1.DEKANAT YENGEÇ:

21 HAZİRAN-1 TEMMUZ

VE ASC DERECESİ 0-10 DERECE OLAN KIYMETLİ YENGEÇLER İÇİN;

Kıymetli YENGEÇLER;

Bildiğiniz gibi tüm dünyada hızla yayılan ve ölümcül sonuçları olan Covid-19 virüsü ile devletimiz ve milletimiz büyük bir mücadele vermektedir.

Millet olarak verdiğimiz bu mücadelede sizin katkınız tartışılamaz. Bu yüzden önerilere uymanız, gerekmedikçe sokağa çıkmamanız, sosyal mesafeyi korumanız ve haberleri resmi kaynaklardan takip etmeniz menfaatiniz icabıdır. Hem milletimizin sağlığı, hem de kendi sağlığınız için bu mücadeleye elinizden gelen katkıyı sunacağınıza yürekten inanıyor, güzel bir Nisan ayı temenni ediyorum.

Nisan ayının ortalarına kadar olan süreçte, şu anda bulunduğumuz şartlardan dolayı biraz gergin ve güvensiz hissedebilirsiniz. Yine bu dönemde beklediğiniz ya da tamamlamanız gereken evraklar konusunda bazı pürüzler görebilirsiniz. Dinleyin, düşünün, tartın ve kararınızı öyle verin. Hızlı karar almak bazen oldukça iyi sonuçlar verebilirken, bazı zamanlarda telafi için de zaman ve enerji harcamak gerekebilir. Bazı konuşmalar yanlış anlamalara açık olabilir, bazı görüşmeler istediğiniz gibi olmayabilir ve bazı sert tartışmaların gelebileceğini de sezebilirsiniz. Böyle zamanlarda bir adım geri atın, enerjinizi tekrar toplayın, sakinleşin ve tekrar harekete geçin. Uzlaşma aramak, sizin için en iyisi olabilir. Evde kalmak, toparlanmak ve bir süre zihninizi dinlendirmek oldukça iyi bir fikir olabilir.

Güneş’in Boğa burcuna geçmesinin hemen akabinde evde ya da çalışma hayatınızda güçlü idareciliğiniz ortaya çıkabilir, bulunduğunuz her ortamı başarıyla çekip çevirebilirsiniz. Kişisel gücünüz katlanabilir, angarya gördüğünüz tüm işler sizin için keyif verici ve eğlenceli bir hal alabilir diyebiliriz. Hem sakin, hem dengede, hem de oldukça iyimser olabilirsiniz. Oldukça hoş başlayan ve öyle de devam etmesi oldukça muhtemel bu ay, başarınıza başarı, üretici yanınıza bir kat kat daha fazlasını, veriminize ise iki kat daha fazlasını sunabilir. Planlarınız bir saat gibi işleyebilir, günlük hayatınızda bazı problemleri kolaylıkla çözebilir, yakın çevrenizdeki bazı pürüzleri temizleyebilir, hayatınızdaki bazı gereksiz detayları başarıyla ayıklayabilir ve yolunuza devam edebilirsiniz. Olumlu ve pozitif bakış açınız, size saygı duyulmasını sağlarken, ilerlemenize, başarılı işler yapmanıza ve çevrenizde parlamanıza da olanak tanıyabilir diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

2.DEKANAT YENGEÇ:

2-12 TEMMUZ

VE ASC DERECESİ 10-20 ARASINDA OLAN KIYMETLİ YENGEÇLER İÇİN;

Aramıza yeni katılan kıymetli Yengeç okurlarımız için önemli detaylarla başlayalım. Neptün, önemi kavranamamasına rağmen, kişisel gezegenlerimiz ile açı yaptığı takdirde önemli sonuçları olabilecek bir gezegendir. Neptün’ü bir deniz dalgası gibi düşünün, ya çok yukarılara çıkabilirsiniz, ya da bir anda açıklara sürüklenebilirsiniz. Neptün doğru kullanılırsa Venüs’ün bir üst oktavı olduğundan şaşılacak sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu bakımdan Neptün konusunda bilginizi artırmanız menfaatinize olabilir. Sabit konularını kavramış olan değerli Yengeç ve Yükselen Yengeçler, sayfayı aşağı kaydırarak Nisan ayı esas yorumlarına geçebilirler.

2020 yılı boyunca aylık burç yorumlarınızın sabit ve değişmeyen görünümü Neptün ile başlayalım, 2020 yılı içinde, Neptün’den gelen güzel açılarla ile insanları, olayları, durumları ve hayatınızdaki olguları çok kolay analiz edebilir, zihinsel ve ruhsal potansiyellerinizi çok daha etkin kullanabilirsiniz. Karşılıklı ilişkileriniz daha derin, daha anlamlı olabilir, hisleriniz oldukça güçlenebilir, hayatınızda belirgin bir bereket ve uyanış olabilir. Özellikle kişisel, daha doğrusu zihinsel ve psikolojik gelişime, sezgilerinizi daha da güçlendirme ve büyütme yöntemlerine, insan ruhunun derinliklerine inmeye, bilinçaltı ve psişik düzlem bağlamında olguları inceleme konusunda daha istekli olabilirsiniz. Bazı düşüncelerinizin gerçekliğe dönüştüğünü görebilirsiniz. Zihninizden geçen düşünceler, reel olarak hayatınıza girmeye başlayabilir. Bu yüzden düşüncelerinizin pozitif ve iyimser olmasına dikkat etmelisiniz diyebiliriz. (Bu konu hakkında geniş bilgi almak için sitemizde BALIK BURCU sayfasına giderek Neptün ve etkileri hakkında çok detaylı bilgi alabilirsiniz).

Nisan ayının başlarında Merkür etkileri ile oldukça iyi haberler alabilirsiniz. Moraliniz yüksek olabilir. İşinizde, hayatınızda harcadığınız çabalar ve verdiğiniz emeklerin karşılığını katmerli olarak alabileceğiniz bir dönem diyebiliriz. Kişisel yeteneklerinizi, güçlü karakterinizi, keskin ve pratik zekânızı başarıyla kullanabilir, hangi işi yapıyorsanız, elinizdeki projeniz ne ise profesyonel biçimde ilerletebilirsiniz. Sezgilerinize güvenebilirsiniz. Özellikle Nisan ayının ilk haftasında ilk hissettikleriniz, ya da bir konu hakkında ilk aklınıza düşen fikir doğru olabilir. Ancak yine de önemli kararlar almak için acele etmemeniz menfaatiniz icabıdır. Bu dönemde mümkünse evde kalmanız, zihninizi dinlendirecek ve sevdiğiniz faaliyetler içinde olmanız, ilerleyen zamanlar için enerjinizi daha yoğun ve güçlü bir hale getirebilir diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

3.DEKANAT YENGEÇ:

13-22 TEMMUZ

VE ASC DERECESİ 20-30 ARASINDA OLAN KIYMETLİ YENGEÇLER İÇİN;

Kıymetli YENGEÇLER;

Bildiğiniz gibi tüm dünyada hızla yayılan ve ölümcül sonuçları olan Covid-19 virüsü ile devletimiz ve milletimiz büyük bir mücadele vermektedir.

Millet olarak verdiğimiz bu mücadelede sizin katkınız tartışılamaz. Bu yüzden önerilere uymanız, gerekmedikçe sokağa çıkmamanız, sosyal mesafeyi korumanız ve haberleri resmi kaynaklardan takip etmeniz menfaatiniz icabıdır. Hem milletimizin sağlığı, hem de kendi sağlığınız için bu mücadeleye elinizden gelen katkıyı sunacağınıza yürekten inanıyor, güzel bir Nisan ayı temenni ediyorum.

Ağustos ayının ortalarına kadar olan süreçte, dekanatınızın karşısındaki Oğlak Jüpiter, bazı konularda konfor alanınızın dışına çıkma düşüncelerinizi besleyebilir. Hayatınızı daha büyütmek, geliştirmek ve ilerletmek için yollar aramaya başlayabilirsiniz. Bu hedefiniz için de yapabileceğinizden fazla proje üstlenebilir, ya da yapabileceğinizden çok daha fazla iş ve sorumluluk almaya başlayabilirsiniz. Ancak planlarınızın getirileri konusunda ve sizin de bu getiriler karşısında alacağınız tavır belirsizliğini koruyabilir. Fikir ve hayalleriniz çok büyük olabilir, görüşleriniz de uzağı gösterebilir, bunlar çok güzel gelişmelerdir, lakin sizi uyarmak isteyen ya da bu kadar ağır yükü gereksiz yere üstlendiğinizi söyleyenlere ve size yapıcı eleştiriler yöneltenlere karşı kırıcı olabilirsiniz aman dikkat. Bunun yerine zamanında ve rahat yapabileceğiniz konulara eğilmeye dikkat etmelisiniz. Daima dengeleri gözetmeli büyük planların da sonuçlarının ve getirilerinin büyük olabileceği noktasını hatırdan çıkarmamalısınız. Yine Plüton etkilerine baktığımız zaman; çevrenizi biraz daha kontrol altında tutmak isteyebilir, daha korumacı olabilirsiniz. Temel motivasyonunuz çevrenizi ve sevdiklerinizi korumak dahi olsa, bazı zamanlar sertleşebilirsiniz. Kırıcı olmamaya dikkat etmelisiniz. Karamsar olmanın bu dönem size hiçbir katkı sunmayacağını bilmelisiniz. Bazı zamanlarda işlerin istediğiniz gibi gitmediğini düşünebilirsiniz. Bazı zamanlar hedefleri, düşünceleri ve yapmaları gerekenler noktasında bir duraksama da yaşıyor olabilirsiniz. Bu aşamada küçük bir tavsiyem olabilir. Bazı problemli durumlarla karşılaştığınız zaman, amacınıza doğru ilerlemek adına zihinsel olarak bir ‘’inat’’ geliştirmeli ve her deneyimden öğrenme ve pay çıkarmalısınız. Bazı zamanlar fırsatlar, kötü giyinmiş olabilir. Önemli olan, onları görebilmektir. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun inşallah.

Sözümüz sağlığa.

yengeç