1.DEKANAT YAY: 22 KASIM-1 ARALIK

Ve AS Derecesi 0-10 arasında olan kıymetli Yay’lar için;

Temmuz ayının ilk günlerinde meydana gelmesi beklenen tutulma için son derece detaylı açıklamalarımı ve Mars’ın Aslan burcuna geçişinin detaylı analizini de ilerleyen günlerde sitemizde bulabilir, okuyabilirsiniz.

Haziran ayının son günlerinden itibaren Temmuz ayının son günlerine kadar olan süreçte eski konuları birer ikişer ele almaya başlayabilirsiniz. Tabii bu süreçte bir Merkür RX hareketimiz var. Eskiden süregelen, üzerinde durmadığınız bazı iş planlarınız ve fikirleriniz gündeme gelebilir. Bu ‘’RX’’ rüzgarı ile iş sahibi iseniz, oldukça önemli alımlar yapabilir, işinizi geliştirebilir ve büyütebilir, ticari hayatınızı canlandırabilirsiniz. İş anlaşmaları yapabilir, yeni sözleşmeler için masaya oturabilir, oldukça önemli kararları başarıyla ve hızla alabilir, son derece pratik ve uygulamada adeta tıkır tıkır işleyen fevkalade planlar yapabilirsiniz diyebiliriz. Tekrar belirtmekte fayda var, eğer şimdi uygulamaya koymak istediğiniz plan, fikir, proje ve düşünce evvelden temeli atılmış ise muazzam biçimde devreye alınabilir. Ama yeni bir fikir ve spontan gelişen bir plan ise, notunuzu alarak Merkür Rx’ten sonra tekrar gündeme alabilirsiniz. Hala aynı düşünceniz devam ediyorsa, tutulmanın da süregelen etkisi ile beklentilerinizin üzerindeki gelişmeler sizi bekliyor olabilir.

Temmuz ayının ortalarına kadar olan sürece baktığımızda ise Mars’ın Aslan burcuna geçmesi ile beraber, cesaret, güç ve enerji dolu olabilirsiniz. En önemli getirileri olan kişisel yüksek özgüven ve cesaretinizi başarıyla ortaya koyabilirsiniz. Rekabet gerektiren konularda da, işbirliği gerektiren konularda da oldukça iyi olabilirsiniz. Cesaret, güç ve enerji dolu hissedebilirsiniz. Enerji ve dinamizm gerektiren işlerinize başlayabilir, işinizde ilerleyebilir, çevrenize liderlik edebilirsiniz. Çabanız ve çalışmalarınız takdir görebilir, yepyeni konular ele alabilir, sizi bir adım daha ileriye taşıyabilecek projelere ‘’Merhaba’’ diyebilirsiniz. Başarı ve yükselme istiyor, iş ve sosyal hayatınızda bir adım daha fazla atmak istiyorsanız mantığınızın ve sezgilerinizin ortak olarak işaret ettiği yolu tercih edebilir, karlı çıkabilirsiniz.  Oldukça odaklı ve hırslı olabilirsiniz. Yeteneklerinizi ve elinizdeki argümanları ortaya koyarak iş ya da ticaret hayatınızda daha güçlü rekabet edebilirsiniz. Zorluklara ve pürüzlere çok da takılmadan, onları kenara iterek hızla yolunuza devam edebilirsiniz.

22 Temmuz tarihine kadar rutin düzeniniz devam ederken, Güneş’in Aslan burcuna geçmesi ile beraber son derece şık Güneş etkileri görmekteyiz. Üretici, aktif ve girişimci olabilirsiniz. Enerjik ve üretici yapınız hızla devreye girebilir, bu süreçte oldukça keyifli, rahat ve eğlenceli olabilirsiniz. Pek çok konuda istediklerinizi elde edebilir, hedeflerinizin bir kısmına ulaşabilir, bir kısmı için de oldukça motive olabilirsiniz. Kendinize olan güveniniz oldukça yüksek olabilir, etrafınıza pozitif enerjili kişileri daha çok çekebilir, aynı zamanda ailenizden de oldukça güçlü destekler alabilirsiniz. Aile içinde pek çok konuda görüş ve önerilerinize başvurulabilir, pek çok konuda bilginiz olabilir. İlgilendikleri ve ilerleme kaydetmek istedikleri konuların üzerinde odaklanan kıymetli Yaylar, bugünleri değerlendirmeliler diyebiliriz.

Yine ay sonuna doğru, özellikle 24 Temmuz sonrası Venüs etkileri ile oldukça huzurlu, mutlu ve enerjik olabilirsiniz, kişisel ve romantik ilişkilerinizde her şey yolunda olabilir. Bu dönemde işyerinizde de oldukça iyi çalışabilir, kazancınız artabilir ve kazancınızı artırma yollarını bulabilirsiniz. Kişisel çekiciliğiniz yükselebilir, popüler ve aranan bir kişi olabilirsiniz. Bu haftayı son gününe kadar değerlendirmeniz menfaatiniz icabıdır diyebiliriz. Bu dönemde romantik ilişkileriniz ve evliliğiniz oldukça iyi bir düzeyde devam edebilir. Kalbi boş olan Yaylar, kalplerini bu dönem kriterlerine göre biri ile doldurabilirler. Bu dönemde beklenmedik, aniden gelen güzel haberlere de hazırlıklı olmalısınız. İltifat, hediyeler, ani teklifler almanız muhtemel. Kozmetik ve kıyafet seçimleriniz başarılı olabilir diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

2.DEKANAT YAY: 2-11 ARALIK

Ve ASC Derecesi 10-20 arasında olan kıymetli Yay’lar için;

Aramıza yeni katılan kıymetli Yay’lar ve Yükselen Yay’lar için düzenli olarak tekrarlamamız gereken ve asla göz ardı edilmemesi gereken oldukça önemli astrolojik görünümlerden olan Neptün etkilerinden  bahsetmek durumundayız. Neptün etkileri ile bazı zamanlar tam olarak nereye doğru ilerlediğinizi kestiremiyor olabilirsiniz, bu da sizi oldukça huzursuz edebilir, lakin bu ayın son derece hoş ve şık etkileri, bu görünümleri ve huzursuzluklarınızı en aza indirgemenize yardımcı olabilir diyebiliriz. Kendinize daha çok inanmalı, güvenmeli, kendinize yatırım yapmalı ve kendinize ayırdığınız zamanı artırmalısınız. Kendinize ayırdığınız vakit arttıkça zihinsel olarak dinlenmiş ve rahat olabilir, hayatınızda devam edegelen bazı belirsizlikler olsa dahi, kolaylıkla ve başarıyla üstesinden gelebilirsiniz. Oldukça dikkatli değerlendirilmesi gereken, dağınıklığı içinde belirli bir düzen ve sistematik barındıran önemli bir dönem diyebiliriz. Özellikle Satürn-Neptün arasında muazzam bir kontak var. Kişisel, daha doğrusu zihinsel ve psikolojik gelişime, sezgilerinizi daha da güçlendirme ve büyütme yöntemlerine, insan ruhunun derinliklerine inmeye, bilinçaltı ve psişik düzlem bağlamında olguları inceleme konusunda daha istekli olabilirsiniz. Bazı düşüncelerinizin gerçekliğe dönüştüğünü görebilirsiniz. Zihninizden geçen düşünceler, reel olarak hayatınıza girmeye başlayabilir. Bu yüzden düşüncelerinizin pozitif ve iyimser olmasına dikkat etmelisiniz diyebiliriz. (Bu konu hakkında geniş bilgi almak için sitemizde BALIK BURCU sayfasına giderek Neptün ve etkileri hakkında çok detaylı bilgi alabilirsiniz). Temmuz ayında manevi ve sezgisel deneyimlerinizi kullanarak istek ve beklentilerinizi, hayallerinizi gerçekleştirmek için çok önemli fırsatlar yakalayabilir, hızla harekete geçebilirsiniz. Bu hamleniz için 20 Temmuz’a kadar olan dönemde gözlerinizi açık tutmanız menfaatinize olabilir.

Temmuz ayının ilk günlerinde meydana gelmesi beklenen tutulma için son derece detaylı açıklamalarımı ve Mars’ın Aslan burcuna geçişinin detaylı analizini de ilerleyen günlerde sitemizde bulabilir, okuyabilirsiniz.

Ekim ayı sonuna kadar olan sürece dikkat ettiğimiz zaman, dekanatınızda oldukça şık görünümler sunan kişisel gezegeniniz Jüpiter’in etkilerini görmekteyiz. Büyük şans, büyük başarı yanınızda. Bu dönemde yatırımlarınızdan, elinizi attığınız her işten başarı kazanabilirsiniz. Jüpiter etkileri de bu dönem size oldukça parlak fırsatlar, oldukça aydınlık zamanlar sunuyor diyebiliriz. Ekim ayına kadar olan dilimde, kendinizi oldukça şanslı sayabilir, paranızı oldukça bereketli, hayatınızı oldukça kolay biçimde yaşadığınızı görebilir, normal akış içindeki zorlukların en az noktaya indiğini fark edebilirsiniz. Akademik hayatı devam eden, hukuki pürüzlerinin peşinde olan ya da yurtdışı için girişimler yapmak isteyen kıymetli Yaylar, bu önemli dönemi son gününe kadar değerlendirmeliler. Ancak bu dönemde minik sağlık sorunları büyüyebilir. Bu yüzden ağır, yağlı yiyeceklerden, sıcak zamanlarda dışarda fazla bulunmaktan, hareketsiz kalmaktan kaçınmanız menfaatinize olabilir.

16 Temmuz’dan itibaren Aslan Mars etkileri, dekanatınıza ve son derece şık Jüpiter etkilerinize cila misali parlaklık vermek için geliyor. Bu süreçte kendinizi daha güçlü, daha net ve daha rahat ifade edebilir, isteklerinizi elde etme ve hedeflerinize doğru ilerlemede daha gözü kara ve daha cesur olabilirsiniz. Kendinize olan güveniniz göz kamaştırabilir. Kişiliğinizin gücü ve olumlu tavırlarınızla hem yeni karşılaştığınız kişiler üzerinde olumlu bir etki bırakabilir, hem de çevrenize örnek olabilirsiniz. Rekabet isteyen ile rekabet edebilir, işbirliği ve ekip çalışmaları içinde ise göz kamaştırabilirsiniz. Ağır ve sert rekabet koşullarına ‘’Sıkıntı yok, konsept böyle ise uyarız’’ türünden iyimser ve sevimli yaklaşımınızla mücadeleci yönünüzü tüm hatlarıyla ortaya çıkarabilir, rakiplerinizi ya da önünüze engel olan tüm konu ve detayları bandın dışına atabilirsiniz. Aleyhinize olabilecek ya da gelişebilecek durumlardan efsanevi iyimserliğiniz ve iyilik çeken mıknatısınızla rahatlıkla sıyrılabilirsiniz. Daha da sivrilen ve daha da parlayan zekânızla başarılı biçimde ön plana çıkabilirsiniz. Çok yönlü ve verimli yapınız iş hayatınızda parmakla gösterilmenize neden olabilir. Pek çok açıdan rahat ve mutlaka değerlendirilmesi gereken günlerdir. Alınan önemli kararların içinde olabilir, başarılı hamlelerin mimarı olabilir, çevrenize destek olabilir, hızla grubunuz ve çevrenizde liderliğe yükselebilirsiniz. Hızlı, aktif ve enerjik bir dönem inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

3.DEKANAT YAY: 12-21 ARALIK

Ve ASC Derecesi 20-30 arası olan kıymetli Yay’lar için;

Temmuz ayının ilk günlerinde meydana gelmesi beklenen tutulma için son derece detaylı açıklamalarımı ve Mars’ın Aslan burcuna geçişinin detaylı analizini de ilerleyen günlerde sitemizde bulabilir, okuyabilirsiniz.

Temmuz ayının ilk haftasında Venüs etkileri ile kişisel ve romantik ilişkileriniz, beklentilerinizin bir miktar altında kalabilir. Süreçte, mutluluğu içinizde değil de dış dünyada aramaya başlayabilirsiniz. Takdir ve övgü almak isteyebilir, bunun için de harcamalarınızı artırabilirsiniz. Yeme içme konusunda abartılı olabilir, çevrenizin ve diğer insanların görüşlerine karşı hassas olabilirsiniz. Bu dönemde borç para almak ve kredi kartına yüklenmek çok parlak bir fikir olmayabilir aman dikkat.

Temmuz ayında dikkatle incelenmesi gereken bir Merkür RX hareketi bulunmaktadır. Bu dönemde Merkür’den bazı pürüzlü görünümler alabilirsiniz. Bu pürüzlerden korunmak adına özellikle iletişim dilinize ve iletişim kurduğunuz kişilerle aranızda geçen diyaloglara dikkat etmek durumunda olabilirsiniz. Bu dönemde iletişim kurmakta ve kendinizi ifade etmekte biraz zorlanabilirsiniz. İş temponuz yoğun ve yorucu olabilir. Bu tempo sonucunda bazen elmalarla armutlar karışabilir, bazı yanlış anlaşılmalar olabilir. Bazı çok önemli kararlar için zihniniz biraz durup düşünmeye ihtiyaç duyuyorsa, o konuları ertelemekten ya da biraz temponuz düşmeye başladıktan sonra ele almaktan kaçınmayın. Bazı zamanlar tam olarak nereye doğru ilerlediğinizi kestiremiyor olabilirsiniz, bu da sizi oldukça huzursuz edebilir. Kendinize daha çok inanmalı, güvenmeli, kendinize yatırım yapmalı ve kendinize ayırdığınız zamanı artırmalısınız. Gizli, el altından yürütülen bazı faaliyetlerin içinde olmayınız. Dedikodu ve söylemlerden, negatif kişilerden uzak durunuz, çünkü enerjiniz bazı zamanlarda ancak kendinize yetebilecek düzeyde kalabilir.  Kendinize ayırdığınız vakit arttıkça zihinsel olarak dinlenmiş ve rahat olabilir, hayatınızda devam edegelen bazı belirsizlikler olsa dahi, kolaylıkla ve başarıyla üstesinden gelebilirsiniz. Yine bu dönemde herhangi bir maddi kayıpla yüz yüze gelmemek adına kişisel eşyalarınıza, paranıza, yatırımlarınıza, telefonla veya yüz yüze iletişim kurduğunuz yeni kişilere dikkat etmeniz gerekebilir. Özellikle ilk anlarda sizde güven uyandırmayan ya da sizi bir şekilde huzursuz eden kişilerden uzak durmanızı, bir şekilde aynı ortamda bulunmanız gerekiyorsa belirli ve mümkün olan en uzak mesafeyi koymanızı tavsiye etmekte, hatta rica etmekteyim.

20 Temmuz tarihinden itibaren Güneş’in Aslan burcuna da geçmesiyle şanslı ve parlak bir dönemde, hem başarılı olabileceğiniz, hem de kişisel gücünüzü katlayabileceğiniz sevimli ve parlak bir döneme giriyorsunuz diyebiliriz. Bu şık dilimde,  başarınıza başarı, üretici yanınıza bir kat kat daha fazlasını, veriminize ise iki kat daha fazlasını sunabilir. Planlarınız oldukça iyi ilerleyebilir, iş hayatınızdaki bazı problemleri kolaylıkla çözebilir, yakın çevrenizdeki bazı pürüzleri temizleyebilir, hayatınızdaki bazı gereksiz detayları başarıyla ayıklayabilir ve yolunuza devam edebilirsiniz. Olumlu ve pozitif bakış açınız, size saygı duyulmasını sağlarken, ilerlemenize, başarılı işler yapmanıza ve parlamanıza da olanak tanır diyebiliriz. Ayrıca Merkür ve Venüs’ün şık atakları ile ay sonu hayli güzel zamanlarınız olabilir. Kişisel ve romantik ilişkilerinizde her şey yolunda olabilir. Bu dönemde işyerinizde de oldukça iyi çalışabilir, kazancınız artabilir ve kazancınızı artırma yollarını bulabilirsiniz. Kişisel çekiciliğiniz yükselebilir, popüler ve aranan bir kişi olabilirsiniz. Romantik ilişkileriniz ve evliliğiniz oldukça iyi bir düzeyde devam edebilir. Kalbi boş olan Yaylar, kalplerini bu dönem kriterlerine göre biri ile doldurabilirler. Bu dönemde beklenmedik, aniden gelen güzel haberlere de hazırlıklı olmalısınız. Yeni bir romantik başlangıç yapabilir, evliliğinizdeki pürüzleri giderebilir, süregelen romantik ilişkinizi bir üst seviyeye taşımak için harika adımlar atabilirsiniz diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

Sözümüz sağlığa.

yay temmuz 2019: bÜyÜk atak