarda fazla bulunmaktan, hareketsiz kalmaktan kaçınmanız menfaatinize olabilir.

Eylül ayının ilk haftasında Venüs etkilerine dikkatle bakmamız gerekiyor diyebiliriz. Venüs, Başak burcunda iken, dekanatınızda beklentilerinizin altına inebilir. Etkileri biraz zayıf kalabilir. Mutluluğu içinizde değil de dış dünyada aramaya başlayabilirsiniz. İşlerinizde istediğiniz ilerlemeleri alamadığınızı düşünebilirsiniz. Karamsarlığa kapılabilirsiniz. Takdir ve övgü almak isteyebilir, bunun için de harcamalarınızı artırabilirsiniz. Yeme içme konusunda abartılı olabilir, çevrenizin ve diğer insanların görüşlerine karşı hassas olabilirsiniz. Bu dönemde borç para almak ve kredi kartına yüklenmek, gereksiz harcamalar yapmak çok parlak bir fikir olmayabilir aman dikkat. Ancak bu karamsarlık duygularına kapılıp da yapmak istediklerinizden kesinlikle vazgeçmemelisiniz, çünkü Eylül ortasından itibaren temponuz daha hızlanabilir. Bu dönemi sabırla işinize devam ederek aşabilirsiniz.

Yine Eylül ayının ortalarına kadar olan sürece baktığımız zaman, bu dönemde rakipleriniz sizi safdışı bırakmak, rekabet şartlarınızı aşındırmak ve sizi yıpratmak için devrede olabilir. Üstleriniz, yaptığınız işlerden çok memnun olmayabilir ya da yapabileceklerinizin üstünde performans bekleyebilir ya da biraz daha fazla çalışmanızı bekleyebilir. Yine bu süreçte işlerinizi istediğiniz gibi yoluna koymak adına normalden biraz daha çaba sarf edebilir, biraz daha çok çalışabilirsiniz. Sizden daha üst kademede bulunan yöneticileriniz, amirleriniz, şef ya da patronlarınızla bazı görüşlerinizi, fikirlerinizi tartışmak ve yaptığınız işin nitelikleri hakkında bir konuşma yapmak durumunda kalabilirsiniz. Serbest çalışıyorsanız, sizinle çalışan ya da birlikte iş yaptığınız kişilerle bazı pürüzlü konuşmalar gündeme gelebilir. Bunu kendinize yapılmış bir haksızlık olarak görmeden önce, geriye çekilerek resmin bütününe bakmalı, eleştirilere resmin tamamı ile cevap vermelisiniz diyebiliriz. Aynı zamanda bu eleştirileri neden aldığınızı düşünmek ve bunlara bulacağınız muhtemel yanıtlar da sizi bir üst düzeye taşıyabilir. Bu durumu, sosyal hayatınızda da karşılaşmanız muhtemel olan bazı pürüzleri de gidermekte kolaylıkla kullanabilirsiniz. Esnek olmak, sakin kalmak, sabırlı davranmak, detaylara bakmak bu dönemde başarılı olmanız için temel şartlandandır diyebiliriz.

20 Eylül tarihine kadar Başak Mars’ın da dekanatınıza olan etkilerine göz atmakta fayda var. Başak Mars etkileri, dekanatınıza bir miktar pürüzlü görünümler sunabilir aman dikkat. Bu görünümleri en aza indirmek için Mars etkilerini büyüteç altına almalıyız. Attığınız adımlarda çok aceleci olmamalı, ufak tefek aksaklıklara daha yüksek perdeden tepki vermemeli, sözcükleri silah gibi kullanmamalısınız. Bazı zamanlar bir anda kontrolünüzü kaybedebilir, çok da sevdiğiniz bir yöntem olmamasına rağmen aniden kabalaşabilirsiniz. Dinleyin, düşünün, tartın ve kararınızı öyle verin. Hızlı karar almak bazen oldukça iyi sonuçlar verebilirken, bazı zamanlarda telafi için de zaman ve enerji harcamak gerekebilir. Bu dönemde bazı taktiksel geri çekilme menfaatinize olabilir. Kendinize engeller ve bariyerler koymamalısınız. Dekanatınıza göre çok zorlu durumlar olmamasına rağmen, bazen gereksiz bir temkin ve şüphe ile olaylara bakabilir, fırsatları, elinizi uzatıp tutmak yerine itebilirsiniz. Ancak bu durum sizden kaynaklanabilir. Gereksiz gerilimlerden, negatif fikir, düşünce ve kelimenin tam anlamı ile sizi zehirleyen kişilerden uzak durmanız menfaatinize olabilir.

Eylül ayının sonlarına doğru, Güneş ve Venüs’ün Terazi burcuna geçmesi ile bazı pürüzlü görünümler oldukça hafifleyebilir  diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

3.DEKANAT YAY: 12-21 ARALIK:

Ve ASC Derecesi 20-30 arasında olan kıymetli Yay’lar için; 

6-17 Eylül tarihleri arasında dekanatınızdaki Venüs görünümlerine baktığımız zaman, biraz tatsız bir Venüs görmekteyiz. Venüs, Başak burcunda iken, dekanatınızda beklentilerinizin altına inebilir. Etkileri biraz zayıf kalabilir. Mutluluğu içinizde değil de dış dünyada aramaya başlayabilirsiniz. İşlerinizde istediğiniz ilerlemeleri alamadığınızı düşünebilirsiniz. Karamsarlığa kapılabilirsiniz. Takdir ve övgü almak isteyebilir, bunun için de harcamalarınızı artırabilirsiniz. Yeme içme konusunda abartılı olabilir, çevrenizin ve diğer insanların görüşlerine karşı hassas olabilirsiniz. Bazı insanlar, bazı davranışlarınızı bencilce bulabilir. Bu dönemde borç para almak ve kredi kartına yüklenmek, gereksiz harcamalar yapmak çok parlak bir fikir olmayabilir aman dikkat. Ancak bu karamsarlık duygularına kapılıp da yapmak istediklerinizden kesinlikle vazgeçmemelisiniz, çünkü Eylül ortasından itibaren temponuz daha hızlanabilir. Bu dönemi sabırla işinize devam ederek aşabilirsiniz.

7-16 Eylül tarih aralığına baktığımız zaman, Merkürden gelen yoğun etkilerden dolayı bir miktar sinirli, aceleci olabilirsiniz. Bazı konularda biraz kafa karışıklığı hissedebilirsiniz. Bu pürüzlerden korunmak adına özellikle iletişim dilinize ve iletişim kurduğunuz kişilerle aranızda geçen diyaloglara dikkat etmek durumunda olabilirsiniz. Bu dönemde iletişim kurmakta ve kendinizi ifade etmekte biraz zorlanabilirsiniz. İş temponuz yoğun ve yorucu olabilir. Bu tempo sonucunda bazen elmalarla armutlar karışabilir, bazı yanlış anlaşılmalar olabilir. Bazı ortamlarda pot kırabilir, açıklamak istemediğiniz ya da bilinmesini istemediğiniz bir konuyu ağzınızdan kaçırabilirsiniz.  Bazı çok önemli kararlar için zihniniz biraz durup düşünmeye ihtiyaç duyuyorsa, o konuları ertelemekten ya da biraz temponuz düşmeye başladıktan sonra ele almaktan kaçınmayın. Eylül, diğer aylara göre yoğun ve koşturmacalı olmasına rağmen, kendi içinde sakin ve rutindir.

Yine Eylül ayı içinde Güneş etkilerine bakacak olursak, özellikle 10-25 Eylül tarihleri arası dikkatimizi çekiyor. bu dönemde rakipleriniz sizi safdışı bırakmak, rekabet şartlarınızı aşındırmak ve sizi yıpratmak için devrede olabilir. Üstleriniz, yaptığınız işlerden çok memnun olmayabilir ya da yapabileceklerinizin üstünde performans bekleyebilir ya da biraz daha fazla çalışmanızı bekleyebilir. Yine bu süreçte işlerinizi istediğiniz gibi yoluna koymak adına normalden biraz daha çaba sarf edebilir, biraz daha çok çalışabilirsiniz. Sizden daha üst kademede bulunan yöneticileriniz, amirleriniz, şef ya da patronlarınızla bazı görüşlerinizi, fikirlerinizi tartışmak ve yaptığınız işin nitelikleri hakkında bir konuşma yapmak durumunda kalabilirsiniz. Serbest çalışıyorsanız, sizinle çalışan ya da birlikte iş yaptığınız kişilerle bazı pürüzlü konuşmalar gündeme gelebilir. Bunu kendinize yapılmış bir haksızlık olarak görmeden önce, geriye çekilerek resmin bütününe bakmalı, eleştirilere resmin tamamı ile cevap vermelisiniz diyebiliriz. Aynı zamanda bu eleştirileri neden aldığınızı düşünmek ve bunlara bulacağınız muhtemel yanıtlar da sizi bir üst düzeye taşıyabilir. Bu durumu, sosyal hayatınızda da karşılaşmanız muhtemel olan bazı pürüzleri de gidermekte kolaylıkla kullanabilirsiniz. Esnek olmak, sakin kalmak, sabırlı davranmak, detaylara bakmak bu dönemde başarılı olmanız için temel şartlandandır diyebiliriz. Ay sonundan itibaren bu pürüzlü görünümler hafifleyebilir ve Terazi zamanlarına güzel adımlar atabilirsiniz diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

Sözümüz sağlığa.

 

yay ve yükselen yay burcu