Aslan2019-12-26T06:36:14+03:00
aslan

Aslanların Genel Özellikleri (23TEMMUZ-22 AĞUSTOS)

Yöneticisi Güneş’tir. Güneş, Koç Burcunda yücelimde, Aslan burcunda yönetici, Terazi burcunda ise zorlu bir durumdadır.  Aslan ve Yükselen Aslan burcunda olan kişilerin Doğum haritalarındaki Güneş pozisyonu ve aldığı açılar dikkatle incelenmelidir. Doğum haritasında Güneş hangi eve düşüyorsa, kişide o burcun etkileri baskın olabilir diyebiliriz. Örneğin Güneş’in 8. Eve düşmesi, kişide yüksek Akrep burcu karakteristiği oluşturabilirken, 7. Eve düşen Güneş, kişinin temel Terazi burcu özellikleri taşıyabileceğine işaret eder. Güneş’in bulunduğu ev, kişinin hayatında en önemli alanı işaret edebilir.

Aslan Burcu, vücudumuzda kalbi yönetir. Sinirlendikleri zaman çarpıntıları olabilir. Bu bakımdan kalp sağlıklarına dikkat etmeliler diyebiliriz. ‘’Hayır’’ kelimesini sevmezler ve belli etmek istemeseler de çevrelerindeki kişileri daima yönetmek arzusundadırlar. Böylelikle ‘’Hayır’’ ya da benzeri bir kelime duyduklarında kolaylıkla sinirlenebilirler. Ateşli hastalıklar, kalp romatizması gibi hastalıklara karşı da tedbirli olmalılar diyebiliriz. Güneş, parlak, sıcak ve göz önündedir. Kendimizi dünyaya nasıl gösterdiğimizdir. Bu bakımdan göz önünde, gözde olan meslekler Aslan burcu yönetimindedir. Toplumsal liderler, aktivistler, siyasiler Aslan burcu yönetimindedir. Asker, polis, idareci, hukukçu, sinema oyunculuğu, bürokratlar, danışmanlar, kuyumcular, değerli taş uzmanları, lüks moda, mücevher tasarımcıları, tiyatro oyunculuğu gibi önemli ve göz önünde olan meslekler Aslan burcu yönetimindedir.

Aslanların Özellikleri

 • Burçlar kuşağının 5. Burcudur.

 • Ateş burçlarının ikincisidir.

 • Astroloji haritasının 12 evi içerisinde 5. Ev yöneticisidir.

 • Kendileri gibi ateş burçları içinde yer alan Koç ve Yay burçları ile oldukça iyi anlaşırlar. Ancak romantik uyum ve evlilik daha özel ve farklı bir alan olduğundan dikkat ve detay inceleme gerektirmektedir. ‘’Burç uyumu’’ başlığı altında verilen bilgiler, bir uyumluluk haritasının çok çok küçük bir bölümüne tekabül etmektedir.

 • Ön planda olmayı, öncelikli olmayı severler. Aktif olarak sahnede olmak, göz önünde olmak isterler. Yaptıkları işlerim maddi getirisinden çok övgü alması, takdir görmesi, beğenilmesi Aslanlar için olmazsa olmazdır.

 • İş hayatlarında, meslekleri ne olursa olsun, yönetici pozisyonunda çalışmayı isterler. Takım liderliği, grup liderliği ya da başkanlığı aldıkları işlerde oldukça üst düzey performans gösterirler. İkinci planda kaldıklarını ya da önerilerinin, tekliflerinin ya da projelerinin değerlendirilmediğini düşünürlerse performansları gözle görülür biçimde düşebilir.

 • Espri yetenekleri oldukça güçlü, cesur, dürüst, arkadaş canlısı, yardımsever ve cömert kişilerdir.

 • Kolay arkadaşlık kurmazlar. Karşılarındaki insanda öncelikle nezaket, saygı ve kendilerine gösterilen ilgiyi ararlar. Bu üç ayak üzerine kurdukları arkadaşlıklarını da kolay kolay bozmazlar.

 • Aslan kadını, toplumun önünde son derece parlak bir imajı olan, sosyal statüsü yüksek, mali gücü kendi standartlarına göre olan, güçlü, sportif, maceraperest, dominant ve çok ilgili, romantik erkekleri tercih ederler. Yavaş, rutin, monoton, sabit yapılı erkekler ile anlaşamazlar.  Saatlerce yaptıkları spordan, fiziksel aktivitelerden, yoğun çalışmalardan yorulmaz, sabit, rutin ve gündelik ev işlerinden ise çok da hazzetmezler. Aslan kadınları ile ilgilenen erkeklerin yoğun kıskançlığa, dominant kadın karakterine hazır olmaları, çok iyi bir hafızaya sahip olmaları, hiçbir önemli günü kaçırmamaları ve bu önemli günlere ayıracak sağlam bir bütçeye sahip olmaları gerekir. Aslan kadını, kriterleri karşılandığı zaman son derece sağlam, güvenilir, zeki ve becerikli bir eş, harika bir anne ve sizi her platformda başarı ile temsil eden büyük bir güç olacaktır.

 • Aslan erkekleri ise, hayatının her alanına müdahil olan, aşırı duygusal, alıngan, kırılgan, ilgisini, sevgisini gösteremeyen, adanmış ve kurban rolü oynayan, toplum önünde bir etkinliği olmayan, ayakları üzerinde duramayan ve kendini ifade edemeyen silik yapıdaki kadınlardan hoşlanmazlar. Önceleri bu yapıdaki kadınlara yardımcı olma ve onları koruma istekleri ön plana çıksa da, ilerleyen zamanlarda değişime ve gelişmeyen kadınlarla bu yolu yürüyemeyeceklerine karar verebilirler. Aslan burcu erkeği ile evlenmeye karar veren bir kadın, kendini her alanda geliştirmek ve büyütmek durumundadır.

 • Aslan burcu evlatları olan ebeveynler, bu enerjik, cesur ve her zaman ön planda olmayı çok seven bu sevimli gençlere öncelikle enerjilerini ve cesaretlerini doğru yöne kanalize etmeyi öğretmelidirler. Aslan burcu evlatları olan ebeveynler, evlatlarının yaptıklarına karşılık ilgilerini ve övgülerini cömertçe göstermeli, onları nezaketle dinlemeli.

 • Aslan burcu bir patronunuz varsa, önüne parlak, iddialı, cesur ve kolay sonuç alınabilecek projeler koymalısınız. Şirketi için yaptıklarından sık sık bahsetmelisiniz. Ona,  daha da ilerleme yollarını açabilecek ve hem kendisini, hem de işlerini toplum nezdinde daha da tanıtabilecek girişimler yapma konusunda parlak fikirler üretmelisiniz.

 • Aslan burcu çalışanı olan amir ve patronlar, onlara liderlik görevi verebilir, ön planda olabilecekleri projeleri üstlenmelerini isteyebilirler. Grup içinde ikinci planda kalmayı sevmeyen Aslanlar için kendilerini gösterebilecekleri takım liderlikleri, grup başkanlıkları, amirlik, şeflik ideal seçim olabilir.

 • Aslan burcu anneler, evlatlarına çok karışmak ve müdahale etmek yerine, uzaktan izleyerek gereken yerde devreye girmeyi tercih edebilirler. Çocuklarına ağır disiplin kuralları uygulamazlar, bu yaklaşımı sevmezler. Lakin az kuralları olan bu annelerin koydukları kurallar oldukça katı olabilir. Aslan burcu babalar ise, evlatlarının cesur, sportif, bağımsız ve güçlü olarak yetişmesini arzu ederler, yine Aslan anneler gibi az ama öz kuralları olur.

ÖZELLİKLER

CESARET 90%
ATİKLİK 84%
SAVAŞÇI KİŞİLİK 97%
ENERJİ 80%
EGO 90%
İNATÇILIK 97%
SADAKAT 90%
MERHAMET 75%
aslan

ASLAN YAZILARI

Load More Posts
TÜMÜNÜ GÖR
Go to Top