Bugün Yengeç burcunda çok güzel etkilerle dolu bir Yeni Ay meydana geldi. Ülkemize, milletimize, bizlere hayırlı, uğurlu, kademli olsun inşallah.

Yengeç Yeni Ay’ın burçlara etkilerini konuşmadan önce, Güneş ve Ay’ın Oğlak Plüton’un tam karşısında olduğunu ifade edelim. Aynı zamanda Mars ve Venüs’ün de Aslan’da olması, bunun da Kova Satürn ile tam karşıt pozisyonda bulunması zorluklar, pürüzler ve engeller olarak düşünülür. Evet, genellikle çok güçlü olan bu gezegenlerin kişisel hayatımıza etkisi kaçınılmaz ve önemli. Ama bunları bilerek hareket etmemiz daha da önemli. O yüzden ‘’Ay-Plüton karşıtlığı olmasaydı bunlar olmazdı’’ demek yerine ‘Ay-Plüton karşıtlığının bana anlatmak istediği nedir’’ diye ya da ‘’Bu krizi nasıl yönetebilirim, nasıl fırsata çevirebilirim’’ diye bakmanın daha mantıklı olduğunu düşünmekteyim.

Bu karşıtlıklar bizi zorlayabilir. Hatta kendimizi baskı altında, panik halinde hissedebiliriz. Ya da işlerimiz yürümüyor, ilişkilerimizde istediğimiz noktaya varamıyoruz gibi de gelebilir. Başka bir açıdan ‘’Kapana kısıldım, buradan çıkış yok’’ bile demiş olabiliriz. Bu görünümler bu duyguları getirebilir, çok normal ve insani.

Yapmamız gereken bu dinamik geçişleri doğru yönetmektir. Yani bir bakıma krizden fırsat çıkarmak için en kıymetli hazinemize, zihnimize ve ruhumuza bakmalıyız. Satürn ve Plüton, bizlere yaptığımız, konuştuğumuz, yazdığımız her şeyin sorumluluğunu almamız gerektiğini söyleyerek eğer yanlış giden bir şeyler varsa, kendimizi ve yaptıklarımızı yeniden düşünmeye, yapılandırmaya, temizlemeye ve dönüştürmeye çağırır. Hepimiz değişimi, dönüşümü, ilerlemeyi severiz. Ama tekâmülümüzün de rahat yollardan geçerek safir damlı, zümrüt merdivenli, pembe kuvars taşlı saraylarda son bulmasını isteriz.

Böyle bir dünya yok. Tekamül yolculuğu da bunu bizlere vaad etmez. Bu bakımdan öncelikle sevgi görmek, saygı görmek, duygusal olarak hem beslenmek, hem de besleyebilmek için neler yapmamız gerekir bunu kendimizle tartışmalıyız. Varmak istediğimiz noktaya kırıp dökmeden yıkıp parçalamadan nasıl ulaşabiliriz onu düşünmeliyiz. Biz bunları düşünmez ve kendimizi yeniden yapılandırmaz ve inşa etmezsek, (Oğlak Plüton), kendimize de, çevremize de faydamız olmaz ve suçu gezegenlere ata ata depresif bir çukurda kalır, ilerleyemeyiz. Manipülatif ataklara da açık hale geliriz. Çok çok iyi düşünmemiz gereken günler.

Hz. Mevlana, sözün özünü söyler bize…

Kardeşim, sen düşünceden ibaretsin,

Geriye kalan et ve kemiksin,

Gül düşünür gülistan (gül bahçesi) olursun,

Diken düşünür, dikenlik olursun.

Yengeç Yeni Ay bunun için bir fırsattır. Tekrar hayırlı, uğurlu, kademli olsun inşallah.

 

KOÇ ve ASC KOÇ:

Koç ve Yükselen Koç’lar, bu dönem, ev yaşamlarına ve ailelerine odaklanabilirler. Ancak, yukarıda bahsettiğim bazı gezegen etkilerinden dolayı ev içinde, akrabalar arasında, kadın akrabalarla aranızda bazı pürüzler olabilir. Ya da kişisel ilişkilerinizde, kariyerinizde istediğiniz gibi ilerlediğinizi hissetmiyor olabilirsiniz. Buna neyin neden olduğunu ve neyin sizi yavaşlattığını bulmanız gerekir diyebiliriz. Yengeç Yeni Ay’ı takip eden günlerde, evinizde yenilikler ve iyileştirmeler yapmak isteyebilir, büyük bir temizlik (isteklerinizi hayatınıza çekmek için mıknatıs etkisidir) yapabilir, yeni dekorasyon, yeni eşyalar düşünebilirsiniz. Ailenizle daha çok vakit geçirmek isteyebilir, aile içi konuları daha detaylı ve titiz biçimde ele alabilir, bazı akrabalarınıza destek olabilir, yardım edebilirsiniz. Sezgileriniz bu zamanlarda çok güçlü olabilir, bir konu hakkında ilk aklınıza gelen, genellikle doğru olabilir. Ayrıca bu dönem, ev almak, ev satmak, ya da taşınmaz bir mülk edinmek için bütçe planlaması yapmak için iyi bir zaman olabilir inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

BOĞA ve ASC BOĞA:

Boğa ve Yükselen Boğa’lar için, besleyici, büyütücü ve sevecen Yengeç Yeni Ay ile yoğun bir iletişim, ticaret, koşturma, evrak işleri ve eğitim zamanı başladı diyebiliriz. Bu dönemde, telefonda, sosyal medyada, internet mecralarında harcadığınız vakit artabilir. Ancak, yukarıda bahsettiğim bazı gezegen etkilerinden dolayı ev içinde, akrabalar arasında, kadın akrabalarla aranızda bazı pürüzler olabilir. Ya da kişisel ilişkilerinizde, kariyerinizde istediğiniz gibi ilerlediğinizi hissetmiyor olabilirsiniz. Buna neyin neden olduğunu ve neyin sizi yavaşlattığını bulmanız gerekir diyebiliriz. Komşuluk ilişkileriniz gelişebilir, mahallenize yeni komşular taşınabilir. Yine de bazı komşularınızla ilişkilerinize ya da ticari hayattaki bazı sürtüşmelere dikkat etmelisiniz. İlgilendiğiniz konu ve alanlarda yeni bilgiler edinebilirsiniz. Günlük hayatınızın hızına yetişemeyebilirsiniz. Bu dönemde kısa seyahatleriniz, iş seyahatleriniz artabilir. Hızlı kararlar almak ve hemen uygulamak isteyebilir, yeni bir kursa başlama kararı alabilirsiniz. Kardeşlerinizle bu dönemde iletişiminiz ve birlikte yaptığınız işlerde artış olabilir, kardeşlerinizin bazı sorunları bu dönemde çözüme kavuşabilir.  Ayrıca araba almak, arabanızı yenilemek, ya da arabanızı satmak için oldukça uygun bir dönem inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

İKİZLER ve ASC İKİZLER:

İkizler ve Yükselen İkizler, besleyici, onarıcı ve şifacı Yengeç Yeni Ay döneminde maddi konulara odaklanabilir, ellerine bir miktar para geçebilir. Gelirinizde bir miktar artış olabilir. Yan gelirleriniz ve yatırımlarınız umut vaad edebilir. Bazı borçlarınızı ödeyebilirsiniz. Bu dönem, paranızı artırmak adına yeni fırsat da ayağınıza gelebilir. Ancak, para harcamak konusunda dürtüsel davranmamanızı tavsiye edebilirim. (Venüs-Satürn karşıtlığı). Yukarıda bahsettiğim bazı gezegen etkilerinden dolayı ev içinde, akrabalar arasında, kadın akrabalarla aranızda bazı pürüzler olabilir. Ya da kişisel ilişkilerinizde, kariyerinizde istediğiniz gibi ilerlediğinizi hissetmiyor olabilirsiniz. Harcamalarınız da artabilir. Bu bakımdan, eğer bir mali hedefiniz varsa, (Ev almak, araba almak ya da bir yatırım) daha dikkatli adımlar atmalısınız. Mali hedefleriniz netleşebilir ve siz de bu hedeflere oldukça yaklaşmış olabilirsiniz. Kişisel büyüme ve gelişim için, kendinize olan güveninizi daha artırmak ve hem maddi hem de ruhi olarak konforunuzu artırmak için kaynakların bollaştığı bereketli bir dönemdesiniz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

YENGEÇ ve ASC YENGEÇ:

Yengeç ve Yükselen Yengeçler için Yengeç Yeni Ay, tam bir yükselme dönemidir inşallah. Ancak Güneş’inizin ve yöneticiniz olan Ay’ın tam karşısında bir Plüton realitesi var. Bu bakımdan bu dönem biraz depresif, dipte hissetseniz de çok çabuk toparlanabilir ve bu güzel enerjilerden faydalanabilirsiniz. Birinci ev, kendimizin, bizim ve benliğimizin evi olduğu için bu evde olacak gezegen hareketleri ve diğer astrolojik temaslar,  tamamen kendimizle ilgilidir diyebiliriz. Bu bağlamda Yengeç ve Yükselen Yengeçler, yeni bir saç kesimi isteyebilir, yeni kıyafet stilleri deneyebilir, kendilerini çok daha rahat ve iyi ifade edebilirler. Kendinizi baştan aşağıya yenilemek, tazelemek için mükemmel bir fırsat. Enerjiniz bu dönem oldukça fazladır, hayatınız oldukça yoğun akabilir, çevrenizin aranan ve popüler yüzlerinden olabilirsiniz. Geçmiş dönemlerde yapmaktan ya da denemekten çekindiğiniz ya ertelediğiniz konuları bu dönem gündeminize alabilirsiniz. Dahili ve harici bir revizyon, temizlik ve arınma yapmak için harika zamanlar. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

ASLAN ve ASC ASLAN:

Aslan ve Yükselen Aslanlar için 12. Evlerinde şifacı, besleyici Yengeç Yeni Ay meydana geldi. 12. Ev, fedakârlık evidir. Bu bakımdan, gönüllü olarak çevrenize hatta tanımadığınız insanlara yardımcı olmak isteyebilir, ancak göz önünde olmak istemeyebilirsiniz. Bu dönemde, düşünmek için, kendinizi yenilemek için vakit ayırmak isteyebilirsiniz. Her türlü sağlık terapileri, şifa ve arınma için oldukça iyi zamanlar inşallah. Üstelik Plüton’un konumu da stres kaynaklı bazı hastalıklarınızın yükselen farkındalığınız ile iyileşebileceğine işaret ediyor diyebiliriz. Bilinçaltınıza bir yolculuk yapabilir, zihinsel olarak da revizyon ve kapsamlı bir arınma ve temizlik yapabilirsiniz. Zihinsel olarak tazelenmek,  Aslan Yeni Ay için de güzel bir hazırlık dönemidir. Ancak bu dönem, zeki, detaycı, bilgili ve hızlı hamle yapabilen bazı gizli düşmanlarınız ortaya çıkabilir. Ya da sakladığınız bir sır ile ilgili bazı gelişmeler olabilir. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

BAŞAK ve ASC BAŞAK:

Başak ve Yükselen Başaklar için besleyici ve şifacı Yengeç Yeni Ay ile oldukça güzel, hareketli ve bereketli bir dönem başlıyor diyebiliriz inşallah. Öncelikle, hayallerin, umutların, isteklerin ve beklentilerin evi olan 11. Evde besleyici, şifacı ve koruma güdüleri çok yüksek olan, kelimenin tam anlamı ile emrinize amade bir Yengeç Yeni Ay’ınız var. Bu dönemde arkadaşlarınız, dostlarınız, meslektaşlarınız ve sosyal çevrenizle oldukça meşgul olabilirsiniz. Arkadaşlıklarınız, dostluklarınız perçinlenebilir. Çok güzel destekler görebilirsiniz. Yardım talepleriniz geri çevrilmeyebilir. Yeni fikir alışverişlerinde bulunabilir, önemli faaliyetlere katılabilir, çevrenizde ve grubunuzda sivrilebilirsiniz. Çevrenizle daha çok ilgilenebilir, siz de sizden yardım isteyenleri geri çevirmeyebilir, bazı dileklerinizin, hayallerinizin ve umutlarınızın büyüyerek netleştiğini görebilirsiniz. Aynı görüş ve düşünce etrafında, aynı frekansta olduğunuz kişilerle oldukça karlı ve başarılı işbirlikleri yapabilirsiniz. İster öğrenci olun, ister mesleğinizde bir profesyonel, artık hayata daha yüksekten, daha heyecanlı ve istekli bakarak çevrenize cesaret aşılıyor,  kendinize de hayallerinize yürüme yolları açıyorsunuz diyebiliriz. Hele bir de bunları çalışmalarınızda aksayan ya da pürüzlü kısımları bularak revize etmişseniz bir durdurulamaz olabilirsiniz. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

TERAZİ ve ASC TERAZİ:

Terazi ve Yükselen Teraziler için Yengeç Yeni Ay’ında oldukça farklı, yoğun, özel ve önemli bir dönem başlıyor diyebiliriz. Yengeç Yeni Ay, kariyerinizi, hayat yolunuzu, kişisel ve mesleki büyümenizi tanımlayan 10. Evde meydana geliyor ve bu evi besliyor. Bu dönem önemli kişilerle tanışabilir, insanların sizi ve çalışma tarzınızı izlediğini fark edebilirsiniz. Yeni bir kariyer alanına adım atabilirsiniz. İş arıyorsanız bulabilirsiniz. Yaşam yolunuzda farklı ve önemli değişimler meydana gelebilir. İşyerinizde daha fazla sorumluluk alabilir, yükselebilir ve daha fazla çalışmak durumunda olabilirsiniz. Ama eğer, istediğiniz, arzu ettiğiniz, planladığınız noktada değilseniz, ya da çözmeniz gereken mini bir kriz varsa, bunun nedenini çok dikkatli araştırmanız menfaatinize olabilir. Bilginizi ve mesleki becerilerinizi artırmanız ve bu yolda uğraş vermeniz, amirlerinizin, patronlarınızın ya da yaşlı aile üyelerinizin gözünden kaçmayacaktır. Onlardan bu dönem hep destek, tam destek alabilirsiniz. Uzun vadeli hedeflerinizi gerçekleştirmek için önemli basamakları bu dönem rahatlıkla atlayabilirsiniz. Hayatınız için önemli kararlar alabilirsiniz. Örneğin evlenmek, çalıştığınız sektörü değiştirmek, ya da bir şekilde liderlik pozisyonuna yükselmek gibi… Bunları cesaretle başlatmak için mükemmel zamanlar diyebiliriz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

AKREP ve ASC AKREP:

Akrep ve Yükselen Akrepler, Yengeç Yeni Ay döneminde daha cesur, daha güçlü adımlar atmak isteyebilir, vizyonlarını genişletebilir, büyüme ve gelişme arzuları her zamankinden daha fazla olabilir. Yabancı kültürlerden olan kişilerle tanışabilir ya da bir seyahat esnasında çok sağlam arkadaşlıklar edinebilirler. Ayrıca sınırlarını zorlamak isteyebilir, statükodan, durağanlık ve rutinlerden eskisi kadar hoşlanmadıklarını fark edebilirler. Hayatlarına yeni ve çok sevebilecekleri yeni rutinler girebilir. Bazı yasal konular gündeme gelebilir, bazı hukuk meseleleri karara bağlanabilir. Ama bu dönem kadın akrabaları ile ya da özel ilişkilerinde bazı pürüzler yaşayabilirler. Bunun nedenlerini de sorunun kökenine inerek kolaylıkla bulabilirler. Ayrıca yine hukuki düzlemde hak arayışları için oldukça olumlu gelişmeler olabilir. Uzun vadeli ve uzun soluklu çalışmalar için çok parlak bir dönem diyebiliriz. Üniversite eğitimine iyi bir başlangıç yapabilir, ya da yükseköğreniminizi tamamlayarak bir kademe daha üste devam etme yolunda adımlar atabilirsiniz inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

YAY ve ASC YAY:

Yay ve Yükselen Yay’lar için hem ruhsal, hem de maddi konuları içeren 8. Evde besleyici, büyütücü, sarıp sarmalayan şifacı Yengeç Yeni Ay meydana geldi. Sekizinci ev, başta başkalarının kaynaklarını ve ortak kullanımda olan finansal durumu temsil eder. Bu dönemde elinize bir miktar para geçebilir. Kredi almak ya da kullanmak isterseniz bu dönem de oldukça iyi bir dönem olabilir inşallah. Ancak yukarıda yazdığımız gezegen etkilerinden dolayı bazı pürüz ve problemler yaşıyorsanız, sorunların kökenine inerek kalıcı ve sarsılmaz çözümler üretmek menfaatinize olabilir. Hayatınızda sizi yoran üzen, sıkan ya da ilerlemenizi engelleyen ne varsa, bu dönem kurtulma şansınız yüksek olabilir. Alacaklarınızı alabilir, bazı borçlarınızı ödeyebilirsiniz. Kişiliğiniz ve karakteriniz daha belirgin olarak ortaya çıkabilir. 8. Ev, dönüşümlerin de evidir, haritanızdaki diğer etkilere göre, bir hastalıktan da kurtulabilirsiniz, uzun zamandır size maddi manevi yük olan bir borçtan da. Bu dönemde, hayatınızda küçük bir ayrıntının tetiklediği bir tür dönüşüm olması olasıdır. Artık hayatınızda sır istemezsiniz, sır olarak gördüğünüz konuların peşine düşerek çözmeye çalışabilirsiniz. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

OĞLAK ve ASC OĞLAK:

Oğlak ve Yükselen Oğlaklar için, besleyici, büyütücü ve şifacı Yengeç Yeni Ay, önemli bir evde, ilişkiler, ortaklar, anlaşmalar, sözleşmeler ve açık düşmanlar evi olan 7. Evlerinde meydana geldi. Bu dönem, Yengeç ve Yengeç kökenli insanlar hayatınıza girebilir, onlarla yeni anlaşmalar ortaklıklara girebilir, beraber çalışmaya karar verebilir, destek alabilirsiniz. Bu dönemde size açık açık meydan da okunabilir. Bazı hukuki işleriniz ya da evrak işleriniz varsa, küçük detayları görerek önemli sonuçlar alabilirsiniz. Var olan bazı ilişkileriniz gelişebilir, bekâr Oğlaklar, var olan ilişkilerini evliliğe taşımaya karar verebilir, ya da evlenme teklifi alabilirler. Ama bu dönemde bu alanlarınızda bazı sürtünmeler, yolunda gitmeyen bazı konular ya da pürüzler varsa, bunları çözmek, ilerlemenizin önündeki engelleri kaldırmak için çok güzel fırsatlar da yakalayabilirsiniz. Bazı dostluk ve ortaklıklarınızdan oldukça verimli sonuçlar alabilir, evliliğinizde bazı minik problemleri kolaylıkla aşabilirsiniz. Yeni bir iş ya da hukuk ortaklığına adım atabilirsiniz. Bazı konularda hakem ya da arabulucu olmanız da istenebilir. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun inşallah.

KOVA ve ASC KOVA:

Kova ve Yükselen Kovalar, besleyici, büyütücü, koruyucu Yengeç Yeni Ay döneminde, sağlıkları, fiziksel konforları, zihinsel olarak huzurlu olmak konularına daha çok odaklanabilirler. Çünkü 6. Ev, en genel anlamı ile sağlığımızı düzenlemektedir. Özellikle sağlık alanında her şey yoluna girebilir diyebiliriz. Hekim kontrolünde yeni bir diyet deneyebilir, hafif bir spor programına başlayabilir, küçük bir operasyonu başarıyla atlatabilirsiniz. Ancak bu konularla ilgili çözemediğiniz pürüzler varsa, özellikle bu zamanlarda kendinizi endişeli ve depresif hissediyorsanız öncelikle bu pürüzlerin hayatınızda neden var olduğunu ve nasıl çözebileceğinizi son derece analitik zihninizle mantıklı biçimde tahlil edebilirsiniz. Gündelik yaşam alışkanlıklarınızı bir dengeye oturtabilir, yeni rutinleri hayatınıza ekleyebilirsiniz. Mevcut işyerinizde fiziksel konforunuzu artırmak adına girişimlerde bulunabilirsiniz. İşyerinize ve ekibinize yeni arkadaşlar katılabilir. Ayrıca bu dönemde yeni bir evcil hayvan almaya karar verebilir, ya da evcil hayvanınızın sağlığı ile yakından ilgilenebilirsiniz. Bol kazançlı, kazanımlı, bereketli bir dönem inşallah. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

BALIK VE ASC BALIK:

Balık ve Yükselen Balıkların, besleyici, koruyucu, onarıcı Yengeç Yeni Ay döneminde ayakları yerden kesilebilir. 5. Ev, hayatın ve haritaların en zevkli, en keyifli evidir. Burada meydana gelen Yengeç Yeni Ay da keyifleri katlar diyebiliriz inşallah. Yeni bir hobiye başlayabilir, kendinizi oldukça üretken hissedebilirsiniz. Hayatınızı daha eğlenceli ve neşeli hale getirmek için çabalarınızı artırabilirsiniz. Ayrıca bu ev, romantizmin de evidir. Bu dönem, yeni ve özel bir ilişkiye adım atabilir, evli iseniz, evliliğinize yeni ve taze bir nefes getirebilirsiniz. Eğer bu alanlarda bazı pürüzlerinizin olduğunu ya da özel ilişkilerinizde meydana gelen sorunların neden kaynaklandığını bulmak isterseniz, bu dönem yükselen sezgilerinize güvenebilirsiniz. Bunun yanında, çocuklarınızla daha fazla vakit geçirebilirsiniz. Evli olan kıymetli Balıklar, bu dönem bebek sahibi olmaya karar verebilir, ya da bebek müjdesi alabilirler. Hayırlı, uğurlu, kademli olsun.

Sözümüz sağlığa.

yengeç