1.DEKANAT YENGEÇ:

21 HAZİRAN-1 TEMMUZ

VE ASC DERECESİ 0-10 DERECE OLAN KIYMETLİ YENGEÇLER İÇİN;

Kıymetli YENGEÇLER;

Bildiğiniz gibi tüm dünyada hızla yayılan ve ölümcül sonuçları olan Covid-19 virüsü ile devletimiz ve milletimiz büyük bir mücadele vermektedir.

Millet olarak verdiğimiz bu mücadelede sizin katkınız tartışılamaz. Bu yüzden önerilere uymanız, gerekmedikçe sokağa çıkmamanız, sosyal mesafeyi korumanız ve haberleri resmi kaynaklardan takip etmeniz menfaatiniz icabıdır. Hem milletimizin sağlığı, hem de kendi sağlığınız için bu mücadeleye elinizden gelen katkıyı sunacağınıza yürekten inanıyor, güzel bir Mayıs ayı temenni ediyorum.

Tüm yıl boyunca Uranüs’ten küçük ama önemli etkiler alabilirsiniz. Sabitleyelim. Önümüzdeki yıl boyunca anahtar kelimeniz, kişisel özgürlüğünüz ve kişisel sınırlarınız olabilir. Bu kavramlara çok kıymet verebilirsiniz. Geçmişte sizi sınırlayan pek çok etkiyi rahatlıkla aşabilirsiniz ya da bu yolda çok ciddi adımlar atabilirsiniz. Bu güzel Uranüs etkisini kendiniz için kullanabilir, yeni yeteneklerinizi, keşfetmekte kullanabilirsiniz. Entelektüel yetenekleriniz artabilir. Alışılmadık olanaklar karşınıza gelebilir, şaşıracağınız, aynı zamanda çok sevineceğiniz teklifler de alabilirsiniz. İnternet kullanımında daha ilerleyebilir, faydanıza olabilecek bilgilerle donanımınızı artırabilirsiniz. Sürprizli geçişlerle dolu, hızlı olmanız, fırsatları ve durumları erken görüp erken pozisyon almanız gereken önemli bir zaman dilimi. Değerlendirmeniz menfaatinize olabilir.

Mayıs ayının ilk günlerinde Merkür etkileri ile özellikle iş, para, ticaret ve eğitim konularında yeni girişimler yapabilir, kişisel rekabet gücünüzü artırabilir, kendinizi geliştirebilir ve kişisel gelişiminize katkıda bulunabilecek yeni yollar keşfedebilirsiniz. Yine bu zaman aralığında sizi çok heyecanlandırabilecek haberler alabilir, eski arkadaşlarınızla yepyeni konular konuşabilir, eski arkadaşlarınıza dayanarak yeni arkadaşlar edinebilir, özellikle tamamen yabancısı olduğunuz zihin ve fikir yapısındaki insanlarla ortak bir zeminde olarak yeni bir yol tutturabilir ve kendi içinizdeki oldukça önemli bir inşa sürecini başlatabilirsiniz. Oldukça koşuşturmalı ama üretken bir zaman dilimi olabilir, evden çalışıyor olsanız da bu yoğunluk devam edebilir. Teknolojiyi kullanma konusunda bilginizi daha da artırabilir, işlerinizde size yardımcı olacak bazı teknik donanım ve aletler alabilirsiniz.

Ay sonuna doğru, oldukça önemli günler olabilir. Kendinizi çok iyi ifade edebilir, kalabalıklar içinden hemen ayrılabilir, son derece canlı, sağlıklı, keyifli ve enerjik olabilirsiniz. Özgüveniniz oldukça yükselebilir, işinizde severek çalışabilir, zor işleri kolaylıkla üstlenebilirsiniz. Cesur adımlar atabilir, cesur kararlar alabilirsiniz. Oldukça karizmatik ve ışıltılı görünebilirsiniz. Sağlığınız için yapılan önerilere ve kurallara uyarak dikkatli adımlar atarak son derece şık ve verimli bir Mayıs ayı geçirebilirsiniz diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

2.DEKANAT YENGEÇ:

2-12 TEMMUZ

VE ASC DERECESİ 10-20 ARASINDA OLAN KIYMETLİ YENGEÇLER İÇİN;

Kıymetli YENGEÇLER;

Bildiğiniz gibi tüm dünyada hızla yayılan ve ölümcül sonuçları olan Covid-19 virüsü ile devletimiz ve milletimiz büyük bir mücadele vermektedir.

Millet olarak verdiğimiz bu mücadelede sizin katkınız tartışılamaz. Bu yüzden önerilere uymanız, gerekmedikçe sokağa çıkmamanız, sosyal mesafeyi korumanız ve haberleri resmi kaynaklardan takip etmeniz menfaatiniz icabıdır. Hem milletimizin sağlığı, hem de kendi sağlığınız için bu mücadeleye elinizden gelen katkıyı sunacağınıza yürekten inanıyor, güzel bir Mayıs ayı temenni ediyorum.

Aramıza yeni katılan kıymetli Yengeç okurlarımız için önemli detaylarla başlayalım. Neptün, önemi kavranamamasına rağmen, kişisel gezegenlerimiz ile açı yaptığı takdirde önemli sonuçları olabilecek bir gezegendir. Neptün’ü bir deniz dalgası gibi düşünün, ya çok yukarılara çıkabilirsiniz, ya da bir anda açıklara sürüklenebilirsiniz. Neptün doğru kullanılırsa Venüs’ün bir üst oktavı olduğundan şaşılacak sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu bakımdan Neptün konusunda bilginizi artırmanız menfaatinize olabilir. Sabit konularını kavramış olan değerli Yengeç ve Yükselen Yengeçler, sayfayı aşağı kaydırarak Mayıs ayı esas yorumlarına geçebilirler.

2020 yılı boyunca aylık burç yorumlarınızın sabit ve değişmeyen görünümü Neptün ile başlayalım. 2020 yılı içinde, Neptün’den gelen güzel açılarla ile insanları, olayları, durumları ve hayatınızdaki olguları çok kolay analiz edebilir, zihinsel ve ruhsal potansiyellerinizi çok daha etkin kullanabilirsiniz. Karşılıklı ilişkileriniz daha derin, daha anlamlı olabilir, hisleriniz oldukça güçlenebilir, hayatınızda belirgin bir bereket ve uyanış olabilir. Özellikle kişisel, daha doğrusu zihinsel ve psikolojik gelişime, sezgilerinizi daha da güçlendirme ve büyütme yöntemlerine, insan ruhunun derinliklerine inmeye, bilinçaltı ve psişik düzlem bağlamında olguları inceleme konusunda daha istekli olabilirsiniz. Bazı düşüncelerinizin gerçekliğe dönüştüğünü görebilirsiniz. Zihninizden geçen düşünceler, reel olarak hayatınıza girmeye başlayabilir. Bu yüzden düşüncelerinizin pozitif ve iyimser olmasına dikkat etmelisiniz diyebiliriz. (Bu konu hakkında geniş bilgi almak için sitemizde BALIK BURCU sayfasına giderek Neptün ve etkileri hakkında çok detaylı bilgi alabilirsiniz.

Nisan ayının son günlerinden, Mayıs ayının ortalarına kadar olan sürece baktığımızda Güneş’in dekanatınıza olumlu etkilerini görmekteyiz. Başarınıza başarı, üretici yanınıza bir kat kat daha fazlasını, veriminize ise iki kat daha fazlasını sunan güzel etkiler ile başlıyor diyerek yorumlarımıza başlayalım. Planlarınız oldukça iyi ilerleyebilir, iş hayatınızdaki bazı problemleri kolaylıkla çözebilir, yakın çevrenizdeki bazı pürüzleri temizleyebilir, hayatınızdaki bazı gereksiz detayları başarıyla ayıklayabilir ve yolunuza devam edebilirsiniz. Olumlu ve pozitif bakış açınız, size saygı duyulmasını sağlarken, ilerlemenize, başarılı işler yapmanıza ve parlamanıza da olanak tanıyabilir. Özgüveniniz oldukça yüksek olabilir.

Yine Mayıs ayının ilk haftasında Merkür, hayatınızın hızını bir miktar artırabilir. Bu etkiler ile dengeli, güçlü bir zihin yapısı ile hayatınızdaki zorluk ve pürüzleri kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Kendinizi çok güzel ifade edebilir, ikna edici olabilirsiniz. Bildiklerinizi paylaşabilir, çevrenize ilham veren bir başarı hikâyesi yazabilirsiniz. Her konuda görüş, fikir ve önerilerinize başvurulabilir, bilgi birikiminiz ve objektif bakış açınızla saygınlığınızı artırabilirsiniz. Yansız olarak olaylara bakabilirsiniz. Plan, fikir ve projelerinizi iyimserliğiniz ve zekânızla başarıyla yönetebilirsiniz. Aynı zamanda çevrenizdeki dargınlıkları ve küskünlükleri bitirmek üzere harekete geçebilirsiniz. Yine bu dönemde yukarıda detaylandırdığım Uranüs etkileri ile oldukça parlak ve orijinal fikirler bulabilirsiniz. Zihninizi yeni yollara ve yöntemlere açabilirsiniz. İlham ve özgünlük gerektiren işlerinizde oldukça başarılı olabilirsiniz.

Yine Mayıs ayının ortalarına kadar oldukça hoş Neptün etkileri ile güçlü sezgileriniz daha da güçlenebilir. Paylaşımcı ve empatik olabilirsiniz. İlk hissettikleriniz doğru çıkabilir. Ay sonuna kadar benzer ve önemli etkiler devam edebilir ve Nisan ayına nispeten daha huzurlu ve güvenli bir dönem olabilir diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

3.DEKANAT YENGEÇ:

13-22 TEMMUZ

VE ASC DERECESİ 20-30 ARASINDA OLAN KIYMETLİ YENGEÇLER İÇİN;

Kıymetli YENGEÇLER;

Bildiğiniz gibi tüm dünyada hızla yayılan ve ölümcül sonuçları olan Covid-19 virüsü ile devletimiz ve milletimiz büyük bir mücadele vermektedir.

Millet olarak verdiğimiz bu mücadelede sizin katkınız tartışılamaz. Bu yüzden önerilere uymanız, gerekmedikçe sokağa çıkmamanız, sosyal mesafeyi korumanız ve haberleri resmi kaynaklardan takip etmeniz menfaatiniz icabıdır. Hem milletimizin sağlığı, hem de kendi sağlığınız için bu mücadeleye elinizden gelen katkıyı sunacağınıza yürekten inanıyor, güzel bir Nisan ayı temenni ediyorum.

Önce sabitlerinizi, sonra da değişken etkenlerinizi konuşarak aylık yorumlarınızı yapalım.

Ağustos ayının ortalarına kadar olan süreçte, dekanatınızın karşısındaki Oğlak Jüpiter, bazı konularda konfor alanınızın dışına çıkma düşüncelerinizi besleyebilir. Hayatınızı daha büyütmek, geliştirmek ve ilerletmek için yollar aramaya başlayabilirsiniz. Bu hedefiniz için de yapabileceğinizden fazla proje üstlenebilir, ya da yapabileceğinizden çok daha fazla iş ve sorumluluk almaya başlayabilirsiniz. Ancak planlarınızın getirileri konusunda ve sizin de bu getiriler karşısında alacağınız tavır belirsizliğini koruyabilir. Fikir ve hayalleriniz çok büyük olabilir, görüşleriniz de uzağı gösterebilir, bunlar çok güzel gelişmelerdir, lakin sizi uyarmak isteyen ya da bu kadar ağır yükü gereksiz yere üstlendiğinizi söyleyenlere ve size yapıcı eleştiriler yöneltenlere karşı kırıcı olabilirsiniz aman dikkat. Bunun yerine zamanında ve rahat yapabileceğiniz konulara eğilmeye dikkat etmelisiniz. Daima dengeleri gözetmeli büyük planların da sonuçlarının ve getirilerinin büyük olabileceği noktasını hatırdan çıkarmamalısınız. Yine Pluton etkilerine baktığımız zaman; çevrenizi biraz daha kontrol altında tutmak isteyebilir, daha korumacı olabilirsiniz. Temel motivasyonunuz çevrenizi ve sevdiklerinizi korumak dahi olsa, bazı zamanlar sertleşebilirsiniz. Kırıcı olmamaya dikkat etmelisiniz. Karamsar olmanın bu dönem size hiçbir katkı sunmayacağını bilmelisiniz. Bazı zamanlarda işlerin istediğiniz gibi gitmediğini düşünebilirsiniz. Bazı zamanlar hedefleri, düşünceleri ve yapmaları gerekenler noktasında bir duraksama da yaşıyor olabilirsiniz. Bu aşamada küçük bir tavsiyem olabilir. Bazı problemli durumlarla karşılaştığınız zaman, amacınıza doğru ilerlemek adına zihinsel olarak bir ‘’inat’’ geliştirmeli ve her deneyimden öğrenme ve pay çıkarmalısınız. Bazı zamanlar fırsatlar, kötü giyinmiş olabilir. Önemli olan, onları görebilmektir.

Mayıs ayı ortalarına kadar olan sürece baktığımız zaman Merkür etkileri ile özellikle iş, para, ticaret ve eğitim konularında yeni girişimler yapabilir, kişisel rekabet gücünüzü artırabilir, kendinizi geliştirebilir ve kişisel gelişiminize katkıda bulunabilecek yeni yollar keşfedebilirsiniz. Yine bu zaman aralığında sizi çok heyecanlandırabilecek haberler alabilir, eski arkadaşlarınızla yepyeni konular konuşabilir, eski arkadaşlarınıza dayanarak yeni arkadaşlar edinebilir, özellikle tamamen yabancısı olduğunuz zihin ve fikir yapısındaki insanlarla ortak bir zeminde olarak yeni bir yol tutturabilir ve kendi içinizdeki oldukça önemli bir inşa sürecini başlatabilirsiniz. Oldukça koşuşturmalı ama üretken bir zaman dilimi olabilir, evden çalışıyor olsanız da bu yoğunluk devam edebilir. Teknolojiyi kullanma konusunda bilginizi daha da artırabilir, işlerinizde size yardımcı olacak bazı teknik donanım ve aletler alabilirsiniz. Bazı başvurular yapabilirsiniz. Yine önemli bir dost kazanabilir, pek çok konuyu danışabileceğiniz ve güvenebileceğiniz bir arkadaşlık geliştirebilir, eski bir arkadaşınızla ortaklık ya da beraber çalışma düşünebilirsiniz.

Mayıs ayının ortalarından sonuna kadar olan dönem ise, önemli bir dönemdir. Bu dönemde Güneş etkileri dekanatınızı son derece olumlu etkiliyor. Başarınıza başarı, üretici yanınıza bir kat kat daha fazlasını, veriminize ise iki kat daha fazlasını sunan güzel etkiler ile başlıyor diyerek yorumlarımıza başlayalım. Planlarınız oldukça iyi ilerleyebilir, iş hayatınızdaki bazı problemleri kolaylıkla çözebilir, yakın çevrenizdeki bazı pürüzleri temizleyebilir, hayatınızdaki bazı gereksiz detayları başarıyla ayıklayabilir ve yolunuza devam edebilirsiniz. Olumlu ve pozitif bakış açınız, size saygı duyulmasını sağlarken, ilerlemenize, başarılı işler yapmanıza ve parlamanıza da olanak tanıyabilir. Özgüveniniz oldukça yüksek olabilir. Güzel, rahat, sevimli bir ay diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

Sözümüz sağlığa.

 

yengeç