Akrep2019-12-26T06:29:34+03:00
akrep

Akreplerin Genel Özellikleri (23EKİM- 21KASIM)

Akrepler, görünen ve ortada olan ile ilgilenmezler. Yaşamın karanlık, incelenmeyen taraflarına bakarlar. İlgilendikleri konu ile yüzeysel olarak ilgilenmezler. Duygusal ve ruhsal bilinmeyenler, sırlar, mistisizm, okültizm, kadim sırlar, gizlenen gerçekler, bilinçaltı, ağır ruhsal hastalıklar ilgi alanlarıdır.Eğlence, sabun köpüğü konular, kolay tüketilen duygular, samimi olmayan, duygudan uzak ilişkiler Akrepleri oldukça rahatsız eder. Psişik olarak oldukça güçlü insanlar olduklarından, bu yönde de kendilerini geliştirmiş iseler, kişileri açık bir kitap gibi okuyabilir, ruh ve fizik enerjisini kolaylıkla ölçebilir, formülü kendilerinde saklı olan bazı yöntemleri ile kişinin ruhunun en derinliklerine bakarak kararlarını verirler
Mars ve Plüton, tüm astrolojik haritalarda en önemli gezegenlerdir. Yerleşimleri ve aldıkları açılarla kaba tabirle ya abad ederler, ya da berbad ederler. Mars, Koç burcunda yönetici iken, Akrep’te oldukça güçlü ve dayanıklı, Oğlak’ta ise tamamen yücelimde, en iyi özelliklerini ortaya koyar bir durumdadır. Bu bakımdan Akrep kökenli haritalarda öncelikli bakılması gereken Mars ve Plüton’un konumu, aldığı açılardır. Mars, yer üstünde çok güçlü bir mücadeleler verebilen bir yapıya sahipken, Plüton da yeraltı sırlarını çok iyi bilir ve mücadelesini kısa zamanda yeraltına çekebilir. Bu bakımdan kişisel olarak Akreplerin hareket alanları çok geniştir. Ancak Plutonik yapıda olduklarından, sırlara, gizeme, gizlenmeye, çok da ortaya çıkmamaya önem verirler. Kişisel bilgilerine, özel hayatlarına ve kişisel yapılarına dair bilgileri paylaşmakta da oldukça isteksiz davranırlar. 8. Evi de yönettiğinden, bu ev, ‘’Sırlar Odası’’ olarak da adlandırılır ve ruh yapınızı tam olarak kavramak isterseniz, 8. Eve ve oradan da diğer Akrep alanlarına bakmak size çok önemli fikirler verebilir. Akrep burcu hangi evlerinize düşüyorsa, o evlerinizde Akrep burcu gibi davranırsınız.

Akreplerin Özellikleri

  • Burçlar kuşağının 8. Burcu, su grubu burçlarının ikincisidir.
  • Astrolojik haritada 8. Evin yöneticisidir.
  • Yöneticisi Mars ve Plüton’dur. 12 burç içinde iki gezegenin yönettiği bir de Kova burcu vardır, detayları Kova burcunda okuyabilirsiniz.
  • Akrepler zor hasta olurlar, ancak hastalandıkları zaman oldukça ağır geçirebilirler. Stres altında iken kabızlık ya da ishal sorunları olabilir. Her burç, hem iç hem dış yöneticiliklere sahiptir. Bu bağlamda Akrepler, üreme organları, rahim, rektum yöneticisidir. Tiroid, timüs, adet ve ter bezlerini, aynı zamanda burun ve kemiklerini de yönetir. Bu bağlamda eğer bir kişi, Akrep kökenli ise, burun kemikleri belirgin olabilir.
  • Kadın ya da erkek olsun, arkadaş, çevre, sosyal hayat diye deli olmazlar. Çünkü hayatı çözülmesi gereken bir sır ve mücadele alanı olarak gördüklerinden ve çoğunlukla da kendi düzeylerinde arkadaş bulmakta zorlandıklarından yalnızlığı tercih ederler. Ancak kendilerini sıkmayan,  kişiliklerine ve yapılarına saygı duyan, zeki, esprili, bilgili,  mücadeleci ve düzeyli insanları hiç kaçırmaz hemen arkadaş olurlar, arkadaşlıklarını bozmaz, onların zayıf yanlarını bilir ve her açıdan kuvvetlendirmeye çalışırlar. Şakayı espriyi çok severler ama art niyeti anladıkları anda savaş çıkarabilirler. Konuşmayı sohbeti çok severler ama konu, başka yönlere gidiyorsa ve amacından sapıyorsa çok kolay anlarlar ve bunu da savaş sebebi sayarlar.
  • Tüm hayatları boyunca, ana iki sistemlerini hiç kapatmazlar. İlk olarak ‘’Hayatta kal’’, ikinci olarak da ‘’Ele geçir’’.Bulundukları yerde tutunmayı başardıktan sonra kısa bir gözlem yapar, daha sonra da buldukları zayıf noktaları kullanarak istediklerini elde eder veya ortamı ele geçirirler. İş hayatında planlarını daima kazanmak üzerine kurarlar. İkinci planları ise ‘’Daha çok kazanmak’ tır.
  • Akrep kadınları son derece zeki, güçlü ve dayanıklıdır.  Parasızlık, borç, zor şartlar, mahrumiyet çok umurlarında olmaz, onlar için önemli olan kendilerine sadık, duygularını anlayan, onu çok seven ve hayat mücadelesini eşine olan sevgisi üzerine kuran bir erkek ile çıkacakları yoldur. Paranın er geç kendilerine geleceğini bilirler, imkânların da sonsuza kadar kısıtlı olmayacağına inanırlar, ancak duygusal bir yıkım karşısında oldukça zorlanabileceklerini bildiklerinden, evliliklerinde daima tetikte olurlar. Ve asla sonuna kadar güvenmezler. Evde koydukları kuralların çiğnenmesine asla müsaade etmezler. Çok katı evlilik ve flört kuralları vardır. Sizinle hiç ilgilenmiyormuş gibi görünmesi daha tehlikelidir, çünkü attığınız her adımdan mutlaka haberi vardır. Size soru soruyorsa, cevabını biliyordur, dürüstlüğünüzü ölçer. Sezgilerine sizden daha çok güvenir. Eğer sezgileri onu uyarıyorsa, aksi hiçbir şey onları durduramaz. Başlangıçta oldukça sabırlıdırlar, ancak duygusal olarak dayanma eşiğinin geçildiğini anladıkları anda evliliklerini bitirirler. Çocuklarının olması da durumu değiştirmez. Çocuklar için evliliğe devam etme gibi bir mantığı kabul etmezler. Çoğunlukla Akrep kadınları ile yaptıkları evlilikleri sonlandıran erkekler, ilerleyen zamanlarında aşk hayatlarında oldukça zorlanabilir, onların hayatlarında bıraktığı derin izi asla silemeyebilirler. Bu bakımdan Akrep kadınına, banka şifrenizden sosyal medya şifrenize kadar sahip olduğunuz her şifreyi vermek zorundasınız. Bu arada biliyorsanız DNA şifrenizi de verirseniz memnun olur. Şaka tabii, ama Akrep kadını ile evliliğini sürdürmek isteyen erkekler, bu şakamızın altındaki gerçeği anlamışlardır.
  • Akrep kadınından daha sert ve katı kurallara sahip olan Akrep erkekleri, öncelikle çok kıskanç yapıdadırlar ve onun asla yüzde 100 güvenini kazanamazsınız. Günümüz şartlarında kıyafetiniz, saçınız, makyajınız, sosyal ilişkileriniz, sosyal medya paylaşımlarınız, telefon rehberiniz, rutin hayatınız, para ile ilişkiniz, mesleğiniz, kısacası hayatınızın bütününü bulabildikleri en büyük büyüteçle incelemeye başlarlar. Şaşırtıcıdır ama Akrep erkekleri, kadınlarından daha duygusaldır bu bakımdan bunu saklamak adına daha katı kuralları devreye alırlar. Akrep erkekleri, karşılarındaki kadında öncelikle zekâ, kültür ve yüksek entelektüellik düzeyi ararlar. Dış görünüşe ve imaja çok dikkat ederler ve son olarak da karşılarındaki kadının duygusal ve zihinsel zeminini dikkatle incelerler. Düzeltebileceklerine inandıkları noktaları ellerine alır ve hemen çalışmaya başlarlar. Bir kadın, Akrep erkeği ile flörtünden önce başka biri, ola ki biterse bambaşka biri olduğunu fark eder. Akrep erkeği burada Plüton’u hızla devreye alır ve ağır bir dönüşüm süreci başlatır. En sinirlendikleri kadın tipi, aşka ve sevgiye ticari olarak bakan kadınlardır. Temelde lüksü çok severler, iyi bir yaşamı arzu ederler ancak kafalarında ‘’gereksiz’’ olarak gördükleri hiçbirşeye para harcamazlar. ‘’Hayır’’ dedikleri bir konunun tekrar tartışmaya açılmasından hoşlanmazlar. Boşanma konusu akıllarına gelmez ancak evliliklerini bitirmeye karar verdikleri anda bitirirler ve bir daha da geri dönmezler.
  • Erkek, kadın, çocuk, bebek, patron ya da çalışan hiç farketmez. Güçlü kişilerdir, güçlerini ortaya koyar, kendileri ve sevdikleri için mücadeleden kaçmazlar.

ÖZELLİKLER

CESARET 95%
ATİKLİK 75%
ENERJİ 80%
SADAKAT 95%
EGO 83%
DAYANIKLILIK 97%
MERHAMET 90%
SEZGİ GÜCÜ 100%
akrep

AKREP YAZILARI

Load More Posts
TÜMÜNÜ GÖR
Go to Top