Balık2019-12-26T06:30:29+03:00
balık

Balıkların Genel Özellikleri (19ŞUBAT-20MART)

Yöneticisi Neptün gezegenidir. Neptün ve Balık burcu yanlış anlaşılmaya ve yorumlanmaya son derece açık olduğundan hep yanlış bilinen bazı detayları dikkatle açıklamak durumundayız. Neptün, komşu gezegenleri olan Uranüs ve Plüton gibi, kişiliğimizin görünmeyen en dip kısımlarını yönetir. Günümüzün en önemli farkındalıklarından olan ‘’Bilinçaltının gücü’’, ‘’Bilinçaltını temizlemek’’ tamamen Balık burcu ve Neptün tarafından yönetilir.
Günümüzde çok iyi bilinen ‘’Bilinçaltı hayatımızı yönetiyor’’ öğretisini hayatımıza tam olarak geçirebilmek için haritamızı, Balık burcunun ve Neptün’ün yerini öğrenmeliyiz. Hayatımızda olmasını istediğimiz güzellikler, hayallerimiz, hayal gücümüz, gözlerimizi kapadığımız zaman önümüze gelen güzel görüntüler (ve kötüleri de tabii) ve bunları hayata geçirmek için yaptığımız bilinçaltı çalışmalarının TAMAMI Neptün kontrolündedir. Bu yüzden yanlış yapılan, ya da doğru olmayan yöntemler uygulanması oldukça riskli ve tehlikeli olabilmektedir. Neptün, ruh ve bilinçaltı, hastaneler, cezaevleri ve topluma kapalı, uzak ve izole kurumları, sinema ve dijital oyun dünyasını, fotoğraf ve fotoğraf makinelerini, illüzyon ve sanrıları, imgelemeyi ve görselleştirmeyi, hayal gücünü temsil eder. Dijital oyun dünyasında ön plana geçmek isteyen tasarımcıların çok iyi bir hayal gücü (Neptün) ve imgeleme (Balık) yeteneklerinin olması gerekmektedir. Balık Ay da bu yetenekleri ustaca kullanma olanağı sağlayabilir. Kısa bir arama yapıldığında bu oyunların çıkış tarihlerinin Balık ve Akrep burcunda kümelendiğini rahatlıkla görebiliriz. Neptün, Balık burcunda yönetici, Başak burcunda çok da arzulanan bir konumda değildir.
Neptün, oldukça güçlü inançları ve bilinçaltını temsil eder demiştik. Affetmek, serbest bırakmak, olumlu düşünceler gibi konuları hayatımıza adapte etmezsek, Neptün’ün çok ama çok yanlış anlaşılan bağımlılıklar, alkolizm ve uyuşturucu konuları gündeme gelir. Neptün, burada sizden egonuzdan sıyrılmayı, affedip serbest bırakmayı, hayatın gereksiz yüklerini yüklenmemeyi, vazgeçebilmeyi ve uzaklaşmayı öğütler. Hayallerinizi daima olumlu yönde kurmanızı, sevgi dolu olmanızı ve egonuzu ayakaltına almanızı talep eder ki, bazı çizimlerde Balık burcu semboliği ayakaltındadır ve Balık burcu ayakları yönetir. Ancak Neptün öğretilerinin tam tersi olarak egonuzu ön plana alır, ‘’Önce ben’’ derseniz, kendiniz için istediklerinizi başkaları için istemezseniz ya da ‘’Ya benimsin ya kara toprağın’’ dersenizsıkıntı başlar. Daha da ileri gider, ‘’Harika bir evi, güzel bir arabası, yakışıklı ve paralı kocası/karısı ve iyi bir ailesi var, elinden gider ama bunlar, o bunları hak etmiyor, ben o nimetlerin elinden gittiğini de görürüm’’ diye saçmalamaya başlamak, kelimenin tam anlamı ile kendi zorlu hayatınıza başlamak demektir. Depresyon, alkol, hayattan şiddetli kaçışlar, sebebi tam olarak belirlenemeyen hastalıklar (ki artık hastalıkların temelinin de bilinçaltı olduğu ortaya çıktı),sürekli ters giden işler, hatalı ilişkiler başlar. Özellikle Neptün, Venüs ve Jüpiter’i desteklerse, dişinizi mermere bile geçirebilirsiniz. Ama burada önemli olan temiz bir bilinçaltı, olumlu ve pozitif düşünceler, hasetlikten uzaklaşmak ve affetmektir. Tam olarak yapabiliyor muyuz?

Balık Burcunun Özellikleri

  • Burçlar kuşağının 12. ve son burcudur.
  • Su grubunu 3. ve son burcudur.
  • Astroloji haritasının 12 evi içerisinde 12. Evi temsil eder.
  • Balık burcu insanları, kadın ya da erkek olsun, insanlara önyargılardan arınmış olarak bakarlar ve ‘’Yaratılmışı severiz, Yaratan’dan ötürü’’ derler. Kötülük görebilirler, çok sevebilir ihanete de uğrayabilirler. Ancak tuhaf bir biçimde, Balık burcu insanlarına bir şekilde kötülüğü dokunan ve inciten insanlar, hayatları boyunca peşlerini bırakmayan bir yük ve vicdan azabı ile kıvranabilirler. Son derece olumlu insanlardır. Çevrelerinde olan sevdikleri insanlara en iyiyi sunmaya çalışırlar. Haritalarında aldıkları etkiye göre bunu sert bir tarzda da söyleyebilirler ama niyetleri her zaman çevrelerinin yükselmesi, dostlarının büyümesi, arkadaşlarının başarılı olmasıdır. Mutlu gününüzde çalan ilk telefondur. Üzüntüye düştüğünüzde kapınızı ilk çalan kişidir ve garip olarak siz hiçbir şey anlatmadığınız halde bir sıkıntı olduğunu hemen anlarlar. Balıklar, üzüntülü konulara karşı son derece hassastır, sizi dinledikten sonra ruhunuzdaki tüm ağır üzüntülerin kendisine geçeceğini bile bile, bu hali de birkaç gün üzerinden atamayacağını bile bile sizi dinler, tüm dertlerinizi emer, çıkış yollarını sıralar, umudunuzu parlatır, açmak istediğiniz kapının anahtarını sunar.
  • Balıklar, sığ kişiler değillerdir. Sizinle tanışıp biraz konuştuktan sonra iki konudan çok emin olurlar. Birincisi kendisi hakkında ne düşündüğünüz, ikincisi ise en temelde nasıl bir karaktere sahip olduğunuz. Balıklar bir konu için reel, somut verilere koşmazlar, içgüdülerini ve son derece yüksek sezgilerini dinler, bilinçaltlarının gücüne başvurur ve daha hızlı netice alırlar. Dini inançları son derece güçlüdür ve tam bir teslimiyet halinde yaşarlar. Ancak kişileri dinlerine, ırklarına ve etnik kökenlerine göre ayırmazlar, bunu yapan insanlardan da hiç hoşlanmazlar. Oldukça cömert kişilerdir. Sosyal olmayı, arkadaşlarıyla eğlenmeyi çok severler ama Yengeç ve Akrepler gibi ara ara kendi okyanuslarında yalnız yüzmeyi, kendileri ile baş başa kalmayı ve hayal kurmayı çok severler. Oldukça fantastik bir hayal güçleri vardır ve ağır polisiye, aksiyon filmlerinden çok sanat, fantastik kurgu ve bilim kurgu filmlerini izlemeyi severler. Sanat çok kıymetlidir ve Balıklar hangi alanda yetenekli iseler mutlaka resim, müzik, fotoğrafçılık, sinema, yazarlık konuları ile ilgilenirler. Yapmasalar bile yapanlara oldukça saygı gösterir destek olurlar. Temelde modayı, magazini çok sever ve takip ederler ama modayı hayatlarının merkezi yapmaz, sadece temel beğenilerinin üzerine ekler yaparlar. Son burç olduklarından, her burçtan bir etkileri vardır ve Zodyak’ın toplamı Balık ile bilinebilir. Bu bakımdan bir haritada Neptün ve Balık eviniz, sizin hikâyenizin toplamıdır diyebiliriz. Lider ruhlu olmadıkları, bu alanlara fazla yetenekli olmadıkları düşünülür ama insanları başarıyla etraflarında toplayıp yavaş yavaş kendi yanlarına ve düşüncelerine başarıyla çekerler. Şiddet ve kabalık kullanmaz, kavga etmezler. Yumuşak güç ile istediklerini elde etme yoluna giderler.
  • Normalde pek bilinmez ama Balıklar temelde oldukça inatçı ve rekabeti seven kişilerdir. İş hayatında duygusal ve yumuşak başlı, sessiz gördüğünüz Balık arkadaşınız, gerçek anlamda rekabetçi bir kılıç balığına dönüşebilir. Zorluklarla mücadele etmekten kaçan, rekabeti sevmeyen kişiler olarak tanımlanmaları da düşülen en büyük yanlışlardan biridir. Sezgileri ile besledikleri keskin zekâları ile oldukça zor durumlardan başarı ile çıkmasını bilerek, aleyhlerine olan durumları bile başarı ile lehlerine çevirebilecek bir yapıya sahiptirler. Parayı hayalleri için isterler.
  • Balık burcu kadınları, Venüs’ün üst oktavına sahip olduklarından dolayı, evlenecekleri kişiyi çok sever ve ona sonuna kadar bağlı kalırlar. İçlerindeki sevgiyi severek verirler ve eşlerine çok saygı gösterir, onu yükseltmek ve daha ileri taşımak için ellerinden geleni yaparlar. Çocuklarına karşı da oldukça sevecen, merhametli ve en iyi şekilde yetişmesi için çaba harcayan anneler olacaklardır. Onlara hayal kurmasını, iyiliği, merhameti öğretecek, daima hayata olumlu olarak bakmalarını, kıskançlığın ve art niyetin bir getirisi olmadığını anlatacaklardır. Kendisine evliliklerinde sürekli engel çıkaran, düşlerini çalan, fazla maddiyatçı, bencil ve egosunu önde tutan erkeklerle oldukça zorlanabilirler. Ayrılık kararını kafalarında almışlar ise, onu bilinçaltları da uygulamaya koyar ve bu süreç, oldukça hızlı gelişebilir. Balık kadının özgürlük alanını geniş tutan, onu destekleyen ve mütevazı isteklerine saygı gösteren erkekler, ömür boyu masalsı bir aşkın ve evliliğin içinde olabilirler diyebiliriz.
  • Balık burcu erkekleri de, yapı olarak Balık kadınlarına benzerler. Onların da yalnız kalmaya, kendilerine ayıracak vakte çok daha fazla ihtiyaçları vardır. Eşlerini çok severler ve sonuna kadar sadık kalırlar. Ancak ona özgürlük alanı açmayan, kendisi ile bırakmayan, onu domine etmeye çalışan, kendisine ve akrabalarına karşı saygı duymayan, özellikle başkalarına karşı ‘’Onda varsa bende de olmalı’’, ‘’O kişide olan ev, araba bende de olmalı’’ gibi hırsları olan kadınlardan koşarak uzaklaşırlar. Sürekli bir kusur arayan, duyguları hakkında dürüst olmayan, onu yapmak istemediği şeylere zorlayan ve evliliği savaş alanına, rekabet sahasına çeviren kadınlarla evliliklerini yürütemezler ve çok ani olarak boşanabilirler. Bir anda oldukça yırtıcı ve vahşi bir balığa dönüşebilirler.

ÖZELLİKLER

CESARET 75%
ATİKLİK 70%
SADAKAT 95%
SAVAŞÇI KİŞİLİK 82%
ENERJİ 80%
EGO 10%
İNATÇILIK 90%
SEZGİ 100%
MERHAMET 98%
balık

BALIK YAZILARI

Load More Posts
TÜMÜNÜ GÖR
Go to Top